Borussia Dortmund – BVB – aktualności (transfery, mecze, skład)
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Forum dyskusyjne

|<  <<  <  96  97  98  99  100    >  >>  >|
Forum dyskusyjne » Hyde Park » Komentatorzy piłkarscy - czyli pośmiejmy się !
7 lutego 2016, 18:53 [cytuj]
Lach daje radę, no i ten ziomek z Polskiego Radia też wypada nie najgorzej (chociaż głos ma wkurzający).

Do tych zaniżających poziom dodałbym jeszcze Gilewicza. Nie trawię faceta.
Lach daje radę, no i ten ziomek z Polskiego Radia też wypada nie najgorzej (chociaż głos ma wkurzający).

Do tych zaniżających poziom dodałbym jeszcze Gilewicza. Nie trawię faceta.
7 lutego 2016, 20:39 [cytuj]
Rozróżniajmy zawodowych komentatorów od "ekspertów". Zawsze mecz komentuje taki duet. Z tych pierwszych mamy Borka, Lacha, Janisza, Durdę, Kowalskiego, Saka. Do Borka i Lacha nic nie mam, jedni z moich ulubionych sprawozdawców piłkarskich w Polsce, Durda w sumie też jest spoko, ale i on, i Janisz, mają nieco drażniący głos, przy czym ten drugi do tego bardzo często gada głupoty. Sak to jedna wielka gadająca tragedia, strasznie irytujący typ, w kółko myli nazwiska i zachowuje się tak, jakby na co dzień specjalizował się w bierkach, a nie futbolu. Kowalskiego ciężko ocenić, bo rzadko się pojawia, ale nie mam większych zastrzeżeń, chociaż wydaje mi się nieco bezbarwny.

Z ekspertów natomiast mamy Hajtę, Gilewicza, oni na pewno są "czynni", Kłos już nie komentuje, Kobylański też nie jestem pewien czy jeszcze się pojawia, ale chyba tak. Jeszcze ktoś z pewnością był/jest, ale w tej chwili nie pamiętam. Generalnie każdy z nich się do komentowania nadaje mniej więcej tak samo jak Ero do baletu, bo średnio potrafią się posługiwać językiem polskim. Kłos był najgorszy, coś tam dukał, jakby go siłą zaciągnęli do kabiny komentatorskiej, widać było, że nie bardzo mu to leży. Kobylański bardzo podobnie, ale ma trochę mocniejszy głos, więc lepiej wypada, ale tak to też bardzo często brzmi tak, jakby starał się mówić cokolwiek, tak naprawdę nie wiedząc, co ma mówić/czego od niego oczekują. Jeśli chodzi o Hajtę to widać, że mu to sprawia przyjemność i to już jest spory plus w porównaniu ze strasznie nijaką poprzednią dwójką, ale za tym idzie też masa minusów. Jako że jest bardzo aktywny "za mikrofonem" mamy okazję słyszeć dużo więcej błędów, przejęzyczeń i różnego rodzaju pomyłek w jego wykonaniu. Ma niezły, mocny głos. Ale generalnie jedzie na tym, że z całej tej "śmietanki" miał chyba najbujniejszą karierę i był spośród nich najlepszym, najbardziej w Niemczech cenionym zawodnikiem, a co za tym idzie ma najwięcej do powiedzenia i może być uznawany za jakiś autorytet. Mimo wszystko bardzo często wynikają z tego rzeczy po prostu denerwujące, kiedy na przykład uczepi się jednego zawodnika i zaciekle go krytykuje (nigdy nie zapomnę, jak jechał przez co najmniej sezon Geromela z Koln, teraz to samo jest z Chupa-Chupsem). To po prostu przemądrzały gość i do tego przygłupi i mnie osobiście bardzo często denerwuje, żenuje... z drugiej strony też trochę ulegam, bo mimo że czesto gada bzduryy, to wolę jego barwny komentarz niż dukanie Kłosa. Najlepszy z tego grona jest według mnie Gilewicz, szczególnie w duecie z Lachem. Jest dosyć neutralny, nie wymądrza się, wbrew pozorom wcale tak źle po polskiemu nie mówi. Wiadomo, że jakbym miał go oceniać w kategorii komentatorów, to dupa wołowa i tyle, ale w porównaniu z resztą ekspertów moim zdaniem daje radę.
Rozróżniajmy zawodowych komentatorów od "ekspertów". Zawsze mecz komentuje taki duet. Z tych pierwszych mamy Borka, Lacha, Janisza, Durdę, Kowalskiego, Saka. Do Borka i Lacha nic nie mam, jedni z moich ulubionych sprawozdawców piłkarskich w Polsce, Durda w sumie też jest spoko, ale i on, i Janisz, mają nieco drażniący głos, przy czym ten drugi do tego bardzo często gada głupoty. Sak to jedna wielka gadająca tragedia, strasznie irytujący typ, w kółko myli nazwiska i zachowuje się tak, jakby na co dzień specjalizował się w bierkach, a nie futbolu. Kowalskiego ciężko ocenić, bo rzadko się pojawia, ale nie mam większych zastrzeżeń, chociaż wydaje mi się nieco bezbarwny.

Z ekspertów natomiast mamy Hajtę, Gilewicza, oni na pewno są "czynni", Kłos już nie komentuje, Kobylański też nie jestem pewien czy jeszcze się pojawia, ale chyba tak. Jeszcze ktoś z pewnością był/jest, ale w tej chwili nie pamiętam. Generalnie każdy z nich się do komentowania nadaje mniej więcej tak samo jak Ero do baletu, bo średnio potrafią się posługiwać językiem polskim. Kłos był najgorszy, coś tam dukał, jakby go siłą zaciągnęli do kabiny komentatorskiej, widać było, że nie bardzo mu to leży. Kobylański bardzo podobnie, ale ma trochę mocniejszy głos, więc lepiej wypada, ale tak to też bardzo często brzmi tak, jakby starał się mówić cokolwiek, tak naprawdę nie wiedząc, co ma mówić/czego od niego oczekują. Jeśli chodzi o Hajtę to widać, że mu to sprawia przyjemność i to już jest spory plus w porównaniu ze strasznie nijaką poprzednią dwójką, ale za tym idzie też masa minusów. Jako że jest bardzo aktywny "za mikrofonem" mamy okazję słyszeć dużo więcej błędów, przejęzyczeń i różnego rodzaju pomyłek w jego wykonaniu. Ma niezły, mocny głos. Ale generalnie jedzie na tym, że z całej tej "śmietanki" miał chyba najbujniejszą karierę i był spośród nich najlepszym, najbardziej w Niemczech cenionym zawodnikiem, a co za tym idzie ma najwięcej do powiedzenia i może być uznawany za jakiś autorytet. Mimo wszystko bardzo często wynikają z tego rzeczy po prostu denerwujące, kiedy na przykład uczepi się jednego zawodnika i zaciekle go krytykuje (nigdy nie zapomnę, jak jechał przez co najmniej sezon Geromela z Koln, teraz to samo jest z Chupa-Chupsem). To po prostu przemądrzały gość i do tego przygłupi i mnie osobiście bardzo często denerwuje, żenuje... z drugiej strony też trochę ulegam, bo mimo że czesto gada bzduryy, to wolę jego barwny komentarz niż dukanie Kłosa. Najlepszy z tego grona jest według mnie Gilewicz, szczególnie w duecie z Lachem. Jest dosyć neutralny, nie wymądrza się, wbrew pozorom wcale tak źle po polskiemu nie mówi. Wiadomo, że jakbym miał go oceniać w kategorii komentatorów, to dupa wołowa i tyle, ale w porównaniu z resztą ekspertów moim zdaniem daje radę.
7 lutego 2016, 21:13 [cytuj]
Zestaw komentator zawodowy + były piłkarz zawodowy to jest dobry pomysł. Powinno to jednak wyglądać tak, że ten pierwszy prowadzi narrację, a ten drugi dorzuca ciekawostki, wspomnienia, smaczki itp.

I ja się w pełni zgadzam, że w roli "eksperta" Hajto wypada zdecydowanie najlepiej, ale to niestety problem tego, że na tle np. Kłosa to naprawdę ciężko słabo wypaść...

Hajty się nie słucha źle, mnie on tak ogólnie nie przeszkadza, ale fajnie by było, gdyby się choć trochę przyłożył do swojej roboty.
Otworzyć komputer, sprawdzić newsy na niemieckich stronach, sięgnąć do własnych wspomnień, sprawdzić owe wspomnienia na wszelki wypadek. Ile to czasu zajmuje? Godzinę? Gdyby się Hajto choć odrobinę przygotował do meczu to mielibyśmy zapewne komentarz trzy poziomy wyżej.

A tak przemądrzały, przeświadczony o swojej wielkości Tomasz H. wchodzi do studia i klepie co mu tam ślina na język przyniesie. I potem słuchamy mądrości typu "Sokratis za Kloppa ciągle siedział na ławce" albo we wspomnieniach o magicznym trójkącie VFB nie dowiadujemy się o jego kluczowym zawodniku...
Zestaw komentator zawodowy + były piłkarz zawodowy to jest dobry pomysł. Powinno to jednak wyglądać tak, że ten pierwszy prowadzi narrację, a ten drugi dorzuca ciekawostki, wspomnienia, smaczki itp.

I ja się w pełni zgadzam, że w roli "eksperta" Hajto wypada zdecydowanie najlepiej, ale to niestety problem tego, że na tle np. Kłosa to naprawdę ciężko słabo wypaść...

Hajty się nie słucha źle, mnie on tak ogólnie nie przeszkadza, ale fajnie by było, gdyby się choć trochę przyłożył do swojej roboty.
Otworzyć komputer, sprawdzić newsy na niemieckich stronach, sięgnąć do własnych wspomnień, sprawdzić owe wspomnienia na wszelki wypadek. Ile to czasu zajmuje? Godzinę? Gdyby się Hajto choć odrobinę przygotował do meczu to mielibyśmy zapewne komentarz trzy poziomy wyżej.

