Forumowa Mafia - edycja druga

Stare, warte zachowania tematy

Moderator: Mods

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Volverin
Moderator
Posty: 10773
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Forumowa Mafia - edycja druga

Post autor: Volverin » 17 sty 2014, 20:19

[center]Prolog:[/center]
Był mroźny, styczniowy poranek. Tomek jak zwykle siedział przy komputerze popijając kawę i czytając raporty. Nie było mu to obce zajęcie - powtarzał tę czynność w każdy dzień tygodnia, analizując wszystko co było możliwe. Chociaż w Nowym Dortmundzie uważano Tomka za dziwaka, wielu potrafiło również docenić jego precyzyjne spojrzenie i umysł stworzony do rozwiązywania łamigłówek.

"Analityk", lub też "AnaliTomek", bo takie przezwiska nadano Tomaszowi po jego słynnej sprawie z oczami Lewandowskiego, zabrał się za kolejną zagadkę, przy której nie spodziewał się mieć większych problemów. Jak się okazało, piątek nie miał być jedynie kolejnym dniem dla Tomka. Otrzymał on list od detektywa, który wyjawił mu się i zgłosił się do niego o pomoc, prosząc o sekretne spotkanie...

... 2 godziny później w ustalonym miejscu...

- Witaj Tomku, sprawa nie cierpi zwłoki, więc przejdźmy do rzeczy. Potrzebuję skorzystać z twoich legendarnych umiejętności. Odkryłem wielki spisek w Nowym Dortmundzie. Grupa kryminalistów, którą nazwałem "Mafią", będzie próbowała przejąć kontrolę nad naszym miasteczkiem. Wiem jedynie, że istnieją i wiem, że żyją wśród nas udających zwykłych mieszkańców. Od dwóch miesięcy jednak kręcę się w kółko, nie potrafiąc złożyć w całość elementów układanki. Słyszałem, że jesteś jednym z najlepszych. I... potrzebuję twojej pomocy... MIASTO potrzebuje twojej pomocy.
- Oczywiście, jestem do twojej dyspozycji.

Tomek nie mógł przepuścić takiej okazji. Rzeczy do analizowania brakowało, a ludzie powoli zapominali o jego wspaniałym wyczynie z Lewandowskim. Chciał, żeby przypomniano sobie o AnaliTomku.
Detektyw wręczył Tomkowi grubą teczkę pełną zdjęć, raportów i poszlak. Podekscytowany wielkim wyzwaniem, Analityk wrócił do domu gotowy by zabrać się do... analizowania.

Po zaledwie dziesięciu minutach pracy udało mu się stworzyć listę 32-ów podejrzanych. Wiedział, że wśród tych ludzi kryje się siedmiu mafiozów. Jednak nim zdążył zmniejszyć grono podejrzanych choć o jedną osobę, przerwał mu dzwonek do drzwi:
- Kto to może być? - Pomyślał Tomek.
W promieniu dwóch kilometrów nie mieszkał nikt inny, nikt go też nigdy nie odwiedzał... Tomek przeczuwał najgorsze. Mafia najwidoczniej obserwowała go znając zagrożenie jakim jest dla nich jego błyskotliwy umysł. Od razu dowiedzieli się co kombinuje. Tomek musiał działać szybko. Pobiegł do komputera i wysłał listę 32-ów podejrzanych na grupę Nowego Dortmundu na Facebooku. Moment potem rozległ się huk wyważonych drzwi, a do środka wparowało dwóch zamaskowanych i uzbrojonych mężczyzn...

Kilka sekund później było już po wszystkim. Tomasz leżał martwy na podłodze, a mafiozi polewali cały dom benzyną by później zrównać go z ziemią. Nie mogli zostawić żadnych poszlak.

Miasto dowiedziało o niebezpieczeństwu grożącemu ich miastu. Wiedzieli, że muszą wziąć sprawy w swoje ręce...

Natomiast pamięć Tomasza należycie uczczono. Park, który wcześniej nie miał konkretnej nazwy, otrzymał miano Parku Im. Świętego AnaliTomka, a w szkołach uczy się jego sucharów na języku polskim.
--------------------------------------

Zasady:
1. Forumowa Mafia opiera się na podziale graczy na dwie grupy - mafię, która próbuje przejąć kontrolę nad miastem i niewinnych mieszkańców. Mieszkańcy miasta mają przewagę liczebną nad mafią, ale nie wiedzą kto się w niej znajduje. Członkowie mafii starają się zachować tożsamość w tajemnicy przed niewinnymi mieszkańcami, wiedząc o sobie nawzajem i współpracując. Mieszkańcy miasta wygrywają uśmiercając członków mafii, zaś mafiosi zdobywając liczebną przewagę nad miastowymi.

2. Gracze co do zasady są uśmiercani na dwa sposoby - jeden przez głosowanie (Lincz Miasta), które odbywa się raz na dzień. każdy z żyjących wysyła Mistrzowi Gry swojego kandydata do odpadnięcia, starając się trafić członka mafii. W przypadku niewinnych mieszkańców, a po zsumowaniu głosów ten, który dostał ich najwięcej odpada. W przypadku remisów decydujący głos należy do Mafii.
Kolejnym możliwym sposobem na odpadnięcie z gry jest Mord Mafii - mafia wybiera gracza, który w dany dzień ma paść jej ofiarą.
Dodatkowo można odpaść z gry poprzez przekroczenie określonej ilości punktów karnych, które Mistrz Gry przyznaje za brak aktywności (lub inne wykroczenia) lub złamanie regulaminu gry. W grze nie można popełnić natychmiastowego samobójstwa. Można po prostu przestać grać i po zdobyciu określonej ilości punktów karnych za brak aktywności zostać zdyskwalifikowanym.
Informacja, czy dany gracz należał do Mafii podawana jest jedynie w przypadku Linczu Miasta. W przypadku dyskwalifikacji nie jest podawana informacja o roli danego gracza jaką pełnił w grze.

3. Po uzyskaniu 5 punktów karnych gracz odpada z gry. Obowiązkiem każdego jest udział w głosowaniach (za brak wysłania głosu 1,5 punktu karnego) oraz wpisanie się do tematu gry w określonym przez Mistrza Gry odstępie czasowym (wymagany co najmniej jeden wpis od każdego żyjącego gracza w przeciągu 24 godzin) (za brak wpisu 1 punkt karny).
Dodatkowo zabronione jest ujawnianie innym korespondencji z Mistrzem Gry w czasie rozgrywki, a także ujawnianie kontaktów odbywających się poza odpowiednim tematem na forum dotyczących rozgrywki. Takie praktyki karane będą wykluczeniem.

4. Role - dzielą się na role zarezerwowane dla zwykłych mieszkańców i mafijne. Role nie mogą być przekazywane, czy dziedziczone, przepadają wraz ze śmiercią ich "nosiciela".

Miasto:
Detektyw - co drugi dzień może zapytać Mistrza Gry o konkretnego gracza. MG zaś udziela detektywowi informację czy dany gracz jest winny czy niewinny. Detektyw może z tą informacja zrobić co zechce.
Ksiądz: - osoba, za którą pomodli się w dzień Mordu Mafii jest odporna na niego (jeśli tę osobę wskaże Mafia Mord przepada). Ksiądz nie może pomodlić się dwa razy z rzędu za tę samą osobę. Wysyła modlitwę wraz z głosem w Linczu, w dniu, w którym zabija mafia.
Opryszek: - jeśli sprawdzi go Detektyw, to dostaje on informację, że Opryszek jest winny. Opryszek nie jest informowany o swojej roli.
Prawnik- co drugi dzień (w który morduje mafia) wysyła do MG nick osoby, na którą nie będzie można głosować dnia następnego. Wtedy MG po linczu wpisuje nick osoby, na którą nie będzie można głosować w następnym linczu. Prawnik nie może wybrać dwa razy z rzędu tej samej osoby. Może też zdecydować się nie chronić nikogo.

Mafia:
Ojciec Chrzestny: - przy jego sprawdzeniu Detektyw dostaje informację, że jest on niewinny. Dostaje nick Księdza, jeśli ten się za niego pomodli.
Jeśli w linczu zginie OC to miasto jest o tym informowane. Np. <nazwa usera>, winny, Ojciec Chrzestny.

5. Testament - po każdym Linczu Miasta i Mordzie Mafii uśmiercony gracz ma prawo do jednego postu w formie testamentu, który musi zamieścić do następnego Linczu Miasta.

___________________________________________________________________________

Lincze Miasta:
Codziennie (zaczynając od niedzieli) o 22:00. Głosowanie trwa do godziny 21:30.
Mordy Mafii:
Co dwa dni (zaczynając od soboty) o 22:30.
Detektyw:
Wysyła swoje sprawdzenie razem z głosem w linczu podczas dni, w czasie których nie morduje mafia.
Ksiądz:
Wysyła swoją modlitwę razem z głosem w linczu podczas dni, w czasie których morduje mafia.
Prawnik:
Wysyła nick osoby, którą chroni wraz z głosem w linczu podczas dni, w czasie których morduje mafia. Jego decyzja wchodzi w życie w dniu linczu, w którym mafia nie morduje.

___________________________________________________________________________

Lista graczy:
1. Bartdor
2. Madrisso
3. Zizu
4. Błaszczykowska
5. meksyk106
6. kowdi
7. Enejti
8. Kamyk
9. Monsumosiuloza
10. Radek906
11.BVB90
12. Mightkee
13. JackDanielsBoy
14. Liczi
15. Polo
16. Mila_RS
17. JaNóż
18. czupur
19. maders
20. 13
21. Mastalaos
22. mac92bvb
23. Poldinhio
24. Jerzyk987
25. Piotrek3201
26. Laurent
27.Gotze
28. Paw14
29. Krysti
30. bo warszawa...
31. Paluch
32. pawel1592

Informacje o rolach są już na PW. Dostali je tylko mafiozi, detektyw, ksiądz i prawnik. Jeśli nie masz nic na PW, znaczy to, że jesteś miastowym.

Wymagam co najmniej 1 postu między linczami. Brak postu = 1 pkt karny, brak głosu = 1,5 pkt. Próg 5 pkt to koniec gry.

Na głosy miasta będę oczekiwał zawsze do godziny 21:30, a na wiadomość z mordem od mafii do 22:30.


7 mafiozów, 1 opryszek.

PS. Proszę, aby osoby, które dostały PW z rolami potwierdziły w wiadomości zwrotnej swój udział w grze. (Dopiero po potwierdzeniu członkowie mafii dostaną na PW link do forum mafijnego)

2PS. W losowaniu nie było żadnych ograniczeń. Każdy mógł dostać określoną rolę.


Grę zaczynamy od mordu mafii, który nastąpi jutro.

Miasto Nowy Dortmund:

Obrazek


---------------------------
Spis treści:
Lincze miasta:
Pierwszy lincz miasta (str 10)
Drugi lincz miasta (str 17)
Trzeci lincz miasta (str 24)
Czwarty lincz miasta (str 30)
Piąty lincz miasta (str 35)
Szósty lincz miasta (str 37)
Siódmy lincz miasta (str 40)
Ósmy lincz miasta (str 43)

Mordy mafii:
Pierwszy mord mafii (str 6)
Drugi mord mafii (str 18)
Trzeci mord mafii (str 31)
Czwarty mord mafii (str 38)
Piąty mord mafii (str 44)
Ostatnio zmieniony 27 sty 2014, 22:24 przez Volverin, łącznie zmieniany 15 razy.
Siwy zrezygnował!
data rezygnacji: 20.09.15 #yuhupark

Awatar użytkownika
meksyk106
Posty: 752
Rejestracja: 03 kwie 2013, 01:22
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Post autor: meksyk106 » 17 sty 2014, 20:23

No to zaczynamy, życzę wszystkim powodzenia w grze i przede wszystkim dużo szczęścia. ;-)
Borussia, Dortmund ist dein Zuhaus,
Borussia, trickst jeden Gegner aus,
Borussia, hier kommt der BVB,
Borussia, der kämpft und singt, olé.

13
Posty: 310
Rejestracja: 09 cze 2013, 11:17
Kontakt:

Post autor: 13 » 17 sty 2014, 20:30

Witam wszystkich, musimy pomścić AnaliTomka!

Awatar użytkownika
mac92bvb
Posty: 544
Rejestracja: 17 paź 2011, 17:01
Kontakt:

Post autor: mac92bvb » 17 sty 2014, 20:32

Zmarli powstali z grobów, jak widzę...
Zobaczymy, co tym razem przyniesie gra.

Awatar użytkownika
pawel1592
Posty: 1494
Rejestracja: 20 wrz 2010, 20:50
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Post autor: pawel1592 » 17 sty 2014, 20:33

To wielka tragedia co spotkało Tomka. Do dziś nie mogę dojść do siebie. Chciałem napisać, że jestem niewinny w pierwszym poście, ale jakie to ma dziś znaczenie? Ból który nas spotyka jest wielki. Tomasz... to od zawsze był mój przyjaciel i ciężko pogodzić się z jego stratą. Nie wiem jak wy, ale ja nie potrafię z tym żyć. Metoda by pokonać ten ból który nas spotyka jest tylko jedna. Zemsta! Ubijmy tych 7 mafiozów, którzy chcą przejąć nasze miasto! Do dzieła!
Ruhrpott Ranger

13
Posty: 310
Rejestracja: 09 cze 2013, 11:17
Kontakt:

Post autor: 13 » 17 sty 2014, 20:35

Musimy czekać na ich ruch. Ach, gdyby był z nami AnaliTomek... :'(

radek906
Posty: 144
Rejestracja: 14 sie 2008, 08:25
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: radek906 » 17 sty 2014, 20:41

Reinkarnacja i znów detektyw Rutkowski, przypadek? Nie sądzę! :mrgreen:

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Posty: 7781
Rejestracja: 20 cze 2007, 13:55
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Kontakt:

Post autor: zizu » 17 sty 2014, 20:42

:cry: [*] Czy otrzasniemy sie z tej tragedii, ktora nas dotknela? Proponuje godnie uczcic smierc tego wybitnego mieszkanca.

Laurent
Redakcja
Posty: 5344
Rejestracja: 05 sie 2010, 10:54
Kontakt:

Post autor: Laurent » 17 sty 2014, 20:42

Dno, liczyłem chociażby na rolę jakiegoś durnego księdza a tu lipa. Jestem zawiedziony!
Obrazek

Awatar użytkownika
kowdi
Posty: 2729
Rejestracja: 21 sie 2011, 09:52
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: kowdi » 17 sty 2014, 20:43

Apeluję, aby ku czci poległego, od dziś detektywa nazywać AnaliTomkiem! Kto, jak nie AnaliTomek, ma analizować całą sytuację i uratować nas, miasto, przed złymi zbirami?
Who's with me?!
#forumumarło

Awatar użytkownika
meksyk106
Posty: 752
Rejestracja: 03 kwie 2013, 01:22
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Post autor: meksyk106 » 17 sty 2014, 20:44

Powinniśmy wybudować pomnik na cześć Tomka (*)
Borussia, Dortmund ist dein Zuhaus,
Borussia, trickst jeden Gegner aus,
Borussia, hier kommt der BVB,
Borussia, der kämpft und singt, olé.

Laurent
Redakcja
Posty: 5344
Rejestracja: 05 sie 2010, 10:54
Kontakt:

Post autor: Laurent » 17 sty 2014, 20:49

Według moich informacji Tomek bardzo sobie chwalił ANALizy..
Obrazek

Awatar użytkownika
poldinhio
Posty: 453
Rejestracja: 19 maja 2011, 19:41
Lokalizacja: Dortmund
Kontakt:

Post autor: poldinhio » 17 sty 2014, 20:51

WOW nie myślałem, że faktycznie tak szybko wystartujemy :shock:

Biedny Tomasz :-? pomścimy naszego głównego analityka!

BVB90
Posty: 19
Rejestracja: 14 sie 2010, 16:36
Kontakt:

Post autor: BVB90 » 17 sty 2014, 20:52

A jak to jest w przypadku remisu podczas linczu? Są normalnie podawane głosy i podane,że OC wybrał usera x albo y?

Awatar użytkownika
Piotrek3201
Posty: 98
Rejestracja: 20 lip 2013, 14:29
Lokalizacja: Marki
Kontakt:

Post autor: Piotrek3201 » 17 sty 2014, 20:57

Wtedy mafia podejmuje decyzję
Do boju miasto!

Awatar użytkownika
Volverin
Moderator
Posty: 10773
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Volverin » 17 sty 2014, 20:58

W przypadku remisu normalnie podawane są wszystkie głosy i osoba, która zginęła to ta wybrana przez OC.
Siwy zrezygnował!
data rezygnacji: 20.09.15 #yuhupark

Awatar użytkownika
JackDanielsBoy
Posty: 707
Rejestracja: 24 lis 2011, 08:24
Kontakt:

Post autor: JackDanielsBoy » 17 sty 2014, 20:58

Witam wszystkich. Ostatnią wojnę z mafią oglądałem jedynie w telewizji więc mógłby mi ktoś wytłumaczyć co się stało z Tomkiem?
Obrazek

Awatar użytkownika
Mightkee
Posty: 202
Rejestracja: 18 lut 2012, 17:34
Kontakt:

Post autor: Mightkee » 17 sty 2014, 20:59

Miastowi, czas wyrównać stan rywalizacji! Teraz mafia nie da nam rady, jestem pewien :-)

Awatar użytkownika
JaNóż
Posty: 87
Rejestracja: 06 sty 2014, 16:21
Kontakt:

Post autor: JaNóż » 17 sty 2014, 21:05

Na forum jestem od niedawna, ale nawet ja wiem, kto to jest AnaliTomek. Trzeba go pomścić.

Awatar użytkownika
poldinhio
Posty: 453
Rejestracja: 19 maja 2011, 19:41
Lokalizacja: Dortmund
Kontakt:

Post autor: poldinhio » 17 sty 2014, 21:09

JackDanielsBoy,
Tomek dostał czape jak to wynika z prologu :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości