Michael Zorc

Stare, warte zachowania tematy

Moderator: Mods

Awatar użytkownika
kozik
Kontakt:

Michael Zorc

Post autor: kozik » 23 cze 2007, 14:55

W zeszlym roku media go mocno krytykowaly, zawsze jak nie szlo Borussi winny wszystkiemu byl Zorc, bo to on przeciez kupowal graczy. Faktem jest, ze na pare bledow sobie w ostatnich latach pozwolil:
Buckley, Amoah, v.d. Gun i jak w tym sezonie nic z nich nie bedzie to jeszcze Pienaar i Valdez. Chociaz z tymi dwoma ostatnimi moznaby sie wstrzymac jeszcze, bo potencjal na pewno maja.
Poza tym wygladalo na to, ze mozna bylo sprowadzic Rozehnala do Dortmundu, ale Zorc sobie z tym nie poradzil. Sprzedanie Ewerthona korzystne dla BVB tez nie bylo.

Na plus znacznie mniej mozna zaliczyc - Frei, Tinga, Smolarek, Amedick. Szkoda, ze trzeba bylo oddac Gentenaara, ktory godnie zastapil Weidenfellera.
O, ale najbardziej mnie Susi zaskoczyl jak Odonkora sprzedal za 6,5m (!) euro.
Kontrakt Zorca sie konczy w 2008. Powinien zostac?

Awatar użytkownika
Jacarezinho
Kontakt:

Post autor: Jacarezinho » 23 cze 2007, 15:00

obawiam sie ze w dortmundzie panuje cos w stylu KULTU Zorca i raczej sie go nie pozbeda, ale mysle ze Susi ma tez inne talenty i mozna bylo by go gdzies indziej przesunac w strukturze BVB i znalesc kogos bardziej obrotnego i z lepszym instynktem...
Co jak co uwazam ze SUSI napewno przyda sie w BVB ale moze nie na stanowisku dyrektora sportowego...

Awatar użytkownika
dziki
Kontakt:

Post autor: dziki » 23 cze 2007, 15:28

van der Gun gdyby nie kontuzje dziś byłby bardziej znany od wszystkich talentów Ajaxu razem wziętych. I to nie jest ironia. Chłopak papiery na granie ma i miał, tylko przez kontuzje nie może rozwinąć skrzydeł. Szkoda go, bo myślałem, że sobie poradzi w BVB. Amoah także byle kim nie jest, co pokazuje gdy gra m.in. w reprezentacji. A i u nas kilka razy ładnie zagrał, brakowało szczęścia. Wydaje mi się, że Zorc raczej dobrze radzi sobie na tym stanowisku. Jak na warunki, które dotknęły BVB w ostatnich latach jest naprawdę ok.

diabel
Kontakt:

Post autor: diabel » 23 cze 2007, 21:35

Amoah to moze dobrze gral ale na grzebieniu,niestety nie pamietam kiedy i w ktörym meczu.Van der gun tez za duzo nie pogral ale usprawiedliwia go kontuzja zerwania wiazadel krzyzowych.Amoah to moze byl kims w Vitesse Arnhem i strzelil 78 goli ale w BVB to najwiekszy obijaka.Kazdy z treneröw ktörzy go trenowali powiedzieli tak:przychodzi ostatni na trening a wychodzi jako pierwszy.Najlepszy strzelec na treningach i tyle.Jak goscia widze to paw mi wyskakuje,a w jednym spotkaniu to do przerwy dotknal 2 razy pilke nim BERT go zdjal z boiska,chwala mu za to.Statystöw to moze potrzebuja w fc holywood ale nie w BVB. IMMER WIEDER BVB

majk
Kontakt:

Post autor: majk » 25 cze 2007, 23:50

MI sie wydaje ze to co robi Zorc to jednak dobra robota. W gruncie rzeczy to nie od niego zalezy jak grają poszczególni gracze i kogo zażyczy sobie trener. Z takim budżetem jaki ma BVB zrobil swietne zakupy sciągając np Smolarka prawie za darmo. To, ze np Buckley, Van der Gun czy Amoah nic nie strzelali to nie jest jego wina, tylko zawodnikow i trenera. Zaloze sie, ze gdyby Zooc mial do wydania 30 mln Euro to trafione transfery wynosilyby 90% a nie powiedzmy... 50%. Nie ma sie co oszukiwac... na Ribery'iego nas nie bylo stac i dlatego sciągnieto Kube Blaszczykowskiego. A ciekawe ktory ma wieksze szanse na sukces i gre w pierwszym skladzie. JA uwazam ze Zorca nie powinno sie obwiniac za to, ze ktorys transfer byl trafiony lub nie, bo on tych chlopakow nie trenuje. Jego powinno sie rozliczac z tego za ile kupil poszczegolnych graczy, kogo udalo mu sie namowic do gry w BVB i czy przekonal wartosciowych graczy ktorzy juz sa w BVB do pozostania. Moim zdaniem jak narazie radzi sobie calkiem niezle.

szyman81
Kontakt:

Post autor: szyman81 » 28 cze 2007, 09:21

rowniez jestem zdania, ze Zorc wykonuje dobra prace. trzeba wziasc pod uwage to,ze nie dysponuje on duzymi finansami a jednak paru niezlych zawodnikow sciagnal (smolarek, frei, amedick) amoah zawiodl ale nie dziwie sie zorcowi ze go sciagnal gdyz w innym klubie i kadrze koles byl rewelacyjny! wiadomo,ze byly i niewypaly ale krytykowalbym go bardziej jednak gdyby mial duzo kasy na wydatki i nie potrafil sie tym rzadzic niz jak musi teraz sciagac zawodnikow za darmo lub za niewielkie pieniadze :idea:

Awatar użytkownika
lopezsz
Kontakt:

Post autor: lopezsz » 14 kwie 2008, 10:10

Zorc niestety nie robi za dobrej pracy przynajmniej nie sam przecież Susi jest na tym Stanowisku OD 98/99 czyli zaraz kiedy skończył karierę Dla prześledzenia również jego polityki Transferowej mały link

http://www.transfermarkt.de/de/verein/1 ... sicht.html

i to już za jego kadencji Kupiliśmy Ikpebe, Bobica, Oliseha, Sorensena, Fernandeza, No i największy według mnie BŁĄD Czyli "Primabalerina Amoroso" (koszt 25mln euro + Prawa do EWANILSONA) który Po jednym sezonie pokazał sie ze swojej nieprzyjemnej strony. Już nie wspominając o fakcie ze w związku z Transferem Amoroso Musieliśmy kupić 2 raz za ciężkie pieniądze Ewanilsona...
Fakt ze nie wszystko można było przewidzieć ale nik sie nie spodziewał ze Ikpeba czy Bobicz nie wpasuje sie w nasz styl gry Ale akurat kwesta Amoroso była raczej schematyczna czyli Gdzie nie grał TO 1 sezon Król strzelców 2 sezon fochy bo on chce do Rala, Barcy, Milana, czy gdzie tam chał iść, zmieniał klub i zaś. I tak Na 4 Kontynentach to co myśleli ze w Dortmundzie będzie inaczej.... ( łączny koszt tych igraszek 60 mln euro na transfery a o ich pensjach nie wspominam )

A już normą Stało sie ze Na 6 Sprowadzonych do kuby graczy 4 kończy gdzieś w rezerwach-> to nie jest właściwa polityka Transferowa !!!!!!!!!!!!!!!! :evil:

Ostatni Sezon Przykłady: (Klimowicz, Kowac, Frederico ) chociaż akurat czemy nie gra pierwszy z nich to niewiem i pewnie się nie dowiem

Ale reasumując to jeśli działalność Susi w klubie to pozyskiwanie nowych graczy no to raczej ją zachrzanił... (jeśli jest/było inaczej proszę o wyprowadzenie mnie z błędu)

Awatar użytkownika
Flat Eric
Kontakt:

Post autor: Flat Eric » 14 kwie 2008, 11:30

lopezsz pisze:Ale akurat kwesta Amoroso była raczej schematyczna czyli Gdzie nie grał TO 1 sezon Król strzelców 2 sezon fochy bo on chce do Rala, Barcy, Milana, czy gdzie tam chał iść, zmieniał klub i zaś. I tak Na 4 Kontynentach to co myśleli ze w Dortmundzie będzie inaczej.... ( łączny koszt tych igraszek 60 mln euro na transfery a o ich pensjach nie wspominam )
tylko inne kluby go sprzedawaly, a od nas odszedla za free co mozna uznac za mega frajerstwo :roll:
Zorc to chyba ma ta posade tylko z sentymentu za jego gre dla BVB, co w biznesie jakim jest football nie jest dobrym rozwiazaniem, tylko czemu nikt tego nie widzi w zarzadzie :shock:

Awatar użytkownika
lopezsz
Kontakt:

Post autor: lopezsz » 14 kwie 2008, 13:03

Problem jest taki ze my jako kibole nie do końca wiemy jak to poukładane jest w tych strukturach BVB myślę ze jak by to była tylko i wyłącznie wina Zorc'a to by go wywalili Nie patrząc na to czy legenda czy nie bo legend MADE IN BVB jest Więcej ale nie wszystkie pracują dla Borussii...

Jeśli Zorc nie dokona dobrego transferu (głównie rzecz jasna w ataku), to robimy zrzutę na młotek by wybić temu pseudocośtammenedżerowi od siedmiu boleści i wielkiemu znawcy gumowych dzwonków dalszą pracę w klubie - Murzyn

<Przepraszam za taką formę postu, ale podczas pracy zawiesił mi się komp i trochę się namieszało> Murzyn
Ostatnio zmieniony 03 sty 2009, 21:31 przez lopezsz, łącznie zmieniany 3 razy.
...............Ostrość Na Nieskończoność...............

!!!!!!!!!!!!!!!!Jurgen Kohler FUSBALL GOT!!!!!!!!!!!!!

StivenKonin
Kontakt:

Post autor: StivenKonin » 03 sty 2009, 20:43

Miejmy nadzieje że Zorc wogóle kogoś sprowadzi ;/ a na ten młotek to bardzo chetnie sie zrzuce :P

Awatar użytkownika
Volverin
Moderator
Kontakt:

Post autor: Volverin » 03 sty 2009, 20:50

Ja się nie zrzucę, ja dam swój :-P Zorc to taki idiota. Tylu utalentowanych piłkarzy w około...
Siwy zrezygnował!
data rezygnacji: 20.09.15 #yuhupark

Awatar użytkownika
Emrod
Kontakt:

Post autor: Emrod » 03 sty 2009, 21:00

Jak to dobrze, że Frei, Hummels, Tinga, Santana, Subotic, Hajnal, Lee i Błaszczykowski sami się sprowadzili do Dortmundu! Wynegocjowali z poprzednimi klubami stosunkowo niskie kwoty odstępnego, sprawnie cały transfer zrealizowali.

Strach pomyśleć co by się działo jakby to Zorc miał ich sprowadzać, przecież on jeszcze żadnego piłkarza nie kupił...

Awatar użytkownika
qbar85
Kontakt:

Post autor: qbar85 » 03 sty 2009, 21:03

Jeszcze się dobrze okres transferowy nie rozpocząl, a wy już narzekacie :-P Poczekajcie z ocenami jego pracy do zamknięcia okienka...
A z tym, że jest pseudocośtammenadżerem i IDIOTĄ to się nie mogę zgodzić, bo jego bilans pracy w BVB( i jako piłkarza i jako dyrektora sportowego)wychodzi na plus.
Obrazek

Awatar użytkownika
Volverin
Moderator
Kontakt:

Post autor: Volverin » 03 sty 2009, 21:07

On jeden sezon transferowy ma dobry, po czym siada na laurach i za przeproszeniem ch** 8-)
Siwy zrezygnował!

Awatar użytkownika
Murzyn
Moderator
Kontakt:

Post autor: Murzyn » 03 sty 2009, 21:15

Jako piłkarza to nie ulega wątpliwości, ale jego dotychczasowa praca jako menedżera jest słaba i mogę to oceniać nie tylko po zakończeniu tego okienka transferowego, ale wg dotychczasowej pracy. Co z tego, że Subotic (którego to wynalazł Klopp), Lee (który to przyszedł za friko), Hummelsy, Frei'e itd. jeśli zamiast o mistrzostwo czy taką LM walczymy o choćby to 5. miejsce, które i tak niezwykle ciężko będzie zająć.

