Bundesliga Fantasy

Stare, warte zachowania tematy

Moderator: Mods

Zablokowany
multi
Kontakt:

Bundesliga Fantasy

Post autor: multi » 23 lip 2011, 22:55

czesc, czy ktos myslal nad zrobieniem konkursu, a raczej dobrej zabawy w programie pod nazwa "Bundesliga Fantasy ", znalazlem ciekawy artykul ostatnio o tym na pewnym forum i pomyslalem ze moze bedziemy w stanie zrobic cos w tym stylu ? zabawa pewnie bedzie przednia. Ponizej wklejam znaleziony tekst, jesli beda chetni i bedzie rowniez ktos kto moglby zalozyc nasz wspolny "pokoj" to mozemy wystartowac z zabawa, jesli nie bedzie chetnych to kasujemy temat. Oto fragment tekstu :
"Cześć,

Zakładam w tym dziale temat ponieważ mimo, że to gra w jednym z lepszych serwisów sportowych w Niemczech to myślę, że jeśli się przyjmie to warto mieć to pod ręką w dziale.

O co chodzi ?

Już rok temu po głowie chodził mi ten pomysł abyśmy mogli po rywalizować w taki sposób.Większość z Was na pewno zna tą formę zabawy czy to z angielskiej Premiership czy z polskiej ekstraklasy [ to na WP ].Chodzi o to aby wybrać swój skład, formację oraz tak rotować składem aby uzyskiwać w danej kolejce jak najwięcej punktów w lidze [ już zdążyłem założyć ligę xxx ] .Tutaj mamy trochę utrudnione bo wszystko jest po niemiecku, ale starałem się przez cały dzień informować na temat działania tego portalu i co nieco już wiem.

Przede wszystkim trzeba się zarejestrować na stronie kicker.de [ ja podałem prawdziwe dane, na tym się na czym wzorowałem to nie wszyscy podawali swoje dane ], następnie dostaje się emaila z loginem i hasłem.Logujemy się i przechodzimy do opcji Games [ prawy górny róg ] i wybieramy trzecią opcję od góry - INTERACTIVE następnie wybieramy Bundesliga.Wyskakuje nam duże, zielone boisko.Na tym boisku widzimy formację jaką możemy wybrać [ jest ich kilka ] oraz pozycje dla zawodników zależności od ustawienia.Pierwszym krokiem jakim zalecam to wybranie formacji a następnie później dobieranie, kupowanie zawodników.
Fajna sprawa bo można pogłówkować i poszukać oraz podobierać najlepsze formacje, a nie jest to takie łatwe bo mamy narzucone kilka czynników :

- budżet wynosi 42,5 mln €,
- trzeba mieć w kadrze 22 zawodników [ trzech bramkarzy, sześciu obrońców, ośmiu pomocników, pięciu napastników ],
- maksymalnie czterech zawodników z jednego zespołu,
- jest tam jeden punkt jeszcze, ale jego nie rozumiem.

Trzeba umiejętnie dobrać zawodników aby w miarę silna była pełna jedenastka oraz przy ewentualnej kontuzji można było zamienić na wartościowego gracza z ławki.
Okienko transferowe trwa do 05.08.11 kiedy to ruszy sezon BL i będzie ono zamknięte do końca rundy jesiennej.Do czasu pierwszego meczu w lidze można kupować, wymieniać graczy.

To chyba tyle jeśli chodzi o te na razie podstawowe sprawy bo po stworzeniu własnego zespołu trzeba by dołączyć do ligi.
Ja założyłem ligę dla Naszego forum.Jak dołączyć ? Przechodzimy do opcji ''managerliga'' następnie ''liga beitreten'' gdzie wpisujemy nazwę ligi.Następnie na nią klikamy i dołączamy.

Trochę się rozpisałem, ale nie wiem czy nie na darmo, stąd pytanie - czy ktoś się z Was na to pisze ponieważ przyznam, że zakładam tutaj temat ze względu na to iż liczę, że osoby interesujące się BL będą chciały zagrać i nawet jak byśmy uzbierali te 10-12 osób to źle by nie było.Tyle, że musi być wola z Waszej strony.Jeśli nie to kasujemy temat i zapominamy o sprawie.

Wiadomo, nie mówię, że tylko osoby z tego działu mogą dołączać, ale miło by było jakby grały osoby, które będą systematycznie zaglądać i dbać o swój skład itd.

Dajcie znać jak widzicie tą ideę, jeśli będziecie na tak to zaczniemy działać i będziemy razem myśleć na temat tego jak się gra, co trzeba zrobić i tak dalej."

link

Awatar użytkownika
Rafuan
Kontakt:

Post autor: Rafuan » 24 lip 2011, 00:18

ja się pisze na to :)

Laurent
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Laurent » 24 lip 2011, 14:09

Ja również :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 24 lip 2011, 14:32

no ok, ale nie rozumiem na jakiej zasadzie są przyznawane jakieś punkty... Np. Dam sobie tam pomoc ribery i jak on w prawdziwej bundeslidze zdobędzie gola to mam jakieś punkty czy jak?

Laurent
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Laurent » 24 lip 2011, 14:38

Hehe mam już sklad:D
Obrazek

Awatar użytkownika
Rafuan
Kontakt:

Post autor: Rafuan » 24 lip 2011, 15:34

chyba średnia ocen za mecz etc. ale ciekaw jestem jak np. dam do składu takiego langeraka co zagra moze raz w sezonie jak u niego będzie z pkt

multi
Kontakt:

Post autor: multi » 24 lip 2011, 16:26

wiecie co ja tam z niemca jestem noga, pewnie ktos wlada duzo lepiej i moze doczyta co i jak

swoja droga kiedys gralem w podobne gry i np bylo tak punktowane ze jak gosciu wystapil w szpilu dostawa jakis tam punkt, bramkarz za czyste konto dostawal jakis tam punkt, pomocnik za asyste punkt a za bramke np 2 punkty, napstnicy tez jakos tam byli punktowani i ogolnie sie to krecilo,

jak ruszymy z zabawa to bedzie mozna przedstawic swoje sklady tutaj, tylko trzeba sie pospieszyc bo czasu duzo nie ma

ps jak masz riberego na pomocy to juz chyba masz z 10 baniek mniej na pozostalych graczy, potem tej kasy brakuje ;)

Laurent
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Laurent » 24 lip 2011, 17:12

Kurcze ja myślałem że będzie gramy między sobą i sobie taki młody perspektywiczny skład ustaliłem;p
Mój skład: Langerak, Schmelzer, Hummels, Oczipka, Uchida, L.Bender, Marin, Reus, Alaba, Usami, Son :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Rafuan
Kontakt:

Post autor: Rafuan » 24 lip 2011, 17:29

tzn my między sobą będziemy rywalizować tzn nasze składy tylko pytanie jest jak z punktacją dokładnie i czy ktoś potrafi zrobić tą naszą lige

Laurent
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Laurent » 24 lip 2011, 17:46

OK panowie ogarnąłem to, zaraz dam info tutaj :-)
Ostatnio zmieniony 24 lip 2011, 17:51 przez Laurent, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 24 lip 2011, 17:46

Laurent tylko po co ci Mitch na bramce jak on wystąpi może w 1 meczu...

Laurent
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Laurent » 24 lip 2011, 17:51

- oceny: punkty przyznawane są za oceny: od 3,5 na plus (0) i w górę. Za notę 1,0 dostaje 10 punktów;) Za 6,0 -10 pkt.

- za zdobyte bramki: bramkarz 6 pkt, obrońca 5, pomocnik 4, napastnik 3
- za kartki odejmują: żółta (-3), czerwona (-6)
- za asystę 1 punkt, za bycie od początku na boisku 2 pkty, za gracza meczu 3 punkty, za wejście jako Joker 1 punkt, za nie wpuszczenie żadnej bramki dwa punkty (bramkarz)

Ligę też zrobiłem na próbę: Polnische Borussen Liga
Obrazek

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 24 lip 2011, 18:04

mam nadzieję, że w grę wchodzi tylko Bundesliga, bo ja w domu będę dopiero 3 sierpnia.

multi
Kontakt:

Post autor: multi » 24 lip 2011, 22:25

tylko Bundesliga

Awatar użytkownika
Rafuan
Kontakt:

Post autor: Rafuan » 25 lip 2011, 01:32

Laurent a jak jest z zawodnikami którzy wgl nie grają?

Laurent
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Laurent » 25 lip 2011, 08:56

Skoro za bycie na boisku 2, za wejście 1, to pewnie 0.
Obrazek

Krzaku
Kontakt:

Post autor: Krzaku » 25 lip 2011, 10:54

Chętnie dołącze.

Laurent, powiedz jak mogę dołączyć do twojej ligi ?
Obrazek

Awatar użytkownika
pawel1592
Kontakt:

Post autor: pawel1592 » 25 lip 2011, 12:00

Mam jakiś problem z rejestracją: niby wszystkie "*" wypełniam, a i tak error mi wyskakuje..., a kod też dobrze pisze, bo nawet można posłuchać.
Ruhrpott Ranger

mirekk
Kontakt:

Post autor: mirekk » 25 lip 2011, 12:18

moze twoj nick jest juz zajety/ w ogole go nie wpisałeś (u mnie tak bylo)?

Laurent
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Laurent » 25 lip 2011, 12:21

pawel moze nick zajęty. Krzaku, wejdź w ''Menagerliga'', później Liga Betreiten i wpisz nazwę ligi i ci wyskoczy Polnische Borussen Liga.
Obrazek

Zablokowany