Książki

Moderator: Mods

Awatar użytkownika
Wixu
Kontakt:

Post autor: Wixu » 12 gru 2015, 20:51

Moi drodzy, szukam tytułu, który urywa tyłek. Obojętnie jaki gatunek.
Obrazek

Awatar użytkownika
Volverin
Moderator
Kontakt:

Post autor: Volverin » 13 gru 2015, 00:04

Szatan z siódmej klasy.
Siwy zrezygnował!
data rezygnacji: 20.09.15 #yuhupark

Awatar użytkownika
Wixu
Kontakt:

Post autor: Wixu » 13 gru 2015, 01:34

Dzięki, Volv, ale akurat już to przerabiałem. :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Mila
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Mila » 15 gru 2015, 01:28

Wojciech Jagielski "Wszystkie wojny Lary"

Nie będę pisał recenzji, bo to zawsze jest subiektywne. A poza tym chyba nie umiem. ;-)

Jest to opowieść w dużej mierze skupiona na osobistych zmaganiach jednostki (tytułowej Lary - gruzińskiej Czeczenki) z niełatwą codziennością, jej uczuciach i wartościach, ukazana w świetle współczesnych wydarzeń i problemów, z islamskim fundamentalizmem - tematem tak wszechobecnym w naszej rzeczywistości - na czele. Niezwykle istotnym zagadnieniem poruszonym w książce jest również sposób postrzegania stylu życia w zachodniej Europie oczami imigrantów (synów Lary), wywodzących się z zupełnie odmiennych kręgów kulturowych, obyczajowych, religijnych. Jagielski nie poświęca temu objętościowo zbyt wiele miejsca, ale jest to obraz tak "jaskrawy", że nie sposób przejść obok niego obojętnie.

Po prostu polecam Wam tę książkę. Myślę, że za jakiś (niedługi) czas sam do niej wrócę.

Jako uzupełnienie znaleziony w sieci po przeczytaniu książki wywiad z autorem.

hello
Kontakt:

Post autor: hello » 15 gru 2015, 20:30

Miałam zamówić pod choinkę, ale nie wytrzymałam i kupiłam dzisiaj :-D
kurczę, chciałabym mieć czas, żeby móc czytać te wszystkie książki, które chcę :-(

A czytaliście może książki Grażyny Jagielskiej? Nie wiem czy czasami kiedyś już o nich nie pisałam. To żona właśnie Wojciecha Jagielskiego, który przez lata był korespondentem wojennym Gazety Wyborczej. Przeczytałam "Miłość z kamienia" (historia życia z korespondentem wojennym) i "Anioły jedzą trzy razy dziennie" (historia jej pobytu w psychiatryku i historie osób, które tam spotkała, głównie byłych żołnierzy z Iraku i Afganistanu, książka w stylu "Lot nad kukułczym gniazdem"). Obie są wstrząsające i bardzo dosadnie ukazują życie osób cierpiących na zaburzenia psychiczne, głównie zespół stresu pourazowego.
Jak ktoś czasami potrzebuje czegoś mocnego to z całą pewnością polecam tę autorkę.
Czas z BVB i tym forum był świetną przygodą :) trzymajcie się ludziska ciepło.

Awatar użytkownika
Mila
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Mila » 15 gru 2015, 20:58

Nie czytałem, ale jeśli "psychiatryk" i do tego z "Lotem..." w tle, to z pewnością coś dla mnie.
:-)

Awatar użytkownika
zdzislaw
Kontakt:

Post autor: zdzislaw » 16 gru 2015, 08:45

hello pisze:Madrisso, nie mozesz ocenić czegoś czego nie znasz i czego nie doswiadczyles.
.
Pozwolę się nie zgodzić. Nikt mnie nigdy nie zgwałcił, a wiem, że nie spodobałoby mi się to. Nie czytałem nigdy książki o lalce Barbie, a wiem, że mi się nie spodoba. Nie jadłem nigdy mięsa z psa i wiem, że nie smakowałoby mi (z powodów emocjonalnych, a nie smakowych).

