Książka Uliego Hesse „Borussia Dortmund. Siła żółtej ściany”

Zarząd, finanse, taktyka, juniorzy, kibice, BVB w TV i inne.

Moderator: Mods

ODPOWIEDZ
artur_poznan
Kontakt:

Książka Uliego Hesse „Borussia Dortmund. Siła żółtej ściany”

Post autor: artur_poznan » 23 lut 2019, 16:39

Na początek podziękowania dla autora. Przez 4 wieczory czułem się jak na pięknym statku płynącym przez wody zwane Borussia Dortmund. Cała historia klubu, który tak bardzo kocham. Największe wrażenie zrobiło na mnie kilka punktów: po pierwsze historia założenia i pierwszej gwiazdy Michallek- człowiek wyryty złotymi zgłoskami w Borusseum. Potem drei Alfredos i pierwsze mistrzostwo Wesfali. Po drugie dużo smaczków, o których nie wiedzialem- no. ze po zbudowaniu WS w 1974 roku nasi kibice podjęli decyzje o zajęciu trybuny południowej, bo na rok wcześniej wybudowanym Parkstsdionie Scheissowcy zajęli północny zakręt 😎 Po trzecie - zawarto w niej i przypomniano mecz, od którego zaczęła się moja przygoda z BVB- sierpień 1991 i wtopa 2:5 na Scheisse.
No i po czwarte moje skromne imię i nazwisko znalazło się koło mojego idola BVB wszech czasów/ Stephana Chapuisat.
Jednym słowem dziękuje 🖤💛i polecam lekturę każdemu kibicowi BVB

zieleninka
Kontakt:

Re: Książka Uliego Hesse „Borussia Dortmund. Siła żółtej ściany”

Post autor: zieleninka » 06 wrz 2019, 09:04

trafiła w moje ręce niedawno to książka i rzeczywiście, fajnie napisana. Dobrze się czyta, można się wiele dowiedzieć a jednocześnie nie ma zbędnego przynudzania. Szacun

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Re: Książka Uliego Hesse „Borussia Dortmund. Siła żółtej ściany”

Post autor: zizu » 06 wrz 2019, 15:20

Też mi się podobała. Dwa dni i jej nie było. Historia BVB w pigułce, ale takiej sporej i to wszystko fajnie opisane. Jako człowiekowi, który nie za bardzo siedział w tej "odleglejszej" historii BVB to było fajne doświadczenie się z tym zapoznać.

ODPOWIEDZ