Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Forum dyskusyjne

|<  <<  <  5  6  7  8  9    >  >>  >|
Forum dyskusyjne » Hyde Park » Co tam, panie, w polityce?
16 maja 2009, 22:40 [cytuj]
Ja tam jestem za tym, żeby prezydentem został poseł Gasipies(Palikot):D
Ja tam jestem za tym, żeby prezydentem został poseł Gasipies(Palikot):D
16 maja 2009, 22:59 [cytuj]
Dobra, dobra, nie lubię ogólników... Ci byli słabą opozycją, zmieniłem zdanie itd.

Powiedz, dlaczego uważasz program PiSu za najlepszy spośród innych partii, co dla Ciebie jest najważniejsze w ich programie i czy masz właśnie takie poglądy jak oni? I czy też razem z partią je zmieniasz, tak jak na przykład w sprawie Euro waluty, bo jak pamiętam PiS był przeciw, ale widać, że poparcie publiczne jest to trzeba zmienić program. Tak samo jak ten bełkot ze stoczniowcami. Osobiście bym do nich strzelał z gumowej amunicji i walił po mordzie pałą. Jak ktoś się rzuca na policjanta to jest przestępcą, obojętnie czy to kibic, związkowiec czy mafiozo. Ale PiS popiera bezprawie. Może jeszcze niech im pozwolą rozwalić pół miasta. No ale PiS zyska sobie pare procent. Demokracja ... eh.
Dobra, dobra, nie lubię ogólników... Ci byli słabą opozycją, zmieniłem zdanie itd.

Powiedz, dlaczego uważasz program PiSu za najlepszy spośród innych partii, co dla Ciebie jest najważniejsze w ich programie i czy masz właśnie takie poglądy jak oni? I czy też razem z partią je zmieniasz, tak jak na przykład w sprawie Euro waluty, bo jak pamiętam PiS był przeciw, ale widać, że poparcie publiczne jest to trzeba zmienić program. Tak samo jak ten bełkot ze stoczniowcami. Osobiście bym do nich strzelał z gumowej amunicji i walił po mordzie pałą. Jak ktoś się rzuca na policjanta to jest przestępcą, obojętnie czy to kibic, związkowiec czy mafiozo. Ale PiS popiera bezprawie. Może jeszcze niech im pozwolą rozwalić pół miasta. No ale PiS zyska sobie pare procent. Demokracja ... eh.
17 maja 2009, 00:44 [cytuj]
Giv, dobrze gadasz z tą walutą i stoczniowcami. Mam to samo zdanie...

PiS to banda eurosceptyków, więc dla takich nie powinno być miejsca w europarlamencie! Ale oczywiście gruba KASA robi swoje! Kurski byłby chory, gdyby nie skorzystał z okazji... Leśniczówka za 20tyś. i 6 hektarów ziemi za 24tyś. to za mało...

Rydzyk zresztą też pluje na UE ale po unijne pieniądze łapska pcha... Pocieszające może być to, że podobno ma się powoli odwracać od PiSu. Wcale by mnie to nie zdziwiło, bo jakiś czas temu dało się usłyszeć od Jarka pogardę dla starszych (już nie pamiętam w jakim kontekście), a szacunek i apel do młodych (zapoczątkowany przeprosinami). Bardzo "poważna" partia jak widać, która sama już nie wie w jaki elektorat uderzyć...

"Murzyn" powiedział/a:
I nadal nie uzyskałem odpowiedzi dlaczego gdy opozycyjna Platforma szczekała na prawo i lewo, stosowała chwyty poniżej pasa, itd. itp., to było milczenie ze strony jej elektoratu. Gdy podobnie postępuje opozycyjny PiS to jest wielka heca i oburzenie. Bo to, że fala krytyki spłynęła na rządzący PiS za to, że chcieli coś zmienić, czego nie robi PO da się wytłumaczyć prosto - lepiej siedzieć cicho i nikomu się nie narażać. Ewentualnie mieszać z błotem innych.

Zacznijmy od tego, że niektórzy w mojej opinii chcą zrobić wiele (Ewa Kopacz) ale oczywiście PiS krytykuje i blokuje wszystko (głównie o prywatyzację szpitali się rozchodzi). Co ma niby uchronić szpitale przed rosnącymi długami i tym samym likwidacją ? Słyszałem wiele pozytywnych głosów z ust ludzi starszych (bo głównie tych PiS straszy i snuje wizje umierania na bruku) na temat sprywatyzowanych szpitali i dostępu do ich usług. Zresztą brak długów i stabilna kondycja finansowa takich prywatnych placówek powinna być wystarczającym argumentem...

Wielki krytyk Piecha niech przedstawi lepszy pomysł, bo sama krytyka niczego nie wnosi. Sam miał okazję coś zrobić to jedynie afera z listą leków refundowanych mu wyszła...

O których ciosach poniżej pasa w wykonaniu PO mówisz ? Czy jest coś gorszego od zabawy PiSu teczkami i robienia agentów z ważnych dla Polski autorytetów (Wałęsa, Wolszczan) ?

Szkoda, że "mądry" Jaruś nie potrafi podejść do teczek innych jak do swojej -> "to kłamstwo, tamto kłamstwo, tu podrobiony podpis, tam spreparowany dokument" itd....

To chyba jakiś niewyobrażalny cud, że Jarosław jako jedyny opozycjonista nie został internowany i miał sfałszowaną teczkę... :shock:

Od zawsze było wiadomo, że PiS nie potrafi funkcjonować bez wrogów...

Już nie wspomnę o idiocie ZyGzaku... Co za zbieg okoliczności, że znowu PiSowiec ma czelność pisać "najprawdziwszą" historię o Wałęsie...

Chyba czas, żeby ktoś z PO napisał książkę o Kaczyńskich... Będzie pewnie tyle samo warta co "dzieła" ZyGzaka, Cenckiewicza i Gontarczyka ale jak PiSowcy mogą powielać wygodne sobie brednie i "pluć" na innych oszczerstwami to ja też będę! :-)

A na koniec dodam tylko, że marzy mi się w polskim parlamencie więcej takich ludzi jak Palikot! 8-) Mówi co myśli i nie zważa na konsekwencje... PiSowi pozostaje krzyczeć, że jest chory, bo gość uderza w samo sedno z chirurgiczną precyzją...

Zacznijmy od tego, że niektórzy w mojej opinii chcą zrobić wiele (Ewa Kopacz) ale oczywiście PiS krytykuje i blokuje wszystko (głównie o prywatyzację szpitali się rozchodzi). Co ma niby uchronić szpitale przed rosnącymi długami i tym samym likwidacją ? Słyszałem wiele pozytywnych głosów z ust ludzi starszych (bo głównie tych PiS straszy i snuje wizje umierania na bruku) na temat sprywatyzowanych szpitali i dostępu do ich usług. Zresztą brak długów i stabilna kondycja finansowa takich prywatnych placówek powinna być wystarczającym argumentem...

Wielki krytyk Piecha niech przedstawi lepszy pomysł, bo sama krytyka niczego nie wnosi. Sam miał okazję coś zrobić to jedynie afera z listą leków refundowanych mu wyszła...

