[BVB] Transfery

Moderator: Mods

Awatar użytkownika
Maczuga
Kontakt:

Re: [BVB] Transfery

Post autor: Maczuga » 06 cze 2017, 23:31

Ja jestem trochę innego zdania, mi odpowiada taka polityka, po pierwsze rynek transferowy stanął na głowie. Rządzą Ci co mają szalonych inwestorów i jak kluby angielskie czy PSG mają do wydania po 200 - 300 mln na transfery to jak mamy z nimi konkurować o tych "okrzesanych" ? Mbappe zagrał świetne pół rundy ! A pisze się o ofertach ponad 100 mln... to jest nienormalne i nie mamy szans z tym rynkiem. Musimy szukać tych który dopiero mają odpalić.
Taki był do wyciągnięcia Schick, piekielnie utalentowany a jeszcze nie wypromowany bo gównianą Sampdorią nikt w europie się nie interesował. Niestety wybrał Juve. To był mój transfer marzenie.

Sprowadzamy młodych zdolnych, oczywiście nie każdy odpala jak Dembele. W tamtym sezonie kupiliśmy kilku młodych i trzech powiedzmy "okrzesanych" bo Gotze, Rode i Schurrle to nazwiska uznane w niemieckiej piłce i nie można zarzucać zarządowi, że poskąpili lub nie szukali doświadczonych graczy. Co z tego wyszło? Trupy!!! Dwóch kalekich jeden, zakończy prawdopodobnie poważną karierę. Rok temu myślałem, że to nie jest zły ruch ale teraz jakbym mógł cofnąć czas po stokroć wolałbym za te pieniądze kilka młodych talentów po 15-20 mln. Któryś na pewno by odpalił.

Wszystko zmienia się na lepsze, niedawno nie było w kasie 5 mln na wykupienie zawodnika, nie mówiąc o twardych negocjacjach o każde euro. Teraz jesteśmy w stanie wydawać ponad 100 mln, dążymy do usuwania klauzul z kontraktów i z prawie wszystkimi kluczowymi graczami mamy przedłużone umowy.

Teraz już kupiliśmy dwóch wyróżniających się zawodników Bundesligi Mo Dahouda( którego bardzo chciałem już od roku) i Philippa którym jego kolega z zespołu Gikiewicz bardzo się podnieca i mówi, że miał zdecydowanie największy potencjał we Freiburgu. Doświadczonego Topraka który był filarem obrony Bayeru. Młodego Zagadou którego raczej przewiduje w rezerwach. To już jest 40 mln a jestem pewien, że to nie koniec!!!

Awatar użytkownika
majeku
Kontakt:

Post autor: majeku » 09 cze 2017, 12:04

Z tym sprowadzaniem młodych talentów to świetna sprawa i życzę BVB, żeby zawsze się udawało wprowadzać talenty na salony. Mam nadzieję, że nigdy nie porzucimy tej ścieżki.

Ważne jest jednak, żeby drużyna miała swój kręgosłup. Tak, aby młodzi byli wkomponowani w zespół, a nie musieli od razu być jego liderami (oprócz wyjątków). Taka drużyna jak BVB nie może składać się wyłącznie z młodych talentów. Dlatego kluczowa jest dyspozycja, zdrowie zawodników dojrzałych i prezentowany przez nich poziom. To z tym Borussia ma ostatnio największe kłopoty.

Ja mam nadzieję, że sprowadzimy kogoś na prawe skrzydło i jeżeli Auba odejdzie zastąpimy go kolejnym "okrzesanym zawodnikiem", typową 9. Bo stawianie na szklanki, albo nieopierzonego Isaka jest nieodpowiedzialne.

Do tego zorganizować wyprzedaż strychu: Ginter, Park(nie wiem co on u nas robi?) i koniecznie wypożyczyć Merino.
BVBVBVBVBVB

gentoofan
Kontakt:

Post autor: gentoofan » 31 lip 2017, 01:14

@Maczuga
Transfer Schicka do Juve nie wypalił, ale mimo to Sampdoria podobno chce za niego minimum 30mln czyli wcale nie jakoś bardzo tanio, ;-)

Awatar użytkownika
Mad
Kontakt:

Post autor: Mad » 09 sie 2017, 01:38

Pisze się coś w Niemczech o odejściu Dembele do FCB? W Katalonii padają astronomiczne kwoty rzędu 150 mln.

KonradeKBVB
Kontakt:

Post autor: KonradeKBVB » 09 sie 2017, 10:03

Coś tam piszą, ale narazie to plotki cały czas ;)
Ja tam uwierzę w ten transfer jak zobaczę oficjalkę, tak samo jak z Aubą, szkoda czasu czytac te wszystkie brednie w mediach xd

Awatar użytkownika
Murzyn
Moderator
Kontakt:

Post autor: Murzyn » 09 sie 2017, 17:05

Watzke powiedział, że Dembele definitywnie zostaje w BVB i żadne piniondze nie wchodzą w grę, a my nie mamy żadnych podstaw, żeby mu nie wierzyć. Tak było chociażby z tymi piłkarzami, co to więcej niż jeden na sezon miał nas nie opuszczaći i tak jest z mistrzostwem Niemiec, które Watzek zawsze przed sezonem przypisuje prosiakom (nawet na wiele lat do przodu).

Osobiście uważam, że mieć takiego gracza na jeszcze 1-2 sezony jest opcją dużo bardziej opłacalną, zwłaszcza że jeśli nie wydarzy się katastrofa, to jego cena będzie nadal rosnąć. A Jeśli nie Barca, to są różnej maści szejki, które za jakiś czas wyłożą grubszą kasę.
Jeżu, ufam Tobie!

Awatar użytkownika
majeku
Kontakt:

Post autor: majeku » 10 sie 2017, 10:00

Najlepsze jest to, że przez stronę przeszedł tajfun a tutaj nawet nie ma tematu.

150 to cena zaporowa i brawo, że się tak stawiamy. Obecnie żadne pieniądze nie są w stanie zrekompensować straty takiego zawodnika. Tych 150 nigdy na boisku nie zobaczymy. Piłkarz to inwestycja i pozbycie w tym momencie jest zupełnie niezrozumiałe. Przecież Ous to świetny, młody gracz i tanieć za bardzo nie będzie.
Do tego to chyba jedyny kluczowy gracz, który poprzedni sezon przeszedł prawie bez kontuzji. Przy Reusie, Andre i całej szklanej reszcie to ma kluczowe znaczenie.
BVBVBVBVBVB

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 13 sie 2017, 20:31

Cała sprawa wydaje się bardzo szalona. Nie wyobrażałem sobie, żeby zawodnik BVB mógł odwalić taką sprawę. Rozumiem naciskać na swój transfer/lekko przekonywać ale żeby taki cyrk?! Decyzja zarządu jak najbardziej słuszna. Dembele to pewniak do dobrej formy i robienia gry. Obecnie jest bezcenny dla BVB i nawet 150mln tu nic nie da. Jednak skoro za tak go wycenili to to szanuję.

Najlepiej gdyby został. Ładnie(najlepiej szczerze) przeprosił za swoje zachowanie i wrócił do treningów.
Zawodnik jest nieoceniony i o ile wierzę w Pulisica to jednak Schurrle mocno zawodzi i będzie brakować drugiego skrzydłowego. Zwłaszcza, że w pierwszym sezonie już potrafił sam zadecydować o losach meczu a co dopiero teraz.

Oby Coutinho poszedł i wtedy temat Francuza upada, wraca do treningów i wszystko gra (chociaż niesmak na pewno zostanie). Potrzebny nam jest zawodnik, bo za nawet tak duże pieniądze nie uda się go nawet zastąpić w 50%.

Awatar użytkownika
Mila
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Mila » 13 sie 2017, 22:42

Temat Dembelego niestety wcale nie musi upaść przy jednoczesnym transferze Coutinha.

Trudno nie być wściekłym patrząc na zachowanie zawodnika. Bardzo ważnego zawodnika. Myślę, że poczekamy na kolejną propozycję Barcelony i jeśli kwota nie zakręci się w okolicach 150 milionów (ewentualnie 130+20), to go nie sprzedamy. To znaczy chciałbym tak myśleć. ;-) Uważam, że dobrze dla nas i - ze względu na wartości, jakie się przewijają w świetle tego transferu - dla dobra piłki nożnej, byłoby zatrzymanie Dembelego. Pokazanie twardego stanowiska klubu, który respektuje postanowienia podpisanej umowy i tego samego wymaga od piłkarza. Taki punkt zwrotny w tym szaleństwie. Gdyby do tego Liverpool utrzymałby Coutinha, mielibyśmy już dwa przykłady, że wielka kasa nie zawsze jest wszechmocna.

Awatar użytkownika
Kicinho
Kontakt:

Post autor: Kicinho » 14 sie 2017, 10:19

Dembele dał popalić - trochę mi to wygląda jakby zaczerpnął porady u Mino Raioli... coś tam kiedyś pisano o rzekomym przejęciu jego interesów przez tego Pana.

A zmieniając troszkę temat-wyczytałem dzisiaj(de facto na niezbyt wiarygodnym źródle-SportoweFakty.pl), że Aubameyang prowadził ostatnio LIVE'a na Instagramie i na jedno z pytań kibica dt. jego przejścia do AC Milan odpowiedział coś w klimacie:

-"Ja chcę do nich wrócić, ale oni chyba śpią"

Chciałbym się zapytać czy może coś Wam się o uszy obiło? Trochę mi to nie pasuje do tego co się ostatnimi czasy dzieje w około PEA, bo przecież jeszcze niedawno czytałem na naszej stronie, że nasz napadzior deklaruje chęć zdobywania jak najwięcej bramek dla BvB, a zarząd nie zgodzi się już na transfer.

Awatar użytkownika
Mila
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Mila » 14 sie 2017, 10:35

Skoro Watzke powiedział, że w tym oknie transfer Auby to temat definitywnie zamknięty, to należy to tak traktować. Auba generalnie siedzi cicho i się nie wychyla, a powrót do Milanu to raczej życzenie fanów włoskiego klubu, uzasadnione zresztą.

Awatar użytkownika
Murzyn
Moderator
Kontakt:

Post autor: Murzyn » 14 sie 2017, 14:10

Hrummels i Goetze marzyli skrycie o byciu prosiakami, miki i Kagawa o Manchesterze, Sahin o Realu, Bębenele (czy jak mu tam) o Barcelonce. Z jakim skutkiem sami widzimy. Obama marzy raz o Realu, raz o Milanie, tylko o BVB nikt nie marzy, bo BVB to nadal przystanek do wielkiej kariery. A jeśli wielka kariera nie wyjdzie, to zawsze można wrócić. BVB przyjmie cię nawet, gdy w swym wymarzonym klubie siedziałeś na trybunach bądź jesteś niezdolny do gry.
Jeżu, ufam Tobie!

Awatar użytkownika
Kicinho
Kontakt:

Post autor: Kicinho » 14 sie 2017, 20:33

Teraz tak siedzę po całym dniu i zebrało mi się na przemyślenia. Gdyby tak temat transferów PEA i Dembele miał miejsce nie teraz a np.: na początek/połowę lipca to umiem sobie wyobrazić, że sprzedajemy tych dwóch Panów i inkasujemy za nich pokaźną sumkę, powiedzmy: 200mln euro. Z taką kasą, która wpłynęłaby na konto, automatycznie, jesteśmy w stanie zwiększyć budżet płacowy i jeszcze zakupić kilku na prawdę klasowych graczy. Ktoś kiedyś na naszym forum forum napisał, że nikt nie jest niezastąpiony, a jak to historia pokazała: czy to Jurgen, czy to Robert, czy nawet Miki i Hummels, a to tylko potwierdza te teorie to, myślę że z taką sumką bylibyśmy w stanie zastąpić ich szybciej niż tych, których przed momentem wymieniłem. Wiem, że za tym wszystkim poszłyby setki czynników, że same transfery nowych piłkarzy na ich pozycje byłyby kroplą w morzu całego przedsięwzięcia i ciężko jest prorokować, ale jednak miałem takie przeczucie, że byłoby to wykonalne. I prawdę powiedziawszy, ciekawość mnie zżera i nawet lekko żałuję, że do takiej sytuacji nie doszło i zapewne już nie dojdzie :)

artur_poznan
Kontakt:

Post autor: artur_poznan » 16 sie 2017, 13:59

@up
To co kolega pisze moze mieć ręce i nogi pod warunkiem, ze trafiamy z transferem. No bo jak wydajemy 60 mln na AS i MG to ja dziękuję uprzejmie. To co się obecnie dzieje budzi we mnie przekonanie, iż na chwile obecną stajemy się klubem niezdolnym do walki o jakiekolwiek sukcesy. Wszyscy kochają Europe tylko nie Dortmund. Trochę to przykre ale cóż jak kochasz klub to na dobre i złe.

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 22 sie 2017, 10:08

Ciekawe po kogo sięgniemy, gdyby do transferu Dembele doszło. No i czy w ogóle dojdzie? Dla Barcelony podobno Coutinho wciąż jest priorytetem, ale Liverpool pozostaje nieugięty. Czy będą gotowi wyłożyć żądane przez nas pieniądze? No i o jakiej w końcu kwocie mówimy? Watzke ostatnio zanegował przewijające się w mediach 150 milionów. Czyżby rzeczywiście chodziło o kwotę niższą, taką jaką pierwotnie podawał kicker: 120-130 milionów euro? Jeśli tak, do tego część w bonusach, to jakoś nie mam wątpliwości, że Barcelona w końcu się przełamie i tyle wyłoży. No i niespecjalnie mi się podoba prawdę mówiąc, te 150 milionów było w sam raz. :->

Bardzo mnie cieszy, że zainteresowaliśmy się Malcomem (a właściwie może należy napisać, że jego temat w BVB po prostu powrócił). Cornet jest cienki jak siki węża i nawet kibice Lyonu - w którym notabene jest rezerwowym - mają o nim fatalną opinię.

Idealnym scenariuszem w przypadku odejścia Dembele byłoby opchnięcie jeszcze Mora i w miejsce tej dwójki sprowadzenie dwóch nowych graczy; Malcoma i kogoś bardziej doświadczonego, mogącego grać też bliżej środka - Draxler?

Awatar użytkownika
MiXer
Kontakt:

Post autor: MiXer » 24 sie 2017, 21:49

Dembele kilka godzin temu zmienił status na fb: w podróży do Barcelona - jakkolwiek to brzmi transfer jest już raczej klepnięty, jutro oba kluby mają potwierdzić. Gazety w Hiszpanii mówią o kwocie 120mln + 20mln bonusów.

Co do jego następcy: nie mam pojęcia kogo moglibyśmy ściągnąć na szybko. Ciekawą opcją byłby Ozil. Z drugiej strony wątpie żeby nasz zarząd był w stanie wydać więcej niż 40 mln w tak krótkim czasie jaki został do końca okienka.

Awatar użytkownika
Lexy
Kontakt:

Post autor: Lexy » 24 sie 2017, 23:44

Ozil nie za bardzo, prawie 30 lat, słaby w defensywie, ostatnio znacząco obniżył loty. Poza tym to 10 a nam jeżeli już to potrzebny skrzydłowy. Mimo wszystko na te 2 pozycje nadal mamy Marco, Christiana, Phillippa, Mora, Schurrle. Kupił bym kogoś tylko naprawdę ciekawego jak Draxler czy Werner, na pewno nie żadne wynalazki typu kornik ż Lyonu.

Awatar użytkownika
Axel
Kontakt:

Post autor: Axel » 25 sie 2017, 01:58

Już ze sto razy było pisane, że to konto na fejsbuku to jest fejk, albo przynajmniej nie sam Dembele publikuje tamtejsze wypociny. Nie zmienia to faktu, że transfer raczej przesądzony.

Bardzo mnie to martwi, bo wartość w ofensywie spada o połowę. Z jednej strony nie chcę nawet myśleć o tym, że nie kupimy następcy i będziemy liczyli na cudowny rozwój Pulisicia (a wystarczy, że złapie jakiś uraz i jesteśmy w wielkiej, ciemnej...), ale z drugiej obawiam się o jakiś wynalazek, który nie wypali, a w dodatku będzie bardzo kosztowny.

Moim faworytem jest Malcom i starałbym się o niego nawet w przypadku żądania 40 milionów euro. Inne opcje jak dla mnie to Gelson Martins i... Julian Draxler. Problem w tym, że jeden ma klauzulę 60 milionów, a drugi nieciekawą przeszłość + tani też by nie był.
Lexy pisze:
24 sie 2017, 23:44
Mimo wszystko na te 2 pozycje nadal mamy Marco, Christiana, Phillippa, Mora, Schurrle.
Marco dopiero zagra w nowym roku, Puli ma wahania formy, Phillip to niewiadoma, Mor wciąż może odejść (a jak zostanie, to i tak pożytek z niego żaden), Schurrle co najwyżej nadaje się na śmietnik wraz ze Sebastianem R. Koniecznie trzeba wzmocnić zespół jeszcze w tym okienku.

artur_poznan
Kontakt:

Post autor: artur_poznan » 25 sie 2017, 07:20

Dopiero wcte 6 dni ktore mamy od dzisiejszego ogłoszenia transferu okaże się czy Watzke misl plan B czy caly czas palił glupa. Bo dla mnie jest oczywiste, że skoro liczyl się z możliwością sprzedaży Dembele to musi miec juz zaklepanego konkretnego zmiennika. Jesli nie, a do tego bedziemy udawac że mamy swietnego Schurle, to będzie to oznaczac, że jestesmy mimo wszystko piłkarska prowincja. A jezeli Watzke sprowadzivza dobe pieniadze nie jakiegos leszcza a na prawdę kozaka to oznacza że jeste niesamowicie kalkulujacym doskonalym graczem.
PS. Bez wzmocnien to od razu dajmy sobie spokój z Liga Mistrzów

Awatar użytkownika
Lexy
Kontakt:

Post autor: Lexy » 25 sie 2017, 09:54

A co ten Dembele taki idealny ? Ma facet potencjał w ofensywie ale nie zapominajmy że przecież to nadal dzieciak i również ma wahania formy, takie jak Puli. A w defensywie to mu sporo brakuje, nie wspominając już o gorącej głowie i głupich kartkach. Puli jest o rok młodszy i moim zdaniem idealnie zastąpi bambusa. Marco jak zawsze wjedzie i pozamiata, Schurrle też uważam za odpad ale on nigdy nie odgrywał u nas jakiejś znaczącej roli. Mor to dalej talent, w poprzednim sezonie miał olbrzymią konkurencję, nie wiążę z nim przyszłości ale gdyby wyczuł realną szansę na grę to na ten sezon mógłby się sprawdzić.

Nie oznacza to oczywiście że jestem przeciwny transferom za bambole do nas, po prostu uważam że nie są kategorycznie niezbędne.
Jeżeli już to musi to być porządny grajek - Malcom, nie wiem kto to, wiem że młody i utalentowany. Ale dużo bardziej wolałbym Draxlera czy Brandta, Werner to marzenie. Zobaczymy.

Zablokowany