Języki obce

Dyskusje o wszystkim i o niczym, gry, zabawy itp.

Moderator: Mods

ODPOWIEDZ
Madrisso
Kontakt:

Języki obce

Post autor: Madrisso » 28 paź 2015, 22:19

Hesus odpowiedział mi o wymowie Angers po francusku, więc zakładam temat.
Umiecie jakieś języki poza angielskim?

Zaczynając od francuskiego to nie ogarniam jego wymowy. Montpellier = "Mąpelie" co jest jeszcze zrozumiałe, ale skąd Francuzi w Giungamp znaleźli "Gęgą" to tylko oni wiedzą.
W hiszpańskim i niemieckim są jakoś ustalone zasady, które nie są jakieś trudne. Łatwo je ogarnąć, tym bardziej hiszpańskie, które są bardzo przyjemne do wymawiania. Z francuskim to jest prawdziwa mordęga.

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Re: Języki obce

Post autor: Bo Warszawa...! » 28 paź 2015, 23:00

Madrisso pisze: Umiecie jakieś języki poza angielskim?
No, ja jeszcze polski, ale tylko trochę.

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 29 paź 2015, 00:42

Pytanie powinno brzmiec
znacie jeszcze jakies jezyki poza polskim :lol:

Ja nigdy nie powiem, ze znam jakis jezyk obcy. Zalezy co dla kogo znaczy "znasz jezyk".. OK mowisz "znam jezyk francuski" - o pogodzie mozesz pogadac, zalatwic jakies podstawowe rzeczy we Francji a np. o polityce i podboju kosmosu nie pogadasz, bo zwyczajnie brakuje slownictwa :P Wiec chyba jednak nie znasz jezyka.

Awatar użytkownika
hesus
Kontakt:

Post autor: hesus » 29 paź 2015, 09:21

Ja znam angielski, troche niemieckiego i troche francuskiego :-D

A co do francuskich Gęgą czy Bordo itp to jest tak samo jak Peżo czy Reno, większość liter jest nieme. Zawsze się zastanawiałem po co oni je piszą, skoro ich nie wymawiają :mrgreen:

wojnest_drugi
Kontakt:

Post autor: wojnest_drugi » 29 paź 2015, 14:01

Bo Warszawa...! pisze:
Madrisso pisze: Umiecie jakieś języki poza angielskim?
No, ja jeszcze polski, ale tylko trochę.
:mrgreen:

Ja dodatkowo podstawy klingońskiego.
Ja wir schwören Stein und Bein auf die Elf vom Niederrhein, Borussia unser Dream-Team, denn Du bist unser Verein!

Awatar użytkownika
RickenZMazowsza
Kontakt:

Post autor: RickenZMazowsza » 29 paź 2015, 14:24

wojnest_drugi pisze:Ja dodatkowo podstawy klingońskiego.
Ja mówię trochę po amitrajsku i kireneńsku. O ile kireneński jakoś mi idzie w mowie i piśmie, to z amitrajskim radzę sobie gorzej. Rozumiem co się do mnie mówi, ale mam problemy z wymową.

;-) ;-) ;-) ;-)
Żółto-czarny. Od zawsze na zawsze!

http://e-wegrow.pl/

Awatar użytkownika
Bastuś
Kontakt:

Post autor: Bastuś » 29 paź 2015, 21:32

Możecie mi nie wierzyć, ale za czasów szkoły sredniej chcieliśmy z kumplem nauczyć się japońskiego. Ja odpuściłem po pierwszej lekcji, ale kolega ciągnął to koło roku i trochę tam rozumiał.

A ogólnie to trochę angielskiego, niemieckiego i ruskiego:-)

pyłek9988
Kontakt:

Post autor: pyłek9988 » 15 kwie 2019, 15:38

Temat widzę już stary, ale języki to ważna rzecz także napiszę.
Ja znam angielski (ze szkoły), niemiecki i włoski - musiałem się nauczyć, bo tam pracowałem, francuski- mam żonę z Francji, która poznałem jak pracowałem we Włoszech i zagadałem do niej po angielsku :)
Jeśli ktoś dalej zastanawia się czy warto znać języki obce to odpowiadam- TAK :)

Awatar użytkownika
liting101
Kontakt:

Post autor: liting101 » 14 maja 2019, 11:59

Języki zawsze warto znać, bo inaczej ciężko jest się dogadać poza granicami naszego kraju. Im więcej języków znamy, tym łatwiej jest pojechać gdziekolwiek za granicę.
Jedz mniej, bramy raju są wąskie.
Przeczytaj opinie o agencjach opiekuńczych na Opiekunki24.pl i wybierz najlepszą firmę dla siebie.

bono
Kontakt:

Post autor: bono » 26 maja 2019, 13:49

Mega ważne jest w tych czasach, żeby umieć różne języki, to daje mega dużo możliwości na prace.

Awatar użytkownika
butervirty01
Kontakt:

Post autor: butervirty01 » 12 cze 2019, 13:38

Najważniejsze jest, żeby znać przynajmniej angielski. Chociaż chyba chińskim się najwięcej osób posługuje :P
Z języków najtrudniej nauczyć się wspólnego języka.
Zapisz się na kurs - niemiecki dla opiekunek osób starszych

Alex-Kowalski
Kontakt:

Post autor: Alex-Kowalski » 01 lip 2019, 15:41

no tak w chinach jest największa populacja więc może tak być że najwięcej ludzi jest mówiących w tym języku. Ale chyba najbardziej opłaca się uczyć angielskiego.

Awatar użytkownika
Piotrek3201
Kontakt:

Post autor: Piotrek3201 » 01 lip 2019, 20:19

Co z tego, że dla największej ilości osób chiński jest językiem ojczystym, skoro poza Chinami język ten jest praktycznie nieprzydatny? W dzisiejszych czasach lingua franca to angielski i wątpię, żeby to się zmieniło. Co wcale nie znaczy, że nie powinniśmy się uczyć innych języków, wręcz przeciwnie.

Ja na przykład bardzo lubię języki obce i nauka jest dla mnie przyjemnością :-D

Awatar użytkownika
kręconowłossa
Kontakt:

Post autor: kręconowłossa » 03 lip 2019, 15:40

nie zgodze się że chiński jest nieprzydatny - może na naszym kontynencie, ale w azji się przydaje ;)
słońce się chyli
podświet­lo­ne korony
aż czas przystanął
Poświęcam ostatnio dużo uwagi poszukiwaniom wysokiej jakosci ubranek dla małej dziewczynki

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 03 lip 2019, 16:12

W stopniu nieco lepszym niż komunikatywny chciałbym nauczyć się niemieckiego, angielskiego i hiszpańskiego, ale wiem że nie nastąpi to szybciej jak za 10 lat :D

Awatar użytkownika
Piotrek3201
Kontakt:

Post autor: Piotrek3201 » 03 lip 2019, 16:58

Jak ktoś chciałby poznać inne języki, a zna w dobrym stopniu angielski i ma trochę czasu, to polecam Duolingo. Możemy używać aplikacji na telefon, albo robić wszystko w oknie przeglądarki. Wiadomo, że aby w dobrym stopniu poznać jakiś język trzeba poświęcić więcej wysiłku, przede wszystkim trzeba rozmawiać w obcym języku. Jednak jeżeli traktuje się to całkiem poważnie, to samemu spokojnie można dojść do poziomu A2/B1, co jest niezłą bazą pod przyszłą naukę.

Jeśli chodzi o mnie, jak dotąd ukończyłem w tej aplikacji kursy rosyjskiego, hiszpańskiego, włoskiego i ukraińskiego. Wcale nie poświęcałem na to dużo energii, zazwyczaj kilkunastominutowe sesje przed snem z założeniem "jak coś z tego wyniosę to fajnie, jak nie to w sumie nic nie szkodzi". No i pozwoliło mi się to zaznajomić z podstawami tych języków, nawet jestem w stanie przeczytać proste teksty, więc chyba nie jest tak źle :->

Teraz z ciekawości zacząłem robić arabski, ale jednak na język spoza rodziny indoeuropejskiej trzeba poświęcić o wiele więcej wysiłku, więc prawdopodobnie po poznaniu całego alfabetu (te szlaczki wcale nie są takie trudne jak się wydaje!) dam sobie spokój xD

Awatar użytkownika
requithe2
Kontakt:

Post autor: requithe2 » 18 lip 2019, 15:50

Duolingo jest faktycznie platformą godną polecenia.
Ja się z tą platformą zagłębiam w język Japoński
Błyskotliwość myśli i szybkość skojarzeń w brunatnym napoju się budzi.
Delegowanie pracowników do pracy za granicę

Awatar użytkownika
Mandolina16
Kontakt:

Post autor: Mandolina16 » 25 lip 2019, 15:28

Mnie w ogóle bardzo ciężko przychodzi nauka języków :( I najgorsze jest to, że nie wiem jak to zmienić.
Zobacz ile radości dają wygodne kołdry puchowe :)

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 25 lip 2019, 21:33

Mandolina16 pisze:
25 lip 2019, 15:28
Mnie w ogóle bardzo ciężko przychodzi nauka języków :( I najgorsze jest to, że nie wiem jak to zmienić.
Samozaparcie i dyscyplina ;) Ja pokończyłem parę kursów Niemieckiego (oczywiście podstawy A1 i A2) niestety później przestałem chodzić na kurs i dużo rzeczy zapomniałem tym bardziej jak się nie posługuje tym językiem na co dzień tylko wkuwa suchą wiedzę i teorię to ciężej wchodzi i szybciej się zapomina dlatego trzeba sobie utrwalać na bieżąco. Ja znowu dostałem motywacji także chcę wrócić na kurs a póki co korzystam z jakiś darmowych platform szkoleniowych i....youtube :-)
"Nie trać czasu na wyjaśnienia. Ludzie i tak słyszą to, co chcą słyszeć..."

Zuruck in der Konigsklasse!!
"Immer ein Borusse" - Nuri Sahin

zieleninka
Kontakt:

Post autor: zieleninka » 03 wrz 2019, 15:31

ja na tej zasadzie znałem niemiecki i to dość dobrze, do B2 spokojnie, ale od lat nie używam i dziś to już moge się tylko przedstawić

ODPOWIEDZ