Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ

Borussia.com.pl & BVB09.pl :: polskie centrum BVB

zapamiętaj mnie


Bezpośrednia kwalifikacja do Ligi Mistrzów? „Nie bierzemy pod uwagę innych scenariuszy”

Dodał: Julia Kramek, 18.05.2017; 10:51;
Komentarze: 0


Komentarze użytkowników

Dodaj komentarz

Tylko zalogowani mogą dodawać komentarze

Rozmiar czcionki:
11 - 12 - 13

Pomimo wygranego z Hoffenheim pojedynku o trzecie miejsce w ligowej tabeli, losy Borussii rozstrzygną się dopiero w ostatniej kolejce Bundesligi. Po sobotnim meczu z Werderem Brema okaże się czy dortmundczycy zapewnią sobie bezpośrednią kwalifikację do Ligi Mistrzów, czy też wezmą udział w kwalifikacjach do prestiżowych europejskich rozgrywek.

W sobotnie popołudnie w Dortmundzie może być wiele okazji do świętowania: 100. ligowy mecz Sokratisa w barwach BVB, możliwy tytuł króla strzelców dla Aubameyanga oraz kwalifikacja do Ligi Mistrzów.

Przewaga Borussii nad czwartym w tabeli Hoffenheim jest obecnie liczona tylko w bilansie bramkowym.

Zakończenie ligowego sezonu na trzecim miejscu jest dla nas priorytetem. Nie bierzemy pod uwagę innych scenariuszy – zapewnił Michael Zorc.

– Gra w Lidze Mistrzów jest dla nas fundamentalnie ważna. Pozwoli nam na dokładne planowanie i da poczucie bezpieczeństwa – dodał Hans-Joachim Watzke.

Jako ćwierćfinalista Ligi Mistrzów w bieżącym sezonie, Borussia zarobiła ponad 40 milionów euro – to dochód z biletów i premii. Dortmundczycy dostaną jeszcze co najmniej 15 milionów euro za działania marketingowe.

W przypadku braku tych kwot, budżet klubu zostałby poważnie zachwiany. Choć z pozycji czwartego miejsca BVB może wziąć udział w play-offach i tą drogą dostać się do Ligi Mistrzów, to jednak celem klubu jest bezpośrednia kwalifikacja.Źródło: www.kicker.de / Foto: www.bvb.de