Robert Lewandowski

Byli zawodnicy i trenerzy

Moderator: Mods

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maczuga
Kontakt:

Robert Lewandowski

Post autor: Maczuga » 17 maja 2010, 19:00

[center]Obrazek

Data urodzenia: 21.08.1988
Obywatelstwo: Polska
Wzrost: 184 cm
Pozycja: napastnik
Poprzedni klub: Lech Poznań
Następny klub: FC Bayern Monachium[/center]

1 stycznia 2009 roku redakcja imscouting.com umieściła go w dziesiątce najbardziej obiecujących piłkarzy[9]. Dwa tygodnie później na łamach brytyjskiego dziennika "Times" ukazała się lista z nazwiskami pięćdziesięciu najbardziej obiecujących zawodników do lat 23. Lewandowski został sklasyfikowany na 32. pozycji[
Ostatnio zmieniony 09 cze 2014, 12:09 przez Maczuga, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Zesik
Kontakt:

Post autor: Zesik » 17 maja 2010, 21:29

Widać,że chłopak się rozwija w bardzo szybkim tempie :-)
Najlepsze jest to,że potrafi grać pod presją co udowodnił w końcówce sezonu :-)
Ja się bardzo ciesze,że do nas przychodzi i jestem baaaaaaaardzo ciekaw jak sobie poradzi :-D mam nadzieję,że będziemy grać 2 z przodu czyli oczywiście Barrios-Lewy :-)

Awatar użytkownika
mroz
Kontakt:

Post autor: mroz » 17 maja 2010, 21:42

Nie jesteśmy drużyną, którą stać na kupno rezerwowego za 4,5 mln;) Na pewno będziemy grac 4-4-2. Ten transfer daje nam o tym pewność.

Liczę na bramkę w debiucie ligowym i rozwój tego zawodnika w BVB. Przez ostatnie lata pokazał, że żaden pułap nie jest dla niego za wysoki i potrafi się przystosować do wysokich wymagań. Ja jestem bardzo zadowolony. Prawda jest taka, że gdyby to był chorwat z takimi samymi statystykami i prasą jak lewy to wszyscy piali by z zachwytu nad takim transferem. Szkoda, że tak wielu przeszkadza tylko to że jest Polakiem:(

Awatar użytkownika
Maczuga
Kontakt:

Post autor: Maczuga » 17 maja 2010, 22:06

Spoko z Kubą było tak samo. Ja cieszę się z tego co widziałem w jego wykonaniu a to czy On jest polakiem czy Eskimosem to już mi lata. Argumenty, że w Ekstraklasie to każdy frajer może być królem strzelców też do mnie nie trafiają. Robert nie jest jedno sezonową gwiazda która wyskoczyła znikąd jak Matusiak. W dodatku ma 21 lat. Gdyby miał 26 to bym go nie chciał a tak widać, że rozwija się bardzo szybko i nie ma żadnych podstaw aby stwierdzić że się zatrzyma w rozwoju.

Awatar użytkownika
mroz
Kontakt:

Post autor: mroz » 17 maja 2010, 22:17

Takie rozsądne podejście mile widziane:D Trzeba dać chłopakowi szansę się wykazać, a nie już prorokować wielkie tragedie jak to było czynione na naszej stronie z lucasem. Jaki jest morał tej historii każdy wie:)

Awatar użytkownika
Maczuga
Kontakt:

Post autor: Maczuga » 17 maja 2010, 22:21

Ja Lucasa się bałem bo nie widziałem go w ani jednym meczu. Dla mnie to był człowiek zagadka. Lewego miałem przyjemność oglądać kilka razy od 1 do 90 min, widziałem jak się zachowuje bez piłki. Nie tylko filmiki na Youtubie. Ale tak jak już wspominałem niech najpierw przejdzie i coś zagra, bo Zidanem tez się podniecałem.

Awatar użytkownika
Emrod
Kontakt:

Post autor: Emrod » 17 maja 2010, 22:29

To, że nas nie stać na rezerwowego za 4.5 bańki to jest niestety broń obosieczna... Valdez dzięki temu jaki był drogi tak długo łapał się do składu!
Trochę się więc boję tego, że kiedy (odpukać!) Lewy wpadnie w dołek to i tak będzie grał kosztem Le Talleca czy Stiepermanna, bo ci w końcu są znacznie tańsi.

I owszem, gdyby to był Chorwat z takimi statystykami to byłbym dużo spokojniejszy. A to dlatego, że chorwacka liga co sezon wypuszcza na Zachód jakieś gwiazdy. Z Ekstraklasą jest niestety trochę gorzej...
W polskiej lidze to jest niewątpliwie numer 1, ale już mówiłem o tym, że w Lechu wyróżniają się także Bosacki z Bandrowskim, którzy w Niemczech nie dali rady nawet krótko przebić się w słabych klubach.

Z Barriosem również ryzykowaliśmy, bo strzelał wcześniej w także słabej lidze! Tylko, że Lucas tych bramek załadował prawie 40, a Lewandowski ledwo połowę tego. Martwi mnie również fakt, że Robert tak w reprezentacji jak i w klubie nie strzelał w meczach o stawkę - jedynie przeciw San Marino czy w eliminacjach LE i PUEFA.

Moim zdaniem bardzo dużo ryzykujemy, bo wydajemy jak na nasze warunki sporą kasę, a ponadto pod tego gracza zmieniamy taktykę, która nam dała awans do pucharów...

Wielkich oczekiwań nie mam, 10 bramek we wszystkich rozgrywkach łącznie to już będzie dobry wynik. Oceniając jednak realnie spodziewam się Zidana II :-/

P.S A na przykład Błaszczykowskiego nie ma się co powoływać, bo Kuba z roku na rok gra gorzej i trudno go już stawiać jako wzór :-D

Awatar użytkownika
Maczuga
Kontakt:

Post autor: Maczuga » 17 maja 2010, 22:34

Kuba gra gorzej ale pieniądze zainwestowane w niego chyba się zwróciły czy nie?

Awatar użytkownika
mroz
Kontakt:

Post autor: mroz » 17 maja 2010, 22:45

/Emrod/ Z tym ZidanemII to jeszcze poczekajmy;)

Kuba się zwrócił i jeszcze się będzie zwracał zobaczycie.

Awatar użytkownika
Maczuga
Kontakt:

Post autor: Maczuga » 18 maja 2010, 00:31

Czytałem teraz wywiad z Kloppem i On na temat Lewego mówi że oglądał go 6 razy i za każdym Robert pokazał się ze świetnej strony, nie tylko w ofensywie ale też w destrukcji.

Potwierdził że będziemy zmieniać system na 4-4-2 ale dopiero później zdecyduje ostatecznie co lepsze.

Było też coś o Kagawie, jeśli dobrze zrozumiałem to Jorguś nie może uwierzyć że Japończyk do nas przyjdzie. Mówił, że technicznie jest niemal idealny jedyny minus że jest drobniutki.

Awatar użytkownika
Zesik
Kontakt:

Post autor: Zesik » 18 maja 2010, 01:32

Taka ciekawostka odnośnie Lewego - to jak waaażne ogniwo w drużynie Lecha stanowił Robert idealnie pokazują nie tylko jego występy ale również statystyki :-)
W lidze w 28 meczach strzelił 18 bramek ale miał również 8 asyst. Postanowiłem się przyjrzeć meczom w których asystował:

Piast - Lech 1-3 asysta przy bramce Peszki na 0-1
Lech - Śląsk 1-0 bramka po rzucie karnym podyktowanym za faul na Robercie
Zagłębie - Lech 0-1 jedyna bramka strzelona przez Peszkę po podaniu Lewego
Lech - Piast 1-1 bramka Peszki na 1-1 po asyście Roberta
Lech - Korona 2-0 asysta przy bramce Mikołajczaka na 2-0 w 87 minucie
Lech - Arka 2-0 gol na 1-0 Stilica po podaniu Roberta
Lech - Lechia 2-1 bramka na 1-0 z rzutu karnego podyktowanego za faul na Lewym
Ruch - Lech 1-2 ..najpierw bramka na 1-1 Lewego a później jeszcze ważniejsza asysta w 92 min dzięki czemu Lech wyprzedził Wisłę na kolejkę przed końcem :-D :lol:

więc widać jak olbrzymie znaczenie dla Lecha stanowił Lewandowski. Stąd między innymi taka cena za niego. Widać,że nawet jak nie strzelał bramek to miał ogromny wpływ przy zwycięstwach swojej drużyny :-) Nie mam nic przeciwko jeśli tak dobrze będzie jemu szło w Dortmundzie :-D

Awatar użytkownika
Emrod
Kontakt:

Post autor: Emrod » 18 maja 2010, 01:40

Między Bundesligą, a Ekstraklasą jest mniej więcej taka różnica jak między Bundesligą, a II Bundesligą :-)

Suboticowi się przeskok udał wybornie, Benderowi też, a takiemu Federico już nie bardzo...

Bardzo bym chciał, żeby Lewy poszedł w ślady Nevena czy Svena, ale liczę się też z gorszym scenariuszem.
Na pewno będzie lepiej niż w pierwszym sezonie Valdeza, bo Nelson wyśrubował taki rekord, że go będzie ciężko pobić :lol:

Awatar użytkownika
Maczuga
Kontakt:

Post autor: Maczuga » 18 maja 2010, 10:25

No od Nelsona to ja bym więcej strzelił:P

Awatar użytkownika
Murzyn
Moderator
Kontakt:

Post autor: Murzyn » 19 maja 2010, 14:10

Ech, chciałbym aby ten transfer się sprawdził, ale mam poważne obawy.

Majkel, co do zakładu na temat Lewego chyba odpuszczę, bo jak już będzie u nas, to z racji swej ceny również bym chciał, aby ładował jak najwięcej, a nie odwrotnie za cenę 0,7 ;-)

Awatar użytkownika
Maczuga
Kontakt:

Post autor: Maczuga » 19 maja 2010, 14:44

Spokojnie musimy dać mu szansę. Jeśli się nie sprawdzi to pierwszy rzucę w niego kamieniem:) Klopp z Zorcem obserwowali go 2 lata więc oni chyba lepiej się znają na tym co mają sciągać. Dlatego ja im ufam jeśli chodzi o Roberta. W dodatku sam nieco widziałem i mogę potwierdzić, że to może się udać.

Awatar użytkownika
T-Mac
Kontakt:

Post autor: T-Mac » 19 maja 2010, 16:21

Myślałem, że dziś rano będzie oficjalne potwierdzenie transferu Lewandowskiego, a tu Piszczek wyskoczył na pierwszy plan... :roll:

Awatar użytkownika
Zesik
Kontakt:

Post autor: Zesik » 19 maja 2010, 16:51

no niezłe jaja :-D podobno z Piszczkiem to już 2 miesiące uzgadniali warunki :-) więc podobnie jak z Kagawą i Lewym te negocjacje trwały długo a jakoś niespecjalnie było o nich słychać na początku.. Piszczek jak sam stwierdził przychodzi żeby rywalizować na prawej obronie więc oczywiście życzę powodzenia :-) może Owo w końcu przestanie się opieprzać :-) i zacznie grać tak jak za czasów rywalizacji z Lee :-)

Awatar użytkownika
mroz
Kontakt:

Post autor: mroz » 19 maja 2010, 18:42

No ja też już z niecierpliwością czekam na to potwierdzenie. Nie to zrobią i będzie spokój. Będzie miał zorc więcej czasu na szukanie i sprzedawanie innych zawodników;)

Awatar użytkownika
Marcion
Kontakt:

Post autor: Marcion » 11 cze 2010, 19:26

No to już macie potwierdzenie :lol:

Kristo
Kontakt:

Post autor: Kristo » 11 cze 2010, 19:40

oby tylko sie gosc sprawdzil :) czekam na debiut :mrgreen:

ODPOWIEDZ