Ekstraklasa

Moderator: Mods

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomi
Kontakt:

Ekstraklasa

Post autor: Tomi » 27 cze 2007, 15:54

Czyli to co sie dzieje na naszych boiskach
Ostatnio zmieniony 08 lis 2008, 11:17 przez Tomi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
krysti24
Kontakt:

Post autor: krysti24 » 02 lip 2007, 11:03

Mnie osobiście bardzo ciekawi postawa jaką zaprezentuje Górnik Zabrze w nowym sezonie , po przyjściu sponsora ( Allianz ) Górnik się wzmacnia i to nie byle kim ... Według mnie środek tabeli a nawet coś więcej jest jak najbardziej w ich zasięgu , w tym sezonie nie bedą się już bronić przed spadkiem .

Awatar użytkownika
Tomi
Kontakt:

Post autor: Tomi » 02 lip 2007, 21:54

Budżety na ten sezon, nie najgorsze :), coś sie dzieje

2006/07 2007/08
Zagłębie Lubin 17,5 27,5
BOT GKS Bełchatów 8 40
Legia Warszawa 24 25
Cracovia Kraków 11 15
Groclin Dyskobolia Grodzisk 23 26
Lech Poznań 14 27
Kolporter Korona Kielce 15 18
Wisła Kraków 25 30
ŁKS Łódź 4 4
Odra Wodzisław 6 8
Arka Gdynia 9 -
Widzew Łódź 7 15
Górnik Łęczna 10 -
Górnik Zabrze 5 15
Wisła Płock 8 -
Pogoń Szczecin 4 -
Ruch Chorzów 10
Jagiellonia Białystok 9
Polonia Bytom 4
Zagłębie Sosnowiec 7
- 191,5 280,5

Zagłębie Lubin wypożyczyło na rok z Benfiki Lizbona reprezentanta Portugalii U-21 Tiago Gomesa
Obrazek

Kaczorlaziale
Kontakt:

Post autor: Kaczorlaziale » 03 lip 2007, 00:20

nic się nie dzieje dalej jesteśmy 3 światem w europejskich ligach...żeby Ballack czy Szewa zarabiali tygodniowo mniej więcej tyle kasy co roczny budżet Polonii Bytom.....śmiech na sali

Awatar użytkownika
Rumcajs
Admin
Kontakt:

Post autor: Rumcajs » 03 lip 2007, 11:08

Ale skąd Bełchatów tyle kasy ma?!

Awatar użytkownika
lukasz751
Kontakt:

Post autor: lukasz751 » 03 lip 2007, 11:58

Tyle kasy ma dac jej sponsor BOT. Ma ponoc zwiekszyc budzet z powodu ze GKS ma wystepowac w Pucharze Uefa. Kiedys czytalem o tym w Metro <LOL>

Awatar użytkownika
Tomi
Kontakt:

Post autor: Tomi » 04 lip 2007, 01:21

W Bełchatowie jest największa odkrywkowa kopalnia w europie, więc kasa jest :)
Obrazek

Awatar użytkownika
lukasz751
Kontakt:

Post autor: lukasz751 » 04 lip 2007, 12:45

Wiadomo. Dobrze ze ta kasa jest choc czesciowa dla sportu i mamy taki klub jak GKS Belchatow. Taki fakt cieszy.

Awatar użytkownika
.Giv
Kontakt:

Post autor: .Giv » 05 lip 2007, 14:01

krysti24 pisze:Mnie osobiście bardzo ciekawi postawa jaką zaprezentuje Górnik Zabrze w nowym sezonie , po przyjściu sponsora ( Allianz ) Górnik się wzmacnia i to nie byle kim ... Według mnie środek tabeli a nawet coś więcej jest jak najbardziej w ich zasięgu , w tym sezonie nie bedą się już bronić przed spadkiem .
No a jak ... Zabrze wymiata pod każdym względem... Maja się teraz zwiększyć ceny biletów to zobaczymy kto jets prawdziwym kibicem ... Ja mam zamiar w tym sezonie zaliczyć pare wyjazdów ...

Awatar użytkownika
Rumcajs
Admin
Kontakt:

Post autor: Rumcajs » 05 lip 2007, 15:00

givdaf pisze:No a jak ... Zabrze wymiata pod każdym względem... Maja się teraz zwiększyć ceny biletów to zobaczymy kto jets prawdziwym kibicem ... Ja mam zamiar w tym sezonie zaliczyć pare wyjazdów ...
Mimo, że jestem kibicem Lecha, szanuje Górnika, za to co zrobił dla polskiej piłki, 14 - krotny Mistrz Polski, to nie byle co , życzę im jak najlepiej...

Awatar użytkownika
.Giv
Kontakt:

Post autor: .Giv » 05 lip 2007, 17:20

Mówiło sie cos o sztaniem Górnika z Lechem .. ale chyba sie to na niczym nie skończyło ... co ?

Awatar użytkownika
Zesik
Kontakt:

Post autor: Zesik » 28 lip 2007, 16:21

jesli chodzi o mnie to po Borussi Dortmund 2 druzyna ktorej kibicuje jest Legia Warszawa no ale mimo to szanuje takie kluby jak Lech (ze wzgledu na kibicow w Polsce), Korone Kielce (ze wzgledu na bezpieczenstwo na stadionie) no i Ruch Chorzow oraz Gornik Zabrze (obie ze wzgledu na osiagniecia w Polsce). Ale jakos nie moge pogodzic sie z faktem,ze Zaglebie Lubin i Widzew graja w 1 lidze :| powinni juz dawno temu zostac zdegradowani do conajmniej 3 ligi.. no ale jak widac sa rowni i rowniejsi.. Hmm ale trzeba przyznac,ze ten sezon zapowiada sie ciekawie :D Wisla dokonala paru wzmocnien znaczacych no i co ciekawsze wg mnie to Belchatow nie pozbyl sie najwazniejszych pilkarzy a oprocz tego jeszcze wzmocnil sklad paroma ciekawymi pilkarzami.. normalnie sezony pilkarskie sie zaczynaja czyli humor od razu lepszy beda meeeczyki :D

Awatar użytkownika
Rumcajs
Admin
Kontakt:

Post autor: Rumcajs » 28 lip 2007, 19:01

Moja tabela na koniec sezonu:

1. Lech
2. Wisła
3. Zagłębie
4. Bełchatów
5. Korona
6. Legia
7. Dyskobolia
8. Cracovia
9. Górnik Zabrze
10.Odra
11. Ruch
12. Widzew
13. Jagiellonia
14. Zagłębie Sosnowiec
15. ŁKS - Szkoda :(
16. Polonia Bytom

Tgon
Kontakt:

Post autor: Tgon » 28 lip 2007, 20:59

Nasza OE już ruszyła. Wg mnie bardzo dobrze spisał się beniaminek-Ruch Chorzów o którego byt w Ekstraklasie jeszcze kilka dni był bardzo niepewny. Jednak zwyciężyli ze zdobywcą Pucharu Polski i PE -Groclinem 4-1. W innych dotychczas rozegranych spotkaniach obyło się bez niespodzianek. Wg mnie czołowe miejsca na koniec sezonu zajmą: Korona, Zagłębie Lubin, GKS BOT, Legia oraz Wisła (kolejnośc przypadkowa)natomiast kandydatami do spadku są Polonia Bytom, Zagłębie Sosnowiec oraz Jagiellonia i Widzew.

Awatar użytkownika
Zesik
Kontakt:

Post autor: Zesik » 28 lip 2007, 23:30

hehe Rumcajs moim zdaniem Lech NAJWYZEJ zajmie 3 miejsce :) jesli dobrze pojdzie ;) kibice to nie wszystko :) Legia moim zdaniem bedzie wyzej od nich;)

Awatar użytkownika
Rumcajs
Admin
Kontakt:

Post autor: Rumcajs » 29 lip 2007, 12:10

Każdy ma swoje zdanie. Legia jest w budowie, odeszli tacy piłkarze jak Włodarczyk czy Surma i wg mnie Legia jest słabsza niż w poprzednim sezonie i nie mówię tego dlatego, że jestem z Poznania.

Awatar użytkownika
lukasz751
Kontakt:

Post autor: lukasz751 » 29 lip 2007, 17:57

Rumcajs pisze:Każdy ma swoje zdanie. Legia jest w budowie, odeszli tacy piłkarze jak Włodarczyk czy Surma i wg mnie Legia jest słabsza niż w poprzednim sezonie i nie mówię tego dlatego, że jestem z Poznania.
Popieram ta opinie. Odeszli tacy zawodnicy ktorzy poniekad najwiecej robili dla Legi w poprzednim sezonie. Dziwi Mnie to że klub pozbyl sie tych zawodnikow. Wiadomo Legia poprzedni sezon nie zaliczy do udanych.

Awatar użytkownika
Kiulik
Kontakt:

Post autor: Kiulik » 29 lip 2007, 18:33

Rumcajs pisze:Legia jest w budowie, odeszli tacy piłkarze jak Włodarczyk czy Surma i wg mnie Legia jest słabsza niż w poprzednim sezonie i nie mówię tego dlatego, że jestem z Poznania.
Odeszli piłkarze zupełnie bezproduktywni, więc nie powinno to zaważyć na dyspozycji całego zespołu.
Problemem nie jest odejście tych zawodników (ba, to sukces, że jeszcze za nich zapłacono), a raczej liczba przetasowań w pierwszym składzie, w związku z którymi zgranie, przynajmniej na początku, nie będzie takie, jakie winno być.

Legia sprowadziła, wbrew powszechnej opinii, zawodników, jak na polską ligę, bardzo dobrych. Giza to absolutna polska czołówka na pozycji środkowego pomocnika. Chinyama i Grosicki to młodzi, perspektywiczni zawodnicy, a posiadający już doświadczenie na poziomie ekstraklasy. Sprowadzenie Wawrzyniaka, Astiza i Augustyna da spokój w linii defensywnej. Poza tym trzeba jeszcze pamiętać o Ekwueme i Skabie. ;)

Jak widać transfery to zdecydowanie mocna strona Legii przed rundą jesienną. Zarobiono sporo pieniędzy, kupiono przy tym kilku przyzwoitych piłkarzy.

Awatar użytkownika
Zesik
Kontakt:

Post autor: Zesik » 29 lip 2007, 20:05

no ja ogladalem KAZDY mecz Legii w tamtym sezonie i uwierzcie mi,ze odejscie Wlodarczyka i Surmy da wiecej dobrego Legii niz zatrzymanie ich w druzynie ;) odeszli Wlodarczyk, Surma, Hugo, Dick (ta 4 to tylko psula gre Legii przez caly sezon..gdyby nie oni na bank byloby mistrzostwo..) jedynie szkoda Bronowickiego i Fabianskiego.. no ale kupiono Skabe ktory bronil naprawde dobrze w tamtym sezonie..Grosicki jako jeden z nielicznych tez cos pokazywal w Pogoni, ja jednak najbardziej ciesze sie z przybycia Gizy i Chinyamy :) chlopak jesli poprawi skutecznosc to bedzie krolem strzelcow :) bo baaardzo latwo dochodzi do sytuacji sam na sam..trzeba tylko popracowac nad skutecznoscia :) ale pod koniec tamtego sezonu widac bylo,ze juz sie rozkrecil :] Trzeba przyznac,ze Legia sprzedala podstawowych pilkarzy swojego skladu a kupila pilkarzy nie za taka duza kwote..moim zdaniem jak sie tylko ze soba zgraja to bedzie bardzo pozytywnie :) jedynie nie jestem na razie przekonany do Astiza bo sporo bledow robi ale miejmy nadzieje,ze sie zgra z Choto i bedzie dobrze :) ja jestem szczesliwy jak nigdy,ze pozbyto sie Wlodarczyka i Surmy (przez nich rozwalilem dwa razy pilot od telewizoru w sezonie :-/ :-/ ) wg Ci dwaj pilkarzy razem z Dickiem i Juniorem wiecej robili zlego dla druzyny niz dobrego :)
hmm jesli chodzi o inne zespoly to bardzo podoba mi sie to co robia w Belchatowie..nie pozbywaja sie najlepszych a dokupuja rownie dobrych perspektywicznych pilkarzy :)
hmm Lech pozyskal Dolhe co wg mnie rowniez jest wzmocnieniem bo wiele razy ratowal punkty wisle
Korona Kielce pozyskala walecznych, twardo grajacych pilkarzy a tego im brakowalo w koncowce sezonu..
Wisla Krakow pozyskala "gwiazdy Polskiej Ligi" ktore musza udowodnic,ze ich kariera to nie przypadek wiec tam rowniez sie zapowiada ciekawie :]
Gornik Zabrze postawil na doswiadczenie no i Hajto pewnie sporo dobrego wniesie do obrony :]
ogolnie mowiac sezon bedzie ciekawy :)

Awatar użytkownika
Zesik
Kontakt:

Post autor: Zesik » 05 sie 2007, 14:15

hoho dzis 14 tysiecy w Zabrzu na meczu Gornik-Legia bedzie :] ja to jak zawsze jestem calym sercem za Legia mimo,ze mieszkam w Gliwicach no ale cieezko bedzie :/ to sie nazywa klasyk :D

ODPOWIEDZ