1. liga polska

Moderator: Mods

Awatar użytkownika
Ero
Kontakt:

Post autor: Ero » 07 paź 2012, 00:50

Też chciałbym żeby awansowali, chociaż równiez mam obawy co do utrzymania formy. A o utrzymanie w ekstraklasie to juz w ogóle.
Ap4cz05 pisze:Jako mieszkaniec zachodniopomorskiego
Witaj bracie z najpiekniejszego województwa. Z jakiego miasta/wsi w West Coast jesteś?:D

Awatar użytkownika
hesus
Kontakt:

Post autor: hesus » 07 paź 2012, 07:31

No i w stadion by musieli zainwestowac. Raczej ciezko widze ich awans. Zapewne dziwnym trafem nagly spadek formy im sie trafi :) Ja tez z tego wojewodztwa, ale Pogon w Ekstraklasie tez z tym stadionem wyglada blado.

Ap4cz05
Kontakt:

Post autor: Ap4cz05 » 07 paź 2012, 08:25

Ero, urodzony w Szczecinie, a mieszkający w Goleniowie ;) Co do stadionu Pogoni, to aż smutno się na to patrzy w TV... Wciąż się zastanawiam, czy 21.10 pójść na Legię, ale jeśli będzie taka pogoda jak przez ostatnie dni, to podziękuje :P

Awatar użytkownika
Wilq
Kontakt:

Post autor: Wilq » 07 paź 2012, 11:10

Jak dla mnie awansuję Zawisza i Cracovia ew. Arka, Flota zrobi takie coś jak w tamtym sezonie Termalica. Sprawa z beniaminkami wygląda ciekawe 2 w pierwszej 7( Tychy i Legnica) i na spadkowym ( Brzesko i Olsztyn)

Awatar użytkownika
Lexy
Kontakt:

Post autor: Lexy » 07 paź 2012, 11:15

No proszę , Flota zaskakuje , ale to nie po raz pierwszy ... Sprawa z tym klubem wygląda tak że sportowo są w stanie awansować i to już od dawna - finansowo nie dają rady i w końcu zaczną oddawać mecze bez walki byle nie awansować. Tak było przed awansem to I. ligi , kilka lat zawsze pierwszą rundę liderowali by w drugiej odpuścić. Gdy poprawiła się infrastruktura w następnym sezonie od razu awans i pewne utrzymanie. Ja jestem ze Świnoujścia i z jednej strony miło patrzeć na wyniki Floty , z drugiej wstyd że taka drużyna nie może sobie poradzić poza boiskiem , co sezon osłabiana dalej pokazuje charakter.

calldiablo
Kontakt:

Post autor: calldiablo » 07 paź 2012, 12:21

Ja tez zachodniopomorskie, a konkretnie Białogard ;) Fajnie jakby Flota utrzymala to co teraz sobie wypracowali bo juz kolejny sezon sa w czolowce 1 ligi. Potrzeba im konkretnego sponsora bo bez tego to faktycznie nie ma co robic awansu i jeszcze ten stadion... Ale zobaczymy jak beda sie ukladac nastepne kolejki.

Bonus
Kontakt:

Post autor: Bonus » 07 paź 2012, 13:12

Ap4cz05 pisze:Ero, urodzony w Szczecinie, a mieszkający w Goleniowie ;) Co do stadionu Pogoni, to aż smutno się na to patrzy w TV... Wciąż się zastanawiam, czy 21.10 pójść na Legię, ale jeśli będzie taka pogoda jak przez ostatnie dni, to podziękuje :P
Jesteś z zachodniopomorskiego i zastanawiasz się czy iść na mecz ? Chłopie...

Co ma do tego pogoda ? Niezależnie od tego czy będzie śnieg , słońce , deszcz czy gradobicia 21.10 na meczu z Legią być trzeba ! Pogoń&Legia !

Co do Floty , parę meczy jeszcze i zacznie się obniżka formy. Kiedy będą pewni utrzymania odpuszczą.

Ap4cz05
Kontakt:

Post autor: Ap4cz05 » 07 paź 2012, 14:50

To nie to o chodzi, że nie wierzę w Pogoń lub coś w tym rodzaju :) Po prostu po wizycie na Signal Iduna Park aż brzydzę się usiąść na tych zgniłych siedzonkach. Dodatkowo jest to jeszcze poniedziałek. Taka ciekawostka - byłem na chyba ok. 20 meczach Pogoni (w różnych klasach rozgrywkowych) i nigdy podczas mojej obecności na Twardowskiego nie przegrali - w najgorszym wypadku remisowali ;) Więc chyba trzeba się będzie wybrać na Legię. Koniec OT.

Awatar użytkownika
hesus
Kontakt:

Post autor: hesus » 10 paź 2012, 09:26

Brak słów :-?
Ważą się losy GKS Katowice. Piłkarze zawiesili oficjalne treningi. Mogą nie zagrać z Miedzią. Piątkowy mecz katowiczan z Miedzią Legnica może nie dojść do skutku. Piłkarze przygotowują się do tego spotkania... indywidualnie.

Od wielu miesięcy nie dostajemy wypłat i nie mamy już pieniędzy na dojazdy na treningi – tłumaczy najlepszy gracz drużyny Przemysław Pitry. GKS wygrał ostatnio w lidze trzy spotkania z rzędu. To jednak wcale nie wpłynęło na poprawę dramatycznej sytuacji finansowej klubu. W przypadku niektórych zawodników zaległości sięgają nawet 12 miesięcy. Dlatego piłkarze zdecydowali, że od początku tygodnia, nie będą przyjeżdżać na Bukową. Pitry ćwiczy w pobliżu swojego domu na boisku Iskry Pszczyna, obrońca Adrian Napierała i kilku innych zawodników z Katowic biegają po lesie w wojewódzkim parku kultury i wypoczynku, a Bartłomiej Chwalibogowski trenuje w Jaworznie. Kiedy drużyna wróci do wspólnych zajęć?

– Czekamy na konkretną informację dotyczącą spłaty zaległości. Chcielibyśmy również otrzymać jakieś zaliczki. My swoją pracę wykonujemy przecież dobrze – mówi w imieniu zespołu Pitry, który w tym sezonie zdobył już
8 bramek i jest wiceliderem klasyfikacji strzelców I ligi. Zawodnicy mają sporo słusznych pretensji do prezesa Jacka Krysiaka.

Szef GKS wcale się z nimi nie kontaktuje. Dlatego przed ostatnim meczem ligowym wyszli w koszulkach z napisem na plecach „Krysiak pokaż jaja, zrezygnuj".
O pieniądze dla drużyny stara się wiceprezes Wojciech Cygan.
– Spotkam się z piłkarzami i poinformuję ich, kiedy mogą liczyć na jakieś pieniądze. Od nich będzie później zależało to, czy rozpoczną przygotowania do ligowego meczu, czy też rozjadą się do domów – tłumaczy Cygan.
Kluczowa decyzja dotycząca dalszych losów klubu ma jednak zapaść 18 października, kiedy odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy. Podczas niego ma być uzupełniona rada nadzorcza. Jeśli większość będzie w niej posiadało miasto, spółka otrzyma od Katowic 2,5 mln złotych. Te pieniądze zostaną przekazana na spłatę długów.

W przypadku gdy władzę utrzyma firma Trust Trading, powiązana z właścicielem Polonii Warszawa Ireneuszem Królem, klub może ogłosić nawet upadłość. – Przewiduję, że katowicki klub na dziewięćdziesiąt procent trafi wkrótce do B klasy – prorokował we wrześniu na naszych łamach Król.

Awatar użytkownika
RickenZMazowsza
Kontakt:

Post autor: RickenZMazowsza » 17 paź 2012, 15:40

figovsky, pytanie do Ciebie, jako że jesteś z Bydgoszczy: dlaczego Andrzej Witan stracił miejsce w składzie Zawiszy? Kaczmarek to żadna rewelacja, a Witan spisywał się dość dobrze.
Żółto-czarny. Od zawsze na zawsze!

http://e-wegrow.pl/

Awatar użytkownika
hesus
Kontakt:

Post autor: hesus » 22 maja 2013, 16:13

Na dzisiejszym posiedzeniu zarządu PZPN zatwierdzono także uchwałę w sprawie wymogów infrastrukturalnych dla klubów I ligi.

Od sezonu 2015/16 każdy pierwszoligowiec będzie musiał posiadać na swoim stadionie sztuczne oświetlenie, a od sezonu 2016/17 zainstalowaną podgrzewaną murawę.
I przy okazji:
Orange Sport poinformował, że mecze I ligi będą nadal transmitowane na antenie tej stacji.

Jak poinformował Orange Sport, nowa umowa będzie obowiązywać przez kolejne dwa sezony.

Awatar użytkownika
hesus
Kontakt:

Post autor: hesus » 08 maja 2015, 16:36

Zaplanowane na sobotę na godz. 17:00 spotkanie 29. kolejki I ligi pomiędzy Flotą Świnoujście i Stomilem Olsztyn nie odbędzie się.

Oświadczenie Stowarzyszenia MKS Flota Świnoujście:

Wczoraj Komenda Policji w Świnoujściu zwróciła się do Prezydenta Miasta z wnioskiem o zmianę klasyfikacji spotkania - z meczu zwykłego na "mecz podwyższonego ryzyka". Głównym powodem decyzji są obawy o zachowanie kibiców wobec policji po zajściu jakie miało miejsce w Knurowie, a dokładnie, że "w środowisku olsztyńskich pseudokibiców panują antypolicyjne nastroje".

Stowarzyszenie, jeszcze wczoraj, odwołało się od decyzji policji powołując się na przepisy PZPN - niestety bezskutecznie, gdyż Prezydent Miasta podtrzymał wniosek. Konsekwencją tych decyzji jest bardzo wysoki koszt meczu - przekraczający 30 tysięcy złotych. Wiadomym jest, że Stowarzyszenie nie posiada pieniędzy a Spółka odmówiła poniesienia w/w kosztów organizacji meczu.

Przepraszamy wszystkich zainteresowanych, a szczególnie kibiców obu drużyn za zaistniałą sytuację, całkowicie niezrozumiałą i niezależną od nas.

To mnie rozbawiło najbardziej: Głównym powodem decyzji są obawy o zachowanie kibiców wobec policji po zajściu jakie miało miejsce w Knurowie, a dokładnie, że "w środowisku olsztyńskich pseudokibiców panują antypolicyjne nastroje".

Awatar użytkownika
Grześ
Kontakt:

Post autor: Grześ » 09 paź 2016, 10:33

Może kontynuacja tematu??W czubie 1 ligi zrobiło się ciasno,dzisiaj jeszcze gra GieKSa która po ewentualnym zwycięstwie może wskoczyć na fotel wice lidera.Sosnowiec gra w kratkę,Chojniczanka mnie zadziwia,Znicz się obudził,Górnik dalej gra piach no i oficjalne otwarcie stadionu w Bielsku-Białej też blado wyszło gdyż PB przegrało u siebie 1-0.
AMANTES AMENTES

Awatar użytkownika
hesus
Kontakt:

Post autor: hesus » 09 paź 2016, 13:46

W Sosnowcu to dyscypliny pomylili, w hokeja graja :)

Awatar użytkownika
RickenZMazowsza
Kontakt:

Post autor: RickenZMazowsza » 12 paź 2016, 01:02

Gorąco życzę awansu do Ekstraklasy GKS-owi Katowice. Nie dlatego, żebym jakoś szczególnie sympatyzował z tym zespołem, ale zwyczajnie dlatego, że już tak długo tkwią na "zapleczu" i pora na jakąś zmianę.
Żółto-czarny. Od zawsze na zawsze!

http://e-wegrow.pl/

Awatar użytkownika
Grześ
Kontakt:

Post autor: Grześ » 31 sty 2017, 19:03

Ja jako kibic GieKSy też tego sobie życzę ale zawsze jest nadzieja a potem wielki klops.Teraz sytuacja jest znowu rewelacyjna jesteśmy w czubie tabeli,mamy poważnego sponsora,robimy wzmocnienia,gramy nawet fajny futbol,no ale w marcu okaże się jak to wszystko będzie wyglądać.Gnijemy tu już dość długo i wreszcie mam nadzieję,że dołączymy do elity.Jest hokej,jest siatka to teraz czas na piłkę kopaną.
AMANTES AMENTES

Awatar użytkownika
adiś30
Kontakt:

Post autor: adiś30 » 31 sty 2017, 21:04

Nie interesuje sie ta pseudo ekstraklasa, ale niech ktos przypomni,GKS przypadkiem pare lat temu nie zbankrutowal orzypadkiem?i bie nie zaczynal prawie od zera?jak jeszcze wczesniej Stomil Olsztyn czy raków Częstochowa?
"TAK JESTEŚMY LUDZKIMI PANAMI,BO JESTEŚMY PANAMI W PRZECIWIEŃSTWIE DO NIE KTÓRYCH LUDZI" Jaroslaw Kaczyński 22-02-2017

Krzychu_BvB
Kontakt:

Post autor: Krzychu_BvB » 31 sty 2017, 21:15

Ponad 10 lat temu nie dostali licencji na ówczesną 2 ligę i zaczęli od 4 poziomu. Potem bodajże rok po roku awanse do dzisiejszej 1 ligi i stagnacja. W tym sezonie fajnie sobie radzą, więc duża szansa na powrót do ekstraklasy.

Awatar użytkownika
Grześ
Kontakt:

Post autor: Grześ » 01 lut 2017, 16:56

GieKSa była nad przepaścią.Nie było kasy na nic ale znalazł się dobry wujek pseudomanager pan Król.Chciał połączyć Polonię Warszawa i Gieksę w jeden klub,zrobić twór KP Katowice potem KP Warszawa,chciał sprzedać wszystko co związane było z Bukową łącznie z prawem do nazwy i herbu.
Niestety nie przewidział,że kibice są nie na sprzedaż i nie pozwolą na rozkradzenie klubu oraz o wycieraniu sobie gęby herbem i barwami,powstało Stowarzyszenie Kibiców,którzy nie zważając na to,że zaczniemy praktycznie od zera utrzymali status i nazwę klubu jak i herb.Mieliśmy zacząć od B klasy ale jako,że mieliśmy w przyszłości parę sukcesów,więc pozwolono nam zacząć od 4 ligi.Wszystko fajnie hulało aż do awansu do 1 ligi.Potem było jak na rolercasterze.Wzloty i upadki,zagrożenia spadkiem do 2 ligi,gdzie praktycznie z beznadziejnej sytuacji wyciągnął nas nowy trener Adam Nawałka.Nie ukrywam,że takiej jazdy to GieKSa nie miała od dawna.Czekam na ten awans 11 rok i już prawie....a tu zaś coś nie wychodzi.Mam nadzieję,że nie będzie to kolejne de ja vu
AMANTES AMENTES

kuba19
Kontakt:

Post autor: kuba19 » 02 lut 2017, 21:53

Grześ pisze:Ja jako kibic GieKSy też tego sobie życzę ale zawsze jest nadzieja a potem wielki klops.Teraz sytuacja jest znowu rewelacyjna jesteśmy w czubie tabeli,mamy poważnego sponsora,robimy wzmocnienia,gramy nawet fajny futbol,no ale w marcu okaże się jak to wszystko będzie wyglądać.Gnijemy tu już dość długo i wreszcie mam nadzieję,że dołączymy do elity.Jest hokej,jest siatka to teraz czas na piłkę kopaną.
Z taką kasą jak miasto ładuje w GKS już dawno powinna być 1 liga (używając normalnego nazwenictwa) a tu co rok jest Manchester City II ligi. Jeszcze Was Zagłebie przeskoczy w wyścigu o awans :)
Borussia Dortmund

ODPOWIEDZ