Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
zapamiętaj mnie
Załóż konto
Forum Borussia Dortmund

Przyszły mecz

Bayern Monachium - Borussia Dortmund
Puchar Niemiec
środa, 20.12.2017; 20:45

Poprzedni mecz

Borussia Dortmund 2:1 TSG Hoffenheim
Bundesliga
sobota, 16.12.2017; 18:30

Tabela Bundesligi

  • 1
  • Bayern Monachium
  • 17
  • +26
  • 41
  • 2
  • Schalke 04
  • 17
  • +7
  • 30
  • 3
  • Borussia Dortmund
  • 17
  • +15
  • 28
  • 4
  • Bayer Leverkusen
  • 17
  • +11
  • 28
  • 5
  • RB Lipsk
  • 17
  • +2
  • 28
  • 6
  • Borussia M'gladbach
  • 17
  • -1
  • 28
  • 7
  • TSG Hoffenheim
  • 17
  • +5
  • 26
  • 8
  • Eintracht Frankfurt
  • 17
  • +2
  • 26
  • 9
  • FC Augsburg
  • 17
  • +4
  • 24
  • 10
  • Hertha Berlin
  • 17
  • +1
  • 24
  • 11
  • Hannover 96
  • 17
  • -2
  • 23
  • 12
  • VfL Wolfsburg
  • 17
  • 0
  • 19
  • 13
  • SC Freiburg
  • 17
  • -14
  • 19
  • 14
  • VfB Stuttgart
  • 17
  • -8
  • 17
  • 15
  • FSV Mainz
  • 17
  • -9
  • 17
  • 16
  • Werder Brema
  • 17
  • -7
  • 15
  • 17
  • Hamburger SV
  • 17
  • -10
  • 15
  • 18
  • FC Köln
  • 17
  • -22
  • 6

Zawodnicy

  • Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Roman Weidenfeller
    Bramkarz, Niemcy
    Rozegranych meczów2
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Dan-Axel Zagadou
    Obrońca, Francja
    Rozegranych meczów15
    Gole / Asysty1 / 0
    Żółte kartki / Czerwone2 / 1
  • Neven Subotić
    Obrońca, Serbia
    Rozegranych meczów5
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Marc Bartra
    Obrońca, Hiszpania
    Rozegranych meczów18
    Gole / Asysty4 / 1
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0
  • Jadon Sancho
    Napastnik, Anglia
    Rozegranych meczów1
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Nuri Sahin
    Pomocnik, Turcja
    Rozegranych meczów18
    Gole / Asysty2 / 2
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0
  • Andrey Yarmolenko
    Napastnik, Ukraina
    Rozegranych meczów20
    Gole / Asysty5 / 3
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Mario Götze
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów15
    Gole / Asysty1 / 3
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Marco Reus
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Raphaël Guerreiro
    Obrońca, Portugalia
    Rozegranych meczów11
    Gole / Asysty2 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Alexander Isak
    Napastnik, Szwecja
    Rozegranych meczów5
    Gole / Asysty1 / 1
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Jeremy Toljan
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów12
    Gole / Asysty0 / 1
    Żółte kartki / Czerwone4 / 0
  • Rozegranych meczów23
    Gole / Asysty21 / 4
    Żółte kartki / Czerwone1 / 1
  • Sebastian Rode
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów1
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone1 / 0
  • Mahmoud Dahoud
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów17
    Gole / Asysty0 / 5
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Maximilian Philipp
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów17
    Gole / Asysty6 / 4
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Andre Schürrle
    Napastnik, Niemcy
    Rozegranych meczów7
    Gole / Asysty0 / 1
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Christian Pulisic
    Pomocnik, USA
    Rozegranych meczów22
    Gole / Asysty4 / 1
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Shinji Kagawa
    Pomocnik, Japonia
    Rozegranych meczów20
    Gole / Asysty4 / 4
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Sokratis
    Obrońca, Grecja
    Rozegranych meczów24
    Gole / Asysty2 / 0
    Żółte kartki / Czerwone5 / 1
  • Łukasz Piszczek
    Obrońca, Polska
    Rozegranych meczów11
    Gole / Asysty0 / 1
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Gonzalo Castro
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów18
    Gole / Asysty1 / 3
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0
  • Marcel Schmelzer
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów14
    Gole / Asysty0 / 1
    Żółte kartki / Czerwone3 / 0
  • Julian Weigl
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów16
    Gole / Asysty1 / 0
    Żółte kartki / Czerwone3 / 0
  • Jacob Bruun Larsen
    Pomocnik, Dania
    Rozegranych meczów1
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Ömer Toprak
    Obrońca, Turcja
    Rozegranych meczów17
    Gole / Asysty0 / 1
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0
  • Erik Durm
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Roman Bürki
    Bramkarz, Szwajcaria
    Rozegranych meczów25
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone2 / 0

Piłkarz meczu

Christian Pulisic

Piłkarz meczu z Hoffenheim

Sonda

Czy Peter Stöger to odpowiedni kandydat do prowadzenia Borussii Dortmund?

Tak66%
Sebastian Kehl byłby lepszą opcją9%
Slaven Bilic nadawałby się bardziej6%
Nie8%
Wolałem Petera Bosza6%
Opcją do końca sezonu powinien być inny trener5%
Łącznie głosów: 93

Ostatnio na forum

Klasyfikacja typera

Wyszukiwarka

Gwiazda Götzego jeszcze rozbłyśnie?

Dodał: SC, 06.07.2017; 18:55;
Rozmiar czcionki:
11 - 12 - 13

Mario Götze kontrowersje i niezadowolenie kibiców swoimi decyzjami dotyczącymi miejsca kontynuowania kariery wywołał już dwukrotnie i dwukrotnie byli to fani Borussii Dortmund. W 2013 roku powodem stał się niespodziewany transfer do Bayernu Monachium i związana z nim otoczka, a trzy lata później - powrót do Dortmundu. 25-latek nie spotkał się z gorącym powitaniem sporej grupy sympatyków klubu z Zagłębia Ruhry, a później problemy zdrowotne dodatkowo pogorszyły sytuację, w której się znalazł. W najbliższych miesiącach wychowanek BVB może sprawić jednak, że jego gwiazda ponownie rozbłyśnie nad Signal Iduna Park.

Reakcje fanów na powrót znienawidzonego przed trzema laty Götzego były różne. W momencie odejścia wielu kibiców zaklejało nazwisko na zakupionych koszulkach, a samego piłkarza określiło mianem Judasza, który dla większych pieniędzy zdradził rodzinę Borussii Dortmund. W 2016 roku antypatia części z nich trwała nadal, mniej pamiętliwi czy też potrafiący więcej wybaczyć, na powrót odkleili przyklejoną taśmę, o łatce zdrajcy nie wspominając. Powracający Mario z Judasza stał się Synem Marnotrawnym. Ci pierwsi nie zamierzali jednak łatwo się godzić, wytykając zawodnikowi dodatkowe kilogramy, kiepską grę, a nawet nieprzydatność w kadrze BVB. Jak się okazało, wszystko to nie było tak proste, jak mogłoby się wydawać.

Götze większą część sezonu stracił z powodu wykrytych u niego problemów metabolicznych, które okazały się na tyle poważne, że nie pozwalały mu na czynną piłkarską karierę. Po czasochłonnym okresie intensywnej rehabilitacji 25-latek ma być gotów na start przygotowań do nadchodzącego sezonu. Ale i tym razem wśród kibiców Borussii pojawiają się wątpliwości, czy piłkarz po tak długim rozbracie z futbolem znowu będzie w stanie wejść na wysoki poziom.

Zdaniem wątpiących gwiazda urodzonego w Memmingen Mario nie tyle zbladła, co całkiem zgasła. Dwa gole i dwie asysty w 16 meczach we wszystkich rozgrywkach - nie tego od Götzego oczekiwano. W zapomnienie idzie jednak, że w drużynie Thomasa Tuchela reprezentant Niemiec pełnił zupełnie inną rolę na placu gry niż przed odejściem. A z tej wywiązywał się sumiennie. Średnia not Kickera wynosząca 3,26 czy 6,95 według portalu WhoScored.com tylko to potwierdzają. O ile bardziej przydatny 25-latek będzie więc po w pełni przepracowanym okresie przygotowawczym i pozbawiony problemów zdrowotnych. Taka opinia nadal pozostaje jednak w sferze przypuszczeń.

Abstrahując od ocen i postawy w minionych, naznaczonych okresem leczenia rozgrywkach, Mario Götze w dalszym ciągu ma predyspozycje ku temu, by wejść jeśli nie na najwyższy, to na co najmniej międzynarodowy, posługując się onomastyką Kickera, poziom. Taki scenariusz, nawet jeśli nie przekonałby w żadnym stopniu do samego zawodnika, to przynajmniej zadowoliłby największych przeciwników Götzego w BVB. A ten w Borussii dowodzonej przez Petera Bosza z dużą dozą prawdopodobieństwa dostanie szansę, której wykorzystaniem będzie mógł udowodnić, że najlepszego okresu w karierze wcale nie ma już za sobą.



Źródło: www.borussia.com.pl / Foto: www.bvb.de

Gwiazda Götzego jeszcze rozbłyśnie?

Dodał: SC, 06.07.2017; 18:55;
Komentarze: 22


Komentarze użytkowników

BVBVBVBVBVB, 07.07.2017; 08:40:

Mario nasz, który jest w szpitalu,
święć się imię Twoje....
....Tak jak w Monachium, tak i w Dortmundzie...
...Ale nas zbaw ode złego.

A tak na poważnie: jak już u nas jest, to niech gra dobrze do jasnej ciasnej. Mimo że podpadł kilkukrotnie. Szczególnie po finale Pokalu.

donpedro, 06.07.2017; 20:42:

Oby kolego . Trzymam za to kciuki bo skorzystać na tym możemy wszyscy , a przede wszystkim Borussia Dortmund .

Misiek88, 06.07.2017; 20:39:

I na tym zakończymy.
Każdy ma swoje zdaniem w tym temacie.
Oby w tym sezonie pokazał na co Go stać i przynajmniej u niektórych odkupił swoje winy.

donpedro, 06.07.2017; 20:31:

Gnoimy go ? Ciekawe...Mieszamy z błotem ? Jeszcze lepiej...Po prostu pamiętamy co zrobił...Ma grać , strzelać bramki i asystować . Tego od niego będziemy wymagać . Jak od zawodowego piłkarza . Ale jako człowiek jest dla nas zerem . Czy to się Wam wszystkim podoba czy nie .

Pawelinho, 06.07.2017; 20:31:

Wybłakła gwiazdka z Memmingen (w sumie nawet podoba mi się ten przydomek) zawsze będzie na świeczniku czy się to komuś podoba czy też. Po prostu takie są konsekwencje tego jak potraktował BVB kiedy odchodził.

Wg mnie on max będzie grał 1,5 roku i potem (znowu) ucieknie (co mnie akurat nie zdziwi) do hiszpanii albo anglii bo po prostu taki ma charakter miękkiej pipy i trzeba się z tym pogodzić. Mógł być świetnym piłkarzem i dalej się rozwijać, ale wybrał bayern to mógł z tam zostać i odejść zagranicę.

Misiek88, 06.07.2017; 20:27:

'Ja do Pawelinho'
Sorry za błąd.

Misiek88, 06.07.2017; 20:24:

Nikt Mi nic nie wyrzuca ale takie ciągłe jechali po Gotze i nazywanie Go co artykuły o Nim Judaszem jest okazywanie Mu szacunku?!
No nie wiem...
Powiedzmy że będzie grał chłopak w Dortmundzie przez kolejnych 4 bądź 5 lat i co? W każdym newsie o Nim będziecie Go gonić i mieszać z błotem?!

PS.
Ja do Pawelinha nic nie mam...
Ja Go nie opieprzam jak to ujołeś tylko wyrażam swoje zdanie nie obrażając przy tym nikogo.

Pawelinho, 06.07.2017; 20:22:

donpedro

Jestem trochę jak Mourinho albo się mnie lubi albo nienawidzi.

Pawelinho, 06.07.2017; 20:21:

Misiek88

Do Lewandowskiego mam jedynie pretensje o całą tą szopkę z jego panem poselskim. On w przeciwieństwie do wspomnianego ekskapitono oraz wyblakłej bawarskiej gwiazdki z memingen miał odwagę powiedzieć, gdzie odchodzi więc nie mam oto do niego oto pretensji wybrał czerwone Monachium jego sprawa.

Ja przynajmniej potrafię nazwać rzeczy po imieniu a nie twierdzić, że o mario wrócił cieszmy się, a prawda jest taka, że Monachium kopnęło go w tyłek bo najzwyczajniej w świecie niż pokazał jaja tym powrotem do Dortmundu i taka jest prawda czy się to komuś podoba czy też nie. On się u nich nie sprawdził i tyle bo gdyby było inaczej to dalej siedziałby w swojej bawarii razem ze swoim matsiem.

donpedro, 06.07.2017; 20:15:

A czy ktoś go nie uszanował ? Ktoś Ci coś wyrzuca ? Przecież to Pawelinho jest nonstop opieprzany za jak to któryś dziś napisał... aha , za " wieczne wtrącanie swoich trzech groszy " .

Misiek88, 06.07.2017; 20:13:

Tak jak napisałeś każdy ma swoje zdaniem w tym temacie...
Ja szanuję Wasze Wy uszanujcie Moje.

donpedro, 06.07.2017; 20:09:

Facet nazywa rzeczy po imieniu . Tak uważam . Dla Ciebie nic się nie stało , a dla Pawelinho ( i dla mnie też ) Goetze napluł nam w twarz . mamy takie samo prawo o tym zawsze pisać tak jak Ty masz prawo oczekiwać jego powrotu w chwale . Ale pisanie o jakichś trumnach i grobowcach do gruba przesada kolego .

F1066, 06.07.2017; 20:08:

Jesli komus sie wydaje,ze problemy mataboliczne to jakies tam zwykle przeziebienie niech wierzy,ze gwiazda Götze-go rozblysnie.
Choroby metaboliczne to raczej choroby o podlozu genetycznym. Facet moze miec pecha i "moze" to sie calkiem inaczej skonczyc.
Mlody jeszcze jest, szkoda czlowieka. Tylko po co to FCB.

Misiek88, 06.07.2017; 20:02:

Pawelinho

O Lewandowski zapomniałeś...
Co prawda zapowiadał że odejdzie do Bayernu ale to Go nie usprawiedliwia.
Poszedł do Monachium czyli też został tzw. Judaszem.
Ja Gotzego podziwiam za to że zdecydował się na powrót do Dortmundu mimo tego że dobrze wiedział co Go czeka na wstępie... Miał inne propozycje wybrał grę w Borussi i w ten sposób jak dla Mnie udowodnił że ma jaja i nie boi się krytyki. To że rok miał praktycznie stracony to nie powód żeby Go skreślać za wczasu. Każdemu może się zdarzyć takie życie.
Brazylijczyk Ronaldo grał w Realu i Barcelonie
Figo także w tych dwóch klubach
W Anglii zawodnicy przechodzą do największych rywali...
Jakby przynajmniej co setny kibic był taki mściwy i zawzięcie połowa z tych zawodników już dawno leżała by zabita w czterech dachach dwa i pół metra pod ziemią...

Pawelinho, 06.07.2017; 19:43:

Inni może i potrafią wybaczać takim ludziom jak "Judasz" ja niestety należę do grupy kibiców dla której tacy ludzie jak hrumcio i mario byli są i będą judaszami.

Maczuga, 06.07.2017; 19:39:

Lepiej lizać wszystkich po jajkach... Życzę im jak najlepiej ale zawsze będę miał w tym klubie zawodników których lubię i szanuję bardziej a innych mniej z różnych powodów.

Misiek88, 06.07.2017; 19:22:

Nie ma to jak jechać po zawodnikach jak co niektórzy kibice...
Co najlepsze zawodnikach swojego ukochanego klubu...
Nie ogarniam tego naprawdę....

CzarnoŻółtyKot, 06.07.2017; 19:10:

Maczuga

Aż się poplułem Oshee cytrynowym(wiadomo BVB ponad wszystko) jak to przeczytałem, że Rode ma się odrodzić prędzej Lewandowski zostanie zawodnikiem KSW niż ten ex-bawarczyk zacznie grać jak należy xD.

Reusinho11, 06.07.2017; 19:09:

Moim zdaniem jesli bedzie w dobrej formie fizycznej i popracuje nad swoją szybkością może dużo dać drużynie ale jeśli będzie ruszal się jak baba w ciąży to wątpię że coś z tego wyniknie niemniej jednak mam nadzieje że stary Mario wróci trzymam mocno kciuki ????

Dargos, 06.07.2017; 19:06:

Zwykły szeregowy piłkarz. Musi udowodnić, że zasługuje na miejsce w Dortmundzie. Jedno jest pewne, legendą już na pewno nie zostanie.

Maczuga, 06.07.2017; 19:06:

To będzie wspaniały sezon. Götze cudownie uzdrowiony, Sahin ciężko trenuje ciągając za sobą żelastwo. Zaraz Rode z Schurrle sie odrodzą. Jeszcze jakby Marco przestał łapać kontuzje to chyba bracia Grimm mogliby schować swoje baśnie.

Misiek88, 06.07.2017; 19:03:

Rozbłyśnie rozbłyśnie kwestia czasu :)