Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ

Borussia.com.pl & BVB09.pl :: polskie centrum BVB

Monaco ponownie lepsze od Borussii. Dortmundczycy odpadają z Ligi Mistrzów

Dodaj komentarz

Tylko zalogowani mogą dodawać komentarze

Rozmiar czcionki:
11 - 12 - 13

Po porażce 2:3 w Dortmundzie, Borussia przegrała w rewanżowym meczu z AS Monaco 1:3 i zakończyła swoje zmagania w Lidze Mistrzów na fazie ćwierćfinałowej.

Podopieczni Thomasa Tuchela w spotkaniu rozgrywanym na stadionie Ludwika II, mieli odrabiać straty z pierwszego spotkania i powalczyć o prawo gry w półfinale.

Niestety wicemistrzowie Niemiec rozpoczęli mecz od utraty gola już w 3 minucie, kiedy do siatki trafił Kylian Mbappe.

Roman Bürki po uderzeniu rywala sparował piłkę przed siebie, do której zdołał dojść utalentowany Francuz, umieszczając ją w bramce.

Borussia była bliska wyrównania w 15 minucie. Z rzutu wolnego uderzył Nuri Sahin, ale piłka trafiła w słupek. Reprezentantowi Turcji zabrakło dosłownie kilku centymetrów - wówczas szans byłby Subasic.

Kiedy wydawało się, że podbudowane BVB ruszy do przodu, Monaco zdobyło drugiego gola. Thomas Lemar zagrał piłkę wprost na głowę Radamela Falcao, który zmusił Bürkiego do kapitulacji.

Po zmianie stron, Borussia szybko zdobyła kontaktowego gola. Ousmane Dembele popędził prawym skrzydłem i dośrodkował na nogę Marco Reusa, którego nie zdołał upilnować Kamil Glik. Uderzenie pod poprzeczkę zaskoczyło Subasicia.

Niestety bramka Reusa nie zmieniła oblicza spotkania. Lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, a kolejne gole wydawały się kwestią czasu.

Monaco przypieczętowało awans w końcowej fazie meczu. W 82 minucie, Valere Germain zaledwie kilka sekund po wejściu na boisko, wykorzystał podanie Thomasa Lemara i ustalił wynik spotkania na 3:1 dla Monaco.

AS MONACO – BORUSSIA DORTMUND 3:1 (2:0)

AS Monaco: Subasic – Touré, Glik, Jemerson, Mendy – Moutinho, Bakayoko – Silva (90. Raggi), Lemar – Falcao (67., Dirar), Mbappé (81. Germain)
Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek, Sokratis, Ginter – Weigl, Sahin (46. Schmelzer) – Durm (26. Dembélé), Kagawa, Reus, Guerreiro (72. Pulisic) – Aubameyang
Rezerwa: De Sanctis, Jorge, Cardona, N’Doram – Weidenfeller, Merino, Bender, Castro
Gole: 1:0 Mbappé 3', 2:0 Falcao 17', 2:1 Reus 48', 3:1 Germain 81'