Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Forum dyskusyjne

<  1  2  3  4  5    >  >>  >|
Forum dyskusyjne » Hyde Park » Co tam, panie, w polityce?
18 października 2007, 18:33 [cytuj]
hehe kiulik tamten tekst nie byl mojego autorstwa ;) gdybys czytal w shout boxie to wiedzialbys,ze go jedynie wkleilem :)

hmm napisales,ze glosujemy na PO bo tak robi wiekszosc.. bzdura ;) jesli chodzi o mnie to mialem dylemat jesli chodzi o PO a LiDem ale nie glosuje dla nich dlatego bo tak wiekszosc robi ;)

o PiSie moglbym napisac wiele ile to oni schrzanili, ile obietnic nie dotrzymali ale po co ??
tak to zawsze jest przed wyborami kazdy obiecuje zlote gory a potem nic z tych zapowiedzi nie ma ;) i to akurat robi prawie kazda partia ;) jednak to PiS NAJWIECEJ obiecal a najmniej zrobil ;) hehe jeden dla mnie istotny przynajmniej przyklad to przed paru laty obiecali,ze do 2006 roku bedzie wybudowany nowy stadion narodowy w Warszawie.. bez komentarza ;) o drogach juz nie wspomne ;) ile obiecali a ile zrobili ;)

hmm nie oszukujmy sie PiS mialo juz szanse udowodnienia czy sie nadaja na liderow czy nie..wg mnie szanse spi**dolili na maxa ;) czas zeby PO teraz mial taka szanse ;) wydaje mi sie,ze znacznie wiecej dla panstwa zrobia niz bracia K ;)

takie jest moje zdanie i nie zmienie go za cholere chocbys nie wiem jakie argumenty przeciw pisal ;)
hehe kiulik tamten tekst nie byl mojego autorstwa ;) gdybys czytal w shout boxie to wiedzialbys,ze go jedynie wkleilem :)

hmm napisales,ze glosujemy na PO bo tak robi wiekszosc.. bzdura ;) jesli chodzi o mnie to mialem dylemat jesli chodzi o PO a LiDem ale nie glosuje dla nich dlatego bo tak wiekszosc robi ;)

o PiSie moglbym napisac wiele ile to oni schrzanili, ile obietnic nie dotrzymali ale po co ??
tak to zawsze jest przed wyborami kazdy obiecuje zlote gory a potem nic z tych zapowiedzi nie ma ;) i to akurat robi prawie kazda partia ;) jednak to PiS NAJWIECEJ obiecal a najmniej zrobil ;) hehe jeden dla mnie istotny przynajmniej przyklad to przed paru laty obiecali,ze do 2006 roku bedzie wybudowany nowy stadion narodowy w Warszawie.. bez komentarza ;) o drogach juz nie wspomne ;) ile obiecali a ile zrobili ;)

hmm nie oszukujmy sie PiS mialo juz szanse udowodnienia czy sie nadaja na liderow czy nie..wg mnie szanse spi**dolili na maxa ;) czas zeby PO teraz mial taka szanse ;) wydaje mi sie,ze znacznie wiecej dla panstwa zrobia niz bracia K ;)

takie jest moje zdanie i nie zmienie go za cholere chocbys nie wiem jakie argumenty przeciw pisal ;)
18 października 2007, 19:48 [cytuj]
[URL=youtube.com/watch?v=ExKWyLATNz0]IV RP REAKTYWACJA[/URL]

IDŹ NA WYBORY !! ZAGŁOSUJ NA ... WIESZ NA KOGO NIE GŁOSOWAĆ!!
[URL=http://youtube.com/watch?v=ExKWyLATNz0]IV RP REAKTYWACJA[/URL]

IDŹ NA WYBORY !! ZAGŁOSUJ NA ... WIESZ NA KOGO NIE GŁOSOWAĆ!!
19 października 2007, 02:24 [cytuj]
"Kiulik" powiedział/a:
hahahahahahahahaha :D
No sorry, ale nie masz na ten temat pojęcia. Jakie listy gończe? Czaisz co to obrona dobrego imienia kraju? Polityka zagraniczna jest absolutnie przeciętna, jednak popieram zdecydowane stanowisko wobec np. Rosji. Z jakiej racji mamy dać sobą pomiatać ... a w UE jesteśmy jednym z większych krajów, więc powinniśmy mieć odpowiednio silną pozycję, walka o nasze prawa to nie jest błąd ... Dzień bez kary śmierci? No rzeczywiście niezwykle istotna sprawa.
Normalne listy gończe (chociażby za niemieckimi dziennikarzami, którzy nazwali Kaczyńskich "kartoflami")... Śmiech na sali... :lol: Jakoś taki Tony Blair czy George W. Bush (celowo ich wymieniłem, bo to chyba jedni z najbardziej "jechanych" w mediach polityków) takich popier... pomysłów nie mają (zresztą oprócz Kaczyńskich to nikt chyba nie ma)... :roll:

A sprzeciw przeciwko dnia bez kary śmierci niby mało istotny ale jednak tylko Polska taki wystosowała... Reszta była ZA... Pewnie gdyby wszyscy byli PRZECIW to tylko Polska byłaby ZA (na zasadzie "zrobić coś na przekór innym")... :lol:

"Kiulik" powiedział/a:
AHA. Co było za czasów SLD? I czy to jakaś nowość, że TVP działa w taki sposób?
Ale na pewno za czasów SLD nie było to na taką skalę... :evil: To co się dzieje teraz to SZOK... W ostatnich dniach TVP jak głupia "wałkuje" konferencję prasową CBA w sprawie Sawickiej (tonący brzytwy się chwyta)... Poza tym jakoś w TVP nie widuję spotów wyborczych PO... :shock: Albo ja mało jej oglądam (a to jest faktem, bo zakłamanej tv nie ma co czasu poświęcać) albo rzeczywiście "idą na całość"... :-| Zresztą zestawienie ile czasu TVP poświęca Kaczyńskim i PiSowi w stosunku do innych opcji politycznych mówi samo za siebie...

"Kiulik" powiedział/a:
Nie daj się omamić TV ... No bez przesad, może wyglądało to źle, ale już PO nie może powiedzieć, że jest partią bez korupcji. Sawicka jest żałosna, ja jej absolutnie nie współczuję. Akurat większość polityki korupcyjnej ze strony PiSu popieram, choć nie powinno to wyglądać w taki sposób, że materiały, miast od razu, pokazuje się dopiero w finale kampanii wyborczej. To oczywiście z ich strony jedna wielka kpina.

Sawickiej nie bronię i nawet ludzie z PO jej nie bronią (popełniła przestępstwo i to jest faktem)... I nie daję się omamić, bo swoją opinię opieram na zatrzymaniach Pani Blidy, Sawickiej i próbach "udupienia" Pitery... Dziwne, że to głównie na kobietach się skupia (ciekawe czy CBA takie haki podstawia też pod Panie z PiSu ?!?!?)... Bo chyba nie ma co tu wspominać o Kaczmarku, Kornatowskim i Netzlu, bo każdy zdrowo myślący człowiek wie, że to układ "stworzony" i "zniszczony" przez samego Jarusia (opozycja huczała, że to ludzie wątpliwi no ale musiał ich wziąć, bo inaczej co by miał zniszczyć ?!?!?)...

Jarosław Gowin (PO) dobrze podsumował rząd PiSu --> "rząd damskich bokserów"... :idea: I ma rację... Poza tym ludzie zajmujący się prawem (było kilka rozmów z profesorami wyższych uczelni) od razu zjechali CBA za takie tępe metody (jeden z Wassermanem pojechał jak z gównem)... Nachodzenie kogoś i "męczenie" aż weźmie to nie jest walka z korupcją !!! Muszą być przede wszystkim sygnały, że ktoś bierze !!!

