Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ

Borussia.com.pl & BVB09.pl :: polskie centrum BVB

zapamiętaj mnie


Tuchel: Nie chcemy wywierać na sobie niepotrzebnej presji. Pierwszym krokiem jest zwycięstwo

Dodał: Rumcajs, 19.05.2017; 19:56;
Komentarze: 6


Komentarze użytkowników

bo warszawa...!, 19.05.2017; 21:15:

Ginter był fatalny w ostatnim meczu po przejściu do środka pola.

Kristf, 19.05.2017; 21:06:

Dobra wybaczcie, nie doczytałem ;*

Mila, 19.05.2017; 20:38:

@Kristf
O co BVB walczyła w ostatniej kolejce tamtego sezonu, skoro Bayern byl już mistrzem a trzeci Bayer miał kilkanaście punktów straty?

fanatyk88, 19.05.2017; 20:36:

Kristf chodzilo mu o ostatni mecz poprzedniego sezonu.

Papik145, 19.05.2017; 20:26:

Ginter zagrał dobry mecz ?

Kristf, 19.05.2017; 20:06:

"nasz ostatni mecz był praktycznie meczem o pietruszkę" że ku..a co ?!

Dodaj komentarz

Tylko zalogowani mogą dodawać komentarze

Rozmiar czcionki:
11 - 12 - 13

Szkoleniowiec Borussii Dortmund, Thomas Tuchel, pojawił się na konferencji prasowej przed meczem z Werderem Brema.

Poniżej zapis wypowiedzi niemieckiego trenera.

Thomas Tuchel o swoich odczuciach przed meczem z Werderem: - Jestem bardzo podekscytowany tym spotkaniem. W ostatnim sezonie nasz ostatni mecz był praktycznie meczem o pietruszkę. Teraz jest zupełnie inaczej. Napięcie wzrasta z każdą chwilą i domyślam się, co będzie w dniu meczu.

Thomas Tuchel o ewentualnym pojedynku bramkowym z Hoffenheim: - Nie chcemy wywierać na sobie niepotrzebnej presji. Mamy duże szanse, że jeżeli wygramy, osiągniemy nasz cel. Istnieje matematyczna szansa, że Hoffenheim odnosząc bardzo wysokie zwycięstwo, będzie w stanie nas wyprzedzić. Zdajemy sobie sprawę, że w piłce nożnej dzieją się szalone rzeczy, ale chcemy, aby wszystko zależało od nas. Potraktujemy ten mecz jak finał i zagramy odważnie do przodu. Naszym celem będzie odniesienie możliwie najwyższego zwycięstwa. Pamiętamy też, że pierwszym i najważniejszym krokiem jest oczywiście wygranie meczu.

Thomas Tuchel o fakcie, że mecz z Werderem może być jego ostatni na Westfalenstadion w roli trenera BVB: - Sobotni mecz jest zupełnie innym tematem, całkowicie oderwanym od tego, co stanie się ze mną. Absolutnie o tym nie myślę. Poza tym, jako trener piłkarski, musiałbym podchodzić do każdego meczu ze świadomością, że może on być moim ostatnim.

Thomas Tuchel o Nurim Sahinie jako potencjalnym następcy Weigla: - Nuri jest dobrą opcją, zwłaszcza że ​​czuje się gotowy do gry. Matthias Ginter po kontuzji Juliana zagrał dobry mecz w Augsburgu. Obaj są prawdopodobnymi kandydatami.

Thomas Tuchel odpowiada na pytanie, czy Pierre-Emerick Aubameyang będzie wykonawcą ewentualnych rzutów karnych: - Dobro zespołu jest zawsze nad dobrem indywidualnym. Będziemy o tym decydować na bieżąco. Na pewno nie będziemy zabraniać mu strzelania karnych, jeżeli na boisku nie będzie zawodnika, który będzie miał większe szansę na strzelenie bramki.

Thomas Tuchel o sytuacji kadrowej: - Łukasz Piszczek ma problem z przywodzicielem i jest jeszcze kwestią otwartą, czy może trenować i grać. Erik Durm zmaga się z urazem, a Matthias Ginter ma problemy z kręgosłupem, które pojawił się po treningu w czwartek.

Thomas Tuchel o powrocie Schürrlego do kadry: - Andre trenował w czwartek, ale był to raczej trening z mniejszą intensywnością. Jest jeszcze za wcześnie na jego powrót do kadry.

Thomas Tuchel o rozmowie z Hansem-Joachimem Watzke: - Nie chcę o tym mówić, ale myślę, że jest to jak najbardziej wskazane.

Thomas Tuchel o grze Werderu Brema: - Patrząc na ich grę, przypominają trochę dawny Werder Brema. Grają bardzo ofensywnie, w każdy meczu mają sporo sytuacji bramkowych i są bardzo efektywni przed bramą rywala. Ofensywa jest obsadzona przez dwóch reprezentantów kraju - Gnabry'ego i Krusego. Fin Bartels jest moim zdaniem najbardziej niedocenianym piłkarzem w całej lidze. Musimy być czujni w defensywie, ponieważ Werder ma sporą pewność siebie. To skomplikowany przeciwnik, ale potrzebujemy zwycięstwa i chcemy to osiągnąć.Źródło: www.ruhrnachrichten.de / Foto: www.bvb.de