Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Forum dyskusyjne

1  2    >
Forum dyskusyjne » Inne ligi » Premier Liga - Ukraina
6 października 2013, 20:22 [cytuj]
Przyznam się szczerze że coraz bardziej ciągnie mnie do wschodnich lig (ukraińska i rosyjska), coraz mocniejsze, systematycznie podwyższające swój poziom sportowy, ligi w których emocji nie brakuje, w których gra się ładną dla oka piłkę, wiadomo że to jeszcze nie jest poziom zachodniej europy ale Ruscy i Ukraińcy mają kasy w cholerę, infrastruktura się robi, coraz śmielej sięgają po znane nazwiska, mają czym przyciągać - te ligi są jak lokomotywy które na razie się rozpędzają (przede wszystkim rosyjska) ale już są na solidnym poziomie. Mnie się podoba ten wschodni klimat, nie ma tego hiszpańskiego pedalstwa, angielskiego pompowania balonika i niemieckiej cukierkowatości.

W tym sezonie chyba zdarzy się to czego nikt się nie spodziewał, a mianowicie tego że Szachtar nie zdobędzie mistrzostwa, liderem póki co jest Dnipro (kolejny rosnący w siłę klub którym rządzi Ihor Kolomoyskyi - jeden z najbogatszych ludzi w kraju) które dzieli pozycję lidera z Metalistem, oboje mają przewagę 2 pkt. nad Szachtarem a na 5 miejscu czai się jeszcze Dynami Kijów które w tym sezonie zdecydowanie poniżej oczekiwań ale mam nadzieję że jeszcze wbiją się na podium i narobią szumu.
Przyznam się szczerze że coraz bardziej ciągnie mnie do wschodnich lig (ukraińska i rosyjska), coraz mocniejsze, systematycznie podwyższające swój poziom sportowy, ligi w których emocji nie brakuje, w których gra się ładną dla oka piłkę, wiadomo że to jeszcze nie jest poziom zachodniej europy ale Ruscy i Ukraińcy mają kasy w cholerę, infrastruktura się robi, coraz śmielej sięgają po znane nazwiska, mają czym przyciągać - te ligi są jak lokomotywy które na razie się rozpędzają (przede wszystkim rosyjska) ale już są na solidnym poziomie. Mnie się podoba ten wschodni klimat, nie ma tego hiszpańskiego pedalstwa, angielskiego pompowania balonika i niemieckiej cukierkowatości.

W tym sezonie chyba zdarzy się to czego nikt się nie spodziewał, a mianowicie tego że Szachtar nie zdobędzie mistrzostwa, liderem póki co jest Dnipro (kolejny rosnący w siłę klub którym rządzi Ihor Kolomoyskyi - jeden z najbogatszych ludzi w kraju) które dzieli pozycję lidera z Metalistem, oboje mają przewagę 2 pkt. nad Szachtarem a na 5 miejscu czai się jeszcze Dynami Kijów które w tym sezonie zdecydowanie poniżej oczekiwań ale mam nadzieję że jeszcze wbiją się na podium i narobią szumu.
6 października 2013, 22:43 [cytuj]
Ostatnio też z zainteresowaniem zerkam na wyniki ligi ukraińskiej :->
Ostatnio też z zainteresowaniem zerkam na wyniki ligi ukraińskiej :->
7 października 2013, 00:51 [cytuj]
"Siwy" powiedział/a:
niemieckiej cukierkowatości.
Czego? :->

Dobry temat, wschodnie ligi (szczególnie ukraińska) rosną bardzo szybko w siłę i wydaje się, że może być tylko lepiej. Większe budżety, rozwijająca się infrastruktura (Euro 2012 na Ukrainie, WC 2018 w Rosji) i coraz lepsi piłkarze. Swego czasu pojawił się pomysł połączenia ligi ukraińskiej i rosyjskiej, gdzie pula nagród wynosiłaby okrągły miliard dolarów :shock: Ze sportowego punktu widzenia to jest naprawdę dobry pomysł, liga rosyjsko-ukraińska byłaby chyba najbardziej wyrównaną w Europie - Zenit, Spartak, Loko, Dynamo M., CSKA, Rubin, Anży (po ponownym wsparciu finansowym), Szachtar, Dynamo Kijów, Metalist, Dnipro, Chornomorets - każdy z tych zespołów mógłby walczyć zarówno o mistrzostwo, jak i spadek.