I jeszcze te wszystkie konferencje prasowe jak się kogoś złapie (jak nie CBA to leszcza Ziobro)... :lol: ŻENADA... Do tego nie stosuje się zasady domniemanej niewinności !!! Podobno tych konferencji było więcej aniżeli rzeczywiście postawionych zarzutów niektórym osobom (bo większość to się łapie i robi teatr, a zarzutów ani widu ani słychu :lol: )...

Poza tym zadano trafne pytania:

* dlaczego Pani Sawicka skoro prawdopodobnie nie było sygnałów, że bierze łapówki :?: :-P

* jak się rozkładają prowokacje CBA odnośnie wszystkich partii (większość podejrzewa, że tu miażdżąco przeważa PO, a z PiSu nikogo to nie dotyczy nie licząc urojonego układu) :?: :-P

Dziękuję za taką "walkę" z korupcją... :lol: To chyba wyznawcy PiSu dają się omamić...

I kolejne trafne wnioski... Skoro CBA zdecydowało się pokazać materiały w sprawie Sawickiej to dlaczego nie pokazało chociażby materiałów z rozmowy Lecha Kaczyńskiego z Krauze :?:
Normalne listy gończe (chociażby za niemieckimi dziennikarzami, którzy nazwali Kaczyńskich "kartoflami")... Śmiech na sali... :lol: Jakoś taki Tony Blair czy George W. Bush (celowo ich wymieniłem, bo to chyba jedni z najbardziej "jechanych" w mediach polityków) takich popier... pomysłów nie mają (zresztą oprócz Kaczyńskich to nikt chyba nie ma)... :roll:

A sprzeciw przeciwko dnia bez kary śmierci niby mało istotny ale jednak tylko Polska taki wystosowała... Reszta była ZA... Pewnie gdyby wszyscy byli PRZECIW to tylko Polska byłaby ZA (na zasadzie "zrobić coś na przekór innym")... :lol:

[quote="Kiulik"]AHA. Co było za czasów SLD? I czy to jakaś nowość, że TVP działa w taki sposób?
19 października 2007, 03:08 [cytuj]
T-Mac dokladnie tak jest jesli chodzi o TVP ;)
tyyyle czasu poswiecaja blizniakom i PiSowi,ze szkoda gadac :-/
debile mecz przerwali na TVP 3 transmitowac tylko po to zeby pokazac jakies glupie przemowienie Kaczki :| z reszta tam jesli mam byc szczery tylko chyba 2 razy widzialem reklame PO :P co prawda baaardzo malo ogladam TVP no ale jakos przez ten czas niestety widzialem setki reklam PiSu :|
Prawda jest taka,ze ŻADNA partia nie jest idealna.. kazda ma jakies plusy i minusy..
ale postarajmy sie wybrac przynajmniej taka ktora najmniej złego wprowadzi.. (bo o dobrym juz pisalem ) a nie oszukujmy sie tutaj do wyboru jest albo PO albo LiD..
PiS to jest NAJBARDZIEJ zakłamana partia jaka moze byc..
hmm nie wiem czy ktos z Was pamieta nie tak dawno jak sie wszyscy smiali chociazby z Kurskiego ?? :P hehe chlop klamal, klamal i jeszcze raz klamal przypisujac sobie prawie wszystko co ostatnio zostalo wprowadzone no ale trzeba przyznac,ze Romus Giertych (za ktorym tez niee przepadam zeby nie bylo ;) ) baardzo ladnie wysmial przy wszystkich Kurskiego odczytujac wyniki glosowan na poszczegolnych posiedzeniach ;)
hehe jaka partia tacy ludzie.. :P

i tak mamy szczescie,ze nie urodzily sie trojaczki bo wtedy bysmy mieli PRZEJ**ANE !! :-/
wtedy to juz by była WLADZA ABSOLUTNA w wykonaniu braci Kaczynskich,Ludwika Dorna, Zbigniewa Ziobro no i na pomoc tradycyjnie ruszylby im Rydzyk :-|

ehh najwiekszy szczyt chamstwa jaki zrobila CZĘŚĆ POLAKÓW to było zagłosowanie na PiS i wyjazd z kraju :/
T-Mac dokladnie tak jest jesli chodzi o TVP ;)
tyyyle czasu poswiecaja blizniakom i PiSowi,ze szkoda gadac :-/
debile mecz przerwali na TVP 3 transmitowac tylko po to zeby pokazac jakies glupie przemowienie Kaczki :| z reszta tam jesli mam byc szczery tylko chyba 2 razy widzialem reklame PO :P co prawda baaardzo malo ogladam TVP no ale jakos przez ten czas niestety widzialem setki reklam PiSu :|
Prawda jest taka,ze ŻADNA partia nie jest idealna.. kazda ma jakies plusy i minusy..
ale postarajmy sie wybrac przynajmniej taka ktora najmniej złego wprowadzi.. (bo o dobrym juz pisalem ) a nie oszukujmy sie tutaj do wyboru jest albo PO albo LiD..
PiS to jest NAJBARDZIEJ zakłamana partia jaka moze byc..
hmm nie wiem czy ktos z Was pamieta nie tak dawno jak sie wszyscy smiali chociazby z Kurskiego ?? :P hehe chlop klamal, klamal i jeszcze raz klamal przypisujac sobie prawie wszystko co ostatnio zostalo wprowadzone no ale trzeba przyznac,ze Romus Giertych (za ktorym tez niee przepadam zeby nie bylo ;) ) baardzo ladnie wysmial przy wszystkich Kurskiego odczytujac wyniki glosowan na poszczegolnych posiedzeniach ;)
hehe jaka partia tacy ludzie.. :P

i tak mamy szczescie,ze nie urodzily sie trojaczki bo wtedy bysmy mieli PRZEJ**ANE !! :-/
wtedy to juz by była WLADZA ABSOLUTNA w wykonaniu braci Kaczynskich,Ludwika Dorna, Zbigniewa Ziobro no i na pomoc tradycyjnie ruszylby im Rydzyk :-|

ehh najwiekszy szczyt chamstwa jaki zrobila CZĘŚĆ POLAKÓW to było zagłosowanie na PiS i wyjazd z kraju :/
19 października 2007, 18:02 [cytuj]
"T-Mac" powiedział/a:
Normalne listy gończe
Mógłbyś jakieś źródło podać?
"T-Mac" powiedział/a:
Ale na pewno za czasów SLD nie było to na taką skalę... :evil:
Oj, było, było ...

A spoty PO są, w takiej samej liczbie, jak i PiSu.
PiS jest raczej obecny "większościowo" we wszelkiego rodzaju programach informacyjnych, jest też tam pozytywniej niźli gdzie indziej ukazywany.
"T-Mac" powiedział/a:
Podobno tych konferencji było więcej aniżeli rzeczywiście postawionych zarzutów
"podobno"
"T-Mac" powiedział/a:
I nie daję się omamić, bo swoją opinię opieram na zatrzymaniach Pani Blidy, Sawickiej i próbach "udupienia" Pitery...
Biedna Blida? Biedna Sawicka? No nie przesadzajmy ...
"T-Mac" powiedział/a:
Jarosław Gowin (PO) dobrze podsumował rząd PiSu --> "rząd damskich bokserów"...
No, dobrze brzmi, taki ładny zwrot pod ludzi.
"T-Mac" powiedział/a:
Zresztą zestawienie ile czasu TVP poświęca Kaczyńskim i PiSowi w stosunku do innych opcji politycznych mówi samo za siebie...
Mógłbyś je pokazać?
"T-Mac" powiedział/a:
dlaczego Pani Sawicka skoro prawdopodobnie nie było sygnałów, że bierze łapówki :?: :-P
na chybił trafił, losowanie pewnie było
"T-Mac" powiedział/a:
jak się rozkładają prowokacje CBA odnośnie wszystkich partii (większość podejrzewa, że tu miażdżąco przeważa PO, a z PiSu nikogo to nie dotyczy nie licząc urojonego układu) :?: :-P
A ile było tych spraw od CBA powiązanych z PO?
"T-Mac" powiedział/a:
I kolejne trafne wnioski... Skoro CBA zdecydowało się pokazać materiały w sprawie Sawickiej to dlaczego nie pokazało chociażby materiałów z rozmowy Lecha Kaczyńskiego z Krauze :?:
No jest delikatna różnica. Rozmowa urzędującego prezydenta z jednym z najważniejszych ludzi w kraju, a szeregowej posłanki z kimś tam ...
"ZesiQ" powiedział/a:
no, a stolica byłaby przeniesiona do Torunia.
[quote="T-Mac"] Ale na pewno za czasów SLD nie było to na taką skalę... :evil:
19 października 2007, 19:16 [cytuj]
"Kiulik" powiedział/a:
Teraz ci źródła nie podam, bo to już dawna sprawa... Ale jak już wspominałem to były próby i pewnie finalnie nic takiego nie zostało wystosowane, bo to by była kolejna KOMPROMITACJA... W każdym razie sam pomysł sprawił, że niemieccy dziennikarze wykonali kontratak na Kaczki (kolejne słuszne obelgi) !!! :-P