A tak przemądrzały, przeświadczony o swojej wielkości Tomasz H. wchodzi do studia i klepie co mu tam ślina na język przyniesie. I potem słuchamy mądrości typu "Sokratis za Kloppa ciągle siedział na ławce" albo we wspomnieniach o magicznym trójkącie VFB nie dowiadujemy się o jego kluczowym zawodniku...
7 lutego 2016, 21:21 [cytuj]
Najlepszy i jedyny kompetentny z nich jest zdecydowanie Gilewicz, a ta zasada, że ekspertem MUSI być były piłkarz to dla mnie straszna głupota.
Najlepszy i jedyny kompetentny z nich jest zdecydowanie Gilewicz, a ta zasada, że ekspertem MUSI być były piłkarz to dla mnie straszna głupota.
7 lutego 2016, 22:01 [cytuj]
Hajto teraz odkrył internet w studiu i ciągle przegląda flashscore, tm.de i jakąś stronę ze wszystkimi starymi meczami/składami. Tak wynika z moich obserwacji, nie wierzę by w ciągu 15 sekund wymienił całą jedenastkę jakiegoś składu z sezonu 01/02 bez zająknięcia :-)

Z innych ekspertów to właśnie jako tako Gilewicz wypada. Ale ostatnio cały czas jako eksperci występują tylko Hajto albo Chałaśkiewicz. W ten weekend wszystkie mecze w roli eksperta oni robili. Sławek też całkiem spoko, bez zastrzeżeń.
Hajto teraz odkrył internet w studiu i ciągle przegląda flashscore, tm.de i jakąś stronę ze wszystkimi starymi meczami/składami. Tak wynika z moich obserwacji, nie wierzę by w ciągu 15 sekund wymienił całą jedenastkę jakiegoś składu z sezonu 01/02 bez zająknięcia :-)

Z innych ekspertów to właśnie jako tako Gilewicz wypada. Ale ostatnio cały czas jako eksperci występują tylko Hajto albo Chałaśkiewicz. W ten weekend wszystkie mecze w roli eksperta oni robili. Sławek też całkiem spoko, bez zastrzeżeń.
7 lutego 2016, 22:34 [cytuj]
fussballdaten.de to strona z której korzysta Hajto.
fussballdaten.de to strona z której korzysta Hajto.
8 lutego 2016, 00:37 [cytuj]
Chyba nawet o tym mowil na wizji kiedys:D Albo pisal na twitterze juz nie pamietam.
Chyba nawet o tym mowil na wizji kiedys:D Albo pisal na twitterze juz nie pamietam.
8 lutego 2016, 04:30 [cytuj]
Nigdy nie zrozumiem w czym ludziom przeszkadza komentarz. Przecież patrzy się na mecz i tyle, co to za różnica co komntator gada, skoro się ma tę całą wiedzę, która on chce nam przekazać, chociazby regularnie odwiedzając Borussia.com.pl :mrgreen:
Nigdy nie zrozumiem w czym ludziom przeszkadza komentarz. Przecież patrzy się na mecz i tyle, co to za różnica co komntator gada, skoro się ma tę całą wiedzę, która on chce nam przekazać, chociazby regularnie odwiedzając Borussia.com.pl :mrgreen:
8 lutego 2016, 08:50 [cytuj]
A jakbyś chodził do szkoły i nauczyciel by ciągle gadał głupoty chociaż Ty miałbyś tę całą 'poprawną' wiedzę, bo uczysz się w domu to nie przeszkadzałoby Ci to? 8-)
A jakbyś chodził do szkoły i nauczyciel by ciągle gadał głupoty chociaż Ty miałbyś tę całą 'poprawną' wiedzę, bo uczysz się w domu to nie przeszkadzałoby Ci to? 8-)
8 lutego 2016, 11:16 [cytuj]
Nie, a w czym miałoby mi przeszkadzać skoro miałbym to, czego potrzebuje? nie słuchałbym go, patrzył się na dobre dupy, grał na telefonie albo nie chodził na lekcje. Ale wy macie problemy, co to za różnica kto komentuje, mnie obchodzi mecz. Komentarza słucham pobocznie, nawet nie skupiam się na tym co mówia, a nawet jak sie skupiam i ktoś gada głupoty, mówi ''Mats Schmelzer'' to co z tego? ojeju heheh Mats Schmelzer, ale śmieszne kumacie? przecież on ma na imie Marcel hehehe!!

