Nuri Sahin

Byli zawodnicy i trenerzy

Moderator: Mods

Awatar użytkownika
mroz
Kontakt:

Post autor: mroz » 23 lip 2015, 19:48

Problemem Sahina jest to ze on sam teraz nie wiem kim jest. Nie jest już zawodnikiem typu Gundo, ok. Tylko że ja nie pamiętam żeby zagrał dobre zawody jako czyszczący. Mam pretensje ze chłopak gra na alibi i unika trudniejszych zagrań. Myślę że przy Svenie Castro Ginterze Ilkayu i Weiglu to on wiele nie pogranicza będzie szukał innego klubu. Jest przeciętny i takie kluby powinny go interesować teraz.

Awatar użytkownika
Xercon
Kontakt:

Post autor: Xercon » 23 lip 2015, 20:25

mroz
Miał parę takich meczy że nie wierzyłem własnym oczom że Sahin "walczy", wygrywa pojedynki główkowe itd. i to nie były pojedyncze akcje.
Gram dla pieniędzy,bo będę zarabiał tylko przez 10 lat.Futbol to biznes. Nie ma co trzymać się jednego klubu, bo się go lubi.W piłce nie ma prawdziwego przywiązania,nie ma mowy o poczuciu wspólnoty.Każdy zawodnik to rozumie i musi dbać sam o siebie - BAE

Awatar użytkownika
mroz
Kontakt:

Post autor: mroz » 23 lip 2015, 20:31

Może też przesadziłem. Było kilka ale w za dużej przerwie czasowej;)

Awatar użytkownika
Ero
Kontakt:

Post autor: Ero » 08 sie 2015, 19:05

Masakra. Sahin pauzuje już prawie PÓŁ ROKU. A tak na dobrą sprawę dalej nie wiemy co mu jest, problemy z kością łonową, to co Gotze. Ale co dokładnie? Dat powrotu było sto, a na razie tylko biega, ten ''lekki biegowy trening'' prowadzi juz od nie wiem...2 miesięcy? I co dalej. Sprowadzamy szrot, piłkarskiego badziewiaka bez perspektyw, który u nas będzie zapchajdziura a swoją kariere zmarnował i przespał, a on ciągle sie leczy. Ale przecież lepiej jest dyskutowac o tym, ze zagral trzy dobre mecze w wiosennej rundzie i będzie solidnym zmiennikiem :lol:

Wielka wtopa zarządu. Od takich piłkarzy Borussia powinna trzymac się jak najdalej, mówie o wypaleńcach, którzy znalezli sobie tutaj kąt, gdzie zawsze mogą wrocić za dobrą kasę i dostac nie wiadomo ile czasu na powrót do formy.

Awatar użytkownika
Wixu
Kontakt:

Post autor: Wixu » 05 lis 2015, 16:15

Już prawie zapomniałem, że w kadrze mamy gościa o takim nazwisku...
Serio, co się z nim dzieje? Od jego ostatniego występu mija ponad 8 miesięcy. Tragedia. Transfermarkt podaje, że trenuje po problemach ze ścięgnami. Data powrotu: niewiadoma.
Nigdy nie kochałem Sahina (no dobra, może przed jego odejściem), ale gdy łapał formę, to był całkiem przydatny. Co prawda nie narzekamy na niedobór graczy w środku pola, niemniej kolejny do rotacji na pewno by nie zaszkodził.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ero
Kontakt:

Post autor: Ero » 06 lis 2015, 03:15

Sahin miał wrócić kolejno w maju, czerwcu, sierpniu i październiku. Dalej go nie ma.

bylokowsky
Kontakt:

Post autor: bylokowsky » 21 mar 2016, 15:48

FootballLeaks dotarło i opublikowało szczegółowy kontrakt Nurka z Realem. :-)

"Podpisana umowa uwzględniała premię 4,7 miliona euro brutto w pierwszym sezonie i 5,45 miliona euro brutto w pięciu kolejnych. Klauzulę odejścia ustalono na 121 milionów euro. ( :lol: )

Kontrakt uwzględniał też możliwość znalezienia się Sahina wśród nominowanych do Złotej Piłki, za które na jego konto trafiłoby 7,27 miliona euro brutto. (dodatek motywacyjny :lol: )

Inne ważne zapisy w umowie to:
- premia za 26 ligowych występów w jednym sezonie: 181 818 euro
- premia za 27 ligowych występów w jednym sezonie: dwa razy powyższa kwota
- premia za 28 ligowych występów w jednym sezonie: trzy razy pierwsza kwota
- premia za 29 ligowych występów w jednym sezonie: cztery razy pierwsza kwota
- premia za 30 ligowych występów w jednym sezonie: pięć razy pierwsza kwota (909 091 euro)"

źródło: transfery.info

Awatar użytkownika
Murzyn
Moderator
Kontakt:

Post autor: Murzyn » 21 mar 2016, 20:55

Plany wielkie i na planach się skończyło. Ciekawe jakby potoczyła się jego historia, gdyby pozostał w BVB? W końcu odchodził jako najlepszy w BL.

Awatar użytkownika
Wixu
Kontakt:

Post autor: Wixu » 21 mar 2016, 21:33

Piłka bardzo się rozwinęła, więc nie wiem czy przy tym stylu gry Sahin wciąż byłby wyróżniającym się zawodnikiem Bundesligi. Zdecydowanie brakuje mu dynamiki, a jego atuty stają się powoli reliktem środka pola. Obecnie w piłce rządzi zawodnik wybiegany, szybki, agresywny, a nie klasyczny przykład "stojanowa", bazujący na dobrym crossie. Rozrzucanie piłki to abecadło, które zna każdy zawodnik porządnego klubu, niczym więc Nurek nie przemawia.
Chociaż do rotacji na Augsburgi jest przydatny. :-D
Obrazek

Tooommeeek
Kontakt:

Post autor: Tooommeeek » 21 mar 2016, 21:41

A ja sie nie zgodze, plka sie zmienila? Troche pewnie tak, ale glownie to nie pilka sie zmienila, tylko nasze (w tym Twoje) postrzeganie. Odszedl Sahin, przyszedl Gundo o innej charakterystyce. Borussia sie zmienila - pilka? Niekoniecznie. Mysle ze Sahin w tamtej formie z Auba to bylby zabojczy duet, do tego wiadomo - Reus, Miki taki jak teraz.

Awatar użytkownika
scantis
Kontakt:

Post autor: scantis » 21 mar 2016, 21:54

Wixu pisze:Obecnie w piłce rządzi zawodnik wybiegany, szybki, agresywny, a nie klasyczny przykład "stojanowa",
Nie zgodzę się. Trudno jest powiedzieć np. o Kroosie, czy Pogbie, że to wybiegani, agresywni i szybcy piłkarze, a jednak w środku pola sobie świetnie radzą. To wszystko zależy od taktyki tak naprawdę. Pirlo przecież do końca był gwiazdą w Juventusie, a to jeszcze większy człapak od Sahina :-)

Awatar użytkownika
Wixu
Kontakt:

Post autor: Wixu » 21 mar 2016, 22:00

Ja wciąż podtrzymam swoje zdanie. Od zawodnika grającego w środku pola oczekuje się teraz innej charakterystyki. To, czym dysponuje Sahin, to zdecydowanie za mało na klub z topu. Zgadzam się, moje postrzeganie się zmieniło, bo Borussia jest innym klubem, niż była w 2011/12 roku, ale tak czy siak trudno mi jest sobie wyobrazić, żeby Sahin był w stanie zawojować jakąkolwiek ligę. Opuszczał nas jako jeden z lepszych pomocników w BL, umiejętności nie starczyło na Real - to akurat żaden wstyd. Gorzej, że nie udało mu się również na wypożyczeniu w L'poolu. Nie wiem jak to interpretować. Pech, że nie odnalazł się w tych klubach? Może. Teorii jest wiele i każdy może sobie dopowiedzieć przyczyny niepowodzenia kariery Sahina poza DO, dla mnie przesądzającym czynnikiem jest styl gry Nurka, zbyt statyczny, by stanowić o sile drużyny.

Pogba? To nie jest zawodnik wolny, to raz, po drugie imponuje wzrostem i siłą. Toni Kroos? On akurat gra podobną piłkę do Sahina, ale opanował sztukę rozdzielania piłek do perfekcji i nie skupia się na podaniu do najbliższego kolegi jak Nuri. Robi różnicę.
Sahin mógłby być kimś, gdyby stał się mistrzem w jakiejś dziedzinie rzemiosła piłkarskiego. Kiedyś, w słabszym Dortmundzie, jego umiejętności były wystarczające, by nas czarować, teraz to zdecydowanie zbyt mało.
Chociaż i tak nie wiemy, jak mógłby się rozwinąć przez te kilka lat, najpierw grzejąc ławę w Madrycie, Liverpoolu, a potem więcej lecząc się, niż grając u nas.
Mój wniosek jest taki, że Dortmund się zmienił, ale piłka również. Może w mniejszym stopniu niż przed chwilą zakładałem, bo wasze posty dały mi do myślenia, ale jednak. Sorry za pomieszanie z poplątaniem w tym poście, ale zacząłem go pisać w odpowiedzi do Tomka, a potem edytowałem widząc posta scantisa - nie mogłem uporządkować myśli i argumentacja mi się z lekka rozmyła. Oczekuję dissujących postów, nie zawiedźcie mnie. :-D
Obrazek

Awatar użytkownika
Volverin
Moderator
Kontakt:

Post autor: Volverin » 21 mar 2016, 22:47

Jak dla mnie problemem Sahina jest to, że nie radzi sobie z rywalem, który go pressuje. Dlatego na przykład zagrał dobrze z Porto, bo miał czas żeby się obrócić, wykonać podanie i tak dalej. Natomiast z zespołem, który nie pozwala mu wykonać więcej niż jednego-dwóch kontaktów z piłką będzie miał problemy, bo rzadko kiedy uda mu się kogoś minąć/zgubić krycie i zrobić sobie miejsce. Jest po prostu za wolny i niezbyt zwrotny.
Siwy zrezygnował!
data rezygnacji: 20.09.15 #yuhupark

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 22 mar 2016, 00:06

https://www.youtube.com/watch?v=e0leLnUROtc
Ile on kiedys mial podan, malo kto juz pamieta.. Ale warto tez zauwazyc ze gracze Wolfsburga go nie naciskaja prawie.

Tooommeeek
Kontakt:

Post autor: Tooommeeek » 22 mar 2016, 00:15

Volverin pisze:Jak dla mnie problemem Sahina jest to, ¿e nie radzi sobie z rywalem, który go pressuje. Dlatego na przyk³ad zagra³ dobrze z Porto, bo mia³ czas ¿eby siê obróciæ, wykonaæ podanie i tak dalej. Natomiast z zespo³em, który nie pozwala mu wykonaæ wiêcej ni¿ jednego-dwóch kontaktów z pi³k± bêdzie mia³ problemy, bo rzadko kiedy uda mu siê kogo¶ min±æ/zgubiæ krycie i zrobiæ sobie miejsce. Jest po prostu za wolny i niezbyt zwrotny.
Z tym ze kiedys robiac kolko gubil kilku zawodnikow, tak jak teraz Gundo, z tym ze znacznie czesciej.
Wixu pisze:Gorzej, ¿e nie uda³o mu siê równie¿ na wypo¿yczeniu w L'poolu. Nie wiem jak to interpretowaæ.
Mysle ze tu rowniez zawiodla psychika, myslal ze zwojuje swiat, rzucil sie na gleboka wode i nie widzial brzegu wiec nie plywal, ktos mu pomogl przenoszac do basenu - a on nie umial juz plywac.

Awatar użytkownika
Emrod
Kontakt:

Post autor: Emrod » 22 mar 2016, 20:42

Futbolowa rzeczywistość owszem trochę się zmienia, ale dla mnie Nuri jest obecnie po prostu słabszym piłkarzem niż był kiedyś...
Ciężka kontuzja w Realu, inne lżejsze urazy później i teraz rok przerwy - to się musi odbić na poziomie gry.

Czy Sahin wróci jeszcze do wielkiej gry? Jeżeli już to tylko wyłącznie przez regularną grę. Tylko, że to nie w BVB, bo dla nas jest po prostu aktualnie za słaby...

Albo mu się przyjdzie pogodzić z rolą zmiennika do rotacji na słabszych rywali albo musi szukać nowego klubu.
Tuchel go na pewno nie będzie wystawiał z sentymentu.

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 22 mar 2016, 22:09

Gdyby Sahin nie odszedł do Realu to pewnie nadal by się rozwijał i z roku na rok stawałby się lepszym zawodnikiem. Stało jak się stało i niestety, Turek się nie rozwijał, a nawet cofał, kiedy cały piłkarski świat szedł do przodu. Teraz widać tego efekty.

Po jego powrocie do Dortmundu kompletnie mnie do siebie nie przekonuje. Obecnie jest za słaby na zawodnika BVB, jego poziom to drużyny środka stawki BL a nie ekipa, która walczy o mistrza i w następnym sezonie znowu będzie chciała zawojować Europę.

Oczywiście jako 3 zmiennik nie byłby zły, jednak teraz jest świetny moment na wzmocnienie kadry, zaczynając od wyrzucenia zbędnych zawodników.

Nie można trzymać Sahina w klubie z myślą, że i tak nie pogra bo w składzie jest świetny Weigl(w ogóle nie wyobrażam sobie teraz żeby Sahin był potencjalnym zmiennikiem na rozegranie). Trzeba założyć, że nagle Weigl łapie kontuzję i przez 3 miesiące w pierwszym składzie gra Sahin, i co wtedy? Widzicie go jako zawodnika pierwszego składu na mecze w BL z Bayernem, Gladbach czy w LM przeciwko Realowi czy innemu Manchesterowi? Bo ja nie.

Dlatego konieczne jest posiadanie DOBRYCH zmienników, którzy realnie mogą grać na poziomie równym, lub chociaż zbliżonym do osoby z pierwszego składu.
Tak jak jest w obecnym sezonie, w pomocy jest Gundo i Kagawa w pierwszym składzie, ale na ławkę został kupiony Castro za dobre pieniądze i mamy świetnego zmiennika, który nawet pokazuje że gra lepiej niż zawodnik pierwszego składu. Oprócz Castro jest też Leitner, który mimo wielu niepowodzeń jeszcze daje jakąś nadzieję.
Dlatego tego samego oczekuję przy zmienniku dla Weigla. Sahin może sobie wejść w meczu o pietruszkę, jednak to nie jest zmiennik taki jak Castro, który realnie podnosi poziom drużyny i można na niego liczyć. Bendera traktuję już jako ŚO, bo pewnie odejdzie Subo i tam będzie potrzebny Sven.

Moim zdaniem w lecie powinno dojść do kilku zmian w kadrze. Pierwszą z nich powinno być pozbycie się Sahina i kupienie kogoś solidnego za ok 10mln, tak jak ostatnio stało się z Castro.
Pieniądze w klubie są, i na pewno nie będzie to problemem żeby kupić kogoś z BL właśnie w tej cenie. Trzeba z okienka na okienko nie tylko łatać dziury ale także wzmacniać ławkę, żeby mieć realne szansę na walkę o mistrza w BL i dojść daleko w LM.

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 23 mar 2016, 10:06

I Nuri jest słabszy, i piłka się rozwinęła. Nie ma cudów - świat idzie do przodu. Dlatego porównywanie gwiazd futbolu sprzed 50 lat do Messiego nie ma najmniejszego sensu. Oni stosowali inne metody treningowe, inaczej się odżywiali, każdy aspekt życia i treningu sportowca, który mógł się przełożyć na parametry fizyczne: szybkość, wytrzymałość, skoczność, zwrotność wyglądał zupełnie inaczej, był mniej dopracowany, a co za tym idzie i osiągnięcia były gorsze. Tak było i jest też w każdym innym sporcie: choćby w lekkoatletyce. Ile jest rekordów świata, które przetrwały wiele lat? Nie wiem, ale podejrzewam, że niewiele, a może ani jednego. A obecnie przecież zawodnicy mają także większe możliwości pracowania nad umiejętnościami technicznymi, także w młodym wieku - pamiętacie tę maszynę do ćwiczenia orientacji, która pojawiła się w DO ze dwa lata? Ta z wylatującymi piłkami z różnych miejsc, które trzeba przyjąć i oddać w odpowiednie miejsce. Oczywiście, jedyne, co się przez te wszystkie lata nie zmieniło, bo nie miało prawa, bo jest rzeczą czysto losową, to talent. Ale jak wiemy, talent to nie wszystko i dużo ważniejsza jest ciężka praca. Choć i tu można powiedzieć, że różnicy jest ogromna, bo przecież dzisiejsza piłka jest nastawiona właśnie na wyławianie młodych zdolnych, perełek. Przecież tego kiedyś nie było, a na pewno nie na taką skalę.

Nuri te 5 lat właściwie stracił. Albo ława, albo kontuzje, albo ogony. A piłka poszła do przodu. Poza tym, nawet gdyby to było 5 lat regularnej gry na wysokim poziomie, to też miałbym pewne wątpliwości, czy Turek by nadążał. Wszystko przez to, że bardzo wcześnie wszedł w dorosły futbol i bardzo szybko osiągnął pełnię swoich możliwości.

Obecnie to niestety nie jest dla mnie nawet opcja na zmiennika dla Weigla. Ja się zgadzam, że miejsce "takiego" Sahina jest na 6. Tylko że lepiej tam gra już nawet Ginter. A Nuri wcale mało nie zarabia.

Niestety, ale jego gra wygląda fatalnie - chociaż w niedzielę miał takie przebłyski, jak choćby to przepuszczenie piłki w drugiej połowie, że zacząłem mieć jakieś nadzieje. Ale największym kłopotem Sahina jest to, że na tej 6 gra źle. Źle się ustawia. Nie wchodzi w wolne strefy, snuje się gdzieś schowany za napastnikami rywala i macha łapami, żeby mu podać, a jak już dostanie piłkę to od razu oddaje ją w to miejsce, z którego przyszła, czego uczą już nawet w trampkarzach żeby nie robić.
Z lewej nogi i dokładnych zagrań niestety nie zostało nic. Zwracałem szczególną uwagę na ten aspekt gry w dwóch ostatnich meczach Nurka, no i niestety - kiedy tylko zabierał się za przerzut, było to zagranie niecelne, nie w tempo, za plecy, takie, że adresat musiał się po piłkę cofać. Gra w obronie? Tu miałbym najmniej zastrzeżeń, Sahin potrafi się całkiem dobrze ustawić w obronie i przechwycić piłkę. Tylko co to w ogóle za atut? Przy jego brakach szybkościowych to po prostu mus. A nie tylko to składa się na umiejętności gry obronnej defensywnego pomocnika. Całościowo Weigl go po prostu zjada. Jest bardziej zdecydowany, potrafi wrócić za rywalem, dogonić go, jak trzeba to sfaulować. Gra Sahina w odbiorze wygląda tak, że jak się dobrze ustawi, to super, ale jak się źle ustawi - a przecież nie sposób się wiecznie dobrze ustawiać - to już dupa blada, piłka go mija jak dziecko, a zanim on się zdąży obrócić rywal jest już przed naszą bramką. Jeszcze czasem wykona jakiś wślizg rozpaczy, przecinający powietrze i to by było na tyle. Do tego doszły jeszcze jakieś głupie straty przed naszym polem karnym w meczu z Augsburgiem.

Awatar użytkownika
Murzyn
Moderator
Kontakt:

Post autor: Murzyn » 19 cze 2016, 21:13

Galata zgłasza się po syna marnotrawnego i mam nadzieję, że dojdzie do porozumienia. Roczne wypożyczenie z opcją pierwokupu nie brzmi może najlepiej (jest spore ryzyko, że po roku leczenia różnorakich kontuzji Nurek wróci), ale dla mnie pozbycie się tego gościa to priorytet transferów na zewnątrz.
Jeżu, ufam Tobie!

artur_poznan
Kontakt:

Post autor: artur_poznan » 03 lip 2016, 11:22

Wiele osób na tym forum powinno sie zmartwic. Szanse że Sahin, wedlug mnie najslabszy pilkarz BVB zeszłego sezonu, odejdzie są wręcz zerowe.

ODPOWIEDZ