Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
zapamiętaj mnie
Załóż konto
Forum Borussia Dortmund

Przyszły mecz

Bayern Monachium - Borussia Dortmund
Puchar Niemiec
środa, 20.12.2017; 20:45

Poprzedni mecz

Borussia Dortmund 2:1 TSG Hoffenheim
Bundesliga
sobota, 16.12.2017; 18:30

Tabela Bundesligi

  • 1
  • Bayern Monachium
  • 17
  • +26
  • 41
  • 2
  • Schalke 04
  • 17
  • +7
  • 30
  • 3
  • Borussia Dortmund
  • 17
  • +15
  • 28
  • 4
  • Bayer Leverkusen
  • 17
  • +11
  • 28
  • 5
  • RB Lipsk
  • 17
  • +2
  • 28
  • 6
  • Borussia M'gladbach
  • 17
  • -1
  • 28
  • 7
  • TSG Hoffenheim
  • 17
  • +5
  • 26
  • 8
  • Eintracht Frankfurt
  • 17
  • +2
  • 26
  • 9
  • FC Augsburg
  • 17
  • +4
  • 24
  • 10
  • Hertha Berlin
  • 17
  • +1
  • 24
  • 11
  • Hannover 96
  • 17
  • -2
  • 23
  • 12
  • VfL Wolfsburg
  • 17
  • 0
  • 19
  • 13
  • SC Freiburg
  • 17
  • -14
  • 19
  • 14
  • VfB Stuttgart
  • 17
  • -8
  • 17
  • 15
  • FSV Mainz
  • 17
  • -9
  • 17
  • 16
  • Werder Brema
  • 17
  • -7
  • 15
  • 17
  • Hamburger SV
  • 17
  • -10
  • 15
  • 18
  • FC Köln
  • 17
  • -22
  • 6

Zawodnicy

  • Rozegranych meczów1
    Gole / Asysty0 / 1
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Roman Weidenfeller
    Bramkarz, Niemcy
    Rozegranych meczów2
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Dan-Axel Zagadou
    Obrońca, Francja
    Rozegranych meczów15
    Gole / Asysty1 / 0
    Żółte kartki / Czerwone2 / 1
  • Neven Subotić
    Obrońca, Serbia
    Rozegranych meczów5
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Marc Bartra
    Obrońca, Hiszpania
    Rozegranych meczów18
    Gole / Asysty4 / 1
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0
  • Jadon Sancho
    Napastnik, Anglia
    Rozegranych meczów1
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Nuri Sahin
    Pomocnik, Turcja
    Rozegranych meczów18
    Gole / Asysty2 / 2
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0
  • Andrey Yarmolenko
    Napastnik, Ukraina
    Rozegranych meczów20
    Gole / Asysty5 / 3
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Mario Götze
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów15
    Gole / Asysty1 / 3
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Marco Reus
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Raphaël Guerreiro
    Obrońca, Portugalia
    Rozegranych meczów11
    Gole / Asysty2 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Alexander Isak
    Napastnik, Szwecja
    Rozegranych meczów5
    Gole / Asysty1 / 1
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Jeremy Toljan
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów12
    Gole / Asysty0 / 1
    Żółte kartki / Czerwone4 / 0
  • Rozegranych meczów23
    Gole / Asysty21 / 4
    Żółte kartki / Czerwone1 / 1
  • Sebastian Rode
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów1
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Mahmoud Dahoud
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów17
    Gole / Asysty0 / 5
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Maximilian Philipp
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów17
    Gole / Asysty6 / 4
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Andre Schürrle
    Napastnik, Niemcy
    Rozegranych meczów7
    Gole / Asysty0 / 1
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Christian Pulisic
    Pomocnik, USA
    Rozegranych meczów22
    Gole / Asysty4 / 1
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Shinji Kagawa
    Pomocnik, Japonia
    Rozegranych meczów20
    Gole / Asysty4 / 4
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Sokratis
    Obrońca, Grecja
    Rozegranych meczów24
    Gole / Asysty2 / 0
    Żółte kartki / Czerwone5 / 1
  • Łukasz Piszczek
    Obrońca, Polska
    Rozegranych meczów11
    Gole / Asysty0 / 1
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Gonzalo Castro
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów18
    Gole / Asysty1 / 3
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0
  • Marcel Schmelzer
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów14
    Gole / Asysty0 / 1
    Żółte kartki / Czerwone3 / 0
  • Julian Weigl
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów16
    Gole / Asysty1 / 0
    Żółte kartki / Czerwone3 / 0
  • Jacob Bruun Larsen
    Pomocnik, Dania
    Rozegranych meczów1
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Ömer Toprak
    Obrońca, Turcja
    Rozegranych meczów17
    Gole / Asysty0 / 1
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0
  • Erik Durm
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Roman Bürki
    Bramkarz, Szwajcaria
    Rozegranych meczów25
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0

Piłkarz meczu

Sokratis

Piłkarz meczu z FSV Mainz

Sonda

Czy Peter Stöger to odpowiedni kandydat do prowadzenia Borussii Dortmund?

Tak64%
Sebastian Kehl byłby lepszą opcją9%
Slaven Bilic nadawałby się bardziej7%
Nie8%
Wolałem Petera Bosza7%
Opcją do końca sezonu powinien być inny trener6%
Łącznie głosów: 90

Ostatnio na forum

Klasyfikacja typera

Wyszukiwarka

Monaco ponownie lepsze od Borussii. Dortmundczycy odpadają z Ligi Mistrzów

Dodał: Rumcajs, 19.04.2017; 22:55;
Rozmiar czcionki:
11 - 12 - 13

Po porażce 2:3 w Dortmundzie, Borussia przegrała w rewanżowym meczu z AS Monaco 1:3 i zakończyła swoje zmagania w Lidze Mistrzów na fazie ćwierćfinałowej.

Podopieczni Thomasa Tuchela w spotkaniu rozgrywanym na stadionie Ludwika II, mieli odrabiać straty z pierwszego spotkania i powalczyć o prawo gry w półfinale.

Niestety wicemistrzowie Niemiec rozpoczęli mecz od utraty gola już w 3 minucie, kiedy do siatki trafił Kylian Mbappe.

Roman Bürki po uderzeniu rywala sparował piłkę przed siebie, do której zdołał dojść utalentowany Francuz, umieszczając ją w bramce.

