Jürgen Klopp

Byli zawodnicy i trenerzy

Moderator: Mods

Awatar użytkownika
poldinhio
Kontakt:

Post autor: poldinhio » 22 wrz 2015, 21:53

temat czeka na powstanie działu " Legendy" :)

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 25 wrz 2015, 14:52

Kamyk swoim postem przypomniał mi coś, o czym chciałem napisać. A mianowicie, sądzę, że jakiekolwiek objęcie przez Kloppa Bayernu już w przyszłym sezonie można między bajki włożyć. Moim zdaniem on, zdając sobie sprawę z tego, jak wciąż mocno identyfikowany jest w Dortmundem, nie chce tak szybko obejmować innego niemieckiego zespołu, a w szczególności jednego z konkurentów Borussii. Zobaczcie, jednego dnia Klopp mówi, że nie musi wcale trenować największych klubów, chwilę potem leci Favre i od razu pojawia się dementi ze strony JK, że on nie jest zainteresowany objęciem 'Gladbach... 'Gladbach, które właśnie wydaje się być takim klubem, o którym wcześniej mówił - nie największym. BMG nawet nie zdążyłoby mu w tym czasie przedstawić żadnych konkretów.

Jest też możliwość, że jest już dogadany z kimś innym, ale nie wydaje mi się, jako że wciąż pojawiają się jego zdjęcia w najróżniejszych zakątkach świata, skupionego raczej na jeżdżeniu, odpoczywaniu i kontemplacji futbolu.

Inna opcja jest taka, że dementi poszło tak szybko właśnie dlatego, że Klopp wiedział, że BMG potrzebuje trenera "na teraz", a on przecież wciąż ma "urlop", którego nie zamierza skracać. Z drugiej strony, musiał też liczyć się z wersją, że być może 'Gladbach zatrudni jakiegoś tymczasowego trenera (tak jak to zresztą zrobiła, chociaż kto wie, czy Schubert nie zostanie na dłużej?) i będzie chciało dogadać się z JK np. zimą - wtedy taką wypowiedzią automatycznie zamyka sobie tę furtkę...

Co znów prowadzi nas do wersji pierwszej, na którą mocno liczę. :-D Nie można wykluczyć, że Klopp kiedyś obejmie Bayern, ale IMO jest świadom tego, że w wielu środowiskach zrobienie tego już teraz, uznane by mogło zostać za świństwo największego kalibru. Uważam, że wyląduje w Anglii, najprawdopodobniejszy wydaje się być Liverpool, ale ja szczerze mówiąc najchętniej widziałbym go na Old Trafford - pasowałby na takiego nowego Fergusona, który robi "coś" z niczego. Jednak to chyba nierealna opcja, przynajmniej póki jest LvG...

Awatar użytkownika
alex01
Kontakt:

Post autor: alex01 » 28 wrz 2015, 11:48

Dobre...MU jako coś z niczego?! Yyy to w dalszym ciągu jeden z najlepszych i najbogatszych klubów na świecie. Coś z niczego to jakby wygrał PL grając Swansea. Patrzysz na to z perspektywy dzisiejszego dnia, w czerwcu przyszłego roku objęcie przez niego np. FCB będzie już czymś normalnym.

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 28 wrz 2015, 12:49

MU dalej ma ogromne braki kadrowe. Mogli sobie nakupować Martialów za 50 baniek, ale zobacz ile tam jest też szrotu, w dodatku mają strasznie wąską ławkę. Manchester nie ma w tej chwili zespołu na miarę mistrzostwa Anglii; w każdym razie wyglądają dużo bledziej, niż City, czy Chelsea. Aktualnie bliżej im do Arsenalu, Liverpoolu. Wywalczenie mistrzostwa takim zespołem, po sporych przejściach, zmianach zarówno kadrowych, jak i na stanowiskach trenerskich, to byłby naprawdę dobry wynik - dlatego napisałem "coś z niczego". Poza tym bardziej miałem na myśli Fergusona, o którym bardzo często się tak pisze; Klopp miałby naturalnie dużo mocniejszy zespół do dyspozycji, jednak tak jak mówię, zdobycie mistrzostwa przez United w obecnym kształcie byłoby dla mnie zaskoczeniem i wynikiem leciutko ponad stan.

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 29 wrz 2015, 22:24

Klopp może wygrać najwięcej... brakiem jakiegokolwiek porozumienia "na dziś" a przeczekaniem okresu obecnego sezonu. Już tłumaczę.
Benitez to Benitez, wypali albo nie. O tym już pisałem, ale jeżeli to drugie to wiadomo jaki jest Perez. Zaraz znajdzie sobie nowego trenera. Fajnie, że Klopp ma ambicję, ale litości. Niech on idzie, gdzieś gdzie bedzie mógł wydawać duże sumy. Wtedy ocenimy w pełni czy to trener z TOPU czy nie. Jeżeli wybrałby Real to jak zechce Aubameyanga to będzie miał Aubameyanga. Zechce Rodrigueza to dostanie Rodrigueza. Niskie sumki w granicach 30-40 mln to dla Pereza nic. Już ostatnio kupił Rafie Kovacicia.
Druga sprawa to City. Pelle out i miejsce wolne. Pewnie dla Guardioli, bo w szejk z City to idiota, ale jednak też duże sumy.
Tak jak mówię, Klopp czekając może mieć wiele ofert na stole z samej góry.
Sam wolałbym Emery'ego, Marcelino albo Berizzo (jak Celta utrzyma te wyniki to będzie chyba moim faworytem, jesli RB nie wypali) , ale taki Klopp też jest do zaakceptowania.

Awatar użytkownika
alex01
Kontakt:

Post autor: alex01 » 01 paź 2015, 10:03

Raczej myślę że jak będzie miał wybór Bayern a kluby angielskie czy hiszpańskie to weźmie Bayern ale to chyba zależy od tego czy Pep wygra LM (bądź przynajmniej dojdzie do finału). Tym bardziej że - nie oszukujmy się ale - FCB plus Klopp to po prostu musi się udać i komercyjnie i sportowo. Czas pokaże.

Awatar użytkownika
Mortis
Kontakt:

Post autor: Mortis » 01 paź 2015, 10:23

Przez lata ogladania Kloppa, uwazam ze ten czlowiek nie bedzie chcial objac Bayernu. No ale to tylko moje zdanie. A wladze Bayernu podobno chca juz przedluzyc kontrakt z Pepciem.

Awatar użytkownika
MiXer
Kontakt:

Post autor: MiXer » 01 paź 2015, 21:31

Ale kto powiedział że Pepcio będzie chciał dalej trenować Bayern?

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 01 paź 2015, 21:53

A moim zdaniem właśnie Klopp ani trochę do Bayernu nie pasuje i wcale nie piszę tego dlatego, że nie chciałbym go tam oglądać. :-)

Awatar użytkownika
MiXer
Kontakt:

Post autor: MiXer » 01 paź 2015, 22:31

Bo Warszawa...! pisze:A moim zdaniem właśnie Klopp ani trochę do Bayernu nie pasuje
Niby dlatego że w Bayernie 3/4 ludzi ma mentalność w stylu: "Dajcie nam od razu majstra bo jesteśmy Bayern i jesteśmy zajebiści sami przez się" ? :-D

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 01 paź 2015, 22:43

A niby skąd taki pomysł, że ktoś ma taką mentalność? Nie mnie to oceniać. Nie znam zawodników Bayernu osobiście, nie byłem w ich szatni, więc co mogę na ten temat powiedzieć?

Wiem natomiast, że Klopp to niezły/dobry trener, ale przede wszystkim świetny motywator. W moim odczuciu Bayern potrzebuje nie motywatora, bo w tak wielkim klubie wszyscy doskonale wiedzą o co grają, lecz dobrego taktyka, trenera z odpowiednim warsztatem.

Tooommeeek
Kontakt:

Post autor: Tooommeeek » 01 paź 2015, 23:09

Bo Warszawa...! pisze:W moim odczuciu Bayern potrzebuje nie motywatora, bo w tak wielkim klubie wszyscy doskonale wiedz± o co graj±, lecz dobrego taktyka, trenera z odpowiednim warsztatem.
Paradoksalnie jak zespol sklada sie z gwiazd, to moga one liczyc ze mecz sam sie wygra i nie miec motywacji do walki. Mysle ze taka wlasnie sytuacje obserwujemy obecnie w Bayernie, widza ze rywale sami sie klada, wiec graja na pol gwizdka. Gorzej, jesli przyjdzie mecz z lepszymi zespolami, a okaze sie, ze zapomnieli jak sie gra na 100%.

Awatar użytkownika
Mbuti3
Kontakt:

Post autor: Mbuti3 » 01 paź 2015, 23:16

Dokładnie, ja tam Kloppa widziałbym z powrotem w Mainz, a nie jakieś Liverpoole i tym podobne.
Co za imitacja klubu.
Madrisso o Realu 21 listopada roku pańskiego 2015.

Awatar użytkownika
Mortis
Kontakt:

Post autor: Mortis » 01 paź 2015, 23:18

Hmm a przez tyle lat mowilo sie ze Klopp wygrywa wlasnie taktyka. Mowilo sie po meczu z Bayernem czy Realem ze wlasnie wygrywalismy taktyka. Nawet sam Klopp o sobie mowil ze juz w Mainz nauczyl sie ze mozna miec slabsza druzyne ale wygrywac taktyka. I kazdy sie zgadzal, a teraz po 1 sezonie wypalenia, zupelnie inaczej patrzy sie?

Swietnie podobno motywowal, ale wprowadzil do futbolu zupelnie nowa jakosc, zachwycal sie tym caly swiat, a w pewnym momencie zalozenia te mozna bylo zobaczyc nawet u naszych monachijskich przyjaciol.

Awatar użytkownika
Ero
Kontakt:

Post autor: Ero » 02 paź 2015, 14:25

Bo Klopp wygrywał taktyką i motywacją. Problem w tym, że każda, nawet najlepsza taktyka, w końcu musi zostac rozgryziona i wypala się. Odchodzą zawodnicy, inni nie łatają dziury i nie wykonują zadań taktycznych poprzedników bo nie potrafią, nie mają takich predyspozycji. Wtedy zaczyna sie kombinowanie, zmienianie szczegółów i to wszystko się jakoś nie zazębia.

Nikt nie wmówi mi, że Klopp nie był świetnym taktykiem i potrafił tylko motywować. To bajka stworzona na podstawie chwili, porzedniego sezonu, gdzie z geniusza stał się przeciętnym taktykiem. Brednie, to świetnie wyszkolony fachowiec.

A co do Bayernu, to nie wiem czy naprawdę im aż tak potrzeba ''warsztatowca''. Przy takich skrzydłach i napadzie chyba tam wielkiej filozofii grać nie trzeba. To sie samo klei, wystarczy odpowiednio poukładać, zmotytywować i uświadomić.

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 02 paź 2015, 14:30

Mógł sobie wygrywać taktyką Mortis, ale warsztatu trenerskiego wybitnego chyba nigdy nie miał i nadal nie ma i to jest fakt. A że taktyka była dobra, to trochę czasu zajęło, zanim wszyscy nauczyli się przeciwko nam grać.

Awatar użytkownika
Ero
Kontakt:

Post autor: Ero » 02 paź 2015, 14:31

Zanim się nauczyli na dobre minęło pięć lat, więc taktyka długoterminowo skuteczna zdecydowanie ;)

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 02 paź 2015, 14:33

Skuteczna, ale mocno eksploatująca zawodników, to raz, dwa, że już w kwestii tej taktyki Klopp formułę wyczerpał. Jeśli pójdzie do Liverpoolu i będzie chciał tak grać, to wątpię, czy dużo ugra. Zresztą sam fakt, że w takich okolicznościach zrezygnował z prowadzenia BVB jest najlepszym potwierdzeniem, że niespecjalnie miał pomysł co z tym wszystkim dalej robić. Zresztą w swoich wypowiedziach też dawał do zrozumienia, że to w nim tkwi problem, nie w zawodnikach.

Awatar użytkownika
kowdi
Kontakt:

Post autor: kowdi » 02 paź 2015, 15:40

Dodajmy do tego fakt, że ta taktyka Kloppa zajechała zawodników. Klopp nie uwzględnił w niej tego, że powinien mieć zmienników na poziomie, jeżeli ma być tyle biegania i walki. Na początku było fantastycznie, bo nikt nie był przygotowany z rywali na taką taktykę, która sama w sumie była przecież bardzo fajna. Do tego zawodnicy to byli albo mniej znani, młodzi, albo talenty, które wypaliły. To wszystko łącznie z atmosferą wokół klubu powodowało, że dla drużyny Kloppa nie było rzeczy niemożliwych. Krótkoterminowo to działało, ale gwiazdy zaczęły uciekać, bo przecież nie wiadomo było czy to tylko jednorazowy wyskok czy może BVB na dłużej będzie miała zamiar walczyć o bycie w czołówce. Kiedy drużyna była rozpędzona i znajdywano następców dla Sahina, Lucasa (kontuzja), wybuchały talenty Gotze, Kagawy, był Mats "profesor", czy później Robert w wyśmienitej formie to jakoś to szło. Błędy i braki techniczne nadrabiano walką, a rozpędzonej maszyny nie dało się w łatwy sposób wyprowadzić z równowagi. Jednak trybiki albo uciekały albo zaczęły się zajeżdżać i ostatnie sezony było tylko gorzej. Póki był Lewy to ofensywa jakoś działała, ale to właśnie odejście Roberta spowodowało, że zabrakło ostatniego trybika, który napędzał maszynę i całość się rozpadła.

Klopp miał genialną taktykę na krótki dystans, niestety nie był przygotowany na problemy i walkę długodystansową. Dopóki było "oni musza, my możemy" to nie było problemu, ale potem okazało się, że już nie możemy. Wyeksploatowana taktyka, zajechani zawodnicy, gorsza atmosfera i trener bez wizji.

Ale Jurgen jest przecież młody, ma czas się douczyć fachu i pewnie wszyscy chcieliby, żeby kiedyś wrócił i pokazał, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w Dortmundzie.
#forumumarło

stopter
Kontakt:

Post autor: stopter » 04 paź 2015, 20:05

Jurgen, bierz tę posadę w Liverpoolu!!!

ODPOWIEDZ