Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Forum dyskusyjne

|<  <<  <  4  5  6  7  8    >  >>  >|
Forum dyskusyjne » Hyde Park » Co tam, panie, w polityce?
16 maja 2009, 16:33 [cytuj]
a ja na Ąckiego :-)
Wszyscy to oszuści i złodzieje :-) Przynajmniej śmiesznie by było :-P
A tak serio to ja na PO a to z trzech powodów:
1.Mniejsze zło
2.Byle nie Kaczory
3.Byle nie Kaczory
a ja na Ąckiego :-)
Wszyscy to oszuści i złodzieje :-) Przynajmniej śmiesznie by było :-P
1.Mniejsze zło
2.Byle nie Kaczory
3.Byle nie Kaczory
16 maja 2009, 18:22 [cytuj]
Z UPR-u się wyrasta.
"Zesik" powiedział/a:
1.Mniejsze zło
2.Byle nie Kaczory
3.Byle nie Kaczory
I ile lat tak jeszcze? :)
I ile lat tak jeszcze? :)
16 maja 2009, 18:50 [cytuj]
Wystarczy popatrzeć jakie PiS sobie zasługi przypisuje (organizacja EURO 2012, grillowanie itd.) i czym obarcza PO (zła pogoda, przegrana Wrocławia w walce o EXPO 2012, globalny kryzys, brak sześciu polskich miast na EURO 2012 itd.), żeby sobie uświadomić, że na tych NIEPOWAŻNYCH ludzi NIE MOŻNA głosować...

Jedyna nadzieja dla tej partii to odejście oszołoma Jarka i wszystkich jego przydupasów (Edgara, Szczypy, Kurwskiego, Karskiego, Brudzińskiego, Dudzińskiego, Suskiego, Ziobry itp.) zapatrzonych w niego jak w obrazek. Wtedy może normalni dojdą tam do głosu, mający własne zdanie na dany temat...

Zresztą jak PiS usuwa z listy do europarlamentu takich bezkonfliktowych ludzi jak Libicki, którzy wiele dobrego robili tam dla Polski to chyba nie trzeba dodawać, że głos na PiSuar to głos stracony! :-P
Wystarczy popatrzeć jakie PiS sobie zasługi przypisuje (organizacja EURO 2012, grillowanie itd.) i czym obarcza PO (zła pogoda, przegrana Wrocławia w walce o EXPO 2012, globalny kryzys, brak sześciu polskich miast na EURO 2012 itd.), żeby sobie uświadomić, że na tych NIEPOWAŻNYCH ludzi NIE MOŻNA głosować...

Jedyna nadzieja dla tej partii to odejście oszołoma Jarka i wszystkich jego przydupasów (Edgara, Szczypy, Kurwskiego, Karskiego, Brudzińskiego, Dudzińskiego, Suskiego, Ziobry itp.) zapatrzonych w niego jak w obrazek. Wtedy może normalni dojdą tam do głosu, mający własne zdanie na dany temat...

Zresztą jak PiS usuwa z listy do europarlamentu takich bezkonfliktowych ludzi jak Libicki, którzy wiele dobrego robili tam dla Polski to chyba nie trzeba dodawać, że głos na PiSuar to głos stracony! :-P
16 maja 2009, 20:23 [cytuj]
Nastawienie anty, anty, anty, a co masz do powiedzenia w sprawach Platformy, która bezustannie wylewa kubeł pomyj na PiS i jej elektorat, a oprócz tego nie robi zupełnie nic? Atakujesz Kurskiego nie widząc, że jego tuskowy odpowiednik jakim jest Palikot to przy Jacku prawdziwy błazen, klaun i człek, który sprawia wrażenie umysłowo chorego? Co powiesz o pani Danucie H. jednej z peowskich "jedynek", która bije swoją komuchowską czerwienią na parę kilometrów? Hę? No i gdzie ta miłość, spokój, patriotyzm? To jest prawdziwie żenująca sprawa i głos na nich oddany można uznać za stracony, bo popiera się tym samym słodkie lenistwo.

A te przydupasy to w większości ludzie wykształceni, dobrzy fachowcy, patrioci, no ale lubią Jarka, są w PiS, więc trzeba nimi pomiatać :roll: Ziobro? To zdaniem wielu osób, z którymi rozmawiałem, a którzy wcale nie popierają PiS człowiek naprawdę prawy, wielki fachowiec i zdaniem większości z nich świetnie sprawdził się na stanowisku MS. Kubeł pomyj i dla niego, typowa lekcja zaczerpnięta u mgr Tuska.
Nastawienie anty, anty, anty, a co masz do powiedzenia w sprawach Platformy, która bezustannie wylewa kubeł pomyj na PiS i jej elektorat, a oprócz tego nie robi zupełnie nic? Atakujesz Kurskiego nie widząc, że jego tuskowy odpowiednik jakim jest Palikot to przy Jacku prawdziwy błazen, klaun i człek, który sprawia wrażenie umysłowo chorego? Co powiesz o pani Danucie H. jednej z peowskich "jedynek", która bije swoją komuchowską czerwienią na parę kilometrów? Hę? No i gdzie ta miłość, spokój, patriotyzm? To jest prawdziwie żenująca sprawa i głos na nich oddany można uznać za stracony, bo popiera się tym samym słodkie lenistwo.