Jest wiele rzeczy w naszym życiu, które możemy oceniać, mimo że ich nie spróbowaliśmy i nie jest to wcale powód do wstydu czy do wyłączenia z dyskusji. Polecam książkę Pierre'a Bayarda "How to speak about books you haven't read", w której pokazuje, że nie trzeba czegoś poznać, żeby o tym rozmawiać.

Postawa, którą część osób reprezentuje - "nie czytałeś/widziałeś/doświadczyłeś to się nie wypowiadaj" - ma w sobie ogromną dozę hipokryzji, ponieważ każdy z nas codziennie wypowiada się o czymś, czego tak naprawdę nie zna/nie rozumie/ nie próbował.
Heja BVB, Heja BVB, Heja Heja Heja BVB!

Awatar użytkownika
Maria Antonina
Kontakt:

Post autor: Maria Antonina » 16 gru 2015, 12:42

Wixu pisze:Moi drodzy, szukam tytułu, który urywa tyłek. Obojętnie jaki gatunek.
Wściekłość i duma (Oriana Fallaci)
Zaginiona dziewczyna (Flynn)
Lolita (Nabokov)
Nasza klasa. Historia w XIV lekcjach
Dallas '63 (Stephen King)
Czarownice z Salem (Arthur Miller)
Zakochania (Javier Marías)
Zło (Jan Guillou)
Droga do szczęścia (Richard Yates)
Nieznośna lekkość bytu (Milan Kundera)
Z zimną krwią (Truman Capote)
Gomorra (Roberto Saviano)
Muzeum niewinności (Orhan Pamuk)
Misery (Stephen King)
Miasteczko Salem (Stephen King)
Lśnienie (Stephen King)
Sońka
Dolores Claiborne (Stephen King)
Prawdziwe męstwo (Charles Portis)
Dziesiąta Aleja (Mario Puzo)
Czterdzieści zasad miłości (Elif Safak)
Niebezpieczne związki (Pierre Choderlos de Laclos)
Sztukmistrz z Lublina (Isaac Bashevis Singer)
Biały oleander (Janet Fitch)
Dom ciszy (Orhan Pamuk)
W głębi lasu (Harlan Coben)
Jedyna szansa (Harlan Coben)

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 16 gru 2015, 19:08

zdzislaw pisze:Nie jadłem nigdy mięsa z psa i wiem, że nie smakowałoby mi (z powodów emocjonalnych, a nie smakowych).
Nie sądzę, żeby cokolwiek mogło "nie smakować" z powodów emocjonalnych. Z powodów emocjonalnych to Ci może przeszkadzać, stanowić dyskomfort, ewentualnie - w ogóle nie odpowiadać, ale wyłącznie na płaszczyźnie psychicznej. Ale nie jesteś w stanie określić czy mięso z psa jest smaczne, w dosłownym rozumieniu tego słowa, związanym z fizycznymi doznaniami (smak, zapach) dopóki go nie spróbujesz. :-)
hello pisze:Bo., ja bym Ci poleciła Vargasa Llosę: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/145620/s ... ziewczynki

Bardzo piękna książka i wbrew pozorom to historia mężczyzny ;)
Dzięki, sprawdzę na pewno autora, a czy konkretnie tę książkę, to jeszcze nie wiem, bo z tego co widzę popełnił kilka całkiem dobrych. :-P
Wixu pisze:Moi drodzy, szukam tytułu, który urywa tyłek. Obojętnie jaki gatunek.
Czytam teraz "Miniony świat" Lehane'a, jeszcze nie skończyłem, ale z pewnością już mogę polecić. Tylko w trakcie okazało się, że jest to kontynuacja poprzednich części, z którymi nie miałem do czynienia - ale w ogóle mi to nie przeszkadza.

Awatar użytkownika
Ero
Kontakt:

Post autor: Ero » 19 sty 2016, 02:42

Czytał ktoś coś od szwedzkiego duetu ''Erik Axl Sund''? Ja zakończyłem dosłownie pół godziny temu pierwszą część trylogii ''Oblicza Victorii Bergman'' o tytule ''Obłęd'' i powiem tak: Jest moc.

Pedofilia, przemoc, sadyzm w mistrzowski sposób przedstawione. Naprawdę polecam wszystkim fanom thillerów psychologicznych, obowiązkowa pozycja.

Odłożyć nie przeczytawszy do końca? życzę powodzenia.

Jak mięso psa ma smakować, skoro od razu po włożeniu do ust nasz mózg zakoduje sobie: to jest pies, to jest ohydne. I smakować nam nie będzie, to oczywiste. Natomiast fajnie byłoby to zjeść i dowiedzieć się po fakcie, że to piesełek. Jeżeli okazałby się dobry wpieprzyłbym drugiego już bez tej blokady. Sprytny sposób.

Tooommeeek
Kontakt:

Post autor: Tooommeeek » 03 lut 2016, 10:51

Bo i inni Warszawiacy, mysle ze to was zainteresuje :-P
https://www.facebook.com/bonitopl/photo ... 18/?type=3

A dla reszty polecam rowniez nieprzeczytane.pl - ceny jeszcze nizsze niz na arosie, zwykle 34-40% znizki.

Awatar użytkownika
Murzyn
Moderator
Kontakt:

Post autor: Murzyn » 20 lut 2016, 08:43

Umberto Eco nie żyje. Co prawda czytałem tylko "Imię róży", ale to w zupełności wystarczy, aby uznać tego autora za jednego z największych.

Kurczy się ten świat kultury...
Jeżu, ufam Tobie!

wojnest_drugi
Kontakt:

Post autor: wojnest_drugi » 20 lut 2016, 12:58

W ogóle straszny dzień bo nie tylko umarł Eco ale też umarła Harper Lee.
Ja wir schwören Stein und Bein auf die Elf vom Niederrhein, Borussia unser Dream-Team, denn Du bist unser Verein!

Awatar użytkownika
T-Mac
Kontakt:

Post autor: T-Mac » 05 mar 2016, 17:17

W ostatnim roku moje skromne zbiory zasiliły między innymi...

* Albert Speer. Życie i kłamstwa (Dan van der Vat, 1997)
* Europa mafii (Jurgen Roth, 2010)
* Goring i psychiatra. Tragiczny pojedynek umysłów (Jack El-Hai, 2015)
* Heydrich. Twarz zła (Mario Dederichs, 2005)
* Himmler. Listy ludobójcy (Katrin Himmler, Michael Wildt, 2015)
* Hitler. Reportaż biograficzny (John Toland, 2014)
* Michael Jordan. Życie (Roland Lazenby, 2015)
* Najazd 1939. Niemcy przeciw Polsce (Jochen Bohler, 2015)
* Sąsiedzi naziści. Jak Ameryka stała się bezpiecznym schronieniem dla ludzi Hitlera (Eric Lichtblau, 2015)
* Tydzień w Korei Północnej. 1500 kilometrów po najdziwniejszym kraju świata (Christian Eisert, 2015)
* U 977. Ostatni okręt Hitlera (Mariusz Borowiak, 2014)
* Zabijajcie wszystkich. Einsatzgruppen 1938-1941 (Łukasz Gładysiak, 2012)

Aktualnie czekam na...

* Bormann. Pierwszy po bestii (Volker Koop, 2015)
* Werwolf. Ostatni zaciąg Himmlera (Volker Koop, 2016)
* Wytropić Eichmanna. Pościg za największym zbrodniarzem w historii (Neal Bascomb, 2015)

W niedalekiej przyszłości sięgnę pewnie po...

* Agent. Naga prawda o kulisach futbolu (2015)
* Cichy pucz (Jurgen Roth, 2015)
* Historia brudu (Katherine Ashenburg, 2010)
* Nadejście Trzeciej Rzeszy (Richard Evans, 2015)
* Pavel Nedved. Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają (Pavel Nedved, 2015)
* Sonderkommando (Shlomo Venezia, 2014)
* Szkoła szpiegów (Piotr Pytlakowski, 2014)
ORLANDO MAGIC, BORUSSIA DORTMUND, MARIA SHARAPOVA & SCUDERIA FERRARI MARLBORO... 8-)

Awatar użytkownika
JaNóż
Kontakt:

Post autor: JaNóż » 18 mar 2016, 23:56

hello pisze:Bo., ja bym Ci poleciła Vargasa Llosę: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/145620/s ... ziewczynki

Bardzo piękna książka i wbrew pozorom to historia mężczyzny ;)
Wiem, że odkopuję posta sprzed paru miesięcy, ale wcześniej się nie logowałem i nie widziałem.
Podpisuję się, polecam Llosę, a tę książkę szczególnie.
Never stop, never stop fighting till the fight is done!
Volverin pisze:Zamiast szukać winnych, poszukałem niewinnych.

I myślę, że jednego znalazłem - Katalończyk jest na 99,9% niewinny!

Awatar użytkownika
Murzyn
Moderator
Kontakt:

Post autor: Murzyn » 03 kwie 2016, 09:53

Przygoda z "Czarodziejską górą" Tomasza Manna zakończona. Książka genialna, choć miejscami ciężka i nierówna. Najbardziej wkurzały mnie rozmowy Naphty z Settembrinim ze względu na mongolskie teorie tego pierwszego. Na minus też przeciąganie niektórych wątków, które można było wyczerpać dużo szybciej.

Są jednak momenty i to takie, które na długo zapadają w pamięć. Był też jeden wywołujący we mnie emocje jakich nigdy bym się po sobie nie spodziewał, no ale nie chcę spoilerować.

Podsumowując - mimo nudniejszych momentów książkę oceniam na 6/6. To jest prawdziwie wielkie dzieło i intelektualna rozrywka, a smaczku dodaje jeszcze fakt, iż główny bohater studiował na politechnice w Gdańsku.
Do Manna musowo jeszcze wrócić będzie trzeba, a wcześniejsze przygody głównego bohatera (za czasów studiów) podjął się opisać gdański pisarz Paweł Huelle (jego "Weiser Dawidka" opisywałem kilka stron wcześniej).

hello
Kontakt:

Post autor: hello » 16 cze 2016, 15:27

Milan Kundera, czytałam "Śmieszne miłości", a obecnie "Nieznośną lekkość bytu", ależ dobre :-D

Drugie odkrycie - Jo Nesbo, "Pancerne serce", zamierzam czytać od początku serię z Harrym Holl

Po tym co przeczytałam cokolwiek tych dwóch autorów będzie znakomite.

Awatar użytkownika
RickenZMazowsza
Kontakt:

Post autor: RickenZMazowsza » 16 cze 2016, 20:25

hello pisze:Milan Kundera, czytałam "Śmieszne miłości"
To w tej książce jest tekst o tym, że nie zaczniesz się rozbierać przed wariatem, który mówi że jest rybą i że wszyscy nimi są, żeby mu pokazać, że nie masz płetw?
Żółto-czarny. Od zawsze na zawsze!

http://e-wegrow.pl/

hello
Kontakt:

Post autor: hello » 16 cze 2016, 20:43

Hehh, nie pamiętam ;)

Tooommeeek
Kontakt:

Post autor: Tooommeeek » 19 cze 2016, 12:29

Mam pytanie do osob, ktore zamawiaja ksiazki online: szukacie najtanszych ofert np przez ceneo, czy wchodzicie bezposrednio na strone ksiegarni?

ODPOWIEDZ