BVB - Zbiorczy

ODPOWIEDZ
Laurent
Redakcja
Redakcja

Post autor: Laurent » 2017-03-14, 20:48

Ale ja nigdzie nie napisałem, że zarząd i Tuchel są nieomylni. Tylko niektórym osobom za łatwo przychodzi skreślanie. Był Klopp i wszyscy narzekali że jest konserwatywny, że stawia na fatalnego Schmelzera na obronie i co widzi w Durmie. Przyszedł trener z odmienną filozofią i obaj ci zawodnicy nadal są w drużynie i mają się dobrze. To co, obaj są ślepi? A prawdę mówiąc nie znam kibica który nie narzekałby na lewego obrońcę drużyny której kibicuje :-D
Bo Warszawa...! pisze:To są kwestie, w których sam Tuchel od dłuższego czasu się ewidentnie miota.
Ostatnio ustawienie się ustabilizowało. Miałeś teraz z Lotte czterech obrońców i co, nagle uaktywnił się w jakiś sposób nasz potencjał ofensywny w większym stopniu?
Tooommeeek pisze:mowienie ze ktos tu pisze bzdury, bo Tuchel ma fakultety, jest tak irracjonalne, ze az smieszne.
Źle to odebrałeś. To była tylko hiperbola. Chodzi mi o to, że Tuchel raczej zna się na taktyce lepiej niż my tutaj na forum. Do tego ma zawodników pod okiem praktycznie każdego dnia. Ja rozumiem dyskusję, ale nie zarzucanie mu rzeczy które brzmią po prostu absurdalnie. Nie wszystko jest czarno białe a czytając niektóre posty można odnieść wrażenie, że właściwie kierując drużyną z forum osiągnęlibyśmy o niebo lepsze wyniki, bo generalnie wystarczyłoby wywalić Schmelzera i Durma.
Obrazek

Awatar użytkownika
Volverin
Redakcja
Redakcja

Post autor: Volverin » 2017-03-14, 21:18

Tuchel wie przede wszystkim o wiele więcej niż my, ogląda piłkarzy codziennie na treningach, ma najświeższe informacje o stanie zdrowia swoich zawodników. Może Schurrle prezentuje się dobrze na ćwiczeniach i dlatego dostaje minuty? Możemy jedynie gdybać.

A z Morem to zupełnie nie wiem o co niektórym chodzi, bo dla mnie to jest jeździec bez głowy, talent jest, ale głowa jeszcze na poziomie juniorskim, przed nim jeszcze spoooooro pracy jeśli chce grać na tym poziomie.

A tak w ogóle to na Grosskreutza się cały czas psioczyło, ale prawda jest taka, że swoje robił i nie wygralibyśmy dubletu gdybyśmy grali w dziesiątkę + kaleka.
Siwy zrezygnował!
data rezygnacji: 20.09.15 #yuhupark

Laurent
Redakcja
Redakcja

Post autor: Laurent » 2017-03-14, 21:25

Volverin pisze: A tak w ogóle to na Grosskreutza się cały czas psioczyło, ale prawda jest taka, że swoje robił i nie wygralibyśmy dubletu gdybyśmy grali w dziesiątkę + kaleka.
O to to. To samo z Weidenfellerem. Przyszedł jego czas i nikt go na siłę w składzie nie trzymał tylko sięgnęli po młodszego bramkarza. Każdy chciał Langeraka a jak już wszedł do tej bramki na parę spotkań to szału krótko mówiąc nie było...
Obrazek

Awatar użytkownika
Murzyn
Redakcja
Redakcja

Post autor: Murzyn » 2017-03-14, 22:05

No z Weide to był dopiero szał. Nie pisząc już o Schmelle i Durmie. Skoro jednak kolejny trener na nich stawia, to OK, musimy im dać trochę czasu.

Zgadzam się, że niektórzy zbyt łatwo i szybko (pod wpływem emocji) oceniają osoby i ich działania, ale mieliśmy już nadto przykładów pupilków swoich trenerów i każdy widzi jak często słabszy gra, a lepszy siedzi.
Jeżu, ufam Tobie!

Awatar użytkownika
mfish
Redakcja
Redakcja

Post autor: mfish » 2017-03-14, 23:05

Przypominam, że swego czasu Roman W. został wybrany najlepszym bramkarzem Ligi Mistrzów w edycji w której dotarliśmy do finału. I to nie bez powodu. Potem owszem, zaczął się jego zjazd, ale w sezonach mistrzowskich bronił naprawdę bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
Murzyn
Redakcja
Redakcja

Post autor: Murzyn » 2017-03-15, 09:50

I tak se możemy gadać - ja o wodzie, wy o miodzie.

Nawiązałem do tego co napisał Lau, że trener wie więcej od nas, jest zawodowcem, zna piłkarzy osobiście i codziennie z nimi współpracuje. Co niektórzy natomiast z ciepłego fotela, widząc tylko mecz raz czy dwa na tydzień wyrokują, poprawiają i krytykują jego pracę. Ja się z tym zgadzam, ale nie do końca.

Pokazuję na konkretnych przykładach, że w ostatnich latach trener czy zarząd popełniali fatalne błędy, błędy tak proste, że zwykły amator przed kompem bez problemów je wychwyci, jeśli tylko regularnie ogląda mecze w sopcaście. Mało tego, trener czy zarząd często szli w zaparte, mimo iż wszystko dookoła krzyczało "Nie idźcie tą drogą!"

Nie skupiam się tu na tym, że Grosskreutz zdobył dwa mistrzowskie tytuły, że Wiede grał w reprze, a Obama obiecał dziadkowi grę dla Realu. Interesuje mnie suchy fakt - gracz słabszy powinien być zastępowany lepszym w miarę jak cała drużyna pnie się w górę. To chyba noromalne. Jak się okazuje nie dla wszystkich - są pupilki, są błędne decyzje, jest wciskanie zawodników nie na te pozycje. Oczywiście nie tylko u nas. Piszę więc o tym, a nie o zasługach.
Jeżu, ufam Tobie!

Awatar użytkownika
Volverin
Redakcja
Redakcja

Post autor: Volverin » 2017-03-15, 13:21

Trener patrzy też długoterminowo, ba, głównie musi patrzeć długoterminowo, musi oceniać potencjał, nie tylko formę w danym momencie.
Prosty przykład z ostatnich tygodni - Auba wrócił z Pucharu Narodów Afryki i grał fatalnie, nie trafiał w prostych sytuacjach. Od razu zaczęły pojawiać się głosy, że na ławkę z nim, bo bez formy. Tuchel wiedział, że to tylko kwestia czasu aż PEA znowu zacznie strzelać gole i wystawiał go w pierwszym składzie do skutku. I miał rację, swoje osiągnął. Wielu z was już by posadziło Aubę na ławie co spowolniło by jego powrót do dobrej dyspozycji i może nawet do teraz gralibyśmy bez porządnego napastnika.

Forumowi eksperci mają zbyt gorące głowy, jakiś młodzian da dwa razy dobrą zmianę to już go pakują do pierwszego składu. Ktoś zagra kilka słabszych meczów to już go dają na ławkę. Taki Schurrle - może on na treningach naprawdę dobrze sobie radzi? Może Tuchel stawia na niego, bo wie, że jeśli ten złapie formę i zacznie grać tak jak w poprzednich latach, to będziemy mieli bardzo dobrego zawodnika? Wystawił go z Herthą i dobrze, dał odpocząć Pulisicowi i Dembele po meczu z Benficą i po to ma tego Schurrle żeby wykorzystywać go do rotacji.
Siwy zrezygnował!

Tooommeeek
Redakcja
Redakcja

Post autor: Tooommeeek » 2017-03-15, 15:06

Volverin pisze:Tuchel wiedzia³, ¿e to tylko kwestia czasu a¿ PEA znowu zacznie strzelaæ gole i wystawia³ go w pierwszym sk³adzie do skutku.
Wiedzial to zle slowo. Pewnosci nie mial, ale praktycznie kazdy z nas mogl to przeczuwac i wszyscy nie dajacy sie poniesc emocjom
Volverin pisze:Taki Schurrle - mo¿e on na treningach naprawdê dobrze sobie radzi?
z taka decyzja sie zgadzali. Z Durmem z kolei kazdy z nas czuje inaczej, a Tuchel robi inaczej.
Na treningach niejeden juz sobie dobrze radzil. Ale nawet jesli - pytanie czy ten przyszly Schurrle w formie, ktory caly czas jest tylko w sferze wyobrazni i nie wiadomo czy do tej formy dojdzie, zrekompensowalby nam ewentualny brak awansu do LM w przyszlym roku? Bo gdyby go wymienic i dac grac komus innemu, u kogo nie trzeba czekac na forme ale ma mniejszy potencjal - mielibysmy wieksze szanse sie zakwalifikowac.

Daze do tego, ze Schurrle moze odpali, a moze nie odpali, a punkty uciekaja juz dzisiaj.

Awatar użytkownika
Murzyn
Redakcja
Redakcja

Post autor: Murzyn » 2017-04-09, 15:11

Jest wielce prawdopodobne, że Obama i Tuchel zostaną na kolejny sezon. Nie pozostaje więc nic innego jak życzyć Aubie mniej pudeł, a 2hellowi ogarnięcia taktycznego drużyny.

W przypadku Gabończyka sprawa jest prosta - mimo że często pudłuje, to jednak jest obok świetnego Lewego najlepszym strzelcem ligi.

Z TT już się sprawy mają nieco inaczej, bo nie wiadomo czy to piłkarze nie ogarniają gry, czy Tuchel ich.

Nie będę wydawał sądów, poczekam co przyniesie przyszłość.
Jeżu, ufam Tobie!

Awatar użytkownika
Wixu
Redakcja
Redakcja

Post autor: Wixu » 2017-04-09, 15:41

Ja też poczekam z wydaniem opinii na temat pracy Tuchela, do tego potrzeba czasu i według mnie przyszły sezon będzie przełomowy - make or break dla szkoleniowca. Teraz nie ma co się rozwodzić, przed sezonem sprzedaliśmy trzon zespołu, dołączyło mnóstwo nowych graczy. Potrzeba czasu, by ogarnąć zespół, a w następnym sezonie przychodzą do nas bardzo dobrzy, doświadczeni gracze (Dahoud, Toprak), więc Tuchel nie będzie musiał kleić jedenastki z odpadów.

Auba? Niech zostaje. Nie potrzebujemy na gwałt gotówki, a Gabończyk mimo swoich ograniczeń to piekielnie dobry napadzior.
Obrazek

Awatar użytkownika
Volverin
Redakcja
Redakcja

Post autor: Volverin » 2017-04-09, 16:33

Tuchelowi trzeba dać spokojnie pracować ze stabilną kadrą. Moim zdaniem wyciska w tym sezonie z obecnej drużyny prawie 100%.

Sezon 15/16:
2. miejsce w lidze
1/4 LE
finał Pokalu

Sezon 16/17:
4. miejsce w lidze -> może trzecie.
1/4 LM -> możliwy półfinał.
1/2 Pokalu -> cholernie trudny mecz na AA, ale kto wie.

Moim zdaniem Tuchel osiągnął już w tej chwili praktycznie te same wyniki co przed rokiem. Potraciliśmy sporo punktów w lidze, ale wiele z nich z powodu nieskuteczności czy błędów indywidualnych, to nie jest wina Tuchela, to naturalna kolej rzeczy przy zespole, który stracił czołowych graczy i na nowo musi się ze sobą zgrywać.
Jesteśmy w 1/4 LM co jest już teraz czymś znacznie lepszym niż bycie w 1/4 LE, do tego dwumecz wciąż przed nami, a moim skromnym zdaniem awansujemy do półfinału.
W Pokalu najgorszy możliwy rywal i miejsce rozegrania spotkania, w pełnym składzie jesteśmy w stanie przeciwstawić się Bayernowi skuteczniej i chociaż powalczyć. Nie będzie to winą trenera jak odpadniemy, ale należałoby na pewno osiągnąć coś więcej niż łomot 3+ golami.

Ja jestem zadowolony z wyników zespołu w tym sezonie, jest już kwiecień, a my dalej walczymy o trofea, to duży sukces.
Siwy zrezygnował!

ODPOWIEDZ