"Kiulik" powiedział/a:
"podobno"
Skoro tak się czepiasz to ci powiem - NA PEWNO, bo ktoś to wyliczył... :-P

"Kiulik" powiedział/a:
Mógłbyś je pokazać?
Wszystkiego nie pamiętam ale podam tylko, że zestawienie z kilku dni dla PiSu i PO wyglądało następująco --> PiS 17h emisji, PO 6h...

"Kiulik" powiedział/a:
A ile było tych spraw od CBA powiązanych z PO?
A przyzna się Jaruś, Ziobro czy CBA, że ten czy tamten z PO nie dał się złapać i prowokacja się nie powiodła :?:
Teraz ci źródła nie podam, bo to już dawna sprawa... Ale jak już wspominałem to były próby i pewnie finalnie nic takiego nie zostało wystosowane, bo to by była kolejna KOMPROMITACJA... W każdym razie sam pomysł sprawił, że niemieccy dziennikarze wykonali kontratak na Kaczki (kolejne słuszne obelgi) !!! :-P

[quote="Kiulik"]"podobno"
19 października 2007, 20:32 [cytuj]
"T-Mac" powiedział/a:
No właśnie, nic takiego nie miało miejsca. Była ostra (za ostra) reakcja, ale o wysyłaniu listów gończych (sic!) nie było mowy.
"T-Mac" powiedział/a:
Skoro tak się czepiasz to ci powiem - NA PEWNO, bo ktoś to wyliczył... :-P
Tusk? Wow, przenikliwość jego wszechogarnia mnie.
"T-Mac" powiedział/a:
Wszystkiego nie pamiętam ale podam tylko, że zestawienie z kilku dni dla PiSu i PO wyglądało następująco --> PiS 17h emisji, PO 6h...
Ale zawiera to informacje dot. funkcjonowania rządu i prezydenta, a nie samej partii, prawda?
"T-Mac" powiedział/a:
A przyzna się Jaruś, Ziobro czy CBA, że ten czy tamten z PO nie dał się złapać i prowokacja się nie powiodła :?:
Takie domniemanie to wiesz ile jest warte ...
No właśnie, nic takiego nie miało miejsca. Była ostra (za ostra) reakcja, ale o wysyłaniu listów gończych (sic!) nie było mowy.
[quote="T-Mac"] Skoro tak się czepiasz to ci powiem - NA PEWNO, bo ktoś to wyliczył... :-P
29 października 2007, 12:23 [cytuj]
Z racji, że już po wyborach, zmieniłem tytuł tematu na bardziej współczesny. Pozwoliłem sobie zrobić nową ankietę, ale że to temat założony przez T-Maca, więc może on dowolnie ją zmienić, wedle własnych pomysłów.

Na innych forach toczyłem obszerne dyskusje i nierzadko wojenki na tematy polityczne, więc tutaj postaram się w wielkim skrócie wyrazić swoją opinię.
Po pierwsze, bardzo nie podoba mi się stosunek co niektórych ludzi do braci Kaczyńskich. Należy się im szacunek choćby za ich działalność solidarnościową, a co za tym idzie we wkład w odzyskanie przez nasz kraj wolności, za walkę z komunizmem, więc wyzywanie ich od różnych jest co najmniej nie na miejscu.
Co do rządów PiS. W ramach gospodarki rządzili dobrze, nie mając dobrych ludzi z dziedziny ekonomii zaproponowali stanowisko Platformowej wtedy Zycie Gilowskiej, to samo tyczy się obsadzeniem Ministerstwa Zdrowia, więc nie można zarzucić im obsadzanie stołków ludźmi z własnej partii. Twarda polityka zaganiczna, stawianie warunków i dązęnie do tego, by- tak jak chiałaby większość starych państw Unii- Polska była nowym i póki co niewychylającym się zanadto krajem jest nazywana przez naszych rodaków jako kłótliwa, nieprofesjonalna, itd. Co prawda można mieć zastrzeżenia do pracy pani Fotygi, ale jest to tylko marionetka w rękach premiera.
Co do koalicji PiSu z Lepperem i LPR. Jest to w głównej mierze zasługa PO, która po przegranych dwa lata temu wyborach obraziła się na cały świat. Większość wyborców liczyło wtedy na koalicję POPiS, ale że do niej nie doszło, to w głównej mierze zasługa Platformersów. Kaczyński miał do wyboru, albo nowe wybory, które notabene nic by nie dały, bo żadna partia i tak nie zdobyłaby większości pozwalającej rządzić samodzielnie i mieć większość, albo stworzyć rząd mniejszościowy, który nie miałby szans z przegłosowywaniem ustaw z opozycją, albo koalicja. Główny pretendent zawiódł, więc trzeba było wybrać najmniejsze zło. Zresztą Kaczyński sam w debacie stwierdził, iż starali się trzymać Samoobronę zdala od strategicznych resortów.
Co do infrastruktury, to T-Mac myli się na potęgę. Arku, kiedy to ostatnio oglądałeś remonty ulic w Gdańsku na taką skalę? Przejedź się w kierunku Elbląga i dalej, by zobaczyć jak zmienia się w oczach choćby trasa krajowa E-7 Gdańsk-Warszawa? I zapewniam, że podobnie jest nie tylko u nas w regionie.
Wyraźnie spadła korupcja i zlikwidowane zostały w końcu relacje politycy-mafia tak charakterystyczne dla rządów SLD. Najpierw było wielkie halo, że CBA nie pełnia oczekiwań, bo nikogo nie łapie, ostatnio było halo, bo łapie, ale nie w tych terminach! Paranoja! Gospodarkę mamy na plusie, wszystkie statystyki jasno mówią, że w Polsce jest coraz lepiej. Co do innych niespełnionych postanowień PiS, to przypominam tylko, że ta partia rządziła tylko pół kadencji i nie można rozliczać ich ze wszystkich obietnic.
Co do dzielenia społeczeństwa, to nie wiem czy wiecie, ale PO to liberałowie, a jak każda tego typu partia skupiać się będzie głównie na rozwoju klasy bogatszej, zostawiając na uboczu biedaczków i mniej zamożną klasę średnią, która bądź co bądź jest najliczniejsza w naszym kraju.
Zeby nie było, że jestem taki zapatrzony w PiS, to muszę stwerdzić, że nie podoba mi się zbrukanie dorobku III RP do 2005 roku. To był trudny okres dla naszego państwa, ale też piękny czas po odzyskaniu wolności, więc mieszanie z błotem całego tego okresu łącznie z tym, co naprawdę było złe , jest nie na miejscu. Stosunek Kaczyńskiego do prof. Bartoszewskiego czy Wałęsy(który jak najbardziej jest wielką i zasłużoną osobą. Szkoda, w większości docenia się go dużo bardziej za granicą niż w Polsce) też nie jest godny pochwały.

Ogólnie pisząc jestem prawicowcem. Dwa lata temu głosowałem na PO i Tuska jako prezydenta. Liczyłem, że po wyborach powstanie silna koalicja POPiS. Nie stało się tak za spawą Tuska i protuskowych polityków Platformy, którzy w późniejszym czasie skupiali się na przeszkadzaniu rządzącym zamiast ich wspomagać w zmienianiu kraju, w końcu tu chodziło o dobro nas wszystkich. To spowodowało, iż zmieniłem swoją sympatię na PiS. Liczyłem na zwycięstwo Kaczorów, a co za tym idzie odsunięcie od polityki Donalda Tuska. Taka sytuacja prowadziłaby do utworzenia silnej i koalicji POPiS. Tak się nie stało, wygrało PO ze swoimi obiecankami drugiej Irlandii. glosowali na nią wykształciuchy omotani wizją nagłego dobrobytu oraz liberalnej gospodarki, która pozwoli im szybko się wzbogacić. Mi pozostaje tylko dziwić się tym ludziom, co nie oznacza, że nie mam nic przeciwko planom Cudu nad Wisłą.
Póki co rzązić będzie PO i życzę im spełnienia obietnic. Pociesza mnie tylko to, że do sejmu nie dostała się Samoobrona i LPR oraz niski procent partii złożonej z postkomunistów i zdrajców z Solidarności, czyli LiD.
Z racji, że już po wyborach, zmieniłem tytuł tematu na bardziej współczesny. Pozwoliłem sobie zrobić nową ankietę, ale że to temat założony przez T-Maca, więc może on dowolnie ją zmienić, wedle własnych pomysłów.

Na innych forach toczyłem obszerne dyskusje i nierzadko wojenki na tematy polityczne, więc tutaj postaram się w wielkim skrócie wyrazić swoją opinię.
Po pierwsze, bardzo nie podoba mi się stosunek co niektórych ludzi do braci Kaczyńskich. Należy się im szacunek choćby za ich działalność solidarnościową, a co za tym idzie we wkład w odzyskanie przez nasz kraj wolności, za walkę z komunizmem, więc wyzywanie ich od różnych jest co najmniej nie na miejscu.
Co do rządów PiS. W ramach gospodarki rządzili dobrze, nie mając dobrych ludzi z dziedziny ekonomii zaproponowali stanowisko Platformowej wtedy Zycie Gilowskiej, to samo tyczy się obsadzeniem Ministerstwa Zdrowia, więc nie można zarzucić im obsadzanie stołków ludźmi z własnej partii. Twarda polityka zaganiczna, stawianie warunków i dązęnie do tego, by- tak jak chiałaby większość starych państw Unii- Polska była nowym i póki co niewychylającym się zanadto krajem jest nazywana przez naszych rodaków jako kłótliwa, nieprofesjonalna, itd. Co prawda można mieć zastrzeżenia do pracy pani Fotygi, ale jest to tylko marionetka w rękach premiera.
Co do koalicji PiSu z Lepperem i LPR. Jest to w głównej mierze zasługa PO, która po przegranych dwa lata temu wyborach obraziła się na cały świat. Większość wyborców liczyło wtedy na koalicję POPiS, ale że do niej nie doszło, to w głównej mierze zasługa Platformersów. Kaczyński miał do wyboru, albo nowe wybory, które notabene nic by nie dały, bo żadna partia i tak nie zdobyłaby większości pozwalającej rządzić samodzielnie i mieć większość, albo stworzyć rząd mniejszościowy, który nie miałby szans z przegłosowywaniem ustaw z opozycją, albo koalicja. Główny pretendent zawiódł, więc trzeba było wybrać najmniejsze zło. Zresztą Kaczyński sam w debacie stwierdził, iż starali się trzymać Samoobronę zdala od strategicznych resortów.
Co do infrastruktury, to T-Mac myli się na potęgę. Arku, kiedy to ostatnio oglądałeś remonty ulic w Gdańsku na taką skalę? Przejedź się w kierunku Elbląga i dalej, by zobaczyć jak zmienia się w oczach choćby trasa krajowa E-7 Gdańsk-Warszawa? I zapewniam, że podobnie jest nie tylko u nas w regionie.
Wyraźnie spadła korupcja i zlikwidowane zostały w końcu relacje politycy-mafia tak charakterystyczne dla rządów SLD. Najpierw było wielkie halo, że CBA nie pełnia oczekiwań, bo nikogo nie łapie, ostatnio było halo, bo łapie, ale nie w tych terminach! Paranoja! Gospodarkę mamy na plusie, wszystkie statystyki jasno mówią, że w Polsce jest coraz lepiej. Co do innych niespełnionych postanowień PiS, to przypominam tylko, że ta partia rządziła tylko pół kadencji i nie można rozliczać ich ze wszystkich obietnic.
Co do dzielenia społeczeństwa, to nie wiem czy wiecie, ale PO to liberałowie, a jak każda tego typu partia skupiać się będzie głównie na rozwoju klasy bogatszej, zostawiając na uboczu biedaczków i mniej zamożną klasę średnią, która bądź co bądź jest najliczniejsza w naszym kraju.
Zeby nie było, że jestem taki zapatrzony w PiS, to muszę stwerdzić, że nie podoba mi się zbrukanie dorobku III RP do 2005 roku. To był trudny okres dla naszego państwa, ale też piękny czas po odzyskaniu wolności, więc mieszanie z błotem całego tego okresu łącznie z tym, co naprawdę było złe , jest nie na miejscu. Stosunek Kaczyńskiego do prof. Bartoszewskiego czy Wałęsy(który jak najbardziej jest wielką i zasłużoną osobą. Szkoda, w większości docenia się go dużo bardziej za granicą niż w Polsce) też nie jest godny pochwały.

Ogólnie pisząc jestem prawicowcem. Dwa lata temu głosowałem na PO i Tuska jako prezydenta. Liczyłem, że po wyborach powstanie silna koalicja POPiS. Nie stało się tak za spawą Tuska i protuskowych polityków Platformy, którzy w późniejszym czasie skupiali się na przeszkadzaniu rządzącym zamiast ich wspomagać w zmienianiu kraju, w końcu tu chodziło o dobro nas wszystkich. To spowodowało, iż zmieniłem swoją sympatię na PiS. Liczyłem na zwycięstwo Kaczorów, a co za tym idzie odsunięcie od polityki Donalda Tuska. Taka sytuacja prowadziłaby do utworzenia silnej i koalicji POPiS. Tak się nie stało, wygrało PO ze swoimi obiecankami drugiej Irlandii. glosowali na nią wykształciuchy omotani wizją nagłego dobrobytu oraz liberalnej gospodarki, która pozwoli im szybko się wzbogacić. Mi pozostaje tylko dziwić się tym ludziom, co nie oznacza, że nie mam nic przeciwko planom Cudu nad Wisłą.
Póki co rzązić będzie PO i życzę im spełnienia obietnic. Pociesza mnie tylko to, że do sejmu nie dostała się Samoobrona i LPR oraz niski procent partii złożonej z postkomunistów i zdrajców z Solidarności, czyli LiD.
29 października 2007, 16:34 [cytuj]
ech.. Murzyn.. widac, ze jestes typowym "PiS'owcem"... wszystko wina PO... nie chce mi sie powtarzac to co pisal juz predzej T-Mac i inni za Platforma bo byloby to nudne... powiem w skrocie , ze sie z Toba w 99% niezgadzam... czemu? przeczytaj to co bylo pisane predzej...
ech.. Murzyn.. widac, ze jestes typowym "PiS'owcem"... wszystko wina PO... nie chce mi sie powtarzac to co pisal juz predzej T-Mac i inni za Platforma bo byloby to nudne... powiem w skrocie , ze sie z Toba w 99% niezgadzam... czemu? przeczytaj to co bylo pisane predzej...
29 października 2007, 16:39 [cytuj]
Ehhhh .....

Po pierwsze mówili że będa budować, autostrady a zbudowali 8 km. Murzyn myślisz ze jak jest budowana droga pol roku temu to to zasługa Kaczyńskiego. Otuż w zdecydowanej, przytłaczającej większości te drogi są wynikiem poprzednich rządzących, Kaczor spija tylko śmietankę, więc nie ciesz się z drogi która prawie na pewno nie powstała z zarządzenia Kaczora.

Kolejna sprawa... Walka z korupcją? Ludzie (przepraszam za to) czy wy jesteście tak tępi9 czy tylko udajecie? Co to za walka z korupcją jeśłi on sam powołuje ministrów których mu wszyscyodradzają, po czym CBA łapie za korupcje tych ministrów których on wcześniej wybrał, przecież to patologia i tylko prymitywni ludzie widzą tą "walkę z korupcją"

Jaka walka z korupcją. Żeby nie czekać pół roku w kolejce do lekarza trzeba płacić łapówki, 90% policjantów z drogówki bierze łapówki, w urzędzie żeby coś załatwić musisz coś dać bo inaczej za rok moze dwa .....

Ludzie to jest korupcja. To jest ta patologia, a nie te telewizyjne akcje ...

Ja się cieszę żę teraz młodzi inteligentni POszli głosować i będzie zmiana, bo gorzej być nie może .... :roll:
Ehhhh .....

Po pierwsze mówili że będa budować, autostrady a zbudowali 8 km. Murzyn myślisz ze jak jest budowana droga pol roku temu to to zasługa Kaczyńskiego. Otuż w zdecydowanej, przytłaczającej większości te drogi są wynikiem poprzednich rządzących, Kaczor spija tylko śmietankę, więc nie ciesz się z drogi która prawie na pewno nie powstała z zarządzenia Kaczora.

Kolejna sprawa... Walka z korupcją? Ludzie (przepraszam za to) czy wy jesteście tak tępi9 czy tylko udajecie? Co to za walka z korupcją jeśłi on sam powołuje ministrów których mu wszyscyodradzają, po czym CBA łapie za korupcje tych ministrów których on wcześniej wybrał, przecież to patologia i tylko prymitywni ludzie widzą tą "walkę z korupcją"

Jaka walka z korupcją. Żeby nie czekać pół roku w kolejce do lekarza trzeba płacić łapówki, 90% policjantów z drogówki bierze łapówki, w urzędzie żeby coś załatwić musisz coś dać bo inaczej za rok moze dwa .....

Ludzie to jest korupcja. To jest ta patologia, a nie te telewizyjne akcje ...

Ja się cieszę żę teraz młodzi inteligentni POszli głosować i będzie zmiana, bo gorzej być nie może .... :roll:
29 października 2007, 22:10 [cytuj]
"Murzyn" powiedział/a:
W ramach gospodarki rządzili dobrze
finanse.wp.pl/POD,21_,wid,9332067,prasa.html?rfbawp=1193443947.223&ticaid=14ba6

Warto przeczytać ten artykuł, bo chyba mówi wszystko co PiS "zrobił" dla gospodarki... :idea:

"Murzyn" powiedział/a:
Jest to w głównej mierze zasługa PO, która po przegranych dwa lata temu wyborach obraziła się na cały świat. Większość wyborców liczyło wtedy na koalicję POPiS, ale że do niej nie doszło, to w głównej mierze zasługa Platformersów.
Patrząc co się stało z LPR i Samoobroną i jak te partie były poniewierane i niszczone, można śmiało stwierdzić, że PO czuło pismo nosem... :-P Poza tym PiS proponowało PO "ochłapy" i resorty siłowe chciało tylko dla siebie (zero kompromisu i pójścia na ugodę)...

"Murzyn" powiedział/a:
kiedy to ostatnio oglądałeś remonty ulic w Gdańsku na taką skalę? Przejedź się w kierunku Elbląga i dalej, by zobaczyć jak zmienia się w oczach choćby trasa krajowa E-7 Gdańsk-Warszawa?
Widziałem, widziałem ale trudno tu się doszukiwać ręki PiSu (Adamowicz czy Kozłowski to ludzie PO)... A remont tej "krajówki" trwa znacznie dłużej jak 2 lata (jeśli się nie mylę), więc też bym tego nie zapisywał na konto PiSu...

"Murzyn" powiedział/a:
ta partia rządziła tylko pół kadencji i nie można rozliczać ich ze wszystkich obietnic.
No dobra... Skoro tak to dziennikarze z BBC czy NBC wyliczyliby im około 50% spełnionych obietnic przedwyborczych, a nie mniej niż 10%... :-/

"Murzyn" powiedział/a:
glosowali na nią wykształciuchy omotani wizją nagłego dobrobytu oraz liberalnej gospodarki, która pozwoli im szybko się wzbogacić.
Ja głosując na PO chciałem przede wszystkim NORMALNOŚCI, KULTURY i SPOKOJU w polskiej polityce... Bardzo ważne było też oczywiście odsunięcie Kaczyńskiego i spółki od władzy (bo na mordy Jarusia, Kurskiego, Kamińskiego, Dudzińskiego i Brudzińskiego nie da się patrzeć po prostu), bo tego "plucia" na innych, agresji, ciągłych oskarżeń miałem już dość...
http://www.finanse.wp.pl/POD,21_,wid,9332067,prasa.html?rfbawp=1193443947.223&ticaid=14ba6

Warto przeczytać ten artykuł, bo chyba mówi wszystko co PiS "zrobił" dla gospodarki... :idea:

[quote="Murzyn"]Jest to w głównej mierze zasługa PO, która po przegranych dwa lata temu wyborach obraziła się na cały świat. Większość wyborców liczyło wtedy na koalicję POPiS, ale że do niej nie doszło, to w głównej mierze zasługa Platformersów.
29 października 2007, 22:46 [cytuj]
a kampani wyborczej PiS'u padly slowa: ZMIEN KRAJ IDZ NA WYBORY... ciekawe... bo to oni rzadzili, wiec mamy zmienic kraj, a co za tym idzie? Glos na PO... ;-)
a kampani wyborczej PiS'u padly slowa: ZMIEN KRAJ IDZ NA WYBORY... ciekawe... bo to oni rzadzili, wiec mamy zmienic kraj, a co za tym idzie? Glos na PO... ;-)
29 października 2007, 22:50 [cytuj]
POpkulturalna POlityka.
POpkulturalna POlityka.
29 października 2007, 23:20 [cytuj]
w POLITY(KA)ce było ładnie opisane jak to PiS spełnił 4 z 51 czy obietnic wyborczych do każdej obietnicy był ciekawy komentarz
a dzisiaj się burzą o kampanie "21października" która nakłaniał na pójście na wybory aby zmienić kraj
w POLITY(KA)ce było ładnie opisane jak to PiS spełnił 4 z 51 czy obietnic wyborczych do każdej obietnicy był ciekawy komentarz
a dzisiaj się burzą o kampanie "21października" która nakłaniał na pójście na wybory aby [b]zmienić kraj[/b]
30 października 2007, 12:24 [cytuj]
[quote]Warto przeczytać ten artykuł, bo chyba mówi wszystko co PiS "zrobił" dla gospodarki... [/quote] Wiesz, jakoś wolałbym poczytać bardziej obiektywny osąd niż ten pana od historii sztuki, który sympatyzował z prof. Religą, gdy ten popierał Platformę. Zresztą sam Tusk stwerdził niedawno, że nowy rząd skupi się przede wszystkim na polityce zagranicznej, co jest niezbitym dowodem, że gospodarka zmierza w dobrym kierunku. Jeśli byłoby tak, jak przedstawia to Arendarski, to pierwszymi krokami Platformy powinno być powołanie sztabu antykryzysowego w MSWiA. [quote]Poza tym PiS proponowało PO "ochłapy" i resorty siłowe chciało tylko dla siebie (zero kompromisu i pójścia na ugodę)... [/quote] Po pierwsze:skąd ty możesz to wiedzieć jeśli rozmowy odbywały się za zamkniętymi drzwiami, a sam Tusk nigdy wprost nie powiedział, o co tak naprawdę trwał spór. W przeciwieństwie do Kaczora, który stwierdził w debacie, że Donald jest zbyt ambitny.
Po drugie, to partia zwycięska rozdaje karty i decyduje, co komu przypadnie, partia koalicyjna może co najwyżej negocjować.
Po trzecie: najprawdopodobniej wszystko poszło o rozstawienie stołków, które bardzo nie pasowało rządnej władzy Platformie. [quote]Skoro tak to dziennikarze z BBC czy NBC wyliczyliby im około 50% spełnionych obietnic przedwyborczych, a nie mniej niż 10%[/quote] Ale kto powiedział, że jest to progam na cztery lata!? Jakoś nie sądzę, by roztaczaną przez Kaczyńskiego wizję IV RP można było zbudować w jedną kadencję :lol: [quote]Ja głosując na PO chciałem przede wszystkim NORMALNOŚCI, KULTURY i SPOKOJU w polskiej polityce... [/quote] Widzę, że zadziałały na Ciebie hasła z kampanii PO :lol2: Przypominam, że to głównym winowajcom wszelakich sporów jest PO, bo to przez nich (głównie przez Tuska) nie doszło do koalicji, a sama Platforma odgrywała swoje niepowodzenia na obecnym rządzie. Liczyłem na współpracę tych dwóch partii, no ale PO wolało trzymać sztamę z postkomuchami i to oni robili wszystko by pogrążyć rząd, a nie wspierać go. I piszę to nie jako PiSior, ale jeszcze wtedy jako członek elektoratu PO (fajnie to zabrzmiało). To Tusk pierwszy wyszedł na wojnę, to on propagował walkę z Kaczyńskimi już od pierwszych dni po wyborach. Do spóły z lewakami, ale tych pomijam, bo inne zachowanie lewicy byłoby objawem chorobliwym.W takich warunkach naprawdę ciężko jest sprawować władzę. I jaki spokój? Jaka kultura? Czy Donald pokazał jak wygląda profesjonalne działanie partii opozycyjnej? Nie! On pokazał jak niszczy się rządzących, jak należy pogrązać partię, żeby ją zniszczyć, jak umiejętnie przedstwiać wszystko w czarnych barwach, a siebie samego jako różową alternatywę. Całe te chamstwo, brak kultury, to nic innego jak fikcyjny świat oczerniający rząd (u kogo pojawiło się to na czarnych plakatach, a zaraz potem piękne słowa o tolerancji i spokoju?)stworzony przez Platformersów do spóly z LiDem. Myślałem, że mądre społeczeństwo ne nabierze się na ten chwyt. To zwyczajna psychologia reklamy, wiem coś o tym, bo swego czasu dość dużo czytałem na ten temat.
Wracając do infrastruktury, to T-Mac zaprzeczasz sam sobie. Wcześnie napisałeś, że Kaczyńscy nic w tej sprawie nie robią, teraz twierdzisz, że jednak coś się tam rusza, ale nie jest to, broń Boże, zasługa PiS. Ktoś jednak musiał wziąć w swoje ręcę to wszytsko, co w opłakanym stanie zostawił Marek Pol. Z drogami jest coraz lepiej i ten sektor zmierza ku dobej drodze.

I jeszcze coś o protestach. To prawda, że za PiS były demonstracje lekarzy (bądź co bądź nieuzasadnione), nauczycieli (tu można się spierać) i pielęgniarek (jak najbadziej uzasadnione). Z tym, że popatz, T-Mac, co działo się wczoraj w Gdańsku. Strajk stoczniowców przeciwko nowemu rządowi, który jeszcze nie rządzi. :roll:
Wiesz, jakoś wolałbym poczytać bardziej obiektywny osąd niż ten pana od historii sztuki, który sympatyzował z prof. Religą, gdy ten popierał Platformę. Zresztą sam Tusk stwerdził niedawno, że nowy rząd skupi się przede wszystkim na polityce zagranicznej, co jest niezbitym dowodem, że gospodarka zmierza w dobrym kierunku. Jeśli byłoby tak, jak przedstawia to Arendarski, to pierwszymi krokami Platformy powinno być powołanie sztabu antykryzysowego w MSWiA. [quote]Poza tym PiS proponowało PO "ochłapy" i resorty siłowe chciało tylko dla siebie (zero kompromisu i pójścia na ugodę)...
30 października 2007, 14:51 [cytuj]
"Murzyn" powiedział/a:
Po pierwsze:skąd ty możesz to wiedzieć jeśli rozmowy odbywały się za zamkniętymi drzwiami
Gdzieś czytałem swego czasu (i to chyba z kilku źródeł)... :-)

"Murzyn" powiedział/a:
Ale kto powiedział, że jest to progam na cztery lata!? Jakoś nie sądzę, by roztaczaną przez Kaczyńskiego wizję IV RP można było zbudować w jedną kadencję :lol:
Dobra wymówka, żeby trwać u władzy i trwać ("zrobimy to czy tamto za x lat")... :roll:

Mam nadzieję, że jak ludzie PO będą mówić, że tego czy tamtego nie zrobili, bo to daleko idąca perspektywa to też będziesz dla nich wyrozumiały... ;-)

"Murzyn" powiedział/a:
Widzę, że zadziałały na Ciebie hasła z kampanii PO :lol2:
To dziwne, bo ja od zawsze jestem za PO, więc zanim kampania się zaczęła to już wiedziałem na kogo oddam swój głos... :roll:

Poza tym nie żałuję swojego głosu, bo widzę jak rozmawiają ze sobą PO, PSL i LiD (nie jest to poziom krawężnika jak za czasu PiSuaru)... :-P

Tylko PiS szczeka i wciąż "gównem" obrzuca (jak komuś się to podoba to współczuję)... :evil: A we wszelakich polemikach na antenie tv z innymi partiami nie daje dojść do słowa i KŁAMIE (to opanowali do perfekcji)...

Ale niech robią tak dalej, bo widać, że poparcie dla nich spada, więc może sami się zniszczą...

A tu kolejna żółta kartka dla "wspaniałego" CBA (które oczywiście "nie dzieli" na równych i równiejszych i PiS "nie ma" na nie wpływu)...

wiadomosci.onet.pl/1632326,11,1,1,,item.html

I tym sposobem teraz "Newsweek" stał się dla PiSu niewiarygodnym źródłem informacji... :lol:
Gdzieś czytałem swego czasu (i to chyba z kilku źródeł)... :-)

[quote="Murzyn"]Ale kto powiedział, że jest to progam na cztery lata!? Jakoś nie sądzę, by roztaczaną przez Kaczyńskiego wizję IV RP można było zbudować w jedną kadencję :lol:
30 października 2007, 17:06 [cytuj]
"T-Mac" powiedział/a:
bo widzę jak rozmawiają ze sobą PO, PSL i LiD
Gdzie widzisz ten LiD?:/
"T-Mac" powiedział/a:
Ale niech robią tak dalej, bo widać, że poparcie dla nich spada, więc może sami się zniszczą...
Historia raczej wskazuje na spadek popularności partii rządzącej. Wątpię, żeby tym razem nastąpił wyjątek od reguł, bo na specjalistach od PRu można jechać przez jakiś czas, aż do pierwszej poważnej wpadki.
"T-Mac" powiedział/a:
Poparcie spada? No nie bardzo. Wzrosła frekwencja i poparcie dla Platformy, natomiast poparcie dla PiSu utrzymało się na względnie tym samym poziomie co w poprzednich wyborach. :)

Taka jedna refleksja: Dużo się mówi o trudnym charakterze Kaczyńskiego, ale Tusk wcale nie jest lepszy. Skrupulatnie niszczy wszelkie silne osobowości, jakie znajdą się w partii, tak by była mu całkowicie podporządkowana. Z polityków pierwszego rzędu warto wymienić Płażyńskiego, Olechowskiego i ostatnio Rokitę (decyzja jego żony była Tuskowi bardzo na rękę, ale do odsunięcia Jana Marii na drugi plan doszło przecież już wcześniej).

Ale nie po to się ponownie w tym temacie odzywam. Chciałbym natomiast zauważyć pierwszą powyborczą wielką nieścisłość (tak łagodnie określone) Platformy, która w ostatnich dniach bardzo często pojawia się w mediach. Mianowicie mowa o miejscu budowy Stadionu Narodowego. HGW, której swoją drogą szczerze nie trawię, zaczęła opowiadać jakieś bzdury o wartości gruntów i postanowiła przenieść stadion w inne niż obecny Stadion X Lecia miejsce. Krytykowała za lokalizację PiS (nawiasem mówiąc, to jest dobra lokalizacja, zwłaszcza pod względem komunikacyjnym)...

W tym całym zamieszaniu nie zorientowała się jednak, że jej partia optowała za tym miejscem. Ba, jest to zapisane w programie dla Pragi Południe. A grunty są własnością państwa, ale HGW już chce je sprzedawać, taaaa.
Jak dla mnie coś musi być na rzeczy, że PO obudziła się tak nagle po wyborach. Nie rozumiem, czym to jest spowodowane, ale na pewno nie dobrem miasta (a w konsekwencji państwa).

Program PO dla Pragi Południe: pragapld.platforma.org/doc/program_praga_poludnie.pdf
Gdzie widzisz ten LiD?:/
[quote="T-Mac"]Ale niech robią tak dalej, bo widać, że poparcie dla nich spada, więc może sami się zniszczą...
30 października 2007, 18:54 [cytuj]
[quote]Gdzieś czytałem swego czasu[/quote] Chyba w Wyborczej...
[quote]Dobra wymówka, żeby trwać u władzy[/quote] Ale jaka wymówka? Nikt nie zrealizuje takich planów przez jedną kadencję. Oni chcieli dobrze, a Ty nazywasz to wymówką. Zresztą PO też ma plan do realizacji w ciągu.....15 lat.
[quote]Murzyn napisał/a:
Widzę, że zadziałały na Ciebie hasła z kampanii PO :lol2:

To dziwne, bo ja od zawsze jestem za PO, więc zanim kampania się zaczęła to już wiedziałem na kogo oddam swój głos... [/quote]
Chodzi mi o rzucanie przez Ciebie haseł wprost z plakatów wyborczych Platformy. No ale nie dziwię Ci się, cały Gdańsk był tym poobklejany. Nie wiem jak z resztą kraju.
[quote]widzę jak rozmawiają ze sobą PO, PSL i LiD[/quote] Jaki znowu LiD? Albo ja o czymś nie wiem, albo wciąż wspominasz debatę Kwaśniewski-Tusk? :lol:
[quote]A tu kolejna żółta kartka dla "wspaniałego" CBA [/quote] CBA obawiają się i najeżdżają na nie tylko ludzie z nieczystym sumieniem, ale to zrozumiałe.
Co do artykułu, to nie widzę w tym nic nadnaturalnego, że nie chcieli, by wyszło to na jaw w czasie kampanii wyborczej. Mnie osobiście nie interesuje to czy Lipca złapali we wrześniu, czy też miesiąc później. Ważne, że za to odpowie, a sam dowód złapania człowieka z kręgu PiS dowodzi na dobre działanie owej organizacji.
[quote]Taka jedna refleksja: Dużo się mówi o trudnym charakterze Kaczyńskiego, ale Tusk wcale nie jest lepszy. Skrupulatnie niszczy wszelkie silne osobowości, jakie znajdą się w partii, tak by była mu całkowicie podporządkowana. Z polityków pierwszego rzędu warto wymienić Płażyńskiego, Olechowskiego i ostatnio Rokitę (decyzja jego żony była Tuskowi bardzo na rękę, ale do odsunięcia Jana Marii na drugi plan doszło przecież już wcześniej). [/quote] O, to, to!

Widzę, Arek, że źle z Tobą, a to nieomylny znak, że czas wybrać się na browarka.

Co do stadionu, to nie będę się wypowiadał, bo już dawno straciłem wątek i....dobrze mi z tym.
Chyba w Wyborczej...
[quote]Dobra wymówka, żeby trwać u władzy
31 października 2007, 00:37 [cytuj]
a mi sie juz nawet nie chce tego wszystkiego czytac bo po co KOLEJNY raz sie nad tym wszystkim rozpisywac ??
ja sie zgadzam z wypowiedzia wczesniejsza Adka.. w 99% nie zgadzam sie z tym co piszesz Murzyn i Kiulik ;)
tak bardzo bronicie PiSu,ze macie klapki na oczach ;) i nie widzicie ile spierdolili w Polsce ;) z ilu obietnic sie nie wywiazali ;)
jak dla mnie temat skonczony wiec najprawdopodobniej juz w tym temacie sie nie bede wypowiadal :D
teraz przyszla kolej na PO i dajmy okazje im sie wykazac :) PiS spieprzylo wszystko co moglo teraz czas na zmiany ;) Proste..
a mi sie juz nawet nie chce tego wszystkiego czytac bo po co KOLEJNY raz sie nad tym wszystkim rozpisywac ??
ja sie zgadzam z wypowiedzia wczesniejsza Adka.. w 99% nie zgadzam sie z tym co piszesz Murzyn i Kiulik ;)
tak bardzo bronicie PiSu,ze macie klapki na oczach ;) i nie widzicie ile spierdolili w Polsce ;) z ilu obietnic sie nie wywiazali ;)
jak dla mnie temat skonczony wiec najprawdopodobniej juz w tym temacie sie nie bede wypowiadal :D
teraz przyszla kolej na PO i dajmy okazje im sie wykazac :) PiS spieprzylo wszystko co moglo teraz czas na zmiany ;) Proste..
31 października 2007, 00:51 [cytuj]
"Murzyn" powiedział/a:
Chyba w Wyborczej...
Nie, nie tam...

"Murzyn" powiedział/a:
Nikt nie zrealizuje takich planów przez jedną kadencję
Poruszę tu kwestię tych 3mln mieszkań... Miały być w 4 lata (taka była przedwyborcza obietnica)... Potem błaznowali, że jednak to plan na 8 lat (żeby ludzie się nie czepiali)... Przez te 2 lata powstało ich bodajże 30tyś (jeśli dobrze gdzieś wyczytałem)... :roll:

A niedawno takie coś można było usłyszeć z ust wiceministra budownictwa --> "Nigdy nie obiecywaliśmy trzech milionów mieszkań"... :lol: :lol: :lol: Krótko mówiąc - niezłe pranie mózgu...

"Murzyn" powiedział/a:
Chodzi mi o rzucanie przez Ciebie haseł wprost z plakatów wyborczych Platformy. No ale nie dziwię Ci się, cały Gdańsk był tym poobklejany. Nie wiem jak z resztą kraju.
O normalności czy kulturze w polityce nie słyszałem w hasłach PO (o spokoju owszem)...

Ja to samo mogę powiedzieć o ludziach, którzy na PiS głosowali --> tylko o wyimaginowanej walce z korupcją prawią do znudzenia (ja też bym potrafił wziąć do rządu lewych ludzi krytykowanych przez opozycję, a potem ich "wrzucić" pod CBA, żeby elektorat PiSu był zachwycony "walką" rządzących z korupcją)...

A na plakaty wyborcze nie zwracam uwagi, więc nie widziałem jakoby Gdańsk był nimi wielce zalepiony...

"Murzyn" powiedział/a:
Jaki znowu LiD? Albo ja o czymś nie wiem, albo wciąż wspominasz debatę Kwaśniewski-Tusk? :lol:
Ale wy za słówka łapiecie... :-| Czy ja wspomniałem gdzieś o jakiejś ich koalicji ? :-?
Czy ludzie z PO i PSL mają gdzieś zakaz rozmawiania z ludźmi z LiDu ? :roll:

Chodziło mi o poziom ich dyskusji, bo gdzie nie widzę w tv polityków z tej "trójki" to wszyscy mówią jednym głosem... Tylko PiSiory szczekają i zawsze muszą zmącić KULTURALNĄ i MERYTORYCZNĄ rozmowę...

Czasami podziwiam ludzi z PO, że trzymają nerwy na wodzy wobec tych ataków słownych i oskarżeń, bo na przedwczorajszy atak Girzyńskiego na Nowaka ja bym zareagował taką "wiązanką", że ten "świętoszek" od Radia Maryja by się zgarbił...

"Murzyn" powiedział/a:
CBA obawiają się i najeżdżają na nie tylko ludzie z nieczystym sumieniem, ale to zrozumiałe.
Tutaj też mógłbym zarzucić powtarzanie hasełek PiSu, bo non stop słyszę to od Jarusia i spółki...

Tak się składa, że nikt nie podważa słuszności powstania CBA... Problem tkwi w tym, że jest to tylko policja partyjna służąca jedynie interesom PiSu...

"Murzyn" powiedział/a:
Widzę, Arek, że źle z Tobą, a to nieomylny znak, że czas wybrać się na browarka.
Ze mną raczej wszystko dobrze, a browar musi poczekać gdzieś do połowy listopada, bo jestem trochę zawalony na uczelni...
Nie, nie tam...

[quote="Murzyn"]Nikt nie zrealizuje takich planów przez jedną kadencję
<  1  2  3  4  5    >  >>  >|
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 5 4 1 0 13
2. VfL Wolfsburg 5 4 1 0 13
3. Borussia Dortmund 5 4 0 1 12
4. Bayer Leverkusen 5 3 1 1 10
5. FSV Mainz 5 3 1 1 10
6. SC Freiburg 5 2 3 0 9
7. 1. FC Köln 5 2 2 1 8
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. badus22 81
2. Kamilos09 78
3. Krzpiczek16 78
4. Kuba726 75
5. kasztan 75
6. Mitre 75
7. donpedro 75
cała tabela

shoutbox

Bielak
Bielak 5 godzin temu

Ale byłby płacz w kraju jakby Lewy przegrał :D Borek by chyba do Wisły z kamieniem skoczył z rozpaczy :D

Kuba726
Kuba726 Dzisiaj, 11:02

O ile w walkę o mistrza się nie łudzę ponieważ Bayern to mimo wszystko nadal półka wyżej i ciężko wierzyć w to że na ten moment może ktoś im zagrozić.Natomiast walka o koronę króla strzelców zapowiada się genialnie jeżeli obojgu dopisze zdrowie to mam wrażenie że do końca będą się ważyć losy i Erling może jak najbardziej zdetronizować Roberta

Pingas
Pingas Wczoraj, 20:18

Można gdzieś obejrzeć skrót z Viaplay poza ich serwisem? Z czystej ciekawości chciałbym zobaczyć reakcję Borasa na bramki Haalanda

Marcio22
Marcio22 Wczoraj, 19:42

Ajax to sobie moze z besiktasem i Sportingiem strzelac , nawet z nami ale najpierw beda przegrywać 2-3 zero

F1066
F1066 Wczoraj, 19:41

sportbild.bild.de/bundesliga/vereine/borussia-dortmund/bvb-watzke-macht-hoffnung-auf-haaland-verbleib-77718116.sport.html

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 19:36

Za tydzień Gladbach to na pewno czysto nie będzie :P

RickenZMazowsza
RickenZMazowsza Wczoraj, 19:35

Do meczu z Ajaksem jeszcze wiele może się zmienić. I u nas, i u nich.

Armandzio
Armandzio Wczoraj, 19:33

czyli taki wesoly sezon jak hoffenheim za Nagelsmanna...jakies 6:3 z Koln czy 4:2 z Wolfsburgiem

bvbbb
bvbbb Wczoraj, 19:32

bo są mega ofensywni

bvbbb
bvbbb Wczoraj, 19:32

z lepszym rywalem nie mamy co szukać , aż boję się ajaksu

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 19:31

Borix Nie zrobi nic, bo to jest już który trener, który ma ten sam problem. Zwyczajnie mamy cienkich zawodników w tej formacji i takie są fakty.

bvbbb
bvbbb Wczoraj, 19:31

Q4RTRIDG3 Na plus ilość strzelonyc ale u świń

bvbbb
bvbbb Wczoraj, 19:29

na uczyć ustawiania w obronie i tyle to 50% jego winy

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 Wczoraj, 19:29

Na plus ilość strzelonych

Borix
Borix Wczoraj, 19:29

Ale co ma Rose zrobić? Nauczyć ich biegać i skakać?

bvbbb
bvbbb Wczoraj, 19:29

ale wygrywamy tylko szkoda bo jak my mamy dobry sezon w lidze to świnie kosmiczny poziom

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 19:28

"A no tak sory

RickenZMazowsza
RickenZMazowsza Wczoraj, 19:28

Jeszcze VfB ma więcej.

Sis
Sis Wczoraj, 19:28

Przed Rose mnóstwo roboty. Ogarnąć defensywę i może jakoś to będzie.

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 19:27

Tylko Bochum, Furth i Hertha straciła więcej goli, więc grono mamy na prawde zacne

bvbbb
bvbbb Wczoraj, 19:25

idziemy po rekord straconych bramek

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 19:25

Mynie zrobił asyste zawalił bramkę tzn nic specjalnego nie pograł

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 Wczoraj, 19:25

Witsel niestety znowu słabo

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 19:24

Marek róża wnerwiony, bo w obronie dalej dno

Tm.vsz
Tm.vsz Wczoraj, 19:24

Wnioski po meczu są takie że watzke powinien zatrudnić osobno trenera od obrony bo Rose sam tego burdelu nie ogarnie

Borix
Borix Wczoraj, 19:24

Chciałbym dożyć meczu BVB bez straty bramki.

Dargos
Dargos Wczoraj, 19:24

Bramka i ofensywa BVB : poziom technologiczny Europy Zachodniej, defensywa BVB: poziom technologiczny głębokiej Syberii

Filipinnczyk
Filipinnczyk Wczoraj, 19:23

MGimol chodzi mi bardziej o mentalność że już jak stracą to nie bronią się jak za Favrem tylko idą dalej.

stopter.
stopter. Wczoraj, 19:23

Marek Roza wnerwiony cos

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 19:23

Ja nie wiem u nas to by chyba musiał sprzedać całą obronę 1 w 1 i zbudować od nowa,żeby nie tracić tych bramek

statystyki

Użytkownicy online: zizu, FilipBVB, Mitre, aguero82, TomLi, szymmonn, waldi1179, F1066
Gości online: 53
Zarejestrowanych użytkowników: 9223
Ostatnio zarejestrowany: Szagi

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem