Wczasy, wakacje, kolonie

Dyskusje o wszystkim i o niczym, gry, zabawy itp.

Moderator: Mods

hello
Kontakt:

Post autor: hello » 12 wrz 2014, 17:18

Znajomy był, w miarę zadowolony. Mówi że na pewno lepszy niż moloch Gołębiewski. Ze spa nie korzystał. Jak sobie przejrzeliśmy hotele na trivago to tylko w sumie ten został. Polecał zamki pod Karpaczem, w szczególności pałac Wojanów albo Pakoszów. Wojanów najbardziej.

Awatar użytkownika
Błaszczykowska
Kontakt:

Post autor: Błaszczykowska » 16 wrz 2014, 18:26

Lexy, jak jeszcze aktualne to mogę polecić pałac Wojanów. Bardzo klimatyczne miejsce. Pokoje urządzone w starodawnym stylu. Jest czysto, ładnie i naprawdę smacznie. Oczywiście jest SPA, basen( jacuzzi, dwie sauny), no i siłownia, z której jest widok na basen. Wada jest taka, że jest dość drogo i nie wiadomo, czy są miejsca. Jakieś 15 km od Karpacza.
"Trzeba iść cały czas do przodu. Jak upadniesz, powstań i idź dalej."
Kuba Błaszczykowski

Awatar użytkownika
Lexy
Kontakt:

Post autor: Lexy » 16 wrz 2014, 19:12

Dzięki, dalej aktualne, jeszcze nic nie rezerwowalem, poogladam sobie w necie co oferują :-)

Awatar użytkownika
Lexy
Kontakt:

Post autor: Lexy » 04 paź 2014, 11:17

Skończyło się na Artusie w Karpaczu ale w tygodniu a nie na weekend. Polecam pod każdym względem - obsługi, pokojów, wyżywienia, spa, basenów, ceny.

Tooommeeek
Kontakt:

Post autor: Tooommeeek » 28 maja 2015, 17:13

Co polecacie nad Baltykiem (raczej zachodnia czesc, tak od Koszalina na zachod - chyba ze jest dobre polaczenie kolejowe :-P)? Zaznaczam ze nie chodzi o picie ze znajomymi, raczej o odpoczynek, tj zalezy mi na w miare malo obleganej plazy, ale jednoczesnie fajnie by bylo moc gdziekolwiek wieczorem wyjsc, chocby pograc w ice hockeya :-)
Wymienie najpopularniejsze, moze komus cos sie przypomni :-P
Swinoujscie, Miedzyzdroje, Miedzywodzie, Pobierowo, Pogorzelica, Trzesacz, Rewal, Dziwnow, Dziwnowek, Niechorze, Mrzezyno, Dzwirzyno, Ustronie Morskie.
Macie jakies zdanie na temat tych miejscowosci, ktoras polecacie, ktoras odradzacie?
No i najlepiej jakby to bylo z hashtagiem potwierdzone info :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mbuti3
Kontakt:

Post autor: Mbuti3 » 28 maja 2015, 17:18

Cóż byłem kilka lat temu w Świnoujściu to podobało mi się miasto nie jest jakieś mega duże plaża dość ładna, chyba, że coś się zmieniło. Myślę, że wieczorem na pewno byłoby gdzieś wyjść. Słyszałem kiedyś, że po niemieckiej stronie poziom jest wyższy a zarazem cena hoteli jest niższa niż w Polsce, jeśli chodzi o Bałtyk i tereny nie są tak oblegane przez turystów, ale ogólnie info do sprawdzenia :P
Co za imitacja klubu.
Madrisso o Realu 21 listopada roku pańskiego 2015.

calldiablo
Kontakt:

Post autor: calldiablo » 28 maja 2015, 17:33

Dźwirzyno,Ustronie Morskie to można powiedzieć moje tereny, ale nie polecam tu nic szczególnego... Plaże jak plaże szału nie ma, miejsca na pewno nie znajdziesz zapomnij no chyba ze pójdziesz w zimę :P

Ewentualnie jak byś był w Dźwirzynie to możesz sobie dla beki skoczyć na plaże nudystów (Grzybowo) miedzy Kołobrzegiem a Dźwirzynem :P Tylko że możesz szybko zacząć uciekać jak zobaczysz 70 letnią Niemkę :D

Polecam wyjechać w góry dużo lepsze klimaty i przeżycia przynajmniej dla mnie bo mnie leżenie na plaży szczególnie nie kręci, ale mogę być stronniczy bo mam to na co dzień. Pozdro

Tooommeeek
Kontakt:

Post autor: Tooommeeek » 28 maja 2015, 18:11

calldiablo pisze: Ewentualnie jak by¶ by³ w D¼wirzynie to mo¿esz sobie dla beki skoczyæ na pla¿e nudystów (Grzybowo) miedzy Ko³obrzegiem a D¼wirzynem :P Tylko ¿e mo¿esz szybko zacz±æ uciekaæ jak zobaczysz 70 letni± Niemkê :D
No wlasnie, pewnie same Niemki na emeryturze :lol:
calldiablo pisze:Pla¿e jak pla¿e sza³u nie ma, miejsca na pewno nie znajdziesz zapomnij
Serio az taki tlok? Myslalem ze tam moze byc wiecej luzu :-/
Mbuti3 pisze:je¶li chodzi o Ba³tyk i tereny nie s± tak oblegane przez turystów
Nie sa? :-P

Awatar użytkownika
Ero
Kontakt:

Post autor: Ero » 28 maja 2015, 18:13

Tomek wpadaj do mnie do Niechorza, to dupeczki powyrywamy razem. :mrgreen: Rewal trzesacz, pobierowo to pare km od Niechorza, ale jakbym ci miał cos polecac - Niechorze albo Rewal.

W Niechorzu jest lepszy klimat, kluby nocne, mnostwo barow, piekne boiska do pilki, skatepark, zajebista plaza, latarnia morska - widok imponmujacy, no i dlugie molo dla wedkarzy :D Takze polecam, jak bedziesz w okolicach zawsze mozna browara wypic ;)

Tooommeeek
Kontakt:

Post autor: Tooommeeek » 28 maja 2015, 18:18

Obawiam sie ze na to za pozno... :->
A Rewal, Trzesacz - dzieje sie tam cos? Ludzi tlum? :-P

Awatar użytkownika
Ero
Kontakt:

Post autor: Ero » 28 maja 2015, 18:22

Trzesacz ma te slawne ruiny kosciola, ale tam jest jeden taki deptaczek i nic wiecej, naprawde slabo.

Rewal i Niechorze w srodku lata - kilkanascie tysięcy ludzi kazdego dnia mysle.

W zime - tysiąc.

A to malutkie miasteczko/wioska, ale naprawde Niechorze wyglada zajebiscie.

Z tych stron co wymieniles - Rewal albo Niechorze ewentualnie Pobierowo jak chcesz troszke wiecej luzu, ale nie polecam bo tam wieje wiadomo czym.

Niechorze tetni zyciem w wakacje masakrycznie, cala noc sie bawia kazdego dnia.

Tooommeeek
Kontakt:

Post autor: Tooommeeek » 28 maja 2015, 18:34

Kurcze, ciezka decyzja :-P
No ale Niechorze ma ten plus, ze nocleg u Ciebie za darmo :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ero
Kontakt:

Post autor: Ero » 28 maja 2015, 18:44

Nocleg zaden problem, napisz na PW w razie czego to cos zalatwimy ;) Popytam, zarezerwuje u jakiejs cioci, juz nie raz zalatwialem kime przybyszom w przyzwoitej cenie bliziutko morza. Pewnie u wiekszosci dobrych znajomych bym ci zalatwil pokoik dla ilu chcesz osob, zwlaszcza ze jeszcze nie ma goracego okresu, ludzie dopiero dzwonia, pytaja, wybrzydzaja :D

Awatar użytkownika
Lexy
Kontakt:

Post autor: Lexy » 28 maja 2015, 19:55

O, Ero też chłopak z nad morza :-) ja jestem ze Świnoujścia i ogólnie nie polecam. Prędzej Międzyzdroje choć spory tłok.

Awatar użytkownika
hesus
Kontakt:

Post autor: hesus » 28 maja 2015, 20:27

Ja też znad morza :) Ale u mnie w Darłowie to przeważnie same starsze osoby i rodziny z dziećmi się widzi. Młodych mało.

Awatar użytkownika
KOazker
Kontakt:

Post autor: KOazker » 28 maja 2015, 20:55

Darłówek spoko miejscowość, szczególnie wschodnia część chociaż, słyszałem, że podobno zachodnia część się bardzo rozwinęła. Kiedyś to tam za dużo ciekawostek nie było, oprócz mini stadionu do siatkówki plażowej. Dla rzygających morzem jest park wodny i wielogodzinna obserwacja wiatraków energetycznych :D.
Obrazek

Awatar użytkownika
hesus
Kontakt:

Post autor: hesus » 28 maja 2015, 21:20

KOazker pisze:Darłówek spoko miejscowość, szczególnie wschodnia część chociaż, słyszałem, że podobno zachodnia część się bardzo rozwinęła. Kiedyś to tam za dużo ciekawostek nie było, oprócz mini stadionu do siatkówki plażowej. Dla rzygających morzem jest park wodny i wielogodzinna obserwacja wiatraków energetycznych :D.
Darłówko jak coś ;-) A jesli ktoś chce spokoju to rzeczywiście lepiej na wschodnim. Latem jakoś w lipcu jest zlot militarny :) Na zachodnim więcej ludzi i knajp ale to tylko kwestia przejścia przez most rozsuwany :) Codziennie są jakieś rejsy na zachody słonca itp , można też powędkować z kutra. Są też rejsy na Bornholm ale bardzo rzadko i niestety w tygodniu :-(

Ustka niedaleko a też fajne miasteczko, bardzo mi się podoba zabudowa (można wyskoczyć na całodniową wycieczkę).

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 28 maja 2015, 21:30

Ja byłem rok temu w Ustroniu Morskim i w sumie to nie polecam. Sama miejscowość taka sobie, trochę nie wiadomo co; jak to nad morzem, ciągnie się przez parę kilometrów i na początku mi się nie podobała - osiedle bloków w samym centrum, jakieś supermarkety (Biedronka), obok ruchliwa ulica. Potem, po paru dniach, jak się człowiek zapuści w gląb miasteczka było już lepiej - trochę jakichś kamieniczek nawet, trochę jakichś nowych ekskluzywnych domków do wynajęcia. Miszmasz totalny. Dosyc słabe jedzenie, ale może to ja tak kiepsko trafiałem. :mrgreen:
Ludzi tłumy, plaża - nic specjalnego. Może nie jakaś straszliwie wąska, ale do moich ukochanych Dębek się nie umywa. :mrgreen:
Połączenie kolejowe dosyć dobre, choć to zależy skąd jedziesz, dla mnie jadącego z Warszawy to już była dość długa podróż. Minus jest taki, że ze stacji do ścisłego centrum Ustronia jest - pi razy oko - z 1,5 km, a potem jeszcze w lewo bądź w prawo w zależności od tego, gdzie masz kwaterę. Busiki chyba jakieś są, ale rzadko jeżdża, więc trzeba się przygotować na drałowanie z walizkami/torbami.
Plus komunikacyjny natomiast jest taki, że - z tego co pamietam - regularnie jezdża autobusy do Kołobrzegu, więc z tym w ogóle nie ma problemu, można tam w każdej chwili podjechać, jakby była potrzeba.
W Ustroniu masz Biedronkę, jeszcze jeden większy market przy stacji kolejowej, bankomaty, od cholery knajp i mniejszych sklepików, itd, więc to żaden problem.
Jeśli chodzi o czas wolny - to właśnie taki mix, niby wszystko jest, ale bez szału. Jak ja bylem rok temu, to stało całkiem spore wesołe miasteczko, z różnego typu karuzelami i młynami, kolejkami, mnie to akurat nie jara, ale zawsze jest to jakaś opcja - wyglądało całkiem porządnie i chyba ludziom się podobało sądząc po wrzaskach. :lol:
Kluby - nic specjalnego, można policzyć na palcach jednej ręki, z czego jeden to wlaściwie taka speluna w typie dyskotekowym; wielka powierzchnia przykryta namiotem, która swoją drogą przechodziła ze skrajności w skrajność, bo jednego dnia organizowana była balanga dla emerytów, a drugiego spęd dresów. Oprócz tego z jeden lokal, który reklamował się jako klub, ale właściwie to była bardziej restauracja i z 1-2, wyglądające porządniej, natomiast z tego co pamiętam działały dość rzadko, tylko w wybrane dni.
Na plus na pewno obecność amfiteatru - nieduży, przyjemnie położony w lasku prawie nad samym morzem. Często coś tam się działo, ja akurat trafiłem na kabaret, bodajże Ani Mru Mru, jakieś emisje filmów na dużym ekranie - wszystko za friko.
Na plus też ścieżka na wydmach bardzo ładnie przygotowana, ciągnąca się w obydwie strony, którą można też dojść do innych miejscowości idealna na spacer w razie brzydszej pogody + obok ściezka rowera i możliwośc wypożyczenia rowerów w Ustroniu.
Dziwna sprawa z kwaterami, bo szczerze mówiąc, jakoś nie pamiętam, żeby było ich zatrzęsienie. Choć nam akurat udało się trafić bardzo fajnie i tanio.

Reasumując - uważam, że tragedii nie ma, ale polecać, to też bym nie polecił. Miejscowość całkiem przyjemna w swojej wschodniej czesci (amfiteatr, park), nieco mniej przyjemna bliżej centrum i cześci zachodniej z wesołym miasteczkiem itp. Niczym się nie wybija, na szalone imprezowanie się raczej nie nadaje, bo zbyt wiele opcji klubowych tam nie ma, na spokojny wypad z rodziną/dziewczyną też nie - bo wcale to takie małe nie jest, a ludzi naprawdę sporo.

Czemu interesuje Cię tylko zachodnia cześc wybrzeza Tomek?
Ja bym Ci polecił z wschodniej - Lubiatowo, choć to już jest wersja maksymalnie kameralna, moja rodzina tam jeździ - spokój, cisza, kilka gospodarstw agroturystycznych na krzyz, jedna knajpa, jeden sklep, mało ludzi, spoko plaża.
I oczywiście Dębki, które niestety są z roku na rok oblegane przez coraz większą grupę ludzi, ale są to głównie rodziny z dziećmi, bo nie jest to miejscowość ani trochę imprezowa (poza jakimiś koncertami na plaży niewiele się tam dzieje). Na plus piękna plaża, Piasnica, możliwość spaceru lasem czy to w stronę Karwii, czy Białej Góry, możliwość przejścia się na łąki. Połączenie pociąg (chyba do Wejherowa) + autobus.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2015, 21:34 przez Bo Warszawa...!, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mila
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Mila » 28 maja 2015, 21:33

Tooommeeek pisze:Co polecacie nad Baltykiem (raczej zachodnia czesc, tak od Koszalina na zachod - chyba ze jest dobre polaczenie kolejowe :-P)? Zaznaczam ze nie chodzi o picie ze znajomymi, raczej o odpoczynek, tj zalezy mi na w miare malo obleganej plazy, ale jednoczesnie fajnie by bylo moc gdziekolwiek wieczorem wyjsc, chocby pograc w ice hockeya :-)
Wymienie najpopularniejsze, moze komus cos sie przypomni :-P
Swinoujscie, Miedzyzdroje, Miedzywodzie, Pobierowo, Pogorzelica, Trzesacz, Rewal, Dziwnow, Dziwnowek, Niechorze, Mrzezyno, Dzwirzyno, Ustronie Morskie.
Macie jakies zdanie na temat tych miejscowosci, ktoras polecacie, ktoras odradzacie?
No i najlepiej jakby to bylo z hashtagiem potwierdzone info :mrgreen:
Jeśli szukasz spokoju w lecie to na pewno nie Międzyzdroje, Dziwnówek, Pobierowo, Rewal czy Mielno. Malutkie i nabite ludźmi mieściny w których panuje tłok i hałas. Niechorze podobnie, ale ja osobiście mam duży sentyment do tej miejscowości. To, że Ero tam mieszka, to sam nie wiem czy jest plusem czy minusem. :mrgreen: Spokojniej jest w Świnoujściu, bo większe miasto i wszystko bardziej rozproszone.

Jeśli szukasz szerokiej, ładnej plaży, to jak dla mnie nie ma konkurencji dla Świnoujścia i Międzyzdrojów.

Jeśli lubisz historię czy ciekawostki, to warto odwiedzić świnoujskie forty, latarnie morskie w Świnoujściu i Niechorzu. Możesz też przejechać się retrokolejką wąskotorową Niechorze-Rewal-Trzęsacz-Gryfice. Ruiny w Trzęsaczu to w zasadzie południowa ściana kościoła chyląca się ku zabetonowanemu klifowi nabrzeża.

Jeśli szukasz aktywnego wypoczynku, to masz do wyboru pole golfowe pomiędzy Międzyzdrojami i Międzywodziem, jazdę konną w Trzęsaczu, klify dla lotniarzy też w Trzęsaczu, spacery z żubrem w Wolińskim Parku Narodowym (Międzyzdroje) i quady w co drugiej miejscowości. Wzdłuż wybrzeża jest też droga rowerowa.

Każdy lubi co innego i trudno tak doradzić. Ja zdecydowanie lubię Świnoujście, w przeciwieństwie do Lexy'ego, ale ja tamnie mieszkałem. Zapomniałem jeszcze o przyjemnej Ustce, ale to już na wschód od Koszalina.

Tooommeeek
Kontakt:

Post autor: Tooommeeek » 28 maja 2015, 21:44

Bo Warszawa...! pisze: Czemu interesuje Ciê tylko zachodnia cze¶c wybrzeza Tomek?
Bo mam podwozke za free w tamta czesc :mrgreen:
Dzieki za odpowiedzi :-)

ODPOWIEDZ