O których ciosach poniżej pasa w wykonaniu PO mówisz ? Czy jest coś gorszego od zabawy PiSu teczkami i robienia agentów z ważnych dla Polski autorytetów (Wałęsa, Wolszczan) ?

Szkoda, że "mądry" Jaruś nie potrafi podejść do teczek innych jak do swojej -> "to kłamstwo, tamto kłamstwo, tu podrobiony podpis, tam spreparowany dokument" itd....

To chyba jakiś niewyobrażalny cud, że Jarosław jako jedyny opozycjonista nie został internowany i miał sfałszowaną teczkę... :shock:

Od zawsze było wiadomo, że PiS nie potrafi funkcjonować bez wrogów...

Już nie wspomnę o idiocie ZyGzaku... Co za zbieg okoliczności, że znowu PiSowiec ma czelność pisać "najprawdziwszą" historię o Wałęsie...

Chyba czas, żeby ktoś z PO napisał książkę o Kaczyńskich... Będzie pewnie tyle samo warta co "dzieła" ZyGzaka, Cenckiewicza i Gontarczyka ale jak PiSowcy mogą powielać wygodne sobie brednie i "pluć" na innych oszczerstwami to ja też będę! :-)

A na koniec dodam tylko, że marzy mi się w polskim parlamencie więcej takich ludzi jak Palikot! 8-) Mówi co myśli i nie zważa na konsekwencje... PiSowi pozostaje krzyczeć, że jest chory, bo gość uderza w samo sedno z chirurgiczną precyzją...
17 maja 2009, 00:54 [cytuj]
1. Też jestem eurosceptykiem. Tzn Unii w takim kształcie jak teraz. Oczywiście jestem przeciwny traktatowi. Mnie się podobała EWG, myślałem, że podobnie działać będzie UE, ale niestety jest to banda biurokratów, którzy marnotrawią naszę pieniądze. Nie jestem za wyjściem z WE, chcę WE zmienić.

2. Wiadomo, że Wałęsa był agentem. Nie czynie mu z tego powodu większego zarzutu. Denerwuje mnie jedynie to, że nie umie się do tego przyznać i powiedzieć otwarcie, że jakiś czas temu popełnił błąd. Nie mów mi proszę, że nie byłby do tego zdolny, skoro w świetle ostatnich wydarzeń (przemówienie na kampanii Libertasu), wyszedł jak sprzedawczyk. Typowa polityczna dziwka.
1. Też jestem eurosceptykiem. Tzn Unii w takim kształcie jak teraz. Oczywiście jestem przeciwny traktatowi. Mnie się podobała EWG, myślałem, że podobnie działać będzie UE, ale niestety jest to banda biurokratów, którzy marnotrawią naszę pieniądze. Nie jestem za wyjściem z WE, chcę WE zmienić.

2. Wiadomo, że Wałęsa był agentem. Nie czynie mu z tego powodu większego zarzutu. Denerwuje mnie jedynie to, że nie umie się do tego przyznać i powiedzieć otwarcie, że jakiś czas temu popełnił błąd. Nie mów mi proszę, że nie byłby do tego zdolny, skoro w świetle ostatnich wydarzeń (przemówienie na kampanii Libertasu), wyszedł jak sprzedawczyk. Typowa polityczna dziwka.
17 maja 2009, 01:02 [cytuj]
A co takiego złego Wałęsa powiedział na konwencji Libertasu ? Wielu go za to krytykuje ale nie potrafi powiedzieć, co było nie tak z jego wystąpieniem. Wiadomo, że nie powinien tam jechać (bo zrobił to dla kasy) ale bez przesady... Sądząc po wypowiedziach to ta kasa ich zabolała. Typowa polska mentalność...
A co takiego złego Wałęsa powiedział na konwencji Libertasu ? Wielu go za to krytykuje ale nie potrafi powiedzieć, co było nie tak z jego wystąpieniem. Wiadomo, że nie powinien tam jechać (bo zrobił to dla kasy) ale bez przesady... Sądząc po wypowiedziach to ta kasa ich zabolała. Typowa polska mentalność...
17 maja 2009, 01:16 [cytuj]
".Giv" powiedział/a:
A co do zasiłków, zacytuję Miltona Friedmana: "Jeśli płacicie ludziom, za to że nie pracują, to nie dziwcie się, że macie bezrobocie.
A ja Paris Hilton, co prawda na temat kryzysu, ale też sensownie: "Ten kryzys jest naprawdę przerażający. Chcę pomóc. Zamierzam kupować mnóstwo rzeczy w każdym miejscu, w którym się znajdę". Ha!, też potrafię cytować :D
Ale wbrew pozorom ma to sens - idee skrajnie wolnego rynku upadły wraz z tym kryzysem, bez jaj. wypośrodkowania trzeba, ino, zawsze!
".Giv" powiedział/a:
Osobiście bym do nich strzelał z gumowej amunicji i walił po mordzie pałą.
ho ho, tak, oczywiście, rycerzu :D
dano im takie prawa, to niech rozwalają całe miasta, jedno z największych przewinień po 1989r, szkoda że media nie nagłośnią tego od tej właściwej strony. no bo nie wiem, przeznaczanie kilku i więcej milionów na zadymiarzy, którzy nic nie robią poza wymyślaniem tych właśnie zadym, to takie głupie trochę. ale jeszcze raz - oni wykorzystują tylko swoje prawa, może przesadnie, ale co poradzisz.
".Giv" powiedział/a:
2. Wiadomo, że Wałęsa był agentem.
No, kontrowersje zawsze w modzie, a potem psiocz na PiS. Może nie hipokryzja, ale coś pomniejszego raczej tak.

"T-Mac" powiedział/a:
No niby prywatyzacja okej, ale na zdrowych zasadach, nie wiem czy tak jak to się dzieje obecnie. Fajnie, że kasowo może być lepiej, mniej, że od razu pacjent traktowany jest jak gówno, bo kosztuje, a na koszty sobie pozwolić nie można. Mam tu na myśli konkretnie Szpital Bielański w W-wie, niby najlepiej prosperujący, bez długów i w ogóle okej na tle stołecznej służby zdrowia. Ta, jasne. Z drugiej strony masakrycznie zadłużony, o czym wszędzie kilka dni temu trąbili, Szpital na Solcu, z którego usług też miałem okazję skorzystać, no i zupełnie inaczej. Może wyjątkowa sytuacja, może nie, nie wiem. Ale to nie jest w żadnym wypadku klarowna sprawa, do której można podejść bezrefleksyjnie, na zasadzie publiczne-złe, prywatne-dobre.
"T-Mac" powiedział/a:
Naprawdę sądzisz, że Palikot mówi co myśli? Przecież to naiwność jest, no.

a konfrontować PIS-PO mi się najzwyczajniej nie chce, nuuuudne to :/ jedni mają grzeszki, drudzy też, większe, mniejsze, do wyboru, do koloru. bez sensu. ostatnim dobrym pomysłem tych partii był PO-PiS, ale kiedy to było, heh :>
A ja Paris Hilton, co prawda na temat kryzysu, ale też sensownie: "Ten kryzys jest naprawdę przerażający. Chcę pomóc. Zamierzam kupować mnóstwo rzeczy w każdym miejscu, w którym się znajdę". Ha!, też potrafię cytować :D
Ale wbrew pozorom ma to sens - idee skrajnie wolnego rynku upadły wraz z tym kryzysem, bez jaj. wypośrodkowania trzeba, ino, zawsze!
[quote=".Giv"]Osobiście bym do nich strzelał z gumowej amunicji i walił po mordzie pałą.
17 maja 2009, 01:17 [cytuj]
Chodzi mi o wypowiedz w "Teraz My" kiedy to powiedział, że nie ważne jaka partia, ważne ile zapłaci. Spytali się go czy by zrobil przemowienie na PiSowskiej konwencji. Powiedział, że za 50 tys Euro tak...

