Liga portugalska

Moderator: Mods

Awatar użytkownika
Pablito
Kontakt:

Liga portugalska

Post autor: Pablito » 10 sie 2012, 19:02

Po pierwsze to chce się przywitać bo dopiero co się zarejestrowałem, nie jestem kibicem BVB ale mam nadzieję że nie wygonicie mnie stąd od razu za to :-)

Oglądacie ligę portugalską ? jak w waszej opinii wygląda i prezentuje się w pucharach ?
Co ja mogę powiedzieć, liczę że Benfica odzyska dawny prym i znowu zacznie królować w lidze i europie a sam będę mógł przeżyć to co kibice tego klubu w latach 60-tych :-) Mamy do tego podstawy, rzesze kibiców na całym świecie, najwięcej kibiców w Portugalii, jesteśmy znani i mimo ostatnich suchych lat nadal wielcy, Benfica to już wykrystalizowana marka której nie da się od tak zburzyć, teraz po prostu czas na puchary :D

Awatar użytkownika
Thiago
Kontakt:

Re: Liga portugalska

Post autor: Thiago » 10 sie 2012, 19:12

Pablito pisze:Po pierwsze to chce się przywitać bo dopiero co się zarejestrowałem, nie jestem kibicem BVB ale mam nadzieję że nie wygonicie mnie stąd od razu za to :-)

Oglądacie ligę portugalską ? jak w waszej opinii wygląda i prezentuje się w pucharach ?
Co ja mogę powiedzieć, liczę że Benfica odzyska dawny prym i znowu zacznie królować w lidze i europie a sam będę mógł przeżyć to co kibice tego klubu w latach 60-tych :-) Mamy do tego podstawy, rzesze kibiców na całym świecie, najwięcej kibiców w Portugalii, jesteśmy znani i mimo ostatnich suchych lat nadal wielcy, Benfica to już wykrystalizowana marka której nie da się od tak zburzyć, teraz po prostu czas na puchary :D
Zaj**** autoprezentacja :)

Jakoś nie szczególnie przepadam za ligą portugalską, można powiedzieć, że jej nie oglądam. Szczerze to wolę Sporting Lizbona od Benfici :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 10 sie 2012, 19:25

Kubasek pisze: Zaj**** autoprezentacja :)
Aleś go przywitał :lol:

Co do ligi portugalskiej, rzadko oglądam a jeżeli już to jakiś mecz na szczycie jednak nie żebym śledził te rozgrywki ale....z tego co wiem to prężnie się rozwijają i jeśli tak dalej pójdzie to niebawem wyprzedzą Serie A w rankingu :lol: Ostatnio jakoś (2 lata temu) był portugalski finał w LE (a Benfica odpadła w półfinale) gdzie grała nawet Braga :shock: Benfica w zeszłym sezonie nieźle radziła sobie w LM a Porto zawsze jest groźne i nie można ich lekceważyć. Nie muszę mówić że szkolenie młodzieży i ściąganie młodych zza granicy Portugalczycy opanowali do perfekcji chyba a jeszcze bardziej opanowali sztukę zarabiania gigantycznych pieniędzy, takiego Falcao Porto ściągnęło z Ameryki Płd za parę groszy żeby za 2 lata sprzedać go za 40 mln. :shock: Takiego Pepe potrafili nawet opchnąć Realowi za 30 baniek, Benfica też drogo sprzedaje także pieniądze tam są, infrastruktura też, możecie mówić co chcecie ale dla mnie taki stadion Benfiki, Porto i Sportingu to jedne z najpiękniejszych obecnie stadionów na świecie.

Ale w Portugalii to chyba kryzys nie odpuszcza co niestety odbija się na frekwencjach, zainteresowaniu i zyskach ze sprzedaży klubowych rzeczy.
"Nie trać czasu na wyjaśnienia. Ludzie i tak słyszą to, co chcą słyszeć..."

Zuruck in der Konigsklasse!!
"Immer ein Borusse" - Nuri Sahin

Awatar użytkownika
Pablito
Kontakt:

Post autor: Pablito » 11 sie 2012, 14:52

Niestety tak, przykładowo za udział zeszłosezonowej LM Borussia która odpadła z ostatniego miejsca zarobiła więcej kasy niż Benfica która doszła do ćwierćfinału. Frekwencje są jakie są ale to raczej jest spowodowane tym że tak naprawdę w lidze są tylko 4 zespoły godne uwagi które wzbudzają zainteresowanie na świecie. Co do tej LM to też nieźle nas wydymali, w pierwszym meczu sędzia nie odgwizdał ręki którą zobaczyłby ślepy dziadek z ostatniego sektora na stadionie, ale rozumiem że Platiniemu po prostu bardziej się opłacało żeby to Chelsea zagrała w półfinale, większa marka, większe zainteresowanie = więcej kasy.

Kubasek pisze: Zaj**** autoprezentacja :)
A co będę owijał w bawełnę :mrgreen:

Tooommeeek
Kontakt:

Post autor: Tooommeeek » 11 sie 2012, 18:25

Pablito pisze: A co bêdê owija³ w bawe³nê :mrgreen:
To ja tez powiem wprost. Moge poznac twoich rodzicow?

Awatar użytkownika
Pablito
Kontakt:

Post autor: Pablito » 11 sie 2012, 18:35

Nie rozumiem?

Tooommeeek
Kontakt:

Post autor: Tooommeeek » 11 sie 2012, 19:15

Pablito pisze:Nie rozumiem?
Tyle sie slyszy, chcialbym po prostu poznac ojca Pablito.

Awatar użytkownika
Mortis
Kontakt:

Post autor: Mortis » 11 sie 2012, 19:30

Apropo Benficy: podczas meczu z Fortuną Dusseldorf , Luisao podobno znokautował sędziego. Spotkanie zostało przerwane.
Tylko , że na tym filmiku akurat nie widać kluczowego momentu:
http://www.youtube.com/watch?v=vCZ7ETLm ... r_embedded

Tooommeeek
Kontakt:

Post autor: Tooommeeek » 11 sie 2012, 19:34

Mortis pisze:Tylko , ¿e na tym filmiku akurat nie widaæ kluczowego momentu:
http://www.youtube.com/watch?v=-9AioGSLhuk
Ostatnio zmieniony 11 sie 2012, 19:44 przez Tooommeeek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 11 sie 2012, 19:37

http://www.youtube.com/watch?v=l2s13nGz_So
Tu coś trochę widać ale wszystko wskazuje na to że sędzia brał lekcje w szkole Barcelony :mrgreen:

Tooommeeek pisze:chcialbym po prostu poznac ojca Pablito.
:lol:

Awatar użytkownika
Mbuti3
Kontakt:

Post autor: Mbuti3 » 07 paź 2012, 22:58

Co za imitacja klubu.
Madrisso o Realu 21 listopada roku pańskiego 2015.

Awatar użytkownika
Ero
Kontakt:

Post autor: Ero » 13 paź 2012, 13:18

Może przesadze, ale dla mnie to jeden z najpiekniejszych goli w historii piłki nożnej. Dostaje piłke, będac tyłem do bramki, przyjmuje na kolanko i wykancza akcje piętką. Cudowny gol, piekniejszego chyba nie widziałem, a widziałem naprawde duzo. Dla mnie gole z 30 metrów w okienko, których jest 100 milionów to nuda. Niby piękne, ale to własnie takie majstersztyki jak ten gol Martineza to są prawdziwe perełki. Miałem przyjemnosc oglądac ten mecz w TV na zywo i jak on to zrobił to sie za głowe złapałem:D

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 13 paź 2012, 15:53

Ibrahimovic mi się kojarzy z takimi bramkami, on przeważnie lubi wciskać piłkę do bramki właśnie w tak ekwilibrystyczny sposób.

Oglądałem kiedyś zeszłosezonowy mecz Benfiki z Porto i tam co Hulk załadował to masakra -> http://www.youtube.com/watch?v=Ph2r1BfM3qU
ogólnie lubię oglądać te pojedynki derbowe w Portugalii, są gwarancją pięknej technicznej piłki i pięknych bramek ;-)

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 13 paź 2012, 17:47

Mocno przesadzasz Ero. Oczywiście, to twoje zdanie, ale bramkarz nie wiele miał do powiedzenia, bo koleś stał tuż przy nim. Praktycznie nie miał czasu na reakcje, więc wystarczyło, że tą piątką strzeli tuż obok. Nie mówię, że łatwe, ale jakieś mega trudne lub piękne też to nie jest.

Tooommeeek
Kontakt:

Post autor: Tooommeeek » 13 paź 2012, 17:53

Bo Warszawa...! pisze:Nie mówiê, ¿e ³atwe, ale jakie¶ mega trudne lub piêkne te¿ to nie jest.
W zasadzie to najtrudniejsza tego czescia jest to, zeby zaden obronca lub bramkarz sie nie wtracil nim zdazy sie kopnac. Chyba kazdy pilkarz z dobra technika, u nas taki np Gotze, dalby rade tak strzelic (oczywiscie kazdy woli przyjac i uderzyc, bo tak jest pewniej ;-) ) A z bramkarzem Bo masz racje, tym bardziej ze w takiej sytuacji przewaznie kazdy bronilby pajacem, wiec nie ma kontaktu z ziemia, przez to tez bramkarz nie ma zbytnio mozliwosci obronic strzalu nie w niego ;-)

Co nie zmienia faktu ze wyglada widowiskowo 8-) tylko ze tak jak mowie bardziej nie przez skale trudnosci, ale przez to ze bardzo rzadko sie takie cos widuje ;-)

Awatar użytkownika
Ero
Kontakt:

Post autor: Ero » 13 paź 2012, 18:12

Bo Warszawa...! pisze:Nie mówię, że łatwe, ale jakieś mega trudne lub piękne też to nie jest.
Tak samo jak bramki z 30 metrów, to ma byc niby trudne? Byle jaki leszcze moze huknąć do przodu a piłka ląduje w okienku i sie zachwycają:]

Jak to nie jest dla Ciebie piekna bramka, to ja nie wiem co rozumiesz poprzez piękno. Bo to dla mnie był majstersztyk, wszystko zrobione tyłem do bramki.

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 13 paź 2012, 18:18

To samo ja mogę powiedzieć o Tobie, że nie wiesz co to piękno, skoro tę bramkę tak nazywasz.
Każdego rajcuje co innego, mnie na przykład dużo bardziej zachwycają bramki z 30 metrów w okienko, a nawet powiem więcej, najbardziej w piłce lubię brawurowe wejścia, piękne przejęcia, takie jakim popisał się ostatnio Bender. Nigdy sam nie grałem z przodu, więc na co innego zwracam uwagę. Ja zawsze będę pod dużo większym wrażeniem obrońców, niż napastników, bo strzelanie goli, owszem jest ważne, ale jakoś nigdy mnie nie kręciło. Zalezy od osoby ;).

Jeziol
Kontakt:

Post autor: Jeziol » 13 paź 2012, 18:30

W Benfice macie bardzo dobrego Lewego Obrońcę , którego chciałbym zobaczyć w Borussii :) Godnie rywalizowałby ze Schmelzerem ;]

Tooommeeek
Kontakt:

Post autor: Tooommeeek » 13 paź 2012, 18:41

Ero pisze:Bo to dla mnie by³ majstersztyk, wszystko zrobione ty³em do bramki.
Lewy z Bayernem to w ogole bramka nr 1 wszechczasow :mrgreen:

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 13 paź 2012, 18:45

Jeziol pisze:W Benfice macie bardzo dobrego Lewego Obrońcę

czy tu faktycznie jest napisane "lewego" wielką literą, czy mam jakieś schizy :-D Polonia Dortmund...

ODPOWIEDZ