Co do obecnego sezonu na Ukrainie to nie przewiduje żadnych niespodzianek - Szachtar nadal zdecydowanym faworytem. Mieli chwilowy kryzys, ale wszystko wraca do normy, bardzo dobry mecz z Man Utd., teraz 7:0 w lidze. Nie wierzę, że Metalist utrzyma takie tempo, prędzej czy później spuchną.
Wyniki Dynamo mnie wcale nie dziwią, co roku wymieniają pół składu, żadnego ładu ani składu w tej drużynie, to jest taki trochę ukraiński Wolfsburg.
Dodam jeszcze, że póki co Bernard (nasz niedoszły rodzynek) kompletnie nie potrafi się odnaleźć w Doniecku.

Dobry temat, wschodnie ligi (szczególnie ukraińska) rosną bardzo szybko w siłę i wydaje się, że może być tylko lepiej. Większe budżety, rozwijająca się infrastruktura (Euro 2012 na Ukrainie, WC 2018 w Rosji) i coraz lepsi piłkarze. Swego czasu pojawił się pomysł połączenia ligi ukraińskiej i rosyjskiej, gdzie pula nagród wynosiłaby okrągły miliard dolarów :shock: Ze sportowego punktu widzenia to jest naprawdę dobry pomysł, liga rosyjsko-ukraińska byłaby chyba najbardziej wyrównaną w Europie - Zenit, Spartak, Loko, Dynamo M., CSKA, Rubin, Anży (po ponownym wsparciu finansowym), Szachtar, Dynamo Kijów, Metalist, Dnipro, Chornomorets - każdy z tych zespołów mógłby walczyć zarówno o mistrzostwo, jak i spadek.

Co do obecnego sezonu na Ukrainie to nie przewiduje żadnych niespodzianek - Szachtar nadal zdecydowanym faworytem. Mieli chwilowy kryzys, ale wszystko wraca do normy, bardzo dobry mecz z Man Utd., teraz 7:0 w lidze. Nie wierzę, że Metalist utrzyma takie tempo, prędzej czy później spuchną.
Wyniki Dynamo mnie wcale nie dziwią, co roku wymieniają pół składu, żadnego ładu ani składu w tej drużynie, to jest taki trochę ukraiński Wolfsburg.
Dodam jeszcze, że póki co Bernard (nasz niedoszły rodzynek) kompletnie nie potrafi się odnaleźć w Doniecku.
17 grudnia 2013, 22:54 [cytuj]
"Axel" powiedział/a:
[quote="Siwy"]niemieckiej cukierkowatości.
Czego? :-> [/quote] Wytłumaczę kiedy indziej ;-)

Orientuje się ktoś może jak sobie radzi ten cały Bernard w Szachtarze? pamiętam że przed sezonem byliśmy całkiem poważnie nim zainteresowani, na forum również wielu optymistycznie się w niego zapatrywało tymczasem patrząc na statystyki z tego sezonu (źródło -> tm) to nie za dobrze to wygląda, w lidze zagrał raptem 6 spotkań ale udało mu się zgromadzić 1 bramkę i aż 7 asyst.
17 grudnia 2013, 23:13 [cytuj]
W LM, grał głównie ogony, więc stawiam, że w meczach o stawkę nie jest wystawiany i zwyczajnie jeszcze nie zaaklimatyzował się do warunków Doniecka. Talentem nadal pozostał, ale już jego gwiazdka nie świeci tak mocno.

W Lidze ma 7 asyst na 8 meczów, ale wiecie jak to wygląda z tymi ukraińskimi zespołami...

Ciężko powiedzieć. Póki co nie robi tam furory.
W LM, grał głównie ogony, więc stawiam, że w meczach o stawkę nie jest wystawiany i zwyczajnie jeszcze nie zaaklimatyzował się do warunków Doniecka. Talentem nadal pozostał, ale już jego gwiazdka nie świeci tak mocno.

W Lidze ma 7 asyst na 8 meczów, ale wiecie jak to wygląda z tymi ukraińskimi zespołami...

Ciężko powiedzieć. Póki co nie robi tam furory.
18 grudnia 2013, 14:56 [cytuj]
Ma 8 czy tam 7 asyst ale z 4 załapał w jednym meczu ;-)
Ma 8 czy tam 7 asyst ale z 4 załapał w jednym meczu ;-)
8 lutego 2014, 10:56 [cytuj]
Dzisiaj w wypadku samochodowym zginął 25-letni Maicon, napastnik Szachtara Donieck.
[quote]FC Shakhtar regretfully informs that on 8 February 2014 the life of a footballer Maicon Pereira de Oliveira tragically ended. He died in a car crash in Donetsk.[/quote]
8 lutego 2014, 12:43 [cytuj]
I Twoja informacja jest wiele razy dokładniejsza niż na WP, bo tam jest napisane, że zginął w wypadku - nie napisali, w jakim. Ostatnio nawet był komentarz: "Schumacherowi da się jeszcze pomóc, a WP nie". Czysta racja.

Co do Maicona - to był dobry piłkarz, miał jeszcze potencjał. Duża strata dla Szachtara :/
I Twoja informacja jest wiele razy dokładniejsza niż na WP, bo tam jest napisane, że zginął w wypadku - nie napisali, w jakim. Ostatnio nawet był komentarz: "Schumacherowi da się jeszcze pomóc, a WP nie". Czysta racja.

Co do Maicona - to był dobry piłkarz, miał jeszcze potencjał. Duża strata dla Szachtara :/
15 lutego 2014, 09:34 [cytuj]
Klub się bardzo fajnie zachował. W Polsce rodzina musiałaby jeszcze pewnie płacić odszkodowanie, bo klub jest stratny.
[quote]Prezes Szachtara Donieck Sergiej Palkin postanowił, że pieniądze z kontraktu zmarłego kilka dni temu napastnika Maicona otrzymają jego rodzice oraz córka.

Umowa Brazylijczyka obowiązywała do czerwca 2015 roku.

- Maicon miał siedmioletnią córkę i rodziców w podeszłym wieku. Postanowiliśmy wręczyć im pieniądze z kontraktu zawodnika, by wesprzeć ich w tym niezwykle trudnym momencie - stwierdził Palkin na konferencji prasowej.[/quote]
26 lutego 2014, 22:08 [cytuj]
Co ciekawe, będący do niedawna na fali Metalist Charków zmierza ku upadkowi... Właściciel klubu uciekł, zaległości wobec piłkarzy gigantyczne, niebawem mają rozwiązać kontrakty. To drugi tego typu przypadek po Anży Machaczkała (Rosja).
Co ciekawe, będący do niedawna na fali Metalist Charków zmierza ku upadkowi... Właściciel klubu uciekł, zaległości wobec piłkarzy gigantyczne, niebawem mają rozwiązać kontrakty. To drugi tego typu przypadek po Anży Machaczkała (Rosja).
26 lutego 2014, 22:15 [cytuj]
Dlatego nigdy tam nie będzie poważnej piłki na wysokim poziomie, piłkarze też w większości nie chcą isc w tamte rejony. Dlatego tyle lat i żaden klub stamtąd pomimo takiej kasy wkładanej w kluby nie osiągnął tyle co np PSG w te 2 sezony.
Dlatego nigdy tam nie będzie poważnej piłki na wysokim poziomie, piłkarze też w większości nie chcą isc w tamte rejony. Dlatego tyle lat i żaden klub stamtąd pomimo takiej kasy wkładanej w kluby nie osiągnął tyle co np PSG w te 2 sezony.
26 lutego 2014, 22:16 [cytuj]
Właściciel klubu uciekł w związku z aktualnymi wydarzeniami na Ukrainie, czy tak po prostu zrezygnował?

Za to właśnie uwielbiam Bundesligę- dzięki świetnym przepisom i znakomitą organizacją praktycznie żaden klub nie jest zagrożony upadkiem przez jakieś "widzimisię" właściciela, który potrafi z dnia na dzień zrezygnować ze wspierania danego zespołu. I tu wysuwa się następne pytanie. Czy jakakolwiek inna liga w Europie również wyklucza możliwość przejęcia większościowego pakietu klubu przez pojedynczą osobę prawną?
Właściciel klubu uciekł w związku z aktualnymi wydarzeniami na Ukrainie, czy tak po prostu zrezygnował?

Za to właśnie uwielbiam Bundesligę- dzięki świetnym przepisom i znakomitą organizacją praktycznie żaden klub nie jest zagrożony upadkiem przez jakieś "widzimisię" właściciela, który potrafi z dnia na dzień zrezygnować ze wspierania danego zespołu. I tu wysuwa się następne pytanie. Czy jakakolwiek inna liga w Europie również wyklucza możliwość przejęcia większościowego pakietu klubu przez pojedynczą osobę prawną?
26 lutego 2014, 22:18 [cytuj]
Szachtar czy Dynamo Kijów maja mimo wszystko większe sukcesy międzynarodowe od Twojego PSG.
Szachtar czy Dynamo Kijów maja mimo wszystko większe sukcesy międzynarodowe od Twojego PSG.
27 lutego 2014, 13:37 [cytuj]
"Laurent" powiedział/a:
Co ciekawe, będący do niedawna na fali Metalist Charków zmierza ku upadkowi... Właściciel klubu uciekł, zaległości wobec piłkarzy gigantyczne, niebawem mają rozwiązać kontrakty.
Podasz jakieś info bo nic nie mogę znaleźć w necie.

Dziwne, podobno ten ich prezes (27 letni milioner :shock: ) to jest jakiś ciepły ziomek Janukowycza.
"hesus" powiedział/a:
Dlatego nigdy tam nie będzie poważnej piłki na wysokim poziomie
Nigdy nie mów nigdy ;-) Jakoś Szachtar też był kiedyś kimś kompletnie nie znanym w piłce nożnej a teraz sam widzisz, Dymano Kijów to również kawał historii. Sam popatrz, 27 milioner inwestuje w jakiś nieznany klub, to od razu śmierdzi, albo przekrętem albo tym że chłopowi się za parę lat znudzi. To raczej nie jest jest persona tej rangi co właściciele City czy PSG którzy są poważnymi biznesmenami i raczej nie opuszczą swoich klubów tak szybko.
"Bartdor" powiedział/a:
Czy jakakolwiek inna liga w Europie również wyklucza możliwość przejęcia większościowego pakietu klubu przez pojedynczą osobę prawną?
Z tego co wiem to nie, no chyba że gdzieś tam w jakiś słabych ligach.
Podasz jakieś info bo nic nie mogę znaleźć w necie.

Dziwne, podobno ten ich prezes (27 letni milioner :shock: ) to jest jakiś ciepły ziomek Janukowycza.
[quote="hesus"]Dlatego nigdy tam nie będzie poważnej piłki na wysokim poziomie
27 lutego 2014, 15:09 [cytuj]
Dynamo Kijow to jeszcze za czasów ZSSR było konkretną ekipą, więc nie licze ich jako kaprysu biznesmenów jak Anży czy inny Terek. Nie zmienia to jednak faktu, że "gwiazdy" pokroju Zlatana, Teveza czy Silvy raczej na Ukrainę ani do Rosji nie pójdą (poza wyjątkami jak Hulk czy Eto'o). Ale jak to ktoś dobrze zauważył Hulk czy Eto'o to inny level w porównaniu z pozostałymi zawodnikami i sami meczów wygrywać nie będą. City czy PSG maja raczej plany długofalowe a w Rosji to nigdy nie wiadomo czy czasem właściciel nie ucieknie z furgonem pieniedzy za granice :)
Dynamo Kijow to jeszcze za czasów ZSSR było konkretną ekipą, więc nie licze ich jako kaprysu biznesmenów jak Anży czy inny Terek. Nie zmienia to jednak faktu, że "gwiazdy" pokroju Zlatana, Teveza czy Silvy raczej na Ukrainę ani do Rosji nie pójdą (poza wyjątkami jak Hulk czy Eto'o). Ale jak to ktoś dobrze zauważył Hulk czy Eto'o to inny level w porównaniu z pozostałymi zawodnikami i sami meczów wygrywać nie będą. City czy PSG maja raczej plany długofalowe a w Rosji to nigdy nie wiadomo czy czasem właściciel nie ucieknie z furgonem pieniedzy za granice :)
31 marca 2014, 21:52 [cytuj]
youtube.com/watch?v=HiERN9-so8U&hd=1
Wzor do nasladowania.
https://www.youtube.com/watch?v=HiERN9-so8U&hd=1
Wzor do nasladowania.
13 grudnia 2014, 18:03 [cytuj]
Madrisso, dużo mądrych spostrzeżeń, ale
"Madrisso" powiedział/a:
Wiem tyle, ze na Ukrainie (jakby nie patrzec dosc dobrej lidze) strzelal duzo goli.
tym zepsułeś tego posta :-D Liga Ukraińska jest beznadziejna, pokazał to Metalist zajmując ostatnie miejsce w grupie LE z dorobkiem 0 punktów z takimi tuzami w grupie jak Legia, Lokeren i Trabzon.

Ja myślę, że wszystkiego po trochu się nazbierało. Kontuzje, słabe transfery, słaba forma piłkarzy. Ja tę rundę uważam za skończoną i szykuje się na następną. Jak będzie dalej to samo, to wtedy nie pozostanie już nic innego jak gruntowne zmiany
tym zepsułeś tego posta :-D Liga Ukraińska jest beznadziejna, pokazał to Metalist zajmując ostatnie miejsce w grupie LE z dorobkiem 0 punktów z takimi tuzami w grupie jak Legia, Lokeren i Trabzon.

Ja myślę, że wszystkiego po trochu się nazbierało. Kontuzje, słabe transfery, słaba forma piłkarzy. Ja tę rundę uważam za skończoną i szykuje się na następną. Jak będzie dalej to samo, to wtedy nie pozostanie już nic innego jak gruntowne zmiany
13 grudnia 2014, 18:08 [cytuj]
scantis, Charków jest w specyficznej sytuacji i moim zdaniem to mogło się odbić na drużynie, ale masz racje Liga ukraińska jest cienka.
[b]scantis[/b], Charków jest w specyficznej sytuacji i moim zdaniem to mogło się odbić na drużynie, ale masz racje Liga ukraińska jest cienka.
13 grudnia 2014, 18:10 [cytuj]
Przecież obecna postawa Metalista jest kompletnie nieadekwatna do tego co jest "na dłuższą metę". Wiadomo, determinuje to ogólna sytuacja na Ukrainie i to, że kilku bardzo dobrych piłkarzy musiało uciec z Charkowa przed sezonem...
Przecież obecna postawa Metalista jest kompletnie nieadekwatna do tego co jest "na dłuższą metę". Wiadomo, determinuje to ogólna sytuacja na Ukrainie i to, że kilku bardzo dobrych piłkarzy musiało uciec z Charkowa przed sezonem...
13 grudnia 2014, 18:12 [cytuj]
A co mnie obchodzi jaka jest tego przyczyna, stwierdzam fakt, że jest słaba, a jakie są tego przyczyny, to mnie w ogóle nie interesuje. Dziwne, gdyby interesowała mnie liga ukraińska tak poza tym :-D
A co mnie obchodzi jaka jest tego przyczyna, stwierdzam fakt, że jest słaba, a jakie są tego przyczyny, to mnie w ogóle nie interesuje. Dziwne, gdyby interesowała mnie liga ukraińska tak poza tym :-D
1  2    >
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 8 6 1 1 19
2. Borussia Dortmund 8 6 0 2 18
3. Bayer Leverkusen 8 5 1 2 16
4. SC Freiburg 8 4 4 0 16
5. Union Berlin 8 4 3 1 15
6. VfL Wolfsburg 8 4 1 3 13
7. 1. FC Köln 8 3 3 2 12
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. Krzpiczek16 132
2. tsaw 123
3. ThinMarcin 123
4. F1066 120
5. badus22 117
6. Kamilos09 117
7. auman 117
cała tabela

shoutbox

Sis
Sis 3 godzin temu

No spoko, tylko po co wydawali takie siano w sytuacji, gdy mają gościa wychowanka za darmo który stylem praktycznie jest 1:1? Greenwood może mniej asystuje, ale ma lepsze wykończenie.

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 3 godzin temu

Sancho w formie jest bardzo kreatywny i tworzy wiele sytuacji bramkowych

Sis
Sis 4 godzin temu

Swoją drogą... nie rozumiem dlaczego MU podebrało nam Sancho mając młodszego Greenwooda, swojego wychowanka ogranego na poziomie PL. Nonsens.

Sis
Sis 4 godzin temu

Nie przesadzałbym, ale nie dołuj mnie nawet :D Liczę że jak nasi inwalidzi wrócą po kontuzjach to jakoś się ogarniemy.

BVBdude
BVBdude 4 godzin temu

Sis , Legia na tle Napoli i tak wygląda o stokroć lepiej niż my na tle Ajaxu...

Sis
Sis 4 godzin temu

legia na tle Napoli wygląda jak dzieci z orlika na tle dorosłych. Aż żal patrzeć.

F1066
F1066 Wczoraj, 18:53

Daxo wzmocni U23 ?

wola
wola Wczoraj, 17:22

Tak, sprawdziłem jeszcze, gdzieś - EUROSPORT1

wola
wola Wczoraj, 17:17

Super, dzięki. No to będzie w HD

Robciu21
Robciu21 Wczoraj, 15:34

Eurosport 1

Robciu21
Robciu21 Wczoraj, 15:30

Napisane jest na flashscore że pokazuje Eurosport 1 mecz z Ingolstadt.

F1066
F1066 Wczoraj, 15:07

Nobby o Erlingu w 2011: youtu.be/uFuaQZGsddc

wola
wola Wczoraj, 13:34

Ale jaja, Nagelsmann ma CORONĘ

wola
wola Wczoraj, 13:27

Mecz z Ingolstadt chyba na Playerze będzie?

Helmut Geier
Helmut Geier Wczoraj, 08:18

Ktoś oglądał młoda Borussię z ajaxem ? Mimo 5-1 Ajax nas zmiażdżył jeśli chodzi o posiadanie. W składzie niby nasze gwiazdy Rijkoff , Kamara i Gurpuz i Collins wszedł

F1066
F1066 1 dni temu, 2021-10-20

Taka tylko ciekawostka, fcb prowadzil dzis Dino Toppmöller. Nagelsmann tylko dzis kibicowal, z hotelu:))) Ni ma bata na bayerkow, i to jeszcze przez lata !!!

F1066

Ok

F1066

Ladna buda, Respekt

F1066

W Köln siedza przed "19" monitorami i jeszcze zalezy kto kopie :))

wola
wola 1 dni temu, 2021-10-20

W BL nikt by tego nawet nie sprawdzał

F1066

Gdzie Uli ???

F1066

Hahaaaa

F1066

Scheiss fcb !!

F1066

Jak to zalicza to nie wiem !!!

wola

Borek wyleciał z Polsatu, konflikt interesów

F1066

Borek na chorobowym?.

wola

Popatrzcie na zachowanie trenera Benfiki, porównajcie z Rose, który nawet przy 0:4 się uśmiechał. A po meczu powiedział, że nie mamy Kimichia. Dla mnie Rose jest mentalnym zerem.

bvbbb
bvbbb 1 dni temu, 2021-10-20

graliśmy wczoraj jak trzecio ligowcy dno ajax był 10 razy lepszy u nas niema kreatywnych i bramko strzelnych skrzydeł to jest problem bo o obronie szkoda gadać

libero180
libero180 1 dni temu, 2021-10-20

Adeyemi musi do nas dołączyć albo chociaż niech zarząd o niego powalczy,bo kolejna perła RB.

obywatelap
obywatelap 1 dni temu, 2021-10-20

Kiepska forma drużyny plus chyba lekceważenie przeciwnika. I dodatkowo mistyczna wiara zarządu w to, że np. Schulz będzie grał tak jak wtedy, gdy miał rok konia i się łapał do kadry.

statystyki

Użytkownicy online:
Gości online: 50
Zarejestrowanych użytkowników: 9251
Ostatnio zarejestrowany: azyk

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem