Bundesliga 14/15

Moderator: Mods

GotzePL
Kontakt:

Post autor: GotzePL » 23 maja 2015, 17:01

VfB wygrywa 2-1 ! :) na ten moment się utrzymają i dobrze ,jeszcze jakby Freiburg strzeliło na 1-1 z Hannoverem to dinozaury spadną . Tymczasem Hojbjerg strzał życia przeciwko źrebakom.
Wir fahren nach Berlin!!!

Krzychu_BvB
Kontakt:

Post autor: Krzychu_BvB » 23 maja 2015, 17:13

No to Freiburg leci.

Awatar użytkownika
Martinek
Kontakt:

Post autor: Martinek » 23 maja 2015, 17:13

Dobrze, że Freiburg spada, bardzo bezpłciowa drużyna.
twitter.com/saboteur_cod

Awatar użytkownika
Krysti
Kontakt:

Post autor: Krysti » 23 maja 2015, 22:57

Bezpłciowe i bezmyślne jest takie pisanie; widać, że mało znane są Ci realia niemieckiej piłki.

Freiburg jest jedną z najlepszych ekip w Niemczech jeśli chodzi o pracę z młodzieżą. Chyba w żadnym innym klubie nie przebija się do pierwszej drużyny tylu młodych chłopaków co właśnie w Freiburgu. Trzeba jednak dodać, że ekipa ta rok w rok jest regularnie rozkupywana przez mocniejsze kluby, przez co należy im się jeszcze większy szacunek, że do tej pory potrafili bez większych pieniędzy skutecznie łatać te dziury, wprowadzając do składu kolejnych młodych chłopaków (oczywiście całkowicie bez transferów z zewnątrz też się nie obyło).

Zresztą sam nie wiem, jak można nie lubić stylu gry drużyny Streicha - oni nigdy nie kalkulują, grając fajną, szybką i ofensywną piłkę (może nie zawsze im to wychodzi, ale jednak zawsze próbują). W tym sezonie było w lidze wiele ekip, które grały znacznie gorzej niż Freiburg, a pomimo tego koniec końców zdołały uniknąć spadku (jak dziś pamiętam spotkanie SCF na Hamburgu, gdzie kompletnie zdominowali gospodarzy i nie wykorzystali wielu dogodnych sytuacji; ostatecznie HSV wkulało w doliczonym czasie gry z rzutu rożnego jakiegoś farfocla, ratując tym samym remis - tych punktów dzisiaj Freiburgowi zabrakło..).

Kolejnym aspektem, który czyni tę drużynę jeszcze ciekawszą, jest postać Streicha. Będzie mi bardzo brakowało żywiołowości i nietypowego charakteru ich coacha. Mam do niego wielki szacunek, bo facet od paru lat składa kadrę praktycznie od nowa (rozkupowanie drużyny), a pomimo tego się nie poddaje i jest wierny temu klubowi; dzisiaj słyszałem, że nawet pomimo spadku ani myśli odchodzić z Freiburga.

Jakbym miał szukać jakiś plusów tego, że SCF spada, to jest to jedynie postać Burkiego, którego chętnie widziałbym w Dortmundzie; Szwajcar zapewne nie będzie chciał grać na zapleczu BL i bardzo ułatwi to jego transfer.

Awatar użytkownika
Gupi8
Kontakt:

Post autor: Gupi8 » 23 maja 2015, 23:37

Szkoda Freiburga, ale teraz będzie tylu fajnych zawodników do wyciągnięcia - Bürki, Günter, Sorg, Darida, Schmid, Mehmedi...

Awatar użytkownika
Emrod
Kontakt:

Post autor: Emrod » 23 maja 2015, 23:38

Też mi żal Freiburga... I również jestem zdania, że jedynym plusem może być w tej sytuacji transfer Burkiego :-)

Niestety sami się o taki finisz prosili. Przegrać u siebie z Paderbornem i utrzymać się?
Kluczowa okazała się chyba bramka stracona w Hamburgu w ostatniej minucie...

Paderborn spadło zasłużenie, zdecydowanie byli najsłabsi, stracili najwięcej goli, mieli najgorszy bilans bramkowy.
Na świeżości weszli w Bundesligę i wygrali 4 razy w pierwszych 10 kolejkach. Tylko, że potem w następnych 24 meczach wygrali ledwo 3 razy...

Życzyłem spadku HSV, ale trzeba uczciwie przyznać, że ekipa z Hamburga wyszarpała aż 10 punktów w ostatnich 5 kolejkach. Może spadną przez baraże :-)
Im takie trzęsienie ziemi może paradoksalnie przynieść więcej pożytku niż szkody. Inaczej mogą się latami kręcić w kółko w dole tabeli.

10 oczek w ostatnich 5 spotkaniach zdobyli też gracze VFB (w tym 3 ostatnie wygrane z rzędu) i utrzymali się zasłużenie. 8 punktów w tym samym okresie zdobył Hannover i również się uratował.

Najgorsza w końcówce była Hertha - 1 punkt w 5 meczach! Gdyby w Niemczech grano 38 kolejek to by spadli z hukiem :-)
Wychodzi na to, że Stocker ratując w końcówce remis na H96 uratował w tym sezonie ligę dla Berlina.

Pozycja BVB w sumie zasłużona. W tabeli za rundę wiosenną zajmujemy piąte miejsce, więc pozycja siódma w ostatecznym rozrachunku to taka mała nagroda za udane wyjście z kryzysu.

A oprócz spadkowiczów największym przegranym jest ekipa Hoffe! Po jesieni zajmowali niby dopiero siódme miejsce, ale mieli zaledwie 2 punkty straty do podium. A na wiosnę wypadli poza puchary...

Awatar użytkownika
Wixu
Kontakt:

Post autor: Wixu » 24 maja 2015, 02:21

Szkoda mi 6. miejsca, ten piekielny Augsburg jest rewelacją ligi. Trochę jak kiedyś Mainz za kadencji Tuchela.

Żałuję, że HSV nie spadło - oni proszą się o to już od jakiegoś czasu. Pewnie znowu psim swędem wygrają baraże. : /
Obrazek

Awatar użytkownika
Xercon
Kontakt:

Post autor: Xercon » 28 maja 2015, 20:40

Gram dla pieniędzy,bo będę zarabiał tylko przez 10 lat.Futbol to biznes. Nie ma co trzymać się jednego klubu, bo się go lubi.W piłce nie ma prawdziwego przywiązania,nie ma mowy o poczuciu wspólnoty.Każdy zawodnik to rozumie i musi dbać sam o siebie - BAE

Awatar użytkownika
Emrod
Kontakt:

Post autor: Emrod » 31 maja 2015, 21:56

Jutro rewanż w Karslruhe :-D

Po 1:1 w Hamburgu szanse KSC ma całkiem spore. Doświadczenie oczywiście po stronie HSV, ale też u nich znacznie większe ciśnienie.

Za regularne marnowanie potencjału jaki jest już tradycją w Hamburgu, będę trzymał kciuki za KSC :-D

wojnest_drugi
Kontakt:

Post autor: wojnest_drugi » 31 maja 2015, 22:11

Czy w meczach barażowych bramki zdobyte na wyjeździe liczą się podwójnie?
Ja wir schwören Stein und Bein auf die Elf vom Niederrhein, Borussia unser Dream-Team, denn Du bist unser Verein!

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 31 maja 2015, 22:34

Licza sie.

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 31 maja 2015, 23:40

Czuje, że ten śmieszny klub znowu się utrzyma... Przecież to jest kpina, żeby klub z takiego miasta, a takim stadionem i historią, i naprawdę spoko kadrą co rok bił się o utrzymanie. Czasami potrzebny jest taki zimny prysznic. Nie życzę im źle, ale niech spadną i zarząd ogarnie sprawę, a jestem pewien, że wrócą mocniejsi. Jutro kciuki za Karlscośtam.

GotzePL
Kontakt:

Post autor: GotzePL » 01 cze 2015, 00:25

Moze będzie tak jak z villareal ,HSV spadnie , momentalnie wróci i zaczną grac o LE bo potencjał mają duży.
Wir fahren nach Berlin!!!

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 01 cze 2015, 09:54

A ja mam nadzieję, że spadną i długo nie wrócą, bo zasłużyli na to "swoimi" wyczynami w ostatnich sezonach. Niech spędzą 3-4 lata w drugiej Bundeslidze, może to da im jakąś nauczkę i wyciągną wnioski.

Awatar użytkownika
kowdi
Kontakt:

Post autor: kowdi » 01 cze 2015, 10:39

Dzisiaj drugi mecz barażowy, tym razem o 19 jakby ktoś nie pamiętał. Oczywiście leci na ES2 ;-)
#forumumarło

Awatar użytkownika
Emrod
Kontakt:

Post autor: Emrod » 01 cze 2015, 16:29

Spadek im się oczywiście należy za karę za marnowanie potencjału :-D

Ale paradoksalnie degradacja może im pomóc w pozbyciu się tego całego syfu i w wyjściu na prostą. Silne HSV to plus dla jakości Bundesligi, więc niech się na zapleczu przemeblują i wracają.

Awatar użytkownika
Gupi8
Kontakt:

Post autor: Gupi8 » 01 cze 2015, 16:54

Na twitterze były jakieś wyliczenia, że HSV w przypadku spadku straci ok. 30 mln euro, a ich wydatki na pensje wynoszą +/- 45 mln, więc tak kolorowo może nie być tym bardziej, że w przyszłym roku będzie bardzo zacięta walka o awans (dużo klubów z stosunkowo mocnym potencjałem). Co nie zmienia faktu, że bez żalu ich pożegnam.

Krzychu_BvB
Kontakt:

Post autor: Krzychu_BvB » 01 cze 2015, 20:35

HSV 15 minut od wylotu z Bundesligi :mrgreen:

Awatar użytkownika
kowdi
Kontakt:

Post autor: kowdi » 01 cze 2015, 20:35

Gololololo, Karlsruher strzeliło na 1:0 :mrgreen:
#forumumarło

stopter
Kontakt: