Bundesliga 17/18

Moderator: Mods

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Murzyn
Moderator
Kontakt:

Bundesliga 17/18

Post autor: Murzyn » 24 maja 2017, 17:10

Nowy sezon 2017/2018 w Bundeslidze rozpocznie się w piątek 18 sierpnia. Więcej informacji możemy się spodziewać 29 czerwca, kiedy to zostanie ogłoszony terminarz
Jeżu, ufam Tobie!

Awatar użytkownika
majeku
Kontakt:

Re: Bundesliga 17/18

Post autor: majeku » 18 sie 2017, 09:01

Dzisiaj wielki utęskniony przez nas dzień. Zaczynamy Bundesligę - i od razu same pozytywy. Mecze będą pokazywane na różnych kanałach stacji Eleven jednocześnie. Dodatkowo będzie studio, komentarze i wywiady. Mamy więc nową jakość transmisji naszej ulubionej ligi. Ciekawy jest również aspekt z pierwszą sędzią-kobietą oraz wprowadzaniem systemu VAR.

Przed kilkoma laty kandydatów do mistrza i miejsc premiowanych możliwością udziału w europejskich pucharach można było wymieniać w ciemno. Zwykło się mówić o silnej czwórce: Bayern, BVB, Leverkusen i tamte śmieszne niebieskie stworki. Teraz to już przeszłość. Niestety ciężko cokolwiek powiedzieć kto może bić się o czub tabeli. Od kilku sezonów o wiele łatwiej jest typować kandydatów do spadku. Liga w pewnym stopniu stała się ciekawsza w aspekcie kto wywalczy utrzymanie, niż kto będzie się ścigał z Bayernem albo kto wystąpi w kolejnej edycji LM.

Chyba najbardziej ciekawi forma RedBulla, który będzie miał dodatkowe wyzwania przy dość wąskiej kadrze. Dużą niewiadomą jest też Wolfsburg Heckinga - czy będzie w stanie się podnieść? Oraz Frankfurt, który często ma wahania formy. Do tego mam nadzieję, że kolejny szumny projekt naszych sąsiadów zaliczy tradycyjną, kompletną porażkę. Dużo drużyn zaczyna sezon nieciekawym szpitalem.

Moje typy
Kandydaci do LM (3-4): Hoffe, Hetha
Kandydaci do LE (5-6): Redbull, Gladbach
Kandydatów do baraży i spadku jest sporo: HSV, Hannover, Mainz, Augsburg, Leverkusen (myślę, że Freiburg, Wolfsburg i Frankfurt też będą mieć duże kłopoty)

Ale i tak tradycyjnie: baraży i utrzymania się życzę serdecznie naszym kochanym sąsiadom :)
BVBVBVBVBVB

Awatar użytkownika
kowdi
Kontakt:

Post autor: kowdi » 18 sie 2017, 12:43

Mam nadzieję, że Redbull będzie grał podobnie jak w zeszłym sezonie, przyjemnie się ich oglądało i fajnie by było, jakby utrzymywali się w walce o LM. Mają dość solidne podstawy i ciekawych zawodników, teraz muszą ustabilizować formę i wyrobić sobie markę.

Ciekawie też jak wyjdą transmisje na Elevenach względem jakości komentarza i ekspertów. Póki co oglądać będę przez neta pewnie, wykupię u nich pakiet a w TV to zobaczymy jak mi się uda na przedłużaniu umowy wytargować, czy zostanę z nc+ czy przejdę na CP czy w ogóle stwierdzę, że zostaję przy opcji internetowej. Nie wiem jak wygląda u nich opcja przewijania transmisji, pauzowania itd, tak jak na ESPlayerze się dało, czy tylko na żywo.

Liczę, że Freiburg z Kapustką w składzie pokaże się z dobrej strony, dobrze by było dla kadry, że Bartosz nabierał godzin doświadczenia w Bundeslidze i może za rok czy dwa transfer do lepszego klubu w lidze? :)

Co do beniaminków to obstawiam, że jeden z nich spadnie a drugi będzie w środku tabeli. Oby też w końcu HSV wypadło z ligi, najlepiej jak najszybciej. :mrgreen:
#forumumarło

O'Track
Kontakt:

Post autor: O'Track » 18 sie 2017, 14:28

LM/ BVB,Bayern,Leipzig,Leverkusen
LE/ S04,Hoffe,Hertha
spadek/ FCA,Freiburg/HSV

Awatar użytkownika
kowdi
Kontakt:

Post autor: kowdi » 15 gru 2017, 21:02

Oglądacie źrebaki vs opryszczki? Sędziego powinni dyscyplinarnie wypierdzielić, tak słabego sędziowania nie widziałem już dawno. VAR wyłączyli czy zakazali?
#forumumarło

Awatar użytkownika
rasiak
Kontakt:

Post autor: rasiak » 20 sty 2018, 20:29

No proszę, wszyscy skazaliśmy Köln na spadek, a tymczasem trzeci mecz z rzędu wygrali, w tym jeden za 6 pkt. Wygląda na to, że powoli wracają ;-) Mam nadzieję, że im się uda.
Und wir werden immer Borussen sein,
es gibt nie, nie, nie einen anderen Verein!

Awatar użytkownika
majeku
Kontakt:

Post autor: majeku » 22 sty 2018, 09:17

Super historia byłaby gdy by się utrzymali, chociażby w barażach.

Natomiast cała Bundesliga to niemal płaskie lotnisko. Bayern się tylko śmieje. Oni nawet jak nie będą chcieli to zdobędą majstra. A "pogoń" albo walka o Europę wygląda jak wyścig PKSu z Częstochowy z pociągiem Regio do Kalisza... Każdy jedzie w sobie tylko znanym kierunku i modli się o to, żeby pojazd się nie rozkraczył w drodze. A smród nie do zniesienia.
BVBVBVBVBVB

Awatar użytkownika
rasiak
Kontakt:

Post autor: rasiak » 22 sty 2018, 18:53

Tylko parę zespołów jest w stanie powalczyć z Bayernem, niestety tylko teoretycznie. Większość zawodników w szycie formy ,,przejmowana'' jest przez Bayern ( Wagner, Hummels, Goretzka, Neuer, Götze to tylko parę przykładów. Götze wrócił tylko dlatego, że Bayern już go nie chciał). Dużo zespołów nie stać na sprowadzenie piłkarzy z górnej półki. Jeśli mają jakiś talent, prędzej czy później odejdzie. Naprawdę dobrzy piłkarze wybiorą Bayern, ewentualnie inny bogaty klub z innych lig. Bundesliga ( oprócz BVB, SO4 i Bayernu) nie jest ciekawa dla zawodników. Inna kwestia to oczywiście polityka transferowa, najlepszy przykład to nasza Borussia. Chyba tylko finansowy upadek Bayernu albo naprawdę trafione transfery ich rywali (niekoniecznie drogie) może pomóc.
Und wir werden immer Borussen sein,
es gibt nie, nie, nie einen anderen Verein!

ODPOWIEDZ