Radio

Moderator: Mods

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Murzyn
Moderator
Kontakt:

Radio

Post autor: Murzyn » 26 wrz 2012, 10:27

Dyskusja o rozgłośniach radiowych tych tradycyjnych z eteru, jak i internetowych.

Osobiście od niepamiętnych czasów z rana, kiedy wstawałem do przedszkola czy szkoły, zawsze grało u mnie w domu Radio Gdańsk, regionalna rozgłośnia Polskiego Radia. Ciekawe rozmowy, reportaże, goście, fajna muzyka (przede wszystkim zróżnicowana pod względem gatunkowym) oraz wiadomości z regionu. Dodatkowo liczne konkursy, w których można wygrać bilety do gdańskich kin, teatrów czy opery. Sam kilka razy skorzystałem.

Oprócz tego lubię czasem posłuchać Eski Classic Rock, w sam raz na posiadówki przy piwie czy imprezy. Z początku mieli dość wąski repertuar, ale z czasem to się zmieniło.

Awatar użytkownika
Mbuti3
Kontakt:

Post autor: Mbuti3 » 26 wrz 2012, 10:52

Zaś u mnie w domu zawsze Zetka leciała, ale jak trochę podrosłem zacząłem słuchać Trójki PR. Dużo gadają, ale mi to pasuje szczególnie rano jak pije kawę przed wyjściem na uczelnie :) Duży wybór programów muzycznych od alternatywy po przez blues, jazz, rock progresywny itd.

Na Podlasiu mamy tak samo jak u Ciebie Murzyn, Radio Białystok, gdzie podobnie można wygrać wejściówki na różne imprezy odbywające się w mieście. Drugą rozgłośnią jest Radio 5 pochodzące z Suwałk, jeżeli ktoś jest fanem Disco Polo to odnajdzie się w tym radio :)
Co za imitacja klubu.
Madrisso o Realu 21 listopada roku pańskiego 2015.

Awatar użytkownika
kowdi
Kontakt:

Post autor: kowdi » 26 wrz 2012, 11:09

Nie słucham radia, w ogóle :)
Czasem leciało u mnie jakieś RMF FM, ale raczej wolałem sobie puścić w tle jakąś swoją muzykę albo odpalić TV i jakies Discovery Science/Channel albo Comedy Central zamiast radia :)
#forumumarło

Awatar użytkownika
hesus
Kontakt:

Post autor: hesus » 26 wrz 2012, 12:21

Ja w pracy slucham tylko trojki. Kiedys wspolpracownicy sluchali Zetki, RMF, Maxx, Eska i inne smieciowe stacje ale po tygodniu przelaczali na inne bo w kolko to samo lecialo, po kilka razy dziennie. W trojce w weekend fajne audycje sa, ogolnie duzo jest różnorodnych tematycznych audycji. No i genialny humor Wojciecha Manna czasem sie trafi :) W niedziele bodajże jest "Sniadanie interkontynentalne", roznych ciekawostek mozna sie dowiedziec.

Awatar użytkownika
Murzyn
Moderator
Kontakt:

Post autor: Murzyn » 29 wrz 2012, 09:54

O Zetce czy RMF szkoda pisać, a to dwie najpopularniejsze rozgłośnie - łącznie około 40% wszystkich słuchaczy. Oba radia niestety znam dość dobrze, bo były czasy, że w różnych pracach byłem na nie skazany (w jednej nawet 12 godzin na dobę). Rozumiem, że można lubić pop sieczkę, ale słuchanie w kółko tego samego może obrzydzić nawet ulubione utwory.

W Zetce przynajmniej są jakieś audycje mówione (choć niektóre poziomem przypominające programy dla dzieci lub dorosłych kretynów, np. Świat wg blondynki), które mimo wszystko stanowią oazę dla umęczonych "przebojami" uszu, ale w RMF te "przeboje" przerywane są na krótko jedynie faktami (bądź co bądź na dobrym poziomie), pseudozabawnymi rozmówkami prowadzących i permanentnymi do zohydzenia namowami na wysłanie smsa ze swoim imieniem. Naprawdę dziwie się co niektórym ludziom.
Faktem jest, że często radia te słuchane są po prostu jako podkład, czyli coś, co gra gdzieś tam w tle, ale nie zwraca się na to uwagi. Niemniej jednak usprawiedliwienie jest to niewielkie.

Trójki słuchałem pobieżnie w samochodzie, gdy jeździłem ze swoim promotorem zbierać materiały do magisterki. Zazwyczaj było to w piątki z rana, kiedy program miał Mann.

Co do Jedynki, to pamiętam tę rozgłośnię ze wczesnego dzieciństwa w domu u dziadków. Niedawno byłem zmuszony go słuchać będąc na stażu i stwierdzam, że niewiele się od tego czasu zmieniło :-)
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2012, 10:00 przez Murzyn, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
kowdi
Kontakt:

Post autor: kowdi » 29 wrz 2012, 09:57

Mój kumpel potrafił puścić sobie dwa kawałki, albo i jeden, na playliście i tak cały dzien przy nich cos robic. Słuchał także RMF, jakoś ta powtarzalność nie przeszkadzała mu, ważne żeby był jakiś "podkład" :)
#forumumarło

Awatar użytkownika
hesus
Kontakt:

Post autor: hesus » 29 wrz 2012, 11:27

Jedynke tez pamietam z wizyt na wakacje u dziadkow :) Czesto byly komunikaty ze taki i taki osobnik podrozujacy takim a takim autem proszony jest o kontakt z rodzina hehe. Tak mlodziezy, nie bylo wtedy komorek !!! :)

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 29 wrz 2012, 13:54

Ja też mam tak czasem że jakiś kawałek wejdzie mi w głowę i słucham go cały dzień :P Co do polskich stacji radiowych to słucham jedynie w samochodzie i to też nie zawsze, lubię posłuchać antyradia, czasem w nocy puszczę sobie planetę jak jest Trance Night (lubię przeważnie na długich trasach słuchać takiej muzyki) a tak to raczej nic, na RMF'ie lecą ciągle te same hity sprzed 100 lat i tak w kółko :-P
"Nie trać czasu na wyjaśnienia. Ludzie i tak słyszą to, co chcą słyszeć..."

Zuruck in der Konigsklasse!!
"Immer ein Borusse" - Nuri Sahin

Awatar użytkownika
Trance_man
Kontakt:

Post autor: Trance_man » 29 wrz 2012, 14:46

Dodam że Trance night to wg mnie audycja trzymająca dobry poziom - dużo utwór wygrzebywanych z czasów świetności trance'u z dodatkami nowych brzmień. Dodatkowo na planecie mamy jeszcze Exploration of space, gdzie mamy równie potężną dawkę trance'u. Poza tym same stuk ii puki wszędzie, najczęściej u mnie jednak planeta.
Borussia 1909 Dortmund

Tooommeeek
Kontakt:

Post autor: Tooommeeek » 29 wrz 2012, 17:35

Faktem jest, ¿e czêsto radia te s³uchane s± po prostu jako podk³ad, czyli co¶, co gra gdzie¶ tam w tle, ale nie zwraca siê na to uwagi. Niemniej jednak usprawiedliwienie jest to niewielkie.
Ja wlasciwie tylko w takim celu slucham radia, ewentualnie przy jezdzie samochodem.
Wlasciwie to tylko dwa - Eska ze wzgledu na w miare nowe utwory i wlasnie fajne jako taki podklad, RMF jesli chce posluchac czegos innego, czasami leca fajne starsze piosenki itp. Ogolnie jednak jak juz mialem czas na sluchanie radia, to zawsze bylo to radio internetowe a konkretnie FTB - rozmaite stacje, od disco po trance.

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 29 wrz 2012, 17:56

A jak wam się nudzi to czasem sprawdźcie Radio Piekary :lol: Śląskie szlagry w najlepszym wydaniu a prowadzący nazywa się Andrzej Miś :mrgreen:
"Nie trać czasu na wyjaśnienia. Ludzie i tak słyszą to, co chcą słyszeć..."

Zuruck in der Konigsklasse!!
"Immer ein Borusse" - Nuri Sahin

forvik
Kontakt:

Post autor: forvik » 10 gru 2013, 16:12

lubię rozgłośnie tematyczne, a takich pełno w intrnecie. głównie słucham muzyki rockowej ale nie tylko.

ODPOWIEDZ