Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
zapamiętaj mnie
Załóż konto
Forum Borussia Dortmund

Przyszły mecz

Bayern Monachium - Borussia Dortmund
Puchar Niemiec
środa, 20.12.2017; 20:45

Poprzedni mecz

Borussia Dortmund 2:1 TSG Hoffenheim
Bundesliga
sobota, 16.12.2017; 18:30

Tabela Bundesligi

  • 1
  • Bayern Monachium
  • 17
  • +26
  • 41
  • 2
  • Schalke 04
  • 17
  • +7
  • 30
  • 3
  • Borussia Dortmund
  • 17
  • +15
  • 28
  • 4
  • Bayer Leverkusen
  • 17
  • +11
  • 28
  • 5
  • RB Lipsk
  • 17
  • +2
  • 28
  • 6
  • Borussia M'gladbach
  • 17
  • -1
  • 28
  • 7
  • TSG Hoffenheim
  • 17
  • +5
  • 26
  • 8
  • Eintracht Frankfurt
  • 17
  • +2
  • 26
  • 9
  • FC Augsburg
  • 17
  • +4
  • 24
  • 10
  • Hertha Berlin
  • 17
  • +1
  • 24
  • 11
  • Hannover 96
  • 17
  • -2
  • 23
  • 12
  • VfL Wolfsburg
  • 17
  • 0
  • 19
  • 13
  • SC Freiburg
  • 17
  • -14
  • 19
  • 14
  • VfB Stuttgart
  • 17
  • -8
  • 17
  • 15
  • FSV Mainz
  • 17
  • -9
  • 17
  • 16
  • Werder Brema
  • 17
  • -7
  • 15
  • 17
  • Hamburger SV
  • 17
  • -10
  • 15
  • 18
  • FC Köln
  • 17
  • -22
  • 6

Zawodnicy

  • Rozegranych meczów1
    Gole / Asysty0 / 1
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Roman Weidenfeller
    Bramkarz, Niemcy
    Rozegranych meczów2
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Dan-Axel Zagadou
    Obrońca, Francja
    Rozegranych meczów15
    Gole / Asysty1 / 0
    Żółte kartki / Czerwone2 / 1
  • Neven Subotić
    Obrońca, Serbia
    Rozegranych meczów5
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Marc Bartra
    Obrońca, Hiszpania
    Rozegranych meczów18
    Gole / Asysty4 / 1
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0
  • Jadon Sancho
    Napastnik, Anglia
    Rozegranych meczów1
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Nuri Sahin
    Pomocnik, Turcja
    Rozegranych meczów18
    Gole / Asysty2 / 2
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0
  • Andrey Yarmolenko
    Napastnik, Ukraina
    Rozegranych meczów20
    Gole / Asysty5 / 3
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Mario Götze
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów15
    Gole / Asysty1 / 3
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Marco Reus
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Raphaël Guerreiro
    Obrońca, Portugalia
    Rozegranych meczów11
    Gole / Asysty2 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Alexander Isak
    Napastnik, Szwecja
    Rozegranych meczów5
    Gole / Asysty1 / 1
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Jeremy Toljan
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów12
    Gole / Asysty0 / 1
    Żółte kartki / Czerwone4 / 0
  • Rozegranych meczów23
    Gole / Asysty21 / 4
    Żółte kartki / Czerwone1 / 1
  • Sebastian Rode
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów1
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Mahmoud Dahoud
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów17
    Gole / Asysty0 / 5
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Maximilian Philipp
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów17
    Gole / Asysty6 / 4
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Andre Schürrle
    Napastnik, Niemcy
    Rozegranych meczów7
    Gole / Asysty0 / 1
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Christian Pulisic
    Pomocnik, USA
    Rozegranych meczów22
    Gole / Asysty4 / 1
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Shinji Kagawa
    Pomocnik, Japonia
    Rozegranych meczów20
    Gole / Asysty4 / 4
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Sokratis
    Obrońca, Grecja
    Rozegranych meczów24
    Gole / Asysty2 / 0
    Żółte kartki / Czerwone5 / 1
  • Łukasz Piszczek
    Obrońca, Polska
    Rozegranych meczów11
    Gole / Asysty0 / 1
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Gonzalo Castro
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów18
    Gole / Asysty1 / 3
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0
  • Marcel Schmelzer
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów14
    Gole / Asysty0 / 1
    Żółte kartki / Czerwone3 / 0
  • Julian Weigl
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów16
    Gole / Asysty1 / 0
    Żółte kartki / Czerwone3 / 0
  • Jacob Bruun Larsen
    Pomocnik, Dania
    Rozegranych meczów1
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Ömer Toprak
    Obrońca, Turcja
    Rozegranych meczów17
    Gole / Asysty0 / 1
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0
  • Erik Durm
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Roman Bürki
    Bramkarz, Szwajcaria
    Rozegranych meczów25
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0