Borussia była bliska wyrównania w 15 minucie. Z rzutu wolnego uderzył Nuri Sahin, ale piłka trafiła w słupek. Reprezentantowi Turcji zabrakło dosłownie kilku centymetrów - wówczas szans byłby Subasic.

Kiedy wydawało się, że podbudowane BVB ruszy do przodu, Monaco zdobyło drugiego gola. Thomas Lemar zagrał piłkę wprost na głowę Radamela Falcao, który zmusił Bürkiego do kapitulacji.

Po zmianie stron, Borussia szybko zdobyła kontaktowego gola. Ousmane Dembele popędził prawym skrzydłem i dośrodkował na nogę Marco Reusa, którego nie zdołał upilnować Kamil Glik. Uderzenie pod poprzeczkę zaskoczyło Subasicia.

Niestety bramka Reusa nie zmieniła oblicza spotkania. Lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, a kolejne gole wydawały się kwestią czasu.

Monaco przypieczętowało awans w końcowej fazie meczu. W 82 minucie, Valere Germain zaledwie kilka sekund po wejściu na boisko, wykorzystał podanie Thomasa Lemara i ustalił wynik spotkania na 3:1 dla Monaco.

AS MONACO – BORUSSIA DORTMUND 3:1 (2:0)

AS Monaco: Subasic – Touré, Glik, Jemerson, Mendy – Moutinho, Bakayoko – Silva (90. Raggi), Lemar – Falcao (67., Dirar), Mbappé (81. Germain)
Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek, Sokratis, Ginter – Weigl, Sahin (46. Schmelzer) – Durm (26. Dembélé), Kagawa, Reus, Guerreiro (72. Pulisic) – Aubameyang 
Rezerwa: De Sanctis, Jorge, Cardona, N’Doram – Weidenfeller, Merino, Bender, Castro
Gole: 1:0 Mbappé 3', 2:0 Falcao 17', 2:1 Reus 48', 3:1 Germain 81'
Sędzia Skomina (Slowenien), Żółte kartki: -
Widzów: 18.000



Źródło: www.borussia.com.pl / Foto: www.bvb.de

Monaco ponownie lepsze od Borussii. Dortmundczycy odpadają z Ligi Mistrzów

Dodał: Rumcajs, 19.04.2017; 22:55;
Komentarze: 47


Komentarze użytkowników

Pawelinho, 21.04.2017; 18:12:

Felek87

Coś w tym jest może faktycznie powinniśmy o tym zacząć głośno pisać na niemieckich fanpajdżach BVB i może wtedy niemieccy fani otworzą oczy bo tak to niestety, ale marazm będzie trwał w nieskończoność a tuchcio dalej będzie brnął w swoją nieomylność w kolejnym sezonie.

pejkizks, 21.04.2017; 18:11:

@Felek87
Wlasnie to mnie dziwi ze nasz zazad ma az takie klapki na oczach ?
Na kazdym fan page polskim niemieckim BVB cisna tak jak my tu cisniem miliony kibicow widza ze jest zle ... a ci co siedza w zazad nie?? Dziwne to...

Felek87, 21.04.2017; 10:45:

Ogólnie to zgadzam się z większością wypisywanych tutaj komentarzy odnośnie tego, co powoduje, że BVB ma problemy z utrzymaniem stabilnej formy przez kilka kolejnych sezonów oraz zatrzymaniem u nas kluczowych graczy. Minimalizm Watzke, zadufanie Tuchela do swojej chorej wizji taktycznej, wystawianie takich zawodników jak Schmelzer, Ginter czy Durm w najważniejszych meczach itp. Niestety nasz zespół ( zarząd i trener ) nie wyciągają kompletnie żadnych wniosków a nasze komentarze tutaj na forum odbijają się bez echa w świecie. Polecam większości pisanie swoich celnych spostrzeżeń na fanpag'ach Borussii w mediach społecznościowych. Sam krytykuję często decyzje trenera na facebooku, niestety większość niemieckich kibiców BVB zadowala nasza obecna sytuacja i to, że taki Marcel gra 90 minut bo to prawdziwy Borusse. Ci którzy znają języki obce mogliby podzielić się swoim zdaniem wśród szerszego grona odbiorców. Pozdrawiam wszystkich krytycznie myślących.

Sirinuxson, 21.04.2017; 10:21:

Ta cholerna bomba miała spory wpływ na wynik dwumeczu... szkoda. Ale trzeba przyznać obiektywnie, byli lepsi. Indywidualne błędy, kontuzje... może za rok.

MAKAVELI, 21.04.2017; 01:52:

Oby słowa piosenki, "nic nie może przecież wiecznie trwać" odnosiły się także do Tuchela i Watzke go w końcu wypie..

Speq77, 20.04.2017; 20:01:

Jak BVB sięgało 2x po majstra chłopaki mieli po 20 lat. Tuchel nie wiem czego sie boi. Mor nie gra jak gra jest najlepszy w dodatku zapierdziela w obronie jak mało kto. Pulasic gra połowy jak w ogóle gra a jest motorem napędowym. Za dembele często gra durm. Rafael grzeje względem marcelka. O ile klop miał wąską kadrę i rozumiem czemu czasem kogoś po prostu potrzebował na ławce to ten pan zmarnował sezon młodym chłopakom oni za rok będą się dalej ogrywać a nie świadczyć o sile drużyny !!!!!!!!! to jest żałosne.

sciera85, 20.04.2017; 16:58:

21 lat kibicowania bvb, przeżyłem wiele rzeczy tuchela też przeżyję...

Złość na tego kogoś tak przysłoniła mi tragedię, jaką przeżyli piłkarze, mój klub, że zamiast cieszyć się że są cali i zdrowi to krytykuję tego barana. Brawa dla chłopaków czapki z głów, trzymam kciuki za kolejne sukcesy. Pozdrawiam całe środowisko bvb w Polsce

Niestety ten sezon już jest stracony, pod względem ekonomicznym, prestiżowym, czysto sportowym...

Liczę że Watzke się opamięta zwolni tuchela, zorca i siebie samego, pół składu, przyjdzie ktoś kto to ogarnie i za 3-4 sezony będzie kolejny sukces...

