Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund 08/09

Moderator: Mods

DiKei
Kontakt:

Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund 08/09

Post autor: DiKei » 24 lip 2008, 23:10

Bayer 04 Leverkusen - Borussia Dortmund

Data: 16.08.2008
Stadion: BayArena

1 kolejka Bundesligi 2008/2009

Co sądzicie o tym spotkaniu ? Kto zwycięży w tym meczu?

Sercem jestem z Bayerem 04 (mam nadzieję że za to mnie nie wyrzucicie z forum), ale mecz będzie bardzo trudny. Po wczorajszym meczu widać, że Borussia to całkiem inna drużyna niż w tamtym sezonie. Mam nadzieję, że Jurgen Klopp to odpowiednia osoba która poprowadzi Borussie przez ten sezon. Chciałbym widzieć Bayer 04 oraz Borussie w pierwszej 5 Bundesligi, tak jak było przed kilka laty. Już się nie mogę doczekać tego spotkania. Jak na razie stawiam na remis.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2011, 02:44 przez DiKei, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
.Giv
Kontakt:

Re: Bayer 04 Leverkusen - Borussia Dortmund

Post autor: .Giv » 24 lip 2008, 23:17

DiKei pisze:Bayer 04 Leverkusen - Borussia Dortmund
Sercem jestem z Bayerem 04 (mam nadzieję że za to mnie nie wyrzucicie z forum)

Każdy ma prawo być na naszym forum, jeżeli tylko przestrzega regulaminu ;-)
DiKei pisze:mecz będzie bardzo trudny.

To na pewno. Trudno mi coś powiedziec o Bayerze. W przygotowaniach do sezonu grali nie równo. Zresztą tak jak Borussia. Ważne, żeby dobrze zacząć. Początek dla BVB będzie ciężki. Trudne pierwsze mecze, no i pierwszy wyjazdowy :-/
DiKei pisze:Po wczorajszym meczu widać, że Borussia to całkiem inna drużyna niż w tamtym sezonie. Mam nadzieję, że Jurgen Klopp to odpowiednia osoba która poprowadzi Borussie przez ten sezon. Chciałbym widzieć Bayer 04 oraz Borussie w pierwszej 5 Bundesligi, tak jak było przed kilka laty. Już się nie mogę doczekać tego spotkania. Jak na razie stawiam na remis.

Tak, mi też trudno się doczekać. Nie mozna wpadać w hura optymizm po tym meczu, bo często było tak, że wygrywaliśmy mecz z dobrymi zespołami a potem przegrywaliśmy ze słabiakami. Mam tylko nadzieję, że będzie można obejrzeć jak najwięcej meczów bundesligi w Internecie. Mimo wszystko myślę, że obie defensywy nie zagrają najlepiej. O wyniku trudno spekulować. Pokuszę się o to po sobotnim spotkaniu z Juventusem.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tomi
Kontakt:

Post autor: Tomi » 24 lip 2008, 23:21

Niby nasza najsłabsza formacja jaką była obrona została wzmocniona :), Bayer też sie raczej wzmocnił. Nie można sie zugerować pierwszym meczem, bo często BVB zaczynało dobrze, a potem wiemy jak było :), ale wierze w Kloppa i mam nadzieje że wygramy
Obrazek

DiKei
Kontakt:

Post autor: DiKei » 24 lip 2008, 23:26

Bayer 04 wszystkie swoje sparingi grał słaby składem - często grali juniorzy lub zawodnicy z rezerw więc tym też się nie można sugerować :/ Wkrótce kolejne 3 sparingi i mecz Pucharu Niemiec z Rot Weiss Oberhausen. Wtedy będziemy widzieć w jakiej formie jest drużyna z Leverkusen.

Awatar użytkownika
Zesik
Kontakt:

Post autor: Zesik » 25 lip 2008, 03:12

ja wiem jedno, na bank będzie trudny mecz jak zawsze :-)
ale nie wiem czemu ale wydaje mi się,że będzie remis :-)
no ale oczywiście mam nadzieję,że się pomylę w typowaniu i BVB wygra :-D to bym sie ogrooooooooomnie cieszył hehe :-P

Awatar użytkownika
PUDZIAN
Kontakt:

Post autor: PUDZIAN » 25 lip 2008, 10:36

Fajnie było by dobrze wystartować, mówię o 4 punktach w pierwszych 2 meczach. Będzie ciężko ale wierzę,że sobie poradzimy.
Wir tragen schwarz Wir tragen gelb Wir sind die besten fans der Welt

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Re: Bayer 04 Leverkusen - Borussia Dortmund

Post autor: zizu » 25 lip 2008, 12:09

DiKei pisze:Chciałbym widzieć Bayer 04 oraz Borussie w pierwszej 5 Bundesligi, tak jak było przed kilka laty.
Hoho, kto by nie chciał ;))
Gdzie te czasy jak Borussia szła łeb w łeb z Bayerem w drodze po mistrzostwo.. ehh ;)

Mój typ na ten mecz to 1:1 ew. 1:0 dla BVB.

pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Patryk
Kontakt:

Post autor: Patryk » 25 lip 2008, 12:33

Ciężki początek sezonu ale patrząc na grę BVB myślę że będzie dobrze, trzeba coś zrobić z lewą pomocą... Kringe i Buckley zagrali bardzo słabo z Bayernem...

Awatar użytkownika
Tomi
Kontakt:

Post autor: Tomi » 25 lip 2008, 13:17

Buckley dobrze zagrał i mam nadzieje że utrzyma ten poziom
Obrazek

diabel
Kontakt:

Post autor: diabel » 25 lip 2008, 13:29

Bylem 3 razy w Lev na meczach i przezylem juz kazda opcje,mecze z nimi byly zawsze trudne i rywal obojetnie w jakiej dyspozycji zawsze zmotywowany dodatkowo na derbach Westfalii,we wrzesniu bylem na takich zakladowych mistrzostwach zorganizowanych przez firme TNT w pilkarzyki i wygralem turniej,odbywalo sie to na stadionie Bayeru i mielismy calodniowy pobyt AI ze zwiedzaniem wszystkich ciekawych miejsc dostepnych tylko dla vipöw,a obiad jadlem obok Barnetty,bo pilkarze byli po treningu(wolalbym kolo Kuby)haha,pomimo tego jest to przezycie kiedy grasz w pomieszczeniu vipowskim gdzie karnet kosztuje 2900 euruchöw.

Awatar użytkownika
Volverin
Moderator
Kontakt:

Post autor: Volverin » 15 sie 2008, 15:04

Meczyk już jutro, nie mogę się doczekać. BVB miało bardzo dobry początek sezonu, co daje mi nadzieje, jednak grają na wyjeździe. Będzie ciężko, ale co to za mecz, jak nie ma emocji? :-P
Siwy zrezygnował!
data rezygnacji: 20.09.15 #yuhupark

Awatar użytkownika
Lampard7
Kontakt:

Post autor: Lampard7 » 15 sie 2008, 15:53

No to jutro szykuje nam się ciekawe spotkanie między BVB a Bayer 04. Ja typuje 2:1 dla oczywiście wiemy kogo ;] SopCast już się u mnie szykuje do odpalenia :mrgreen: :lol:
Obrazek
Obrazek

WIELKI POWRÓT NA BORUSSIA.COM.PL

Awatar użytkownika
rebuzz
Kontakt:

Post autor: rebuzz » 16 sie 2008, 13:23

Licze na niemoc Aptekarzy co ich nieco wyprowadzi z rownowagi i sami troche przysna, a my zapowiadalismy ze ten mecz wygramy wiec licze na ofensywna gre !!!

2-0 dla BVB. ( jak to na poczatek sezonu nie mozna nie wierzyc :D )

Pozdrawiam

ps. oby tylko sedzia dzis nie byl stronniczy :)

Awatar użytkownika
Activ
Kontakt:

Post autor: Activ » 16 sie 2008, 14:42

Wygramy! Bayer nie robi na mnie w tym roku wrażenia, a co za tym idzie powinno być łatwiej niż w ostatnim sezonie. Kaska u buka postawiona (kurs 3,55!) SportKlub transmituje spotaknie (przynajmniej tak piszą w programie) no i Petric mógłby się ładnie pożegnać heh... Heja! Heja! BVB!!! ;)

Awatar użytkownika
dres
Kontakt:

Post autor: dres » 16 sie 2008, 15:01

Wie der kicker vorab erfuhr, wird Petric schon in Leverkusen nicht mehr spielen. Er befindet sich auf dem Weg nach Hamburg. Um dort letzte Details zu klären.

Chyba Petric nie zdąży się jednak pożegnać.

Awatar użytkownika
.Giv
Kontakt:

Post autor: .Giv » 16 sie 2008, 17:27

3:2 Gra Borussii była całkiem przyzwoita. Podobała mi się gra skrzydłami. Szczególnie prawą stroną. Pozytywnie Valdez, Kuba. Hajnal dziś słabiej. W każdym razie cieszy zwycięstwo. Cieszą 3 punkty. Dobry początek ;-)

Awatar użytkownika
Murzyn
Moderator
Kontakt:

Post autor: Murzyn » 16 sie 2008, 17:43

Były obawy co do tego meczu, bo przed nami kolejne badzo trudne mecze i taki falstart mógł bardzo negatywnie wpłynąć na dalszy rozwój wypadków. Na szczęście wszystko poszło tak jak trzeba, tylko by tych bramek mniej tracili.
Nadeszła wreszcie pierwsza kolejka, po której nie mamy straty punktowej do lidera.
Jeżu, ufam Tobie!

