Fifa The Game

Dyskusje o wszystkim i o niczym, gry, zabawy itp.

Moderator: Mods

Które wydanie Fify było najlepsze?

Czas głosowania minął 17 wrz 2008, 19:57

Fifa 08
1
50%
Fifa 07
0
Brak głosów
Fifa 06
0
Brak głosów
Starsze wersje
0
Brak głosów
Wolę serie gier Pro Evolution :)
1
50%

Liczba głosów: 2

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 04 lis 2013, 19:12

Co to znaczy "ma byc swietny" PES 14 juz wyszedl i ponoc jest duzo gorszy od Fify. Niestety ne wiem jak to naprawde wyglada. Mam nadzieje w przyszlym roku w koncu zagrac w cos nowszego niz PES 2011 :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kwokmeister
Kontakt:

Post autor: Kwokmeister » 04 lis 2013, 19:28

Ja mam fifę 14, może szału nie ma, ale poprawili bardzo dużo i opłacało się wydać 130zł :mrgreen: Jak ktoś ma i chciałby pograć onlinę to chętnie zagram ;-)

Awatar użytkownika
Paluch
Kontakt:

Post autor: Paluch » 04 lis 2013, 19:44

Ja mam. Pisz PW :)

13
Kontakt:

Post autor: 13 » 04 lis 2013, 19:54

Ja też. Z chęcią zagram. Pisz na PW.

Awatar użytkownika
Neo
Kontakt:

Post autor: Neo » 04 lis 2013, 20:11

Do fify się nie mogę przekonać. Grałem kilka meczów i jest najogólniej mówiąc "dziwnie". W pesie jest kapitalna grafika, świetne składne akcje ale jest za dużo kombinowania. Nie wiem czy jestem aż taką kaleką, ale mam średnie 50% podań celnych tylko, w poprzedniej odsłonie zwykle miałem ich 80-90%. Poza tym, strasznie łatwo się traci piłkę a już przejście jeden na jeden to dla mnie wyczyn. Pes 13 był spoko, tego niby poprawili i faktycznie jeśli chodzi o silnik graficzny to wygląda kapitalnie ale co z tego skoro rozgrywka na tym cierpi ;/

Od dawna jestem fanem Pesa ale ostatnie odsłony rozczarowują a do fify nie mogę się przekonać, strasznie arkadowa się wydaje ;/
chairmen and directors come and go, managers come and go, players come and go but the supporters are there forever !

GotzePL
Kontakt:

Post autor: GotzePL » 04 lis 2013, 21:05

PES 14 zawiódł na całej linii miał w tym roku zniszczyć FIFę a tym czasem ponownie przegrał ,ale za to PES 15 juz bd lepsza od FIFY (o ile nie zmienią jej silniku) ogólnie to pes 14 jest dobry ale twarze i postury piłkarzy są tak niedopracowane ,że szok
Wir fahren nach Berlin!!!

Awatar użytkownika
DD10
Kontakt:

Post autor: DD10 » 16 lis 2013, 19:31

Z przykroscia to mowie ale FIFA 14 to jest porazka. Nie wiem co EA sobie myslalo tworzac ta gre. Ciesze sie, ze zaczekalem i nie kupowalem gry.

Debilna inteligencja, gdzie grajac z komputerem to jest meczarnia, bo holuje on pilke przez pol boiska robiac przy tym 21312 koleczek i obrotow. Gra srodkiem boiska jest praktycznie nie mozliwa. Do tego dochodza spalone w co 2 akcji. I wiele innych rzeczy, ktore zepsuli.

Na plus jedynie nowe menu i pare innych drobiazgow jak np. nowe rodzaje strzalow czy dodnie nowych ruchow pilkarzy.

Wracam do 13.

Awatar użytkownika
Kwokmeister
Kontakt:

Post autor: Kwokmeister » 16 lis 2013, 21:49

Według mnie to fifa14 jest o wiele lepsza od 13, potwierdzają to też moi koledzy, którzy ją kupili. Polecam trochę pograć i poćwiczyć grę, bo trochę trzeba inaczej i może dlatego te negatywne odczucia.. ;-)

Awatar użytkownika
Pawelinho
Kontakt:

Post autor: Pawelinho » 30 lis 2013, 13:13

Nie wie czy to odpowiedni temat ale gdzie mogę znaleźć stroje, buty, piłki do FIFY 14 na ps 3? Czy w ogóle są takie strony.
Ostatnio zmieniony 27 gru 2013, 01:16 przez Pawelinho, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Neo
Kontakt:

Post autor: Neo » 08 gru 2013, 14:37

Pytanie nie o Fife ale PESa14. Gra ktoś w Master League ? Mam problem z transferami ;/ Nawet ogórki z kategorii "other" nie chcą do mnie przychodzić. Jedynie gracze z List of targets są skłonni do mnie przejść. Kiedyś była opcja pozwalająca wykupić z punkty grze ułatwienie w nawiązywaniu kontraktów, teraz tego nie widzę. Jak wy to rozwiązujecie?
chairmen and directors come and go, managers come and go, players come and go but the supporters are there forever !

Panlaptop
Kontakt:

Post autor: Panlaptop » 08 gru 2013, 14:50

Z ogromną chęcią zawalczę z kimś na PS3 w FUT :) PSN: Panlaptop :D

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 27 gru 2013, 01:08

Zagrałem już parę dobrych sezonów Fify 14 i muszę stwierdzić ,że jest strasznie irytująca.
Graficznie duży + , o wiele łatwiej jest się poruszać po menu głównym w karierze.

Co do gry. Grałem Herthą , Wilkami i BVB.

Grając słabą drużyną jest całkiem nieźle. Nie ma się zbyt dużych wymagań , bierzesz dobrze grającego głową napastnika i 90% goli pada właśnie po wrzutce i główka. Co po pewnym czasie strasznie denerwuje bo nie sposób strzelić w inny sposób.

Im lepszy zespół to wiadomo, większe wymagania. Nadal można grać na wysokiego napastnika i można uzyskiwać dobre rezultaty. Ale ileż można tak grać?
W porównaniu z FIFA 13 jest bardzo duża różnica. W moim przypadku ciężko szło mi strzelanie głową, raczej grałem z niskim napastnikiem i tworzyłem jakieś ładne akcje. W 14 tak jak już wspomniałem 3/4 bramek można strzelić z główki.

Mając takie kocury jak Reus ,Shaarawy,Martinez nie sposób zrobić kilka podań na wysokości pola karnego bo nawet najgorsi obrońcy zawsze przewidzą twój ruch i zamiast strzelić bramkę to się ją traci.

Kolejna porażka w grze to szybkość biegu. Gościa pokroju Auby w pełnym biegu doganiają takie demony prędkości jak van Buyten.

Następna sprawa to wybicia przewrotką obrońców mających po 60 over. Rozumiem gdyby takie coś zrobił raz na jakiś czas jakiś zwinny i szybki zawodnik. Ale nie gracz o zwinności 30 i to w dodatku w pełnym biegu. Żeby z sukcesem wypuścić zawodnika trzeba zagrać naprawdę idealną piłkę graczem ,który jest dobry w tym elemencie.
Oczywiście przeciwnik najgorszym zawodnikiem puszcza piłki jak marzenie.

W temacie wypuszczenia na wolne pole dochodzi kwestia przyjęcia piłki. Rozumiem raz za czas BARDZO dobremu zawodnikowi się zdarza. Ale nie 4 na 5 przyjęć w ciągu meczu. Jeśli takie coś zrobi bardziej "drewniany" zawodnik to wszystko jest ok ale nie gracz ,który ma jedną z najlepszych technik w grze.

Gra w obronie też o wiele trudniejsza. Nawet jeśli uda się wybić przeciwnikowi piłkę to w większości przypadków wpada pod nogi innemu graczowi drużyny przeciwnej.
Wirtuozami w dryblingu stają się najbardziej surowi technicznie gracze z 3 BL.

Sytuacje sam na sam. Hmm może nie jest najgorzej ale biorąc pod uwagę trudność znalezienia się w takiej sytuacji(czyli 1-2) bramkarz(nawet jakiś 60over.) bardzo często wybroni rogala puszczonego przez Reusa. Nawet pomimo wielkiej kreatywności z moje strony i tak nie jest łatwo strzelić gola.

Element szczęścia. Rozumiem w prawdziwej piłce padają bramki strzelone na wielkim fuksie ale raz na jakiś czas. W tej fifie w co drugim meczu przeciwnicy tak ładują bramkę w dodatku w 90 minucie oddając jeden strzał.

Zwrotność zawodników też pozostawia wiele do życzenia. Zanim przyjmę piłkę zdąży się wrócić cała obrona przeciwników i nici z akcji.

Strzał z dystansu. Mając w składzie graczy mających po 85+ strzał z dystansu uda się strzelić 3-4 bramki na rundę. 90% strzałów jest blokowanych przez obrońców nawet jeśli stoją kilometr od piłki ale jakimś cudem uda im się ją wybić.

Kwestia rąk. Porażka. Wyłączyłem tę opcję bo zbyt dużo nerwów z nią traciłem. Ewidentna ręka nie jest gwizdana a jakieś muśnięcie barkiem od razu odgwizdywane ,zazwyczaj w moim polu karnym.

Transfery. Tutaj na początku myślałem ,że jest to głupio zrobione. Po jakimś czasie dochodzę do wniosku ,że zrobili to na +. Nie ma się już jak na tacy wszystkich danych zawodnika tylko trzeba pomyśleć o ewentualnych transferach trochę wcześniej i obserwować graczy.

Kolejny minus. W raporcie dotyczącym składu jest ciągle niezmieniony widok ilości meczów,bramek itp. zawodników ,których puścimy na wypożyczenie.(chyba ,że o czymś nie wiem) Jeśli gramy BVB to mamy pokazane tylko dane z BL,LM,Pokalu. Wypożyczając zawodnika np. do Włoch nie widzimy ile gra.

Wiadomo ,że gdyby wszystko ładnie wychodziło to gra by się znudziła po pierwszym miesiącu ale to jest lekkie przegięcie w tej odsłonie. Fajnie ,że nie ma łatwych schematów na bramkę ale grając przeciwko największym ogórom mecze kończą się 0-0 albo jeszcze gorzej 0-1 przy ilości strzałów 15-1... Wiem wiem, w normalnej piłce takie rzeczy się zdarzają ale tutaj jest to zbyt bardzo przesadzone.

Na pewno będę dalej grał w FIFE ale czasami idzie stracić więcej nerwów niż cieszyć się z rozgrywki.

Awatar użytkownika
Volverin
Moderator
Kontakt:

Post autor: Volverin » 27 gru 2013, 01:18

Roflmilion pisze:Kolejna porażka w grze to szybkość biegu. Gościa pokroju Auby w pełnym biegu doganiają takie demony prędkości jak van Buyten.
To pewnie nie kwestia szybkości, w grze postawiono bardzo na siłę zawodników. Jeżeli taki Aubameyang biegnie bark w bark, albo nawet troszkę przed takim Van Buytenem to będzie mu tak czy siak bardzo trudno uciec ze względu na tę opcję przepychania się i spowalniania zawodników. Oczywiście jak robi się to zbyt długo to jest gwizdek i faul.

To akurat dla mnie plus pod tym względem, że nie wystarczy sobie wziąć takiej Borussii Dortmund i mieć takich strusiów pędziwiatrów jak Reus, Kuba i Auba, grać cały czas dzidę do przodu i tyle.

Główki są rzeczywiście mocarne, ale z czasem nauczyłem się przed nimi bronić. I ja osobiście nie mam problemu ze stwarzaniem sobie sytuacji środkiem. Komputer potrafi dobrze bronić, owszem, ale sytuacje sobie stwarzam. :-P
Roflmilion pisze:W temacie wypuszczenia na wolne pole dochodzi kwestia przyjęcia piłki. Rozumiem raz za czas BARDZO dobremu zawodnikowi się zdarza. Ale nie 4 na 5 przyjęć w ciągu meczu.
Tak było w fifa 13, w fifa 14 przyjęcia są prawie, że idealne, ale idę o zakład, że w czasie przyjmowania piłki trzymasz przycisk sprintu. ;-) Trzymanie sprintu w czasie przyjmowania piłki powoduje jej odskoczenie w większości przypadków.
Roflmilion pisze:Zwrotność zawodników też pozostawia wiele do życzenia. Zanim przyjmę piłkę zdąży się wrócić cała obrona przeciwników i nici z akcji.
Puść sprint przy nagłej zmianie toru biegu. Pomoże bardzo zarówno w ataku jak i w obronie, obiecuję. ;-)

Masz oryginał?
Siwy zrezygnował!
data rezygnacji: 20.09.15 #yuhupark

Awatar użytkownika
Pawelinho
Kontakt:

Post autor: Pawelinho » 27 gru 2013, 01:29

Kwokmeister pisze:Według mnie to fifa14 jest o wiele lepsza od 13, potwierdzają to też moi koledzy, którzy ją kupili. Polecam trochę pograć i poćwiczyć grę, bo trochę trzeba inaczej i może dlatego te negatywne odczucia.. ;-)
Hmm na konsole FIFA 14 (mam akurat na PS 3) jest nawet całkiem niezłą grą ale moim zdaniem nieco zbyt łatwą w porównaniu do PES 13, w którego od czasu do czasu sobie gram na lapku.

Aha...

Transfery w FIFIe 14 są tak dzikie (żeby nie napisać z kosmosu), że aż śmieszne szczególnie w trybie kariery. Podobnie ma się z imitacją LM, w której nawet stroje są z Bundesligi (zero realizmu w tym kierunku). Podobnie ma się sprawa ze strojami BVB, w których brakuje mi tego kompletu jak pierwszego tylko, że żółtymi spodenkami. Niby szczegół ale jakże inaczej wpływa na całokształt gry oraz rozgrywanie spotkań.

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 27 gru 2013, 01:39

Volverin pisze:Masz oryginał?
Niestety nie i trzeba się męczyć cały czas z komputerem :-P
Volverin pisze:Jeżeli taki Aubameyang biegnie bark w bark, albo nawet troszkę przed takim Van Buytenem
Tutaj nie chodzi mi o sytuacje bark w bark tylko o to jak jest już dość duża różnica między zawodnikami i nagle Van Buyten dostaje nadprzyrodzonych mocy i dogania Aube. Wiadomo ,że w bark w bark powinien wygrywać takie sytuacje i tu się zgadzam ale nagły przypływ szybkości jest dość irytujący.
Volverin pisze:w fifa 14 przyjęcia są prawie, że idealne, ale idę o zakład, że w czasie przyjmowania piłki trzymasz przycisk sprintu.
Dość często tak robię ale to właśnie ze względu na to ,że jak jestem dość blisko przeciwnika to próbuje w pełnym biegu przyjąć piłkę bo jeśli choć trochę się zwolni to często kończy się odbiorem obrońcy.

Ogólnie źle nie jest i idzie osiągać dobre wyniki w pucharach ale w lidze ciężko jest trzymać cały czas dobry poziom by być w TOP 2. Nawet grając 2-3 sezon i mając szeroką,dobrą ławkę.

Wyniki też bardzo często zależą od własnego myślenia. Jak się jest spokojnym,wyluzowanym to i gra idzie dobrze. Ale jak już wpadnie jakiś farfocel to od razu traci się nerwy i cały plan na nic i nic nie wychodzi. Wtedy pasowałoby przestać grac na chwilę ale zazwyczaj kończy się chęcią rewanżu i 1 wygraną na 5 meczów :mrgreen:

Trzeba będzie grać próbować nowych rozwiązań.

GotzePL
Kontakt:

Post autor: GotzePL » 27 gru 2013, 01:44

Mnie za to irytuje to że nie mogę za uja ... zmienić klubu . Jako menager FC Basel (którym gram juz chyba 5 sezonów) non stop szukam pracy akceptuje wszystkie mozliwe oferty i za kazdym razem odpisuja mi że "dziekujemy za zainteresowanie ,ale musimy sprawdzic innych kandydatów" co ja mam zrobić żeby z Basel trafić do BPL albo BL ... ? Bo nudzi mnie gra non stop tym samym zespołem ,tyle razy wygrałem tą szwajcarską ligę że moj budzet pozowlił na kupno Diego Costy. Gram na xbox 360 ,poziom legendary.
Wir fahren nach Berlin!!!

Awatar użytkownika
Pawelinho
Kontakt:

Post autor: Pawelinho » 27 gru 2013, 01:49

GotzePL pisze:Mnie za to irytuje to że nie mogę za uja ... zmienić klubu . Jako menager FC Basel (którym gram juz chyba 5 sezonów) non stop szukam pracy akceptuje wszystkie mozliwe oferty i za kazdym razem odpisuja mi że "dziekujemy za zainteresowanie ,ale musimy sprawdzic innych kandydatów" co ja mam zrobić żeby z Basel trafić do BPL albo BL ... ? Bo nudzi mnie gra non stop tym samym zespołem ,tyle razy wygrałem tą szwajcarską ligę że moj budzet pozowlił na kupno Diego Costy. Gram na xbox 360 ,poziom legendary.
hmm trzeba było wybrać BVB hehehe

13
Kontakt:

Post autor: 13 » 27 gru 2013, 09:14

Ta FIFA to jakiś żart. Grać się odechciewa po kilku meczach - gameplay jest tak beznadziejny, że udało mi się dojść do połowy sezonu w karierze - dalej odpuściłem. Kolejna sprawa - poziomy trudności. Na zawodowcu gra jest zbyt łatwa, z kolei na klasie światowej (nie wspominając o legendarnym) komputer zwyczajnie oszukuje. Zresztą zgadzam się z roftlmilionem. Polecam demo PESa 2014 - gameplay jest o wiele lepszy.
Ostatnio zmieniony 27 gru 2013, 12:25 przez 13, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Neo
Kontakt:

Post autor: Neo » 27 gru 2013, 12:01

@13 polecam pograć w PESA, też jest daleki od ideału niestety a tryby rozgrywki to już w ogóle dupa zbita i pisze to jako fan wieloletni tej serii ;/

Awatar użytkownika
vFlashBack
Kontakt:

Post autor: vFlashBack » 27 gru 2013, 14:36

Jak dla mnie koncept transferów jest dobry ale został wykonany tragicznie. Powiedzmy że drużyna ma 4.5 gwiazdki i zaznaczysz że chcesz żeby był to gracz pierwszej 11 to będzie ci szukało graczy po 77 76 rate a gdy tylko drużyna osiągnie 5 gwiazdek skauci wyszukują jakiś turbokozaków po 85 na których cie nie stać. A powiedzmy że masz takich turbokozaków ale nie masz dla nich zmienników to ich zwyczajnie nie znajdziesz bez znajomości piłkarzy bo zaznaczając "zawodnik pierwszej 11" będą tylko piłkarze po 85 a nie np 80. Mało tego jeżeli nie zaznaczysz tej opcji to skaut szuka ci typów nie mających żadnej przyszłości w twojej drużynie po 69 72 ocen albo gorzej. Jak chcesz to wyeliminować i na przykład wyszukać obrońcy zmiennika dla takiego Pique i sobie zaznaczasz: "silny" "mocny w obronie" środkowy obrońca. Niby nic wyszukanego a skaut wróci do ciebie z rozłożonymi rękoma po 5 dniach mimo tego że sam znasz przynajmniej 3 obrońców w danej lidze którzy spełniają te kryteria.
"Borussia wróci i zaatakuje ponownie w stu procentach. Zrobi to, bo jesteśmy zespołem z charakterem! Obojętnie, kto od nas odchodzi, dajemy sobie radę."

ODPOWIEDZ