Serie A

Moderator: Mods

Laurent
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Laurent » 25 sie 2015, 08:07

W tym oknie, po przyjściu do Juventusu Cuadrado, szanse na transfer Draxlera są jednak bardzo małe.

Draxler to jak dla mnie taki wieczny talent. Nie jestem jego wielkim fanem, według mnie od tego swojego mitycznego debiutu w wieku 16 czy 17 lat nie potrafił zrobić kroku do przodu. Inna sprawa, że Gelsenkirchen jest raczej toksycznym środowiskiem i choć produkuje mnóstwo talentów to w obliczu zmian trenerów, słabej gry całego zespołu wygląda to słabo i nie można wykluczyć, że w innym miejscu Julian (dysponujący sporymi umiejętnościami) nie odpaliłby na dobre.

Na pewno na plus działa to że ulubioną pozycją Draxlera jest dziesiątka i tak grałby zapewne w Juve. Ale według ostatnich doniesień Schalke jednak zavetowało transfer, o czym świadczy zapewne pozyskanie Cuadrado. Jeśli kogoś z Schalke, to polecam Maxa Meyera lub Leroya Sane.
Obrazek

GotzePL
Kontakt:

Post autor: GotzePL » 25 sie 2015, 11:03

Draxler zostanie, smerfy nie beda sie oslabiac na poczatku sezonu tymbardziej ze Julian jest motorem napedowym (ostatnio uratowal im 1 punkt z beniaminkiem). Transfer na ten moment bezsensowny w obie strony . Juve ma Cuardado a Schalke nikogo nie planuje kupic.
Wir fahren nach Berlin!!!

Awatar użytkownika
Volverin
Moderator
Kontakt:

Post autor: Volverin » 25 sie 2015, 12:02

Ero pisze:Volv, nie na czasie jesteś? Przecież Draxler od dawna łączony jest z odejście, szefowie Schalke potwierdzają.

- Chcę postawić sprawę jasno, nie oddamy Draxlera tanio. Chciałbym także poinformować, że nadejdzie moment, kiedy nie będziemy przyjmować żadnych ofert i zakończymy wszelkie negocjacje. Nie będziemy czekać do 31 sierpnia, ponieważ musimy realizować także własne plany - powiedział Heldt w rozmowie z "Bildem".

Chcą powyżej 25 baniek, odrzucili już 20 milionową ofertę, ponoć 28-30 załatwi sprawę.
Jestem mega nie na czasie, między czerwcem, a sierpniem w ogóle nie obserwowałem co się działo w piłce. Na przykład o tym, że Okazaki poszedł do Premierleague dowiedziałem się z twittera dopiero w momencie, jak strzelił tam gola. :-D
Siwy zrezygnował!
data rezygnacji: 20.09.15 #yuhupark

Awatar użytkownika
Wixu
Kontakt:

Post autor: Wixu » 25 sie 2015, 12:59

O, widzisz. Ja w wakacje śledzę transfery dość uważnie, ale o przejściu Okazakiego do Leicester dowiaduję się od ciebie. :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Martinek
Kontakt:

Post autor: Martinek » 25 sie 2015, 13:08

Może dlatego, że ten transfer zaklepali bardzo szybko (w połowie czerwca z tego co kojarzę). :->
twitter.com/saboteur_cod

Awatar użytkownika
Calcio
Kontakt:

Post autor: Calcio » 25 sie 2015, 13:17

Dzieki Ero za opis !
Laurent pisze: Draxlera jest dziesiątka i tak grałby zapewne w Juve. Ale według ostatnich doniesień Schalke jednak zavetowało transfer, o czym świadczy zapewne pozyskanie Cuadrado
Transfer Cuadrado nie wyklucza transferu Niemca, ani ze sportowego (bo Kolumbijczyk to prawy wahadłowy w 3-5-2, ewentualnie prawoskrzydłowy w 4-3-3, od biedy prawy obrońca, chociaż tam wolałbym zawsze widzieć Lichtsteinera, a potrzebują jeszcze trequartistę - czyli gracza na "10" i registy - stąd wczorajsze rozmowy z agentem Montolivo), ani z finansowego punktu widzenia (bo Kolumbijczyk jest póki co wypożyczony za 1,5 mln euro i dalsze płatności przesuwają się o rok).

Oczywiście nie twierdzę, że Niemiec dołączy do Juventusu, jednak dwaj dziennikarze, którzy mocno siedzą z tym co się dzieje w Turynie i ich dotychczasowe informacje były bardzo rzetelne sądzą, że Juventus jeszcze się nie poddał w jego sprawie i dyrektorzy mają się zjawić na dniach w Niemczech, by przekonać Schalke, lecz sprawa ma nie być łatwa, bo Niemcy podobno mocno obstają przy kwocie 32,5 mln i nie chcą zejść niżej.

BALOTELLI już po testach w Milanie :)

Awatar użytkownika
bvb_fan
Kontakt:

Post autor: bvb_fan » 25 sie 2015, 16:15

Oficjalki: Cuadrado w Juve, Balotelli w Milanie!

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 25 sie 2015, 18:14

Volverin pisze:Schalke i tak go nie puści. ;-)
Głupotą byłoby nie puszczenie go za te 25 mln euro. Zdolnej młodziezy to oni mają od cholery, a Draxler jest potwornie szklany i od jakiegoś czasu już nawet jak gra, to cieniuje.

No dobra, może nie że głupotą, ale z pewnością jest to opcja godna rozważenia, a w żadnym wypadku taka, którą należy na starcie odrzucić.

Awatar użytkownika
Volverin
Moderator
Kontakt:

Post autor: Volverin » 25 sie 2015, 18:59

Wszystko zależy od tego, czy mają jakąś porządną alternatywę na jego miejsce i jakie są ich ambicje. Moim zdaniem mogą mieć ciężko z ugraniem TOP4 z obecnym składem, a pozbycie się Draxlera raczej im nie pomoże. Ciekawe czy będą w stanie ściągnąć jakiegoś porządnego bocznego pomocnika w ostatnich dniach okienka, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Siwy zrezygnował!

Awatar użytkownika
Axel
Kontakt:

Post autor: Axel » 25 sie 2015, 19:12

Tyle że samą młodzieżą nie osiągnie się sukcesów. Schalke już teraz ma problemy z szerokością kadry w ofensywie, a co by było, gdyby jeszcze oddali Draxlera...

Julek, Meyer, Sane, Czupo, Hunter, Sam i Di Santo, a mamy z przodu ze cztery pozycje. Platte nie liczę, bo on raczej nie gotowy na pierwszy zespół, Sam to robi tam bardziej za klubową maskotkę, a Di Santo jest dla mnie z kolei straaasznym marniakiem. Smerfy po oddaniu Draxlera potrzebowałyby zatem kogoś na zastępstwo, a takowych zawodników w tej chwili nie widzę. Shaqiri wydawał się dla nich logicznym pomysłem, ale ostatecznie wylądował w Anglii.

Z tego powodu też nie wierzę za bardzo w odejście Draxa last minute, ale niczego nie przesądzam, bo o KdB myślałem podobnie, a teraz jest on jedną nogą na wylocie z WOB. Co do samego Juliana - ja akurat cenię talent tego zawodnika. Moim zdaniem potrzebuje on jednej pełnej rundy do rozegrania bez urazów, aby wrócić na swój poziom i potem ew. jeszcze się rozwinąć. Jest technika, jest szybkość, bardzo dobry strzał z dystansu i stałe fragmenty gry. Tak jak już wspomniał Laurent, Schalke to specyficzne środowisko, w którym ostatnio działy się bardzo dziwne rzeczy. Z tego co pamiętam, to Pirlo i Evra też cieniowali przed przyjściem do Juve, ale gdy dano im czas na adaptację i otoczono graczami wielkiej klasy, to potrafili pokazać swoje możliwości.

Laurent
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Laurent » 25 sie 2015, 19:49

Schalke ma Leroya Sane. Według mnie zrobi wieksza kariere niz Draxler.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 25 sie 2015, 20:12

No właśnie, mają choćby Sane, który siedzi na ławce. Zresztą też nie przesadzajmy - z taką kasą za Draxlera naprawdę można sporo zdziałać, nawet w tydzień...

Tym bardziej, że - jak słusznie zauważono - o transferze Niemca mówi się już od kilku tygodni; Schalke musi mieć jakieś opcje zastępcze. Od czegoś są skauci, dyrektor sportowy, etc. Zresztą same negocjacje, to przecież nie jest coś, co się zmienia jak w kalejdoskopie. Tak jest z doniesieniami prasowymi, kiedy dziennikarze podają raz to, raz tamto, ale wydaje mi się, że bezpośrednie negocjacje między klubami i agentami nie są jednak pozbawione jakiegoś logicznego ciągu i zarząd Schalke wie do czego zmierzają, tym bardziej, że to oni tu rozdają karty. Jeśli od początku są nastawieni na sprzedanie Draxlera, tylko oczekują odpowiedniej kwoty, to muszą już mieć kogoś na oku, muszą mieć jakiś plan zastępstwa. Być może jest nim po prostu brak transferów i wprowadzanie kolejnej młodzieży... Tego wykluczyć nie można.
Draxler pisze:Tyle że samą młodzieżą nie osiągnie się sukcesów. Schalke już teraz ma problemy z szerokością kadry w ofensywie, a co by było, gdyby jeszcze oddali Draxlera...
A Draxler to nie jest młodzież? Zresztą proszę cię, jakie to znowu Schalke odnosi suckesy! Do czego prowadzi stawianie na "doświadczonych" pokazał już choćby zeszły sezon i gra Boatenga.
Mają Sane, mają Meyera, mają Goretzkę i Choupo-Motinga, którzy też mogą grać na boku. Mają dwóch dobrych snajperów w postaci Di Santo i Huntera, nie przesadzajmy...

Wiadomo, że lepiej jest mieć Draxlera, niż go nie mieć, pytanie, czy może lepiej nie byłoby nie mieć Draxlera, a mieć te 25-30 milionów, których ponoć S04 oczekuje? Jedno jest dla mnie oczywiste, Draxler dla Schalke nie jest jak De Bruyne dla Wolfsburga i nawet jeśli jakimś cudem nie udałoby im się znaleźć w miarę sensownego zastępstwa już teraz, to spokojnie mogą sobie bez Draxlera poradzić choćby do zimy, a myślę, że i do lata... a pieniądze przez ten czas bynajmniej nie wyparują.

Zresztą na dwoje babka wróżyła; zostanie to ok, silniejsze Schalke to silniejsza Bundesliga, i inne tego typu pierdy, odejdzie - też ok, bo teoretycznie chwilowo osłabiony zostaje nasz konkurent i "odwieczny rywal". Ja tam się cieszę, że to nie jest dylemat w naszej kwestii. :-D

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 25 sie 2015, 20:17

Balotelli podobno ma jakieś zapisy w kontrakcie że jak będzie rozrabiał to będzie płacił wysokie kary a w najgorszym przypadku zostanie wyrzucony z klubu. Połowę jego pensji pokrywa Liverpool, jak dla mnie dobry deal Milanu, liczę że Mario jeszcze przypomni o sobie!

Juve zbiera niezłą pakę :shock:
"Nie trać czasu na wyjaśnienia. Ludzie i tak słyszą to, co chcą słyszeć..."

Zuruck in der Konigsklasse!!
"Immer ein Borusse" - Nuri Sahin

Awatar użytkownika
hesus
Kontakt:

Post autor: hesus » 26 sie 2015, 18:30

No to Digne w Romie, a PSG zarzuca sidła na Kurzawe, juz prawie przyklepany.

Awatar użytkownika
Calcio
Kontakt:

Post autor: Calcio » 28 sie 2015, 00:57

Przed Strootmanem podobno kolejna operacja i może opuścić kolejny sezon. Wielka szkoda dla Romy, gracz już chyba stracony.

Wiele najpoważniejszych włoskich źródeł sugeruje, że właśnie odbywają się negocjacje na linii Juventus - Schalke. Ostatnie wiadomości są takie: "Doniesienia Di Marzio potwierdza Carlo Laudisa z La Gazzetta dello Sport. Jego zdaniem, Draxler odrzucił możliwość transferu do Wolfsburga, naciskając na Juventus. Różnica pomiędzy ofertą Juve a żądaniami Schalke ma wynosić 3 miliony euro.

Co do Balotellego - dzisiejszy wywiad dla LGDS - http://acmilan.pl/prasa/wywiady/balotelli_3.php

Fragment: "Mario, jak się pan czuje?
"Jak ktoś, kto właśnie zakończył pierwszą połowę swojej kariery. Kariery rozgrywanej i przeżywanej jak chłopiec. Nie wszystko poszło dobrze, zmarnowałem sporo okazji. Ale mecz nie jest jeszcze zakończony... Wciąż mam przed sobą drugą połowę. Rozegram ją i przeżyję jak mężczyzna. Wiem, że wielu nie wierzy w moje odrodzenie. Ale mam obowiązek spróbować. I pewność, że mi się uda. Muszę dotrzymać obietnicy złożonej sobie, mojej rodzinie, Milanowi, Mihajloviciowi, Raioli i tym, którzy dobrze mi życzą... Zaczynam od zera. Wiem, że nie mogę już niczego zepsuć. Nie mogę też niczego wymagać i muszę na wszystko ponownie zapracować."

A mecz Roma - Juventus w sobotę na TVN Turbo.

Obrazek

Awatar użytkownika
Lexy
Kontakt:

Post autor: Lexy » 28 sie 2015, 09:30

Nigdy za nim nie przepadałem ale teraz trzymam za niego kciuki, oby odbudował się i został w tym Milanie. Drugim Schevchenką nigdy nie będzie ale na te 15 bramek na sezon spokojnie go stać.

Szkoda Strootmana, kiedyś marzył mi się u nas, z perspektywy czasu dobrze że jednak ten transfer nie wypalił.

Awatar użytkownika
Calcio
Kontakt:

Post autor: Calcio » 28 sie 2015, 12:59

Roma swego czasu odrzuciła 40-milionową ofertę za Strootmana od United.

Perisic podobno blisko Interu.

Tak w ogóle istnieje szansa, chociaz sam w to nie wierze, że na koniec sezonu 3 drużyna angielska będzie grala w el. do LM, a 4 będzie w LE, natomiast 4. włoska zagra w el do LM.
Italia musiałaby zrobyć w tym sezonie o 4,430 więcej punktów, niż Anglia. Zadanie byłoby możliwe, bo Anglii już odleciały 2 drużyny z LE, ale Sampdoria niestety dała dupy. Zresztą w tym sezonie każdy punkt Anglików dzielony jest przez 8 druzyn, a nie 7 jak rok temu (gdyby w poprzednim sezonie ich zdobycz dzielono tez przez 8 to zdobyliby ledwie 11.875, zamiast 13.571) - a Włochów przez 6. Czyli Włosi za każdy punk zdobywają 0,166 do rankingu, a Anglia 0,125 pkt.

Cholernie ciężkie i nie wierzę, ale nie niemożliwe.

ThorNister
Kontakt:

Post autor: ThorNister » 28 sie 2015, 13:08

Gigantyczny pstryk w nos dla angoli za odpuszczanie LE. Śmiesznie by było.

Awatar użytkownika
Calcio
Kontakt:

Post autor: Calcio » 28 sie 2015, 13:16

Już nie wspomnę, że za rok będzie jeszcze bardziej prawdopodobne, bo odpadnie sezon w którym Anglicy zanotowali 7 pkt przewagę nad Italią.

Awatar użytkownika
Volverin
Moderator
Kontakt:

Post autor: Volverin » 28 sie 2015, 13:20

Anglicy odpuszczają LE, bo większą kasę dostaną będąc o jedną pozycję wyżej w lidze, niż dochodząc do jakiegoś półfinału czy nawet finału tego turnieju. :-D
Siwy zrezygnował!

ODPOWIEDZ