Primera Division

Moderator: Mods

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 24 sty 2016, 22:47

Wróciłem ponarzekać.
Oby Zizou nie przejechał się na stawianiu na tę pokrakę z Portugalii. Lucas Vazquez swoim dryblingiem i zaangażowaniem jest w stanie dać więcej niż Ronaldo.
Dzisiejszy mecz to był szczyt wszystkiego. Dno dna. Nie mam pretensji do Zidane'a, że Adan grał mecz życia. Zdarza się, oby na ćwierćfinały LM zespół był lepiej przygotowany.
Liga i tak już jest przegrana.

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 25 sty 2016, 10:28

Tooommeeek pisze:Ciekawe co teraz z np Reusem, pytanie czy chcial odejsc czy nie, jesli chcial - moze pojdzie w przyspieszonym trybie? A moze z kolei wplynie to na decyzje o pozostaniu Reusa, Gundo, Auby? ;-)
Chciałem na tego posta odpisać 10 dni temu, ale zapomniałem, a teraz trochę przypadkiem na niego wpadam.

Wydaje mi się, że Madryt to nie jest kierunek, którym nasze gwiazdy byłyby zainteresowane, a już na pewno nie Real w takiej formule (z Ronaldo choćby). Wg mnie jeśli chodzi o Hummelsa i Gundogana jedyny możliwy kierunek to Katalonia, przy czym jeśli Guardiola faktycznie obejmie City to jeszcze ten klub wchodzi w grę, szczególnie w przypadku Ilkaya (wziąwszy też pod uwagę, że prawdopodobnie do Barcelony powędruje Pogba, gdzie moim zdaniem kompletnie nie pasuje...). Napisałbym w sumie o Reusie to samo, ale: 1) uważam, że on się póki co nie zamierza nigdzie wybierać, zresztą ma kontrakt do 2019 roku 2) on nie ma co się pchać do Barcelony, bo tam nie ma dla niego miejsca. Kogo by wygryzł? Neymara w takiej formie? Messiego? Chyba nie ma szans, zdrowy Reus to klasa nie mniejsza niż Brazylijczyk, ale ten ma już w Katalonii bardzo mocną pozycję i FCB nie będzie ściągać za takie pieniądze dublera, więc w przypadku Marco można by brać pod uwagę Real. Ale to też moim zdaniem jeszcze nie w tym roku; Reus nie odejdzie tego lata, a pewnie Cristiano też jeszcze z rok zostanie w Madrycie, więc znów nie bardzo jest miejsce dla Niemca. Zresztą jak kupią sobie Hazarda to już w ogóle pozamiatane... 8-)

Tak więc powtórzę po raz kolejny: o Reusa możemy być bardzo spokojni, no chyba że zawalimy na całej linii w LM za rok, to wtedy się może wkurzyć i z braku laku pójść do jakiejś Chelsea, czy Manchesteru United. :-)

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 27 lut 2016, 23:19

Koniec żartów.
Zobaczymy czy Zidane będzie betonem czy jednak ma łeb na karku. Przegrał derby, stracił w Maladze, stracił w Sevilli. Za dużo. Tu już nie chodzi o ligę, bo ona i tak już dawno temu była przegrana, zobaczymy czy po dziś wyciągnie wnioski i wyśle fatalnego Ronaldo na trybuny, już nie za samą grę, ale za karygodne wypowiedzi po meczu.
Niech ZZ szuka, kombinuje, ma te kilkanaście tygodni na przygotowanie kadry na nastepny sezon. Ma nadal moje zaufanie, ale niech do kurwy nędzy wyciągnie wnioski. Ja widzę, pół Twittera widzi, w Hiszpanii widzą, on nie widzi. No litości.

