Wczasy, wakacje, kolonie

Dyskusje o wszystkim i o niczym, gry, zabawy itp.

Moderator: Mods

Awatar użytkownika
Bastuś
Kontakt:

Post autor: Bastuś » 21 sty 2016, 19:41

Polecam przejażdżkę Bieszczadzką kolejką leśną. Ja noclegi miałem w prywatnej kwaterze w Solinie, jest tam gdzie pospacerować i odpocząć. Są również kramy gdzie można kupić pamiątki, tego nie polecam, największe skupisko typowych polskich turystów :-)

Tooommeeek
Kontakt:

Post autor: Tooommeeek » 21 sty 2016, 20:04

Duzo tam ludzi? Zalezy mi zeby bylo jak najbardziej odludnie, zeby szlo porzadnie wypoczac ;-)
Dzieki za odpowiedz! ;-)

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 21 sty 2016, 22:26

Tooommeeek pisze: czy tam rzeczywiscie jest taki spokoj, cisza i mozna znalezc jakies ustronne miejsca do posiedzenia bez towarzystwa?
Ale o co teraz konkretnie pytasz? Chodzi Ci o jakąś miejscowość, czy miejsce w plenerze, czy knajpe, czy jak? :-)
Podam Ci nazwę małej, spokojnej, ładnie położonej wsi pod Cisną, ale za parę minut, bo muszę się rodziców zapytać, oni tam jeżdżą od dawna, ja byłem raz parę ładnych lat temu i wyleciała mi z głowy.

edit: no i nie wiem, czy to tylko kwestia nazewnictwa i tak ogólnie napisałeś "pensjonat", ale jak szukasz spokoju i ciszy to raczej dużo lepsze będą różne prywatne kwatery.

Tooommeeek
Kontakt:

Post autor: Tooommeeek » 21 sty 2016, 22:35

Bo Warszawa...! pisze: edit: no i nie wiem, czy to tylko kwestia nazewnictwa i tak ogólnie napisa³e¶ "pensjonat", ale jak szukasz spokoju i ciszy to raczej du¿o lepsze bêd± ró¿ne prywatne kwatery.
Ogolnie, byle bylo w miare :-P
Bo Warszawa...! pisze: Ale o co teraz konkretnie pytasz? Chodzi Ci o jak±¶ miejscowo¶æ, czy miejsce w plenerze, czy knajpe, czy jak? :-)
Wszystko, nigdy tam nie bylem :-/ Miejscowosc gdzie jest malo ludzi, zaciszne miejsca w plenerze etc.

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 21 sty 2016, 23:23

Strzebowiska - sprawdź.

hello
Kontakt:

Post autor: hello » 22 sty 2016, 00:48

Cisna polecam :-D
A w miejscowości Smerek bardzo fajny hotel Smerek, bieszczadzki Gościniec (jakoś tak), ale moze byc drogi.
Czas z BVB i tym forum był świetną przygodą :) trzymajcie się ludziska ciepło.

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 22 sty 2016, 11:04

No tak, tylko w Cisnej to tak znowu spokoju nie będzie, w tamtej okolicy to chyba największa miejscowość i sporo ludzi. :-P Ale spoko baza wypadowa no i wszystko masz pod nosem, bez jeżdżenia samochodem: sklepy, kawiarnie, restauracje, więc wygodnie.

Awatar użytkownika
Mortis
Kontakt:

Post autor: Mortis » 27 mar 2016, 21:41

Jakieś spoko sprawdzone miejsce na majówke w odległości nie większej niż 150 km od Wawy? :P
Wymagania nie są duże: Jezioro, jakas plaża, pomościk, dom lub domki... czyli żeby się dobrze pobawic we własnym towarzystwie .

Tooommeeek
Kontakt:

Post autor: Tooommeeek » 27 kwie 2016, 22:14

Dlugi weekend w Kudowie-Zdroj, co polecacie? Jakis tani nocleg, dobre posilki, ciekawe wycieczki (bez wlasnego auta) i inne obiekty?

Awatar użytkownika
Mbuti3
Kontakt:

Post autor: Mbuti3 » 23 lip 2016, 01:58

Mógłby ktoś polecić jakiś fajny hotelik w Pradze za rozsądną cenę? Zależy mi tylko na tym, żeby był oddzielny pokój 2 osoby.
Z góry dzięki za info.
Co za imitacja klubu.
Madrisso o Realu 21 listopada roku pańskiego 2015.

mirekk
Kontakt:

Post autor: mirekk » 23 lip 2016, 18:53

Leon Hotel, w okolicach 100zl. Pokoje oddzielne tylko toaleta wspolna. :-P

Tooommeeek
Kontakt:

Post autor: Tooommeeek » 14 sie 2016, 09:50

Rozwazam weekend w Berlinie, macie moze jakies namiary na tanie hotele, jedzenia itp dla turysty (czyt. z dobra komunikacja z najwazniejszymi miejscami Berlina)?

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 15 sie 2016, 20:59

Jechał ktoś kiedykolwiek gdzieś z groupona? zastanawiam się nad 5-dniowym wypadem do Włoch, na grouponie ciekawa oferta ale słyszałem że tam nieźle kantują i trzeba dokładnie czytać za co się płaci a co trzeba dopłacić.
https://www.groupon.pl/deals/ga-biuro-podrozy-pai-88 co o tym sądzicie?
"Nie trać czasu na wyjaśnienia. Ludzie i tak słyszą to, co chcą słyszeć..."

Zuruck in der Konigsklasse!!
"Immer ein Borusse" - Nuri Sahin

Awatar użytkownika
Mbuti3
Kontakt:

Post autor: Mbuti3 » 15 sie 2016, 21:08

"opłata administracyjna, parking, przewodnik, opłata klimatyczna: 60 euro/os.(przy opcji ze zwiedzaniem jedynie Rzymu) lub 70 euro/os. (przy opcji ze zwiedzaniem Rzymu i Neapolu) - płatne w autokarze w dniu wyjazdu,
- ubezpieczenie: 50 zł/os - płatne w autokarze w dniu wyjazdu.
Dopłata do pokoju jednoosobowego: 160 zł
Cena za 1 osobę. Należy zakupić co najmniej 2 groupony by dokonać rezerwacji. W przypadku rezerwacji tylko dla 1 osoby, przy zakupie 1 grouponu należy obowiązkowo dopłacić do pokoju 1-osobowego."

Wyjazd w terminie kwiecień-listopad.

Z Grupona nie korzystałem, ale...

600 + 100 za ubezpieczenie i przewodnik 240 zł za osob czyli jak jedziesz z kimś to 480 to już wychodzi spokojnie ponad 1000zł. Nie licząc wejściówek. Jak interesuje Cię Rzym to spróbuj ogarnąć bilety Ryanairem ok 500-600 zł w dwie strony dla dwóch osób. Mam sprawdzoną kawalerkę, może nie w centrum Rzymu, ale bardzo blisko metra. Za 50 Euro za dobę. Wyjdzie może kapke drożej, ale przynajmniej 1,5 godziny i jesteś na miejscu.
Co za imitacja klubu.

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 15 sie 2016, 22:38

A załóżmy że pojadę samemu :-P

Tooommeeek
Kontakt:

Post autor: Tooommeeek » 15 sie 2016, 23:44

Noclegi na airbnb, couchsurfingu, loty ryanairem, ale co z dojazdem z lotniska, orientujesz siê czy jest z tym problem, jaki koszt itp?

Awatar użytkownika
Mbuti3
Kontakt:

Post autor: Mbuti3 » 16 sie 2016, 21:06

Lecąc Wizzairem to lądujesz na Fumicino jakieś ja wiem 30 km od Rzymu, może nawet więcej, jeżeli przylecisz o normalnej porze to raczej nie ma problemu. Jak lecisz Ryanairem to lądujesz na Ciampino i to jest praktycznie obrzeże Rzymu, minus taki, że loty są późnym wieczorem, ale problemu z dojazdem nie ma są tzw Shuttle Busy raz na jakiś czas od razu przy lotnisku i zawożą Cię bezpośrednio na Dworzec Główny. Koszt 4 Euro za osobę, albo 4 Euro za dwie osoby nie pamiętam. Jeżeli przylatujesz o normalnej porze to spokojnie dojedziesz zwykłym mpk do najbliższej stacji metra.
Siwy, A jak jedziesz sam to i tak musisz dopłacić 160 zł tak jakby za drugą osobę, wtedy lepiej sobie poszukać właśnie jak Tomek mówi, albo chociażby nocleg u sióstr w domu pielgrzyma. Tylko, że z tego co pamiętam to tam super tanio nie jest. Na pewno taniej Nam wyszła ta kawalerka. Tak w ogóle Rzym dla mnie to super opcja mimo, że trochę droga, ale 30 minut kolejką na zwykłym bilecie miejskim i masz morze. plaże, jaszczurki, ośmiornice itp itd :P
Co za imitacja klubu.

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Re: Wczasy, wakacje, kolonie

Post autor: Siwy » 10 sie 2017, 23:27

Jak tam pany urlopy spędzacie? :D z tego co widzę po swoich znajomych to do łask wraca nasz Bałtyk i dużo ludzi tam uderza tego lata, nie wiem czym to jest spowodowane - chyba nieciekawą sytuacją na zachodzie bo ceny u nas dalej są można powiedzieć śmieszne w zamian za to jaki mamy "komfort" na polskich plażach.

Makarska Riviera lub wyspa Korfu w Grecji? był ktoś może w którymś z tych miejsc i może coś powiedzieć? na zdjęciach wygląda to fenomenalnie i dla mnie idealne miejsca do naładowania akumulatorów.

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 11 sie 2017, 02:06

Do Chorwacji na Makarską jeżdżą znajomi, rodzeństwo, nikt jeszcze nie narzekał :) Powiedz co chcesz wiedzieć spróbuję się czegoś dowiedzieć.

Awatar użytkownika
Jasiu85
Kontakt:

Post autor: Jasiu85 » 11 sie 2017, 15:22

Taaaa Polski Bałtyk, drożyzna, drożyzna i jeszcze raz drożyzna. No i na 7 dni 6 pada. Piękne wakacje nad Polskim morzem :roll:

ODPOWIEDZ