Muzyka

Moderator: Mods

ODPOWIEDZ
Rapido
Kontakt:

Muzyka

Post autor: Rapido » 08 cze 2007, 14:14

Proponuje porozwmawiać trochę o naszych zainteresowaniach muzycznych.
Masz jakiś ulubiony zespół, wykonawce?
Albo chciałbyś podzielić się opiniami lub zamiescic link do Twojej ulubionej piosenki? Napisz.

Trochę o moich zainteresowaniach muzycznych:

Muzyka też jakoś wpływała na moje życie. Będąc mały słuchałem Micheala Jacksona, grupy Queen i Enigma. Wtedy mało rozumiałem i z czasem zacząłem poszerzać swoje horyzonty. Ze względu, że mój angielski jest dziś na wysokim poziomie, sięgam po więcej zagranicznych produkcji, ale lubię też muzykę, która nie zawiera wielkiej ilości słów.
W szczególności słucham muzyki Rap z lat 80. i początku 90., gdyż uważam, że wtedy naprawdę służyła temu, czmu miała służyć. Walka o równouprawnienie Afroamerykanów głównie (ten temat też mnie interesuje). Oczywiście wybitnym artystą i w ogóle człowiekiem tych czasów był Tupac Amaru Shakur. Przytocze słowa innego artysty - Mos Defa:
"Nie nuklearny holocaust, nie zrzucenie bomby jest najgorsze, lecz to, co po nim następuje, opad radioaktywny. Tupac reprezentuje skażone pokolenie. To także moje pokolenie. Tupac reprezentuje coś heroicznego i tragicznego, nie tylko dla czarnego społeczeństwa, ale dla całego społeczeństwa amerykańskiego."
Zrzucenie bomby w tym wypadku odnosi się do tego, jak biali ludzie w stanach traktowali i traktują czarnych. Nie jesteście w stanie sobie wyrazić (i ja również) drogi jaką musiało przejść czarne społeczeństwo w końcu XIX i w całym XX wieku w USA. Głód, getta, przemoc, problemy z narkotykami, bieda - to nieliczne z problemów, o których większość białych obywateli nie wiedziała lub udwała, że nie wie (bo przecież Ameryka jest "perfekcyjna"). Rap powstał dla tego, żeby pokazać, że Ameryka nie jest taka idealna, a prędzej rasistowska. Nie bez przyczyny Tupac Amaru Shakur jest porównywany do wielkich przywódców walki o równe prawa dla czarnych - Malcolma X czy Martina Luthera Kinga. Posłuchajcie jego muzyki, która jest oparta na bólu i nienawiści okazanej mu - to słychać.
Oczywiście nie ograniczam się do słuchania wyłącznie tego rodzaju muzyki, gdyż cenię ją ze jej piękno. Muzyka klasyczna, gdzie głównie podziwiam działalność artystyczną Ryszarda Wagnera, Ludwiga van Beethovena, Amadeusa Mozarta, czy Antonio Vivaldiego. Dziwi mnie, że ludzie śmieją się, gdy ktoś mówi, że słucha tej muzyki. Przecież to od niej się wszystko zaczęło...
Idąc czasowo bliżej współczesności - Blues. To dopiero piękny gatunek muzyki, który również został zapoczątkowany przez czarną społeczność. Od tego gatunku wywodzi się większość dzisiejszych od jazzu poprzez rock do techno i innych. Szczególnie znany bluesowiec - Robert Johnson.
Lata 20. i 30. to silny rozwój muzyki Jazz, którą ubóstwiam (szczególnie z tych lat - charakterystyczna trąbka). Louis Jordan, Duke Ellington, John Coltrane, Miles Davis, Chuck Mangione no i wielki Louis Armstrong, który w znakomity sposób połączył tą muzykę ze słowami. To artyści, których głównie słucham.
Blues w wyniku ewolucji wytworzył kilka innych gatunków, których również słucham. Rock And Roll, gatunek z którym wszyscy utożsamiamy Elvisa Presleya. Podziwiam jego twórczość nacechowaną emocjami.
Soul, który zapoczątkował Ray Charles. Piękne piosenki w jego wykonanie i chyba znany każdemu "Hit the road jack". Muzyka z duszą. Bardzo lubie słuchać też innego przedstawiciela tego gatunku - Barry White.
Bardzo doceniam działalność Boba Marleya. Muzyka Reggae, która powstała na Jamajce w czasowych okolicach zdobycia niepodległości przez ten kraj. One Love, No woman no cry, Bad Boys.... Kto tego nie zna?
Doceniam również to, co Michael Jackson zrobił dla świata muzyki. Zdecydowanie trafne określenie - król muzyki Pop. Piosenki o tym, co złego ludzie robią na świecie, o rasiźmie... Piękna muzyka z prawdziwym przesłaniem. Joe Cocker czy Phil Collins są również artystami, którzy mają nagrania, po które sięgam.
Czasami lubię posłuchać muzyki Rock (i jej odmian). Queen, The Beatles, Pink Floyd czy bardziej współczesne Red Hot Chilli Peppers, P.O.D, Papa Roach etc.
Przyjemnie też słucha się muzyki Funk. George Clinton i jego Parliament jest chyba jednym z bardziej znanych przedstawicieli tej muzyki. Krążąc w tych klimatach wspomne też o moim zainteresowaniu muzycznym gatunkiem Rave (i wszelka eletronika). Szczególnie lubię Prodigy i Daft Punk.
Nie ograniczam się na słuchaniu jednego gatunku muzyki, gdyż uważam to za głupie. Są jeszcze inni wykonawcy i inne rodzaje muzyki (np. country), których przyjemnie mi się słucha, ale nie mam zamiaru pisać książki o tym.
Powrót do góry
Ostatnio zmieniony 13 cze 2011, 22:29 przez Rapido, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kasia
Kontakt:

Post autor: Kasia » 08 cze 2007, 17:31

Rapido pisze:Będąc mały słuchałem Micheala Jacksona
Hihih ja też, ale to nie było z mojego wyboru ;)
Rapido pisze:Muzyka klasyczna, gdzie głównie podziwiam działalność artystyczną Ryszarda Wagnera, Ludwiga van Beethovena, Amadeusa Mozarta, czy Antonio Vivaldiego. Dziwi mnie, że ludzie śmieją się, gdy ktoś mówi, że słucha tej muzyki. Przecież to od niej się wszystko zaczęło...
Tak, ja ja sama teraz odkrywam uroki tej muzyki poprzez słuchanie genialnej składanki "The Best Classics ... Ever!", którą to gorąco polecam ;]
Rapido pisze:muzyki Jazz, którą ubóstwiam
Ja też kocham tę muzykę ;]
Rapido pisze:wielki Louis Armstrong, który w znakomity sposób połączył tą muzykę ze słowami.
Uwielbiam go szczególnie w duecie z Ellą Fitzgerald ;]
Rapido pisze:Soul, który zapoczątkował Ray Charles.
Po prostu GENIUSZ! Ja mogę ciągle słuchać jego "Georgia on my mind" albo "You're so beautiful" ;]
Rapido pisze:Doceniam również to, co Michael Jackson zrobił dla świata muzyki. Zdecydowanie trafne określenie - król muzyki Pop.
Tak jeszcze wracając do niego ;] Faktycznie ja sama mam sentyment do niektórych jego kawałków, np. "Dangerous", "Jam", "Billie Jean", "Black or White" i oczywiście "Thriller" ;] A The Jacksons 5 kojarzysz?:D

Ja jeszcze uwielbiam takie wokalistki ja Katie Melua i Norah Jones. Tej pierwszej dwa albumy "Call Of The Search" i "Piece By Piece" są genialne, od początku do końca mogę ich słuchać nie pomijając żadnego kawałka. Jeżeli chodzi o Norah to jej debiutancki album "Come Away With Me" jest rewelacyjny, zaś drugi i trzeci wg mnie taki sobie ...

Ach no i zapomniałabym :P FRANK SINATRA! Mistrz w swojej dziedzinie ;]
BORUSSIA DORTMUND :-D :-D :-D

Grzeczne dziewczynki idą do nieba, a niegrzeczne tam gdzie chcą - Ja chodzę tam gdzie chcę :-D

Awatar użytkownika
.Giv
Kontakt:

Post autor: .Giv » 11 cze 2007, 21:01

Ja słucham tylko i wyłącznie rocka ...

Roxy Fm.. i moge cały dzień tak przejechać ...

diabel
Kontakt:

Post autor: diabel » 11 cze 2007, 21:43

dream theater,three days grace i duzo innej ambitnej sieczki

Awatar użytkownika
Kasia
Kontakt:

Post autor: Kasia » 11 cze 2007, 22:14

Ja ostatnio odbiegłam trochę od preferowanej przez siebie muzyki i zaczełam słuchać Guns'n'Roses ;]

Grzeczne dziewczynki idą do nieba, a niegrzeczne tam gdzie chcą - Ja chodzę tam gdzie chcę :-D

Awatar użytkownika
damiano009
Kontakt:

Post autor: damiano009 » 11 cze 2007, 22:18

Kasia, Guns'n'Roses to super zespół. Najlepszy ich kawałek to chyba "Knockin' On Heavens Door". Z tego typu zespołów polecam jeszcze Nirvane i AC/DC :lol:

Awatar użytkownika
.Giv
Kontakt:

Post autor: .Giv » 11 cze 2007, 22:24

damiano009 pisze:Kasia, Guns'n'Roses to super zespół. Najlepszy ich kawałek to chyba "Knockin' On Heavens Door". Z tego typu zespołów polecam jeszcze Nirvane i AC/DC :lol:
Najlepsza piosenka GunsN' Roses to "Dont Cry"

A najlepszy zespół rockowy wg mnie to obecnie Coma ..

Ale słucham tez starszej muzyki typu Lady
Pank...

Awatar użytkownika
Kasia
Kontakt:

Post autor: Kasia » 11 cze 2007, 22:28

damiano009 pisze:Kasia, Guns'n'Roses to super zespół. Najlepszy ich kawałek to chyba "Knockin' On Heavens Door"
givdaf pisze:Najlepsza piosenka GunsN' Roses to "Dont Cry"
A ja obsesyjnie słucham "Welcome To The Jungle" i "Paradise City", ale i "November Rain" też jest miła dla ucha :mrgreen:

Gość

Post autor: Gość » 12 cze 2007, 15:57

damiano009 napisal/a Knockin' On Heavens Door to najlepszy utwor Guns'n'Roses raczej najlepsza podroba wsrod wielu B.Dylana.Faith no More :evil: forever

Awatar użytkownika
baranek
Kontakt:

Post autor: baranek » 12 cze 2007, 17:17

u mnie rzadzi techno, ale poslucham tez wszystkiego innego co fajne i mile dla ucha :-D

Awatar użytkownika
Flat Eric
Kontakt:

Post autor: Flat Eric » 12 cze 2007, 23:50

Kasia pisze:
damiano009 pisze:Kasia, Guns'n'Roses to super zespół. Najlepszy ich kawałek to chyba "Knockin' On Heavens Door"
givdaf pisze:Najlepsza piosenka GunsN' Roses to "Dont Cry"
A ja obsesyjnie słucham "Welcome To The Jungle" i "Paradise City", ale i "November Rain" też jest miła dla ucha :mrgreen:
"November Rain" i "Dont Cry" to swietne utworki. Nawet ja taki stary maniak dance i techno to powiem. Teraz namietnie slucham nowej plyty mojego ulubionego Scootera. Oprocz tego jestem milosnikiem np. ATB, choc moj asortyment jest szeroki :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kasia
Kontakt:

Post autor: Kasia » 13 cze 2007, 00:09

Flat Eric pisze:Oprocz tego jestem milosnikiem np. ATB
Czy przypadkiem to nie z nim w nowym kawałku występuje Heather Nova? Tytułu nie pamiętam :mrgreen:

Awatar użytkownika
baranek
Kontakt:

Post autor: baranek » 13 cze 2007, 03:02

Kasia pisze:Czy przypadkiem to nie z nim w nowym kawałku występuje Heather Nova? Tytułu nie pamiętam :mrgreen:
Tak to ten :-D
ATB With Heather Nova - Renegade

polecam wszystkim :-)

Awatar użytkownika
moRRo
Kontakt:

Post autor: moRRo » 14 cze 2007, 21:44

Ja o muzyce mógł bym pisać wiekami... mowa tu o gatunkach których słucham i bez których nie wyobrażam siebie. Należę do ludzi słuchających muzyke w Polsce raczej mało znaną i raczej nie znajdę tutaj osoby którą mógł bym na ten temat pogadac... :) Tak więc do rzeczy :

- Hardcore
- Gabber
- Terrorcore
- Speedcore

Ostatnio wkręciłem się też w Drum'n'Bass i podobne tego typu czyli np. Breakecore (mocniejsza odmiana D'n'B)

To iż słucham tego typu muzyki nie oznacza ze czasami sobie nie zarzuce jakiegos dobrego polskiego HH czy chocby dobrego rocka. Nawet romantico się zdarzy :P

pozdro dla Polskich Gabberów o ile tu tacy są ! :)

Hardcore Till I Die !

marxy
Kontakt:

Post autor: marxy » 14 cze 2007, 22:04

raczej nie znajdę tutaj osoby którą mógł bym na ten temat pogadac... :
czyżby?

Hardstyle
Hadrcore
Breakcore
Schrazn

czyli najbardziej poUmane rytmy świata nie są mi obce :lol:

Awatar użytkownika
moRRo
Kontakt:

Post autor: moRRo » 15 cze 2007, 00:05

aaaaa , ale pomijając Ciebie , bo że Ty tego sluchasz to ja bardzo dobrze wiem przyjacielu :)))) hehe , wiadomo o co cho... :P

Awatar użytkownika
ADH
Kontakt:

Post autor: ADH » 17 cze 2007, 12:09

LADY PANK ponad wszystko! ;-)

Awatar użytkownika
Syjon
Kontakt:

Post autor: Syjon » 18 cze 2007, 17:28

Dużo HH, techna w strone HardStylu oarz JumpStylu którego w Holandii jest od zaje** :)

Awatar użytkownika
moRRo
Kontakt:

Post autor: moRRo » 19 cze 2007, 18:54

mmm Holandia , gdybym tam mógł zamieszkac , nie obyło by się bez cotygodniowych imprez w klimatach hardcore !

Hardstyle'em bym też nie pogardził ; P

Tgon
Kontakt:

Post autor: Tgon » 19 cze 2007, 19:52

Ja słucham głównie techno.

ODPOWIEDZ