Awatar użytkownika
Volverin
Moderator
Kontakt:

Post autor: Volverin » 27 lut 2016, 23:26

Gdyby reszta zespołu grała na poziomie Ronaldo, to możliwe, że Real byłby pierwszy.
Siwy zrezygnował!
data rezygnacji: 20.09.15 #yuhupark

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 28 mar 2016, 15:35

No i Zizou chyba poszukał i znalazł to o co mi chodziło. Środek pola z Casemiro, Tonim i Luką funkcjonuje świetnie. Jeśli na Camp Nou wyjdzie ta sama trójka co z Sevillą to ZZ ma moje pełne poparcie. Jesli wróci James a Kroos wbije na szóstkę to Zidane sam wykopie sobie grób jak Ancelotti rok temu.
Na rm.pl pojawił się dziś artykuł o ocenach za ten sezon. Oceny miarodajnie oddają to jak wygląda ten sezon, oczywiście nie wszystko jest takie jak powinno (jak będę pisał podsumowanie na koniec sezonu to na pewno będzie inaczej, m.in. z Ronaldo), ale większość ma prawidłowe noty. Zmierzam do Navasa. Po tylu miesiącach nadal mnie coś w środku skręca na myśl jak wyglądałby zeszły sezon z Keylorem w bramce a nie z ręcznikiem. Por que Carlo?

Teraz główny temat, czyli moje kochany transfery.
Mam zamiar przybliżyć to co szykuje się latem.
Zacznę od bramki. Tutaj nadal przewija się kandydatura de Gei, ale na szczęście dobrze poinformowana Marca pisze, że Keylor dostanie podwyżkę. Oby tak się stało.
Nazwiska łączone z Realem.
-Courtois XD
-De Gea
Obrona:
Tutaj sprawa jest prosta, lewy obrońca. Podobno jesteśmy łączeni z jakimś Wendellem z Bayeru (ktoś coś wie o nim?), ale te 35 mln mi się nie uśmiecha. lewa flanka na pewno będzie wzmocniona i coś czuję, że to właśnie do Bundesligi uderzymy po zawodnika na tę pozycję. Pytanie tylko po kogo. Wendell czy Rodriguez. Mnie jednak bardziej zastanawia sprawa stopera. Podstawowa dwójka jest jasna. Varane i Ramos. Czwartym jest Nacho. Zostaje Pepe, który zapomniał jak się wyprowadza piłkę. Gość nie potrafi się skupić na meczu, takie mam wrażenie. Ogólnie to lubię Portugalczyka, ale pożegnałbym go w lecie. Na pewno jakiś angielski desperat go kupi, ale tak jak pisałem, Pepe staje się coraz słabszy. Zastępcą powinien być Aymeric Laporte, o którego może być w lecie porządny wyścig między Barcą a City (liczę, że go jednak Pep wyrwie). Łudzę się, że gdzieś tam Perez patrzy na Francuza, ale to tylko moje życzenia. Pewnie zostaniemy z Pepe, któremu pozostaje życzyć poprawy formy.
Łączeni z Realem:
-Wendell
-R. Rodriguez
Pomoc to kwestia dyskusyjna. HalaDzieci chcą Pogby i pewnie środka pola James-Pogba-Kroos, ja tam wybieram środek pola z DM'em. Nie wiem kogo chcą na tej pozycji. Czy Zidane zaufa Casemiro, czy kupi Krychowiaka czy kogoś innego, nie mam pojęcia. Chcę w środku pola topora, który nie boi się wstawić nogi. Case ma jeszcze prawie 2 miesiące, aby przekonać Zizou do siebie. Osobiście bardziej przekonuje mnie Grzesiek, Kazek jest bardzo elektryczny, tak krótko mówiąc to inteligencje ma po Ramosie, ale to walczak, coś jak Krychowiak własnie. Isco-James. Ktoś musi odejść. Jak pisałem wczoraj obstawiam, że ten nieudacznik wykorzysta Isco jako kartę przetargową w walce o Pogbę..
Zakłądając przyjście Krychowiaka i odejście Isco i Casemiro zostaje nam piątka James, Krychowiak, Kroos, Modric, Kovacic. Jedno wolne miejsce.
Nazwiska łączone z Realem:
-Pogba
Atak:
Sprawa prosta, Bale i Benzema zostają. Odchodzi Ronaldo. Przychodzi Hazard oraz rezerwowy dla Karima na poziomie. Nie żaden Morata. Jak Perez kupi tego kalekę to ja tracę całkowitą wiarę w ten klub.
Łączeni z Realem:
-Hazard
-Aubameyang
-Morata
W skrócie to kupiłbym Krychowiaka (albo dał szansę Casemiro jeśli zagra dobrą końcówkę sezonu), Rodrigueza, Laporte, jakiegoś pomocnika w miejsce Isco/Jamesa, Hazarda i rezerwowego napastnika. Jak chcą rewolucji to niech ją zrobią z głową.

