Primera Division

Moderator: Mods

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 26 maja 2016, 21:28

Wprawdzie to tylko AS, ale...
http://www.realmadryt.pl/index.php?co=a ... 943&kom=ok
<333333333333333333
I obecnie jestem na nie, bo Zidane zasługuje na szansę, ale za kilka lat musi do nas przyjść. Po prostu musi.

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 30 maja 2016, 23:42

Monchi miał zakomunikować Sevilli, że po sezonie odchodzi. Dawać go do Madrytu w trybie now. Jarałbym się niesamowicie.

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 18 cze 2016, 21:34

Osasuna ostatnim beniaminkiem w przyszłym sezonie Primera Division. Znowu nas czeka wyjazd na to wypizdowo na El Sadar, gdzie na 110% stracimy punkty. Znowu nas czeka oglądanie tego bydła w La Lidze. Znowu nas czeka oglądanie tego okropnego boiska w najlepszej lidze świata. Już się doczekać nie mogę.
Dobrze, że to Alaves awansowało przynajmniej.

Awatar użytkownika
Maczuga
Kontakt:

Post autor: Maczuga » 19 cze 2016, 00:09

Pierwszy raz w życiu oglądałem 2 ligę hiszpańską i nawet nie było nudne. Merino średniawka ale może coś z niego będzie.

Awatar użytkownika
Pingas
Kontakt:

Post autor: Pingas » 23 cze 2016, 22:16

Morata przechodzi do Realu... Co o tym myślisz Madrisso, po to by go sprzedać drożej, czy na rezerwowy atak?

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 23 cze 2016, 23:38

Ciężko mi przewidzieć co stanie się z Alvaro. Tym samym ciężko przewidzieć co planuje Zizou. Z jednej strony logiczne wydaje się być sprzedanie Moraty do Anglii, wyjdziemy na tym do przodu na bardzo duży plus co może pokryć transfer lewego obrońcy i defensywnego pomocnika. Nie żebyśmy byli jakimiś biedakami, ale to zawsze więcej hajsu w kasie. Z drugiej strony Zidane i Perez mogą chcieć zostawić Alvaro w klubie. Najważniejsze pytanie to czy Hiszpan zgodzi się być zmiennikiem Karima czy jednak ma nieco wyższe ambicje.
Ja osobiście wolałbym sprzedać Moratę, bo da to nam niezły zastrzyk gotówki i starczyłoby wtedy na transfer defensywnego pomocnika oraz lewego obrońcy. Zakup zmiennika dla Benzemy też nie byłby jakiś trudny, pierwszy do głowy przychodzi mi Lucas Perez, drugi Kevin Gameiro. Opcji jest wiele. Wystarczy tylko odrzucić myślenie, że półśrodki jak Mayoral czy Mariano (napastnicy Castilli) wystarczą i po problemie. Jakby to ode mnie zależało to obsada dziewiątki w przyszłym sezonie wyglądałaby tak: Benzema/Lucas Perez.
Dodam tylko, że agent Moraty potwierdził wczoraj, że są oferty od "najlepszych" klubów z Anglii, coś na rzeczy jest, a wszystko leży w rękach Zizou.

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 24 cze 2016, 12:15

Szczerze? Nie sądzę, żeby ktokolwiek skusił się na Moratę. Cena, jakiej oczekuje Perez (~70 milionów) jest kompletnie nieadekwatna do umiejętności Hiszpana. Jednocześnie angielskie kluby wcale nie mają jakichś kłopotów z atakiem, a do wzięcia jest wielu graczy a) ciekawszych/lepszych b) tańszych. Higuain, Lukaku, Lacazette, Batshuayi, Ibrahimovic.

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 24 cze 2016, 14:11

Ja to wiem i ty to wiesz, ale obaj też mamy świadomość, że angielscy prezesi to niezrównoważeni psychicznie ludzie. W Anglii jakiś paź z drugiej ligi kosztuje 20 mln, w Hiszpanii jeden z najlepszych zawodników poprzedniego sezonu Segundy idzie do Celty Vigo za 3 mln. Znajdź różnicę. Angole kochają przepłacać.

Awatar użytkownika
hesus
Kontakt:

Post autor: hesus » 01 lip 2016, 23:21

Madryl jak twoje oczekiwania co do półfinału ;) Koledzy się spotkają

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 01 lip 2016, 23:41

Mam go w głębokim poważaniu, ponieważ kibicuję i tak Włochom. ;-)
Co do meczu to dla mnie bez większego znaczenia po odpadnięciu Polaków, ale ja już trzeba to będę za Walią. ;-)

Co do transferów to możemy kupować. Będzie się działo coś czuję.

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 13 lip 2016, 17:52

Za około 5 tygodni rozpoczynamy Primerę, czas najwyższy, bo już mi się zaczyna nudzić.
W piątek poznamy terminarz, jutro zaś prezentacja strojów Realu, choć już wiadomo, że kolorem przewodnim będzie fiolet co mnie osobiście bardzo cieszy. Pierwszy komplet będzie połączeniem niebieskiego co jest dość dziwne, bo nawet w Hiszpanii spodziewano się, że paski będą właśnie fioletowe. Drugi komplet to klasyczny fiolet, choć jest IMO zbyt jasny. Trzeci komplet wygląda, hmm.. dziwnie? Chyba najwłaściwsze słowo, bo takiego cudacznego projektu u nas dawno nie widziałem. Kółka mają symbolizować Cibeles, czyli miejsca gdzie Real prezentuje kibicom zdobyte puchary. Bramkarska koszulka będzie jasnoniebieska, nie mam foty, ale wygląda w porządku.

Obrazek
Trenerzy przyszłego sezonu La Ligi.
Więcej na opisanie każdego z osobna przyjdzie jeszcze pora, bo zapowiedź sezonu raczej napiszę, ale w skrócie. Alaves zatrudniło nowego trenera, gdyż stwierdzili, że stary nie zapewni im odpowiedniej jakości w najwyższej lidze. Oby się na tym nie przejechali, bo to własnie im z trójki beniaminków będę najmocniej kibicował. Gaizka Garitano to ten sam Pan, który wprowadził Eibar do lity. Teraz przed nim przygoda z Depor. Espanyol w końcu powinien być poważnym klubem. Solidne transfery plus doświadczony trener. Flores to ten sam, który wygrał LE z Atletico i utrzymał Watford w Premier League. Paco Jemez, czyli spadkowicz z Rayo obejmuje Granadę. Trenerem jest mimo wszystko dobrym i myślę, że niestety utrzyma tych nieudaczników w Primerze. Setien z Las Palmas i Eusebio Sacristan z RSSS to już znajome mordy, choć to ich pierwsze pełne sezony w tych klubach. Myślę, że obaj poradzą sobie dobrze w tym sezonie. Co innego Pako Ayestaran z Valencii, który jest dla mnie totalną niewiadomą. Osobiście postawiłbym na Pellegriniego, ale to wybór Lima. Do największych zmian doszło w Maladze i przede wszystkim w Sevilli. W klubie z Rosaledy Javiego Gracię zastąpił Juande Ramos. Nie jestem przekonany, transfery robią fajne, ale wydaje mi się, że z tym trenerem może im być ciężko w walce o puchary. z Gracią takie szanse mieli. Javi powędrował do Rubinu Kazań. Szkoda. No i Sevilla na koniec. Wielki Unai Emery w końcu dostanie klub z TOPu, jego podróż pt. "Praca na Bernabeu" rozpoczyna się na dobre, pierwszy przystanek to PSG, mam nadzieję, że jedyny i za kilka lat widzimy się na Santiago. Zastąpi go Jorge Sampaoli. Pan, który poza Amerykę Południową się nigdy nie wychylał, ale ja już tam dostawał robotę to radził sobie i to jak. Copa America, Copa Sudamericana, mistrzostwa Chile. Jeżeli potwierdzi klasę to Sevilla jest mocnym kandydatem do TOP4.

W piątek jak będzie terminarz to coś napiszę.

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 15 lip 2016, 23:37

Poznaliśmy terminarz
Obrazek
Wrzucam tylko dla Realu. Na początek Anoeta [*], potem względny spokój, choć Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich to nie będzie łatwy rywal, mimo tego zakładam, że do 6 kolejki te 16 pkt powinniśmy mieć. Od 7 do 11 kolejki spokój, a już w 12 Derby Madrytu. Potem Gijon i w 14 Gran Derbi. 16 i 18 kolejka to wyjazdy odpowiednio na Mestalla i Pizjuan.
Jesień będzie cholernie ciężka, w dodatku dochodzą KMŚ.
Gran Derbi bardzo późno, ostatni raz było w grudniu w sezonie 11/12, tego samego dnia, 3 lub 4. Tym razem nie ma wymówek. Musimy zdobyć mistrzostwo. Wypadałoby też obronić LM, choć cholernie boję się Bayernu i PSG. Jak będzie liga będzie dobrze, Puchar Króla mnie nie interesuje.

Awatar użytkownika
HokkeistaTV
Kontakt:

Post autor: HokkeistaTV » 16 lip 2016, 12:07

Real LM w tym sezonie nie obroni, co do tego jestem święcie przekonany patrząc na końcową rozpiskę.
Obrazek

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 22 lip 2016, 00:56

Andre Gomes wciskany na siłę w ostatnich dniach do Realu oficjalnie w Barcelonie. :lol: O jak śmiechłem.
Nastawiłem się na ten transfer i na szczęście Barca wyłożyła pomocną dłoń. Andre to fajny zawodnik, ale nam niepotrzebny.
Cena to 55 mln.
Kolejny głośny transfer uciekł Perezowi. Pogba pewnie w MU, Gomes pewny w Barcelonie. To co? Alaba?

Awatar użytkownika
HokkeistaTV
Kontakt:

Post autor: HokkeistaTV » 22 lip 2016, 01:55

Alaba z tego co kojarzę ostatnio przedłużył kontrakt, zresztą cicho w mediach o nim więc raczej odpada.
Szczerze, ten Andre Gomes to straszny noname, nic wielkiego nie pokazał żeby dawać za niego tak wielkie pieniądze ale kogoś w końcu Barca musiała kupić :D
Obrazek

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 06 sie 2016, 14:00

Wasz stary dobry znajomy Kevin Prince Boateng w Las Palmas, dziwny transfer. Myślałem, że on już z poważna piłką ma tyle wspólnego co Atletico z wygranym finałem Ligi Mistrzów. IMO i tak nie będzie grał w pierwszym składzie, bo Viera wydaje się być nie do wygryzienia, dziwi mnie wybór właśnie tego zawodnika.
Niby Isco wystawiony na sprzedaż. Tylo wg. ASa, więc IMO i tak zostanie, ale Hiszpan jest już u nas trzy lata i stoi w miejscu. Dodatkowo w kadrze zostaje Asensio i szczerze to wolę dawać minuty Marco niż Isco.

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 11 sie 2016, 00:55

Kuźwa, Marcelino odchodzi z Villarreal. Po południu na pół roku wypadł im Soldado, a teraz to... Oby wybrali właściwego trenera, bo jak czytam plotki o tym nieudaczniku Mancinim to mnie coś skręca. Trzymam kciuki za powrót Pellegriniego.

Awatar użytkownika
hesus
Kontakt:

Post autor: hesus » 11 sie 2016, 12:26

To daje jakiś większy % szans na awans dla Monaco :)

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 13 sie 2016, 11:45

Oczywista sprawa. Marcelino to świetny fachowiec, przed sezonem najlepszy hiszpański trener w lidze po odejściu Emery'ego, a tak...
Jego następcą nie będzie niestety Pellegrini, a Fran Escriba. Ten sam Escriba, którego mocno cenię za Elche i już trochę mnie za Getafe, z którego został zwolniony w zeszłym sezonie. Trenerem jest dobrym, ale czy to wystarczy na ambicje Villarreal? Nie wiem, oby podołał, bo byłem mocno zajarany występem ŻŁP w LM, a żeby przypadkiem nie skończyło się na eliminacjach.

Zapowiedź sezonu Primery niebawem, format podobny do tego sprzed roku z lekkimi zmianami. Póki co mam 6 zespołów rozpisanych, powoli się pisze. :P

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 16 sie 2016, 17:29

[center]Obrazek[/center]
Za kilka dnui rozpoczynamy zmagania najlepszej ligi świata, w końcu. W Anglii doszli do wniosku, że nie wystarczą im tylko przepłaceni piłkarze i postanowili pomieścić u siebie najgłośniejsze trenerskie nazwiska, wyjątkiem jest Carlo Ancelotti. Mourinho, Conte, Klopp, Guardiola - ich wszystkich łączy wspólna liga, tymczasem w Hiszpanii jedynie Diego Simeone ma już wyrobioną markę w Europie, Real z niedoświadczonym Zidanem, Barcelona z Luisem Enrique, którego ciężko podciągnąć ku elicie trenerskiej. W dodatku z ligą pożegnał się Unai Emery, który przeniósł się do Paryża oraz Javi Gracia, który z niewiadomych powodów wybrał pracę w Rubinie Kazań. Liga hiszpańska bez większych transferowych nazwisk, największe kluby postawiły na stabilizację, jakie będzie miało to przeniesienie na LM? Zobaczymy, bo teraz dla trzech najlepszych klubów świata wyrasta groźny konkurent - Bayern Monachium Carlo Ancelottiego. Liga zmienia też sponsora tytularnego, już nie BBVA a Santander.
W tym roku nie będzie większych zmian w przedstawieniu drużyn, herb, krótki opis drużyny, trener, gwiazda, talent, skład, typ na sezon, ocena zespołu oraz (tutaj mała zmiana) po jednym plusie i minusie zespołu, nie tak jak rok temu po dwa. W dodatku zdjęcia będą teraz połączone w całość, żeby strona się tak nie rozjeżdżała. To tyle. Miłego czytania : )

Deportivo Alavés
Obrazek
Opis drużyny: 15 lat temu miał miejsce jeden z najbardziej spektakularnych finałów europejskich pucharów. Alavés przegrało z Liverpoolem 5:4 i wszystko zaczęło się sypać. Klub popadł w długi i po piętnastu latach od tamtego wydarzenia powraca do elity, a 10 od ich ostatniego sezonu w Primera Division. Alavés które wygrało rozgrywki Segundy postanowiło zwolnić trenera Pepe Bordalása, a na jego miejsce zatrudnić Mauricio Pellegrino. Dziwna decyzja i oby nie wpłynęła na nich, bo to właśnie Alavés będzie beniaminkiem, za którego najmocniej będę trzymał kciuki.
Typ: spadek
Ocena: 2/10
Trener: Mauricio Pellegrino, argentyński trener z przeszłością w Valencii nieoczekiwanie dostał pracę w Alavés i roczny kontrakt, ma dziesięć miesięcy na pokazania, że jest godnym następcą Bordalása i zasłuży na przedłużenie umowy. Ja mam wątpliwości, ale z sympatii do tego klubu, życzę Pellegrino powodzenia w walce o utrzymanie.
Gwiazda: Gaizka Toquero, Bask wrócił do domu i pomógł El Glorioso w awansie do Primery. Miał udział przy 14 golu Alaves w zeszłym sezonie (9 goli, 5 asyst) co przy defensywnym futbolu Alaves było niezłym wynikiem. W dodatku dochodzi fakt doświadczenia na hiszpańskich boiskach zdobytego w Athletiku Bilbao, moim zdaniem mimo pozyskania Deyversona z Levante Toquero powinien być wstępnie numerem jeden.
Talent: Theo Hernández, wybrałem młodego Francuza wypożyczonego z Atletico. Ciężko było zdecydować się na kogoś z baskijskiej drużyny, a Theo wydaje się być ciekawym zawodnikiem, który może być w przyszłości ważnym ogniwem Rojiblancos.
Obrazek
Plus: ofensywa, Gaizka Toquero, Ibai Gómez, Deyverson czy Christian Santos to ciekawe nazwiska, które powinny zdobyć niezłą ilość bramek. Najbardziej ciekawi mnie Gómez, dla którego będzie to ostatnia szansa na odrodzenie.
Minus: przebudowany skład.
Skład:
Obrazek

Athletic Bilbao
Obrazek
Opis drużyny: Athletic ma za sobą bardzo udany rok, bardzo wysoka pozycja w lidze plus udany występ w Lidze Europy, ale i tak najważniejszym wydarzeniem sezonu 15/16 dla Basków było pierwsze od kilkudziesięciu lat trofeum - Superpuchar Hiszpanii. W dodatku w klubie został trener Ernesto Valverde, bez którego ciężko byłoby o tak dobre wynik zespołu z San Mames. W tym roku wiele się nie zmienia, brak nowych twarzy, trzon zespołu będą stanowić ci sami piłkarze co przed rokiem. Tylko jakiś kataklizm zabierze im miejsce w europejskich pucharach.
Typ: 5-7
Ocena: 8/10
Trener: Ernesto Valverde, przedłużył kontrakt tylko o rok, obecny wygasał w czerwcu br. Nie wiem jakie były okoliczności przedłużania tej umowy i czemu tylko o rok, ale Valverde to klasa sama w sobie. Czekam aż dostanie jakiś większy klub do prowadzenia. Według plotek nie tak dawno temu był blisko przejęcia Barcelony.
Gwiazda: Aritz Aduriz, oczywisty wybór. Hiszpan rozegrał świetny sezon czego zwieńczeniem był wyjazd na EURO. 20 bramek mówi samo za siebie i mimo wieku w tym sezonie również może się zbliżyć do tego wyniku.
Talent: I&#241;aki Williams, 22 lata. 1600 minut na boisku. 8 goli, 4 asysty. Pan piłkarz. Dawno w zespole Athletiku, tj. od czasów Muniaina nie było w ofensywie klubu z Baskonii takiego talentu. Iker okazał się być zbyt podatny na kontuzje, żeby zrobić większą karierę, mam nadzieję, że Williams będzie miał więcej szczęścia i za kilka lat będziemy go mogli oglądać w reprezentacji Hiszpanii. Szczerze to miałem go dać jako gwiazdę zespołu, a w roli talentu chciałem umieścić bramkarza - Kepę Arrizabalagę, ale Aduriz jednak bardziej zasłużył. Mimo wszystko Kepa również zasługuje na wyróżnienie.
Obrazek
Plus: stabilizacja, Valverde ma do dyspozycji niezmieniony skład sprzed roku.
Minus: brak zmiennika dla Aduriza, w kadrze brakuje kogoś to w razie kontuzji Aritza wszedłby za niego i wniósł odpowiednią jakość. Sola i Viguera to nie ten kaliber.
Skład:
Obrazek

Atlético Madryt
Obrazek
Opis drużyny: Jak sądzą najzagorzalsi kibice z Katalonii los znów zabrał Atlético Ligę Mistrzów, przykro mi. Teraz Atlético z niewielkimi wzmocnieniami składu rusza po kolejny finał Ligi Mistrzów, który jest jak najbardziej w ich zasięgu, choć tym razem konkurencja będzie znacznie silniejsza. W lidze zapwne będzie po staremu, będą dotrzymywać kroku Barcelonie i Realowi, ale na końcu i tego wszystko popsują przegrywając z jakimś słabeuszem. Ich nowymi nabytkami są Sime Vrsaljko, prawy obrońca z Sassuolo, Nicolas Gaitán, skrzydłowy z Benfiki, który w końcu wyjechał z Portugalii oraz Gameiro, za którego dali blisko 30 mln.
Typ: 3 miejsce
Ocena: 10/10
Trener: Diego Simeone, ciężko o nim wiele pisać, bo każdy go zna. Defensywny futbol i nic więcej, wyniki jednak robi, a na Calderon zapewne musi im to pasować. Nie jest to mój ulubiony typ trenera, ale szacunek za to co zbudował z tym klubem.
Gwiazda: Antoine Griezmann, prosty wybór jak przy Athletiku. Griezmann stał się jednym z najlepszych piłkarzy świata i liderem ofensywnego marazmu Rojiblancos, teraz do pomocy dostaje Gaitana i Gameiro, Atlético teoretycznie powinno być silniejsze z przodu, choć mając w pamięci efekty zeszłorocznego zaciągu jestem nieco ostrożniejszy. O ile Gameiro powinien wypalić o tyle do Gaitána nie jestem do końca przekonany. Sam Griezmann może być jednym z kandydatów do TOP3 Złotej Piłki, na które w pełni zasłużył.
Talent: Saúl &#209;íguez, rajd z Bayernem to majstersztyk w jego wykonaniu. Gdyby del Bosque był nieco inteligentniejszy to zabrałby go na EURO. Szkoda, że zwiał nam ze szkółki, bo byłoby z niego wiele pociechy w przyszłości.
Obrazek
Plus: Kévin Gameiro, w końcu napastnik, który powinien strzelać wiele bramek. Od czasów Costy takiego nie było.
Minus: gen frajerstwa, nic przesadzonego. Coś w tym jest, że w kluczowym momencie zawsze dają ciała. Czy to w zeszłym sezonie z Levante czy w finałach LM.
Skład:
Obrazek

FC Barcelona
Obrazek
Opis drużyny: Będą walczyć o wszystko do końca, to pozostaje w normie, ale w typie daję ich na 2. miejsce. Skoro oni drudzy, a Atleti trzecie to ciekawe kto pierwszy.. W końcu wzmocnili ławkę, ale zaboli ich odejście Daniego Alvesa, na prawej stronie robi się luka i ciężko powiedzieć jak Roberto i Vidal ogarną tę stronę boiska. IMO sezon skończy się wtopą i ew. jakimś Pucharem Króla na pocieszenie. Ligi nie wygrają, Ligi Mistrzów tym bardziej.
Typ: 2 miejsce
Trener: Luis Enrique, nazywany wuefistą (fajna ksywka swoją drogą), pierwszy sezon kapitalny, choć nie zapowiadało się, że będzie tak kolorowo, w drugim przez zniżkę formy odpadli z LM, ale dublet obronili. Swoje osiągnął, jego Barcelonę ogląda mi się lepiej niż Barcelonę Pepa.
Gwiazda: Luis Suárez, tylko on. Messi grał słabiej i osobiście to właśnie Luis najbardziej mi imponował z kadry FCB w zeszłym sezonie. Tytuł króla strzelców mówi sam za siebie. Ciekawi mnie czy znajdzie się w TOP3 ZP, bo moim zdaniem powinien. Zdecydowanie lepszy rok niż Messi.
Talent: Denis Suárez, Suárez drugi. Odkupiony za grosze, póki co będzie zmiennikiem, ale kto wie czy za kilka lat nie będzie następcą Iniesty. W Sevilli i Villarreal potwierdził, że ma nieprzeciętny talent.
Obrazek
Plus: ławka. Umtiti, Digne, Andre Gomes, Denis Suárez. Świetne wzmocnienia ławki.
Minus: prawa obrona. Odejście Alvesa to spora strata, ale jak już pisałem Roberto i Aleix mogą nie ogarnąć.
Skład:
Obrazek

Real Betis Balompié
Obrazek
Opis drużyny: Poprzedni sezon był jakimś dziwnym żartem w wykonaniu tej drużyny. Dziwnym, bo w życiu bym się nie spodziewał, że drużyna ta z amatorem za sterami zdoła osiągnąć dziesiąte miejsce w lidze. Mile mnie zaskoczyli, bo mam sympatię do tego teamu za czasów, gdy osiągali jeszcze lepsze rezultaty z Pepe Melem za sterami, ale to był moim zdaniem wynik ponad stan (patrząc na tamtą sytuację), choć jestem zdania, że teraz osiągną zbliżoną pozycję. Ciekawe transfery, w oczy rzuca się tu przede wszystkim kupno Toniego Sanabrii za 7,5 mln co jak na klub tego pokroju jest rzadkim widokiem. Klub dodatkowo wzmocnili Mandi z Reims za 4 mln, Durmisi z duńskiego Brondby (2 mln), który powinien wygryźć Vargasa, Felipe Gutiérrez z Twente (3,5 mln) oraz Jonas Marin z Montpellier za 3 mln. Wszystkiemu przewodzić będzie Gustavo Poyet, a do dyspozycji będzie miał jeszcze mega talent z Villarreal - Matiasa Nahuela.
Typ: walka o pierwszą dziesiątkę
Ocena: 6/10
Trener: Gustavo Poyet, Urugwajczyk znany głównie z kariery w Premier League, choć jako piłkarz spędził aż 7 lat w Zaragozie. W sezonie 13/14 jako niepierwszy i nieostatni trener uratował Sunderlandowi brytyjską ekstraklasę. Teraz jednak czeka go poważniejsza przygoda. Materiał dostaje świetny w postaci doświadczenia i młodych talentów, w dodatku dostał duże jak na hiszpańskie standardy pieniądze na wzmocnienia. Życzę mu wszystkiego dobrego, bo miejsce Betisu jest w środku tabeli Primera Division, a nie na szczycie Segundy.
Gwiazda: Rubén Castro, ależ się rozstrzelał w poprzednim sezonie. Przypadek podobny do sytuacji Aduriza. Ten sam wiek, ogromne doświadczenie, dla Betisu jest bezcenny. 19 bramek mówi samo za siebie.
Talent: Antonio Sanabria, miałem duży problem z obsadzeniem tej kategorii, bo i Matias Nahuel, i Dani Ceballos zasługują na wyróżnienie, ale postanowiłem dać Sanabrię. 20-letni Paragwajczyk ma za sobą udany rok w Sportingu Gijón i pierwotnie miał wrócić do AS Romy. Jak zobaczyłem, że przechodzi i to za takie pieniądze na Villamarin to się mocno zdziwiłem. Moim zdaniem atak Sanabria-Castro może być w czołówce ligi. Świetny zakup Betisu.
Obrazek
Plus: transfery, drużyna została bardzo wzmocniona, jeżeli Poyet ogarnie to może to być czarny koń tych rozgrywek.
Minus: odejście Alfreda N'Diaye, defensywny pomocnik przeniósł się do Villarreal.
Skład:
Obrazek

Celta Vigo
Obrazek
Opis drużyny: Celta ma za sobą świetny sezon, przez pewien okres czasu byli nawet liderem, a zwieńczeniem ich fantastycznej passy było jesienne starcie Realu i Celty jako dwóch ostatnich niepokonanych drużyn w Hiszpanii. Eduardo Berizzo zastępujący już trzeci sezon Luisa Enrique przygotowuje się do ostatniego roku kontraktu na Balaidos i ciężko powiedzieć czy go przedłuży. W Hiszpanii jest już cenionym trenerem i na pewno znalazłby pracę w lepszym klubie. Teraz dochodzą im rozgrywki Ligi Europy, które mam nadzieję potratują na poważnie. Villarreal pokazał, że spokojnie można zajść tam do półfinału i jeżeli Celta rozegra sezon taki jak poprzedni + poszczęści im się w losowaniu do uważam, że mogą dojść nawet do ćwierćfinału. Klub z Galicji wzmocniony został przez stopera Facundo Roncaglię (za darmo), Duńczyka wprost z Ugandy, Pione Sisto za 4 mln euro oraz z mojej perspektywy najciekawszy transfer, José Naranjo, rewelacja zeszłego sezonu Segundy.
Typ: 6-8
Ocena: 7/10
Trener: Eduardo Berizzo, zapracował na swoje nazwisko, po odejściu Enrique wykonuje w Vigo kapitalną robotę czego efektem jest występ w europejskich pucharach.
Gwiazda: Daniel Wass, przychodził rok temu jako zastępca Krohn-Delhi'ego, spisał się fenomenalnie i po odejściu Nolito wybór gwiazdy zespołu był dla mnie strasznie prosty, wprawdzie jesienią grał lepiej jak cała Celta, ale i tak nie rozczarowywał do końca sezonu. Jak ciężko było mi wyobrazić sobie Celtę bez Krohn-Delhi'ego tak jeszcze cięższe jest zrobić to samo z Wassem. Bezcenny dla Berizzo i kolejny obok Payeta przykład, że z Francji za grosze idzie wyrwać świetnych zawodników.
Talent: José Naranjo, rok temu talentem zespołu mianowałem Johna Guidetti'ego, decyzja zabawna, ale ciężko było wybrać lepszego. Teraz w końcu jednak można z pełną świadomością wybrać kogoś takiego. José Naranjo - jedna z rewelacji zeszłego sezonu Segunda Division, kto wie czy dziś byłby piłkarzem Celty, gdyby Gimnastic Tarragona wygrał baraże zamiast Osasuny. Pokładam w nim spore nadzieje i liczę, że nie skończy jak Pedro Leon, czyli Getafe, a w miarę czasu będzie się coraz mocniej rozwijał.
Obrazek
Plus: Pione Sisto, naczytałem się o nim sporo, ponoć wielkie talent i ma potencjał rozruszać całą ligę. Gwiazdą zespołu go nie wybrałem, ale trzymam duńskich fanów za słowo.
Minus: strata Nolito, bo co innego? Wprawdzie był już przy trzydziestce, ale swoim dryblingiem robił różnice.
Skład:
Obrazek

Deportivo La Coru&#241;a
Obrazek
Opis drużyny: Poprzedni sezon dla Deportivo to prawdziwa huśtawka nastrojów. Runda jesienna to prawdziwy popis w wykonaniu Depor zwieńczona nieoczekiwanym remisem na Camp Nou. Runda wiosenna zaś to fatalne wyniki klubu z A Corunii. Wyniki te osiągał Victor Sanchez, którego w klubie już nie ma. Dziwna decyzja, ponieważ przed poprzednim sezonem nikt nie zakładał, że Deportivo osiągnie coś więcej niż walka o utrzymanie, a jesień była dla nich bardzo udana. Jego następcą zostaje Gaizka Garitano, który wydaje się być jakąś kopią Victora. Były trener Eibar, który wprowadził Basków do elity rozegrał z nimi świetną rundę jesienną zakończoną w pierwszej dziesiątce, a zakończył na 18. miejscu w tabeli. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy. Moim zdaniem Deportivo ma szansę na utrzymanie. Nowymi nabytkami zespołu są m.in. Przemysław Tytoń (konkurentów ma solidnych, więc ciężko powiedzieć czy będzie numerem jeden), prawy obrońca Juanfran (nie ten z Atletico), Raul Albentosa, były stoper Eibar i Derby County oraz Marlos Moreno wypożyczony z Manchesteru City. Moją uwagę przykuwa jednak Florin Andone, zdobywca 21 goli w zeszłym sezonie Segunda Division.
Typ: 15-17
Ocena: 4/10
Trener: Gaizka Garitano, o którym pisałem wyżej. W Eibar osiągał niezłe wyniki i fatalna runda rewanżowa tego nie zmienia. Skład ma solidny i lepszy niż w Baskonii, powinien sobie poradzić.
Gwiazda: Lucas Pérez, lub po prostu Lucas. Wybór był oczywisty w przypadku Deportivo. Zdobył w zeszłym sezonie aż 17 goli dorzucając 10 asyst. Świetne statystyki Lucasa pomogły Depor utrzymać się w lidze. Teraz to znów głównie na jego barkach będzie spoczywał obowiązek strzelania goli, choć Andone powinien go nieco odciążyć z tego zadania. W lecie przymierzany nawet do Barcelony.
Talent: Marlos Moreno, moim wyborem jest Marlos ze względu na cenę jaką zapłaciło za niego City. To trochę głupie myślenie, ale w Deportivo brakuje młodych talentów, a Moreno kosztował blisko 5 mln i zakładam, że musi trochę umieć. Ocenimy go w tym sezonie czy coś z niego będzie.
Obrazek
Plus: Osoba Lucasa, gdyby odszedł to kiepsko widziałbym dla nich ten sezon.
Minus: mecze u siebie, w sezonie 15/16 najgorsza drużyna ligi u siebie.
Skład:
Obrazek

SD Eibar
Obrazek
Opis drużyny: To będzie dla Eibar ciężki sezon. Kto wie czy nawet nie zakończony spadkiem, z zespołu odeszła najlepsza dwójka zawodników. Saul Berjon uciekł do Meksyku, a Borja Baston wrócił do Atletico (potem sprzedany do Swansea). W poprzednim sezonie mnie miło zaskoczyli, Mendilibar wspiął się na wyżyny swoich umiejętności i jego Eibar zagrał bardzo udany sezon. Teraz będzie o wiele trudniej, bez większych wzmocnień, bo takimi ciężko nazwać stopera Galveza czy Pedro Leona z Getafe, mam nadzieję, że się utrzymają, ale obstawiam dla nich bardzo ciężki sezon.
Typ: walka o utrzymanie
Trener: José Luis Mendilibar, niezły trener w sam raz dla klubu pokroju Eibar. W poprzednim sezonie stworzył niezły team, zobaczymy co będzie teraz.
Gwiazda: Takashi Inui, ogromnie ciężki wybór. Inui w poprzednim sezonie zdobył zaledwie 3 gole i 4 asysty. Kiepski wynik, ale jesienią podobała mi się jego gra. Może pod nieobecność Berjona i Bastona stanie się bardziej kluczowy? Nie mam pojęcia, ale jedno jest pewne. Inui musi się wziąć do roboty by utrzymać Eibar w czołówce.
Talent: David Junc&#224;, przed poprzednim sezonem też wybrany talentem zespołu co okazało się trafną decyzją. Junc&#224; kupiony za 600.000 euro stał się ważnym ogniwem zespołu grając przez prawie cały poprzedni sezon w pierwszym składzie.
Obrazek
Plus: Trener, Mendilibar to jednak nie jest zły fachowiec, jeżeli w kimś upatrywać szans na utrzymanie to właśnie w nim.
Minus: Odejście Bastona, Borja był kluczowy, ale patrząc na ich finanse niemożliwym było go wykupić.
Skład:
Obrazek

RCD Espanyol Barcelona
Obrazek
Opis drużyny: Rozpoczyna się nowa, prawdopodobnie lepsza era dla klubu z Cornella El Prat. Wszystko za sprawą trenera Quique Sancheza Floresa, który wraca do Hiszpanii po rocznym pobycie w Anglii. Flores z powodzeniem prowadził Watford i utrzymał ich w lidze. Teraz ma za zadanie przywrócić spokój w Barcelonie. Espanyol ma na pewno większe ambicje niż walka o utrzymanie i myślę, że ten trener to właściwy wybór. Klub wzmocnili bramkarz Roberto (3 mln), dobrze znany Martin Demichelis, Jurado wracający do Hiszpanii, Reyes z Sevilli, Piatti z Valencii (wypożyczenie) oraz Baptist&#227;o za 3,5 mln, dla którego to może być ostatnia szansa na przebudzenie.
Typ: 10-12
Ocena: 5/10
Trener: Quique Flores, wygrana liga Europy z Atletico czy utrzymanie w lidze Watfordu. CV ma niezłe, ligę zna. Ma ciekawych wykonawców. To może się udać.
Gwiazda: Gerard Moreno, zazwyczaj rezerwowy, ale pokazał się z dobrej strony grając w roli dziewiątki. Jeżeli Flores mu zaufa to Moreno może mu się odwdzięczyć sporą ilością goli.
Talent: Pau López, bramkarz Papużek to spory talent i dziwi mnie decyzja o ściągnięciu Roberto. Może Flores będzie jakoś dzielił minuty? Nie mam pojęcia, ale trochę zasmucił mnie fakt, że López przynajmniej na początku będzie rezerwowym.
Obrazek
Plus: Trener, w tym klubie w końcu może zapanować trochę więcej spokoju, Flores to właściwa osoba na to stanowisko.
Minus: Odejście Asensio, niewątpliwą stratą jest powrót Marco do Realu.
Skład:
Obrazek

Granada CF
Obrazek
Opis drużyny: 2016 to dla klubu nowy początek, wszystko za sprawą trenera Paco Jemeza. Na Los Carmenes dostaje znacznie lepsze warunki do pracy niż w Vallecas i myślę, że będzie on tym, który zaprowadzi sporo spokoju w zespole z Andaluzji. Niestety.. Osobiście nie przepadam za tym klubem, ale Jemez jest na tyle uznanym fachowcem, że ciężko się spodziewać, aby spadli.
Typ: utrzymanie
Ocena: 3/10
Trener: Paco Jemez, kto czyta moje posty wie jak szanuje tego trenera. Z jednej strony cieszy mnie, że nie został w Rayo, z drugiej klub wybrał fatalny. Od barcy i Realu tradycyjnie zbierze jakieś 8 goli, ale na słabszych zapunktuje.
Gwiazda: Guillermo Ochoa, w tym klubie ciężko znaleźć prawdziwą gwiazdę, więc wybrałem Ochoę, którego mocno szanuję za Mundial w Brazylii. Konkurencji nie ma żadnej, więc powinien bez problemu być bramkarzem numer jeden.
Talent: Ezequiel Ponce, 19 lat, 11 meczów, 10 goli, 4 asysty. Krótkie podsumowanie półrocza w rezerwach Romy, robi wrażenie. W życiu go nie widziałem, ale wybór był dość ciężki w przypadku Granady.
Plus: Trener, utrzymał Rayo, utrzyma i ich.
Minus: Odejście Adalberto Pe&#241;arandy, Wenezuelczyk był rewelacją zeszłego sezonu.
Skład:
Obrazek

UD Las Palmas
Obrazek
Opis drużyny: To dla mnie najciekawszy beniaminek od lat, począwszy od lokalizacji i stadionu, kończąc na tak błahej sprawie jak stroje. Początek zeszłego sezonu nie był usłany różami, znajdowali się kilka tygodni w strefie spadkowej aż zwolniono Peco Herrerę. Jego następcą został Quique Setien, który z miejsca zachwycił całą Hiszpanię. Dziś Las Palmas to przede wszystkim solidność i spokój. Będę mocno zaskoczony, jeżeli nie skończą rozgrywek w okolicach 10. miejsca.
Typ: 10-13
Ocena: 5/10
Trener: Quique Setien, rok temu przygotowywał się do sezonu Segundy ze słabym Lugo, rok później jest jedną z rewelacji ligi i uznanym już fachowcem. Z mało znanego szkoleniowca stał się trenerem marca 2016 i człowiekiem, który omal nie zatrzymał Barcelony i Realu Madryt. Pan Trener przez wielkie T.
Gwiazda: Jonathan Viera, od solidnego ligowca z Valencii do jednego z liderów, droga do tego momentu była różna, raz bywało lepiej raz gorzej, ale w 2016 roku Jonathan Viera znalazł sobie odpowiednie miejsce, a efektem tego było 10 goli i 8 asyst w zeszłym sezonie.
Talent: Mauricio Lemos, działacze Las Palmas poszli mi na rękę i nie musiałem na siłę szukać talentu zespołu. Lemos trafił na Wyspy Kanaryjskie pół roku temu stał się jedną z rewelacji ligi. Barcelona była gotowa wyłożyć za niego 15 mln.
Plus: Trener
Minus: Bramkarze, to zdecydowanie najsłabiej obsadzona pozycja w zespole.
Skład:
Obrazek

CD Leganés
Obrazek
Opis drużyny: Los Pepinores, taki przydomek nosi ten klub. Po polsku to ogórki. Brzmi zabawnie w kontekście tego jak zwykłem mawiać kluby pokroju Leganés i tego jakim w nadchodzącym sezonie będą ogórkiem, ale nic wielkiego dla nich nie przewiduję. To solidny klub, który moim zdaniem utrzyma się w lidze, ale wyżej niż 15 miejsce ich nie widzę. To będzie dla podmadryckiego klubu pierwszy sezon w czołowej dwudziestce.
Typ: 15-17
Trener: Asier Garitano, od 2013 prowadzi Leganés ze znakomitymi wynikami. gdyby nie on tego klubu nie byłoby w Primerze i zapewne dziś zamiast o ogórkach musiałbym pisać o jakiejś Zaragozie.
Gwiazda: Alexander Szymanowski, jeden z kluczowych zawodników, poprzedniego sezonu, skrzydłowy Leganés strzelił 12 goli i dołożył 11 asyst. Jest rodowitym Argentyńczykiem z polskimi korzeniami.
Talent: Adrián Marín, rocznik 97. Lewy obrońca. Szkoła Villarreal. Jeden z większych talentów z tego rocznika i przyszłość La Furia Roja.
Plus: Ofensywa, w przeciwieństwie do Alaves klub spod Madrytu strzelił sporo goli w poprzednim sezonie.
Minus: Brak ogrania, mimo wszystko to ich pierwszy sezon n takim poziomie, różnie z tym może być.
Skład:
Obrazek

Málaga CF
Obrazek
Opis drużyny: Solidność. To słowo najlepiej określa ten klub. Ten sezon to będzie nowa Malaga. Do zespołu po odejściu Javiego Gracii wchodzi uznany hiszpański trener Juande Ramos. Ciężko przewidzieć jaka będzie Malaga w tym sezonie, mimo nazwiska nie cenię Ramosa zbyt mocno i mam wątpliwości czy to właściwy wybór. transfery przeprowadzili ciekawe, Diego Llorente, Keko, Sandro czy Jony to nieźli zawodnicy, ale max. na 8. miejsce.
Typ: 8-10
Trener: Juande Ramos, wygrał Puchar UEFA z Sevillą, prowadził Tottenham czy Real Madryt, doświadczenia nie można mu odmówić ale ja wyżej ceniłem sobie autobus Javiego Gracii niż dziadka Ramosa. Gwiazda: Ignacio Camacho, defensywny pomocnik pamiętający jeszcze czasy Pellegriniego, troche w klubie spędził, ale to jeden z lepszych DM'ów w lidze. Niezbędny dla Gracii, u Ramosa raczej się to nie zmieni.
Talent: Diego Llorente, wybieram wychowanka Realu, który prawdopodobnie w sezonie 17/18 będzie już członkiem pierwszej kadry Królewskich. W poprzednim sezonie zbierał świetne recenzje w Rayo, w dodatku jest niesamowicie uniwersalny. W Maladze powinien rozwinąć się jeszcze bardziej.
Plus: Transfery, przede wszystkim D. Llorente i Keko. Mocno czekam aż zobaczę Malagę w tymi wzmocnieniami.
Minus: odejście Gracii, swoje w Maladze osiągnął, jego odejście to spora strata dla klubu.
Skład:
Obrazek

CA Osasuna
Obrazek
Opis drużyny: Szczęśliwie znaleźli się w barażach, zadecydowały bramki, ale kiedy przyszło im mierzyć się z Gimnastikiem Tarragona i Gironą stanęli na wysokości zadania i wygrali oba te dwumecze. W nagrodę mogą zagrać jeden sezon w elicie. Piszę trochę prześmiewczo, ale nie widzę ich za rok w Primerze. Może nie jet to aż tak wyraźny kandydat do spadku jak Alaves, ale łatwo im nie będzie. Kilka tygodni temu opisałem moje odczucia po awansie Osasuny używając barwnych określeń. Klub wzmocnili Fuentes, Fran Merida i oraz Romero.
Typ: spadek
Trener: Enrique Martín, ma 60 lat. Nie znam go w ogóle, Wikipedia podpowiedziała mi, że od 2006 siedzi w szkółce Osasuny. Nieźle. Rok temu objął pierwszy zespół i od razu wprowadził klub do La Ligi, nie zdziwię sie jesli skończy tak jak Paco Herrera z Las Palmas.
Gwiazda: Oriol Riera, wybór jest dramatyczny. W oczy rzuca się Riera, który ma spore doświadczenie, może coś strzeli, ale na fajerwerki się nie nastawiam.
Talent: Goran Causic, 24 lata i talent? Nikogo lepszego nie było.
Plus: Własny stadion, to jedyny atut Osasuny.
Minus: Kadra, przy kadrze Osasuny kadra Leganes wygląda świetnie.
Skład:
Obrazek

Real Madryt
Obrazek
Opis drużyny: To jest ten moment. Tym razem nie będzie usprawiedliwień, Barcelona się wprawdzie wzmocniła, ale my musimy być wyżej. Fajnie, ze wygraliśmy Ligę Mistrzów, ale wypadałoby też w końcu wygrać ligę, najlepiej dokładając do tego CL i Puchar Króla. Musimy być pierwsi, 4 lata czekania, za dużo, zdecydowanie za dużo. Klub wzmocnili Morata, Asensio i Coentrao.
Typ: mistrzostwo
Trener: Zinédine Zidane, Zizou nie trzeba nikomu przedstawiać. Francuz zasłużył na szansę za to jak posprzątał bałagan po Benitezie, ale czas zatriumfować na krajowym podwórku. Mam nadzieję, że Real Zidane'a będzie tak skuteczny jak pod koniec rozgrywek i wyścig, który zaczniemy w San Sebastian skończymy udanie w Maladze. Zizou ma moje poparcie.
Gwiazda: Gareth Bale, ta liga jest w jego rekach. Poprzedni sezon pokazał, że to on jest liderem zespołu a nie Ronaldo. Świetne statystyki, zabrakło goli w Lidze Mistrzów, ale te przyjdą. Gdyby tylko nie jego kontuzje... Dla mnie to on i Benzema są liderami ataku a nie Portugalczyk, który jest już tylko cieniem siebie z przeszłości.
Talent: Marco Asensio, dziś oficjalnie powitany na Bernabeu. 20 lat. 4 mln euro. Numer 20 po Jese. Oby nie złapał żadnej kontuzji, bo talent ma ogromny i byłoby przykro, gdyby skończył jak Jese.
Plus: Sprawiedliwość, skończyła się gra za nazwisko, Zizou (prawie) wszystkich traktuje równo i to mnie najmocniej cieszy.
Minus: Morata, nie jestem jego zwolennikiem, obym się mylił, ale nie widzi mi się jego gra w Realu.
Skład
Obrazek

Real Sociedad San Sebastian
Obrazek
Opis drużyny: Real Sociedad San Sebastian jak co rok rusza z ambicjami mierzącymi w europejskie puchary, ale teraz ten cel jest jak najbardziej realny. Już bez Davida Moyesa, którego w Hiszpanii nigdy nie powinno być a z Eusebio Sacristanem. Byłym trenerem rezerw Barcelony, który ma za sobą solidny sezon w San Sebastian. Na Anoecie kilka lat temu była Liga Mistrzów, dziś to zbyt duzy cel, Real Sociedad San Sebastian się cofnął, a reszta poszła do przodu, ale to też żaden słabeusz. W Baskonii nadal mają dobrą drużynę, ale ostatnie lata to same problemy z trenerami. Teraz powinno być inaczej.
Typ: 8-10
Trener: Eusebio,w San Sebastian zmieniają się trenerzy, ale nie zmienia się jedno. Ogranie Barcelony na Anoecie. Oby w tym sezonie było podobnie, bo Eusebio zna drużynę z Camp Nou doskonale,
Gwiazda: Gerónimo Rulli, wykupiony przez City, ale szybko wrócił do San Sebastian. W poprzednim sezonie wyczyniał cuda w bramce Basków i nie dziwi zainteresowanie większych klubów. Argentyna w końcu będzie miała bramkarza na poziomie.
Talent: Mikel Oyarzabal, takiej perły w San Sebastian nie było od czasów Griezmanna. Oyarzabal ma wszystko, żeby za kilka lat być gwiazdą światowego formatu.
Plus: Wzmocnienie ataku, Willian Jose i Juanmi to bardzo dobre zakupy.
Minus: Kontuzja Agirretxe, Imanol cały czas czeka na powrót do zdrowia. W poprzednim sezonie był nie do zatrzymania.
Skład:
Obrazek

Sevilla CF
Obrazek
Opis drużyny: Trzy Ligi Europy pod rząd to kapitalne osiągnięcie. Człowiek, z którym Sevilla tego dokonała poszedł do klubu, z którym ma szanse wygrać Ligę Mistrzów. Unaia Emery'ego na Pizjuan już nie ma. Jest za to Jorge Sampaoli, o którym w Ameryce Południowej mówi się, że czego się nie dotknie to zamienia w złoto. Zobaczymy jakie będzie miało to przełożenie na Hiszpanię i Europę. Start ma ciężki, bo zespół znacząco się zmienił, a i rywale to światowa czołówka. Na dzień dobry przegrał z Realem i Barceloną.
Typ: 4. miejsce
Trener: Jorge Sampaoli, ogromne sukcesy za oceanem, nie wiadomo jakie będzie miało to przełożenie na Hiszpanie, ale jestem dobrej myśli. Samapoli chce grac w Sevilli futbol ofensywny, dominujący, zespół ma mieć piłkę, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Gwiazda: Wissam Ben Yedder, wybieram Benyeddera, który ma potencjał zastąpić Gameiro. Wyniki we Francji świetne, oby i w Hiszpanii dał radę.
Talent: Sergio Rico, z pokracznego bramkarza stał sie reprezentantem Hiszpanii. Ciężko mówić o 23-latku jako o talencie, ale to nadal młody zawodnik z dużymi perspektywami na przyszłość.
Plus: Sampaoli, wydaje się być gościem, który zna się na tej robocie.
Minus: Odejście Krychowiaka.
Skład:
[iimg]http://www.footballuser.com/formations/ ... FC_SAD.jpg[/img]

Sporting Gijón
Obrazek
Opis drużyny: W maju potrzeba było cudu i cud się stał, Gijón zostało w lidze, a główna w tym zasługa trenera Abelardo, który z grupy przeciętnych zawodników złozył niezły zespół. W tym sezonie nie widze ich wyżej niż 15 miejsce, ale może mnie zaskoczą? Mimo wszystko spodziewam się walki do końca o pozostanie w lidze.
Typ: walka o utrzymanie
Trener:Abelardo,w Gijón to jemu zawdzięczają głównie utrzymanie, w tym roku będzie podobnie i wszystko znów w jego rękach. Jeśli znów sie utrzymają będzie na Molinon noszony na rękach.
Gwiazda: Duje Cop, Chorwat to ograny juz w La Lidze zawodnik. Grał już bowiem w Maladze. Teraz przyszłą pora na słabszy klub, w Gijón na pewno wiążą z nim spore nadzieje po odejściu Sanabrii.
Talent: Jorge Meré, to dla mnie najbardziej utalentowany zawodnik z rocznika 97. Razem z Jesusem Vallejo za kilka lat mogą grać już w kadrze.
Plus: Jorge Meré, powinien niebawem zapewnic klubowi spory dopływ gotówki.
Minus: kadra, to jedna z gorszych druzyn w Hiszpanii personalnie
Skład:
Obrazek

Valencia CF
Obrazek
Opis drużyny: Kiedy wydawało się, że klub wychodzi na prosta wszystko znowu się posypało. Lim i Mendes zaczęli mieszać, do klubu wszedł Neville, a druzyan była na dodatek po burzliwym okresie z trenerem Nuno. Na ratunek przyszedł Pako Ayestarán, który w małym stopniu ogarnął zespół. Teraz w walce o LM ich nie widzę, ale nie można zagrac już drugi raz tak fatalnego sezonu. Montoya, Medran i przede wszystkim Nani mają pomóc w tym klubowi.
Typ: 5-7
Ocena: 7/10
Trener: Pako Ayestarán, nie jestem do niego przekonany. Patrząc na to, że do wzięcia był Pellegrini dziwi mnie decyzja właściciela Valencii.
Gwiazda: Paco Alcácer, jak zobaczyłem kilka dni temu, że może trafic do Barcelony to się mocno zdziwiłem. Na szczęście zapowiada się, że Paco zostaje w klubie i znów będzie stanowić o sile ataku Nietoperzy.
Talent: Santi Mina, uparcie twierdzę, że to naprawdę duży talent. Prawda jednak jest taka, że w Celcie grał lepiej i przed nim jeszcze sporo pracy.
Plus: Atak, z Paco, Rodrigo i Nanim wygląda bardzo dobrze.
Minus: Mendes, nie trawie go, jak zawsze miesza
Skład:
Obrazek

Villarreal CF
Obrazek
Opis drużyny: Miało być pięknie, miało... Drużyna u progu sezonu została rozbita. Marcelino pokłócił się z zarządem i zawodnikami, i w efekcie odszedł. Następcą został Fran Escriba, o którym pisałem. Zespół z pieniędzy uzyskanych z transferu Bailly'ego wzmocnił się bardzo solidnie, N'Diaye, Soriano, Pato, Sansone i kilku innych. Blisko 50 mln euro. Sporo jak na nich i dlatego mocno czekałem na ten sezon w ich wykonaniu. mam tylko nadzieje, że awansują do LM.
Typ: 5-6
Trener: Fran Escribá, dostał dar od losu. Po słabym epizodzie w Getafe praca w Villarreal spadłą mu z nieba.Trzymam za niego kciuki.
Gwiazda: Cédric Bakambu, sprawdził się w 100%. Gole w lidze, gole w europejskich pucharach, za Bakambu świetny rok,a ten może być tylko lepszy.
Talent: Samu Castillejo, troche stanął w miejscu co mnie martwi, ale to nadal duży talent.
Plus: Transfery
Minus: Zamieszanie z Marcelino
Skład:
Obrazek

Od Granady bez zdjęć, nie mam laptopa i muszę pisac za starego komputera. Końcówka trochę mało obszerna, bo też się spieszę, ale mam nadzieję, że wyszło w porządku.

Kto będzie mistrzem?- Real Madryt
Kto rozczaruje? - Malaga
Kto zaskoczy? - Betis
kto spadnie? - Niestety Alaves, na szczęście Osasuna i ktoś z trójki Eibar/Gijón/Deportivo

ODPOWIEDZ