Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ

Borussia.com.pl & BVB09.pl :: polskie centrum BVB

zapamiętaj mnie
Forum Borussia Dortmund

Przyszły mecz

Real Madryt - Borussia Dortmund
Liga Mistrzów
środa, 07.12.2016; 20:45

Poprzedni mecz

Borussia Dortmund 4:1 Borussia M'gladbach
Bundesliga
sobota, 03.12.2016; 15:30

Tabela Bundesligi

  • 1
  • RB Lipsk
  • 13
  • +18
  • 33
  • 2
  • Bayern Monachium
  • 13
  • +20
  • 30
  • 3
  • Hertha Berlin
  • 13
  • +10
  • 27
  • 4
  • TSG Hoffenheim
  • 13
  • +11
  • 25
  • 5
  • Eintracht Frankfurt
  • 13
  • +8
  • 25
  • 6
  • Borussia Dortmund
  • 13
  • +16
  • 24
  • 7
  • FC Köln
  • 13
  • +6
  • 22
  • 8
  • Schalke 04
  • 13
  • +2
  • 17
  • 9
  • Bayer Leverkusen
  • 13
  • -1
  • 17
  • 10
  • FSV Mainz
  • 13
  • -3
  • 17
  • 11
  • SC Freiburg
  • 13
  • -8
  • 16
  • 12
  • FC Augsburg
  • 13
  • -4
  • 14
  • 13
  • Borussia M'gladbach
  • 13
  • -9
  • 13
  • 14
  • Werder Brema
  • 13
  • -15
  • 11
  • 15
  • VfL Wolfsburg
  • 13
  • -6
  • 10
  • 16
  • SV Darmstadt
  • 13
  • -14
  • 8
  • 17
  • Hamburger SV
  • 13
  • -17
  • 7
  • 18
  • FC Ingolstadt
  • 13
  • -14
  • 6

Zawodnicy

  • Roman Weidenfeller
    Bramkarz, Niemcy
    Rozegranych meczów3
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Joo-Ho Park
    Obrońca, Korea Południowa
    Rozegranych meczów2
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Neven Subotic
    Obrońca, Serbia
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Marc Bartra
    Obrońca, Hiszpania
    Rozegranych meczów10
    Gole / Asysty1 / 2
    Żółte kartki / Czerwone1 / 1
  • Sven Bender
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Ousmane Dembele
    Napastnik, Francja
    Rozegranych meczów17
    Gole / Asysty2 / 6
    Żółte kartki / Czerwone3 / 0
  • Nuri Sahin
    Pomocnik, Turcja
    Rozegranych meczów1
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Emre Mor
    Napastnik, Turcja
    Rozegranych meczów10
    Gole / Asysty1 / 2
    Żółte kartki / Czerwone0 / 1
  • Mario Götze
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów11
    Gole / Asysty1 / 1
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Marco Reus
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Raphaël Guerreiro
    Obrońca, Portugalia
    Rozegranych meczów12
    Gole / Asysty3 / 5
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0
  • Rozegranych meczów14
    Gole / Asysty14 / 3
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0
  • Sebastian Rode
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów14
    Gole / Asysty1 / 0
    Żółte kartki / Czerwone3 / 0
  • Adrian Ramos
    Napastnik, Kolumbia
    Rozegranych meczów7
    Gole / Asysty3 / 0
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Andre Schürrle
    Napastnik, Niemcy
    Rozegranych meczów8
    Gole / Asysty2 / 2
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Christian Pulisic
    Pomocnik, USA
    Rozegranych meczów12
    Gole / Asysty2 / 6
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Shinji Kagawa
    Pomocnik, Japonia
    Rozegranych meczów9
    Gole / Asysty2 / 0
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Mikel Merino
    Pomocnik, Hiszpania
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 1
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Sokratis
    Obrońca, Grecja
    Rozegranych meczów15
    Gole / Asysty1 / 0
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0
  • Łukasz Piszczek
    Obrońca, Polska
    Rozegranych meczów13
    Gole / Asysty2 / 1
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Gonzalo Castro
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów14
    Gole / Asysty3 / 6
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Matthias Ginter
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów13
    Gole / Asysty0 / 1
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Marcel Schmelzer
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów11
    Gole / Asysty0 / 1
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Felix Passlack
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów10
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0
  • Dzenis Burnic
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Julian Weigl
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów15
    Gole / Asysty1 / 0
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0
  • Jacob Bruun Larsen
    Pomocnik, Dania
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Erik Durm
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Roman Bürki
    Bramkarz, Szwajcaria
    Rozegranych meczów14
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Hendrik Bonmann
    Bramkarz, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0

Piłkarz meczu

Marco Reus

Piłkarz meczu z M'gladbach

Sonda

Jak prezentuje się kadra Borussii Dortmund na tle sezonu 2015/16?

Ten sam poziom16%
Mkhitaryan jest nie do zastąpienia5%
Rok temu Borussia była silniejsza39%
Borussia jest silniejsza41%
Łącznie głosów: 296

Ostatnio na forum

Klasyfikacja typera

Wyszukiwarka


>

O co chodzi z Lewandowskim?

Dodał: KP, 13.11.2012; 23:30;
Komentarze: 17


Komentarze użytkowników

BVB forever, 23.12.2012; 22:25:

@mistic:
skoro ty wszystkich oceniasz, i do wszystkich masz jakieś ale, to ja też chce ci powiedzieć pare słów:
to, że jakaś/ jakiś: Borussia is my live, ma konto od miesiąca to nie znaczy że kibicuje tej dryżynie od miesiąca<a poza tym, jeśli nawet to kiedyś trzeba zacząć, więc rozumiem że jak cie mama urodziła to już byleś kibicem BVB, i urodziłeś się w czarno-żółtym stroju, tak?> ale może po prostu nie wiedziała.wiedział że taka str. istnieje.

oceniasz: dawidos91626
a na jakiej podstawie go oceniasz? Znasz go, znasz jego rodzine, jego zwyczaje, wiesz od kiedy interesuje się BVB? NO WŁAŚNIE!! więc proszę, nie oceniaj zbyt pochopnie.

masz także cos do powiedzenia: iwcia09. Czy ona powiedziała, że nie wiem, zakochała się w nim czy coś w tym stylu? NIE. to po co piszesz takie rzeczy, skoro nie wiesz czy ona zna 3 zawodników, czy 5 czy 10. I to nie jest twoja sprawa. Kibicujesz BVB? ŚWIETNIE! kibicuj! ale nie oceniaj innych nie znając ich!!!!

A ty od kiedy kibicujesz BVB?bo z tego co widze to konto tez masz od przeszło roku, więc co, myslisz że możesz nazwac sibie<skoro my nimi nie jesteśmy> kibicem????
MYLISZ SIĘ, NAPRAWDĘ, PROSZE, NASTĘPNYM RAZEM ZANIK NAPRAWDĘ KOGOŚ BD CHCIAŁ SKRYTYKOWAĆ, zastanów się!!

mistic, 23.12.2012; 11:56:

Borussia is my live - widzę że jesteś dzieckiem które jak większość Polaków zachwyciło się borussią ponieważ gra w niej kilku reprezentantów Polski - po pierwsze nie używaj angielskich słów jeśli Cię ich jeszcze w szkole nie nauczono bo live jest czasownikiem i ni jak ma się to twojego życia. Ponad to myślę że borussia przez ten długi, już prawie miesięczny czas kiedy jej kibicujesz, nie jest dla Ciebie jakąkolwiek wartością.

dawidos91626 - nie dziwie się że trzymasz kciuki za to żeby został, bo kiedy odejdzie Twoja znajomość nazwisk w Borussi spadnie o jedną trzecią jak się domyślam. No, może jeszcze oprócz Polaków znasz Gotze i Reusa

iwcia09 to piękne że Robert stanowi dla Ciebie o wyglądzie borussi i jego odejście sprawi że ona nie będzie już taka sama ... . Błagam, ten chłopak gra w naszej drużynie od 2 i pół sezonu ... odejście Kuby, Weidenfellera czy Kehla było by czymś naprawde smutnym, a nie chłopaka który wszedł fo skłądu w poprzednim sezonie ... .

Reasumując, błagam, jeśli naprawde kibicujecie borussi to komentujcie, angażujcie się w życie tej drużyny, jeśli interesuje was trójka polaków i popularność Borussi w Polsce to dajcie sobie spokój.

mistic, 23.12.2012; 11:43:

szlag mnie trafia kiedy sprawdzam date założenia konta kogoś kto pisze tylko o tym, jak Robert jest wspaniały, i za każdym razem okazuje się że ta osoba ma konto od tygodnia :P to straszne :D Robert jest wartościowym piłkarzem, ale cała otoczka z nim związana już przechodzi ludzkie pojęcie. Większość sytuacji związanych z nim jest niczym nie powiązana z sytuacją która naprawde ma miejsce. Dajmy spokój już wszystkim dywagacjom i skupmy się na innych zawodnikach, nie tylko na napastniku, którego naprawde nie trudno zastąpić.

mistic, 23.12.2012; 11:43:

szlag mnie trafia kiedy sprawdzam date założenia konta kogoś kto pisze tylko o tym, jak Robert jest wspaniały, i za każdym razem okazuje się że ta osoba ma konto od tygodnia :P to straszne :D Robert jest wartościowym piłkarzem, ale cała otoczka z nim związana już przechodzi ludzkie pojęcie. Większość sytuacji związanych z nim jest niczym nie powiązana z sytuacją która naprawde ma miejsce. Dajmy spokój już wszystkim dywagacjom i skupmy się na innych zawodnikach, nie tylko na napastniku, którego naprawde nie trudno zastąpić.

pawelski, 09.12.2012; 17:18:

dobrze mówisz
iwcia09

iwcia09, 07.12.2012; 19:52:

Fajnie by było gdyby został ; D
Bo Borussia nie będzie już taka sama jak z nim :(

dawidos91626, 03.12.2012; 20:16:

Szczerze trzymam kciuki za to, żeby Robert pozostał w Borussi.

Pawelinho, 03.12.2012; 12:31:

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o to co zwykle czyli o pieniądze.

RickenZMazowsza, 22.11.2012; 14:46:

Wszystko fajnie tylko "podwyższyć stawkę" to jednak nie jest to samo, co przystać na jego wydumane w Łukowie żądania 7,5 mln eurosów za sezon gry. Jeśli ze strony Roberta i jego agentów nie będzie dobrej woli to trzeba się będzie rozejrzeć za kimś innym.

Borussia is my live, 17.11.2012; 22:51:

kopek_09
Haha: D
Ale ty jesteś mądry.!!
A może Ty wejdziesz za niego??

Nie dziwię się, że interesują się nim takie kluby jak Real itd. .
To napastnik światowej klasy...
Według mnie zasługuje na większe "warunki finansowe"...Jest on świetnym graczem i podstawą Borussi Dortmund.
Szczerze trzymam kciuki za to, żeby Robert pozostał w Borussi. I powtórze słowa : olaBVB, nie mówię tego jako polka, mówię to jako fanka Borussi.
Miejmy nadzieje, że podwyższą stawkę, i Robert przedłuży kontrakt.
Gdyby miał odejść do lepszej drużyny, i prawie w każdym meczu siedzieć na ławce, to byłoby już w ogóle bez sensu, a w BVB gra każdy mecz.!!!.Więc trzymajmy za niego kciuki bo to na prawdę świetny napastnik.!!: )

olaBVB, 15.11.2012; 20:21:

Jak każdy też mam dosyć tej telenoweli, którą podsycają tylko jeszcze bardziej polskie media, ale nie chce by odchodził. Nie mówię to jako Polka, tylko kibic BVB. Stracimy na tym sportowo. "Lewego" ciężko będzie zastąpić. Fajnie byłoby gdyby jasno się wyraził na temat kontraktu. Każdy wiedziałby na czym stoi. Teraz tylko słyszymy "mam kontrakt z Borussią i tego się trzymam". My byśmy chcieli usłyszeć" chcę zostać w Dortmundzie, czuję się tu dobrze i mam nadzieję ze się dogadamy" Niestety musimy czekać ...

fanatyk88, 15.11.2012; 00:17:

Nudne to już jest, irytujące i ciągnie się jak jakaś telenowela. Zgadzam się z tym co napisał malizna. Powiedział wszystko w temacie.
Od siebie dodam tylko tyle : Odejdzie - dobrze, zarobimy gruby hajs i pozbędziemy się napewno części sezonowych kibiców.
Nie odejdzie - też dobrze, drużyna nie zostanie osłabiona i nie trzeba będzie szukać nowego napastnika

malizna, 14.11.2012; 19:46:

Według mnie kwestia transferu Lewandowskiego ma co najmniej kilka płaszczyzn:

1) Lewandowski jest bardzo dobrym napastnikiem, jest młody, a jego potencjał nie jest jeszcze wykorzystany w 100%, regularnie strzela w Bundeslidze, DFB Pokal, potrafi również zdobywać bramki na arenie europejskiej - CL, EL. Nic zatem dziwnego że interesują się nim wielkie firmy typu Real, MU.

2) Lewandowski zasługuje na lepsze warunki finansowe niż te które ma obecnie - 2,2 mln €/sezon, 4 mln €/sezon to kwota adekwatna do jego pozycji w drużynie BVB oraz możliwości finansowych klubu - 7,5 mln to chyba jakiś żart.

3) " Nie możemy komentować każdego wywiadu, jaki udzieli gadatliwy doradca - stwierdził były piłkarz BVB w latach 1981-1998." - podobnie jak Zorca mnie również irytują ciągłe spekulacje na temat rzekomego transferu, coraz to nowych roszczeń itp. itd wysuwanych przez Kucharskiego - poniekąd jest to mieszanka charakteru jego pracy oraz chęci jak najwyższego zarobku wręcz zachłanności. Jego zachowanie musi mieć wpływ na wypowiedzi Roberta a co za tym idzie negatywnie wpływa na atmosferę w drużynie - wypowiedź Kloppa o tym że nie ma problemu z Lewandowskim tylko z jego agentem - coś w tym stylu Juergen mówił

4) "Nie rozumiemy motywacji opinii publicznej, która ciągle dolewa oliwy do ognia w tej sprawie - poinformował Zorc" - jako kibic BVB również jej nie rozumiem i strasznie mnie cały ten huk w polskich mediach wkurza. Poczynając od komentatorów ES2 - pan Janisz po bramce Roberta na 2-0 z Augsburgiem kiedy jego ekspert mówi o świetnym, kluczowym zagraniu Goetze, ten pan w końcu przyznaje mu racje ale zaznacza "ten większy" udział Lewego przy golu - noż ku**A przeciez nikt mu nie odbiera tego gola - on go zdobył, wywiad z Mourinho po meczu z Realem, po pięknym golu Reusa na Bernabeu rozwodzenie się nad genialną asystą - gdzie bramka była rzadkiej urody ale strzelił ją ten przeklęty Reus. Pan Kurowski na konferencjii prasowej przed meczem BVB-RM prosi Kloppa o porównanie CR7 i RL9 na co Juergen odpowiada "I don' understand your quastion.." - żenada.

Byłem sceptyczny jak przechodził do nas z Lecha, ale udowodnił jak bardzo się myliłem, pokzał jak świetnym jest napastnikiem i bardzo chciałbym żeby nie odchodził, jeszcze nie teraz. Wydaje mi się, że ma bardzo dobry kontakt z Mario i Marco - rozumieją się na boisku i nie tylko - chociażby ten kawał, który wyciął Reusowi na treningu. Nie piszę tego jako Polak, cenię Roberta jako napastnika Borussii - naszego łowcę bramek, chociaż ze względu na narodowość jestem podwójnie dumny gdy słyszę Dickela " Torschuetze ist Spieler nummer NEUN - ROBERT... LE-WAN-DO-WSKI!"

Heineken, 14.11.2012; 19:34:

Szczerze mówiąc irytujące się robi dla mnie... a bardzo podoba mi się stanowisko władz BVB. Jak dla mnie odejdzie po tym sezonie jeśli nabije goli. Gdzie? Nie wiem ale pewnie do Anglii. Szkoda tylko że otwarcie nie zadeklaruje: odchodzę, chcę zmienić otoczenie, dalej się rozwijać, dziękuję za współpracę gra w Dortmundzie sprawiła mi wiele radości ble ble ble i byłoby jasne. A tak to gra w jakieś głupie szachy.

kopek_09, 14.11.2012; 09:12:

Jedno jest pewne, że Lewusek odejdzie po tym sezonie :) Mam nadzieję że znajdziemy jeszcze lepszego następce.

JAREkBVB, 14.11.2012; 09:07:

Znakomite :P