BVB forever

konop, 20.04.2017; 13:58:

Normalnie przetarlem oczy i musialem jeszcze raz spojrzec jak zobaczylem sklad...Drum?!?!Qwa DURM?!Czisas - na lawce Dembele i Puli mamy gonic wynik a on wystawia Durma?!W obronie niewielkie pole manewru ale Bender chyba jednak lepiej by sie sprawdzil.Dalej co widzimy?Erik - padaka,Ginter - padaka masakryczna.Mamy walczyc o wynik a klepiemy miedzy Piszczem Papa i Ginterem.Oni po prostu nie wiedza co tuchcio chce grac bo zachowuja sie czesto tak ze byle sie pilki pozbyc ale nie stracic.Ile razy podbjalismy gdzies pod pole karne i pilka wracala do Papy?Pozniej wow : olsnienie tuchcio koryguje ustawienie wchodzi Dembele,ale coz z tego - w przerwie przeciez znowu trzeba wszystko popsuc i jest Marcel i znow Raphael w srodku - kompletny bezsens.Wogole po cholere zdejmowal Sahina i w dodatku jak juz musial to dlaczemu od razu nie wszedl Puli tylko Schmelzer?!?!Oprocz tragicznego Gintera,fatalnego Piszczka powtorze to co chyba wszyscy widzieli - mecz przegral nasz trenejro.Potencjal to ci pilkarze maja(trzeba by tylko defensywe wzmocnic) ale nie ma kogos kto to poustawia raz a dobrze,nie bedzie wrzucal pilkarzy na nie ich pozycje i da sie im troche pozgrywac zamiast zmieniac 11 i eksperymentowac sobie caly sezon.TUCHEL OUTTTTTTT!!!!!!

Ziolek11szef, 20.04.2017; 13:51:

Skład mamy na miarę mistrzostwo BL przyszły sezon już w ogóle zapowiada się ostra walka ale z tym trenerem to i bujern byłby na 4-5 miejscu. Jak ten gość nie odejdzie to co sezon będzie walka o grę w pucharach co doprowadzi do rozpadu składu

Kars, 20.04.2017; 12:06:

Aktualnie ten zespół po prostu nie ma jaj. Nie ma zaszczepionej mentalności zwycięzcy (tylko klepacza wzdłuż boiska), nie mają motywacji. Mam wrażenie, że nie dostają żadnych bodźców od trenera i zarządu po to by walczyć o najwyższe cele. Tylko ciągle sezony przejściowe. Jak w następnym nie będzie widać zaangażowania i realnej walki o najwyższe cele to już nie wiem kiedy... Na pewno nie za obecnego trenera.

TommyGun09, 20.04.2017; 10:07:

Mamy bardzo dobrych zawodników i słabych zawodników oraz bałwana, który nie uczy się na błędach i tym wszystkim zarządza.
Koniec z tłumaczeniem się, że straciliśmy przed sezonem 3 kluczowych zawodników. Przez rok nie zostało wypracowane nic co by dobrze rokowało na przyszłość. Nie prezentujemy żadnego stylu. Obecna BVB to zbieranina przypadkowych ludzi.
Z niecierpliwością czekam aż spadniemy na 5 miejsce bo tylko brak kwalifikacji do LM spowoduje zwolnienie TT. Lepsze to niż stracony kolejny rok. Niech przyjdzie ktoś kto to latem poukłada.

kozihno2010, 20.04.2017; 09:45:

A więc szybka ocena naszych wirtuozow.
Burki- niepewny w interwencjach.
Piszczu- pod formą aż żal patrzeć
Papa-jak u Piszcza
Ginter-k***a brak mi słów
Rafal- bez błysku
Sahin-tu akurat nie mam się czego przyczepić. Walczył starał się był pod gra
Weigl- zagrał dobrze Ale tylko ok 10 min reszta to wszystko klepanie statystyk z SO
Durm-Ja pie***le aż szkoda gadać
Kagawa-jeden z dwóch piłkarzy którzy starali sie grać szybko i kombinacyjnie do przodu
Reus-To właśnie ten drugi
Gabon- a on wogole gra z nami od paru męczy?? ?
Dembele-jak by mógł to okiwal by sam siebie sędziów i przypadkowych przechodni a potem wrócił z powrotem i robił to samo.
Marcel-wchodzi tylko po to by irytować
Puli- jedyną dobrą zmiana.
Tuchel- dziecko z bogatego domu z Menagerem na kompie który myśli że życie to taka gra.

Ja się pytam gdzie moja BORUSSIA??

Ja widzę skład na BMG tak
Burki-Passlack Papa Merino/Bender Rafał- Castro Sahin - Puli Kagawa Dembele -Reus.
Wtedy może coś i gramy.

krystian09, 20.04.2017; 08:17:

Wielu moich poprzedników powiedziało już właściwie wszystko, ale mimo to, powtórzę się. Zapytam jak? Jak można być do k***y nędzy takim hipokrytom jak Tuchel? Gościu przed pierwszym i drugim meczem mówi jak to oni nie będą ofensywie grać, po czym wystawia PIĘCIU OBROŃCÓW +DEFENSYWNEGO POMOCNIKA. Przed drugim meczem to samo. Musieliśmy atakować od samego początku i strzelać gole, a Tuchel znowu wystawia PIĘCIU OBROŃCÓW I DEFENSYWNEGO POMOCNIKA. Ten człowiek jest nienormalny. Z tych 4 połówek jakie zagraliśmy z Monaco, tylko druga połowa pierwszego meczu wyglądała jak gra w piłkę. Dlaczego? BO GRALIŚMY NORMALNYM USTAWIENIEM Z 4 W OBRONIE. Co ten trener jeszcze robi w tym klubie? Nie osiągniemy z nim totalnie NIC. Jest ZEREM. Dlaczego nie zagrał Castro? Dlaczego nie zagrał Puli oraz Dembele? Mamy atakować, jesteśmy z "natury" drużyna, która atakuje, gra ofensywie, strzela bramki! Nie za Tuchela. Ten trener sprowadza nas na dno swoimi *****nymi pomysłami. Nie potrafi piłkarzy zmotywować, wzbudzić w nich chęci gry, nasi NIE MAJĄ WOLI WALKI. Winowajca wszytkiego jest Tuchel. Miał zawodników żeby wystawić normalny, ofensywny skład. Ale nie! On woli swoich niemieckich pupilkow czyli schmelle, Kaleke Durma i beznadziejnego Gintera. Którzy są tragiczni, nie prezentuja NIC. BVB to dla nich za wysoki poziom. I nie będe tutaj oceniał reszty zawodników,tego czy powinni tydzień temu grać, nie będe mówił o zamachu na ich życie. Bo tak czy siak dwumecz z Monaco PRZEGRAŁ TUCHEL I JEGO KURIOZALNE ORAZ IDIOTYCZNE POMYSŁY. Niestety czekam na jakąś kompromitacje BVB, bo tylko sprawi że Watzke zwolni naszego ukochanego trenera.
PS. Zmiana Durma na Dembele w 27 minucie to doskonałe podsumowanie geniuszu taktycznego Tuchela, a raczej jego braku.