Awatar użytkownika
bzyk474
Kontakt:

Post autor: bzyk474 » 16 sie 2008, 18:00

nie oglądałem całego meczu więc nie wiem jak z grą bvb:) ale zwycięstwo z Bayerem stawia nas w dobrej sytuacji przed następnymi meczami:) oby tak dalej:) Heja BVB!

Awatar użytkownika
dianno
Kontakt:

Post autor: dianno » 16 sie 2008, 19:08

Meine otzenen :D

Oceny (1-10):
Weidenfeller - 9 - bardzo pewny w bramce. Przy słabej obronie stanowił o spokoju defensywy. Jego zejście znacznie osłabiło Borussię. Mam nadzieję, że szybko wróci do siebie.
Dede - 7 - bardzo mało podłączał się do akcji ofensywnych, ale w defensywie, jak zawsze, pewny.
Hummels - 1 - dno. Borussia zawdzięcza mu utratę dwóch bramek. Mogło być więcej - szczęście dzisiaj było przy Borussii, która grała bez środkowych obrońców.
Subotić - 2 - niech strzelony przez niego gol nikogo nie zmyli! To jest środkowy obrońca i jego głównym zdaniem jest bronić dostępu do bramki BVB, a tego dzisiaj nie robił. Bardzo dziurawy, to samo co Hummels. Raz jedyny ładnie uratował BVB przez utratą gola dlatego ocenę ma wyższą od kolegi ze środka obrony.
Rukavina - 6 - pasywny w ofensywie tak jak Dede. W obronie bardzo przeciętnie. Kilka dobrych interwencji łączył z kiksami.
Kehl - 4 - niestety nowy kapitan nie zaliczył najlepszego występu. Jako defensywny pomocnik zupełnie nie wywiązywał się z założeń taktycznych. Na plus trzeba mu zapisać, że potrafił kłócić się z sędzią co kilkukrotnie pomogło Borussii.
Kuba - 6 - bardzo dobra pierwsza połowa i bardzo słaba druga. Zaliczył asystę przy golu Valdeza, przeprowadził trzy niezłe rajdy na bramkę Bayeru, ale szczególnie w drugiej połowie był zupełnie niewidoczny. Trochę zawód, bo jego stać na bardzo dużo.
Hajnal - 6 - podobnie jak Kuba. Zaliczył asystę, kilkukrotnie się pokazał, ale przez większość meczu go nie było na boisku.
Kringe - 6 - strzelił bramkę, w kilku sytuacjach dobrze atakował, ale też miał bardzo dużo strat i niepotrzebnych zagrań. Dobrze to określił komentator sportklubu, że Kringe przez większość meczu gra "na alibi", byle oddać piłkę.
Valdez - 8 - w drugiej połowie trochę przygasł, ale ogólnie świetny występ. Asysta, gol i bardzo groźny w ofensywie. Brawo Nelson. Już zdążyłem Cię skreślić, a tu taka niespodzianka!
Klimowicz - 6 - bardzo ładnie zachował się przy bramkowej akcji odgrywając do Kuby, a także podobała mi się jego waleczność. Szkoda, ze zszedł w drugiej połowie.

Rezerwowi:
Ziegler - 3 - baaaaardzo niepewny. Co prawda wybronił kilka trudnych piłek, ale więcej w tym było szczęścia i przypadkowości niż jego umiejętności. Bardzo często stwarzał sam dla siebie i Borussii zagrożenie.
Kruska 3 - niewidoczny. Jeśli już miał piłkę to drętwy i sztywny. Niepotrzebna zmiana.
Schmelzer - 1 - wszedł za Dede chyba tylko po to by popełnić błąd przy którym Bayer strzelił gola.

Awatar użytkownika
Volverin
Moderator
Kontakt:

Post autor: Volverin » 16 sie 2008, 19:25

Bardzo szczegółowa i dobra ocena poszczególnych graczy. Nie pasuje mi tylko ocena Klimowicza skoro pisałeś o nim w samych superlatywach.
Klimowicz - 6 - bardzo ładnie zachował się przy bramkowej akcji odgrywając do Kuby, a także podobała mi się jego waleczność. Szkoda, ze zszedł w drugiej połowie.
I dostał tylko 6? Mogłeś już zaszaleć na 7-8 ;-)
Siwy zrezygnował!
data rezygnacji: 20.09.15 #yuhupark

ODPOWIEDZ