Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ

Borussia.com.pl & BVB09.pl :: polskie centrum BVB

zapamiętaj mnie


Ginter przed transferem do Hoffenheim

Dodał: PM, 17.05.2017; 23:04;
Komentarze: 28


Komentarze użytkowników

Armandzio, 19.05.2017; 10:39:

zgadzam się w 200% z Toba gentoofan60 jeśli chodzi o technikę Gintera i Alaby ,w sredniaku Bundesligi może by się nadawal,a smiem twierdzic jeśli Hoffenheim go kupi,to tez ten transfer im się czkawką odbije,ale to już wtedy na szczęście nie będzie nasz problem

gentoofan60, 19.05.2017; 09:03:

@Armandzio,
Tyle że Alaba to techniczny, szybki, z dobrym strzałem na bramkę jeden z najlepszych LO na świecie, a Ginter to zawodnik nie techniczny, wolny jak żółw niczym Dante, i w mojej opinii przez to że jest wolny, nie nadaje się na pozycje, na której ciągle trzeba biegać od jednego pola karnego do drugiego, a taką pozycją jest właśnie prawa obrona, może we Włoskiej/Hiszpańskiej lidze w jakimś średniaku dał by radę, ale nie w tak dynamicznej lidze jak BL gdzie szybkość jest ważna właściwie na każdej pozycji. Gdyby jeszcze Ginter mógł nadrobić ten swój brak szybkości ponad przeciętną techniką to jeszcze pół biedy, problem w tym, że on nie ma ani szybkości, ani tym bardziej techniki, i gra jak gra w SC bez presji jeszcze dawał radę, ale BVB to za wysokie progi dla niego.

Maciek27, 19.05.2017; 08:39:

Bla bla bla zniszczony przez Tuchela, jak głupim trzeba być żeby tak pisać.W takim razie Klopp też go niszczył. Wszyscy winni. Zawodowa piłka to nie przedszkole. Czasami trzeba po prostu powiedzieć, że ktoś się nie nadaje.

TommyGun09, 19.05.2017; 07:29:

To wciąż może być solidny stoper w Bundeslidze ale musi iść gdzieś gdzie mu zaufają i na niego postawią nawet jak na początku będzie popełniał błędy. U nas niestety ale nie ma czasu na popełnianie błędów.

Armandzio, 19.05.2017; 07:04:

jestem jak najbardziej za transferem,a jak jeszcze zarobi to już w ogole,Ginter to nie poziom Borussi,tak samo zresztą jak Durm czy Park,a jeśli chodzi o zmienność pozycji,to w dzisiejszych czasach normalne,musisz umiec przestawić się na boisku,a najlepszym przykładem jest David Alaba,w Bayernie gra na lwej stronie obrony,a z konieczności czasami na srodku obrony,a w reprezentacji Austri to srodkowy pomocnik,a wiec niestety ale w dzisiejszej pilce nożnej trzeba być wlasciwie uniwersalnym zawodnikiem,nie przypisanym tylko do jednej pozycji

PM, 18.05.2017; 23:25:

Ginter w tym sezonie rozegrał 34 mecze na środku obrony, 3 w roli prawego obrońcy, 2 w roli def. pomocnika i jeden na wahadle wg TM. No rzucaniem to bym tego nie nazwał. Dostał wystarczająco dużo szans pora na rozstanie.

pejkizks, 18.05.2017; 21:34:

Przeciez mlody zawodnik potzebuje stabilizacji nauczyc sie zachowan na danej pozycji... ja go niebronie i chce zeby odszedl... ale chodzi mi oto ze BVB ...go zniszczylo po we Friburg gral spoko jako obraca......ja mysle jak by od transferu gral na obronie caly czas nawet co 2 mecz .. to by wypalil... ale odrazu widac bylo ze do nas idzie jako zapchaj dziura.....

fopomopof, 18.05.2017; 20:52:


Co z tego, że byłby przypisany do jednej pozycji? Wtedy grałby jeszcze mniej, bo nigdy nie był pierwszym wyborem. Już Klopp go rzucał po ŚPD i ŚO. Nie da się dostawać 30 szans w sezonie na przełamanie, kiedy lepsi siedzą na ławie

pejkizks, 18.05.2017; 19:39:

Przyszedla za 12?? Jak jeszcze zarobimy to bede w szoku!!
BVB i TT go zniszczylo... malo szans. Jak doatawal szanse to na 3-4 ruznych pozycjach... mysle jak by gral caly czas na 1 pozycji to cos by z niego bylo...

dommin22, 18.05.2017; 15:45:

Nie wiem co napisać, jak przychodził, byłem zachwycony, potem dawałem mu czas na aklimatyzację, zastępując piszcza też grał fajnie, szkoda, że nie w obronie, nie ma też co porównywać go z Łukaszem w tym sezonie, bo Piszczu na ŚO się po prostu nie odnajduje, Moim zdaniem na ŚO, czyli tam, gdzie powinien grać zjada go presja, na ŚDP jest za słaby technicznie, a na PO więcej jakości daje dużo młodszy Passlack... jednak nie zdziwię się, jeśli w innym klubie wystrzeli, bo brakuje mu chyba głównie pewności siebie, doświadczenia i stabilizacji w formacji, aby mógł pokazać swój talent....

Pawelinho, 18.05.2017; 14:18:

Z jednej strony szkoda bo byłem gorącym zwolennikiem tego piłkarz przed jego transfer i po przyjściu do Borussii ale z drugiej strony jeśli dalej ma to wyglądać w taki sposób to chyba, lepiej, aby Ginter odszedł w tym momencie z BVB, którego go niestety zniszczyło bo we Freiburgu był to naprawdę dobry dobrze rokujący stoper. Niestety czas Gintera w Borussii jak w ogóle ten transfer można spisać na straty dla obu stron. Czasami tak musi być i oby później nikt nie żałował tego, że 23-latek opuścił BVB bo mając na uwadze transfer Sule do bayernu może się okazać, że Ginter stanie się podstawowym defensorem Hoffenheim w przyszłym sezonie jeśli rzeczywiście dojdzie do tego transferu w najbliższym czasie. Nie zdziwię się jak w Hoffenheim nagle wystrzeli i będzie grać na miarę swoje talentu, który niewątpliwie ma.

obiektywnie, 18.05.2017; 11:40:

@fopomopof, w sumie to @BVBVBVBVBVB Ci odpowiedział poniekąd,
brak stabilizacji - powinien szlifować jedną pozycję w tym wieku a przerzucany z miejsca w miejsce gubił się i miał problem z zachowaniem odpowiednich automatyzmów

BVBVBVBVBVB, 18.05.2017; 11:09:

Moim zdaniem jeden z bardziej zniszczonych zawodników przez Tuchela. Szanse, że odpali w innym klubie są duże, kiedy tylko ktoś mu wymyśli dobrą (jedną!) pozycję.

W meczu z Monaco po zamachu został wystawiony na wahadle, przez co nie wiedział nawet jak się nazywa (jak dobrze pamiętam 3 dni wcześniej grał jako stoper!!!). Po tym meczu na jego miejscu uciekałbym od Tuchela jak najdalej.

Tego chyba nikt nie wie, czemu Tuchel zapomniał go jako prawego obrońcę w systemie 4 obrońców. Poprzednią jesień miał niesamowitą, a Piszczek gra coraz gorzej i często nie daje już rady.

fopomopof, 18.05.2017; 11:06:

@obiektywnie
Ginter miał wtedy swoje 5 minut, najlepszy okres w BVB. Tylko co z tego, że strzelał i asystował przez te kilka meczów, kiedy w obronie dawał się objeżdżać jak cysterna, bo jest po prostu zbyt wolny na PO?
Podsumowując- zachwycił wtedy raz na ćwierć sezonu, gdzie i tak nie radził sobie z podstawowymi zadaniami na pozycji. Na ŚO grał mocno przeciętnie, na ŚPD słabo. Po prostu nie ten rozmiar kapelusza

Rafi82, 18.05.2017; 09:08:

Dać jeszcze w pakiecie Durma im

MGimol, 18.05.2017; 09:01:

Za taką kasę jak najbardziej. Szczególnie, że środek obrony będzie nieźle obsadzony w przyszłym roku.

Czuję, że jeszcze pokaze na no go stać w innym klubie, szkoda, że w BVB to nie wyszło. Bardzo się cieszyłem, gdy przychodził, ale poza kilkoma niezłymi miesiącami zawsze grał niepewnie.

Mam nadzieję, że część tej kwoty zostanie przeznaczona na jakiegoś młodego obrońcę, który lepiej się sprawdzi

jasiu85, 18.05.2017; 08:53:

Super wiadomość, i jeszcze za 15-20 mln ojro? Od razu sprzedać bez żadnych dopowiedzeń i w gratisie dorzucić Durma z Parkiem.

Maciek27, 18.05.2017; 08:41:

Ten chłopak nie ma psychiki do gry na najwyższym poziomie. Kolokwialnie mówiąc "sra pod siebie" przed ważnymi meczami. Tego nie da się wytrenować.

obiektywnie, 18.05.2017; 08:18:

Szkoda że odchodzi. O ile nie sprawdza się w środku pola to był znakomitym zastępcą Piszczka ale tego już nikt nie pamięta (dziwie się że nawet Tuchel zapomniał). Może się okazać że to wielka strata bo Piszczek już młodszy nie będzie. Ciekawe jak ostatnie mecze w których Piszczek kulał by się ułożyły gdyby Ginter był PO.

W poprzednim sezonie w 24 meczach zaliczył 7 asyst i 3 gole (z tego w 15 meczach grał na prawej obronie i raz na prawym skrzydle - pozostałe 8 meczów to DC/DMC). Czyli bilans 16 spotkań 7 asyst i 3 bramki jako PO. (jako DC/DMC nie strzelał i nie asystował)
Ale tego to już nikt nie pamięta, sami wyznawcy 'jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz'. Gdyby w profesjonalnej piłce tak myślano to transfery były by przeprowadzane na podstawie ostatniego meczu w sezonie. Trzeba patrzeć szerzej i oceniać zawodnika przytomnie.

Nie jest to zły grajek, tutaj często piłkarze cierpią przez ustawienie Tuchela. O ile mając doświadczonych zawodników w sezonie 15/16 jakoś to funkcjonowało i BVB było rekordowym v-ce mistrzem Niemiec to sezon 16/17 w którym filary drużyny zostały zastąpione niedoświadczonymi zawodnikami którzy pierwszy raz grają z taką częstotliwością to wszystko klapło.

Pomysły Tuchela są różne ale zauważcie że działają gdy gra doświadczona kadra. Niestety w tym sezonie do wyjściowej 11 trzeba dobrać osoby nowe bundeslidze (Dembele, Guerreiro, Bartra, Mor) a kolejne to nowe w składzie które znają BL ale nie zgrały się jeszcze z resztą (Goetze, Schurrle, Rode) to i tak obecny sezon jest mega udany. Nie da się wstawić z roku na rok z marszu 4 nowych piłkarzy i wszystko wygrywać.

Gruby 1909, 18.05.2017; 07:01:

Krzyżyk na droge

kasztan, 18.05.2017; 06:53:

Gentofan, zazdroszczę, naprawdę. Jeszcze mi powiedz że to piszesz na trzeźwo, to już wtedy całkiem cyrk :)

Dargos, 18.05.2017; 06:23:

O tak, niech idzie.

gentoofan60, 18.05.2017; 00:48:

wartość Gintera na jaką wycenia jego tm też jest mocno naciągana, nie oszukujmy się, zarówno Bender jak i Bartra jeżeli tylko są zdrowi, to Gintera zjadają na śniadanie, o Sokratisie nawet nie wspominając, bo to inny poziom.

gentoofan60, 18.05.2017; 00:44:

@kris
Pozbyć się to jedno, a czy ktoś jego kupi to drugie, Durm jest młody a wyprzedza jego na tm wartością 31 letni Piszczek co tylko pokazuje słaby potencjał Durma i obawiam się że on będzie taką zapchajdziurą jak Kevin za Kloppa. Bo za 5mln to klubowi nie będzie się opłacało jego sprzedać, a nie zanosi się na to aby ktoś za niego dał więcej, biorąc pod uwagę fakt że jego wartość na tm raczej nie pójdzie mocno w górę Gintera może chcą sprzedać póki jest jeszcze coś wart i jego wartość nie spadła do poziomu Durma, ja nawet taką wysnułem tezę że Durm specjalnie gra w pierwszym składzie po to, aby jego wartość na tm poszła w górę i klub mógł za niego zaśpiewać te 8-10mln tylko pytanie czy przy jego potencjale piłkarskim, ta wartość skoczy w górę nie wydaje mi się, bo teraz nikt za niego tyle nie da, brzmi absurdalnie ale rzeczywiście może tak być,

TMac1, 18.05.2017; 00:05:

Powodzenia! Powinien odpalić w Hoffenheim...

Mam nadzieję, że Zorc nie puści go poniżej 18 baniek (zeszłoroczna oferta Wolfsburga)...

kris, 17.05.2017; 23:31:

Zdecydowanie szybciej bym się z Durmem pożegnał. Dopóki Tuchel będzie w klubie nie ma mowy, że Erik się gdziekolwiek z Dortmundu ruszy!

Papik145, 17.05.2017; 23:29:

Powodzenia życzę,niestety presja go przerosła.

Misiek88, 17.05.2017; 23:19:

W końcu coś pozytywnego jeśli chodzi o jego osobę...
Przynajmniej ciśnienia kibicom nie będzie podnosił będąc przy piłce.