ZGODY/KOSY BVB

Zarząd, finanse, taktyka, juniorzy, kibice, BVB w TV i inne.

Moderator: Mods

Awatar użytkownika
Murzyn
Moderator
Kontakt:

Post autor: Murzyn » 15 paź 2008, 12:58

Syjon pisze:
Murzyn pisze:Kibice z Dortmundu pewnie nawet nie słyszeli o czymś takim jak GKS Katowice.
Buhahaha. Byles ty kiedys na szpilu w Dortmundzie. Jak tak to sie zobocz dokladnie szale w jakich ludzie smigaja. Na bank widoczne szale GieKSy, Gornika Zabrze itd.
Byłem dwa razy, nie widziałem nic takiego, ani na żywo, ani analizując dziesiątki zdjęć kibiców zrobionych podczas wypadów.
Jeżu, ufam Tobie!

Awatar użytkownika
HCN64
Kontakt:

Post autor: HCN64 » 15 paź 2008, 17:18

http://svensatpraca.webpark.pl/images/okulary_u.jpg ?

Założę przed następnym wyjazdem, ale wątpię by pomogły - Murzyn
Ostatnio zmieniony 15 paź 2008, 17:33 przez HCN64, łącznie zmieniany 2 razy.
BV Borussia Dortmund
GKS Katowice

Awatar użytkownika
nietyx
Kontakt:

Post autor: nietyx » 15 paź 2008, 21:59

Syjon pisze:Buhahaha. Byles ty kiedys na szpilu w Dortmundzie. Jak tak to sie zobocz dokladnie szale w jakich ludzie smigaja. Na bank widoczne szale GieKSy, Gornika Zabrze itd. Przewaga klubow z Gornego Slonska. My jestesmy najbardziej rozpoznawani.
Wiesz tak prawde mówiąc to nie trzeba być a wystarczy "siedzieć" w ruchu kibicowskim interesować się tym, czytać, gadać z ludźmi odpowiednimi to wystarczy.
A co do barw innych klubów to tak jak w rejonie schaisse i to nawet polscy kibice schaisse chodzą w koszulkach Górnika na mecze. A w niemczech na stadionie to możesz mieć szalik i FC Obórki i nic z tego, tam jest inna mentalność kibiców bo u nas nie jest realne żeby kibic Wisły siedział obok kibica Legi
A to czy GieKSa jest rozpoznawalna na stadionie to nie wypowiadam się na ten temat bo nie wiem ale myślę że jak byś wszedł w młyn i popytał to czy uzyskałbyś odp :?: No właśnie

Awatar użytkownika
Syjon
Kontakt:

Post autor: Syjon » 15 paź 2008, 22:23

nietykalny pisze: Wiesz tak prawde mówiąc to nie trzeba być a wystarczy "siedzieć" w ruchu kibicowskim interesować się tym, czytać, gadać z ludźmi odpowiednimi to wystarczy.
Hmm ze tak powiem nie rozumia cie, albo chcesz na sila uczyc ojca robic dzieci :lol: Jo juz jest weteran. Koniec tematu ;-) . Do zobaczenia w GieKSiarskim gronie na kolejnym szpilu BVB 8-)
Nie lubie poniedzialkow...

Awatar użytkownika
nietyx
Kontakt:

Post autor: nietyx » 15 paź 2008, 23:35

Syjon pisze:Hmm ze tak powiem nie rozumia cie, albo chcesz na sila uczyc ojca robic dzieci :lol:
To Ci wytłumacze. Bo wyśmiałeś Murzyna że aby zobaczyć to o czym piszesz trzeba być na meczu a to nie prawda dla mnie. A uczyć to ja nikogo nie zamierzam poprostu każdy ma swoje zdanie

Awatar użytkownika
Syjon
Kontakt:

Post autor: Syjon » 16 paź 2008, 18:44

nietykalny pisze:A uczyć to ja nikogo nie zamierzam poprostu każdy ma swoje zdanie
Niech tak pozostanie. Dalsza dyskusja przy piwku na jakims szpilu ;-)

Aramark
Kontakt:

Post autor: Aramark » 20 lis 2008, 15:03

Z Celtic Glasgow zaczlo sie w 1987 roku. Kiedy w krotkim czasy 4 razy grali z nimi w pucharze Uefy. Do tego jescze doszlo ze 2, kibica bardzo sympatyczne, pilkarze grali w tych dwoch druzyn. Murdo MacLeod i Paul Lambert!!!

I to jest jedyny tak zwany Uklad w Dortmundzie!!!

Dobre stosunki z Rot Weiß Essen zaczely sie 1970. Obie druzyne nienawidza Fc Scheiße i dlatego razem chodzili na derby z nimi. Zkonczylo sie to jednak w 1982 roku kiedy grali w Pucharze DFB miedzy sobo i doszlo do Burd.

Z HSV sie zaczelo w 1976 roku kiedy Borussia awansowala do Pierwszej Ligi. Byly dobre stosunki. Razem sie bawali jak Dortmud wygral 4-3 z Hamburgiem ktorzy grali o mistrzostwo i 1983 przy porazce Dortmund z HSV 5-0. W tych latach kibice gospodarzy czekali na przyjaznych zeby razem przejsc przes miasto na piwo. W 1986 roku HSV skonczyl ten Uklad bo niby Dortmund im nie pomogl w ich meczu z Fc Scheiße..

Potem od lat 1990 byly mniejsze zgody z TSV 1860, Sc Freiburg, Karlsruher Sc i Fc Saarbrücken. Te sie zaczely bo Borussia zaczla byc najwienkszym Rivalem Bayernu o Mistrzowsto Niemiec. I z nienawiscy na Bayerow doszlo to tych zgod.

