Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ

Borussia.com.pl & BVB09.pl :: polskie centrum BVB

zapamiętaj mnie
Forum Borussia Dortmund

Przyszły mecz

Real Madryt - Borussia Dortmund
Liga Mistrzów
środa, 07.12.2016; 20:45

Poprzedni mecz

Borussia Dortmund 4:1 Borussia M'gladbach
Bundesliga
sobota, 03.12.2016; 15:30

Tabela Bundesligi

  • 1
  • Bayern Monachium
  • 13
  • +20
  • 30
  • 2
  • RB Lipsk
  • 12
  • +17
  • 30
  • 3
  • Hertha Berlin
  • 13
  • +10
  • 27
  • 4
  • TSG Hoffenheim
  • 13
  • +11
  • 25
  • 5
  • Borussia Dortmund
  • 13
  • +16
  • 24
  • 6
  • Eintracht Frankfurt
  • 12
  • +8
  • 24
  • 7
  • FC Köln
  • 13
  • +6
  • 22
  • 8
  • Schalke 04
  • 12
  • +3
  • 17
  • 9
  • Bayer Leverkusen
  • 13
  • -1
  • 17
  • 10
  • FSV Mainz
  • 13
  • -3
  • 17
  • 11
  • SC Freiburg
  • 13
  • -8
  • 16
  • 12
  • FC Augsburg
  • 12
  • -4
  • 13
  • 13
  • Borussia M'gladbach
  • 13
  • -9
  • 13
  • 14
  • Werder Brema
  • 13
  • -15
  • 11
  • 15
  • VfL Wolfsburg
  • 13
  • -6
  • 10
  • 16
  • SV Darmstadt
  • 12
  • -12
  • 8
  • 17
  • FC Ingolstadt
  • 13
  • -14
  • 6
  • 18
  • Hamburger SV
  • 12
  • -19
  • 4

Zawodnicy

  • Roman Weidenfeller
    Bramkarz, Niemcy
    Rozegranych meczów3
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Joo-Ho Park
    Obrońca, Korea Południowa
    Rozegranych meczów2
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Neven Subotic
    Obrońca, Serbia
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Marc Bartra
    Obrońca, Hiszpania
    Rozegranych meczów10
    Gole / Asysty1 / 2
    Żółte kartki / Czerwone1 / 1
  • Sven Bender
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Ousmane Dembele
    Napastnik, Francja
    Rozegranych meczów17
    Gole / Asysty2 / 6
    Żółte kartki / Czerwone3 / 0
  • Nuri Sahin
    Pomocnik, Turcja
    Rozegranych meczów1
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Emre Mor
    Napastnik, Turcja
    Rozegranych meczów10
    Gole / Asysty1 / 2
    Żółte kartki / Czerwone0 / 1
  • Mario Götze
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów11
    Gole / Asysty1 / 1
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Marco Reus
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Raphaël Guerreiro
    Obrońca, Portugalia
    Rozegranych meczów12
    Gole / Asysty3 / 5
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0
  • Rozegranych meczów14
    Gole / Asysty14 / 3
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0
  • Sebastian Rode
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów14
    Gole / Asysty1 / 0
    Żółte kartki / Czerwone3 / 0
  • Adrian Ramos
    Napastnik, Kolumbia
    Rozegranych meczów7
    Gole / Asysty3 / 0
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Andre Schürrle
    Napastnik, Niemcy
    Rozegranych meczów8
    Gole / Asysty2 / 2
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Christian Pulisic
    Pomocnik, USA
    Rozegranych meczów12
    Gole / Asysty2 / 6
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Shinji Kagawa
    Pomocnik, Japonia
    Rozegranych meczów9
    Gole / Asysty2 / 0
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Mikel Merino
    Pomocnik, Hiszpania
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 1
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Sokratis
    Obrońca, Grecja
    Rozegranych meczów15
    Gole / Asysty1 / 0
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0
  • Łukasz Piszczek
    Obrońca, Polska
    Rozegranych meczów13
    Gole / Asysty2 / 1
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Gonzalo Castro
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów14
    Gole / Asysty3 / 6
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Matthias Ginter
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów13
    Gole / Asysty0 / 1
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Marcel Schmelzer
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów11
    Gole / Asysty0 / 1
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Felix Passlack
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów10
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0
  • Dzenis Burnic
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Julian Weigl
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów15
    Gole / Asysty1 / 0
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0
  • Jacob Bruun Larsen
    Pomocnik, Dania
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Erik Durm
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Roman Bürki
    Bramkarz, Szwajcaria
    Rozegranych meczów14
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Hendrik Bonmann
    Bramkarz, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0

Piłkarz meczu

Ousmane Dembele

Piłkarz meczu z Eintrachtem

Sonda

Jak prezentuje się kadra Borussii Dortmund na tle sezonu 2015/16?

Ten sam poziom16%
Mkhitaryan jest nie do zastąpienia5%
Rok temu Borussia była silniejsza38%
Borussia jest silniejsza41%
Łącznie głosów: 295

Ostatnio na forum

Klasyfikacja typera

Wyszukiwarka


>

Media: Castro w Dortmundzie

Dodał: PM, 21.05.2015; 15:35;
www.bundesliga.de
Komentarze: 25


Komentarze użytkowników

Borix, 22.05.2015; 06:20:

Jebani malkontenci, chcielibyście wyjebać pół składu, a jak kogoś kupujemy to narzekacie. Wam to by trzeba kupić pół Realu i Barcy, żebyście nie szczekali.

bartolomeo, 21.05.2015; 20:32:

Castro jaki jest każdy widzi... Tak serio nie wiem czy to do końca dobry ruch.Nie żebym uważał go za złego zawodnika tylko obawiam się że to piłkarz jednego klubu.Mam nadzieję że jak już przyjdzie to nie osiądzie na laurach a będzie się nadal rozwijał.Były gorsze transfery od niego także chyba nie ma co narzekać.

Hanys94, 21.05.2015; 19:30:

No to dla porownania masy tez Kagawe ktorzy przyszedl za pareset tysiecy :) Kazdy klub ma jakies udane transfery mlodych graczy. Roznica polega na tym w jakiej sytuacji sie klub znajduje, jesli chcesz utrzymac poziom na LM to potrzebujesz doswiadczenie (np Bayern kupil Alonso jak Lahm, Thiago i Schweini kontuzje mieli a nie jakies mlodzika). Powtorze sie - Castro to doswiadczony zawodnik znajacy lige, grajacy stabilnie i po za tym jest wszechstronny. Moze smialo pograc 4-5 lat na wysokim poziomie. Co do kupna mlodych zawodnikow to nie ma gwaracji ze mlodzik odpali. Powtarzajac sie znowu, zeby moze dotarlo - by grac na poziomie europejskim potrzebne jest doswiadczenie zwlaszcza w srodku pomocy. :) Reus jak do nasz przyszedl - ok był zajebisty ale nie był gwiazda takiego formatu jak teraz. Dalej - nie krytykuje nigdzie transferu Ciro czy Mikiego - czytaj uwaznie o czym pisze a pozniej komentuj, bo napisalem ze wydalismy na nich duzo kasy ale nie sa to tranfery jakich dokonuja kluby typu Chelsea, PSG, City, Bayern, Barca, Real itp. Jak na nas bardzo duzo, jak dla nich 30 mln to tani zawodnik :) Adis dobrze pisze co do transferów - było to juz troche temu jak BVB robilo takie transfery i powiedziano bylo jasno - nie bedzie klub wydawac kasy na zawodnikow tak duzo, zeby sie zadluzyc, co bardzo dobrze popieram. Pozniej dlugi, problemy i sprzedaz klubu :)

Adis, 21.05.2015; 18:59:

Maczuga i jeszcze miesiac temu Polscy Fani Bayernu sobie na niego chrapke robili.

Maczuga, 21.05.2015; 18:58:

Ja sugeruje się przy transferze tym, że fani Bayeru uważają go za mocny punkt swojego zespołu i bardzo ciężko im się rozstać z Castro. Więc raczej jestem zadowolony z tego jeśli przyjdzie.

Hanys94, 21.05.2015; 18:48:

@qzase: Chłopczyku jak byś kibicował BVB długie lata to bys wiedział jak ostatnim razem skończyło sie zadłużanie klubu. :) Po za tym jakby kupić gwiazdę to trzeba jeszcze ją opłacić co jest nie raz drozsze patrzać na cały 4 lub 5 letni kontrakt niz jej kupno. Dalej - kupując jednego takiego gracza i placąc mu tak duzo na starcie w BVB (1 bo na wiecej na pewno nie ma szans) jak klub traktuje innych zawodnikow ktorzy graja po kilka lat i zarabiaja 2 razy mniej. Wtedy albo masz zepsuta atmosfery, afery itp albo gracze chca odejsc lub ostatnia mozliwa opcja - zwiekszyc kazdemu zarobki a to znowu masz dziesiatki mln. Co do HSV to wlasnie oni sa zadluzeni, porobili transfery i to nie przemyslane (jedynia Lassoga na +) i sa gdzie sa od kilku lat. Zainteresuj się jak wygladaja negocjacje transferowe, ile wynosza + /- place pilkarzy i zobacz ile klubow upadlo przez dlugi + nie porownuj BVB do City i PSG (bo nie mamy na caly szczescie wlasciciela) lub Realu, Barcy czy Bayernu bo kluby te sa finansowo na calkowicie innym poziomie. A teraz co zrobic zeby byc na takim poziomie - reklamowac sie na calym swiecie dlatego mecze sparingowe w Azji w tym roku jak najbardziej na tak ! :)

TMac1, 21.05.2015; 18:46:

Hanys94, od sezonowców to wyzywaj swoich ziomali z piaskownicy... Chcesz przykład piłkarza ? To masz -> Ever Banega. Kosztował Sevillę zaledwie 2,5 bańki, a my dajemy 11-12 za Castrata... Czemu krytykujesz teraz transfer Ciro czy Heńka ? Przed ich transferami do Dortmundu pewnie też od sezonowców wyzywałeś wszystkich, którzy ich nie chcieli... A Reus był już genialny, jak do nas przychodził, a nie dobry...

Xercon, 21.05.2015; 18:45:

qzase Tak bo gwiazdy chcą grać w BVB ........... Firmino będzie miał lepsze oferty niż ta od BVB Poza tym to bardziej napastnik niż pomocnik' Długów nie mamy ale nie mamy też jakiś mega sponsorów czy wpływów nie wiadomo skąd .....

kamaniszi, 21.05.2015; 18:45:

No i fajnie Khel już zastąpiony teraz tylko Gundogan i ktoś na lewą obronę i możemy grać .

Adis, 21.05.2015; 18:41:

Kupowala BVB gwiazdy x lat Temu,Moller,Kohler,Sammer,czy Reuter to byly gwiazdy swiatowego formatu jak przychodzili,.Nie wiem co macie,ja sie Ciesze z Castro bo odchodzi doswiadczony Kehl przychodzi doswiadczony Castro,nie mozna opierac srodka Pola tylko na mlodziezy bo nie zawsze to dobry pomysl,ja sie bardzo ciesze i witam go w naszym klubie.Zobaczymy co przyniesie reszta okienka.

qzase, 21.05.2015; 18:33:

Mordo a co stoi na przeszkodzie zeby Borussia kupiła w koncu jakas gwiazde? Czy mamy milinowe długii?? Idac Twoim tokiem myslenia to skonczymy jak HSV...

Hanys94, 21.05.2015; 18:25:

Tmac1 i qzase wezcie ogarnijcie i powiedzcie mi kiedy BVB kupiło naprawde gwiazde swiatowej klasy? Reus - byl dobry ale nie wybitny jak przyszedl. Miki - dobry i duzo kasy ale liga ukrainska a nie hiszpania czy anglia. Ciro? Krol strzelcow z wloch, gdzie liga sie strasznie pogorszyla patrzac 10-20 lat do tylu gdzie dominowali Europe. Podajcie jeden przykład gracza gdzie BVB wydało mnóstwo kasy i kogo wy byście chcieli. Moze Tielemansa? 15-20 mln za 18 ktory nie gra stabilnie tak? A pożniej narzekanie by było ze gra slabo ale LM nie ma. Jak chcesz grac na najwyzszym poziomie to potrzebujesz doświadczenia, Castro je ma, jest ograny we wszystkich pucharach i zna lige bardzo dobrze. Moim zdaniem bardzo dobry transfer, za takie pieniądze. Jeszcze dodam na koniec, ze jak chcecie nie wiadomo jakis transferów to zapraszam do PSG, ManC, Realu lub Barcy a nie do BVB sezonowcy i fani sukcesu :)

qzase, 21.05.2015; 18:16:

Jak dostaniemy co najmniej 20 mln euro za Gundo to mozna dolozyc 10-15 i kupic juz kogos na poziomie... np. Firmino

Ero, 21.05.2015; 18:05:

Castro to bardzo dobry zawodnik. Realne wzmocnienie naszego środka pola. Bardzo się cieszę na ten transfer.

Xercon, 21.05.2015; 17:52:

qzase a kogo Ty chcesz ?? Modricia może ??? Krossa ??? to nie FM że możesz wyciągnąć do średniaka największe gwiazdy.

qzase, 21.05.2015; 17:42:

Tmac1 własnie o tym mowie.... to żadna gwiazda, jak on ma zastapic Gundogana to niedługo jak Reus odejdzie zastąpi go jakis Kruse, czy inny wynalazek... borussio co sie z toba dzieje...

PM, 21.05.2015; 17:40:

TMac szanuje cię za całokształt ale nie wiem co w ciebie wstapilo z tym Castro. Moze warto sie troche zorientować w sprawie?

TMac1, 21.05.2015; 17:34:

Gość nabija sobie statystyki głównie na ligowych "kelnerach". W europejskich pucharach w zasadzie niewidoczny. W reprezentacji Niemiec nie gra. Wątpliwe wzmocnienie... Zawsze jednak można sobie wmówić, że to niedoceniany gigant pokroju Modrica...

Leonidas1906, 21.05.2015; 17:22:

oby to była prawda bo zostaniemy bez defensywnych pomocników

KR, 21.05.2015; 16:52:

Odchodzi Kehl, odchodzi Gundo, nie wiadomo co z Jojiciem czy Leitnerem, jest jeszcze niby KIrch no ale... Co do Castro to według mnie dobry transfer, dodać do tego jeszcze Geisa, sprzedać kogoś z dwójki Jojić, Leitner, dawać szanse Burniciowi(Dla mnie Tielemans jest nierealny) i jest dobrze.

Axel, 21.05.2015; 16:41:

Nie widzę związku między przyjściem Castro, a transferem Geisa. Odchodzi od nas dwóch zawodników, więc musimy wyrównać straty. Obaj są pomocnikami, ale o nieco innym profilu. Geis za Kehla, Gonzo za Gundogana i gra gitara.

qzase, 21.05.2015; 16:10:

Nie sadzicie chyba, ze podczas jednego okienka odejdzie Sahin i Jojic, + emeryt Kehl, ale to inna kwestia, jego przyjscie bedzie oznaczac, to ze byc moze Geisa nie przyjdzie juz nikt inny na srodek pomocy

obiektywnie, 21.05.2015; 16:01:

Doświadczony gracz, nie należący do najmłodszych... Ostatnie dwa lata pokazują że Klopp sobie z takimi nie radzi (Immobile, Mkhitarian, Ramos), jednak od przyszłego sezonu stery przejmuje Thomas i być może on będzie potrafił wykorzystać 100% potencjału Castro (i również Mkhitariana oraz Ciro o ile on zostanie)

qzase, 21.05.2015; 15:57:

Jak to jest prawda, to pozostaje jedynie ręce rozłożyć....