Ciekawe czy dla partii komunistycznej też by przemówił. Obstawiam, że po niższej zapłacie niż PiS :-P
Chodzi mi o wypowiedz w "Teraz My" kiedy to powiedział, że nie ważne jaka partia, ważne ile zapłaci. Spytali się go czy by zrobil przemowienie na PiSowskiej konwencji. Powiedział, że za 50 tys Euro tak...

Ciekawe czy dla partii komunistycznej też by przemówił. Obstawiam, że po niższej zapłacie niż PiS :-P
17 maja 2009, 14:05 [cytuj]
Konkrety? Będą i konkrety.

W PiSie podoba mi się dużo, ale są też rzeczy, które chętnie skrytykuję. Zacznijmy od plusów:

- polityka zagraniczna. Wbrew większości osób podobało mi się twarde stanowisko jakie prezentowała Polska na arenie międzynarodowej. Skończyły się złote czasy starego komucha Aleksandra K., który (zupełnie jak Platforma teraz) nie robił zupełnie nic. No może poza paroma pijackimi wybrykami, jak choćby oddawanie hołdu pomordowanym w Charkowie, gdy ledwo trzymał się na nogach. Kaczyński potrafił prowadzić twarde negocjacje obstając przy swoim, z Polską każdy się liczył. Co prawda wielkiemu oziębieniu uległy nasze stosunki z Rassiją, ale to głównie przez to, iż Moskwa straciła swoje wtyki w polskim rządzie (a tych za czasów AWS-UW czy SLD było wiele). Dodatkowo zahamowane zostały niemieckie roszczenia do polskich ziem.

- prawo. Nie jest tajemnicą, że głównym aspektem w jakim specjalizował się PiS był właśnie porządek. Nie jest także tajemnicą, że za rządów braci Kaczyńskich przestępczość spadła o 18%. Ziobro świetnie sprawdził się jako MS, wprowadził sądy 24 godzinne, które to zostały zupełnie zaniedbane, aż w końcu zlikwidowane przez PO i sklasyfikowane jako niewypał. Kaczyńscy twardo wzięli się za rozpracowywanie mafii, przestępstw. Była opcja przywrócenia kary śmierci, ale wiadomo &#8211; Unia za bardzo kręciła nosem. Powstało CBA. Z początku wszyscy narzekali, że po co, skoro i tak nic nie robi. Gdy zaczęło działać pełną gębą, to zaczęto spiskować, że to broń głównie natury politycznej do zwalczania przeciwników. Szkoda, że niewiele osób pamięta sprawę byłego Ministra Sportu &#8211; p. Lipca, który należał do PiS, a którego również dopadły macki CBA.

-gospodarka. W gospodarce PiS świetnie realizował wykorzystanie funduszy unijnych, wprowadził liczne szkolenia uczące jak najlepiej się o nie starać i jak je w pełni wykorzystywać. PiS uprościł bardzo skomplikowane dotąd operacje zakładania firm. Dobrym posunięciem była likwidacja WSI. To właśnie za rządów PiS wpływy do budżetu były po raz pierwszy od bardzo długiego czasu (jeśli nie w ogóle) większe od wydatków. Tak głośno było o tzw. Tanim Państwie. Przeciwnicy szczekali zajadle, gdy widzieli limuzyny i ochronę przy prezydencie, premierze, no gdzie te tanie państwo? Szkoda, że nie zauważyli radykalnego zmniejszenia urzędasów i biurokracji, co pozwoliło na oszczędzenie grubych milionów. Chyba nie muszę przypominać, że przełożyło się to na płace. Szczekacz Lepper został MR i trzeba przyznać, że w tej kwestii radził sobie dobrze. Już nie wspominam o projekcie Wspólnej Polityki Rolnej.

-edukacja. Bądź co bądź za czasów Giertycha było o niej głośno. Słynny program &#8216;Zero tolerancji&#8217; trochę obniżył przestępczość i w szkołach, a szczególnie w patologicznych tworach pozostawionych przez lewacki rząd AWS-UW, czyli w gimnazjach. Wprowadzenie mundurków było dobrym pomysłem, ale źle przeprowadzonym, więc to zapiszę pod minus.

-praca. Tu sytuacja jest nieco skomplikowana, bo z jednej strony bezrobocie radykalnie spadło. Można by stwierdzić, że to głównie zasługa otwarcia granic i masowej migracji Polaków w celach zarobkowych. Po części to oczywiście prawda, ale faktem jest, że za PiS powstało grubo ponad milion nowych miejsc pracy a sfera usług zanotowała duży rozkwit. O podniesieniu płac już wspominałem. Za finanse wziął się prawdziwy fachowiec. PiS takiego nie miał, więc zaproponował to stanowisko platformowej Zycie Gilowskiej.

-służba zdrowia. Tutaj sytuacja nieco się komplikuje, bo ten sektor był zaniedbany od bardzo, bardzo dawna i potrzebował głębokich reform. PiS nie miał nikogo dobrego na to stanowisko, więc zaproponował je Z. Relidze, na dodatek silnie wspierającego obóz Tuska. Religa wziął się do roboty, próbował reform, jak choćby te z koszykiem świadczeń. Sytuacja nie była prosta, a w dodatku została przerwana na półmetku.

-rozliczenia. PiS bardzo chciał wziąć wreszcie za mordę tych, których tak mocno broniły kolejne rządy III RP, a mianowicie komuchów, którzy w innych krajach (Czechy, Słowacja, wschodnie Niemcy) zostali po upadku komuny po prostu odsunięci na amen od władzy. U nas w kilka lat czerwone SLD powróciło na salony, a i do tej pory pod względem finansowym mają się nieźle, w przeciwieństwie do prawdziwych bohaterów, ludzi walczących z ówczesnym zbrodniczym systemem. Fakt, że sytuacja nie była łatwa, bo 16 lat od upadku komuny robiło swoje, a ponadto bardzo utrudniali to ludzie zamieszani w tamte zbrodnie, zamieszani w afery, konfidenctwo, itd.

-światopogląd. Na wielka TAK wszelakie działania przeciwko aborcji, eutanazji, legalizacji narkotyków miękkich i związków pedałów i lesbijek. Nie wyrażanie zgody na pochody zboczeńców (do homosów nic nie mam &#8211; tacy się urodzili i niech sobie żyją razem w czterech ścianach i się kochają. Ani mnie, a ni pracodawcy nie interesuje czy nowo poznana osoba jest homo czy hetero, to jej prywatna sprawa, więc dlaczego mowa tu o nierównym traktowaniu mniejszości seksualnych?! Paranoja. Nic do nich nie mam pod warunkiem, że nie narzucają mi swojej choroby. Jak już napisałem, gdy poznaję nową osobę, to nie interesuje mnie czy jest ona pedałem czy kimś normalnym. I jeśli nie okazuje publicznie swoje ułomności pod względem kochania to wszystko jest w porządku).

Co mi się nie podoba? Przede wszystkim hołdowanie niektórym ludziom, którzy zupełnie na to nie zasługują. Najlepszym tego przykładem jest p. Fatyga, która kompletnie nie zna się na niczym ,a która wpychana była na różne możliwe stanowiska, gdzie tylko się da. Nie podoba mi się trochę zbytnia kłótliwość o błahe spawy i robienie sobie wrogów gdzie tylko się da. Trzeba być twardym, ale Kaczyńscy czasami przesadzają.

To póki co na tyle, bo i tak się rozpisałem, a wiele rzeczy jeszcze pozostaje nieopisanych w tym program na przyszłość. To jest raczej podsumowanie dotychczasowej działalności.

Do pozostałych odpowiedzi spróbuję odnieść się później, bo czas goni.
Konkrety? Będą i konkrety.

W PiSie podoba mi się dużo, ale są też rzeczy, które chętnie skrytykuję. Zacznijmy od plusów:

- polityka zagraniczna. Wbrew większości osób podobało mi się twarde stanowisko jakie prezentowała Polska na arenie międzynarodowej. Skończyły się złote czasy starego komucha Aleksandra K., który (zupełnie jak Platforma teraz) nie robił zupełnie nic. No może poza paroma pijackimi wybrykami, jak choćby oddawanie hołdu pomordowanym w Charkowie, gdy ledwo trzymał się na nogach. Kaczyński potrafił prowadzić twarde negocjacje obstając przy swoim, z Polską każdy się liczył. Co prawda wielkiemu oziębieniu uległy nasze stosunki z Rassiją, ale to głównie przez to, iż Moskwa straciła swoje wtyki w polskim rządzie (a tych za czasów AWS-UW czy SLD było wiele). Dodatkowo zahamowane zostały niemieckie roszczenia do polskich ziem.

- prawo. Nie jest tajemnicą, że głównym aspektem w jakim specjalizował się PiS był właśnie porządek. Nie jest także tajemnicą, że za rządów braci Kaczyńskich przestępczość spadła o 18%. Ziobro świetnie sprawdził się jako MS, wprowadził sądy 24 godzinne, które to zostały zupełnie zaniedbane, aż w końcu zlikwidowane przez PO i sklasyfikowane jako niewypał. Kaczyńscy twardo wzięli się za rozpracowywanie mafii, przestępstw. Była opcja przywrócenia kary śmierci, ale wiadomo &#8211; Unia za bardzo kręciła nosem. Powstało CBA. Z początku wszyscy narzekali, że po co, skoro i tak nic nie robi. Gdy zaczęło działać pełną gębą, to zaczęto spiskować, że to broń głównie natury politycznej do zwalczania przeciwników. Szkoda, że niewiele osób pamięta sprawę byłego Ministra Sportu &#8211; p. Lipca, który należał do PiS, a którego również dopadły macki CBA.

-gospodarka. W gospodarce PiS świetnie realizował wykorzystanie funduszy unijnych, wprowadził liczne szkolenia uczące jak najlepiej się o nie starać i jak je w pełni wykorzystywać. PiS uprościł bardzo skomplikowane dotąd operacje zakładania firm. Dobrym posunięciem była likwidacja WSI. To właśnie za rządów PiS wpływy do budżetu były po raz pierwszy od bardzo długiego czasu (jeśli nie w ogóle) większe od wydatków. Tak głośno było o tzw. Tanim Państwie. Przeciwnicy szczekali zajadle, gdy widzieli limuzyny i ochronę przy prezydencie, premierze, no gdzie te tanie państwo? Szkoda, że nie zauważyli radykalnego zmniejszenia urzędasów i biurokracji, co pozwoliło na oszczędzenie grubych milionów. Chyba nie muszę przypominać, że przełożyło się to na płace. Szczekacz Lepper został MR i trzeba przyznać, że w tej kwestii radził sobie dobrze. Już nie wspominam o projekcie Wspólnej Polityki Rolnej.

-edukacja. Bądź co bądź za czasów Giertycha było o niej głośno. Słynny program &#8216;Zero tolerancji&#8217; trochę obniżył przestępczość i w szkołach, a szczególnie w patologicznych tworach pozostawionych przez lewacki rząd AWS-UW, czyli w gimnazjach. Wprowadzenie mundurków było dobrym pomysłem, ale źle przeprowadzonym, więc to zapiszę pod minus.

-praca. Tu sytuacja jest nieco skomplikowana, bo z jednej strony bezrobocie radykalnie spadło. Można by stwierdzić, że to głównie zasługa otwarcia granic i masowej migracji Polaków w celach zarobkowych. Po części to oczywiście prawda, ale faktem jest, że za PiS powstało grubo ponad milion nowych miejsc pracy a sfera usług zanotowała duży rozkwit. O podniesieniu płac już wspominałem. Za finanse wziął się prawdziwy fachowiec. PiS takiego nie miał, więc zaproponował to stanowisko platformowej Zycie Gilowskiej.

-służba zdrowia. Tutaj sytuacja nieco się komplikuje, bo ten sektor był zaniedbany od bardzo, bardzo dawna i potrzebował głębokich reform. PiS nie miał nikogo dobrego na to stanowisko, więc zaproponował je Z. Relidze, na dodatek silnie wspierającego obóz Tuska. Religa wziął się do roboty, próbował reform, jak choćby te z koszykiem świadczeń. Sytuacja nie była prosta, a w dodatku została przerwana na półmetku.

-rozliczenia. PiS bardzo chciał wziąć wreszcie za mordę tych, których tak mocno broniły kolejne rządy III RP, a mianowicie komuchów, którzy w innych krajach (Czechy, Słowacja, wschodnie Niemcy) zostali po upadku komuny po prostu odsunięci na amen od władzy. U nas w kilka lat czerwone SLD powróciło na salony, a i do tej pory pod względem finansowym mają się nieźle, w przeciwieństwie do prawdziwych bohaterów, ludzi walczących z ówczesnym zbrodniczym systemem. Fakt, że sytuacja nie była łatwa, bo 16 lat od upadku komuny robiło swoje, a ponadto bardzo utrudniali to ludzie zamieszani w tamte zbrodnie, zamieszani w afery, konfidenctwo, itd.

-światopogląd. Na wielka TAK wszelakie działania przeciwko aborcji, eutanazji, legalizacji narkotyków miękkich i związków pedałów i lesbijek. Nie wyrażanie zgody na pochody zboczeńców (do homosów nic nie mam &#8211; tacy się urodzili i niech sobie żyją razem w czterech ścianach i się kochają. Ani mnie, a ni pracodawcy nie interesuje czy nowo poznana osoba jest homo czy hetero, to jej prywatna sprawa, więc dlaczego mowa tu o nierównym traktowaniu mniejszości seksualnych?! Paranoja. Nic do nich nie mam pod warunkiem, że nie narzucają mi swojej choroby. Jak już napisałem, gdy poznaję nową osobę, to nie interesuje mnie czy jest ona pedałem czy kimś normalnym. I jeśli nie okazuje publicznie swoje ułomności pod względem kochania to wszystko jest w porządku).

Co mi się nie podoba? Przede wszystkim hołdowanie niektórym ludziom, którzy zupełnie na to nie zasługują. Najlepszym tego przykładem jest p. Fatyga, która kompletnie nie zna się na niczym ,a która wpychana była na różne możliwe stanowiska, gdzie tylko się da. Nie podoba mi się trochę zbytnia kłótliwość o błahe spawy i robienie sobie wrogów gdzie tylko się da. Trzeba być twardym, ale Kaczyńscy czasami przesadzają.

To póki co na tyle, bo i tak się rozpisałem, a wiele rzeczy jeszcze pozostaje nieopisanych w tym program na przyszłość. To jest raczej podsumowanie dotychczasowej działalności.

Do pozostałych odpowiedzi spróbuję odnieść się później, bo czas goni.
17 maja 2009, 14:39 [cytuj]
"T-Mac" powiedział/a:
Typowa polska mentalność...
Cała ta dyskusja to taka właśnie typowa polska mentalność. Wszystkie opinie są niestety destruktywne. Właśnie to trzeba zmienić zamiast cały czas podstawiać sobie nogi. Konstruktywna opozycja powinna być siłą każdego zdrowego demokratycznego państwa.
Cała ta dyskusja to taka właśnie typowa polska mentalność. Wszystkie opinie są niestety destruktywne. Właśnie to trzeba zmienić zamiast cały czas podstawiać sobie nogi. Konstruktywna opozycja powinna być siłą każdego zdrowego demokratycznego państwa.
17 maja 2009, 17:11 [cytuj]
Twarde czy nie twarde, jakie korzyści mieliśmy z tej "świetnej" polityki zagranicznej?

-Jeśli chodzi o prawo. Zgodzę się, widać było, że coś starano się zmienić, ale w moim odczuciu, były chęci, ale niestety słabe wykonanie.
[quote]W gospodarce PiS świetnie realizował wykorzystanie funduszy unijnych, wprowadził liczne szkolenia uczące jak najlepiej się o nie starać i jak je w pełni wykorzystywać.[/quote] Nie widzę tutaj większej różnicy w porównianiu do PO.
[quote]PiS uprościł bardzo skomplikowane dotąd operacje zakładania firm.[/quote] Jak? :shock: Jeśli to jest uproszczenie to gratuluję. Założenie firmy, wtedy i teraz jest tak samo czasochłonne, niesamowita ilość biurokracji.
[quote] Dobrym posunięciem była likwidacja WSI. [/quote] Była beznadziejnym posunięciem.
[quote]To właśnie za rządów PiS wpływy do budżetu były po raz pierwszy od bardzo długiego czasu (jeśli nie w ogóle) większe od wydatków. [/quote] Ale na obniżkę podatków zdecydowano się dopiero przed wyborami. Zresztą chwalić PiS za to, że była światowa koniunktura, to lekka przesada. Szkoda, że wtedy nie zauważyli, że warto prywatyzować państwowe firmy, osiągając wysokie ceny. Teraz psioczą na PO, banda hipokrytów.
[quote]Tak głośno było o tzw. Tanim Państwie. Przeciwnicy szczekali zajadle, gdy widzieli limuzyny i ochronę przy prezydencie, premierze, no gdzie te tanie państwo? Szkoda, że nie zauważyli radykalnego zmniejszenia urzędasów i biurokracji, co pozwoliło na oszczędzenie grubych milionów.[/quote]
Zmalała liczba urzędników? Pierwsze słyszę. Od 89 roku, liczba urzędników stale rośnie i jest ich juz czterokrotnie więcej niż wtedy.
[quote]Szczekacz Lepper został MR i trzeba przyznać, że w tej kwestii radził sobie dobrze. Już nie wspominam o projekcie Wspólnej Polityki Rolnej.[/quote] Dobrze? Jeśli z państwowej kasy dopłaca się do mleka, pszenicy itd. to dobrze? Dla mnie jest to chore. Pozbawia się rolników ryzyka, a poza tym jaki w tym jest sens? Od tego jest wolny rynek.

PiS nie głosował za mundurkami. Edukacji, bez talonów edukacyjnych się nie zmieni. Ale to obiecywała Platforma, obiecywała...

Religa był beznadziejnym politykiem i taka jest prawda. Żeby coś zreformowac to trzeba coś zrobić. Jedynym rozwiązaniem jest prywatyzacja.

Rozliczenia? Chyba śmiesz żartować. Poczytaj o uchwale lustracyjnej, bodajże 92rok (wtedy się urodziłem). Kiedy było 3, podkreślam tylko 3 polityków UPR-u w sejmie i to oni byli autorami tejże uchwały. A wasz ukochany (tfu) Macierewicz co zrobił? Ujawnił 1/5 tego co miał ujawnić.

Przeciwko aborcji, eutanazji, związków pedałów tak, zgoda. Narkotyki oczywiście powinny być legalne, tutaj się nie zgadzamy. Nikomu nie robisz krzywdy jak sobie dasz w żyłę tylko sobie. Nie znam żadnego argumentu za deleleglizacją.

Mam to samo zdanie w kwestii homosiów.

Fotyga to wiadomo, na poziomie Pitery.

Jedni i drudzy siebie warci. Trzeba szukać alternatywy.

Pozdrawiam.
Nie widzę tutaj większej różnicy w porównianiu do PO.
[quote]PiS uprościł bardzo skomplikowane dotąd operacje zakładania firm.
17 maja 2009, 19:23 [cytuj]
Dziś "jedynki" PiSu na listach do europarlamentu pokazały klasę i nie stawiły się na debaty z "jedynkami" PO. Brawo! Oczywiście nie wszyscy, bo do dwóch starć jednak doszło...

Ziobro tyle gadał, że chce debaty, a dziś wolał pożalić się dziennikarzom na swojej konferencji. Z kolei Kamiński z Gróbarczykiem tłumaczyli się mszą... :roll:
Dziś "jedynki" PiSu na listach do europarlamentu pokazały klasę i nie stawiły się na debaty z "jedynkami" PO. Brawo! Oczywiście nie wszyscy, bo do dwóch starć jednak doszło...

Ziobro tyle gadał, że chce debaty, a dziś wolał pożalić się dziennikarzom na swojej konferencji. Z kolei Kamiński z Gróbarczykiem tłumaczyli się mszą... :roll:
17 maja 2009, 21:38 [cytuj]
Edgar Gosiewski. video.google.com/videoplay?docid=2330667688697430897 Polecam.
Edgar Gosiewski. http://video.google.com/videoplay?docid=2330667688697430897 Polecam.
17 maja 2009, 21:48 [cytuj]
:lol: "To jest już tylko kwestia pewnej... procedury..." :lol:
:lol: "To jest już tylko kwestia pewnej... procedury..." :lol:
17 maja 2009, 21:50 [cytuj]
Ja chciałem podziękować Kaczyńskim za pyszne kiełbaski z grilla na kolacje:) Weszło pięknie
Ja chciałem podziękować Kaczyńskim za pyszne kiełbaski z grilla na kolacje:) Weszło pięknie
18 maja 2009, 10:56 [cytuj]
".Giv" powiedział/a:
Nie widzę tutaj większej różnicy w porównianiu do PO.
Ja widzę, bo PO dostała to w spadku po poprzedniej ekipie rządzącej.
".Giv" powiedział/a:
Założenie firmy, wtedy i teraz jest tak samo czasochłonne, niesamowita ilość biurokracji.
I tu srogo się mylisz. Radzę poszukać instrukcję tudzież poradnik początkującego przedsiębiorcy teraz, a jeszcze kilka lat temu. To jest ziemia i niebo.
".Giv" powiedział/a:
[likwidacja WSI - przyp. M.]Była beznadziejnym posunięciem.
Nie od dzis wiadomo, że WSI było głęboko powiązane z mafią i licznymi aferami, jak choćby nielegalny obrót bronią. Zlikwidowano tą patologiczną służbę a wraz z nią krętactwa, ale jej normalne zadania wywiadowcze dalej są realizowane.
".Giv" powiedział/a:
Ale na obniżkę podatków zdecydowano się dopiero przed wyborami.
Grunt, że było. Nie myśl, że to takie proste i zaraz po wygraniu wyborów można ot tak sobie je obniżać. Na wszystko potrzeba czasu, a zmiany winny być wprowadzane stopniowo.
".Giv" powiedział/a:
Religa był beznadziejnym politykiem i taka jest prawda.
Religa był świetnym politykiem a sektor zdrowotny znał od podszewki. To służba zdrowia zaniedbywana przez kolejne rządy była w beznadziejnym stanie. Pomysły na jej uzdrowienie były, zabrakło czasu na realizację. Już wcześniej napisałem, że na wszystko potrzeba czasu.
".Giv" powiedział/a:
Kiedy było 3, podkreślam tylko 3 polityków UPR-u w sejmie i to oni byli autorami tejże uchwały. A wasz ukochany (tfu) Macierewicz co zrobił? Ujawnił 1/5 tego co miał ujawnić.
Czasy były inne. Wtedy była polityka 'grubej kreski' ustanowiona przez lewacką część Solidarności i to oni byli przy władzy, oni decydowali. Ci co się temu sprzeciwiali zostali odsunięci na margines jeszcze przed okrągłym stołem. Za to należy podziękować środowisku Mazowieckiego. Gdy do władzy doszedł Olszewski a Macierewicz zaczął pracę nad ujawnianem konfidentów, to wiadomo jak się to skończyło i przez kogo. Komuchy na spółę z solidarnościową lewicą zrobili swoje, by prawda nie ujrzała światła dziennego. W tej kwestii prawicowcy nie powinni się spierać tylko działać razem.
".Giv" powiedział/a:
Narkotyki oczywiście powinny być legalne, tutaj się nie zgadzamy. Nikomu nie robisz krzywdy jak sobie dasz w żyłę tylko sobie. Nie znam żadnego argumentu za deleleglizacją.
Delegalizować nie trzeba, bo nielegalne już są. Jednak państwo ma dbać o obywatela. To, że coś jest nielegalne znaczy, że państwo uznaje to za szkodliwe dla obywatela a przyzwolenie na ich zażywanie jest świadomym przyzoleniem na zabijanie samego siebie.

Co do konfrontacji 'jedynek' - PiS już wcześniej zapowiadał, że ów ludzie nie pojawią się na debacie. Tusk wyskoczył z terminami i jeśli ktoś się pod nie nie dostosował to automatycznie w oczach wielu stchórzył. I o to chodziło platformiakom, typowe cyniczne zachowanie, które przerabialiśmy już przy negocjacjach w sprawie stworzenia koalicji PO-PiS. PO ustala jedyne rozwiązania, a w przypadku wszelkich prób zmian całe niepowodzenie rozmów spada na barki innych. Stare to i zużyte, a w dodatku w moich oczach wielce kompromitujące.

Co do Wałęsy to nie oceniałbym go zbyt pochopnie, bo myślę że prawda leży po środku. Jedno jest pewne - ten człowiek na pewno n ie zasługuje na takie honory jakimi się go obsypuje teraz. Miał on swoją przeszłość, ale podczas walki z komuną był jedynie marionetką w rękach innych. Potem popełnił (świadomie bądź nie) wiele błędów. Czy maczał palce w brataniu się ze zbrodniarzami jak Kuroń, Michnik, Geremek czy tylko stał pośrodku tego wszystkiego i nie bardzo wiedział o co chodzi, tego nie wiem. Wiem tylko, że prawdziwi bohaterowie żyją teraz w zapomnieniu (Walentynowicz, Gwiazda, itp.).
Ja widzę, bo PO dostała to w spadku po poprzedniej ekipie rządzącej. [quote=".Giv"] Założenie firmy, wtedy i teraz jest tak samo czasochłonne, niesamowita ilość biurokracji.
18 maja 2009, 21:44 [cytuj]
"Murzyn" powiedział/a:
Delegalizować nie trzeba, bo nielegalne już są. Jednak państwo ma dbać o obywatela. To, że coś jest nielegalne znaczy, że państwo uznaje to za szkodliwe dla obywatela a przyzwolenie na ich zażywanie jest świadomym przyzoleniem na zabijanie samego siebie.
Państwo ma dbać o obywatela? Skąd ten bełkot? Rozumiem, że papierosy, tłuste jedzenie, też ma byc zakazane? Przecież jest szkoldliwe dla obywatela. Trudno się odpowiada na takie argumenty. Człowiek ma odpowiadać za samego siebie, a nie państwo za niego. Jak ktoś chce skoczyć z okna to niech sobie skacze. Jak chce popełniać samobójstwo na raty to jego sprawa. Przypominam, że nie zakazujemy budować wieżowców a ktoś może popełnić samobójstwo skacząc z 8 piętra.

Do reszty się ustosunkuję później.
Państwo ma dbać o obywatela? Skąd ten bełkot? Rozumiem, że papierosy, tłuste jedzenie, też ma byc zakazane? Przecież jest szkoldliwe dla obywatela. Trudno się odpowiada na takie argumenty. Człowiek ma odpowiadać za samego siebie, a nie państwo za niego. Jak ktoś chce skoczyć z okna to niech sobie skacze. Jak chce popełniać samobójstwo na raty to jego sprawa. Przypominam, że nie zakazujemy budować wieżowców a ktoś może popełnić samobójstwo skacząc z 8 piętra.

Do reszty się ustosunkuję później.
18 maja 2009, 22:07 [cytuj]
".Giv" powiedział/a:
Państwo ma dbać o obywatela? Skąd ten bełkot?
ej, to po co w ogóle instytucja państwa?
ej, to po co w ogóle instytucja państwa?
18 maja 2009, 22:16 [cytuj]
W końcu państwo to dom, schronienie, kawałek własnej ziemi, przestrzeni, miejsce gdzie winniśmy czuć się bezpiecznie. Jeśli państwo wydaje pozwolenie na używanie narkotyków, to znaczy, że wedle jego mniemania nie ma w tym nic strasznego.

Porównanie zakazu stawiania wieżowców do zakazu handlu i używaniu narkotyków jest bez sensu. Wieżowce buduje się by w nich mieszkać, mieć w nich firmę, etc. a narkotyki są po to, by ćpać.

Także, Givku, nie zmuszaj mnie bym musiał tłumaczyć ci coś, co jest oczywiste, bo rozmowa o polityce z osobą, której muszę wpierw tłumaczyć na czym polega państwowość i do czego służą wieżowce zahacza o kpinę.

[color=red]Nic nie zmieniłem, poprostu zamiast cytuj kliknąłęm edit ;-) - Giv[/color]
W końcu państwo to dom, schronienie, kawałek własnej ziemi, przestrzeni, miejsce gdzie winniśmy czuć się bezpiecznie. Jeśli państwo wydaje pozwolenie na używanie narkotyków, to znaczy, że wedle jego mniemania nie ma w tym nic strasznego.

Porównanie zakazu stawiania wieżowców do zakazu handlu i używaniu narkotyków jest bez sensu. Wieżowce buduje się by w nich mieszkać, mieć w nich firmę, etc. a narkotyki są po to, by ćpać.

Także, Givku, nie zmuszaj mnie bym musiał tłumaczyć ci coś, co jest oczywiste, bo rozmowa o polityce z osobą, której muszę wpierw tłumaczyć na czym polega państwowość i do czego służą wieżowce zahacza o kpinę.

[color=red]Nic nie zmieniłem, poprostu zamiast cytuj kliknąłęm edit ;-) - Giv[/color]
18 maja 2009, 22:51 [cytuj]
Państwo nie może chornić obywatela przed samym sobą. Trzeba przyjąć, że człowiek jest odpowiedzialny za swoje czyny. Wtedy tylko sens ma karanie ludzi za popełniane przestępstwa. Rocznie wydaje się niesamowite pieniądze na walkę z narkotykami, a efekty są mizerne. Jeśli byłyby to kontrolowane, to łatwiej byłoby uważać na sprzedaż nieletnim itd. Żeby sprawa była jasna, nie jestem jakimś gówniarzem, któremu sie wydaje, że jest fajny. Nigdy nie brałem narkotyków, choć nie raz miałem okazję, a podobno są w Polsce zakazane.

Oczywiście, musi być prywatne lecznictwo, żeby ćpuny nie leczyły się z naszych pieniędzy. Poza tym, jestem darwinistą i uważam, że osoby skrajnie nieodpowiedzialne jak umrą, to jest to korzystne dla społeczeństwa. Cóż nam bowiem z tego, że wyciągniemy jakiegoś ćpuna, jak dwa dni później przejedzie po pijaku na przystanku 7 osób?

Państwo opiekuńcze to złe państwo. Państwo musi opierać się na tym, że obywatele mają wyobraźnie i są odpowiedzialni za swoje czyny. Nie da się bowiem pilnować każdego człowieka by nie robił głupot. Są ludzie, którzy biorą narkotyki 30 lat i mają się dobrze.

Co innego kampanie informacyjne np. przeciw paleniu papierosów, a co innego ich zakazywanie.

Tak, narkotyki są po to by ćpać, ale co z tego?

Kompletnie nie rozumiem argumentacji.
Państwo nie może chornić obywatela przed samym sobą. Trzeba przyjąć, że człowiek jest odpowiedzialny za swoje czyny. Wtedy tylko sens ma karanie ludzi za popełniane przestępstwa. Rocznie wydaje się niesamowite pieniądze na walkę z narkotykami, a efekty są mizerne. Jeśli byłyby to kontrolowane, to łatwiej byłoby uważać na sprzedaż nieletnim itd. Żeby sprawa była jasna, nie jestem jakimś gówniarzem, któremu sie wydaje, że jest fajny. Nigdy nie brałem narkotyków, choć nie raz miałem okazję, a podobno są w Polsce zakazane.

Oczywiście, musi być prywatne lecznictwo, żeby ćpuny nie leczyły się z naszych pieniędzy. Poza tym, jestem darwinistą i uważam, że osoby skrajnie nieodpowiedzialne jak umrą, to jest to korzystne dla społeczeństwa. Cóż nam bowiem z tego, że wyciągniemy jakiegoś ćpuna, jak dwa dni później przejedzie po pijaku na przystanku 7 osób?

Państwo opiekuńcze to złe państwo. Państwo musi opierać się na tym, że obywatele mają wyobraźnie i są odpowiedzialni za swoje czyny. Nie da się bowiem pilnować każdego człowieka by nie robił głupot. Są ludzie, którzy biorą narkotyki 30 lat i mają się dobrze.

Co innego kampanie informacyjne np. przeciw paleniu papierosów, a co innego ich zakazywanie.

Tak, narkotyki są po to by ćpać, ale co z tego?

Kompletnie nie rozumiem argumentacji.
19 maja 2009, 13:23 [cytuj]
".Giv" powiedział/a:
jestem darwinistą i uważam, że osoby skrajnie nieodpowiedzialne jak umrą, to jest to korzystne dla społeczeństwa.
Ojojoj, teoria darwinowska mówiąca o doborze naturalnym już dawno nie tyczy się współczesnego człowieka, gdyż jest nas za dużo! Zresztą podobne błędne myślenie miał Hitler neutralizując jednostki chore, słabe, stare, ułomne. Jeśli owe przemyslenia (rzecz jasna o samoeliminowaniu się ćpunów i korzystnym wpływie tego zjawiska na aspekty społeczene zarówno pod względem biologicznym jak i demograficzno-polityczno-finansowym, a nie eliminacji chorych) wziąłeś z UPRowskich teorii to pogratuluj ode mnie panu Januszowi K-M za bystrość (czyt. ciemnotę). Jeśli są to twoje własne to strach się bać, Givciu :shock:

Jeszcze raz powtarzam - państwo nie może dać pozwolenia na handel śmiercionośnymi prochami. Jest zakaz, czyli coś jest złe i każdy o tym wie nawet bez kampanii. Jeśli mimo wszystko ktoś zdecyduje się brać, to już wtedy jego sprawa, ale państwo nie miało w tym udziału, mało tego - państwo ostrzegało.

Druga sprawa - dlaczego jesteś przeciwny eutanazji skoro uważasz, że dana jednostka winna sama decydować o sobie (Nikomu nie robisz krzywdy jak sobie dasz w żyłę tylko sobie). Przecież jeśli chcę umrzeć to moja sprawa, nikomu nie robię krzywdy zarówno wstrzykując sobie w żyłę narkotyk jak i śmiercionośny płyn. Tutaj zaprzeczasz sam w sobie twierdząc: legalizacja narkotyków TAK, legalizacja eutanazji NIE. Zresztą UPR mianuje się wielce prawicową partią. Gdzież ta prawicowość w świetle moralności skoro przyzwalają, ot tak, na łamanie 5. przykazania w dodatku za przyzwoleniem państwa? To jest śmiech na sali.
Ojojoj, teoria darwinowska mówiąca o doborze naturalnym już dawno nie tyczy się współczesnego człowieka, gdyż jest nas za dużo! Zresztą podobne błędne myślenie miał Hitler neutralizując jednostki chore, słabe, stare, ułomne. Jeśli owe przemyslenia (rzecz jasna o samoeliminowaniu się ćpunów i korzystnym wpływie tego zjawiska na aspekty społeczene zarówno pod względem biologicznym jak i demograficzno-polityczno-finansowym, a nie eliminacji chorych) wziąłeś z UPRowskich teorii to pogratuluj ode mnie panu Januszowi K-M za bystrość (czyt. ciemnotę). Jeśli są to twoje własne to strach się bać, Givciu :shock:

Jeszcze raz powtarzam - państwo nie może dać pozwolenia na handel śmiercionośnymi prochami. Jest zakaz, czyli coś jest złe i każdy o tym wie nawet bez kampanii. Jeśli mimo wszystko ktoś zdecyduje się brać, to już wtedy jego sprawa, ale państwo nie miało w tym udziału, mało tego - państwo ostrzegało.

Druga sprawa - dlaczego jesteś przeciwny eutanazji skoro uważasz, że dana jednostka winna sama decydować o sobie ([i]Nikomu nie robisz krzywdy jak sobie dasz w żyłę tylko sobie[/i]). Przecież jeśli chcę umrzeć to moja sprawa, nikomu nie robię krzywdy zarówno wstrzykując sobie w żyłę narkotyk jak i śmiercionośny płyn. Tutaj zaprzeczasz sam w sobie twierdząc: legalizacja narkotyków TAK, legalizacja eutanazji NIE. Zresztą UPR mianuje się wielce prawicową partią. Gdzież ta prawicowość w świetle moralności skoro przyzwalają, ot tak, na łamanie 5. przykazania w dodatku za przyzwoleniem państwa? To jest śmiech na sali.
|<  <<  <  5  6  7  8  9    >  >>  >|
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 8 6 1 1 19
2. Borussia Dortmund 8 6 0 2 18
3. Bayer Leverkusen 8 5 1 2 16
4. SC Freiburg 8 4 4 0 16
5. Union Berlin 8 4 3 1 15
6. VfL Wolfsburg 8 4 1 3 13
7. 1. FC Köln 8 3 3 2 12
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. Krzpiczek16 132
2. tsaw 123
3. ThinMarcin 123
4. F1066 120
5. badus22 117
6. Kamilos09 117
7. auman 117
cała tabela

shoutbox

Sis
Sis 3 godzin temu

No spoko, tylko po co wydawali takie siano w sytuacji, gdy mają gościa wychowanka za darmo który stylem praktycznie jest 1:1? Greenwood może mniej asystuje, ale ma lepsze wykończenie.

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 3 godzin temu

Sancho w formie jest bardzo kreatywny i tworzy wiele sytuacji bramkowych

Sis
Sis 4 godzin temu

Swoją drogą... nie rozumiem dlaczego MU podebrało nam Sancho mając młodszego Greenwooda, swojego wychowanka ogranego na poziomie PL. Nonsens.

Sis
Sis 4 godzin temu

Nie przesadzałbym, ale nie dołuj mnie nawet :D Liczę że jak nasi inwalidzi wrócą po kontuzjach to jakoś się ogarniemy.

BVBdude
BVBdude 4 godzin temu

Sis , Legia na tle Napoli i tak wygląda o stokroć lepiej niż my na tle Ajaxu...

Sis
Sis 4 godzin temu

legia na tle Napoli wygląda jak dzieci z orlika na tle dorosłych. Aż żal patrzeć.

F1066
F1066 Wczoraj, 18:53

Daxo wzmocni U23 ?

wola
wola Wczoraj, 17:22

Tak, sprawdziłem jeszcze, gdzieś - EUROSPORT1

wola
wola Wczoraj, 17:17

Super, dzięki. No to będzie w HD

Robciu21
Robciu21 Wczoraj, 15:34

Eurosport 1

Robciu21
Robciu21 Wczoraj, 15:30

Napisane jest na flashscore że pokazuje Eurosport 1 mecz z Ingolstadt.

F1066
F1066 Wczoraj, 15:07

Nobby o Erlingu w 2011: youtu.be/uFuaQZGsddc

wola
wola Wczoraj, 13:34

Ale jaja, Nagelsmann ma CORONĘ

wola
wola Wczoraj, 13:27

Mecz z Ingolstadt chyba na Playerze będzie?

Helmut Geier
Helmut Geier Wczoraj, 08:18

Ktoś oglądał młoda Borussię z ajaxem ? Mimo 5-1 Ajax nas zmiażdżył jeśli chodzi o posiadanie. W składzie niby nasze gwiazdy Rijkoff , Kamara i Gurpuz i Collins wszedł

F1066
F1066 1 dni temu, 2021-10-20

Taka tylko ciekawostka, fcb prowadzil dzis Dino Toppmöller. Nagelsmann tylko dzis kibicowal, z hotelu:))) Ni ma bata na bayerkow, i to jeszcze przez lata !!!

F1066

Ok

F1066

Ladna buda, Respekt

F1066

W Köln siedza przed "19" monitorami i jeszcze zalezy kto kopie :))

wola
wola 1 dni temu, 2021-10-20

W BL nikt by tego nawet nie sprawdzał

F1066

Gdzie Uli ???

F1066

Hahaaaa

F1066

Scheiss fcb !!

F1066

Jak to zalicza to nie wiem !!!

wola

Borek wyleciał z Polsatu, konflikt interesów

F1066

Borek na chorobowym?.

wola

Popatrzcie na zachowanie trenera Benfiki, porównajcie z Rose, który nawet przy 0:4 się uśmiechał. A po meczu powiedział, że nie mamy Kimichia. Dla mnie Rose jest mentalnym zerem.

bvbbb
bvbbb 1 dni temu, 2021-10-20

graliśmy wczoraj jak trzecio ligowcy dno ajax był 10 razy lepszy u nas niema kreatywnych i bramko strzelnych skrzydeł to jest problem bo o obronie szkoda gadać

libero180
libero180 1 dni temu, 2021-10-20

Adeyemi musi do nas dołączyć albo chociaż niech zarząd o niego powalczy,bo kolejna perła RB.

obywatelap
obywatelap 1 dni temu, 2021-10-20

Kiepska forma drużyny plus chyba lekceważenie przeciwnika. I dodatkowo mistyczna wiara zarządu w to, że np. Schulz będzie grał tak jak wtedy, gdy miał rok konia i się łapał do kadry.

statystyki

Użytkownicy online:
Gości online: 43
Zarejestrowanych użytkowników: 9251
Ostatnio zarejestrowany: azyk

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem