Borussia Dortmund wywozi komplet oczek z Augsburga

Dodał: Rumcajs, 30.09.2017; 17:24;
Rozmiar czcionki:
11 - 12 - 13

Borussia Dortmund wywiozła cenne trzy punkty z Augsburga. W meczu 7. kolejki Bundesligi, obrońca Pucharu Niemiec pokonał na wyjeździe FC Augsburg 2:1.

Sobotnie starcie rozpoczęło się dla drużyny z Dortmundu znakomicie, bowiem już w 4 minucie do siatki trafił Andrey Yarmolenko.

Szybko zdobyty gol nie oznaczał jednak całkowitej dominacji Borussii, bowiem kilka minut później wyrównał Caiuby.

Odpowiedni tok grze ponownie nadał Shinji Kagawa, który popisał się fenomenalnym trafieniem.

W 23 minucie piłkę do Japończyka odegrał Yarmolenko, a ten pięknym, opadającym uderzeniem pokonał Marwina Hitza.

Po zmianie stron, Augsburg w dalszym ciągu stawiał trudne warunki gry, ale mimo to BVB mogło zdobyć kolejnego gola.

W 78. minucie została użyta technologia VAR, przy pomocy której arbiter podyktował rzut karny dla Borussen.

Jedenastki nie wykorzystał jednak Pierre-Emerick Aubameyang, a jego intencje wyczuł Hitz.

Ostatecznie wynik meczu nie uległ już zmianie.

FC AUGSBURG – BORUSSIA DORTMUND 1:2 (1:2)

FC Augsburg: Hitz – Opare, Gouweleeuw, Hinteregger, Max – Khedira (38. Koo), Baier – Heller (81. Thommy), Gregoritsch (67. Cordova), Caiuby – Finnbogason
Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek, Sokratis, Bartra, Toljan – Weigl – Dahoud (57. Castro), Kagawa (81. Toprak) – Yarmolenko (64. Philipp), Aubameyang, Pulisic
Rezerwa: Luthe, Danso, Stafylidis, Schmid – Weidenfeller, Zagadou, Sancho, Sahin, Castro
Gole 0:1 Yarmolenko 4', 1:1 Caiuby 11', 1:2 Kagawa 23'
Sędzia: Fritz (Korb), Żółte kartki: Caiuby, Heller, Koo, Opare – Toljan
Widzów: 30.660

Komentarze: 14

Komentarze użytkowników

Borix, 02.10.2017; 08:31:

Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa, styl co prawda słaby, ale bramki piękne. A co do Auby...niedawno pojawił się na stronce taki oto news: "Napastnik idealny: Pierre-Emerick Aubameyang".

Ja tego chłopaka naprawdę polubiłem, gość strzela niemożliwą ilość bramek, ale mecze takie jak ten z Augsburgiem i Realem utwierdzają mnie w przeświadczeniu, że gość ma ewidentne braki i jakieś problemy. Oby mu się takich meczów jak najmniej zdarzało.

Roman Burki - bramkarz najwyższej klasy, moim zdaniem obecnie top 10 na Świecie. Jestem szczęśliwy że po jednym dobrym Romanie przyszedł następny, fenomenalny. Jeśli go tyłek nie zaswędzi na największe kluby Europy, to mamy spokój w bramce na prawie 10 lat.

Pawelinho, 01.10.2017; 00:16:

Styl może i słaby, ale generalnie jakby nie patrzeć takimi meczami zdobywa się tytuły i dobrze się stało, że BVB ten wygrało chociaż momentami nie wyglądało to za dobrze szczególnie w drugiej połowie. Jednakże w ostatecznym rozrachunku trzy punkty pojechały do Dortmundu i to jest najważniejsze bo również sztuką jest wygrać mecz kiedy ewidentnie nie idzie a tak właśnie było tym razem.

Dargos, 30.09.2017; 22:18:

Jak dla mnie, mogą wygrywać wszystkie mecze tak jak dzisiaj do końca sezonu - tylko obawiam się, że któregoś dnia nie wytrzymam nerwowo i trafi mnie szlag.
Na szczęście to był dopiero 1 tak słaby mecz.

WielkiBrat, 30.09.2017; 21:32:

Paradoksalnie ten dzisiejszy mecz pokazał, że jesteśmy klasową drużyną. Zdobyliśmy ważne 3 punkty w meczu, który nam po prostu nie szedł a właśnie po tym poznaję się klasową drużynę. Dziś po naszych wyraźnie było widać, że mają w nogach mecz z Realem. Natomiast to co zrobił dziś Auba to jest kryminał! Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla niego!

artur1973, 30.09.2017; 21:01:

Dargos nic dodać nic ująć 100 procentowa racja. Jak dla mnie mogą w tak ujowym stylu po 2:1 wygrywać wszystkie mecze do końca sezonu :-)

Mila, 30.09.2017; 20:25:

Najważniejsze, że mecz wygrany. Styl niestety katastrofalny. Występ Aubameyanga trudno nawet jakkolwiek skomentować. Weigl cały mecz z plastrem. Jasne punkty to na pewno Shinji (brakowało Götzego na zmianę) i Bürki, po raz kolejny ratujący nam tyłek.

"Strzał z karnego był taki, jak nasza dzisiejsza gra" powiedział Bosz po meczu. Styl do poprawy, 3 punkty do punktacji i lider zachowany.

CzarnoŻółtyKot, 30.09.2017; 20:11:

3 punkty cieszą ale styl jak i mecz do zapomnienia.

IorwethBVB, 30.09.2017; 20:02:

XDD

Dargos, 30.09.2017; 19:59:

W takich meczach rodzą się Mistrzowie. Wielkie gratulacje za 3 pkt, wcześniej takich meczów nie wygralibyśmy.

O stylu szkoda gadać - Bosz powiedział na konferencji pomeczowej wszystko co chciałem napisać.

Odniosę się tylko do gabona - niezależnie od jego przygotowania, intencji czy choroby, to co dzisiaj zaprezentował na boisku to piłkarski kryminał. Grał jak od niechcenia a nonszalancja w jego rzucie karnym to skandal.
Po takim meczu nie zasługuje na kolejne w podstawowej 11. I mam nadzieję, że za rok w końcu gdzieś go sprzedadzą - nawet za marne 50 mln.

Hajzenberg, 30.09.2017; 18:42:

3 pkt są mecz do zapomnienia :)

kubson, 30.09.2017; 18:39:

Bizon jeśli takie mecze będą się kończyć trzema punktami to mogą się powtarzać

Bizon97, 30.09.2017; 18:24:

W Bundeslidze to był nasz najgorszy mecz w tym roku, a Auba to już całkowicie przeszedł samego siebie. Jedyne plusy tego meczu to 3 punkty, których rok czy czy dwa temu byśmy na pewno nie zdobyli. Trzeba mieć nadzieje, że takie mecze rzadką będą się zdarzać, bo w drugiej połowie to był koszmar.

kubson, 30.09.2017; 18:21:

Po 6-1 z Gladbach wiekszosc się spodziewali że tu będzie podobne. Ja się spodziewałem trudnego meczu i taki był. Liczą się 3 punkty

KOMIX, 30.09.2017; 18:13:

Wyczuć było można , iż będzie to trudny mecz.Każdy kibic BVB liczył jednak na trzy punkty i te na szczęście udało się zdobyć. Nasi piłkarze są zmęczeni grą co trzy dni i tego nie da się uniknąć , co było widać wraz z upływem każdej minuty meczu.Cieszy zwycięstwo i spokojna kontrola całego spotkania.