Gry (PC, PS, Xbox)

Moderator: Mods

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Gry (PC, PS, Xbox)

Post autor: Siwy » 19 wrz 2010, 20:16

Wraz w ujawnieniem się demo nowej wersji produktu Konami jestem ciekaw jak przyjmujecie nowego PES'a ?? Właśnie go zasysam więc na razie się nie wypowiadam natomiast czytając komentarze na innych forach demko wypada bardzo dobrze i jako fan PES'a mnie to bardzo cieszy bo poprzednia wersja mimo mega recenzji i ocen nie wyrwała mnie z butów (za dużo błędów). Irytuje (i to mocno) że od paru lat Konami nie potrafi zrobić licencjonowanych drużyn (szczególnie Anglii),Budesliga to ja nie wiem czy kiedykolwiek była oryginalnie w grze... W tym roku znowu trzeba liczyć na patche bo drużyny praktycznie są takie same jak w 2010. Jestem ciekaw jaki będzie ten Ronaldo (prawdziwy) w tej gierce hehe :D :D :D

Temat zmieniony z "Pro Evolution Soccer" na "Gry komputerowe", gdyż poprzednik o tym tytule wyparował. Teraz tutaj dyskutujemy o wszystkich grach. T-Mac
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2010, 18:35 przez Siwy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 19 wrz 2010, 20:23

Ja gram bardzo chętnie w PES6.. praktycznie jedyna gra w jaką gram :-P Od maja troszkę mniej, bo mam lapka nie swojego dodatkowo wszystko się na nim wiesza. Ale jak będzie nowy komputer to spróbuję swych sił w PESa 2010 czy 2011. W Fifę nie będę grać, bo wg mnie jest to gra mało ciekawa. Tryb kariery w PES fajnie się rozbudował i to mi się podoba. Jak grałem w Fifę i połowa drużyny nie chciała podpisać nowego kontraktu to od razu się zraziłem co do Fify - nie wiem jak jest teraz bo była to Fifa08..

PES, co tu dużo mówić ja grałem karierę Arsenalem w PES6 doszedłem do roku 2035~ :-D Szkoda, że już na czempionie komputer nabiera się na bardzo proste akcje.., no ale może wkrótce PES2011 przyniesie mi więcej wyzwań.

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 19 wrz 2010, 20:50

O tak,PES 6 to było coś :mrgreen: Co do poprzedniego posta zapomniałem dodać ze Konami poza tymi drużynami i ligami mogłaby pomyśleć o nowych stadionach i o jakiś przyśpiewkach a nie od paru lat wszystko to samo,ściągnąłem sobie demo Fify 11 i w sumie daje radę mimo że nie jestem fanem Fify to na prawdę gra się bardzo fajnie,gdyby w Fifie była tylko grafa z PES'a to gra elegancka :-P

Awatar użytkownika
radziu
Kontakt:

Post autor: radziu » 19 wrz 2010, 23:54

Na początku zastrzegam, że nie mam konsoli, i nie faworyzuje któregokolwiek z tytułów - gram w tego który akurat w danym roku bardziej podoba mi się. W tym roku, po rozegraniu parunastu spotkań tak w demo nowego PES'a, jak i FIFY postawiłem na FIFĘ. Argumentacja? Hmm, ciężko, bardziej leży mi mechanika gry. W Pro Evo zawsze irytowali mnie sztuczni bramkarze - w tym roku pomimo dodania nowych animacji za wiele się w tej kwestii nie zmieniło. Do tego PES 2011 ma jakiś dziwny klimat ze strzałami: raz pójdzie bomba, a drugim razem z taką samą siłą strzału piłka ledwo się kula. W FIFie znowuż wydają się jakby nie biegali, a ślizgali się po murawie jak po lodowisku, także każdej grze coś dolega ;) Każdy z tych tytułów ma coś w sobie za, jak przeciw. Trzeba pograć w obydwa tytuły i wybrać ten, który indywidualnie spełnia oczekiwania i potrzeby.

Wcześniej poprzednie x-lat grałem tylko i wyłącznie w PES'a, ze względu na brak wyboru. Jednak schematyczność w multiplayerze (szczególnie 2010-tki) zabijała jakąkolwiek przyjemność z gry.
Obrazek

Awatar użytkownika
Neo
Kontakt:

Post autor: Neo » 20 wrz 2010, 09:00

Ja w FIFE grałem od 98, poprzez 2000 (w tą tłukłem ze 3 lata bo wyższe nie śmigały na moim ówczesnym sprzęcie), i kolejne co roczne wydania do 05. Potem dorwałem PESa 04 i tak już zostałem przy produktach konami. Po dobrym 05 i rewalacyjnym 06 miałem okazje wypróbować 09 i spodobała mi się bardzo. Przeszedłem wszystkie możliwe tryby gry. Brakowało mi zdecydowanie zmiany poziomu trudności w trakcie rozgrywek czy Master League czy trybu kariery. O edycji 2010 nie mam najlepszego zdania, wydawała mi sie ona krokiem wstecz i wolałem grać we wcześniejszą pozycje, która była znacznie lepsza wg mnie. W tym samym czasie widziałem FIFE 09 i 10 ale były one dla mnie kompletną żenadą i nie miałem ochoty z nimi zostać na dłużej.

W tym roku porównałem oba produkty i mnie bardziej do gustu bardziej przypadł PES. Sporo poprawiony względem 10. Lepiej to wygląda, lepiej się gra. Rzeczywiście strzały są jakieś dziwne ale bez opcji treningu to za wiele powiedzieć nie można. FIFA w końcu uszczknęła od swojej konsolowej siostry. Nie wygląda tak żenująca jak poprzednie edycje. Powiedziałbym że wygląda lepiej niż produkt Konami. Po rozegraniu kilku meczów nie mogą się doczekać całości bo demo jest ubogie tragicznie. Gdybym miał lepszy sprzęt u siebie może i pograłbym więcej w FIFE, bo gra na średnich detalach to nie to samo, jednakże obie gierki widziałem takżę u szwagra na piecu i produk EASports prezentuje sie lepiej choć do wersji konolowej nadal mu duuużo brak. Znowu w tym roku wybiorę PESa pewnie z przyzwyczajenia i lepszej optymalizacji na pc.

Co do oficjalnych lig i drużyn to lada moment wyjdą patche i każdy sobie może zessać co mu się podoba. Piłki, buty, drużyny, menu, do wyboru do koloru.

PS. Czy myślicie, że oecność Bayernu to ukłon jako finalisty LM i pewnie będzie dostępny w "Other teams" bo raczej Bundesligi to nie będzie ?? Z drugiej strony oficjalnie mają Ligę Europejską więc Borussia mogłaby się tam pojawić ;p
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2010, 10:20 przez Neo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
radziu
Kontakt:

Post autor: radziu » 20 wrz 2010, 09:41

neo.vin pisze:produk EASports prezentuje sie lepiej choć do wersji konolowej nadal mu duuużo brak
Ogólnie chyba jest tak, że FIFA na kompa to 10 z konsol, z poprawionymi błędami i wprowadzonymi zmianami z World Cup, czyli tak jakby jest to FIFA 10,5, co dla użytkowników PC powinno być dobrym prognostykiem.

Odnośnie PES'a, to mogliby dać kamerę z zeszłych edycji, bo ta która jest teraz jest dla mnie nie do zaakceptowania.

Co do optymalizacji, to na przykładzie dema zgadzam się w 200%!
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2010, 10:16 przez radziu, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Neo
Kontakt:

Post autor: Neo » 20 wrz 2010, 09:51

raddziu to jest demo i widzisz, że prawie nic tam nie można zmienić. Będą kamery inne to przecież pewne i te nazwiska nad zawodnikami też się będzie dało wywalić sądząc po filmikach z gry.

Awatar użytkownika
radziu
Kontakt:

Post autor: radziu » 20 wrz 2010, 10:19

Dlatego z finalnym osądem trzeba poczekać do wydania wersji pełnych. Teraz to tylko cokolwiek sensownego można powiedzieć o gameplayu.
Obrazek

Tooommeeek
Kontakt:

Post autor: Tooommeeek » 20 wrz 2010, 12:22

Ja jeszcze nigdy nie gralem w pesa na kompie, na konsoli prezentuj± sie mniej wiecej rowno wg mnie, z tym ze w pes 08 ma zbyt ³atwa mo¿liwo¶æ strza³ów z dystansu ze tak powiem, do tego wszystkie ligi fify mnie zachêci³y i kupilem sobie na pc fife 10. Wszystko fajnie idzie, duzo trybów gry, nie jest tak ³atwo, troche trzeba sie natrudzic i ogolnie fajnie sie gra. A najlepsza moim zdaniem taka epokowa byla fifa 98 wlasnie, w to mozna bylo grac bez konca...^^ planuje kupic sobie nowego pesa wlasnie tylko ze w empiku wszystkie wykupione i czekam na dostawê, moze jutro wpadne bo dzisiaj pewnie dostali;)

Awatar użytkownika
Neo
Kontakt:

Post autor: Neo » 20 wrz 2010, 12:37

Przecież PES 2011 ma premierę dopiero 8 października ?

Tooommeeek
Kontakt:

Post autor: Tooommeeek » 20 wrz 2010, 12:49

Ale chcialem 10, mowili ze wykupione ale pewnie bedzie niedlugo...

Awatar użytkownika
Neo
Kontakt:

Post autor: Neo » 20 wrz 2010, 13:34

Tooommeeek pisze:Ale chcialem 10, mowili ze wykupione ale pewnie bedzie niedlugo...
To Ci nie polecam szczerze powiedziawszy. W moim subiektywnym odczuciu 10 to jest jakieś nieporozumienie ;/

Awatar użytkownika
radziu
Kontakt:

Post autor: radziu » 20 wrz 2010, 13:44

Wstrzymaj się wstrzymaj Tomek, popróbuj nowego PES'a i nową FIFĘ. Na pewno coś przypadnie Ci do gustu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Syjon
Kontakt:

Post autor: Syjon » 20 wrz 2010, 18:03

Panowie proste podsumowanie waszego watku. Pes = komputer, Fifa = konsole i tyle w temacie. Kazda z tych symulacji ma swoje plusy i minusy. Ja osobiscie jako fan fify nigdy nie przyznam, ze pes jest lepszyn bo i tez tak nie jest ;-) . Zobaczymy w tym roku jak bedzie. Oczywiscie demko fify 11 juz gralem i musze przyznac, ze rewelacja. Poprawione zostalo prawie wszystko. Poczawszy od zachowania zawodnika na boisku, plynnosci ruchu podczas tworzenia akcji, dodano funkcje podwojnego krycia co sie bardzo przydaje w pewnych momentach oraz poprawiono jeszcze bardziej grafike samej gry, ktora i tak przewyzsza pesa o lata swietlne( pisze o wersji na konsole). No coz pozostalo mi poczekac jeszcze tylko dziesiec dni do premiery i znowu zagosci na mojej czarnulce jedyna krolowa symulacji pilkarskiej. Jak ktos bedzie chetny i posiada PS3 to zapraszam do wspolnych meczy przez siec za pare dni ;-)
Nie lubie poniedzialkow...

Awatar użytkownika
hesus
Kontakt:

Post autor: hesus » 20 wrz 2010, 18:37

Ja gralem dlugo dlugo w Fife na kompie, teraz gram na xboxie zarowno w Fife jak i PES-a. Jak juz niejeden z was napisal kazda ma swoje plusy i minusy. Nie ma jednego zwyciezcy, co roku cos innego mi sie podoba w tych grach, kazdy wprowadza cos ciekawego. Jako ze nie mam jednego typu kto jest lepszy co roku gram w obydwie, i wtedy mam porownanie :)

Awatar użytkownika
Volverin
Moderator
Kontakt:

Post autor: Volverin » 02 paź 2010, 00:23

Wreszcie! Wczoraj o 18:00 dotarła do mnie Fifa11 na PC i można wkońcu powiedzieć, że daje radę. Świetna grafika, system podań, a także strzały. Tak się wciągnąłem, że grałem 4 godziny. :-P

Ktoś tutaj zakupił, albo zamierza zakupić pecetową wersję? Jeśli tak, chętnie zagram. ;-)
Siwy zrezygnował!
data rezygnacji: 20.09.15 #yuhupark

Awatar użytkownika
Adek
Kontakt:

Post autor: Adek » 02 paź 2010, 01:02

Volverin pisze:Ktoś tutaj zakupił, albo zamierza zakupić pecetową wersję? Jeśli tak, chętnie zagram. ;-)
ja mam w planach :-) ale org. pewnie troszke w sklepie kosztuje :>

Awatar użytkownika
Neo
Kontakt:

Post autor: Neo » 02 paź 2010, 07:19

W końcu miałem okazje porównać pełne wersje FIFY i PESa i nadal wg mnie produkt Konami jest lepszy. Fakt nie ma miliona lig i licencji na piłkarzy ale to tylko kwestia czasu kiedy powstaną patche ;) Nie podoba mi się gameplay, jest taki jaki zapamiętałem z pozostałych leciwych części serii. Grafika jest piękna to prawda, ale i tak żeby się nią cieszyć musiałbym zmienić sprzęt albo kupić konsolę, bo u mnie tylko na średnich śmiga.

Co do PESa to jest opcja zmiany kamery, o co się niektórzy obawiali, ale nadal nie można wyłączyć nazwisk nad piłkarzami. Pozostaje także czekać na patch, który to wyeliminuje. Gra się stała dużo bardziej realna, przez co czasem wkurzająca ;d Jeśli chodzi o bramkarzy to po zagraniu kilku meczów i w jednym i drugim produkcje to powiem, że to co odwalają w FIFIE jest dużo tragiczniejsze od PESa.

Każdy kto sobie zagra, sam zdecyduje, ja jednak czekam na patcha i zostawiam edycje 2009 i zaprzyjaźniam się z najnowszym produktem Konami ;)

Edit: No i ta szybkość zawodnika w FIFIE, jakby Usain Bolt ścigał się z Pudzianem, przegięcie ;p

Laurent
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Laurent » 02 paź 2010, 08:59

Ja wylicytowałem na allegro PES 2010. Niby wymagania niby pasują, ale nigdy nie wiadomo, jak to z moim lapkiem będzie;P
Obrazek

Awatar użytkownika
Volverin
Moderator
Kontakt:

Post autor: Volverin » 02 paź 2010, 12:24

Fan PESA zawsze powie, że jego seria jest lepsza. Fifa na PC nigdy nie była tak dobra, natomiast na konsolę jest bezsprzecznie najlepszą grą piłkarską jaka powstała. Ciekawie kiedy wprowadzą piłkę nożną na Wii :-P
Siwy zrezygnował!
data rezygnacji: 20.09.15 #yuhupark

ODPOWIEDZ