Albo wytykanie nieprofesjonalizmu. Oni nie siedzą 24 godziny na dobe na borussia.com.pl jak niektórzy i na pewno mają mniejszą wiedzę czysto teoretyczną od 90 procent stałych użytkowników forum. Mają masę wiadomości do zapamiętania i to że czasami coś pokręcą czy walną gafę, co z tego? To też ludzie, poza tym to wszystko zależy od gustu. Gdyby byli marni par excellence to by już nie komentowali, widocznie aż tak słabego PR nie mają, jak niektórzy próbują im na siłę zrobić
Nie, a w czym miałoby mi przeszkadzać skoro miałbym to, czego potrzebuje? nie słuchałbym go, patrzył się na dobre dupy, grał na telefonie albo nie chodził na lekcje. Ale wy macie problemy, co to za różnica kto komentuje, mnie obchodzi mecz. Komentarza słucham pobocznie, nawet nie skupiam się na tym co mówia, a nawet jak sie skupiam i ktoś gada głupoty, mówi ''Mats Schmelzer'' to co z tego? ojeju heheh Mats Schmelzer, ale śmieszne kumacie? przecież on ma na imie Marcel hehehe!!

Albo wytykanie nieprofesjonalizmu. Oni nie siedzą 24 godziny na dobe na borussia.com.pl jak niektórzy i na pewno mają mniejszą wiedzę czysto teoretyczną od 90 procent stałych użytkowników forum. Mają masę wiadomości do zapamiętania i to że czasami coś pokręcą czy walną gafę, co z tego? To też ludzie, poza tym to wszystko zależy od gustu. Gdyby byli marni par excellence to by już nie komentowali, widocznie aż tak słabego PR nie mają, jak niektórzy próbują im na siłę zrobić
8 lutego 2016, 11:57 [cytuj]
O właśnie, Chałaśkiewicz, wczoraj zresztą sobie o nim przypomniałem jak zobaczyłem jakąś jego "analizę" na portalu Eurosportu. To jego głos mylnie przypisałem Kobylańskiemu. Kobylański już nie komentuje, w sumie to pojawił się raptem w paru spotkaniach i tyle go widzieli. I tak był cienki. No, a o Chałaśkiewiczu miało być to, co początkowo było o Kobylańskim, że w sumie niewiele go różni od Kłosa i nie bardzo wie co ma gadać w czasie meczu.
O właśnie, Chałaśkiewicz, wczoraj zresztą sobie o nim przypomniałem jak zobaczyłem jakąś jego "analizę" na portalu Eurosportu. To jego głos mylnie przypisałem Kobylańskiemu. Kobylański już nie komentuje, w sumie to pojawił się raptem w paru spotkaniach i tyle go widzieli. I tak był cienki. No, a o Chałaśkiewiczu miało być to, co początkowo było o Kobylańskim, że w sumie niewiele go różni od Kłosa i nie bardzo wie co ma gadać w czasie meczu.
8 lutego 2016, 12:03 [cytuj]
[quote]Lach daje radę, no i ten ziomek z Polskiego Radia też wypada nie najgorzej (chociaż głos ma wkurzający). [/quote] Andrzej Janisz? Jeżeli o niego chodzi to jest świetny, bardzo w porządku gość i komentuje bardzo dobrze. A duet z Jurasem na KSW to klasyk.
Andrzej Janisz? Jeżeli o niego chodzi to jest świetny, bardzo w porządku gość i komentuje bardzo dobrze. A duet z Jurasem na KSW to klasyk.
8 lutego 2016, 12:40 [cytuj]
Ero, no dobra ale on nie pracuje charytatywnie tylko za pieniądze. I skoro ktoś dostaje za coś wynagrodzenie to oczekuje się od niego, żeby wykonywał swoją prace jak najlepiej. Obecnie wygląda to tak jak już było napisane wyżej, że jednym przygotowaniem Pana Tomka do meczu jest to ,że na nim się zjawia...
Nikt nie mówi, żeby siedział 24h/7 na borussia.com.pl ale niech chociaż poświęci 1-2h do każdego meczu i to w zupełności wystarczy. Zwłaszcza, że zna dobrze niemiecki, angielski też, więc stron w internecie czy gazet ma do wyboru do koloru.

Naprawdę nie trzeba wiele aby móc powiedzieć coś ciekawego podczas 90 minut meczu. Pamiętam jak były mecze DFB Pokal na OrangeSport i było widać, że tam zależy komentatorowi na tym żeby jak najlepiej wypaść, mówił jakieś świeże newsy, i o ile się nie mylę to właśnie podczas komentowania wyszło że wchodził na borussia.com.pl i nawet czytał komentarze użytkowników.

Po prostu Hajto i tak będzie komentował, bo Eurosport go nie wyrzuci i ma na to kompletnie wywalone. Jest mniej więcej ok, ale przy minimalnie większym zaangażowaniu mogłoby być o wiele lepiej.
[b]Ero[/b], no dobra ale on nie pracuje charytatywnie tylko za pieniądze. I skoro ktoś dostaje za coś wynagrodzenie to oczekuje się od niego, żeby wykonywał swoją prace jak najlepiej. Obecnie wygląda to tak jak już było napisane wyżej, że jednym przygotowaniem Pana Tomka do meczu jest to ,że na nim się zjawia...
Nikt nie mówi, żeby siedział 24h/7 na borussia.com.pl ale niech chociaż poświęci 1-2h do każdego meczu i to w zupełności wystarczy. Zwłaszcza, że zna dobrze niemiecki, angielski też, więc stron w internecie czy gazet ma do wyboru do koloru.