A te przydupasy to w większości ludzie wykształceni, dobrzy fachowcy, patrioci, no ale lubią Jarka, są w PiS, więc trzeba nimi pomiatać :roll: Ziobro? To zdaniem wielu osób, z którymi rozmawiałem, a którzy wcale nie popierają PiS człowiek naprawdę prawy, wielki fachowiec i zdaniem większości z nich świetnie sprawdził się na stanowisku MS. Kubeł pomyj i dla niego, typowa lekcja zaczerpnięta u mgr Tuska.
16 maja 2009, 20:27 [cytuj]
"Murzyn" powiedział/a:
Do rzeczy. Wyzywanie od komuchów i klaunów to nie argumenty. Palikotowi i Hubner mało który polityk jest w stanie dorównać, także w PO.
Szkoda, że w tym kraju nie ma lewicy, byłoby na kogo głosować.
Do rzeczy. Wyzywanie od komuchów i klaunów to nie argumenty. Palikotowi i Hubner mało który polityk jest w stanie dorównać, także w PO.
Szkoda, że w tym kraju nie ma lewicy, byłoby na kogo głosować.
16 maja 2009, 20:36 [cytuj]
Ależ kto ich wyzywa? Hubner to czerwona dama, aktywna działaczka zbrodniczego systemu jakim niewątpliwie był PRL, gdyby nie Mazowiecki i reszta sprzedawczyków ta pani gniła by w więzieniu lub chociaż na zawsze byłaby odsunięta od władzy.
A Palikot sam ciężką pracą wyrobił sobie taką opinię. Choć trzeba przyznać, że to jeden z nielicznych w tej partii, który coś robi...robi z siebie błazna zapominając, że sejm to nie cyrk.

Brak lewicy? Chwała Bogu, bo lewaki słabo sprawdzają się w gospodarce, jeszcze słabiej pod względem światopoglądowym. Zresztą w następnych wyborach parlamentarnych zawsze można zagłosować na Demokratów. Mierni to lewacy, ale zawsze coś.

I słowo do Giva --> populiści to typowa etykieta właśnie na PO.
Ależ kto ich wyzywa? Hubner to czerwona dama, aktywna działaczka zbrodniczego systemu jakim niewątpliwie był PRL, gdyby nie Mazowiecki i reszta sprzedawczyków ta pani gniła by w więzieniu lub chociaż na zawsze byłaby odsunięta od władzy.
A Palikot sam ciężką pracą wyrobił sobie taką opinię. Choć trzeba przyznać, że to jeden z nielicznych w tej partii, który coś robi...robi z siebie błazna zapominając, że sejm to nie cyrk.

Brak lewicy? Chwała Bogu, bo lewaki słabo sprawdzają się w gospodarce, jeszcze słabiej pod względem światopoglądowym. Zresztą w następnych wyborach parlamentarnych zawsze można zagłosować na Demokratów. Mierni to lewacy, ale zawsze coś.

I słowo do Giva --> populiści to typowa etykieta właśnie na PO.
16 maja 2009, 20:49 [cytuj]
Dajcie chłopaki spokój :-)

Żrecie się jak nasi politycy, ale im przynajmniej płacimy za to ponad 10 tysięcy na miesiąc!

Na dzień dzisiejszy główne partie w sejmie różnią się tylko nazwą :-D

Przez 10 lat biegałem na każde wybory, a tym razem po raz pierwszy sobie daruję. Poziom żenady sięgnął już bowiem takiego dna, że moje wyczucie dobrego smaku powiedziało dość...

P.S Atut zarzutów o komunizm PiS sobie sam wytrącił z ręki robiąc z Kryże wiceministra, to tak na marginesie.
Dajcie chłopaki spokój :-)

Żrecie się jak nasi politycy, ale im przynajmniej płacimy za to ponad 10 tysięcy na miesiąc!

Na dzień dzisiejszy główne partie w sejmie różnią się tylko nazwą :-D

Przez 10 lat biegałem na każde wybory, a tym razem po raz pierwszy sobie daruję. Poziom żenady sięgnął już bowiem takiego dna, że moje wyczucie dobrego smaku powiedziało dość...