TMac1, 20.04.2017; 02:39:

Tuchel chyba jeszcze nie wie, że objął Borussię Dortmund (klub z "nieco większymi" ambicjami od Mainz) i że pierwsze sparingi z nową drużyną i pierwsze obozy przygotowawcze dawno się skończyły. Kosmita XXI wieku!

centaur, 20.04.2017; 00:14:

Zamach zamachem, ale Piszczek juz nie daje rady fizycznie. ma siły na 70 min. Powinien miec ze soba zegarek, i aha minuta 70-ta, od tej pory nie podaje na boki tylko wykop albo do kolegi zupełnie czystego. Inaczej jeszcze niejednego babola zawali miedzy 70 a 90 min meczu. Zreszta, nawet juz w pierszej połowie mial tendecje do przetrzymywania piłki i kiwania sie, mało co juz w I połowie nie zawalił, ale uszło mu na sucho.

Hajzenberg, 20.04.2017; 00:01:

Dargos bardzo dobre podsumowanie.

malizna, 19.04.2017; 23:57:

Cwany ksiegowy Hans Joachim wykupi polise na brak LM, luz w dupie.

centaur, 19.04.2017; 23:55:

Jakos PN mnie nie podnieca, juz lepiej miec 3 miejsce w BL, niz PN i czwarte. Chociaz, moze eliminacje w LM by nam sie przydaly. Pytanie tylko jak jakies Odds by prowadzilo 3:0, to czy bysmy sie podniesli. A tak przynajmniej 6 meczow w LM gwarantowanych.

Pawelinho, 19.04.2017; 23:53:

malizna

Zapomniałeś dodać, że dla Watzke sam udział drużyny w PN jest czymś wyjątkowy i tutaj niespodziewań się zmiany podejścia. Dobijający minimalizm.

malizna, 19.04.2017; 23:51:

Ludzie Watzke jest podjarany 1/4 LM jak nastolatek cyckami, nie zwolni Tuchela bo osiagnal prawie wszystkie przedsezonowe cele. Uwaga: celem Hansa Joachima bylo wyjscie z grupy w LM! Bezposredni awans do LM 17/18 jest jeszcze mozliwy, no i final PN - tu jest gorzej bo trafilismy na Bayern. Mielismy dostac z nimi dopiero w finale.

centaur, 19.04.2017; 23:51:

Dostalismy Monaco, ktore było do przejscia. To był los na loterii bo nie Real czy Juve. Ale ten turkosowy los podłozył nam tez bombe.
Jakos jestem pesymistycznie nastawiony na przyszły sezon, bo tej traumy nie da sie tak łatwo wymazac. Pytanie co wieksza trauma, czy parodie Tuchela z Monaco, czy turkosowe bomby. Czuje ze i trener i zawodnicy do wymiany, bo tu radosci z gry juz nie bedzie. Ten turkosowy zepsuł wszystko.
Nasze "szczały" na bramke to jak szczały Hójto.

Pawelinho, 19.04.2017; 23:45:

pod wodzą tuchcia zdobędzie PN*

Dargos

Po części się z tobą zgadzam i czasami lepiej wybrać mniejsze zło jak kolejną dotkliwą kompromitacje w PN z bajernem niż trwać w marazmie czy minimalizmie proponowanym przez Watzke oraz pana pseudo trenera TT, który gdyby miał jaja to by po prostu odszedł albo powiedział coś w stylu "Tak zj*bałem i biorę za to odpowiedzialność", a tak mamy bezpłciową drużynę prowadzoną przez bezpłciowego treneiro, który najwidoczniej się pogubił i najlepiej dla niego jak i dla BVB byłoby się pożegnać, a on mógłby wyjść z tego z twarzą.

Pawelinho, 19.04.2017; 23:38:

Ja tak jak pisałem przed pierwszym meczem nie mam pretensji do piłkarzy (owszem popełniali masę błędów i tak dalej) ale jakby nie było to za wynik odpowiada trener, który koncertowo przegrał ten dwumecz i to na własne życzenie dlatego nie wierzę (i to jest zasługa "pana" trenera) w to, że ta drużyna pod tuchcia zdobędzie PN, który w dzisiejszym meczu zakpił sobie ze wszystkich kibiców BVB sadzając na ławie Pulisicia oraz Dembele a wystawiając od pierwszej minuty swojego pupilka niejakiego Erika Durma. Im szybciej ten człowiek odejdzie z Borussii Dortmund tym lepiej, ale o sam i tak tego nie zrobi.

Poza tym jeszcze większym problemem jest Watzke, który zamiast zmotywować piłkarzy to on ich dobija tekstami w stylu o oddaniu meczu walkowerem! To jest po prostu chory minimalizm obecnego Watzke, który niestety odbija się na całej drużynie, która mentalnie coraz bardziej dołuje w przeciętność i to niestety widać w każdym meczu.

Powtórzę się raz jeszcze Quo Vadis BVB?

Aha jeszcze jedno TUCHEL OUT!!!

Dargos, 19.04.2017; 23:35:

Nie jestem zły po tym meczu, bo patrząc na nasze wyjazdy w tym sezonie inny wynik byłby niespodzianką (zainteresowanych zachęcam do sprawdzenia sobie, jak w tym sezonie radzi sobie BVB na wyjazdach).
Jednak patrząc na grę BVB na wyjazdach chce mi się rzygać (zresztą nie pierwszy raz w tym sezonie).

Patrząc na cele przedsezonowe można powiedzieć, że misja prawie zakończona sukcesem. W DFB udało się dotrzeć do półfinału, w LM jesteśmy w 8 najlepszych klubów Europy a w lidze zakwalifikujemy się do (co najmniej) el. LM (raczej uda nam się przebrnąć przez kwalifikację, tym bardziej, że będziemy rozstawieni).