Piłkarz meczu

Sokratis

Piłkarz meczu z FSV Mainz

Sonda

Czy Peter Stöger to odpowiedni kandydat do prowadzenia Borussii Dortmund?

Tak64%
Sebastian Kehl byłby lepszą opcją9%
Slaven Bilic nadawałby się bardziej7%
Nie8%
Wolałem Petera Bosza7%
Opcją do końca sezonu powinien być inny trener6%
Łącznie głosów: 90

Ostatnio na forum

Klasyfikacja typera

Wyszukiwarka

Tuchel: Każdy ma u mnie szansę

Dodał: Cypisek, 07.06.2015; 09:57;
www.sportbild.de
Rozmiar czcionki:
11 - 12 - 13

Thomas Tuchel na łamach mediów przyznał, że każdy zawodnik Borussii Dortmund może liczyć na kolejną szansę w nadchodzącym sezonie. Nowy szkoleniowiec klubu z Zagłębia Ruhry wypowiedział się między innymi na temat byłego króla strzelców Serie A, Ciro Immobile.

-  On ma u mnie szansę. Podobnie jak każdy zawodnik, który chce zacząć wszystko od nowa i dać z siebie absolutne maksimum - przyznał 41-letni szkoleniowiec.

Immobile nie zaliczy swojego premierowego sezonu w barwach Borussii Dortmund do udanych. Były zawodnik Torino nie sprostał oczekiwaniom kibiców oraz sztabu szkoleniowego i na przestrzeni całego sezonu pełnił głównie rolę rezerwowego, zdobywając zaledwie trzy bramki w Bundeslidze. Nieco lepiej Immobile radził sobie z kolei w rozgrywkach Champions League, gdzie zapisał na swoim koncie cztery trafienia. W ostatnim czasie 25-letni napastnik był łączony z ponownymi przenosinami do Włoch. Zainteresowanie piłkarzem wyrażały takie kluby jak AC Milan, SSC Napoli czy Inter Mediolan.

Tuchel zdradził także, jakie są jego wymagania wobec swoich nowych podopiecznych.

- Stawiam na walecznych zawodników, jak choćby André Schürrle. Lubię piłkarzy, którzy są ambitni, pracowici, otwarci na innowacje i zostawiają swoje ego w domu. Jestem jednak świadomy, że z samymi walecznymi zawodnikami nie można osiągnąć sukcesu. Żadeń gracz nie może jednak wykorzystywać zespołu i traktować go jako trampoliny do dalszej kariery.

41-latek nie boi się podejmowanie trudnych decyzji: - W trakcie mojego debiutanckiego sezonu miałem dwa lub trzy naprawdę ciężkie tygodnie. Odsunąłem od składu kilku ulubieńców miejscowej publiczności i obawiałem się, że nic z tego nie będzie. Miałem wówczas za sobą wiele nieprzespanych nocy. Moja żona w końcu zapytała mnie, czy nie mógłbym wrócić do trenowania juniorów. Mimo wszystko nie bałem się i nadal nie boję się ewentualnego zwolnienia.

Były szkoleniowiec ma już receptę na ciężkie czasy swojego zespołu: - Jeśli mam wrażenie, że nie mogę trafić do zawodników, wówczas zapraszam na rozmowę w cztery oczy najważniejsze postaci w drużynie.



Źródło: www.bild.de

Tuchel: Każdy ma u mnie szansę

Dodał: Cypisek, 07.06.2015; 09:57;
www.sportbild.de
Komentarze: 11


Komentarze użytkowników

krzysiu1986, 07.06.2015; 19:44:

Wydaje mi sie ze bedzie lepiej , Klopp byl bardzo dobry i szacun ale zajechal tez caly zespol, zawodniki sie wypalili grajac cale 7 sezonow hehe no i te przywiazanie do nazwisk ehhh to byl błąd ,natomiast Tuchel chybe bedzie patrzal na forme bo nie widzi mi sie zeby Sokratis siedzial na ławie , ja go widze obok Hummelsa , Heja BVB ;-)

darkann, 07.06.2015; 18:32:

A ja mam nadal nadzieje ze Roma Neapol lub inny klub wykupią ch....a ...musiałby stać się cud aby zobaczyć Immobile z innej strony ...ja osobiście w to nie wierze ze tak się stanie...chociaż........cuda zdarzają się :))))

Xercon, 07.06.2015; 14:00:

Dobre podejście.

Ero, 07.06.2015; 13:39:

- Stawiam na walecznych zawodników, jak choćby André Schürrle. Lubię piłkarzy, którzy są ambitni, pracowici, otwarci na innowacje i zostawiają swoje ego w domu. Jestem jednak świadomy, że z samymi walecznymi zawodnikami nie można osiągnąć sukcesu. :>

obiektywnie, 07.06.2015; 13:31:

Wypowiedź pokazuje tylko jedno - znów zacznie się walka o pierwszy skład, skończy się "granie na pewniaka w każdym meczu" - dotychczas wydawało się że m.in. Kevin Grosskreutz, Roman Weidenfeller, Neven Subotic i Marcel Schmeltzer grali bo Klopp ich lubi lubić to można w okręgówce, tutaj jest walka o Ligę Mistrzów, Puchar Niemiec, Mistrzostwo... o grube miliony, klub się rozwinął w ostatnim czasie, fakt nie ma już zadłużeń ale są zawodnicy i sztab który trzeba opłacić, a żeby opłacić trzeba wygrywać - do wygrywania potrzebna jest zawsze top11 dostępnej kadry podoba mi się nastawienie Tuchela, obawiam się tylko że ten sezon będzie trudniejszy - za tydzień zgrupowanie kadr, później mają 2 tygodnie "wakacji" (bo nie wiem czy to tak można nazwać) i sezon przygotowawczy... pamiętajcie że pod wodzą nowego trenera każdy zawodnik może prezentować się zupełnie inaczej

kamaniszi, 07.06.2015; 12:04:

"Żadeń gracz nie może jednak wykorzystywać zespołu i traktować go jako trampoliny do dalszej kariery." To mi się bardzo podoba :) Co do dawania szansy starym zawodnikom to nie mam nic przeciwko jeśli za złą gre będą odstawiani na ławkę a grać będą najlepsi .Panowie czego się spodziewaliście że powie coś w stylu "Nie chcę w moim składzie Romana,Marcela,Kevina,Sahina i Immobile!" ? To by było nie profesjonalne bo każdy zawodnik może grać zupełnie na innym poziomie pod wodzą nowego trenera .Nie mogę się już doczekać następnego sezonu pod wodzą Tuchela gość mi bardzo pasuje charakterem nie jest takim papa smerfem jak Klopp .

zizu, 07.06.2015; 12:03:

Beka jak niektorzy reaguja na proste wypowiedzi, ktore tak czy owak musialy pasc z jego strony. Co mial powiedziec: "no przykro mi to mowic, ale Ciro to patalach, niech sie pakuje i zabierze ze soba tego Kampla i Ramosa.., ja tu porobie porzadne transfery, nie bede grac jakims Kloppowym szajsem."

bizon5312, 07.06.2015; 11:24:

To było do przewidzenia, że nie wywali połowy składu. Podoba mi się natomiast, że otwarcie gada, że nie toleruje wymachiwania rękami tylko walki i zaciętości czego od roku u nas brakuje ...

Sarver, 07.06.2015; 10:56:

No a co ma mówić? Jeszcze nie wie nawet jakie są relacje wewnątrz drużyny. Zresztą jak powie że tego czy tego nie chce a nie znajdą lepsze zamiennika to ma potem grać z zawodnikiem który jest obrażony bo został na starcie skreślony? Ta jego wypowiedź jest dosyć bezpieczna ale tak naprawdę nic w niej nie powiedział. Tylko tyle że w razie czego nie będzie skrupułów a to brzmi dobrze.

darkann, 07.06.2015; 10:29:

:(..jestem zaskoczony..zawiedzony, takiego obrotu sprawy się niespodziewalem,fakt kazdemu nalezy sie druga szansa..tez jestem za tym,...ale w jego przypadku mial wystarczająco ich dosyc....czyżby następny sezon horroru i przeklinania go ???...nie dziękuje ,dosyć już nerw straciłem przez ten sezon...