Ustawienie i taktyka

Zarząd, finanse, taktyka, juniorzy, kibice, BVB w TV i inne.

Moderator: Mods

Awatar użytkownika
alex01
Kontakt:

Post autor: alex01 » 10 lip 2015, 08:49

Czy ja dobrze widzę że na razie T.T gra 1-4-1-4-1?

Awatar użytkownika
Gupi8
Kontakt:

Post autor: Gupi8 » 10 lip 2015, 11:38

Mnie tam najbardziej dziwi Reus na szpicy.

Awatar użytkownika
Kapitan
Kontakt:

Post autor: Kapitan » 10 lip 2015, 11:58

W Fifie też może grać na szpicy :lol:
A tak na poważnie to w przypadku odejścia Immobile i nie kupienia napastnika to Reus zawsze może grać gdy zabraknie Auby i Ramosa.
"Porównanie umniejsza wielkie wspomnienia i utrudnią wspaniałą przyszłość." ~ J. Klopp

Awatar użytkownika
Wixu
Kontakt:

Post autor: Wixu » 10 lip 2015, 12:38

Teoretycznie graliśmy 1-4-1, ale ktoś w środku i tak grał stosunkowo blisko Weigla, przynajmniej tak mi się zdawało.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ero
Kontakt:

Post autor: Ero » 10 lip 2015, 12:45

Tuchel preferuje momentalną zmiane ustawienia, uwielbia żonglować. Myślę, że za jego kadencji absolutnie nie będzie mowy o jednym, twardym ustawieniu.

GotzePL
Kontakt:

Post autor: GotzePL » 10 lip 2015, 12:46

W tym ustawieniu cieszy to że Miki nie jest głownym rozgrywającym :)
Wir fahren nach Berlin!!!

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 24 lip 2015, 10:55

Nie mam nic przeciwko wystawianiu Reusa na szpicy, możliwe, że to będzie strzał w 10, w końcu w 'Gladbach na podobnej pozycji świetnie sobie radził. Ale jeśli zrezygnujemy z Marco na skrzydle, to jak do ciężkiej cholery ma wyglądać nasza druga linia? W takiej sytuacji kupienie skrzydłowego powinno być obowiązkiem, ale raczej się na to nie zanosi.

Awatar użytkownika
Mortis
Kontakt:

Post autor: Mortis » 24 lip 2015, 11:04

Patrzac na to jakie cele czekaja nas w przyszlym sezonie nikogo juz nie kupimy, chyba ze bedzie jeszcze jakies wiekszy transfer "z klubu".

Na szpicy bedzie Aubameyang, Tuchel zapewne testowal wersje awaryjna. O tyle dobrze ze Auba jest prawdziwym cyborgiem jesli chodzi o zdrowie.

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 24 lip 2015, 11:27

A czytałeś artykuł, który się ostatnio pojawił na stronce?

Duqual
Kontakt:

Post autor: Duqual » 24 lip 2015, 11:57

Może Tuchel będzie grał 4-1-3-2 z a Aubą i Reusem na napadzie. W takim wypadku Reus byłby takim bardziej podwieszonym napastnikiem. To dobry pomysł, troche go odciążyć w obronie i będzie mógł bardziej skupić się na ataku. W BMG, o ile się nie mylę, też tak często grał.
Zamiast Reusa na skrzydła mamy Kampla, Kube, Mikiego od biedy, Hofmanna i naszego nieszczęsnego Kevina. Chyba także Castro może grac na skrzydle ale watpie w taki obrót spraw.

Awatar użytkownika
Gupi8
Kontakt:

Post autor: Gupi8 » 24 lip 2015, 12:47

W sensie, że jeden środkowy/defensywny pomocnik i trójka ofensywnych? Przy ilości DM/ZMów jakich ma w kadrze Dortmund - wątpię.

Laurent
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Laurent » 24 lip 2015, 12:52

Wygląda na to że Tuchel tak widzi nasz najmocnijeszy skład:

Burki - Piszczek, Hummels, Sokratis, Schmelzer - Bender - Gundogan, Miki/Castro - Kagawa - Reus, Auba

Czyli 4-3-1-2
Obrazek

Awatar użytkownika
Lexy
Kontakt:

Post autor: Lexy » 24 lip 2015, 12:59

Hm, wygląda to ciekawie, bez takich stricte skrzydłowych - np. gdy akcja idzie lewą stroną to Reus idzie na skrzydło a Auba zostaje na środku, z prawej - na odwrót. Nie wyobrażam sobie raczej Gundogana czy Castro na skrzydle ale to Tuchel jest mózg a nie ja. Podoba mi się że Thomas działa, są zmiany.

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 24 lip 2015, 13:01

Bardziej 4-1-2-1-2, z rombem w środku. Po którymś sparingu stwierdziłem, że właśnie takie zrezygnowanie ze skrzydłowych (których nie mamy) byłoby najlepszym rozwiązaniem, szczególnie przy ofensywnie grających bocznych obrońcach. Jeśli tak to będzie wyglądać, to dla mnie OK.

radaner
Kontakt:

Post autor: radaner » 24 lip 2015, 13:06

Laurent pisze:Wygląda na to że Tuchel tak widzi nasz najmocnijeszy skład:

Burki - Piszczek, Hummels, Sokratis, Schmelzer - Bender - Gundogan, Miki/Castro - Kagawa - Reus, Auba

Czyli 4-3-1-2
Byle nie miki w podstawie i będzie cacy.

Myslicie że jak Kuba wyzdrowieje to wypchnie kogoś ze składu?

Awatar użytkownika
Wixu
Kontakt:

Post autor: Wixu » 24 lip 2015, 13:40

Przy takiej ilości spotkań i kontuzjogenności naszych grajków, to Kuba (o ile sam będzie zdrowy) tak czy owak będzie grać niemało.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ero
Kontakt:

Post autor: Ero » 24 lip 2015, 14:33

Boczni obrońcy będą mieli mega robotę przy ustawieniu z rombem w środku pola. Tuchel używa mocno ofensywnych obrońców, jest fanem takiego rozwiązania. Zagęszczony środek pola, obrońcy jako skrzydłowi, oj będzie ciekawie.

Awatar użytkownika
Xercon
Kontakt:

Post autor: Xercon » 24 lip 2015, 15:35

Reus-----------------Auba
------------Kagawa--------
Gundo--------------Castro
------------Bender--------
Durm Sokra Mats Piszczu
--------------Burki--------

-----------Auba------------
Reus Gundo Castro Kuba
-----------Bender----------
Durm Sokra Mats Piszczu
------------Burki-----------
oraz
------------Auba-----------
Reus-----Kagawa----Kuba
-------Castro Bender------
Durm Sokra Mats Piszczu
------------Burki-----------

To są 3 formacje jakimi grał TT z prawdopodobnym najmocniejszym składem BVB.
Skład pierwszej formacji na ten moment wydaje się najmocniejszy co czyni tą formacje najlepszą a to by znaczyło że czeka nas transfer jakiegoś napastnika który od biedy pogra na skrzydle(ala Auba), chyba że TT zadowoli się tam jakimś Kamplem czy Hofmannem.

Warto też zauważyć że Kagawa też może zostać użyty do gry na pozycji 8 więc może może może nie będziemy oglądać Mikiego za często.
No i ciekawi mnie kto będzie zmiennikiem Kagawy na 10 bo Miki chyba tylko na 8 grywał.
Gram dla pieniędzy,bo będę zarabiał tylko przez 10 lat.Futbol to biznes. Nie ma co trzymać się jednego klubu, bo się go lubi.W piłce nie ma prawdziwego przywiązania,nie ma mowy o poczuciu wspólnoty.Każdy zawodnik to rozumie i musi dbać sam o siebie - BAE

Awatar użytkownika
Maczuga
Kontakt:

Post autor: Maczuga » 27 cze 2016, 00:20

-------Aubameyang--Dembele-------
-----------Rode----Castro-------------
----------------Weigl-------------------
Guerreiro---------------------Piszczek
-----Bartra---Bender---Sokratis-----
-----------------Burki------------------

------------Aubameyang------------
-----Reus------------------Kuba-----
---------------Castro----------------
--------Rode---------Weigl---------
Schmelzer-Bartra-Sokratis-Piszczek
----------------Burki--------------------

Co by się nie działo nie wygląda to dramatycznie.

artur_poznan
Kontakt:

Post autor: artur_poznan » 27 cze 2016, 16:21

Jak tak patrzę na Twoje ustawienia to wyglądają bardzo ciekawie, tyle że na dzień dzisiejszy dokonalbym małego polaczenia obu propozycji. Zawsze chcialem by Borussia grała dwójką na szpicy, wiec Dembale i Auba jak najbardziej. Pytanie o rozegranie. Ja na prawdę widzialbym tu Castro. Chłopak ma przegląd sytuacji. Duzo widzi. Reus moze grac na prawym ale też tam bym chyba widział Dembale a Mora na szpicy. Reus mógłby postarac się o reżyserkę a Castro z Weiglem niby na defensywnych pozycjach srodka ale z takim potencjałem, że mogli by pociągnąć do przodu. Nie wiem co z Rode. Jest jeszcze Kuba i Kagawa. Jeszcze ci młodzi Portugalczyk i Hiszpan. W sumie wydaje mi się że mamy dużą możliwość rotacji. Nie wiem też czy rzeczywiście sie oslabilismy. Hummels ok. Ale himeryczny Miki czy kontuzjogenny Gundo to inna kwestia. Jak jeszcze dokupimy jedna bardzo dobra ofensywnie postac, to juz cieszę sie na nowy sezon. Auf gehts Dortmund kampfen und siegen.

ODPOWIEDZ