To co mnie boli to TOTALNY I PERMANENTNY BRAK ZAANGAŻOWANIA I CHĘCI WALKI.
Winę za to ponosi oczywiści sztab szkoleniowy na czele z żenująco słabym trenerem, który dzisiaj zmianą w 27 minucie udowodnił, że kompletnie nie panuje i nie wie jak zestawić drużynę.
Obiektywnie rzecz biorąc ten sezon jest gdzieś pomiędzy poprzednim naszym, a ostatnim Kloppa.
Tylko że już dawno (nie pamiętam czy nawet kiedykolwiek, być może jeszcze wtedy, gdy obronę stanowił niezniszczalny Brzenska) nie mieliśmy tak beznadziejnej obrony (nawet w beznadziejnym sezonie Kloppa - tam przynajmniej była walka, tylko coś nie wychodziło).
Klopp zbudował solidne fundamenty, wywalając wyżej wymienionego i stawiając na duet Subotić - Hummels, który po kilku latach stanowił postrach większości klubów Europy. Dziś, nasza obrona stanowi tylko politowanie.
Nie trzeba być prorokiem, ani ekspertem piłkarskim. Nawet moja babcia patrząc na 10 minut meczu, albo nawet niekoniecznie.... wystarczy spojrzeć na wynik meczu z Legią w Dortmundzie, oceni stan tej defensywy.

W obronie jest dobry (w skali 1-6) Sokratis, który 8/10 piłek nie przepuści i dobry Piszczek, który po zamachu wciąż się nie ogarnął i zrównał się z "współczesnymi Brzenskami" jak Schmelzer, Durm i Ginter.
Bartra jak dla mnie nie odpali na poziomie Sokratisa. Może być numerem 3, który raz na jakiś czas zastąpi kogoś.
Ale jeżeli sztab i zarząd uznaje, że numerem 2 może być Ginter, to ja się pytam czy my walczymy o utrzymanie czy o LM ? I nie piszę teraz o obecnym wyjściowym składzie, bo teraz to już musztarda po obiedzie. Ale trzeba naprawdę UPAŚĆ NA GŁOWĘ, żeby pozbyć się NOMINALNEGO ŚO jakim był Subotić, wierząc, że w razie wypadnięcia Batry lub Sokratisa DEFENSYWNY POMOCNIK, o bardzo przeciętnych umiejętnościach (Ginter) lub DEFENSYWNY POMOCNIK, który nie umie bronić, tylko przecinać akcje (Bender) mogą BRONIĆ przez 90 minut.

Po raz kolejny wbijam szpilę w prezesa, dla którego osiągnięcie 1/4 LM to szczyt marzeń. Bo to on wraz z managerem Zorcem i trenerem Tuchelem odpowiadają za stan tej kadry. I stan ten kadry wygląda tak, że zakupili Porsche z silnikiem Seicento. I potem się dziwią, dlaczego to nie odpala (czyt. dlaczego tracimy tak dużo bramek).

Być może się nie znam, albo jestem tradycjonalistą. Być może jestem niedzielnym graczem Football Managera i FIFY, który jest nauczony, że jeżeli przestawię Defensywnego Pomocnika na ŚRODEK OBRONY, albo LEWEGO OBROŃCĘ NA WAHADŁO, to on nie będzie mieć tyle gwiazdek ile na swojej NOMINALNEJ POZYCJI. Ale póki co ta teoria się sprawdza, patrząc na Dortmund.

Do końca sezonu zostały tak naprawdę 2 ważne mecze do rozegrania i nie rysują się w kolorowych barwach.
Trzeba być szaleńcem, żeby napisać teraz, że mamy szansę powalczyć z frajernem NA ICH BOISKU, Z PODRAŻNIONĄ AMBICJĄ, WIEDZĄC JAK MY GRAMY NA WYJAZDACH I ŻE DLA NICH TO JEST JEDYNA SZANSA NA PUCHAR W TYM SEZONIE. Szykuje się co najmniej 4 bramki w plecy i zdziwię się bardzo, jak będzie inaczej.
Drugim takim meczem będzie mecz z Hoffenheim. I tutaj upatrywałbym szansy na remis, bo gramy u siebie.
Ale nie łudźmy się na 3 miejsce. Bo na wyjazdach nie zgromadzimy więcej niż 1 pkt (remis z Augsburgiem i porażka z Gladbach).

Burki to poziom Weidenfellera z najlepszych lat i nic więcej.
Piszczek wciąż przeżywa zamach,
Sokratis jest solidny, ale sam meczu nie wygra,
Ginter to defensywny pomocnik na poziomie Freiburga, podobnie zresztą jak Bender.
Schmelzer gra dobrze, jak grają na jego lewą nogę. Jak ktoś zejdzie mu na prawą, to wkręca się w ziemię.
Sahin wraca do formy co cieszy, ale pewnie zaraz będzie mieć problemy mięśniowe.
Reus trzyma podobny poziom ale będzie jak z Sahinem,
Kagawa w dobrej formie, pewnie będzie podobnie.
Weigl poziomu Kehla nie przeskoczy i aktualnie nie widzę mu miejsca na boisku w Dortmundzie, bo mało kto gra teraz już na DEFENSYWNYCH POMOCNIKÓW. (musielibyśmy grać 1-4-1-4-1). Dembele gra tak jak cały Dortmund, czyli ma przebłyski i jak raz na 10 akcji włączy myślenie, to zazwyczaj pada gol. Jak nie zatrzyma się w rozwoju, to za 2-3 lata będzie bardzo dobrym piłkarzem i odejdzie do swojego wymarzonego klubu z La Liga.
Pullisic będzie dobry za 2-3 lata, o ile nie zatrzyma się w rozwoju
Aubameyang to gość tylko do szybkości i dostawiania nogi. 26 goli robi wrażenie, ale sam meczu nie wygra. Musi mieć Reusa, myślącego Dembele i Kagawę w formie, żeby strzelił te 1-2 gole na mecz. Bo on sam gola nie strzeli.