Naprawdę nie trzeba wiele aby móc powiedzieć coś ciekawego podczas 90 minut meczu. Pamiętam jak były mecze DFB Pokal na OrangeSport i było widać, że tam zależy komentatorowi na tym żeby jak najlepiej wypaść, mówił jakieś świeże newsy, i o ile się nie mylę to właśnie podczas komentowania wyszło że wchodził na borussia.com.pl i nawet czytał komentarze użytkowników.

Po prostu Hajto i tak będzie komentował, bo Eurosport go nie wyrzuci i ma na to kompletnie wywalone. Jest mniej więcej ok, ale przy minimalnie większym zaangażowaniu mogłoby być o wiele lepiej.
8 lutego 2016, 13:06 [cytuj]
Hajto wykopali z Gks Tychy i teraz łapie łatwy hajs na Eurosporcie ;P
Hajto wykopali z Gks Tychy i teraz łapie łatwy hajs na Eurosporcie ;P
8 lutego 2016, 14:48 [cytuj]
O właśnie, na orangesport świetnie pokazali jak można dobrze skomentować mecz. To chyba komentował Wiśniowski, który teraz ogarnia cały ten kanał ŁączyNasPiłka, co nie? Był przygotowany, rzucał ciekawostkami, nie mylił piłkarzy, imion, nazwisk.

No przepraszam, ale jak ktoś za niemiecki jak pan Tomasz, za każdym razem wyraźnie mówi TOchel albo Tysiel to trochę nie bardzo. Nawet Borek wyraźnie starał się go poprawić wymawiając Tuuuchel i wtrącać się w jego wypowiedzi
-THomas TOchel..
-Tuchel
-Thomas TOchel..

Mi osobiście to przeszkadza, nie lubię jak ktoś popełnia takie błędy. Przecież powinien dobrze to robić, płacą mu za to i jest to część jego obowiązków.

Mój ojciec robi komuś remont, spi****** podłogę, reszta będzie dobrze. 'No słuchaj Zdzisiek, podłoga mi nie wyszła, ale za to reszta jest picuś glancuś, każdy popełnia błędy, też jestem człowiekiem, dawaj hajs' :mrgreen:
O właśnie, na orangesport świetnie pokazali jak można dobrze skomentować mecz. To chyba komentował Wiśniowski, który teraz ogarnia cały ten kanał ŁączyNasPiłka, co nie? Był przygotowany, rzucał ciekawostkami, nie mylił piłkarzy, imion, nazwisk.

No przepraszam, ale jak ktoś za niemiecki jak pan Tomasz, za każdym razem wyraźnie mówi TOchel albo Tysiel to trochę nie bardzo. Nawet Borek wyraźnie starał się go poprawić wymawiając Tuuuchel i wtrącać się w jego wypowiedzi
-THomas TOchel..
-Tuchel
-Thomas TOchel..

Mi osobiście to przeszkadza, nie lubię jak ktoś popełnia takie błędy. Przecież powinien dobrze to robić, płacą mu za to i jest to część jego obowiązków.

Mój ojciec robi komuś remont, spi****** podłogę, reszta będzie dobrze. 'No słuchaj Zdzisiek, podłoga mi nie wyszła, ale za to reszta jest picuś glancuś, każdy popełnia błędy, też jestem człowiekiem, dawaj hajs' :mrgreen:
8 lutego 2016, 14:49 [cytuj]
Janisz to legendarny głos, ale bardziej podoba mi się w sportach walki. Jego bezpłciowego komentarza podczas oglądania nie lubię, bo mało kto potrafi tak zabić emocje (vide świetna bramka Gotze z Hannoverem) jak on. W dodatku merytorycznie też słabo to u niego wygląda. Wraz z Durdą to tacy goście od wszystkiego i od niczego, co jednoczesnie czyni ich przeciętnie wyglądającymi w BL. Jeśli chodzi o ekspertów, to Hajto pomimo gadania pierdół da się słuchać, całkiem nieźle interpetuje wydarzenia na boiska. Gilewicz przyjemny głos i utarte frazesy. Nic ciekawego nie przekazuje, ale robi to dość ładnie. Reszta nie warta komentarza.
Janisz to legendarny głos, ale bardziej podoba mi się w sportach walki. Jego bezpłciowego komentarza podczas oglądania nie lubię, bo mało kto potrafi tak zabić emocje (vide świetna bramka Gotze z Hannoverem) jak on. W dodatku merytorycznie też słabo to u niego wygląda. Wraz z Durdą to tacy goście od wszystkiego i od niczego, co jednoczesnie czyni ich przeciętnie wyglądającymi w BL. Jeśli chodzi o ekspertów, to Hajto pomimo gadania pierdół da się słuchać, całkiem nieźle interpetuje wydarzenia na boiska. Gilewicz przyjemny głos i utarte frazesy. Nic ciekawego nie przekazuje, ale robi to dość ładnie. Reszta nie warta komentarza.
8 lutego 2016, 15:50 [cytuj]
"Kwokmeister" powiedział/a:
-THomas TOchel..
-Tuchel
-Thomas TOchel..

