Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ

Borussia.com.pl & BVB09.pl :: polskie centrum BVB

zapamiętaj mnie


Konferencja prasowa z Tuchelem

Dodał: PM, 03.06.2015; 14:30;
Komentarze: 4


Komentarze użytkowników

bizon5312, 03.06.2015; 21:17:

"Bardzo się ciesze, że mogłem objąć ten zespół i obiecuje że od teraz dla Borussi nie ma żadnej taryfy ulgowej" :)))

Ero, 03.06.2015; 16:48:

Kurde, aż mi się wstyd przyznać do tego, ale jaram się strasznie i już powoli zapominam, że po Jurgenie nie ma zycia. Strasznie jestem ciekaw pracy Tuchela :D

KR, 03.06.2015; 15:31:

Dużo się nie dowiedzieliśmy z tej konferencji ale tak jak mówi Mesut, nie wiadomo czego można się spodziewać po przyszłym sezonie, może być mistrzostwo a może być gorzej niż w tym sezonie.

Mesut, 03.06.2015; 14:40:

Tuchel przychodzi do Borussii w atmosferze wielkich oczekiwań. Każdy chciałby, żeby stał się dla tego klubu kolejnym długoletnim trenerem tak jak Jurgen Klopp. Ale zaczyna z czystą kartą i równie dobrze może wylecieć już po sezonie. Zobaczymy czy znajdzie wspólny język z piłkarzami i czy dokona zmian w BVB, które przywrócą klub na właściwe tory.

Dodaj komentarz

Tylko zalogowani mogą dodawać komentarze

Rozmiar czcionki:
11 - 12 - 13

Dzisiaj rozpoczęła się nowa era w dziejach Borussii Dortmund. Swoją premierową konferencję prasową odbył nowy szkoleniowiec finalistów Pucharu Niemiec, Thomas Tuchel. Przedstawiamy zapis z dzisiejszego spotkania z mediami 41-letniego trenera:

12:09 Watzke: - Znów jesteśmy gotowi do ataku.

12:10 Watzke: - W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej nie będziemy poruszać kwestii transferowych oraz mówić o celach na nowy sezon.

12:11 Zorc: - Thomas jest dla nas optymalnym rozwiązaniem. Podpisanie kontraktu z tym trenerem to logiczny ruch Borussii Dortmund. Tuchel ma jasny plan na grę w piłkę, co udowodnił już podczas swojej pracy w FSV Mainz.

12:13 Zorc: - W ostatnich tygodniach przeprowadziliśmy wspólnie wiele interesujących rozmów. Bardzo cieszę się na naszą współpracę.

12:14 Tuchel: - Jestem niesamowicie szczęśliwy z możliwości zostania trenerem Borussii. Moim wielkim marzeniem było przejęcie klubu z wielkimi tradycjami i z potencjałem na walkę o najwyższe cele we wszystkich rozgrywkach. Dortmund jest właśnie takim klubem.

12:17 Tuchel: - W nowy sezon wystartujemy z lekką stratą do czterech klubów: Bayernu, Wolfsburga, Bayeru i Gladbach. Przed nami niezwykle ciężka praca w trakcie letnich przygotowań.

12:18 Tuchel: - Moim zadaniem jest wytworzenie odpowiedniej atmosfery. Bardzo cieszę się na pracę z tak utalentowanymi ludźmi.

12:19 Tuchel: - Zaufanie, jakim obdarzyło mnie kierownictwo klubu sprawiło, że nie zastanawiałem się zbyt długo nad ofertą z Dortmundu.

12:20 Tuchel: - Jürgen Klopp wykonał tutaj niesamowitę pracę w ciągu ostatnich siedmiu lat. On był dla Borussii kimś więcej niż trenerem. Pragnę stworzyć swój własny projekt, ale na fundamentach, jakie zostawił.

12:22 Tuchel: - Niemal każdego dnia rozmawiamy na temat naszej kadry. Nie ma żadnych wymagań w tym kierunku z mojej strony. Borussia dysponuje wspaniałymi zawodnikami. Moim głównym celem w tej kwestii jest zrobienie własnego obrazu sytuacji.

12:24 Tuchel: - W ostatnim czasie kładłem się do łóżka o której chciałem i wstawałem bez budzika. Mam za sobą urlop i mnóstwo czasu spędzonego z najbliższymi. Uważam, że taki reset jest niezwykle pomocny.

12:27 Tuchel: - Najważniejsze, że Dortmund ma wypracowany swój styl gry. Drużyna jest nastawiona na atrakcyjny futbol, co niezwykle mnie cieszy.

12:28 Tuchel: - Nie muszę chyba przypominać, jak bardzo cenię grę bez piłki. W Mainz stało się to naszą domeną, ale jestem bardzo otwarty na innowacje taktyczne.

12:29 Tuchel: - Emocje, jakie są związane z pracą w Borussii Dortmund, mocno wpłynęły na moją decyzję o dołączeniu do tego klubu. Cieszę się, że będę mógł poczuć to teraz na własnej skórze.

12:33 Tuchel: - Oczywiście najchętniej przepracowalibyśmy okres przygotowawczy w spokoju, ale sytuacja jest jaka jest. Z pewnością komplikuje nam to sprawę, ale będziemy zmuszeni do znalezienia odpowiedniego rozwiązania.

12:35 Tuchel: - Zaserwowanie wszystkim zawodnikom czterech tygodni ciężkich przygotowań byłoby wielkim błędem z naszej strony.

12:40 Koniec konferencji prasowej.

Tuchel: - Kiedy tam patrzę, mam ochotę zacząć pracę już teraz!Źródło: www.ruhrnachrichten.de