P.S Atut zarzutów o komunizm PiS sobie sam wytrącił z ręki robiąc z Kryże wiceministra, to tak na marginesie.
16 maja 2009, 20:50 [cytuj]
[quote] Wystarczy popatrzeć jakie PiS sobie zasługi przypisuje (organizacja EURO 2012, grillowanie itd.) i czym obarcza PO (zła pogoda, przegrana Wrocławia w walce o EXPO 2012, globalny kryzys, brak sześciu polskich miast na EURO 2012 itd.), żeby sobie uświadomić, że na tych NIEPOWAŻNYCH ludzi NIE MOŻNA głosować... [/quote] nic więcej nie dodam
nic więcej nie dodam
16 maja 2009, 21:07 [cytuj]
"Murzyn" powiedział/a:
Ten zbrodniczy system dał Twoim rodzicom wykształcenie, wielu ludziom którzy przed wojną pracowali na roli u jaśnie pana możliwości awansu społecznego. Hamuj się trochę. W dodatku był narzucony, nic się nie dało zrobić, a trzeba było żyć i działać. I chwała tym, którzy to robili.
[quote] A Palikot sam ciężką pracą wyrobił sobie taką opinię. Choć trzeba przyznać, że to jeden z nielicznych w tej partii, który coś robi...robi z siebie błazna zapominając, że sejm to nie cyrk. [/quote] Raz robi dobrze, raz źle. W większości jego "akcje" przynoszą pozytywne rezultaty. Ja tam do jego zachowania nie mam większych zastrzeżeń. Ostatnia akcja z czytaniem pracy doktorskiej prezydenta - rewelacyjna. Przy czym on sam się obroni i moich argumentów nie potrzebuje.
[quote] Brak lewicy? Chwała Bogu, bo lewaki słabo sprawdzają się w gospodarce, jeszcze słabiej pod względem światopoglądowym. Zresztą w następnych wyborach parlamentarnych zawsze można zagłosować na Demokratów. Mierni to lewacy, ale zawsze coś. [/quote] Równie dobrze mogłeś nic nie napisać. Miało by taki sam poziom.
Ten zbrodniczy system dał Twoim rodzicom wykształcenie, wielu ludziom którzy przed wojną pracowali na roli u jaśnie pana możliwości awansu społecznego. Hamuj się trochę. W dodatku był narzucony, nic się nie dało zrobić, a trzeba było żyć i działać. I chwała tym, którzy to robili.
[quote] A Palikot sam ciężką pracą wyrobił sobie taką opinię. Choć trzeba przyznać, że to jeden z nielicznych w tej partii, który coś robi...robi z siebie błazna zapominając, że sejm to nie cyrk.
16 maja 2009, 21:13 [cytuj]
nikt nie jest w stanie bardziej zaszkodzić pis-owi niż oni sami:D mają rzadki dar zniechęcania ludzi do siebie i dobrze. jak popatrzę na pis i sobie pomyśle, że ci co na nich głosowali są tacy sami jak oni to szkoda mi tych 5mln co to zrobili. po też nie jest super i ma dużo mankamentów, ale uważam iż jest w chwili obecnej najmniejszym złem. na komuchów i pis nie można głosować.
nikt nie jest w stanie bardziej zaszkodzić pis-owi niż oni sami:D mają rzadki dar zniechęcania ludzi do siebie i dobrze. jak popatrzę na pis i sobie pomyśle, że ci co na nich głosowali są tacy sami jak oni to szkoda mi tych 5mln co to zrobili. po też nie jest super i ma dużo mankamentów, ale uważam iż jest w chwili obecnej najmniejszym złem. na komuchów i pis nie można głosować.
16 maja 2009, 21:13 [cytuj]
Fascynuje mnie liberalizm, dlatego czytam wiele książek klasyków tej myśli. Uważam, że na Polskiej scenie politycznej trzeba szukać partii, która ma jakis konkretny program, bo tylko tak można coś zmienić.

Ciekawi mnie kiulik, który jest negatywnie nastawiony do wszystkich partii. Anarchista? :-o

Wątpię bym zmienił swoje poglądy, dlatego uważam, że Unia Polityki Realnej, jest naprawdę warta zauważenia. Konkretny program, konkretni ludzie.

Na temat PiSu trudno mi znaleźć choć jeden pozytyw. Śledzę wiele programów publicystycznych i nikt mnie nie denerwuje swoją gadką jak ludzie z PiS-u. Czasem mam wrażenie jakbym słuchał ludzi z wykształceniem podstawowym. Jak jakiś związek zawodowy (tfu) powiedział, że chce podwyżek i ich nie obchodzi kryzys bo to nie oni go wywołali, a PiS ich popiera, to żal mi tych ludzi. Mimo, iż mam wiele zastrzeżeń do platformy, to jednak prze dkryzysem bronimy się chyba najlepeij w Europie. No teraz tylko ten idiotyczny pomysł z dopłatami do kredytów, ale nie jest źle.

-> PAVEL - wymień mi proszę, choć jeden kraj (za wyjątkiem skandynawii, o której również możemy porozmawiać), który będąc krajem socjalistycznym rozwija się dobrze.

Powiem krótko: Dobry [color=red]czerwony[/color] to martwy [color=red]czerwony[/color].

... i nie rzucam słów na wiatr. Chętnie podyskutuję z Tobą jak wymienisz mi zalety gospodarki centralnie sterowanej. Jak wymienisz mi zalety socjalizmu. Czekam...
Fascynuje mnie liberalizm, dlatego czytam wiele książek klasyków tej myśli. Uważam, że na Polskiej scenie politycznej trzeba szukać partii, która ma jakis konkretny program, bo tylko tak można coś zmienić.

Ciekawi mnie kiulik, który jest negatywnie nastawiony do wszystkich partii. Anarchista? :-o

Wątpię bym zmienił swoje poglądy, dlatego uważam, że Unia Polityki Realnej, jest naprawdę warta zauważenia. Konkretny program, konkretni ludzie.

Na temat PiSu trudno mi znaleźć choć jeden pozytyw. Śledzę wiele programów publicystycznych i nikt mnie nie denerwuje swoją gadką jak ludzie z PiS-u. Czasem mam wrażenie jakbym słuchał ludzi z wykształceniem podstawowym. Jak jakiś związek zawodowy (tfu) powiedział, że chce podwyżek i ich nie obchodzi kryzys bo to nie oni go wywołali, a PiS ich popiera, to żal mi tych ludzi. Mimo, iż mam wiele zastrzeżeń do platformy, to jednak prze dkryzysem bronimy się chyba najlepeij w Europie. No teraz tylko ten idiotyczny pomysł z dopłatami do kredytów, ale nie jest źle.