Uważam podobnie. Pan Tomasz jest w tej kwestii chyba niereformowalny. Skąd się u niego ten Tochel wziął, nie mam pojęcia. Ale kto wie, może zacząłby się nad swoimi błędami zastanawiać, gdyby jego nazwano przykładowo Tumaszem Hejto, albo Hujto. :mrgreen:

Niewłaściwa wymowa nazwisk przez komentatorów jest tematem nie tylko w Polsce. Ja osobiście uważam to za niedostateczne przygotowanie lub nawet ignorancję. W Niemczech tylko jeden z komentatorów stacji Sky poprawnie wymawia nazwisko Błaszczykowski, ale to jest Marcel Reif, który urodził się jako Polak w Wałbrzychu. Jasne, można tłumaczyć się "osobliwością", czy trudnością polskiej mowy, ale gdy nazwisko zawodnika jest głośne i wymawiane jest po raz setny czy tysięczny, to wypadałoby się dostosować, nawet jeśli to trudne. Podobnie jest chociażby z Piszczkiem czy Pizarro. Ale zdarza się, że ładnie (zgodnie z zasadą z kraju pochodzenia) wymówią nazwisko Ilkaya - mniej więcej Gyndoan, z niemym drugim "g", a raczej właściwym w tym miejscu półniemym h - który u nas bywa po prostu Gundoganem.

Tak jak w innych krajach problemem są polskie znaki diakrytyczne (ą, ę, ó, ś, ć, ż, ź), czy popularne polskie szelesty (sz, cz, szcz, dz, dź, dż, rz), tak u naszych komentatorów szwankuje wymowa tych niemieckich, czyli umlautów (ä, ö, ü), a także nieznajomość wymowy chociażby takich zestawów jak ei, ey, eu.

Tomas Miler, Maks Mejer, Roman Birki, Kewin Woland, Andre Szirle, Ilkaj Gundogan, i tak dalej, i tak dalej... Temat przepastny, ale - jak już wielu z Was zauważyło - od profesjonalistów należy wymagać profesjonalizmu.
Uważam podobnie. Pan Tomasz jest w tej kwestii chyba niereformowalny. Skąd się u niego ten Tochel wziął, nie mam pojęcia. Ale kto wie, może zacząłby się nad swoimi błędami zastanawiać, gdyby jego nazwano przykładowo Tumaszem Hejto, albo Hujto. :mrgreen:

Niewłaściwa wymowa nazwisk przez komentatorów jest tematem nie tylko w Polsce. Ja osobiście uważam to za niedostateczne przygotowanie lub nawet ignorancję. W Niemczech tylko jeden z komentatorów stacji Sky poprawnie wymawia nazwisko Błaszczykowski, ale to jest Marcel Reif, który urodził się jako Polak w Wałbrzychu. Jasne, można tłumaczyć się "osobliwością", czy trudnością polskiej mowy, ale gdy nazwisko zawodnika jest [i]głośne [/i]i wymawiane jest po raz setny czy tysięczny, to wypadałoby się dostosować, nawet jeśli to trudne. Podobnie jest chociażby z Piszczkiem czy Pizarro. Ale zdarza się, że ładnie (zgodnie z zasadą z kraju pochodzenia) wymówią nazwisko Ilkaya - mniej więcej Gyndoan, z niemym drugim "g", a raczej właściwym w tym miejscu [i]półniemym[/i] h - który u nas bywa po prostu Gundoganem.

Tak jak w innych krajach problemem są polskie znaki diakrytyczne (ą, ę, ó, ś, ć, ż, ź), czy popularne polskie szelesty (sz, cz, szcz, dz, dź, dż, rz), tak u naszych komentatorów szwankuje wymowa tych niemieckich, czyli [i]umlautów[/i] (ä, ö, ü), a także nieznajomość wymowy chociażby takich zestawów jak ei, ey, eu.

Tomas Miler, Maks Mejer, Roman Birki, Kewin Woland, Andre Szirle, Ilkaj Gundogan, i tak dalej, i tak dalej... Temat przepastny, ale - jak już wielu z Was zauważyło - od profesjonalistów należy wymagać profesjonalizmu.
8 lutego 2016, 16:05 [cytuj]
"Kwokmeister" powiedział/a:
Mój ojciec robi komuś remont, spi****** podłogę, reszta będzie dobrze. 'No słuchaj Zdzisiek, podłoga mi nie wyszła, ale za to reszta jest picuś glancuś, każdy popełnia błędy, też jestem człowiekiem, dawaj hajs'
Świetne porównanie, normalnie doskonałe i jakże odzwierciedlające obie sytuacje!

...
Świetne porównanie, normalnie doskonałe i jakże odzwierciedlające obie sytuacje!

...
8 lutego 2016, 16:36 [cytuj]
Komentarz jest częścią meczu, może Ty nie zwracasz na to uwagi, ale ja zwracam i chcę mieć wszystko na dobrym poziomie.

Porównanie faktycznie troszeczkę przesadzone, ale zaledwie troszeczkę :->
Komentarz jest częścią meczu, może Ty nie zwracasz na to uwagi, ale ja zwracam i chcę mieć wszystko na dobrym poziomie.

Porównanie faktycznie troszeczkę przesadzone, ale zaledwie troszeczkę :->
8 lutego 2016, 17:07 [cytuj]
Dla mnie z ekspertów to Chałaśkiewicz to totalna porażka. Zgadzam się że najgorszy był Kłos. Hajto powoli robi się klasykiem jak Szpaku (gość tez myli się na potęgę, gada bzdury ale fajnie się z nim mecze ogląda). Najbardziej lubię zestaw Borek-Hajto choć chyba dawno ich nie było...Lach jest ok i widzę że zaczyna poprawiać Hajtę już...
Dla mnie z ekspertów to Chałaśkiewicz to totalna porażka. Zgadzam się że najgorszy był Kłos. Hajto powoli robi się klasykiem jak Szpaku (gość tez myli się na potęgę, gada bzdury ale fajnie się z nim mecze ogląda). Najbardziej lubię zestaw Borek-Hajto choć chyba dawno ich nie było...Lach jest ok i widzę że zaczyna poprawiać Hajtę już...
|<  <<  <  96  97  98  99  100    >  >>  >|
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayer Leverkusen 34 28 6 0 90
2. VfB Stuttgart 34 23 4 7 73
3. Bayern Monachium 34 23 3 8 72
4. RB Lipsk 34 19 8 7 65
5. Borussia Dortmund 34 18 9 7 63
6. Eintracht Frankfurt 34 11 14 9 47
7. TSG 1899 Hoffenheim 34 13 7 14 46
8. 1. FC Heidenheim 34 10 12 12 42
9. Werder Brema 34 11 9 14 42
10. SC Freiburg 34 11 9 14 42
11. FC Augsburg 34 10 9 15 39
12. VfL Wolfsburg 34 10 7 17 37
13. FSV Mainz 34 7 14 13 35
14. Borussia Mönchengladbach 34 7 13 14 34
15. Union Berlin 34 10 6 19 34
16. VfL Bochum 34 7 12 15 33
17. 1. FC Köln 34 5 12 17 27
18. SV Darmstadt 34 3 8 23 17
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. JungKamil3 285
2. donpedro 278
3. jasiu85 278
4. RickenZMazowsza 275
5. johnBVB 270
6. ponczos 269
7. MAKAVELI 262
8. Grzes2603 255
9. Kasper09 254
10. mlabedz17 253
cała tabela
shoutbox
Administrator
Administrator 2 godzin temu

Właśnie uruchomiliśmy nowy, ogromny portal randkowy dla naszej społeczności i reszty Niemiec. Zapraszamy do poznawania nowych osób na ZNAMCIE.PL

dawid2468
dawid2468 4 godzin temu

Ogólnie kupują kota w worki. Stuttgart pięknie wyjasniony przez BVB, Bayer i Bayern. Zagrożenie zażegnane

Wojtyła z Dortmundu
Wojtyła z Dortmundu Wczoraj, 21:57

No ale cóż kolejny raz dajemy duży kontrakt oby tylko nie skończyło się jak z Sule czy Hallerem

Wojtyła z Dortmundu
Wojtyła z Dortmundu Wczoraj, 21:56

Dla mnie fajnie, że kupujemy kogoś takiego jak Guirassy ale z drugiej strony ten kontrakt to lekka przesada bo co jak co ale wątpię by on w wieku 31 czy 32 lat grał na takim poziomie a 9 mln będzie jednak inkasował

Sis
Sis Wczoraj, 20:25

A co do Mou to niech ręka boska broni zarząd przed puszczaniem go gdziekolwiek. On musi być w kadrze, czasem jako joker, czasem w pierwszej "11", nie można wypuścić takiego gościa.

Sis
Sis Wczoraj, 20:24

Guirassy? Zawsze mam problem z takimi piłkarzami, którzy odpalają przed 30-stką, a jak jeszcze urodzony w Afryce, to moje podejrzenia o przekręcony licznik nabierają na sile. Ale liczby są bezwzględne, przy takich statystykach musi u nas strzelać z podobną regularnością.

dawid2468
dawid2468 Wczoraj, 20:17

Ciekawy sezon się szykuje. Dla mnie Haller i Moukoko muszą odejść, choć Maukoko mogby iść na wypożyczenie

Alex3110
Alex3110 Wczoraj, 19:58

Kot13 jeśli była klauzula, to Stuttgart niewiele ma do powiedzenia.

wola
wola Wczoraj, 19:41

Wydaje mi się, że ten Guirassy jest jak skrojony dla BVB. Ale jest kilka ale. Co z Fullkrugiem, będzie grzał ławę? Co z Hallerem? Przecież on nie odejdzie, nie zrezygnuje z pensji 10 mln. Moukoko? Chyba, że zaczniemy grać dwoma napastnikami, co jest mało prawdopodobne.

Kot13
Kot13 Wczoraj, 17:40

Czyli Stuttgart oficjalnie wypisuje się z walki o Top 4 w kolejnym sezonie, zostaje jeszcze Leverkusen ale oni raczej tak łatwo rozkupić się nie dadzą.

wola
wola Wczoraj, 17:37

Ruhr nachrichten Ale tam jest napisane, że jest kontakt i oferta i on powinien się teraz zdecydować

Kapolini76
Kapolini76 Wczoraj, 17:14

Alex3110 skąd informacje o Guirassy

johnBVB
johnBVB Wczoraj, 16:59

A z Sule jest troche jak z budowaniem ulic, z firmami, ktore maja geuby poslizg i sie ociagaja z budowa. Jajs niech przytula, ale tez niech placi do klubowej kasy za swoja postawe.

johnBVB
johnBVB Wczoraj, 16:57

Hallera bym skreslil, moukoko dalbym nieco wiecej minut i jezeliby sie nie sprawdzil, to wypozyczyc w zimowym okienku.

wola
wola Wczoraj, 14:25

ale Haller ma 10 mln, to wiadomo jak to się skończy.

wola
wola Wczoraj, 14:24

i ciekawe, co sądzi Sahin o Moukoko. Moim zdaniem Haller i Moukoko powinni odejść.

wola
wola Wczoraj, 14:20

dobra wiadomość, ciekawe kto odejdzie. W tym momencie mamy cztery dziewiątki

Alex3110
Alex3110 Wczoraj, 13:51

Serhou Guirassy dołączy do BVB. RN

Kapolini76
Kapolini76 Wczoraj, 12:08

wola zgadza się każdy z nas gania za szmalem bo musimy jakoś żyć tylko że jeśli my chcemy zarobić to są nam stawiane pewne wymogi Sule niestety nie spełnia wymaganej formy fizycznej w jego zawodzie a kasuje niezły hajs

wola
wola Wczoraj, 12:03

Moim zdaniem kluby powinny mieć narzędzia do dyscyplinowania piłkarzy np. z nadwagą i nie chodzi mi tutaj o rozmowy, czy wysyłanie na trybuny, bo to nie działa. Myślę raczej o treningach w kamieniołomach i o misce ryżu zamiast milionów do czasu dojścia do formy.

Kapolini76
Kapolini76 Wczoraj, 11:58

niestety byłem w pracy jak Sabitzer się spisywał?

Rebe Jankiel
Rebe Jankiel Wczoraj, 08:57

Ale Sabitzer by miał asystę... Ale dlaczego sędzia nie podyktował ewidentnego roznego po tej sytuacji? Ktoś bardzo chciał, żeby zajojady nie straciły punktów.

wola
wola 1 dni temu, 2024-06-17

No, ale jeśli zawodnik ma 10 kg nadwagi i klub musi mu płacić, to coś tutaj nie gra...

dawid2468
dawid2468 1 dni temu, 2024-06-17

Każdy goni za kasą, każdy z Was mniej lub bardziej, więc czemu piłkarze mieliby być gorsi?

wola

piłkarze wybierają raczej kasę, minuty to sprawa drugoplanowa. Wystarczy spojrzeć np. na Sule. O takich gigantach jak Mats albo Marco możemy tylko pomarzyć.

grzegorzBVB
grzegorzBVB 1 dni temu, 2024-06-17

Wola zależy co da więcej, pograć czy kasy ?

Alex3110
Alex3110 1 dni temu, 2024-06-17

Fajny ten Mekambe, taki ślepy :D

wola

Anton odchodzi ze Stuttgartu z klauzulą 22 mln. Kto da mu więcej, BVB, czy Bayer? Nasza konkurencja nieźle obrywa. Ito już odszedł, Tah za kilka chwil, a następny jest Anton. kicker.de/anton-tendiert-zu-wechsel-entscheidung-zwischen-bayer-und-dem-bvb-1032634/artikel

grzegorzBVB
grzegorzBVB 1 dni temu, 2024-06-17

Mi się dziś podobał skrzydłowy Rumuni Man.

T-Mac
T-Mac 1 dni temu, 2024-06-17

Słowacy ciężko harowali i zasłużenie wygrali. O Hancko będą się chyba bić po ME...

statystyki
Użytkownicy online:
Gości online: 26
Zarejestrowanych użytkowników: 10038
Ostatnio zarejestrowany: Administrator
Zaloguj się
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
Zarejestruj się
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem