Premier League

Moderator: Mods

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 02 maja 2016, 23:08

Dla Leicester, Ranieriego i reszty ogromny szacunek, to jest niemożliwe, powtarzam. Niemożliwe że z jakimiś Fuchsami i Albirghtonami da się robić takie wyniki.
Mi to przypomina historię Atletico (oczywiście skala inna) pod tym względem, że każdy wieszczył, że spuchną, a dotrzymali do końca. Brawa dla nich i liczę, że w lecie nie zostaną rozkupieni a i jeszcze się odpowiednio wzmocnią.

Awatar użytkownika
Volverin
Moderator
Kontakt:

Post autor: Volverin » 03 maja 2016, 02:19

Lubię takie historie w futbolu, brawa dla Leicester. :-)
Siwy zrezygnował!
data rezygnacji: 20.09.15 #yuhupark

Awatar użytkownika
scantis
Kontakt:

Post autor: scantis » 03 maja 2016, 04:29

JackDanielsBoy pisze:Ale jesteście ograniczeni umysłowo... Patrzycie tylko na czubek własnego nosa. Zobaczycie że jak na nich trafimy w LE to będzie problem i mordega i obawiam się ze możemy z nimi przegrać. Wystarczy tylko żeby Klopp trochę ich ogarnął.
Zawsze miło powrócić do konwersacji sprzed kilku miesięcy :mrgreen: Rozmowa o Liverpoolu.

A dla Leicester brawa, chociaż to raczej jednorazowy wyskok. No i Wasyl mistrzem Anglii... kto by pomyślał :-)

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 03 maja 2016, 10:52

No ale co tutaj jest takiego odkrywczego scantis? Przecież prawie wszyscy o tym pisali, że jak kogoś się bać w LE to Kloppa.

Tooommeeek
Kontakt:

Post autor: Tooommeeek » 03 maja 2016, 10:59

Bo Warszawa...! pisze:No ale co tutaj jest takiego odkrywczego scantis? Przecie¿ prawie wszyscy o tym pisali, ¿e jak kogo¶ siê baæ w LE to Kloppa.
Tak bez sprawdzania, sadzac po tej niepogrubionej czesci komentarza, ktory scantis wstawil, to nie wszyscy.

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 03 maja 2016, 11:52

Przecież nie piszę, że wszyscy, tylko prawie wszyscy.

Tooommeeek
Kontakt:

Post autor: Tooommeeek » 03 maja 2016, 12:15

Jakby tak sie czepiac szczegolow, to scantis nie napisal ze tam jest cos odkrywczego :mrgreen:

hello
Kontakt:

Post autor: hello » 03 maja 2016, 13:40

A czy Wasyl grywał tam trochę w tym Leicester? Bo jeśli tak to ja bym go na Euro brała.
Czas z BVB i tym forum był świetną przygodą :) trzymajcie się ludziska ciepło.

Awatar użytkownika
Mbuti3
Kontakt:

Post autor: Mbuti3 » 03 maja 2016, 14:02

liga puchary razem ok 6 meczy chyba. Medal za mistrzostwa nie dostanie. Ale mimo wszystko 3 sezony w klubie i na pewno przyczynił się do awansu i utrzymania w poprzednich sezonach.
Co za imitacja klubu.
Madrisso o Realu 21 listopada roku pańskiego 2015.

hello
Kontakt:

Post autor: hello » 03 maja 2016, 14:11

No to nie jedzie. Dzieki.
Czas z BVB i tym forum był świetną przygodą :) trzymajcie się ludziska ciepło.

Awatar użytkownika
Szajbus
Kontakt:

Post autor: Szajbus » 11 maja 2016, 22:52

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 23 maja 2016, 23:41

Van Gaal out, jutro niby oficjalka Jose.
Jest mi smutno, naprawdę.

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 02 sie 2016, 13:14

Krysti pisze:Guardiola ściąga do City naprawdę interesujących zawodników, jestem ciekaw, jak szybko ten cały projekt odpali.
O ile w ogóle odpali. Możliwe, że Guardiola zdobędzie mistrza, ale ja bardziej jestem zdania, że w Anglii wyjdzie jakim naprawdę jest trenerem. W Barcelonie miał skrojoną pod siebie drużynę, trafił na Messiego i złote pokolenie La Masii, w Bayernie dostał ligę wygraną już na starcie, ale za to w LM każdy mocniejszy zespół na etapie półfinału ogrywał/niszczył Bayern, teraz w City IMO dostaje najtrudniejsze zadanie w swojej trenerskiej karierze, liga w której każdy może wygrać z każdym i łatwo wypaść z TOP4, gdzie nawet poczciwy dziadziuś Wenger może go ograć. Nie mówię, że jest trenerem słabym, bo szanuję jego wyniki z Barceloną, ale żadnym geniuszem to on nie jest i do Jose i Carlo to jest mu póki co bardzo daleko.

Awatar użytkownika
Krysti
Kontakt:

Post autor: Krysti » 02 sie 2016, 20:56

Zgadzam się z tym, że będzie to dla Pepa dotychczas najtrudniejsze zadanie - w Premier League jest jednak kilka bardzo mocnych ekip, które mogą realnie włączyć się do walki o mistrzostwo (w Hiszpanii czy Niemczech sytuacja była pod tym względem dużo łatwiejsza). A do tego wszystkiego i konkurencja na ławce trenerskiej nie mniejsza - Mourinho, Conte, Kloppo czy choćby ten Wenger, o którym już sam wspominałeś. Sezon na Wyspach zapowiada się naprawdę niezmiernie ciekawie. :-)

Mimo wszystko wydaje mi się, że Guardiola da radę i w Anglii przeforsować swoją wizję futbolu i prędzej czy później zgarnie jakieś trofea. Wykonawców do osiągnięcia tego celu ma nieprzeciętnych: Guendogan, Fernandinho, De Bruyne, Sterling, Nolito, Sane czy Aguero, a to przecież jeszcze nie wszyscy.

Pożyjemy, zobaczymy. ;-)

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 09 sie 2016, 13:19

John Stones w City za 50 mln funtów, tak funtów. Świat zwariował :lol:

Awatar użytkownika
Murzyn
Moderator
Kontakt:

Post autor: Murzyn » 09 sie 2016, 14:33

Oj zwariował, zwariował - Pogba za 105 mln euro w United! Ale zaraz, zaraz, czy to nie Diabły żałowały swego czasu 30 baniek na hrummelsa? :lol:
Jeżu, ufam Tobie!

Awatar użytkownika
Gupi8
Kontakt:

Post autor: Gupi8 » 10 sie 2016, 01:31

Czy ja wiem czy zwariował, jeśli już to prędzej z tym jakie dochody przynosi futbol.

Kiedyś widziałem fajną tabelkę, która uwzględniała przelicznik kogośtam i wyszło na to, że najdroższym transferem w historii futbolu był bodajże... Mutu do Chelsea.

Np. 100 mln€ na Ronaldo w 2009 to dużo większa kwota niż 105 mln€ na Pogbę w 2016, mnie ten transfer ani trochę nie grzeje.

Awatar użytkownika
Hunter13
Kontakt:

Post autor: Hunter13 » 10 sie 2016, 14:20

Tu z kolei przeliczano kwoty transferowe na kilogramy złota, z tego wynika że Zidane nadal był o wiele droższy od Cristiano, czy choćby Pogby.
http://weszlo.com/2013/09/18/bale-i-ron ... ransferow/

Awatar użytkownika
Murzyn
Moderator
Kontakt:

Post autor: Murzyn » 10 sie 2016, 20:41

No dobra, teraz tylko powiedzcie czy Pogba jest warty tej sumy, gdzie nawet przy transferze genialnego króla Ronaldo wszyscy byli zszokowani? A co z Higuainem za 90 mln euro?

Rozumiem że w przeliczeniu na zboże czy ropę wygląda to trochę inaczej, niemniej jednak to są już wariackie sumy i wyścig reklamowy.
Jeżu, ufam Tobie!

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 11 sie 2016, 12:04

Murzyn, gdzieś było przeliczenie kwoty transferu jako procent obrotów klubu w roku, w którym tego transferu dokonano. Mi się wydaje, że to najbardziej miarodajne, w tym zestawieniu Pogba pod względem transferów Manchesteru był na trzecim miejscu, choćby za Rooneyem.

Ja się tym już dawno przestałem emocjonować, przecież to normalne, że ceny, wartość pieniądza się zmieniają. To tylko cyferki. A prawdę powiedziawszy, jak coś ma szokować, to mnie osobiście szokuje nie wydanie 90 czy 100 milionów euro na Pogbę albo Higuaina, bo nawet jeśli jest to kwota 20 czy 30 milionów powyżej wartości, to są to zawodnicy klasowi, gwarantujący bardzo wysoki poziom i to, że nie będą żadną wtopą. Co mnie natomiast szokuje, to gigantyczne kwoty na jakieś jednorazowe wyskoki i koty w worku. 60 milionów za Andre Gomesa, 70 za Sterlinga, 55 za Stonesa, po 40 (i to już ładnych parę lat temu!) za jakichś brazylijskich kasztanów typu Fernando/Fernandinho. 50 za Martiala, z gigantycznymi bonusami do tego, to też był obłęd, bo nawet jeśli mi ktoś mówi, że "przecież był najlepszym zawodnikiem Manchesteru w zeszłym sezonie!", to trzeba pamiętać, że obecnie to żaden sukces, dupy na pewno nie urwał, na arenie międzynarodowej nic nie pokazał, w reprezentacji przegrał rywalizację z kolejnym sezonowcem Payetem i młodszym od siebie Comanem, a jak wreszcie dostawał jakieś minuty i to przed własną publicznością, to się po prostu błaźnił. Odpowiednio 40 i ponad 30 milionów za Bailly'ego i Milika też bym do tej kategorii zaliczył.

W każdym razie, z pewnością lepiej przepłacić raz o te 30 czy nawet 40 milionów, ale mieć dobrego piłkarza, niż wywalić 150 milionów na 3 kompletnych gówniaków, z których po roku każdego trzeba będzie oddawać za jakieś ochłapy, bo się okaże, że się zwykłymi cieniasami. Jak już w ogóle się dysponuje taką kasą.

ODPOWIEDZ