Mitre, 19.04.2017; 23:32:

A ja uważam, że podwaliny są. Mamy młodych piłkarzy z ogromnym potencjałem. Bo jak by nie patrzeć taki Dembele , Guereiro czy Pulisic potrafią zrobić różnicę. Tylko trzeba z nimi jeszcze trochę popracować. Do tego dochodzi Reus, Papa czy Weigl (też młody), który potrzebuje koło siebie kogoś takiego co grał Gundo. Mam nadzieję, że właśnie Dahoud załata tę dziurę po Ilkayu. Jeśli ta para się zgra to o środek pola bedę spokojny. Po drugie Auba musi mieć konkurenta, bo mimo, że liczby go bronią to jednak odkąd wrócił z PA gra kupę przez duże K.
Co do obrony to wróci Bartra, dojdzie Toprak wtedy obrona powinna być bardziej pewna/stabilna.
Co do obsady bramki to chyba nikt nie ma zastrzeżeń, bo Bürki to pewniak. Ewentualnie można by zainwestować już w jakiś młody talent na ławkę.
Tak, więc jak pisałem podwaliny są. Pytanie tylko czy mamy kogoś kto by to wszystko poukładał?

HEJA BVB!!!

Eternal, 19.04.2017; 23:24:

Nie mam żalu do zawodników. Szacunek, że walczyli w tak trudnym czasie. Niestety szczęście, sędzia (w pierwszym meczu) i decyzje trenera nie były po ich stronie. Szkoda Piszczka, ewidentnie ostatnie wydarzenia odbiły się bardzo mocno na jego grze.

Bielak, 19.04.2017; 23:23:

Ja rozumiem, że może z tyłu głowy chłopakom coś siedziało po ostatnich wydareniach, ale niestety to nie jest wytłumaczeniem. Dziś mieliśmy kolejny i mam nadzieję już ostatni pokaz bezsilności i braku pomysłu TT. Ten mecz był w zasadzie przegrany już w momencie ogłoszenia składów. Wiemy, że musimy atakować, wiemy, że mamy w formie Ose i Puliego, ale my gramy zmiennikiem bocznych obrońców na prawym skrzydle, Durmem. W kilka minut przez niego właściwie padają 2 bramki i prawie samobój i jest po meczu. Burkiego błędu nie liczę bo to się zdarza, ale to co zrobił Durm woła o pomstę do nieba. Gościa robi na jeden zamach, ten biegnie za nim jakieś 5 metrów i całkowicie odpuszcza. Kryminał. TT owszem ma dobre decyzje, ale raz na 50 decyzji niestety. Klepiemy bezmyślne podania, zamiast wykorzystywać nasze prawdziwe atuty. Jest bezmyślnie zapatrzony w zawodników typu Durm czy Schmelzer, którzy co najwyżej powinni grać ogony. Przykro to mówić, ale niestety era Piszczka też powoli dobiega końca i niestety, ale potrzebny nam w bliskim czasie jest PO do 11. Passlack ma potencjał, ale co z tego jak nie dostaje szans. TT po pierwszym bardzo fajnym sezonie, okazuje się niestety ale człowiekiem, który nie jest w stanie ogarnąć takiej drużyny w takim tempie, dodatkowo nie umiejąc dostosować do tego odpowiednich elementów i prawidłowego ich wykorzystania.

Jak dla mnie TT po tym sezonie koniecznie musi nas opuścić, bo inaczej nadal będą cyrki z formacjami i zawodnikami, nawet na etapie poważnych meczy w środku sezonu. Przyjdzie Mo, Toprak. Liczę, że pozbędziemy się szrotu czyli: Durm, Ginter, Park, Rode, może Andrzej. Jeżeli byłaby konkretna oferta za Aubę, to o Mbappe nie marzę nawet (co było jeszcze jakiś czas temu możliwe), ale Laccazette byłby raczej dobrym wyborem i całkiem możliwym do ściągnięcia. Za kasę ze szrotu powinniśmy zainwestować w całkiem możliwe transfery typu: B. Davies czy Grimaldo, jakiś zmiennik dla Auby, najlepiej grający w stylu Lukaku (czyli silny, całkiem szybki, nieźle grający głową), oraz koniecznie konkurencja dla Burkiego, np. Horn.

Niestety, mimo tego, że konflikt TT z klubem jakiś jest nie sądzę by byli skłonni już go zwolnić. Przykro mi to mówić, ale dla dobra zespołu chciałbym, żeby w PN z Bayernem zostali ośmieszeni, przez co liczę, że TT mógłby polecieć. Gorzej z tym, że dobrze byłoby uniknąć eliminacji do LM, ale z takim podejściem jest to bardzo wątpliwe.

Jeżeli, faktycznie TT by poleciał co moim zdaniem jest koniecznością chciałoby się Naggelsmana oczywiście. (nie wspominam nawet o Kloppie, który kocha i żyją drużyną). Naggi teoretycznie może i mógłby nas objąć, ale zada sobie pytanie po co skoro w Hoffe już osiągnął LM? Idąc dalej jest paru wolnych trenerów z potencjałem i doświadczeniem mniejszym czy większym, typu Blanc, ale nie sądzę by był to dobry wybór. Ciężko wytypować kogoś kto mógłby te puzzle naprawdę dobrze poukładać, a układać mamy z czego. Moim cichym kandydatem jest Hannes Wolf. Gość ma jaja, całkiem fajnie układa to co ma dostępne i przede wszystkim przemawiają za nim wyniki. Powiedzmy, że z racji pracy u nas, jako tako wie też już jak funkcjonuje klub. Jest młody, miałby nagły skok o kilka poziomów sportowych i czy by go to nie przerosło, ale czy nasz ukochany Kloppo był inny? Z drużyny właściwie młodzieżowej stworzył w kilka lat coś wielkiego, Hannes jak dla mnie ma predyspozycje by pójść dość podobną drogą i mam cichą nadzieję, że tak właśnie może być.

Gruby 1909, 19.04.2017; 23:21:

Nie mam pytań ...

dolan03, 19.04.2017; 23:16:

Oczywiście można zrozumieć, że nasi nadal mogą być w szoku, ale tutaj chodzi bardziej o zaangażowanie. Nie zrozumcie mnie źle.

siper322, 19.04.2017; 23:15:

Czy ktoś jeszcze ma siłę na tego kretyna Tuchela? Czy ten pajac mógłby chociaż jeden mecz wytrzymać bez jakiś eksperymentów? Już się wydawało, że wreszcie BVB wyjdzie normalnym skladem, bo w końcu 4 obrońców. To nie, musiał wcisnąć dwie kaleki Gintera i Durma. Tego drugiego jeszcze potem upokorzył zmieniając po 25 minutach (decyzja słuszna, aczkolwiek Durm powinien rozpocząć po prostu mecz na ławce i tyle). Cud, ze Schmelzer zaczal na lawce. Dlaczego nie zagrał Bender? Dosłownie każdy jest lepszy od tego parodysty. Masa błędów w obronie, złe ustawianie się, żałosne wręcz podania i tak co mecz, ale pierwszy skład nadal jest. Cud, że Sokratis o dziwo nie łapie kontuzji, bo wtedy to nawet Iskra Zakrzów strzelałaby nam bramki. Piszczek po raz drugi odebrał szansę BVB na strzelenie bramki kontaktowej. Aubameyang zagrał beznadziejnie, ale cóż, przychodzi porządna obrona i gościa nie ma. Ale nie ma co się martwić, strzeli na pustaka w Bundeslidze i znowu będzie oh i ah, co za wspaniały napastnik. Sahin nie zasłużył na zejście po pierwszej połowie, był moim zdaniem najlepszy na boisku, no ale trzeba było wpuscic pupilka Marcelka. Reus po kontuzji, a drugi mecz pod rząd z bramka. Może za sezon będzie to lepiej wyglądać, ale pewnie znowu kogoś sprzedadzą, kupią młokosa i znowu liczenie, że następny sezon będzie lepszy

malizna, 19.04.2017; 23:14:

Dlugo bronilem Tuchela, ale wszystko ma swoje granice. Byloby najlepiej gdybysmy sie rozstali po tym sezonie. Zmiana Durma na Dembele przy 0-2 w 26 minucie jest az nadto wymowne.

dolan03, 19.04.2017; 23:13:

No to co? Przez zamach, sędziów czy słabą murawę i kontuzje? TT ostatnio sam się pogubił. To widać. Jego ustawianie drużyny czy też zmiany jakie wprowadza to jakieś nieporozumienie. On nie jest Sir Alexem Fergeusonem. Dlaczego Durm na prawej flance? Dlaczego Ginter w środku? Dlaczego Schmelle za Sahina, ktory jako jedyny z Kagawą prowadził grę? Mamy zespół a raczej składankę. No przypatrzcie się. Nie ma kominikacji ze sobą i woli walki. Ginter woli postękać i machać rączkami zamiast się wziąć w garść i pocisnąć z bara kogoś. Pisczek ostatnio kiepsko. W tym dwumeczu jego dwie bramki wpadły. Nie mam pojęcia co będzie dalej, ktos napisał że od Finału LM BVB idzie cały czas w dół. I ma racje, bo coraz częściej gramy przeciętnie, lecz gdy jakiś mecz wygramy efektownie, to nagle wszystkim wiara powraca.

Kristf, 19.04.2017; 23:10:

Nie kumam Tuchela, długo starałem się go nie krytykować, ale co on odpie***. Durm kontuzjowany przez nie wiem, 3 tygodnie? Wchodzi od razu po kontuzji gra piach, zresztą nawet przed kontuzją nie wiem co on robi w składzie nawet meczowym, zje** ustawienie 3:4:3 uparcie mimo, że gramy w nim tragicznie. Pierd*** o ultra ofensywnym nastawieniu przed meczem i zabieranie miejsca dla ofensywnego gracza przez obrońcę. Po 25 min jednak okazuje się, że Durm się nie nadaje, zmiana która przydałaby się później. Zmiana na 4:5:1 i gra zaczyna się układać i schodzi (!??!!) Sahin, najlepszy gracz pierwszej połowy po to, żeby wszedł Schmelzer (!!!???) a Rafał, który widać na lewej stronie czuje się najlepiej zostaje uwięziony w środku pola, gdzie wygląda jak zwierzę w klatce. Ja już nie wiem co mam więcej napisać. Piszczek nie wiem co się z nim dzieje, strasznie słabo w 60 min oddycha rękawami. Weigl też nie jest sobą, gra mega słabo. Obama niewidoczny. Jeśli w przyszłym sezonie dalej będzie pierd**enie o zespole w przebudowie, rozmowy motywacyjne typu " nie damy rady, ale będziemy walczyć" to jestem za zwolnieniem Tuchela po miesiącu. Szkoda czasu na gościa, który jest uparty jakosioł. Na koniec gratuluje Monaco, szkoda że to może być ich ostatni sezon w takim składzie, bardzo chcę żeby wygrali LM, zasługują na to, grają jak BVB w 2012\13.

karas, 19.04.2017; 23:09:

Przed meczem byłem dobrej myśli i bardzo wierzyłem w awans... niestety kiedy zobaczyłem skład na ten mecz to aż nie mogłem uwierzyć, że znowu nasz świetny trener kombinuje ze swoimi pupilami. Nie potrafię zrozumieć dlaczego w takim meczu, w meczu gdzie musimy odrabiać straty... Mam cichą nadzieje, ze w meczu z Bayernem Ginter oraz Durm nie znajdą się w wyjściowej 11, a my (zwłaszcza trener) podejmiemy poważną walkę o awans do finału. Cekawi mnie jak trener będzie się tłumaczył po tym meczu.

Hajzenberg, 19.04.2017; 23:06:

Drużyna ma potencjał ale z innym trenerem. Nie mam już cienia wątpliwości że Tuchel się nie nadaje. A dla tych co są zakochani w poprzedni sezonie to przypomnę mecz z Liverpoolem i to jak Kloop pokazał mu miejsce w szeregu.

Taki szybki przykład jak myślicie Monaco bardziej by się obawiało gdyby Dembele grał od początku ? Wiedzieliby że trzeba zabezpieczać tyły. A tak wychodzą patrzą, widzą Durma :) No to hej do przodu on nam nic nie zrobi ani w obronie ani w ataku XD

Można by się rozpisywać ale po co ? Jak młodzi będą dobrze prowadzeni to coś z tej drużyny będzie ale to musi się zmienić trener.

A na koniec jeszcze pozwolę sobie zacytować pana Smokowskiego

"Tuchel jest skonfliktowany ze wszystkimi "

PS2

Mam nadzieje że na tej kartce w trakcie meczu pisał wypowiedzenie.

Misiek88, 19.04.2017; 23:05:

Borussia jest znudzona stylem i eksperymentami jakie zapodaje ten marny trener Tuchel...
Pewnie będzie się tłumaczył że nie tak miało być i że bramka padła za szybko co podcieło Im skrzydła.
Nie potrafię zrozumieć po co On tego Durma od pierwszej minuty wystawił?!
Nie ma w ogóle człowiek pojęcia co robi...

WoNsz, 19.04.2017; 23:05:

To samo przez cały sezon czyli 0 walki 0 pomysłu na grę 0 taktyki 0 obrony po prostu jedno wielkie ZERO tym właśnie jest BVB Tuchela, można przegrać po walce ale oni nawet nie próbowali walczyć w tym meczu i to boli najbardziej. Swoją drogą przed sezonem 90% ludzi na tej stronie śmiało sie z pomysłu sprowadzenia Glika do BVB jak dla mnie
Kamil zjada umiejętnościami i wolą walki wszystkich naszych obrońców.

adrian94, 19.04.2017; 23:04:

O naszym trenerze wydaje mi się że nie warto się już wypowiadać, szkoda nerwów. Tak jak wcześniej powiedziano zmiana w 27 minucie ukazała jak genialnym taktykiem jest TT. Co do samego meczu, to postanowiłem nie pisać nic o zawodnikach bo niektórym po prostu by się oberwało. Styl naszej gry warty jest jednak komentarza.. Tylko co tu komentować, żenada jednym słowem. Mam nadzieję że pewna osoba w lecie nas opuści a z nim kilka ,,utalentowanych'' zawodników. Walczmy o finał PN, wywalczmy LM i zapomnijmy o tym sezonie jak najszybciej dla własnego dobra.

Nebraska, 19.04.2017; 23:03:

Ja jakąś tych podwalin nie widzę. Od finału LM Borussia leci po linii prostej w dół. Co roku oddajemy naważniejszych piłkarzy. Tego lata odejdzie Auba, a może ktoś jeszcze. Nasze największe transfery to chory Gotze i Schurle. Chcociaż jak byli zdrowi to i tak grali piach.
Moim skromnym zdaniem Tuchel nie jest taki zły. Po prostu mamy słabą jakość piłkarską. Obrona to katastrofa. Środek pomocy też nie lepszy. "Wielki" środkowy pomocnik Weigl, który boi się zagrać do przodu.

kubson, 19.04.2017; 23:03:

Nie osiągniemy nic z Tuchelem. Nie wiem co on wyprawia. Wystawia Durma. Dembele na ławie. I jego "genialna" taktyka klepania wśród obrońców. Ok. Pierwszy mecz do wybaczenia. Ale ten? Zero pomysłu. Słaba defensywa. Nic nie pokazali kompletnie. Tuchel pewnie i tak zostanie na przyszły sezon. Trudno. Znowu nic nie ugramy. Ja w gościa już nie wierzę.
Za tydzień półfinał ostatniej szansy na jakikolwiek puchar czyli PN. Ale nie ma co się oszukiwać. Prawdopodobnie wynik z przed dwóch tygodni się powtórzy. Bayern wczoraj powalczył. Odrobił stratę. A my już w pierwszych minutach straciliśmy jakiekolwiek szanse na awans. I za tydzień Bayern odkuje się na nas i będzie pozamiatane. Brawo dla Monaco. Życzę im finału z Juventusem. Dobranoc :(

Wirtuoz, 19.04.2017; 23:02:

I gdzie ***** w końcu jakieś konkrety w sprawie zamachu? niemieckie służby dalej próbuja wszystko tuszować żeby nie eskalować złości na ciapatych?

Mlodzik, 19.04.2017; 23:00:

Tak właśnie. Nie wiem czemu wszedł Schmelzer za Sahina, który był najlepszy(?) albo jeden z lepszych na pewno w 1 połowie. Dużo odbiorów, kilka dobrych zagrań, słupek z wolnego..

Prędzej za Rafałą, który za dobrze nie grał.
Piszczek 3 mecz od wybuchów i 3 fatalny.
Niestety to on zabrał głównie półfinał LM, ale może dlatego, że mocno przeżył ten zamach. Pozostaje czekanie na półfinał i na następny sezon z nadzieją, że wreszcie zobaczymy taki Dortmund jaki chcemy oglądać.

Wirtuoz, 19.04.2017; 23:00:

Abstra***ąc od tego co wydarzyło się przed pierwszym meczem, to pełną odpowiedzialność za porażkę w rewanżu ponosi Tuchel. To on zawalił nam ten mecz swoim ustawiniem i decyzjami personalnymi. Oczywistym było, że musimy wyjść czwórką obrońców, z Guerreiro na lewej i najlepiej Benderm obok Sokratia. Do tego w przerwie zmiana Sahina (jednego z lepszych) za Schmelzera. Ja domyślam się, że to pewnie jakiś uraz Turka, ale na litość boską przecież był jeszcze Castro.
Dalej nie mogę uwierzyć jak on mógł wystawić taki skład, cisną mi się na usta pewne epitety pod jego adresem.

BVBVBVBVBVB, 19.04.2017; 22:59:

Zmiana Durma na Dembele w 27 minucie jest świetnym podsumowaniem tego co się stało.

Zawiedli wszyscy.

Nie pamiętam ostatnio tak smutnego meczu i w beznadziei.

Tuchel odbiera marzenia...

mocnykuba99, 19.04.2017; 22:57:

?no to moze ja zaczne.

sklad wyjsciowy tragiczny durm ponizej 0 ginter 0 auba nic specjalnego. zmiany??? tuchel bez sensu zrobil. sahin dobra 1 polowa i nagle zmiana .brak slow . 0 koncepcji na gre .


jednym slowem TUCHEL OUT

Mitre, 19.04.2017; 22:56:

Tak na gorąco, zaraz po meczu chciałoby się w emocjach pojechać po kilku nazwiskach, ale postaram się tego nie zrobić ponieważ i tak to nic nie zmieni. Żal tylko patrzeć na chłopaków i na taką Borussię. Serce się kraje.
Nie chcę teraz nawet myśleć co będzie w przyszłą środę, bo to co zobaczyłem dzisiaj delikatnie mówiąc nie napawa optymizmem. Marzy mi się wejść do finału PN, ale nie ma co się oszukiwać - z taką grą to się walczy o utrzymanie, a nie o trofea.
Dograjmy ten sezon. Wywalczmy awans do przyszłorocznej LM i w końcu zbudujmy tę drużynę. Podwaliny są i (moja) wiara też.

HEJA BVB!!!

Papik145, 19.04.2017; 22:56:

Tylko pozostał PUCHAR NIEMIEC !