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 28 mar 2016, 15:51

No, Wendell to całkiem fajny lewy obrońca, taki właśnie w stylu Marcelo, to znaczy co najwyżej solidny w obronie, ale przede wszystkim od fajerwerków z przodu - przynajmniej ja tak go zawsze odbierałem. Jak dla mnie 35 mln euro to gruba przesada, nawet jeśli nabywcą miałby być tak bogaty klub jak Real. Za tę kwotę, albo po dorzuceniu paru milionów można się postarać o Rodrigueza, który moim zdaniem już potrzebuje zmiany otoczenia, żeby wreszcie odżyć. Właściwie ten sam wiek co Wendell, ale nieporównywalnie większe doświadczenie, no i talent/umiejętności mimo wszystko tez większe. Rodriguez przede wszystkim bardzo dobrze broni, a to jednak podstawa na tej pozycji.

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 03 kwie 2016, 04:11

Wielki Real Madryt!!

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 03 kwie 2016, 12:58

Wielki Hernandez Hernandez!

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 03 kwie 2016, 13:37

Kolejny nieudacznik z gwizdkiem, który odebrał Bale'owi bramkę. Zgadzam się.
Nic nieznacząca wygrana, a cieszy cholernie. Mocno wierzę, że jesteśmy w stanie wygrać Ligę Mistrzów.

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 09 kwie 2016, 22:25

W życiu pewne jest pięć rzeczy:
1. Śmierć.
2. Podatki.
3. Robben nigdy nie poda.
4. Arsenal.
5. Barcelona nie wygrywa na Anoeta.

Kolejny trener odprawia z kwitkiem Barcę, wczesniej Mojsi, dzisiaj Eusebio. Nie wierzę w mistrzostwo, ale fajnie widzieć jak Barcy plączą się nogi.

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 17 kwie 2016, 22:30

Płaczę ze śmiechu, dwa tygodnie temu murowany faworyt do trypletu, możliwe że za kilka tygodni zostaną tylko z nic nieznaczącym Pucharem Weszło. Z 10 punktów robi się 1. Wszystko jeszcze jest możliwe, ale jakoś specjalnie się nie jaram tymi porażkami Barcy. Nadal mają najlepszą sytuację, bo kiedy my i Materace będą się zabijać w LM to Barca będzie odpoczywać. Taka różnica. Mimo wszystko "comeback is real".
Fakty są jednak takie, że już za tydzień Barcę czeka niewygodny wyjazd na Riazor a Atletico jedzie na bój do Kraju Basków. Real ma wprawdzie Villarreal, ale kluczowi zawodnicy odpoczywali z Getafe i liczę na spokojne 3 pkt. Jeśli wszystko wyjdzie ładnie to mógłby być nawet lider. :)

Nie no, nie wytrzymam jeśli ten patałach wypuści ligę na rzecz Zidane'a. Kwestia najważniejsza, nie lekceważyć Atltico tak tak robiliśmy to 2 lata temu, oni są cholernie regularni i to jest najgorsze.

kuba19
Kontakt:

Post autor: kuba19 » 23 kwie 2016, 19:05

Madrisso, jaki miałeś humor po 14 minutach?:)

p.s zeby nie bylo, ja tam sie ciesze z Waszej wygranej... A jak jeszcze Barsie sie noga podwinie to juz bedzie rewelacja :>
Borussia Dortmund

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 24 kwie 2016, 20:56

Normalny, nie wierzę w wygranie ligi, ale cieszy mnie fakt, że się podnieśli, to jest najważniejsze, bo widać było w nich wolę walki.

We wtorek najważniejszy mecz sezonu (na dzień dzisiejszy), nie można zlekceważyć City i liczę, że będzie odpowiednie nastawienie w Anglii, nie będę ukrywał, że rywal totalnie odstaje od trójki Bayern/Atletico/Real, ale nie mogą z takim podejście wyjść gracze. Jest szansa na Undecimę, nie można tego spieprzyć.

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 30 kwie 2016, 22:35

Podsumowanie sezonu niebawem, ale mam nadzieję, że Granada spadnie Levante leci na pewno i ich utrzymanie będzie cudem, a kto ostatni to mi zwisa totalnie, ale wolałbym z dwójki Getafe-Gijon tych drugich. Mimo wszystko jeżeli mam typować na dziś to Levante, Getafe i Granada. Getafe jest beznadziejne.

Co do awansu to Alaves to jest jakiś żart. Bardzo chciałbym, aby wrócili, ale oni w 36 kolejek strzelili... 38 bramek :lol: Przecież to będzie totalny chłopiec do bicia. Tuż za nimi z trzema punktami straty Osasuna z ilością bramek... 37. Pewnie ktoś z tej dwójki awansuje bezpośrednio z drugiego miejsca i strach pomyśleć co oni będą wyczyniać w Primerze. Ze względów osobistych trzymam jednak kciuki za Alaves, nawet aby byli chociaż ten jeden sezon. Należy im się. Wprawdzie do końca jeszcze 6 kolejek, ale IMO ligę wygra podmadryckie Leganes. Przez cały sezon prezentowali najrówniejszą formę i zasłużyli, aby wygrać Segundę. W ich przypadku znacznie lepiej wygląda zdobycz bramkowa, blisko 50 goli, a i mają najlepszą defensywę ligi. Jest jeszcze Zaragoza, która jeżeli wygra jutro z Ponfferadiną będzie miała punkt straty do drugiego Alaves, w sumie to równie dobrze można doliczyć też Real Oviedo i kataloński Gimnastic.
Podsumowując to jedynym pewniakiem do awansu jest Leganes jak dla mnie. Reszta to totalna zagadka, bo 13. Numancia ma 4 pkt straty do 6. Oviedo (6 miejsce to ostatnie, które premiuje grę w barażach). Jeżeli miałbym strzelać (a strzelam w przypadku Segundy bardzo słabo) to awansuje dwójka Leganes - Osasuna, a w barażach zagrają Alaves, Zaragoza (niech te cioty przegrają znowu w finale), Girona i ktoś z dwójki Gimnastic / Oviedo.
Więcej będziemy wiedzieć 5 czerwca, bo wtedy kończy się sezon w lidze (zasadniczy), baraże kij wie kiedy. Dziwaczny ten terminarz, ale dla mnie spoko. W połowie czerwca miło będzie oglądać poczynania potencjalnych ogórków na przyszły sezon w Primerze.

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 08 maja 2016, 21:18

Atletico chyba stosuje jakąś zasłonę dymną przed finałem. Jak oni mogli przegrać ze zdegradowanym Levante to chyba tylko oni wiedzą. Real skończy z wicemistrzem co i tak jest niezłym wynikiem (niezły nie równa się fajny) patrząc na to jaki syf zostawił Benitez. Real wygrał z Valencią, a Barca przejechała się po Espanyolu. Powtórki z Tamudazo nie było.
Tak więc Barca dociągnęła tego mistrza (tzn. mają jeszcze mecz z Granadą, ale ci mają już pewne utrzymanie, w cuda nie wierzę), Real skończy na drugim a Materace na trzecim.
Z ligi poleciało już Levante o czym pisałem, a utrzymała się Granada [*] (za rok polecą, spokojnie). Jedno miejsce w raju, dwa na wygnaniu. Powalczą Getafe, Gijon i Rayo. Ciężko przewidzieć co się będzie działo, Rayo gra u siebie z Levante i powinno wygrać. Wtedy ma 38 pkt. Gijon na Molinon podejmuje Villarreal i ciężko powiedzieć jak goście zagrają, wszak mają już pewne miejsce w el. LM. W wygraną Getafe nie wierzę i idą tymi wynikami powinno utrzymać się Rayo, ale kto ich tam wie. Mi to bez znaczenia.
Dziś pożegnaliśmy Alvaro Arbeloę, tak dobiega końca jego 7-letnia przygoda z Realem. Różnica między nim a Kretem jest taka, że Alvaro wiedział kiedy odejść. Nawet w wywiadach podkreślał, że on już jest na poziom Realu za słaby. To jest prawdziwy kapitan, ucz się Iker. Gracias za wszystko Alvaro. Byłeś wielki, takim cię wszyscy normalni kibice zapamiętają.
Za trzy tygodnie finał i już się nie mogę doczekać. Oby znów podnosili go piłkarze w tych właściwych koszulkach.
Zidane zostaje na następny sezon, o transferach na razie wiadomo tyle co i nic. Nikt nic nie pisze. Dziwne, bo jestem pewien, że ban transferowy zostanie cofnięty. Spodziewam się kolejnego galaktycznego transferu, ale kto to będzie to nie mam pojęcia. Atakaujący i pomocnik odpadają, bo tam sytuacja jest klarowna. Chyba że Perez sprzeda Benzemę i kupi kogoś innego, ale średnio w to wierzę.
Chciałbym nowego stopera, faworytem jest Laporte, ale jakoś w to nie wierzę. Szkoda.

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 14 maja 2016, 17:22

To by było na tyle z jakichkolwiek szans na mistrzostwo, o ile takie w ogóle istniały.
Niech te pajace z Granady za rok spadną. Tego im życzę.

Awatar użytkownika
Volverin
Moderator
Kontakt:

Post autor: Volverin » 14 maja 2016, 17:58

Nie powinieneś być raczej zły na swoją drużynę, że potraciła więcej punktów niż Barcelona zamiast na jakiegoś ogóra, który wiadomo, że w prawie każdym meczu z kandydatem do tytułu dostanie wciry?
Siwy zrezygnował!
data rezygnacji: 20.09.15 #yuhupark

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 15 maja 2016, 21:42

Kończymy więc sezon 2015/16, szkoda że to już koniec, bo znowu czeka mnie rozłąka z moją kochaną ligą, ale to tylko jakieś 3 miesiące.
Mistrzem (ehh) Barcelona, drugi (ehh) Real, trzecie Atletico, czwarty Villarreal. W lidze Europy zagrają Athletic (5), Celta (6) i Sevilla (7). Ósme miejsce dla autobusu Javiego Gracii z La Rosaledy, czyli Malagi, dziewiąty Real Sociedad, dziesiąty Betis (XDDDDDDD), jedenaste wielkie Las Palmas wielkiego Quique Setiena, dwunasta dramatyczna Valencia, trzynasty kochany Espanyoo, czternaste miejsce dla Eibar (wow), piętnaste Depor, szesnasta Granada ([*]), dwudzieste Levante. Przed dzisiejszą kolejką było wiadome, że z trójki Rayo-Getafe-Gijon utrzymuje się tylko jedna druzyna. Sztuka ta udała się Sportingowi, który pokonał ŻŁP. Efektem tego Real Madryt B leci w końcu z ligi. Razem z nimi Rayo.

Jedenastka sezonu:
Br: Keylor Navas (Real Madryt): Zdaję sobie sprawę, że Oblak puścił 18 bramek, ale muszę wyróżnić Navasa, bez dwóch zdań najlepszy piłkarz Realu Madryt w tym sezonie. Grande Keylor.
PO: Juanfran (Atletico): Prosty wybór, Mallo miał dobrą jesień, Gaspar nie grał na takim poziomie jak Materac, jedynie Oscar de Marcos z Bilbao mógł mu zagrozić.
ŚO: Diego Godin (Atletico): To samo co przy Juanfranie, ciężko znaleźć lepszego na tej pozycji, Diego zwyczajnie w świecie zasłużył na to wyróżnienie.
ŚO: Gerard Pique (Barcelona): Drugi wybór był cholernie ciężki, wyróżnienie na wyrost, ale Pique moim zdaniem rozegrał lepszy sezon niż Mustafi czy Gimenez.
LO: Filipe Luis (Atletico): Bez żadnego przesadyzmu - najlepszy lewy obrońca świata.
ŚP: Saul Niguez (Atletico): Uwielbiam tego chłopaka, szkoda że odszedł z naszej szkółki i poszedł do tego klubu, ale cóż, może w Hiszpanii też mamy swojego Hummelsa, choć to trochę inny przypadek. Oby pojechał na EURO, tego mu życzę.
ŚP: Casemiro (Real Madryt): Dałem jego, bo i za Beniteza i od marca za Zizou gra świetnie, w końcu Real ma DM'a, który daje zespołowi zaporę w środku pola.
PP: Gareth Bale (Real Madryt): Świetne cyfry, świetna gra głową, w końcu poprawił grę prawą nogą, gdyby tylko nie te kontuzje...
ŚPO: Antoine Griezmann (Atletico): Na siłę wystawiony na mediapuncie, ale nie mogłem go pominąć, jest świetny, lider tego miernego klubu i ktoś na kogo patrzy się z ogromną przyjemnością.
LP: Neymar (Barcelona): Ostatnio miał przestój, ale poza tym grał świetnie, wprawdzie te 200 mln czy ile on tam kosztował to masa kasy, ale on się do tej Barcelony idealnie nadaje, nie tylko umiejętnościami, ale też widocznymi brakami w inteligencji.
N: Luis Suarez (Barcelona): Po prostu, najlepszy.

Piłkarz sezonu:
1. Luis Suarez
2. Antoine Griezmann
3. Keylor Navas
Dwa lata temu Rakitic, rok temu Otamendi, tym razem postanowiłem dać w końcu kogoś z druzyny mistrzowskiej, Suarez zasłużył jak nikt inny.

Krótko, bo nie mam weny do pisania.

Z ciekawostek to prawdopodobnie w przyszłym sezonie będziemy mieć w Segundzie korespondencyjny pojedynek pomiędzy dwiema szkółkami Realu. Getafe i Castillą.

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 24 maja 2016, 21:39

Już dwa lata od Decimy, pamiętam bramkę Ramosa jakby to było wczoraj, te nerwy, które trzymały niemal do końca i ostateczna ulga połączona z radością. 2 lata od 10. Pucharu Europy, za dwa dni powtórka. Real musi ten mecz wygrać, wprawdzie gramy słabszą piłkę niż w pierwszym sezonie Ancelottiego, ale wychodzę pozytywnie nastawiony do tego starcia. Liczę że ekipa wyjdzie na pełnej k* na Materacy i ugra to już w regulaminowym czasie. Nerwów mi wystarczy na dobre 10 lat za to co się działo przy Decimie.

Z plotek transferowych na razie 0, nadal. Jedyne co wiadomo to odkupienie Moraty i odsprzedanie do (prawdopodobnie) Arsenalu za 60 mln. :lol: Mi tam pasuje. Byłoby na Rodrigueza albo tego całego Wendella, w porywach nawet na Krychowiaka albo Kante, który był ostatnio z nami łączony.
Jeżeli Arsenal serio jest taki chętny na Moratę to nawet się nie zastanawiać i jeszcze dziś słać samolot do Turynu. Sprzedany za 22 mln. Odkupiony za 35. Sprzedany za 60. Prawie 50 mln za Moratę, za Moratę, ZA MORATĘ. Opakowałbym go jakoś ładnie i nie zapewniał prawa pierwokupu. To się nie może udać. Nie pojmuję fenomenu Alvaro, niech mu się w karierze wiedzie, ale poza Madrytem.
Aha, de Gea znów na celowniku. No chyba nie. Navas titular. Nikt inny.

Awatar użytkownika
Murzyn
Moderator
Kontakt:

Post autor: Murzyn » 24 maja 2016, 22:03

Madrisso pisze:Już dwa lata od Decimy, pamiętam bramkę Ramosa jakby to było wczoraj, te nerwy, które trzymały niemal do końca i ostateczna ulga połączona z radością. 2 lata od 10. Pucharu Europy
A ktoś nieco ponad 2 lata temu pisał, żeby Real już zdobył ten 10. Puchar, to ich kibice przestaną wreszcie pisać o Decimie :mrgreen:
Jeżu, ufam Tobie!

ODPOWIEDZ