Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ

Borussia.com.pl & BVB09.pl :: polskie centrum BVB

zapamiętaj mnie
Forum Borussia Dortmund

Przyszły mecz

FC Köln - Borussia Dortmund
Bundesliga
sobota, 10.12.2016; 15:30

Poprzedni mecz

Real Madryt 2:2 Borussia Dortmund
Liga Mistrzów
środa, 07.12.2016; 20:45

Tabela Bundesligi

  • 1
  • RB Lipsk
  • 13
  • +18
  • 33
  • 2
  • Bayern Monachium
  • 13
  • +20
  • 30
  • 3
  • Hertha Berlin
  • 13
  • +10
  • 27
  • 4
  • TSG Hoffenheim
  • 13
  • +11
  • 25
  • 5
  • Eintracht Frankfurt
  • 13
  • +8
  • 25
  • 6
  • Borussia Dortmund
  • 13
  • +16
  • 24
  • 7
  • FC Köln
  • 13
  • +6
  • 22
  • 8
  • Schalke 04
  • 13
  • +2
  • 17
  • 9
  • Bayer Leverkusen
  • 13
  • -1
  • 17
  • 10
  • FSV Mainz
  • 13
  • -3
  • 17
  • 11
  • SC Freiburg
  • 13
  • -8
  • 16
  • 12
  • FC Augsburg
  • 13
  • -4
  • 14
  • 13
  • Borussia M'gladbach
  • 13
  • -9
  • 13
  • 14
  • Werder Brema
  • 13
  • -15
  • 11
  • 15
  • VfL Wolfsburg
  • 13
  • -6
  • 10
  • 16
  • SV Darmstadt
  • 13
  • -14
  • 8
  • 17
  • Hamburger SV
  • 13
  • -17
  • 7
  • 18
  • FC Ingolstadt
  • 13
  • -14
  • 6

Zawodnicy

  • Roman Weidenfeller
    Bramkarz, Niemcy
    Rozegranych meczów3
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Joo-Ho Park
    Obrońca, Korea Południowa
    Rozegranych meczów2
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Neven Subotic
    Obrońca, Serbia
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Marc Bartra
    Obrońca, Hiszpania
    Rozegranych meczów10
    Gole / Asysty1 / 2
    Żółte kartki / Czerwone1 / 1
  • Sven Bender
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Ousmane Dembele
    Napastnik, Francja
    Rozegranych meczów17
    Gole / Asysty2 / 6
    Żółte kartki / Czerwone3 / 0
  • Nuri Sahin
    Pomocnik, Turcja
    Rozegranych meczów1
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Emre Mor
    Napastnik, Turcja
    Rozegranych meczów10
    Gole / Asysty1 / 2
    Żółte kartki / Czerwone0 / 1
  • Mario Götze
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów11
    Gole / Asysty1 / 1
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Marco Reus
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Raphaël Guerreiro
    Obrońca, Portugalia
    Rozegranych meczów12
    Gole / Asysty3 / 5
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0
  • Rozegranych meczów14
    Gole / Asysty14 / 3
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0
  • Sebastian Rode
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów14
    Gole / Asysty1 / 0
    Żółte kartki / Czerwone3 / 0
  • Adrian Ramos
    Napastnik, Kolumbia
    Rozegranych meczów7
    Gole / Asysty3 / 0
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Andre Schürrle
    Napastnik, Niemcy
    Rozegranych meczów8
    Gole / Asysty2 / 2
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Christian Pulisic
    Pomocnik, USA
    Rozegranych meczów12
    Gole / Asysty2 / 6
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Shinji Kagawa
    Pomocnik, Japonia
    Rozegranych meczów9
    Gole / Asysty2 / 0
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Mikel Merino
    Pomocnik, Hiszpania
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 1
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Sokratis
    Obrońca, Grecja
    Rozegranych meczów15
    Gole / Asysty1 / 0
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0
  • Łukasz Piszczek
    Obrońca, Polska
    Rozegranych meczów13
    Gole / Asysty2 / 1
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Gonzalo Castro
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów14
    Gole / Asysty3 / 6
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Matthias Ginter
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów13
    Gole / Asysty0 / 1
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Marcel Schmelzer
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów11
    Gole / Asysty0 / 1
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Felix Passlack
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów10
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0
  • Dzenis Burnic
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Julian Weigl
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów15
    Gole / Asysty1 / 0
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0
  • Jacob Bruun Larsen
    Pomocnik, Dania
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Erik Durm
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Roman Bürki
    Bramkarz, Szwajcaria
    Rozegranych meczów14
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Hendrik Bonmann
    Bramkarz, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0

Piłkarz meczu

Marco Reus

Piłkarz meczu z Realem Madryt

Sonda

Jak prezentuje się kadra Borussii Dortmund na tle sezonu 2015/16?

Ten sam poziom16%
Mkhitaryan jest nie do zastąpienia5%
Rok temu Borussia była silniejsza39%
Borussia jest silniejsza41%
Łącznie głosów: 301

Ostatnio na forum

Klasyfikacja typera

Wyszukiwarka


>

Puchar Niemiec nie dla Borussii

Dodał: Pawelinho, 30.05.2015; 21:53;
www.bvb.de
Komentarze: 60


Komentarze użytkowników

Kasrkin, 01.06.2015; 10:36:

Teraz ja coś dodam. Umarł Król. Niech żyje Król! Wysyłamy naszych piłkarzy do wszystkich diabłów. Wydawało nam się, iż pierwszym co się wydarzy po przyjściu Tuchela miały być masowe egzekucje. A tymczasem spokój cisza i zaledwie dopiętych kilka transferów.... Przed wczoraj oglądałem nędzną parodię BvB. Widok koszmarny dla każdego kibica Borussen. Dzień później byłem w sprawach zawodowych w Berlinie i widziałem ich... Miny nie tęgie... Ale ad rem. Gra patologicznie przewidywalna. Schematy, schematy, schematy. A na boisku teoretycznie piłkarze świetni.... Tyle o meczu. Grzechem BvB w tym sezonie był... trener. Nie ma jakiś nadzwyczajnych transferów, bo nie ma takiej potrzeby. Na papierze mamy świetnych pomocników i środkowych obrońców. No i mamy Reusa. Co tu zmieniać (tak wiem każdy coś by dodał)? Nie w kadrze leżał problem... Po meczu... Po tym czymś żegnałem Kloppa bez żalu. Gratuluję kapitanie. Okręt prawie poszedł na dno. Przez cały sezon taktyka nie ulegała zmianie. Styl przewidywalny i nudny. Zanim zaczęła się bitwa, wróg już czekał okopany i gotowy. Tak się wojen nie wygrywa. I wszystko uzależnione od błysków poszczególnych piłkarzy. Potrzeba nowego dowództwa. Mam dziwne wrażenie, iż piłkarze których mamy za nieudaczników, pod nowym przywództwem jeszcze nas zaskoczą....

ketiuz, 01.06.2015; 08:19:

Ja mam tylko jedno pytanie : Dlaczego nie grał Sokratis najlepszy obrońca BVB w tym sezonie . Tego nie mogę pojąć. Tak jak napisałem wcześniej powstrzymam się ze względu na szacunek od krytykowania trenera.

Rafi82, 31.05.2015; 16:12:

Najbardziej wkurwiaj..ce jest to że nie musieliśmy a sprzedaliśmy wilkom dobrego grajka Perisica a patałachy zostały i mają się bardzo dobrze nie umiem tego pojąć

MAKAVELI, 31.05.2015; 14:36:

Po tym co wczoraj, pokazali piłkarze byłem tak wkur...y, że nie chciałem nic pisać, bo serce bolało, ale dzisiaj już na spokojnie mogę, to zrobić i niestety pierwszy raz było mi wstyd za BVB. Tak, perfidnego kładzenia się czytaj. "nurkowania" nigdy Borussia nie musiała pokazywać, wczoraj nasz "Cristiano Biber 11" ciągle szukał, okazji by swoją dupę wyłożyć na murawie, najlepiej w 11. Zresztą nie tylko on. Byliśmy słabszym zespołem, potwierdziło się to co, wielu pisze już od dawna, ta drużyna to zgraja wypalonych ludzi, powtarzających te same błędy. Jest to sezon spisany na straty, i kolejny niestety już finał od 2012 gdzie okazujemy się przegranym, pomijam pseudo SPN gdzie gra się, w rytmie wakacyjnym. Przedłużamy umowy z graczami, którzy serwują nam takie braki, w zaangażowaniu i szybkości kryciu na radar czytaj. Neven czy wręcz dziecinnego ogrywania Marcel, że szkoda gadać. Na szczęście jest na czym budować, bo Marco jest lepszy niż KdB, a Roman to świetny gość. Ogólnie należy się cieszyć,że ten sezon i mordowanie kibiców, dobiega końca, najlepsze co nas może teraz czekać to mozolne budowanie przez TT, nowej Borussii na mam nadzieje nowych zawodnikach, którym się chce, a dla wielu pseudo piłkarzy, najlepszą karą będzie fakt, że z powodu takiej gry będą mieli, krótsze wakacje i szybki zapieprz + cztery extra mecze do LE.

Maczuga, 31.05.2015; 14:14:

Może jestem jakiś inny ale moim zdaniem z ofensywie to był jeden z lepszych meczów w tym sezonie. Straciliśmy bramki tak jak się tego spodziewaliśmy po stałych fragmentach. Dla mnie Borussia grał lepiej a o przegranej zadecydował pech. Gdyby Reus wsadził na 2-0 byłoby po meczu. No i KDB najlepszy piłkarz tego sezonu Bundesligi pokazał, że cały sezon ciężko pracowali na ten puchar.

obiektywnie, 31.05.2015; 12:47:

Mecz podsumował cały sezon :-/ Obawiam się że Subotić będzie też wyborem Tuchela, przecież wszystkie obecne transfery oraz przedłużenia MUSZĄ być konsultowane już z NOWYM trenerem a nie z Kloppem, miejmy nadzieję że Tuchel widzi w Suboticiu tylko zmiennika (osobiście nic do Nevena nie mam, świetny gość który działa też charytatywnie, bezwzględnie zasługuje na szacunek jako człowiek i jako piłkarz ze względu na to co zrobił w poprzednich sezonach - jednak ten sezon nie był udany)

rogerfederer, 31.05.2015; 12:44:

ogólnie kto by nie odszedł płakać nie będę już za żadnym bo piłkarz to prostytutka (judasz G) po drugie nikt tego zespołu nie pociągnął w tym roku jak nie szło po trzecie nie ma ludzi niezastąpionych (tylko trzeba trafić z transferem) po czwarte BVB to coś więcej niż jedenastu grajków (wypalonych)

darkann, 31.05.2015; 12:38:

Subo...przedluzyl kontrakt...No gdzie bedzie mu lepiej..to samo jest z innymi chwastami...zastawia mnie tylko jedno gdzie byl Tuchel...gdy Subo podpisywal,czy byl za tym przedluzeniem ,jezeli tak...to daje to duzo do myslenia...trzon druzyny musi zostac..slowa Watzusia

rogerfederer, 31.05.2015; 12:31:

out 62,5 in 47,5 romek 2 mln burki 4,5 subo 10 zambrano 0 schmelle 6 dudziak 0 kirch 0.5 castro 11 gundo 20 geis 12 jojic 1 kevin 5 preat 15 immobile 15 oulare 5 ramos 3 jak widać można pozbyć się szrotu i zbudować młodą ciekawą ekipę na przyszły sezon a przy tym zaoszczędzić. Dudziak ma wielki potencjał i na pewno sobie poradzi na lewej stronie przecież tak samo wchodził do drużyny Schmelzer gdy kontuzje złapał Dede i ogarniał na początku a po drugie Castro też może grać na lewej obronie. Zambrano można brać za darmo i niech walczy z Papą o pierwszą 11 to twardy obrońca i tego chyba u nas brakuje bo para mats - subo jest za delikatna moim zdaniem . napastnicy muszą poczuć czasem obrońce na własnej skórze bo grając z nami to dostają immunitet nietykalności. tylko do takich zmian trzeba mieć jaja i choć kocham ten klub i kochać będę dozgonnie to nie wydaje mi się że do takowych zmian dojdzie

bizon5312, 31.05.2015; 12:15:

No i dobrze. Nikt nie zasłużył na wakacje z nich.

darkann, 31.05.2015; 11:57:

El..quali.3 runda 30.07 - 6.08 El..quali.play ofs..20.08 -27.08 Wiec dla nas sezon zaczyna sie wczesniej.Przygotowanie do nowego sezonu z reguly zaczyna sie 5-6 tygodni przed rozpoczeciem rozgrywek.Z tego wynika ze nasi pupile nie beda mieli dlugich wakacji:))))..a jeszcze Azja haha

NicChagall, 31.05.2015; 11:53:

Fatalna gra, kontuzje i kretyńskie transfery to wina Kloppa, który zniszczył to co zbudował... W tym sezonie Dortmund zagrał JEDEN zajebisty mecz (ze smerfami)... Przyczyna? Poza konkretnymi nazwiskami piłkarzy winna jest taktyka Kloppa a właściwie jej brak... On zmusza drużynę do zbyt szybkiej gry w ofensywie na aferę bez pomyślunku... Chaotycznie, niecierpliwie... Jego Dortmund gra tak jakby to była koszykówka albo piłka ręczna i zespół miał 24 sekundy na przeprowadzenie akcji ofensywnej... Tymczasem Reus, Gundo, Kehl, Kagawa a nawet szalony Miki potrafią spokojnie przygotować akcję ofensywną... Nie mówię tu o miliardzie podań jak w przypadku debilnej taktyki Guardioli ale o zwyczajnym, cierpliwym przygotowaniu akcji, wykorzystując potencjał techniki i kreatywności naszych pomocników!! Nawet wczoraj było widać, że nasi potrafią w ten sposób budować akcje!!

kamaniszi, 31.05.2015; 11:35:

Rafi82 Dokładnie Gundogan jest niczym Sahin przez ostatnie 2 sezony ,nie gra nic tylko robi za tło .Jak bym to ja miał go kupywać to nie dał bym za niego więcej niż 12mln bo po prostu to jest cień piłkarza z 2013 roku a szanse na powrót do dawnej formy nie są wcale duże

Rafi82, 31.05.2015; 11:27:

Normalnie to Reus nie powinien wczoraj wyjść w podstawowym składzie z taką formą to samo Gundogan na chama wciskany do składu tylko po to żeby jak najwięcej kasy wyciągnąć za niego teraz

JungKamil3, 31.05.2015; 11:19:

30 czerwca jest rozgrywany finał

bizon5312, 31.05.2015; 11:17:

A te mistrzostwa kiedy się kończą wgl ?

kamaniszi, 31.05.2015; 11:15:

No a co się tu dziwić jak Klopp na własne życzenie gra dwoma obrońcami bo Subo i Schmelcer robią za pachołki .Na tych pozycjach nie ma konkurencji skoro słabsi grają a lepsi siedzą na ławcę .Liczę na to że Tuchel to wszystko pozamiata i drewna będą na ławce siedzieć .

JungKamil3, 31.05.2015; 11:15:

Teraz jestem ciekaw co będzie z Geisem, czy odważy się do nas przyjść, ale decyzje podejmie pewnie po Mistrzostwach Europy, przydałby się na Dennis Praet, widzę w nim potencjał Reusa. Zobaczymy co przyniesie te okienko transferowe, obyśmy za kilka miesięcy nie byli zawiedzeni z naszych nabytków.

bizon5312, 31.05.2015; 11:11:

Niby tak, ale ja tam dalej twierdze, że z taką obroną i tak byśmy tego nie wygrali.... Skoro Hannover w 10 potrafił strzelić gola i o mało nie zremisować, a naszą obronę kompletnie sparaliżować to o czymś to świadczy.

darkann, 31.05.2015; 11:08:

Reus,Reus...a niech idzie w cholere..

Hajzenberg, 31.05.2015; 11:07:

Niestety się nie udało choć początek dla mnie wyglądał naprawdę obiecująco. Kluczowa była akcja na 2-0 Reusa. Mam nadzieje, że przyszły sezon nie straci na kontuzjach i wróci do formy. Najbardziej na koniec sezonu zaskoczył mnie Miki bo, w końcu po całym sezonie zaczął coś grać. Byłem za jego sprzedażą ale skoro zostaje i nic na to nie poradzimy to mam nadzieje, że 3 sezon coś pokaże. Niech choć gra tak jak końcówek sezonu. Kagawa też się trochę ogarnął. Ta dwójka mnie ciekawi jak będzie wyglądać bo jak się nie ogarną od początku sezonu to zmian na lepsze nie będzie. Strasznie dużo nie wiadomych jest na nowy sezon. Oby tylko zrobili jakieś porządne transfery. Danke Kloppo !! Chłop zrobił dla tego klubu naprawdę wiele i nie ma podstaw do jego obrażania nawet jeśli się z nim ktoś nie zgadza. Krytykujmy jeśli się nie zgadzamy a nie obrażajmy. Pozostaje żal po przegranej ale patrząc na cały sezon to i tak zrobił wiele. W wielu meczach przeważył słaba postawa naszych grajków. Nigdy bym nie pomyślał że możemy trafić do strefy spadkowej ale jak widać życie pisze różne scenariusze. Jeszcze słowo o lidze europy. Niby fajnie, że mamy szanse grać ale te kwalifikacje mnie martwią. Mniej czasu na regeneracje i obóz przygotowawczy przede wszystkim. Jeśli się dostaniemy do jestem ciekaw jak wypadniemy. Fajnie by było to wygrać ale czas nas zweryfikuje i może sprowadzi na ziemie. Kto wie może przyszły sezon będzie wyznacznikiem tego co nasz czeka w przyszłości. Heja BVB !!!

Borix, 31.05.2015; 11:06:

Marco jest w tym sezonie najsłabszym zawodnikiem w ofensywie, przez kontuzje czy nie, ale jest najsłabszy.

bizon5312, 31.05.2015; 10:59:

Co jak co ale Reus nie może mieć do kogoś pretensji, bo jeszcze w żadnym finale nie zagrał dobrego meczu...

lcu, 31.05.2015; 10:57:

Czuje ze Marco bedzie chciał odejść, właśnie ze względu na ta porażkę. On jasno mówił ze chce przyjechać do domu z pucharem i tam świętować. Jak widzimy na to szybko sie nie zapowiada skoro takie osoby jak subo, szmelcer grają w podstawie. Nie rozumiem dlaczego klopp nie postawił na greka - przeciez on jest konkretny.

JungKamil3, 31.05.2015; 10:56:

Sezon jak najszybciej do zapomnienia, oby przyszłość nie okazała się dla nas tak okrutna ...

bizon5312, 31.05.2015; 10:48:

Drużyną, a przede wszystkim obroną i nieskutecznym Reusem.... Ogólnie nie jestem w stanie sobie wyobrazić oglądania Schmelzera kolejny sezon na LO.... Z tego co słyszałem to Tuchel stawia na młodych, więc mam nadzieje, że będzie to Dudziak, a na ŚO może odżyje Ginter ?

darkann, 31.05.2015; 10:27:

Z ta drużyna nie dało się finału wygrać...co najgorsze z ta drużyna jak narazie i na dzień dzisiejszy przy małych korektach będziemy grali w przyszłym sezonie ....Watzek powinien się już teraz obudzić i przejrzeć na oczy,.żeby potem nie było zapóźno.Koszmarny sezon zaskoczony ,powinni razem z Susim i Tuchlem wziąć do solidnej roboty ....Wyplewic chwasty .denne bez animuszu ,anemiczne,nic a nic nie wskazujące na poprawę ze będzie lepiej ,chore,na nowe zdrowe pełne woli walki z sercem i wola sukcesów roślinki młode utalentowane narybki wmontować do drużyny ..t

waldekzsk, 31.05.2015; 10:07:

Jestem Kloppowi wdzięczny za niektóre chwile, ale jestem zadowolony jednak że on już odchodzi. Trzeba świeżości trochę, nowego pomysłu. Może pod wodzą nowego trenera niektórzy zawodnicy się przebudzą? W tym sezonie bardzo dużo decyzji Kloppa co do ustawienia składu były co najmniej dziwne. Czekamy na kolejny sezon!! Fajnie teraz jak nie ma Lewego i po tym trudnym sezonie, nie ma na tej stronie już tak dużo sezonowców, jedynie w większości prawdziwi Fani zostali.

siorki, 31.05.2015; 08:22:

Z takimi sędziami finału nie da się wygrać :(

REUS21, 31.05.2015; 00:14:

Chciałoby się powiedzieć, że wygrał lepszy....ale chyba raczej wygrał klub bardziej skuteczniejszy. Wilki wykorzystali więcej z tego co mieli, a my...:( (ach ta setka Reusa na "2:0") i ten "spalony" Reusa, którego nie było. Ogólnie szkoda tego pucharu i, że tak pożegnaliśmy Kloppa i Kehla, ale głowa do góry, gramy w pucharach.......................no tak, w eliminacjach, ale to też plus dla prawdziwych kibiców, że będą mogli obejrzeć kilka meczy więcej w sezonie swojej ulubionej drużyny:). Także do następnego sezonu. BVB-Echte Liebe!

klamabvb, 30.05.2015; 23:11:

zaczynamy grę od 3 rundy eliminacyjnej. Najprawdopodobniej 30 lipca. Niestety nie wykorzystaliśmy szansy, tak to by Schalke się męczyło

bartolomeo52, 30.05.2015; 22:56:

Faktem jest- bezsprzecznym, że Wolfsburg, Bayer i BMG grają o klasę lepszą piłkę niż obecne BVB, dlatego porażka w tym wypadku absolutnie nie dziwi. Dortmund- osiągnął to co mógł- gdyby nie fatalna jesień pewnie udałoby się wyprzedzić S04 i Augsburg, ale o ten mecz nie ma co mieć pretensji ani do sędziego, ani do Kloppa, ani do piłkarzy Borussii, ani tym bardziej- mówić o jakichś karnych i dogrywce- przy 3 bramkach straconych. Różnica klas była aż nadto widoczna.

mitre, 30.05.2015; 22:50:

Auba ma przebłyski dobrej gry, ale tylko w BL. A to, że był najskuteczniejszym naszym piłkarzem (ktoś musiał nim być) nie sprawia, że nie potrzebujemy napastnika, który zrobi różnicę. Nie chcę porównywać go do Lewego, bo i tak jest wielu innych strikerów, którzy potrafią przytrzymać piłkę i dograć koledze, bądź zagrać (z) głową. Dosłownie i w przenośni. HEJA BVB!!!

bizon5312, 30.05.2015; 22:49:

A na bramce przyszłym sezonie kto ??? Hugo może

darkann, 30.05.2015; 22:47:

Watzke oficjanie podal ku zdziwieniu reperterow ze nie bedzie zadnej rewolucji..wiadomo kto odchodzi i na 2 pozycje planujemy cos zmienic...Castro za Gündo ,za Seba byc moze Geis...moze uda sie sprzedac Immobile,,a tak reszta chwastow nigdzie sie nie wybiera..bo Ku.wa gdzie bedzie lepiej...maja kontrakty i nikt im nie podskoczy

bizon5312, 30.05.2015; 22:35:

Napastnika mamy jednego, bo dwóch to pozerzy dla tego trzeba ich sprzedać i kupić tego Belga Oulare czy jakoś tak.... Obrony też nie mamy, więc tu leży główny problem. Środek pola też wygląda fatalnie, bo Seba już odchodzi wiadomo a Gundogan zapewne jutro ogłosi swój transfer i kokosy jakie zarobi prawdopodobnie w Bayernie, ale i tak on to mała strata, bo w żadnym stopniu nie przypomina Gundogana z 2013r. Niestety, ale w drużynie jest do zmiany bardzo dużo i Watzke niech nie wciska głodnych kawałków, że tak nie można, bo jeśli chce się pogłębiać w kryzysie i każe Tuchelowi z takiego tartaku jak Schmelzer budować nową ekipe to pozdrawiam -.-

darkann, 30.05.2015; 22:33:

Taaa Gabuna samego zostawic to samobujstwo dla BVB..

Duqual, 30.05.2015; 22:31:

Klopp tym sezonem pokazał jakim jest frajerem.

kamaniszi, 30.05.2015; 22:29:

Ja bym nie powiedział że nie mamy napastnika .Auba był w tym sezonie najlepszym graczem BVB i ja bym go zostawił tam gdzie jest

Duqual, 30.05.2015; 22:27:

W 100% zasłużony wynik. Tak to jest jak zamiast prawdziwych piłkarzy grają nażelowne PIZDY bez jaj i honoru... Klopp niech już da sobie spokój, bo taki Schmelzer czy Subotić grają na spokojnie w pierwszej 11-stce, bez presji, bo wiedzą, że nawet jakby zawalili najważniejszy mecz w historii, to nikt ich nie opierdoli... Tuchel musi wyrwać chwasty z zespołu. Ta drużyna ma raka, a są nim wyżej wymienieni piłkarze... Ten zespół się kończy, trzeba młodych ZAWODNIKÓW KTÓRZY BĘDĄ W STANIE GRYŹĆ TRAWĘ BYLE TYLKO WYGRAĆ. Geis to jet konieczność, tak samo jak lewy i środkowy obrońca, wolałbym Freidricha i Santana zamiast tej dwójki piajaców...

darkann, 30.05.2015; 22:26:

Gramy od 3rundy dwa mecze +Play of 2mecze...moze z legla:))

mitre, 30.05.2015; 22:25:

Nie mamy bramkarza. Nie mamy lewego obrońcy. Nie mamy napastnika. Ogólnie na dzień dzisiejszy to mało mamy. Dzisiaj wygrała drużyna. Graty Wilki. HEJA BVB!!!

WielkiBrat, 30.05.2015; 22:23:

Smutno:( Ale po tym jak Borussia była na dnie sezon uważam za uratowany. Niestety przez eliminacje do LE będzie okres przygotowawczy w plecy. Dziś zabrakło szczęścia. Wolfsburg każdy nasz błąd bez litości wykorzystał. Niestety Felix B. dołożył swoje 3 grosze. Z dupy faul Kehla i spalony Reusa, którego nie było. Trzeba trzymać kciuki za następny sezon. Dziękuję Jurgen. Heja BVB!!! p.s. a TVP gratuluje dziś obiektywnego komentarza. Juskowiak żenada.

kamaniszi, 30.05.2015; 22:21:

Z tego co ja wiem to 2 dwumecze nas czekają .

ChemicaL, 30.05.2015; 22:19:

Czy ktoś może mi na spokojnie wyjaśnić jak to teraz wygląda z LE? Gramy w lipcu z jakimiś jaśkami żeby być w fazie grupowej, tak?

Xercon, 30.05.2015; 22:13:

a Wolfsburg nie popełniał błędów ?? Popełnił ich więcej niż BVB. Z lepszym sędziowaniem ten mecz potoczyłby się inaczej. A czy wtedy Wolfsburg też wygrałby ?? Nigdy się nie dowiemy. I tak BVB zasłużyła na dogrywkę.... może i by w niej przegrała trudno ale na nią zasłużyła.

Hanys94, 30.05.2015; 22:11:

Najwyżej ban będzie : Fani sukcesu po prostu SPIER*AL*C ! ! ! Bardzo ciężki sezon, slaby to fakt patrząc na ostatnie lata ale jest DFB Pokal Finale i 7 miejsce = szansa na LE. Dziekuje każdemu PRACOWNIKOWI BVB za ten sezon i czekam juz na następny ! Echte Liebe und nur der BVB ! weil Dortmunder Jungs, Dortmunder Jungs, wir sing ALLE Dortmunder Jungs ! + w dupie mam gramatyke niemiecką wyjątkowo dzisiejszego dnia !

JungKamil3, 30.05.2015; 22:08:

Danke Klopp!!! Danke Kehl !!! EchteLiebe

kamaniszi, 30.05.2015; 22:05:

Panie jaką dogrywkę? Przegrana absolutnie zasłużona bo jak defensywa daje dupy a ofensywa jest nieskuteczna to nie da się wygrać takiego meczu.Kloppowi nie należał się ten puchar za to że był tempym uparciuchem do samego końca .Po tym sezonie priorytetem jest kupno lewego obrońcy i bramkarza bo mamy cieniasów na tej pozycji .Schmelcera wszyscy mijają jak pachołek a Langerak się ładnie rzuca na piłki tylko z poóźnieniem... Co mi pozwala myśleć pozytywnie o nadchodzącym sezonie to fakt że u nowego trenera wszyscy zaczną od 0 i nie będzie przywiązania do nazwisk .Grać powinni zawsze najlepsi a w BVB za Kloppa to żadkość .Dodam jeszcze że Reus był dzisiaj tragiczny

Mesut, 30.05.2015; 22:02:

Wolfsburg zasłużył na to zwycięstwo. Byli drużyną lepszą, skuteczniejszą, dominowali na skrzydłach, potrafili sobie stworzyć więcej okazji i przede wszystkim potrafili je wykorzystać. Brakuje nam kogoś takiego jak De Bruyne, brakuje nam też rasowego snajpera i obrońcy. Dużo jest w Borussii do naprawy. Potrzeba temu klubowi zmian i to bez kierowania się sentymentami. Szkoda tylko Kloppa, że takie smutne ma pożegnanie.

flisu, 30.05.2015; 21:59:

Dla mnie to jest [wycięte] tak żałosne, bardzo dobrze, że nie wygraliśmy tego pucharu bo nawet nie można powiedzieć, że zasłużyli bo walczyli...a gówno robili, jak się nie umie strzelać w takich sytuacjach jak Reus czy Auba to tak właśnie jest, nie wiem [wycięte] Schmelzer z Suboticiem to chyba dopłacają za to, że grają..Gundogan bardzo ciesze się, że odchodzi bo to co prezentuje od jakiegoś czasu to padaka, ja się pytam gdzie jest Sokratis, który gra solidnie przez cały sezon i nawet ''nie zasługuje'' na gre w finale...porażka. I te zmiany... szacunek dla Kloppa za to co zdziałał z naszym klubem ale niech już odejdzie i robi swoje gdzie indziej, dawno nie byłem tak wkurzony...żenada.

mm, 30.05.2015; 21:57:

Zasłużona porażka. Brawo Wolfsburg. Niestety, smutne pożegnanie Kloppa i Kehla. Ale czy nie przegraliśmy trochę na własne życzenie? Schmelzer-Subotic czyli dramat z tyłu. Kehl nie nadążał. Wyjściowa 11 mówiła wiele o tym jak będzie gorąco pod naszą bramką. I było. Do tego kiepskie sędziowanie, typowa skuteczność naszych z przodu i jest jak jest. Liczyłem, że po przerwie wyjdzie na boisko inny zespół. Zespół, który będzie chciał godnie pożegnać trenera i podziękować kibicom za wsparcie. Niestety wyszła Borussia ;) Czekam na to co pokaże Borussia Tuchela. To już za miesiąc tak?

MarcoBieber, 30.05.2015; 21:56:

dobrze że tego nie oglądałem..

Xercon, 30.05.2015; 21:56:

1 finał przegrany przez sędziego 2 finał niezremisowany przez sędziego- tak bym to określił. BVB zasłużyła w tym meczu na dogrywkę, ale sędzia był fatalny.

Ardeno, 30.05.2015; 21:56:

Żenada