-> PAVEL - wymień mi proszę, choć jeden kraj (za wyjątkiem skandynawii, o której również możemy porozmawiać), który będąc krajem socjalistycznym rozwija się dobrze.

Powiem krótko: [b]Dobry [color=red]czerwony[/color] to martwy [color=red]czerwony[/color].[/b]

... i nie rzucam słów na wiatr. Chętnie podyskutuję z Tobą jak wymienisz mi zalety gospodarki centralnie sterowanej. Jak wymienisz mi zalety socjalizmu. Czekam...
16 maja 2009, 21:21 [cytuj]
Ja też jestem zdaniaże Polsce potrzeba partii lewicowej. Ale nie postpeerelowskiej czy broniącej pedałów, tylko takiej, która zadba o najważniejsze potrzeby polskiego obywatela.
Ja też jestem zdaniaże Polsce potrzeba partii lewicowej. Ale nie postpeerelowskiej czy broniącej pedałów, tylko takiej, która zadba o najważniejsze potrzeby polskiego obywatela.
16 maja 2009, 21:25 [cytuj]
".Giv" powiedział/a:
Choćby Francja, Szwecja, Norwegia, Niemcy.
[quote] Powiem krótko: Dobry [color=red]czerwony[/color] to martwy [color=red]czerwony[/color]. [/quote] To to taki z Ciebie liberał. No proszę. Sama wolność, póki ktoś nie myśli inaczej niż Ty.
[quote] Chętnie podyskutuję z Tobą jak wymienisz mi zalety gospodarki centralnie sterowanej. Jak wymienisz mi zalety socjalizmu. Czekam...[/quote] Wyjaśnij mi jedynie co ma socjalizm do centralnego planowania? Wtedy będę mógł dyskutować dalej, bo na razie nie wiem jak mam przekonywać do czegoś, do czego sam mam negatywny stosunek.
[quote] Powiem krótko: [b]Dobry [color=red]czerwony[/color] to martwy [color=red]czerwony[/color].[/b]
16 maja 2009, 21:35 [cytuj]
popieram Cie .Giv:"Dobry czerwony to martwy czerwony".

/PAVEL/ chwał komuchom za to co robili?? aż nie wierze, że coś takiego można napisać. to tak jakbyś napisał: chwał jaruzelskiem, chavezowi, castro, klakierowi castro che guevarze, łukaszence, stalinowi. ja to ledwo napisałem, a Ty chwalisz komunizm. nie potrafię tego ogarnąć i widać że w tej kwestii się nie dogadamy. mogę tylko zacytować jeszcze raz .Giv-a "dobry czerwony to martwy czerwony".

/PAVEL/ chwał komuchom za to co robili?? aż nie wierze, że coś takiego można napisać. to tak jakbyś napisał: chwał jaruzelskiem, chavezowi, castro, klakierowi castro che guevarze, łukaszence, stalinowi. ja to ledwo napisałem, a Ty chwalisz komunizm. nie potrafię tego ogarnąć i widać że w tej kwestii się nie dogadamy. mogę tylko zacytować jeszcze raz .Giv-a "dobry czerwony to martwy czerwony".
16 maja 2009, 21:42 [cytuj]
Komunizm to ideologia zbrodnicza, więc nie widzę jakiegokolwiek powodu aby się na ten temat pozytywnie wyrażać. A argumenty, że coś tam komuś dał proponuję włożyć między bajki. Najlepiej obok Grimmów bo to też hardcore'owcy.
Komunizm to ideologia zbrodnicza, więc nie widzę jakiegokolwiek powodu aby się na ten temat pozytywnie wyrażać. A argumenty, że coś tam komuś dał proponuję włożyć między bajki. Najlepiej obok Grimmów bo to też hardcore'owcy.
16 maja 2009, 21:53 [cytuj]
ej ej, socjalizm jest okej, chociaż można preferować co innego, komunizm nie od zawsze i na zawsze. klarować poglądy, bo sporo ludzi te dwie sprawy z sobą utożsamia (z drugiej strony rozumiem, bo w Polsce jeszcze nic lewicowego, antykomunistycznego się nie narodziło, z Murzynem się zgadzam na temat polskiej lewicy, bo trzeba).
".Giv" powiedział/a:
Do wszystkich krytycznie, niekoniecznie do wszystkich negatywnie. Co do wyborów, to wiem na dzisiaj jedno - nie zagłosuję na PO, bo argument odsunięcia od władzy Kaczyńskich i PISu dla mnie po prostu nie istnieje. W ostatnich oddałem głos na PO i PiS, jednym na sejm, drugim na senat, tak po prostu, w tych może poszukam jakichś zabawnych nazwisk na liście, co mi tam. Anarchizm to najgorsze zło, pff, obrażaj mnie dalej :D
".Giv" powiedział/a:
no tam, bo to partia internetowych bezdroży tylko i wyłącznie. kiedy przychodzi co do czego - czytaj wyborów, to nikt (ten procent to pff, weź przestań) nic nie wie. Co nie zmienia faktu, że samo działanie, nawet w strukturach partii tak niszowej, na plus niewątpliwie. mi by się w życiu nie chciało ;)
btw, to konkretny program, konkretni ludzie, jakby prosto z ulotki propagandowej przepisane, haha :D
Do wszystkich krytycznie, niekoniecznie do wszystkich negatywnie. Co do wyborów, to wiem na dzisiaj jedno - nie zagłosuję na PO, bo argument odsunięcia od władzy Kaczyńskich i PISu dla mnie po prostu nie istnieje. W ostatnich oddałem głos na PO i PiS, jednym na sejm, drugim na senat, tak po prostu, w tych może poszukam jakichś zabawnych nazwisk na liście, co mi tam. Anarchizm to najgorsze zło, pff, obrażaj mnie dalej :D
[quote=".Giv"]Wątpię bym zmienił swoje poglądy, dlatego uważam, że Unia Polityki Realnej, jest naprawdę warta zauważenia. Konkretny program, konkretni ludzie.
16 maja 2009, 22:04 [cytuj]
"mroz" powiedział/a:

Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. Na spokojnie.

P.S. Jestem ciekaw co to za pokojowa i wolnościowa ideologia, która bez przerwy każe uśmiercać wszystkich myślących inaczej niż Wy.
Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. Na spokojnie.

P.S. Jestem ciekaw co to za pokojowa i wolnościowa ideologia, która bez przerwy każe uśmiercać wszystkich myślących inaczej niż Wy.
16 maja 2009, 22:14 [cytuj]
Wiesz, UPR ma ten plus, że tutaj ludzie nie lecą na kasę, nie pchają się na stanowiska. Gdyby tak było to startowaliby z partii która ma zapewnione miejsce w PE. ;-)

Nie, socjalizm nie jest ok. Wspierając biednych, każdy chce nic nie robić i dostawać pieniądze.

Niemcy powiadasz? Sprawdź sobie proszę ich wzrost PKB i porównaj je z Poslkim na przestrzeni ostatnich 10 lat. Francja? Daj spokój...

Natomiast jeśli chodzi o kraje skandynawskie to są one dość ciekawe. Fakt faktem, na wojnach wiele nie straciły, ale nie w tym rzecz. Socjalizm tam zdaje, a raczej zdawał, bo już teraz nie bardzo, egzamin, ponieważ mentalność ludzi w tychże krajach jest zupełnie inna niż reszty Europy. Wielu ludzi chce tam pracować, chce utrzymywać społeczeństwo biedniejsze. Na tym miał się opierać komunizm, ale niestety, nie wyszło. Już ostatnimi czasy Wielka Brytania przegoniła Szwecję. Teraz trudno będzie mi powiedzieć w jakim kierunku pójdą wyspy, bo z takimi komunistycznymi politykami jak Gordon Brown, daleko nie zajdą.

Ja wyznaję zasadę, że Twoja wolność kończy się tam gdzie się zaczyna moja. Socjaliści swoją działalnością czynią tyle szkody, że mam prawo ich nienawidzieć.

Kraj w którym człowiek płaci karę w postaci wyższych podatków za to, że zarobił więcej jest dla mnie chory. Zwracam uwagę, że to prawie zawsze bogaci zatrudniają biednych. Walka z bogatymi nie ma sensu. Jest wolny rynek, dlaczego karać kogoś kto do czegoś doszedł bo się uczył, ma wiedzę, szczęście? A co do zasiłków, zacytuję Miltona Friedmana: "Jeśli płacicie ludziom, za to że nie pracują, to nie dziwcie się, że macie bezrobocie.
Wiesz, UPR ma ten plus, że tutaj ludzie nie lecą na kasę, nie pchają się na stanowiska. Gdyby tak było to startowaliby z partii która ma zapewnione miejsce w PE. ;-)

Nie, socjalizm nie jest ok. Wspierając biednych, każdy chce nic nie robić i dostawać pieniądze.

Niemcy powiadasz? Sprawdź sobie proszę ich wzrost PKB i porównaj je z Poslkim na przestrzeni ostatnich 10 lat. Francja? Daj spokój...

Natomiast jeśli chodzi o kraje skandynawskie to są one dość ciekawe. Fakt faktem, na wojnach wiele nie straciły, ale nie w tym rzecz. Socjalizm tam zdaje, a raczej zdawał, bo już teraz nie bardzo, egzamin, ponieważ mentalność ludzi w tychże krajach jest zupełnie inna niż reszty Europy. Wielu ludzi chce tam pracować, chce utrzymywać społeczeństwo biedniejsze. Na tym miał się opierać komunizm, ale niestety, nie wyszło. Już ostatnimi czasy Wielka Brytania przegoniła Szwecję. Teraz trudno będzie mi powiedzieć w jakim kierunku pójdą wyspy, bo z takimi komunistycznymi politykami jak Gordon Brown, daleko nie zajdą.

Ja wyznaję zasadę, że Twoja wolność kończy się tam gdzie się zaczyna moja. Socjaliści swoją działalnością czynią tyle szkody, że mam prawo ich nienawidzieć.

Kraj w którym człowiek płaci karę w postaci wyższych podatków za to, że zarobił więcej jest dla mnie chory. Zwracam uwagę, że to prawie zawsze bogaci zatrudniają biednych. Walka z bogatymi nie ma sensu. Jest wolny rynek, dlaczego karać kogoś kto do czegoś doszedł bo się uczył, ma wiedzę, szczęście? A co do zasiłków, zacytuję Miltona Friedmana: "Jeśli płacicie ludziom, za to że nie pracują, to nie dziwcie się, że macie bezrobocie.
16 maja 2009, 22:29 [cytuj]
".Giv" powiedział/a:
Pewnie, lepiej dać biednym umrzeć z głodu, albo nadal podtrzymywać biedę. Ja raczej stawiam na rozwój. Biedy się nie wybiera, rodzisz się i na masz na to większego wpływu. Dzieci bogatych rodziców mają łatwo, kursy, baseny, języki obce. Potem łatwiej im znaleźć dobrą pracę. A co mają powiedzieć dzieci z blokowisk, kiedy ich rodzice nie mają często na jedzenie a co mówić o książkach czy gazetach. Tu państwo powinno wspierać biblioteki, finansować podręczniki szkolne.
[quote] Niemcy powiadasz? Sprawdź sobie proszę ich wzrost PKB i porównaj je z Poslkim na przestrzeni ostatnich 10 lat. Francja? Daj spokój... [/quote] Ich 1% wzrost jest i tak większy niż nasz 10%. Takie duże kraje nigdy nie będą się rozwijać w takiej skali jak Polska bo to niemożliwe. W końcu to nie Niemcy jadą do Polski do pracy.
[quote] Kraj w którym człowiek płaci karę w postaci wyższych podatków za to, że zarobił więcej jest dla mnie chory. Zwracam uwagę, że to prawie zawsze bogaci zatrudniają biednych. Walka z bogatymi nie ma sensu. Jest wolny rynek, dlaczego karać kogoś kto do czegoś doszedł bo się uczył, ma wiedzę, szczęście? A co do zasiłków, zacytuję Miltona Friedmana: "Jeśli płacicie ludziom, za to że nie pracują, to nie dziwcie się, że macie bezrobocie.[/quote] [/quote]

Społeczeństwo musi jakoś decydować o swojej przyszłości. Jeżeli większość chce oddawać część wynagrodzenia aby pomóc innym to trzeba tę decyzję uszanować. Nie ma takiego kraju, gdzie każdy robi co chce, bo to utopia. Tak samo jak nie ma i nie będzie komunizmu bo to taka sama utopia. Chodzi o to aby poszukiwać takiego ustroju aby jak największej części społeczeństwa żyło się dobrze i spokojnie. I państwo społecznej gospodarki rynkowej jak do tej pory najlepiej to gwarantuje.
Pewnie, lepiej dać biednym umrzeć z głodu, albo nadal podtrzymywać biedę. Ja raczej stawiam na rozwój. Biedy się nie wybiera, rodzisz się i na masz na to większego wpływu. Dzieci bogatych rodziców mają łatwo, kursy, baseny, języki obce. Potem łatwiej im znaleźć dobrą pracę. A co mają powiedzieć dzieci z blokowisk, kiedy ich rodzice nie mają często na jedzenie a co mówić o książkach czy gazetach. Tu państwo powinno wspierać biblioteki, finansować podręczniki szkolne.
[quote] Niemcy powiadasz? Sprawdź sobie proszę ich wzrost PKB i porównaj je z Poslkim na przestrzeni ostatnich 10 lat. Francja? Daj spokój...
16 maja 2009, 22:29 [cytuj]
"PAVEL" powiedział/a:
Niemcy stoją pod względem gospodarczym dość niemrawo, ostatnimi czasy mieliśmy tam liczne protesty wynikające z niezadowolenia społecznego. Francja? Heh, nazbyt liberalna i 'poprawna politycznie' lewica francuska (jak zresztą każda lewackość) doprowadziła do tego, że spotkać rodowitego Francuza w tym kraju jest coraz trudniej. Muzułmanie niczym pijawki wysysają soki (czyt. pieniądze) wykorzystując system socjalny tego państwa ile się tylko da, a gdy coś im się nie spodoba wywołują burdy i to na ogromną skalę, co miało miejsce nie tak dawno. Na razie jest to problem, niedługo będzie to gigantyczny problem. Mam nadzieję, że my nie doczekamy już tych czasów, kiedy nad Paryżem zamiast wieży Eiffla zagóruje wieża minaretu (płonących przedmieść już doczekaliśmy). Francja jest krajem ginącym, niemiecka gospodarka się zacięła, Turasy też mają swoje do powiedzenia, Szwecję ratuje póki co to, że na dużym obszarze mieszka stosunkowo mało ludzi, także jest to trochę inna sytuacja. Lewackie rządy mają to do siebie, że dostosowują się do imigrantów a nie na odwrót, co jest sytuacją chorą.

Pisanie, że system komunistyczny dał wykształcenie moim rodzicom jest niepoważne i nie zamierzam tego komentować. Na odpowiedź, że w tych czasach należało po prostu żyć i chwała tym ludziom za to ja ripostuję - należało z tym walczyć i chwała za to tym ludziom, którzy to czynili. Szkoda, że teraz najczęściej żyją w zapomnieniu, biedzie, bo nie chcieli maczać palców w brudach III RP.

Co do polskiej lewicy swoje już napisałem. Dobrze, że póki co Polacy skazali ich na rolę outsajderów. SLD też ledwo co zipie, a powinno w końcu zdechnąć jak pies pod płotem. Właśnie dzięki lewicy z UD, a późniejszej UW i po części AWS do tego nie doszło.

Co do Kryżego - sam tego nie popierałem. Popełnić błąd rzecz ludzka, ale powielić błąd to już głupota.

I nadal nie uzyskałem odpowiedzi dlaczego gdy opozycyjna Platforma szczekała na prawo i lewo, stosowała chwyty poniżej pasa, itd. itp., to było milczenie ze strony jej elektoratu. Gdy podobnie postępuje opozycyjny PiS to jest wielka heca i oburzenie. Bo to, że fala krytyki spłynęła na rządzący PiS za to, że chcieli coś zmienić, czego nie robi PO da się wytłumaczyć prosto - lepiej siedzieć cicho i nikomu się nie narażać. Ewentualnie mieszać z błotem innych. Wciąż nie wiem dlaczego elektorat PO milczał, gdy z partii odchodzili kolejno wielcy fachowcy pokroju Olechowskiego, Płażyńskiego, później Religi czy Gilowskiej(przechodzili do partii Kaczyńskiego) Za to gdy podobna sytuacja dzieje się w PiS (z tym że nie pzechodzą do PO) włączają się szczekaczki różnch maści. Doprawdy dziwne to.

Co do haseł typu: Wszystko byleby nie Kaczory to radzę tym ludziom podczas jakichkolwiek wyborów pozostać w domu, bo tak najczęściej wołają ci, którzy o polityce nie mają zupełnie nic do powiedzenia prócz tegoż właśnie zdania.

I gwoli wyjaśnienia - przed wyborami PiS na partię rządzącą byłem twardym zwolennikiem PO. W wyborach prezydenckich niemniej twardo popierałem Tuska. Widząc jednak jaką opozycją była Platforma stopniowo zmieniłem zdanie.
Niemcy stoją pod względem gospodarczym dość niemrawo, ostatnimi czasy mieliśmy tam liczne protesty wynikające z niezadowolenia społecznego. Francja? Heh, nazbyt liberalna i 'poprawna politycznie' lewica francuska (jak zresztą każda lewackość) doprowadziła do tego, że spotkać rodowitego Francuza w tym kraju jest coraz trudniej. Muzułmanie niczym pijawki wysysają soki (czyt. pieniądze) wykorzystując system socjalny tego państwa ile się tylko da, a gdy coś im się nie spodoba wywołują burdy i to na ogromną skalę, co miało miejsce nie tak dawno. Na razie jest to problem, niedługo będzie to gigantyczny problem. Mam nadzieję, że my nie doczekamy już tych czasów, kiedy nad Paryżem zamiast wieży Eiffla zagóruje wieża minaretu (płonących przedmieść już doczekaliśmy). Francja jest krajem ginącym, niemiecka gospodarka się zacięła, Turasy też mają swoje do powiedzenia, Szwecję ratuje póki co to, że na dużym obszarze mieszka stosunkowo mało ludzi, także jest to trochę inna sytuacja. Lewackie rządy mają to do siebie, że dostosowują się do imigrantów a nie na odwrót, co jest sytuacją chorą.

Pisanie, że system komunistyczny dał wykształcenie moim rodzicom jest niepoważne i nie zamierzam tego komentować. Na odpowiedź, że w tych czasach należało po prostu żyć i chwała tym ludziom za to ja ripostuję - należało z tym walczyć i chwała za to tym ludziom, którzy to czynili. Szkoda, że teraz najczęściej żyją w zapomnieniu, biedzie, bo nie chcieli maczać palców w brudach III RP.

Co do polskiej lewicy swoje już napisałem. Dobrze, że póki co Polacy skazali ich na rolę outsajderów. SLD też ledwo co zipie, a powinno w końcu zdechnąć jak pies pod płotem. Właśnie dzięki lewicy z UD, a późniejszej UW i po części AWS do tego nie doszło.

Co do Kryżego - sam tego nie popierałem. Popełnić błąd rzecz ludzka, ale powielić błąd to już głupota.

I nadal nie uzyskałem odpowiedzi dlaczego gdy opozycyjna Platforma szczekała na prawo i lewo, stosowała chwyty poniżej pasa, itd. itp., to było milczenie ze strony jej elektoratu. Gdy podobnie postępuje opozycyjny PiS to jest wielka heca i oburzenie. Bo to, że fala krytyki spłynęła na rządzący PiS za to, że chcieli coś zmienić, czego nie robi PO da się wytłumaczyć prosto - lepiej siedzieć cicho i nikomu się nie narażać. Ewentualnie mieszać z błotem innych. Wciąż nie wiem dlaczego elektorat PO milczał, gdy z partii odchodzili kolejno wielcy fachowcy pokroju Olechowskiego, Płażyńskiego, później Religi czy Gilowskiej(przechodzili do partii Kaczyńskiego) Za to gdy podobna sytuacja dzieje się w PiS (z tym że nie pzechodzą do PO) włączają się szczekaczki różnch maści. Doprawdy dziwne to.

Co do haseł typu: [i]Wszystko byleby nie Kaczory[/i] to radzę tym ludziom podczas jakichkolwiek wyborów pozostać w domu, bo tak najczęściej wołają ci, którzy o polityce nie mają zupełnie nic do powiedzenia prócz tegoż właśnie zdania.

I gwoli wyjaśnienia - przed wyborami PiS na partię rządzącą byłem twardym zwolennikiem PO. W wyborach prezydenckich niemniej twardo popierałem Tuska. Widząc jednak jaką opozycją była Platforma stopniowo zmieniłem zdanie.
|<  <<  <  4  5  6  7  8    >  >>  >|
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 5 4 1 0 13
2. VfL Wolfsburg 5 4 1 0 13
3. Borussia Dortmund 5 4 0 1 12
4. Bayer Leverkusen 5 3 1 1 10
5. FSV Mainz 5 3 1 1 10
6. SC Freiburg 5 2 3 0 9
7. 1. FC Köln 5 2 2 1 8
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. badus22 81
2. Kamilos09 78
3. Krzpiczek16 78
4. Kuba726 75
5. kasztan 75
6. Mitre 75
7. donpedro 75
cała tabela

shoutbox

Bielak
Bielak 4 godzin temu

Ale byłby płacz w kraju jakby Lewy przegrał :D Borek by chyba do Wisły z kamieniem skoczył z rozpaczy :D

Kuba726
Kuba726 Dzisiaj, 11:02

O ile w walkę o mistrza się nie łudzę ponieważ Bayern to mimo wszystko nadal półka wyżej i ciężko wierzyć w to że na ten moment może ktoś im zagrozić.Natomiast walka o koronę króla strzelców zapowiada się genialnie jeżeli obojgu dopisze zdrowie to mam wrażenie że do końca będą się ważyć losy i Erling może jak najbardziej zdetronizować Roberta

Pingas
Pingas Wczoraj, 20:18

Można gdzieś obejrzeć skrót z Viaplay poza ich serwisem? Z czystej ciekawości chciałbym zobaczyć reakcję Borasa na bramki Haalanda

Marcio22
Marcio22 Wczoraj, 19:42

Ajax to sobie moze z besiktasem i Sportingiem strzelac , nawet z nami ale najpierw beda przegrywać 2-3 zero

F1066
F1066 Wczoraj, 19:41

sportbild.bild.de/bundesliga/vereine/borussia-dortmund/bvb-watzke-macht-hoffnung-auf-haaland-verbleib-77718116.sport.html

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 19:36

Za tydzień Gladbach to na pewno czysto nie będzie :P

RickenZMazowsza
RickenZMazowsza Wczoraj, 19:35

Do meczu z Ajaksem jeszcze wiele może się zmienić. I u nas, i u nich.

Armandzio
Armandzio Wczoraj, 19:33

czyli taki wesoly sezon jak hoffenheim za Nagelsmanna...jakies 6:3 z Koln czy 4:2 z Wolfsburgiem

bvbbb
bvbbb Wczoraj, 19:32

bo są mega ofensywni

bvbbb
bvbbb Wczoraj, 19:32

z lepszym rywalem nie mamy co szukać , aż boję się ajaksu

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 19:31

Borix Nie zrobi nic, bo to jest już który trener, który ma ten sam problem. Zwyczajnie mamy cienkich zawodników w tej formacji i takie są fakty.

bvbbb
bvbbb Wczoraj, 19:31

Q4RTRIDG3 Na plus ilość strzelonyc ale u świń

bvbbb
bvbbb Wczoraj, 19:29

na uczyć ustawiania w obronie i tyle to 50% jego winy

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 Wczoraj, 19:29

Na plus ilość strzelonych

Borix
Borix Wczoraj, 19:29

Ale co ma Rose zrobić? Nauczyć ich biegać i skakać?

bvbbb
bvbbb Wczoraj, 19:29

ale wygrywamy tylko szkoda bo jak my mamy dobry sezon w lidze to świnie kosmiczny poziom

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 19:28

"A no tak sory

RickenZMazowsza
RickenZMazowsza Wczoraj, 19:28

Jeszcze VfB ma więcej.

Sis
Sis Wczoraj, 19:28

Przed Rose mnóstwo roboty. Ogarnąć defensywę i może jakoś to będzie.

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 19:27

Tylko Bochum, Furth i Hertha straciła więcej goli, więc grono mamy na prawde zacne

bvbbb
bvbbb Wczoraj, 19:25

idziemy po rekord straconych bramek

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 19:25

Mynie zrobił asyste zawalił bramkę tzn nic specjalnego nie pograł

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 Wczoraj, 19:25

Witsel niestety znowu słabo

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 19:24

Marek róża wnerwiony, bo w obronie dalej dno

Tm.vsz
Tm.vsz Wczoraj, 19:24

Wnioski po meczu są takie że watzke powinien zatrudnić osobno trenera od obrony bo Rose sam tego burdelu nie ogarnie

Borix
Borix Wczoraj, 19:24

Chciałbym dożyć meczu BVB bez straty bramki.

Dargos
Dargos Wczoraj, 19:24

Bramka i ofensywa BVB : poziom technologiczny Europy Zachodniej, defensywa BVB: poziom technologiczny głębokiej Syberii

Filipinnczyk
Filipinnczyk Wczoraj, 19:23

MGimol chodzi mi bardziej o mentalność że już jak stracą to nie bronią się jak za Favrem tylko idą dalej.

stopter.
stopter. Wczoraj, 19:23

Marek Roza wnerwiony cos

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 19:23

Ja nie wiem u nas to by chyba musiał sprzedać całą obronę 1 w 1 i zbudować od nowa,żeby nie tracić tych bramek

statystyki

Użytkownicy online: Filipinnczyk, waldi1179, tojakacper, Dominik
Gości online: 62
Zarejestrowanych użytkowników: 9223
Ostatnio zarejestrowany: Szagi

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem