Nuri Sahin

Moderator: Mods

Awatar użytkownika
poldinhio
Kontakt:

Post autor: poldinhio » 09 lip 2015, 20:50

Płaci przez pierwszy miesiąc albo 3 nie pamiętam dokładnie, a potem dostaje ileś tam procent (60?) z kasy chorych

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 09 lip 2015, 21:52

Jest chyba tak jak mówi poldinhio, na pewno jest to jakiś okres większy niż 1 miesiąc(też mi się wydaje, że chodzi o 3 lub 5 miesięcy). Tyle, że w przypadku Nuriego klub z tego za bardzo nie skorzysta. Sahin jest kontuzjowany krócej niż te 3 miesiące,wraca do zdrowia i znowu coś złapie, więc pensję trzeba mu cały czas płacić, a pożytku nie ma z niego żadnego.
Szkoda, że zarząd trochę lepiej nie przemyślał tego wykupienia. W okresie wypożyczenia kompletnie nie pokazywał tego czego się po nim spodziewano. Teraz te kontuzje. Jak tak dalej pójdzie to pewnie dopiero za rok będą myśleć o jego sprzedaży(jeśli w ogóle).

Sam Nuri na pewno nie może narzekać. Pensja się zgadza, jest ogólnie lubiany, w klubie ma dużo znajomych. Musiałby się starać w jakimś klubie w Turcji, a tak to u Kloppa miał pewne minuty, nawet jak grał słabo. Oby Tuchel przejrzał na oczy i jak Nuri będzie się słabo prezentował to nie będzie dostawał minut za ładny uśmiech.

Laurent
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Laurent » 11 lip 2015, 17:05

Po tych wszystkich wydarzeniach które miały miejsce po 2011 roku zmieniłem trochę nastawienie do Sahina.

Był pierwszym który opuścił wielką Borussię z sezonów mistrzowskich, ale trzeba przyznać że odchodząc zachował pewną klasę której zabrakło każdemu kolejnemu zawodnikowi który od nas odchodził. Sahin jako jedyny potrafił zwołać konferencję prasową i poinformować o swojej decyzji prosto w twarz. Za to szacun.

Jeśli chodzi o jego grę to widać wyraźnie że powoli jest przekwalifikowywany na 6, coś jak Geis. Dobry odbiór i długie podanie. Jeśli zdrowie dopisze to może być bardzo solidna część naszego środka pomocy, choćby na ławce. Te zarabiane przez niego 3 mln mnie nie bolą, jak dla mnie jeśli tylko problemy ze zdrowiem opanuje, może zostawać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Axel
Kontakt:

Post autor: Axel » 11 lip 2015, 17:28

Naprawdę szkoda jego obecnej kontuzji, bo w poprzednim sezonie miał fragmenty świetnej gry. Nasze najlepsze spotkania w tamtej kampanii rozegraliśmy grając w środku parą Sahin - Gundo. Wyglądało to obiecująco, ale niestety znowu dały o sobie znać jego urazy...

Ustawienie Sahina na szóstce było świetnym ruchem ze strony Kloppa. Chętnie bym zobaczył Nurego jako DP w taktyce 4-1-4-1. Przed nim Castro & Gundogan / Kagawa i możemy mówić o kreatywności w środku pola. Pytanie tylko kiedy Sahin się wyleczy i jaką formę będzie prezentował po kontuzji.

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 11 lip 2015, 19:01

No co Ty, Axel, a gdzie w takim ustawieniu zmieścimy Kingtaryana? :-P

Awatar użytkownika
mroz
Kontakt:

Post autor: mroz » 11 lip 2015, 19:19

Syn marnotrawny odbiera teraz swoją kramę. Niech chłopak wyzdrowieje i daje coś z ławki, ale obawiam się, że przy obecnym zestawieniu kadrowym to odpadnie w przedbiegach. Tuchel lubi pracowitych zawodników.

Awatar użytkownika
Xercon
Kontakt:

Post autor: Xercon » 11 lip 2015, 19:35

Sahin w swoich ostatnich meczach bdb spisywał się w grze obronnej więc nie obijał się na boisku.
Gram dla pieniędzy,bo będę zarabiał tylko przez 10 lat.Futbol to biznes. Nie ma co trzymać się jednego klubu, bo się go lubi.W piłce nie ma prawdziwego przywiązania,nie ma mowy o poczuciu wspólnoty.Każdy zawodnik to rozumie i musi dbać sam o siebie - BAE

Awatar użytkownika
Axel
Kontakt:

Post autor: Axel » 11 lip 2015, 20:03

Bo Warszawa...! pisze:No co Ty, Axel, a gdzie w takim ustawieniu zmieścimy Kingtaryana? :-P
Przewiduję dla niego prawe skrzydło, bo chyba tam ormiański magik może w pełni wykorzystywać swoje atuty - dobre przyśpieszenie, niezły strzał z dystansu, ogarnięty drybling (do momentu wpadnięcia z piłką prosto na przeciwnika).

Awatar użytkownika
mroz
Kontakt:

Post autor: mroz » 11 lip 2015, 23:40

Pokazał w zeszłym sezonie, że skrzydła to zdecydowanie nie pozycja dla niego ;) Miki tylko na rozegraniu i tam prawie w ogóle nie grał w zeszłym sezonie niestety.

Awatar użytkownika
Martinek
Kontakt:

Post autor: Martinek » 12 lip 2015, 08:15

Prawdę mówiąc na obu pozycjach jest tak samo beznadziejny, tylko ze na skrzydle wyczynia najmniej szkód.
twitter.com/saboteur_cod

Awatar użytkownika
kowdi
Kontakt:

Post autor: kowdi » 22 lip 2015, 14:56

O Sahinie przyjęło się mówić, że grał tragicznie, bo każdy oczekiwał, że magicznie po jego powrocie zacznie nagle ciągnąć grę całego zespołu, dzielić i rządzić i w ogóle problemy znikną jak ręką odjął. Ale Sahin się zmienił, gra inaczej, ma inne zadania niż spodziewalibyśmy się. Nie można powiedzieć, że ciągle grał dobrze, ale jednak niektóre statystyki przemawiają na jego korzyść. Zawsze mówiło się, że on praktycznie nie biega, że wygląda jakby tylko sobie dreptał, a potem okazywało się, że przebiegł ponad 12 km, najwięcej w drużynie, i tak praktycznie co mecz. Ktoś prezentował statystyki ile punktów zdobyliśmy z jakim środkiem pola i z tego co pamiętam, najwięcej było, gdy w dwójce defensywnych był Sahin. On po prostu poza tym, że musiał odbudować formę i zdobyć rytm, miał zupełnie inne zadania do wykonania na boisku i wyniki wskazują, że nawet nieźle się z nich wywiązywał. Jednak hejt na nim był na podobnych zasadach jak na Lewym swojego czasu, dla zasady, bo zawsze znajdzie się powód, plotka, przekręcone słowa. Sahin jako główny rzecznik prasowy :lol: zespołu taki powód dawał.

A co do Leitnera, nie mam zdania, sparingów nie oglądałem za bardzo, bo czasu nie miałem, ale na wypożyczeniu nie pokazywał się z dobrej strony, co o czymś świadczy.
#forumumarło

rootkit
Kontakt:

Post autor: rootkit » 22 lip 2015, 16:00

Nóż mi się w kieszeni otwiera, gdy widzę jak najeżdżacie na Sahina. Porównajmy 2 ostatnie sezony:
-2 lata temu: ogromne problemy kadrowe + Sahin jako główny rozgrywający grający cały sezon. Wyniki? Druga siła w bundeslidze i jedna z najlepszych drużyn w Europie
-poprzedni sezon: duże problemy kadrowe (z pewnością mniejsze niż rok wcześniej), częściowo uzupełnione transferami przed sezonem + drużyna bez Sahina i Lewandowskiego, którego Auba jako tako zastąpił. Wyniki? No właśnie...
Warto wspomnieć o tym, że w tych kilku meczach, w których zagrał Sahin zdobywaliśmy dużo więcej punktów, niż w pozostałych, a sam Sahin był w każdym z tych meczów jednym z najlepszych na boisku. Przypadek?
EFEKTYWNOŚĆ nie EFEKTOWNOŚĆ! To jest najważniejsze.
Pomijając kwestie zdrowotne, Sahin piłkarsko nie jest gorszy od Gundo, Castro czy Bendera.

A co do sparingów to czekam na Juve, to będzie jedyny sprawdzian możliwości BVB na teraz.

Awatar użytkownika
Xercon
Kontakt:

Post autor: Xercon » 22 lip 2015, 16:04

rootkit
Tyle że 2 lata temu naprawdę grał beznadziejnie i nie miał wielkiego wpływu na grę zespołu czy to w defensywie czy to w ofensywie i żadna statystyka ZESPOŁU tego nie zmieni.
Gram dla pieniędzy,bo będę zarabiał tylko przez 10 lat.Futbol to biznes. Nie ma co trzymać się jednego klubu, bo się go lubi.W piłce nie ma prawdziwego przywiązania,nie ma mowy o poczuciu wspólnoty.Każdy zawodnik to rozumie i musi dbać sam o siebie - BAE

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 22 lip 2015, 16:36

rootkit pisze:Nóż mi się w kieszeni otwiera, gdy widzę jak najeżdżacie na Sahina.
Noż mi się w kieszeni otwiera, gdy widzę, jak ktoś próbuje wszystkie nasze niepowodzenia ostatniego sezonu kompresować i sprowadzać do nieobeności Sahina, tym je tłumaczyć.

Turek to na chwilę obecną przeciętniak, albo nawet marniak, do tego wiecznie połamany. I mam nadzieję, że nie będę go musiał więcej oglądać w pierwszym składzie BVB. Na dzień dzisiejszy najlepiej wyglądającym pomocnikiem jest Castro, Gundogan pomimo tego, że dalej szuka formy jest też bardziej potrzebny drużynie. Bender, jak tylko jest zdrowy, z miejsca powinien być przed Sahinem w kolejce do grania, bo ma po prostu większe umiejętności. Optymalna pozycja dla Nuriego to siedzisko na ławce rezerwowych między Ramosem, a Weidenfellerem i ew. wchodzenie na boisko przy ustalonym wyniku dla uspokojenia gry, tudzież gra od pierwszych minut z jakimiś ogórami.
rootkit pisze: Pomijając kwestie zdrowotne, Sahin piłkarsko nie jest gorszy od Gundo, Castro czy Bendera.
Ku pamięci.

Laurent
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Laurent » 22 lip 2015, 17:24

Bo ty nie bądź tkai do przodu bo cie z tyłu braknie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 22 lip 2015, 17:56

Xercon pisze:czekaj czekaj czy Ja dobrze to rozumiem, że jakby Sahin nagle zaczął grać na poziomie messiego to i tak ma siedzieć na trybunach bo na kiedyś tam był tragiczny -_- ???
Tu masz rację, chodziło mi o to, że Sahin grał słabo i nagle jednym(może dwoma meczami) stał się wirtuozem. 1-2 mecze to nawet Miki potrafi zagrać w przeciągu rundy. Gdyby zagrał rundę/pół rundy na dobrym poziomie to zwracam honor ale jak dla mnie zagranie 3-4/5 spotkań na 56 to nie jest to czego oczekuję.

kowdi, Oczywiście masz rację, że jego specyfika się trochę zmieniła. Tyle, że został ściągnięty jako rozgrywający. Niestety okazało się, że jest kompletnie pod formą i już nie potrafi robić tego jak przed odejściem do Madrytu. Przez braki kadrowe grał sporo i nie zachwycał. Przez to zaczęliśmy się cieszyć czymkolwiek co zrobił bo i tak nie było innego wyjścia.
Jednak IMO nie jest ani Gundo ani Benderem. Może ma inne zadania, ale właściwie nie widzę jakiegoś wielkiego pożytku z niego. Zaliczyć kilka odbiorów i celnie podać do kolegi obok i być wybieganym to nie trzeba być wielkim piłkarzem. Oczekiwałem od niego rozgrywania akcji, nie zobaczyłem tego i dlatego jestem zawiedziony. Jakby grał tak jak w meczu z S04 to oczywiście byłbym zadowolony ale jedna jaskółka wiosny nie czyni i może będziemy musieli czekać kolejne kilka miesięcy na takie spotkanie.
Gupi8 pisze:Z resztą Turek to jest obecnie "6" w BVB, więc raczej nie ma sensu go do Leitnera przystawiać
Porównałem ich bo ty ustawiłeś go jako 6 w kolei zawodnika, więc też wziąłeś ogół środkowych pomocników w BVB.
zizu pisze:OK, a Leitner ma optymalną formę? Albo pytanie kiedy ją miał? Nie wiem na jakiej podstawie to oceniasz.
Chodzi mi o to, że kiedyś widziałem, że Leitner potrafi rozegrać dobre spotkanie i że ma potencjał.
Teraz jest inaczej ale wiem, że potrafi być dobrym rozgrywającym i nie rozumiem dlaczego ma być od razu skreślany skoro też potrafi grać w piłkę ale przez takie, a nie inne sytuacje w VfB nie mógł tego rozwinąć. Może nie miał tak jak Gundo świetnego sezonu i możemy do tego porównywać ale wierzę, że przy odrobinie ogrania kosztem np Sahina będzie z niego dobry piłkarz.
Axel pisze:Turek w ostatnim sezonie zagrał tylko 7 spotkań w lidze, a i tak w nich prezentował się lepiej, niż Leitner kiedykolwiek na poziomie 1. Bundesligi.
Ja tam nic nadzwyczajnego nie widziałem. Oczywiście 1-2 ostatnie(w tym z S04) zagrał naprawdę dobrze ale te wcześniejsze były słabe tak jak w poprzednich sezonach.
rootkit pisze:-2 lata temu: ogromne problemy kadrowe + Sahin jako główny rozgrywający grający cały sezon. Wyniki? Druga siła w bundeslidze i jedna z najlepszych drużyn w Europie
To, że Sahin był w składzie nie oznacza, że dzięki niemu drużyna zajęła drugie miejsce w lidze. Czyli uważasz, że Miki to też świetny zawodnik bo też był pierwszoplanową postacią w tamtym sezonie? Sahin był jedną z dalszych osób którym zawdzięczamy to drugie miejsce. Cała grę z przodu robili Lewandowski i Reus, a wkład w grę obronną Nuriego też moim zdaniem był znikomy.

Ogólnie nie chodzi mi o to, że Leitner jest wirtuozem piłkarskim i jest lepszy niż Gundo czy Sahin w swoich najlepszych formach. Bardziej o to, że został skreślony przez to, że mało grał na wypożyczeniu.
Po prostu w środku pola BVB są jedynie zagadki. Gundo,Sahin- są dalecy od swojej optymalnej formy,grają poniżej oczekiwań. I nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy i kiedy odpalą.
Oczywiście nie uważam, że Leitner jest lepszy niż Gundo i powinien grać jego kosztem ale na chwilę obecną nie ma za bardzo różnicy w grze tych trzech panów. Bender cały czas się leczy i zostaje tylko Castro i Weigl, a w grze na trzech frontach sami nie dadzą rady.
Chciałbym, żeby Leitner dostawał więcej szans bo wydaje mi się, że wtedy odpali.

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 22 lip 2015, 19:30

Laurent pisze:Bo ty nie bądź tkai do przodu bo cie z tyłu braknie.
Czemu do przodu? Bo uważam, że Sahin jest po prostu przeciętny? Z tego co pamiętam, podzielałeś ten pogląd.

Awatar użytkownika
Doll
Kontakt:

Post autor: Doll » 22 lip 2015, 20:24

Szkoda tych ostatnich kontuzji Nurka bo odkad do nas wrocil zrobił fajny postep.

Niech sie wyleczy jak najszybciej i jedziemy w nastepnym sezonie! 28 postaci, jedna druzyna, jeden cel! Heja BVB, niech kazdy da tej druzynie jak najwiecej. Od Reusa i Auby po Burkiego i Weidenfellera ;)
Ostatnio zmieniony 22 lip 2015, 20:26 przez Doll, łącznie zmieniany 1 raz.

Laurent
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Laurent » 22 lip 2015, 20:25

Z perspektywy czasu musze jednak przyznać że sezon 2013/14 nie był taki zły w wykonaniu Sahina. Nasze ocekiwania co do niego były chyba po prostu niewspółmierne z zadaniami na boisku. Nuri to teraz już bardziej szóstka niż ósemka. W tym sezonie zagrał kilka naprawde klasowych spotkań. Czy wieczny talent Leitner to jest lek na nasze zło? I jak on ma sie do Sahina który jest u nas brany pod uwagę jak szóstka? (Zorc przyznal ze odrzucili Geisa bo maja już dwie szóstki - Bendera i SAHINA).

Do pewnego czasu liczyłem na Moritza ale w Stuttgarcie jednak skompromitowal sie swoim podejsciem do pilki i nie pokazal charakteru ktory uprawnia go do gry na tym poziomie. Wieczny talent.
Obrazek

Awatar użytkownika
JackDanielsBoy
Kontakt:

Post autor: JackDanielsBoy » 23 lip 2015, 10:31

Blendera Sahina i Weigla, który może być objawieniem sezonu.
Obrazek

ODPOWIEDZ