Potem jednak Kibice Dortmundu zaczeli sie napinac ze taki bogaty klub itd.. ze wszedzie spiewali. Jak chcemy to was kupimy. I dlatego juz do dalszych Zgod nie doszlo.

Sorry za bledy i grammatike ale nigdy do Polskiej szkoly nie chodzilem!!

Bartek89
Kontakt:

Zgody i kosy BVB 09 w Niemczech

Post autor: Bartek89 » 17 lut 2010, 17:08

Siema jestem kibicem BVB 09 ale nic nie wiem o naszych zgodach w Niemczech. Wiem, że największą kosę mamy z Schalke 04 i Bayernem.

Szukajcie a znajdziecie - Murzyn
Ostatnio zmieniony 18 lut 2010, 16:28 przez Bartek89, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 17 lut 2010, 17:56

Wiem, że jest zgoda z RW Essen.

Choć fajnie by było jakby ktoś to potwierdził, bo nie jestem pewien w 100%.

Awatar użytkownika
Activ
Kontakt:

Post autor: Activ » 01 lis 2011, 17:11

Mógłby ktoś przetłumaczyć transparenty które wystawili nasi na meczu z Dynamem? Widziałem migawkę jak oglądałem mecz, chwile po tym jak w drugiej połowie poszła ta petarda, co mecz znów został przerwany, na Sudtribune był mały pokaz, przekreślony herb Dynama i różne treści. Za przetłumaczenie byłbym wdzięczny.

pozdr

figovsky
Kontakt:

Post autor: figovsky » 01 lis 2011, 17:20

Na przekreślonym herbie Dynama było chyba napisane "wyeliminowani"
BORUSSIA DORTMUND & LIVERPOOL FC

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 01 lis 2011, 17:36

O ile zrozumiałem to tam było coś takiego -> Fani Dynama przyjechali do Dortmundu niemal wszyscy ubrani w koszulki Europa wir kommen (czyli chyba, że niby przez Pokal do pucharów :lol: ) Na co fani Borussii wystawili transparenty "Ausreiseantrag:" "Abgelehnt" czyli jak ja to zrozumiałem: Wniosek na wyjazd - odrzucony. To samo na herbie Dynama :-D
http://www.bvb-fanabteilung.de/images/p ... en-113.jpg

Awatar użytkownika
Activ
Kontakt:

Post autor: Activ » 01 lis 2011, 17:41

Dzięki za szybkie rozjaśnienie sprawy ;-)
Swoją drogą widać że obie ekipy były na siebie przygotowane, kosa między klubami jest więc oczywista, zastanawiam się tylko od czego się to zaczęło, tym bardziej że okazji do wspólnych pojedynków nie ma za wiele.

diabel
Kontakt:

Post autor: diabel » 01 lis 2011, 17:48

Activ pisze:Mógłby ktoś przetłumaczyć transparenty które wystawili nasi na meczu z Dynamem? Widziałem migawkę jak oglądałem mecz, chwile po tym jak w drugiej połowie poszła ta petarda, co mecz znów został przerwany, na Sudtribune był mały pokaz, przekreślony herb Dynama i różne treści. Za przetłumaczenie byłbym wdzięczny.
-tam zostalo zacytowane stare haslo drezdenskich ultrasöw-Europa wir kommen-czyli europa przyjezdzamy ,z malym dodatkiem ironicznym,pijacym do czasöw bylej NRD- Antrag abgelehnt-czyli pozwolenie na wyjazd odrzucone.A tutaj przemarsz enerdowskiego, prawicowego bydla na stadion,gdzie nie bylo zbyt bezpiecznie
http://www.youtube.com/watch?v=bawizO-V ... re=related

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 01 lis 2011, 17:54

Dzięki za dokładne wyjaśnienie :-P

Awatar użytkownika
Activ
Kontakt:

Post autor: Activ » 01 lis 2011, 18:27

Dresno jest dość znane z różnego rodzaju akcji, ale że aż tak nadymią to się nie spodziewałem, z drugiej strony to była dla nich wielka okazja by się pokazać, w końcu dopiero co awansowali do 2 Bundesligi, a teraz mogli zmierzyć się z mistrzem Niemiec. Nie mniej źle się patrzyło na płonące szale BVB.. :evil:

Awatar użytkownika
Mbuti3
Kontakt:

Post autor: Mbuti3 » 01 lis 2011, 23:19

diabel pisze:A tutaj przemarsz enerdowskiego, prawicowego bydla na stadion,gdzie nie bylo zbyt bezpiecznie
http://www.youtube.com/wa...feature=related
W Polsce na mecze na pewno tyle policji nie przyjeżdża... bo nie mają tulu Volkswagenów :D
Co za imitacja klubu.
Madrisso o Realu 21 listopada roku pańskiego 2015.

Awatar użytkownika
Syjon
Kontakt:

Post autor: Syjon » 02 lis 2011, 11:34

Tu macie pelen film z ich inwazji na Dortmund ;-) ==klik==

Fajna ekipa przyjechali, zreszta do nich zawsze czulem jakas tam sympatie, ale oni chyba do BVB nie ;-)

Awatar użytkownika
BarDOsz
Kontakt:

Post autor: BarDOsz » 02 lis 2011, 12:56

http://www.youtube.com/watch?v=rv7304Zg-n4 tak gdzieś od 8:20 polecam :mrgreen:

Awatar użytkownika
PoprostuFan
Kontakt:

Post autor: PoprostuFan » 24 lis 2011, 14:45

Dobry filmik ;]

Nie stosujemy niepotrzebnie pogrubionej czcionki - Murzyn
Ostatnio zmieniony 25 lis 2011, 13:20 przez PoprostuFan, łącznie zmieniany 1 raz.
BvB

ODPOWIEDZ