Telefony, iPody...

Dyskusje o wszystkim i o niczym, gry, zabawy itp.

Moderator: Mods

Awatar użytkownika
rasiak
Kontakt:

Re: Telefony, iPody...

Post autor: rasiak » 09 lis 2017, 07:20

A z iOS11 jesteś zadowolony?

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 09 lis 2017, 11:37

Nie mam porównania ze starszą wersją ale jestem zadowolony z przesiadki z androida, zapieprza jak szalony, cały interfejs przejrzysty i bardzo intuicyjny i na tym mi zależało :D

Awatar użytkownika
rasiak
Kontakt:

Post autor: rasiak » 10 lis 2017, 20:53

A z jakiego telefonu się przesiadłeś?

Awatar użytkownika
Kazelot
Kontakt:

Post autor: Kazelot » 13 lis 2017, 21:19

Serio iphone trzyma Wam kilka dni??? Mam iphona od jego pierwszej wersji i przeszedlem przez wszystkie pokolei, wlasnie zamowilem iphona X. Zaden z nich nie wytrzymywal dluzej niz 1 dzien, tzn. w sumie moze i by pociagnal czasami z 1,5 dnia, ale zawsze podlaczam do ladowania przed pojsciem spac, nawet jak jest powiedzmy 50% baterii jeszcze. Jakos nie moge uwierzyc, nie potrafie sobie wyobrazic 3-4 dni, a co dopiero tygodnia. No, ale dziwny jest ten swiat ;)

Awatar użytkownika
rasiak
Kontakt:

Post autor: rasiak » 13 lis 2017, 21:32

3-4 dni to norma u mnie. Nie " siedzę" ciągle na telefonie, nie pracuję na nim. Podziel się wrażeniami na temat dziesiątki, jak już będziesz go miał jakiś czas.

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 17 lis 2017, 22:54

Przesiadłem się wcześniej z LG G3 na którego złego słowa nie powiem ;)

No ja ładowałem telefon przedwczoraj rano i obecnie mam 35% baterii ale tak jak rasiak nie używam tego telefonu non stop i nie pracuję na nim.
X jest piękny, miałem okazję się nim pobawić trochę i myślałem że będzie cegła tak jest minimalny większy od mojej 8mki ale cena 5k za podstawową wersję... :roll:

Awatar użytkownika
Kazelot
Kontakt:

Post autor: Kazelot » 08 gru 2017, 20:17

Mam iphona X od dwóch tygodni i pomimo tego, ze jest to bez watpienia najlepszy telefon na rynku, dupy nie urywa. Poza face ID nie ma w nim nic innowacyjnego, ale tez juz chyba wszystko wymyslili w telefonach ;) Jest to po prostu iphone, wiec wiadomo czego mozemy sie spodziewac, wg mnie nie rozni sie zbytnio od 7-ki czy 8-ki. To co w nim lubie i co go wyroznia to wyglad - szklany tyl wyglada naprawdę ladnie i wysokiej jakosci ekran edge-to-edge robia roznice. Face ID jest genialne, dziala bardzo szybko i sprawnie. Myslalem, ze glupota bylo wyrzucac touch ID, ktore bardzo lubilem w 7-ce (nienawidzilem w 6-ce, bo bylo zbyt wolne), ale teraz nie wyobrazam sobie telefonu bez face ID. Kolejnym i chyba ostatnim plusem jest bateria, ktora jak na iphona jest bardzo dobra. Telefon odlaczam o 8 i okolo 12-1 w nocy kiedy ide spac zostaje mi pomiedzy 10-30%, co jest ogromna poprawa w stosunku do 7-ki, ktora zdychala mi w polowie dnia (dostala ja moja zona i teraz z reguly wytrzymuje do poznych godzin wieczornych).
Wczesniej nie wyobrazalem sobie telefonu bez fizycznego przycisku 'home', ale nowy sposob poruszania sie po systemie jest bardzo intuicyjny i bardzo przypomina ten z komputerow Appla, do ktorych jestem przyzwyczajony. Jakosci kamery nie komentuje, bo choc w telefonie mam prawie 20 tysiecy zdjec to nie zajmuje sie tym profesjonalnie i wszystkie ida do albumu rodzinnego :)

Awatar użytkownika
rasiak
Kontakt:

Post autor: rasiak » 14 gru 2017, 18:47

Ma ktoś z Was iPhone 7 albo starszy z ios11? Jeśli tak, to jak się sprawuje? Zacina, niektóre funkcje nie działają?

Awatar użytkownika
Kazelot
Kontakt:

Post autor: Kazelot » 18 gru 2017, 20:20

iphone 7 chodzi wzorowo na ios11, ale juz 6-tka bardzo zle. 6S slyszalem, ze tez daje rade

Awatar użytkownika
rasiak
Kontakt:

Post autor: rasiak » 18 gru 2017, 21:44

No właśnie, 6s to raptem dwuletni telefon, a z iOS11 na pokładzie gubi zasięg wifi, apki systemowe niestabilne, ogólnie bardzo dużo małych błędów. Takie opinie czytałem i teraz nie wiem, czy ryzykować 😉

Awatar użytkownika
Kazelot
Kontakt:

Post autor: Kazelot » 19 gru 2017, 14:40

Ja bym nie ryzykowal, glownie ze wzgledu na no, ze moze Ci przymulic telefon, a tego najbardziej niecierpie. Zreszta ios11 nie jest nawet wart ryzyka

Awatar użytkownika
rasiak
Kontakt:

Post autor: rasiak » 27 lis 2018, 21:17

Apple w paru krajach zostało ukarane za "celowe spowalnianie telefonów", więc może się ogarną. Ios 12 na 6s w porównaniu z ios 11 na 5s żony to spora różnica na korzyść ios12, chociaż szału nie robi. Z drugiej strony 5s wyszedł w 2013 ruku, co też może mieć wpływ na wydajność.

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 30 lis 2018, 00:54

Mi na iOS 12 śmiga aż miło, długo się zastanawiałem nad aktualizacją bo słyszałem różne głosy że niektórym wywalało apki, bateria szybciej padała itd. ale u mnie śmiga aż miło, chętnie przesiadłbym się z 8 na XS'a ale te ceny... :roll:

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 30 lis 2018, 09:53

Dla mnie smartfon nadal jest tylko smartfonem. Nie komputerem, nie aparatem, więc dopłacać do telefonu 2000zl to nie dla mnie :D

Awatar użytkownika
Grześ
Kontakt:

Post autor: Grześ » 04 gru 2018, 11:35

Pytanie z innej beczki.Czy jeżeli mini wieża nie ma Bluetooth czy jak zakupię adapter Bluetooth i podłacze do wieży zadziała???

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 20 lip 2019, 22:31

requithe2 pisze:
18 lip 2019, 15:54
A co chcesz podłączać tym bluetoothem?
Bo jak słuchawki bezprzewodowe, to jest alternatywa w postaci słuchawek FM. One mają stację którą się podłącza kablem minijack i ona dopiero przesyła sygnał do słuchawek.
Minusem jest to że "radiówki" dosyć sporo kosztują jeśli chodzi oczywiście o dobrej jakości słuchawki ;-)

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 22 sie 2019, 14:10

Siostra ma. Fajny aparat, szybkie działanie. Jedyny minus, że spadł jej z wysokości zaledwie ok. 30cm na plecki i pękły, więc to dołączane etui jest niewystarczające, by chronić tel przed pęknięciem.

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 22 sie 2019, 17:52

zieleninka pisze:
22 sie 2019, 11:07
A co myślicie o https://www.euro.com.pl/telefony-komork ... lsrc=aw.ds xiaomi mi 9, warto go kupić?
Kupiłem parę tygodni temu mi 9 SE - czyli wersja mniejsza i z trochę gorszym prockiem. Jest bardzo zadowolony. Byłem nastawiony, żeby brać "pełną" mi 9, ale jednak już trochę za duży i zdecydowałem się na mniejszego SE, który i tak jest wystarczający. Świetnie wszystko chodzi. Jest NFC do płatności kartą.

Robiłem dość mocny research w tym temacie ostatnio i jest to jeden z najlepszych obecnie smartfonów w stosunku jakość/cena.

Pomyślałbym nad mi 9T - wielkość ta sama, ale aparat wysuwa się, więc cały ekran jest bez notcha i jest trochę większy. Trochę gorszy procek, ale mocniejsza bateria. Ogólnie jak ktoś nie gra w jakieś super wymagające gry, to nie zauważy w ogóle różnicy między procesorami w tych trzech wersjach.

Polecam skoczyć do sklepu i trochę podotykać te trzy modele. Ja po długim zastanawianiu się wybrałem mniejszy SE i nie żałuję. Jeszcze na youtube możesz jakieś recenzje obejrzeć, żeby dowiedzieć się o różnicach w modelach mi 9.

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 23 sie 2019, 22:31

braciak pisze:
23 sie 2019, 14:31
A jeżeli już mowa o telefonach, to co mi możecie polecić z nowych telefonów, które są na rynku do 2000 zł
Tak jak wyżej, ta mi 9 kosztuje 1900 zł i jest to jeden z najlepszych zakupów do 2000 zł. Oczywiście znajdzie się jeszcze parę telefonów wartych uwagi w tej kwocie. Słyszałem bardzo dużo pozytywnych opinii o mi 9, więc przekazuję dalej. Podobnie samo Xiaomi jest bardzo polecane wśród zwykłych użytkowników i to właściwie niezależnie, czy ktoś ma model z 2015 czy 2019 roku.

Zależy już czego szukasz - coś powyżej 6 cali, czy może coś mniejszego. Tak samo czy telefon do zwykłego używania typu fb, yt, spotify, czy może do grania w bardziej wymagające gierki. Czy potrzebujesz NFC do płacenia (wtedy z Xiaomi tylko flagowce, bo pozostałe nie mają).

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 28 sty 2020, 20:24

januszek pisze:
28 sty 2020, 12:09
Cześć wszystkim!

Jaki telefon byście polecili https://pl.wikipedia.org/wiki/Smartfon ?
Jaką kwotę chcesz przeznaczyć i na czym Ci zależy, żeby miał telefon - do czego głównie go używasz?

ODPOWIEDZ