Całe forum trąbi (i słusznie) to lub tamto, a jesteśmy tylko kibicami. Ten pan związany jest z Dortmundem zawodowo od wielu lat, ale jakoś nie przekłada się to na sposób jego myślenia wyrażony konkretnymi działanami. Jeśli spojrzeć na bilans 'ochów' i 'achów' do gromów i nieprzychylnych jemu komentarzy, to zdecydowana przewaga leży po drugiej stronie, a to o czymś świadczy. I oceniam jego działalność do dnia dzisiejszego, bo mam do tego pełne prawo i nie muszę się wstrzymywać z opinią do zakończenia kolejnego okienka transferowego, bo najlepiej, żeby zajął się tym profesjonalista. Genialny piłkarz nie równa się od razu świetnemu menedżerowi.
Jeżu, ufam Tobie!

Awatar użytkownika
Emrod
Kontakt:

Post autor: Emrod » 03 sty 2009, 21:56

Paru forumowych ekspertów by się świetnie na miejscu Zorca odnalazło. To jest przecież takie proste! W zimie się na transfery wyda jakieś 70-80 mln, w lecie dołoży jeszcze 150 i wreszcie zakupy będą udane.

A pieniądze? Przecież to tylko nieudacznik Zorc ich nie może znaleźć. Paru szejków jeszcze na świecie jest - wystarczy poprosić. Albo po prostu będziemy wydawać, bank się może nie połapie...

Powie mi któryś ze znawców jak ściągnąć piłkarzy europejskiej klasy do klubu, który:

- gra w Bundeslidze, które prestiżowo jak również w kwestii płac wyraźnie odstaje od Włoch i Hiszpanii, a Anglia to już inna galaktyka
- w tej co najwyżej czwartej lidze Europy od ładnych paru lat trzyma się w środku tabeli, o Lidze Mistrzów nie ma co myśleć, a jak już przez puchar dostał się do PUEFA to odpadł w I rundzie
- odpadnięcie w fazie grupowej LM to i tak kilkanaście baniek zysku, a tych pieniędzy od wielu lat nie ma
- kilka lat temu był na skraju bankructwa

Ja może tu uświadomię co niektórych, ale nie każdy piłkarz na świecie jest tak jak my kibicem BVB!!! Zawodnicy patrzą na pieniądze, na możliwość gry w pucharach, przede wszystkim w LM, na prestiż. Rosicky i Metze to jedyni gracze, którzy od lat wybili się przez grę w Dortmundzie więc i argument o wypromowaniu się odpada.

Realistycznie patrząc jesteśmy średniakiem w Europie z ciekawie zapowiadającą się przyszłością, ale liczy się to co jest tu i teraz... Powoli się poprawia, wróciliśmy do pucharów, teraz jesteśmy najwyżej w tabeli od kilku lat, idzie do przodu!

Jak komuś nie odpowiada czekanie i mozolne odbudowywanie BVB to zawsze może się przerzucić na Bayern, Real, ostatnio kibiców przybywa Manchesterowi City. Tak będziecie mieć spektakularne transfery, sukcesów zagwarantować się nie da, ale takie ryzyko :lol:

Tak sobie popatrzmy na posunięcia Zorca:

1. Za ok. 5 mln Zorc sprowadził Freia, najpierw wicekróla, a potem króla strzelców ligi francuskiej. Czyja to zasługa? Frei innych ofert nie miał?

2. 1.2 mln kosztował Hajnal! Sprowadzenie tej klasy rozgrywające za takie pieniądze to majstersztyk.

3. 500 tys. kosztował Lee. Myślicie, że tak znany w Europie zawodnik błagał o angaż w Dortmundzie? Raczej Zorc musiał ostro przebijać oferty rywali.

4. 3 mln z hakiem za Subotica i Kubę. Już teraz są warci ponad 2 razy więcej i należą na swoiich pozycjach do największych talentów w Bundeslidze.

5. Niezbyt duże pieniądze wydane na Tingę, jeszcze Santana i Hummels.

A minusy? Rukavina, przepłacenie za Owo (jest przydatny, ale 2.5 mln to o 1.5 za dużo), za Petrica można było wyciągnąć jeszcze z 2 mln więcej, no i Valdez. Choć w przypadku Paragwajczyka nic nie wskazywało, że nagle całkowicie zatraci skuteczność i transfer wtedy wydawać się uzasadniony. No i jeszcze nieudane zamieszanie z kupnem Hinkela, choć gdyby przyszedł on nie byłoby Lee ;-)

Jak dla mnie w ostatnich latach działalność Zorca wychodzi na plus, może nie bardzo duży, ale jednak plus :-)

P.S Początki pracy Zorca jak już zauważył lopezsz to była cienizna i serie błędów - wtedy owszem należało go zwolnić. Ostatnie kilka lat to jednak znaczący postęp!

Awatar użytkownika
Volverin
Moderator
Kontakt:

Post autor: Volverin » 03 sty 2009, 22:15

3. 500 tys. kosztował Lee. Myślicie, że tak znany w Europie zawodnik błagał o angaż w Dortmundzie? Raczej Zorc musiał ostro przebijać oferty rywali.
Musiał przebijać jak diabli, że zapłacił za niego 0,5 mln...
A pieniądze?
Chcesz mi powiedzieć, że Borussia nie ma pieniędzy? Jakby chcieli to by mieli - co się stało z 4,5mln za Petricia? Za samą tą kwotę można by kupić kogoś dobrego, ale jak Zorc powiedział "Po co? Nasza kadra jest wystarczająco duża" :roll:

Może trochę za mocno go jadę, może zrobił postępy. Ale mógłby przestać się bawić w perełki i kupić kogoś sprawdzonego. Wtedy wszyscy byliby szczęśliwi, wyniki byłby lepsze.
Siwy zrezygnował!

Awatar użytkownika
qbar85
Kontakt:

Post autor: qbar85 » 03 sty 2009, 22:32

Volverin pisze:Może trochę za mocno go jadę, może zrobił postępy
Nie może tylko napewno :-P Nazywanie kogoś idiotą jest nie na miejscu ;-) Przypomina mi się teraz sytuacja jaka miała miejsce jakieś pół roku temu - przejście Nevena Suboticia do BVB. Bardzo dużo ludzi jechało po nim (i po Kloppie) przy okazji tego transferu. Niektórzy nawet żadali głowy naszego dyrektora sportowego. Pisałem wtedy, żeby się wstrzymać z ocenami tego transferu, bo Neven może sie okazać drugim Metze no i się sprawdziło. Teraz znowu to samo. Zorc jest do bani, Zorc jest beznadziejny, Zorc nikogo nie sprowadził, a przypominam, że okienko transferowe dopiero co się rozpoczęło.
Obrazek

Awatar użytkownika
T-Mac
Kontakt:

Post autor: T-Mac » 03 sty 2009, 22:47

Emrod pisze:Jak komuś nie odpowiada czekanie i mozolne odbudowywanie BVB to zawsze może się przerzucić na Bayern, Real, ostatnio kibiców przybywa Manchesterowi City. Tak będziecie mieć spektakularne transfery, sukcesów zagwarantować się nie da, ale takie ryzyko :lol:
Też tak czasem mówię ale tylko na stronce. Tutaj na forum ten tekst jest nie na miejscu, bo Ci co tutaj aktywnie udzielają się nie są "chorągiewkami" i przynajmniej większość z nich do grobowej deski będzie z BVB... :roll:

Dla mnie też Zorc generalnie wychodzi na plus. Zawalił parę transferów ale i ściągnął nam niejednego fajnego piłkarza za niewielkie pieniądze...

Jego główne błędy to "puszczanie" piłkarzy za free (można przecież zawczasu przedłużyć kontrakt chociażby o rok) i czasem przesadne licytowanie się o "drobniaki" (te kilkaset tysięcy ojro więcej nie powinno być przeszkodą)...
ORLANDO MAGIC, BORUSSIA DORTMUND, MARIA SHARAPOVA & SCUDERIA FERRARI MARLBORO... 8-)

Awatar użytkownika
Volverin
Moderator
Kontakt:

Post autor: Volverin » 03 sty 2009, 22:48

Ja wtedy byłem za Suboticiem i wciąż jestem ;-)

Idiota rzeczywiście trochę mocno :-P
Siwy zrezygnował!

ODPOWIEDZ