Bundesliga 16/17

Moderator: Mods

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Liczi
Kontakt:

Post autor: Liczi » 19 mar 2017, 15:02

Wymiana młodej, nowoczesnej i niemieckiej myśli szkoleniowej, jakkolwiek nieidealny by Tuchel nie był, na francuskiego staruszka, którego sukcesy to 4 miejsce w PL i przeszłość. Legitne
Bo Warszawa...! pisze:Ale ja jestem debil. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Murzyn
Moderator
Kontakt:

Post autor: Murzyn » 19 mar 2017, 19:48

No tak, zapomniałem, BVB to za wysokie progi dla tego dziadka. Wybaczcie.
Jeżu, ufam Tobie!

Awatar użytkownika
Jasiu85
Kontakt:

Post autor: Jasiu85 » 24 mar 2017, 08:05

Chyba pierwszy raz zgadzam się z Ulim Hoenessem :mrgreen: https://twitter.com/tom_ur/status/844983990939504640

artur_poznan
Kontakt:

Post autor: artur_poznan » 26 mar 2017, 20:22

Jeszcze zapomnial dodać, że przed wyjściem ma Oktoberfest kazdy facet muso spędzić z godzinę przed lustrem na układaniu fryzury. Nawet Lewego dosieglo ostatnio pajacowanie w tej sferze.

Awatar użytkownika
johny1910
Kontakt:

Post autor: johny1910 » 26 mar 2017, 23:36

artur_poznan pisze:Nawet Lewego dosieglo ostatnio pajacowanie w tej sferze.
Każdy świniak tak ma! :-D
... to live is to die - Cliff Burton
www.pansamochodzik.org.pl

Awatar użytkownika
Murzyn
Moderator
Kontakt:

Post autor: Murzyn » 07 kwie 2017, 12:00

I powiedźcie sami - bayerniska nie da się tak po prostu nie lubić. Jak ostatnio mieli wygrać lub chociaż zremisować, to dostali wpiernicz. Myślę, że stan nienawiści do tego klubu jest stanem zupełnie normalnym i w pełni uzasadnionym.
Jeżu, ufam Tobie!

Awatar użytkownika
karaban
Kontakt:

Post autor: karaban » 07 kwie 2017, 13:40

Wyniszczają konkurencje wykupując najlepszych zawodników w perfidny sposób, świńskie zagrywki pokroju ogłoszenia transferu gotze tuż przed naszym ważnym spotkaniem, świńskie napinki Uliego i spółki ale to my jesteśmy tą złą grupą bo nie lubimy bayernu. I za co my mamy ten klub szanować? Ano tak zapomniałbym że to wszystko "dla dobra ligi"

Laurent
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Laurent » 07 kwie 2017, 14:05

Za co szanować Bayern? Można ich nie lubić ale zarządzanie tym klubem to wzór dla każdego na świecie. A osłabianie konkurencji? My też to robimy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Murzyn
Moderator
Kontakt:

Post autor: Murzyn » 07 kwie 2017, 15:52

Laurent pisze:Można ich nie lubić
I z chęcią z tej możliwości korzystam.
Jeżu, ufam Tobie!

Krzychu_BvB
Kontakt:

Re: Bundesliga 16/17

Post autor: Krzychu_BvB » 13 maja 2017, 17:32

Jeżeli ktoś przegapił dzisiejsze wydarzenia w Bundeslidze, to niech znajdzie sobie jakiś obszerny skrót wszystkich meczów, bo to, co się dzisiaj działo, to coś niesamowitego.

Awatar użytkownika
Murzyn
Moderator
Kontakt:

Post autor: Murzyn » 13 maja 2017, 17:36

Świnioki dwie bramki w doliczonym czasie. No jakoś w ogóle mnie to nie dziwi.
Jeżu, ufam Tobie!

Awatar użytkownika
Kamyk.
Kontakt:

Post autor: Kamyk. » 13 maja 2017, 22:00

Chyba niedługo w BL będzie trzeba wprowadzić jakieś playoffy, żeby była jakaś szansa na wygranie ligi przez kogoś innego niż bajern... choć pewnie i to by nic nie zmieniło.

Cieszę się, że z ligi spadają Ingolstadt i Darmstadt. Z tego co pamiętam razem awansowali do BL to i razem spadają :P Darmstadt jeszcze jakoś w poprzednim sezonie wyglądało, jednak w tym sezonie spadek tych drużyn jak najbardziej zasłużony. HSV pewnie po raz kolejny baraż i jakoś dopłyną do następnego sezonu w BL.

Ale obsada europejskich pucharów w następnym sezonie już mnie tak nie cieszy. Prawdopodobnie Koln wyprzedzi za tydzień Freiburg i to oni zagrają w pucharach. W miejsce RB i Hoffe wolałbym widzieć kogoś innego. Z drugiej strony w tym sezonie chyba mało kto inny zasługuje na te miejsca. Marny ten sezon był. No i ten Lipsk, wydaje mi się, że po takim mocnym sezonie ta gra w pucharach ich pociągnie mocno na dół w następnym sezonie.

Awatar użytkownika
Jasiu85
Kontakt:

Post autor: Jasiu85 » 14 maja 2017, 07:48

Kamyk
Wiesz co jest najlepsze? Że owe Darmstadt i Ingolstadt pozabierały na punkty :!: :!: :!: :lol:

Awatar użytkownika
kowdi
Kontakt:

Post autor: kowdi » 14 maja 2017, 12:00

Najlepsze to jest z tej kolejki to:
Schalke 1-1 Hamburg
Match stats:
- Schalke can no longer qualify for Europe.
:mrgreen:
#forumumarło

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 14 maja 2017, 13:59

Ale meczycho się zapowiada za tydzień w Hamburgu, bezpośrednie starcie o utrzymanie HSV vs. Wolfsburg. Dalej gdzieś tam po cichu będę trzymał kciuki za portowców, mam sentyment do tego klubu i chciałbym aby wrócili do czołówki.
"Nie trać czasu na wyjaśnienia. Ludzie i tak słyszą to, co chcą słyszeć..."

Zuruck in der Konigsklasse!!
"Immer ein Borusse" - Nuri Sahin

Awatar użytkownika
Murzyn
Moderator
Kontakt:

Post autor: Murzyn » 21 maja 2017, 11:04

Bundesliga sezon 2016/2017 przechodzi do historii. Patera mistrzowska pozostaje w chlewiku, ale im tam pewnie nudzi się już ta coroczna feta. W tym roku bayernisko odpadło w ćwierćfinale LM i półfinale Pokala. W dodatku Lewy, który wg polskich mediów cały sezon PEWNIE szedł po koronę króla strzelców musiał uznać wyższość naszego Auby, z którym szedł łeb w łeb.

W LM zagrają jeszcze Lipsk i my oraz Hoffenheim w eliminacjach. W LE znajdą się Koeln i Hertha. Krótko pisząc reprezentacja niemieckich drużyn w europejskich pucharach na pszyszły sezon nie powala, ale zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. Kozły już kilka ładnych lat temu miały budować drużynę na miarę Europy, ale dopiero teraz udało im się tam awansować. Natomiast zespoły, które mają fajne składy (Wilki, Piguły, Źrebaki, Smerfy) dały ciała na całej linii.

HSV jak zwykle wyskoczył w ostatniej chwili spod noża i to Kundle grać będą w barażach. Z 1. ligą po dwóch latach żegnają się zespoły Ingolstadt i Dramstadt.
Jeżu, ufam Tobie!

Awatar użytkownika
kowdi
Kontakt:

Post autor: kowdi » 21 maja 2017, 19:54

Ja liczę na to, że RB się nie rozsprzeda i mądrze wykorzysta fakt awansu do LM. Fajnie się prezentowali, mogliby być niezłą siłą w Bundeslidze. W LM pewnie nie poszaleją, ale to jednak jakaś kasa, a jeżeli tacy zawodnicy jak Keita zostaną to może bardziej przyszłościowy ten projekt będzie.
#forumumarło

Awatar użytkownika
Kamyk.
Kontakt:

Post autor: Kamyk. » 21 maja 2017, 21:24

Dziwny był ten sezon. Jedyną "nie dziwną" rzeczą było to, że bayern znów zdeklasował całą BL. I to jeszcze w sezonie gdzie właściwie głównie mieli skupić się na LM. Osiągnęli już taki poziom, że właściwie mistrzostwo mogą stracić tylko gdy w jakimś sezonie BL znajdą się 3-4 naprawdę silne zespoły. A w tym sezonie oprócz świni takim zespołem był tylko RB. My zasługiwaliśmy na pewno na TOP3, ale już na wicemistrza raczej nie, za dużo wpadek w tym sezonie.

Słaby sezon dla tych zespołów, które w poprzednich latach były czołówką ligi - Leverkusen, Wolfsburg, Gladbach. Szkoda, że Gladbach po takich dwóch dobrych sezonach nie potrafiło ustabilizować tej swojej pozycji. Natomiast w ogóle nie szkoda mi wilków. Po tym jednym wicemistrzostwie pojawiały się głosy, że Wolfsburg stał sie od razu drugą siłą BL, i to nie tylko pod względem finansowym ale i sportowym... ta, przyszła gra w LM, poprzedni sezon od razu spadek formy, a teraz "druga siła Bundesligi" będzie walczyła o to, żeby w przyszłym sezonie nie stać się drużyną z drugiej Bundesligi (choć szczerze nie widzę opcji, żeby przegrali ten baraż).

Co do RB, nie lubię tej drużyny, mam swoje powody, życzę im źle. Przyjdzie w następnym sezonie LM, DFB-Pokal pewnie potrwa im dłużej niż w tym sezonie, nie sądzę, żeby szło im tak dobrze. Do tego te wcześniej wspomniane zespoły będą miały spore ciśnienie, żeby wrócić do tej czołówki, więc skłonny byłbym nawet obstawić, że mogą skończyć poza TOP4. Ale zobaczymy, jeżeli uda im się zaliczyć sezon podobny do tego, to trzeba będzie im przyznać, że posiadają naprawdę klasowy zespół.

Hoffe też skorzystało na tym, że nie wiodło się teraz innym zespołom. Właściwie najbardziej kojarzę ich w tym sezonie z remisów. Nie sprawdzałem, ale jestem przekonany, że nikt w lidze nie miał więcej zremisowanych spotkań niż oni w tym sezonie. Głównie kojarzyłem ich z tego w pierwszej rundzie, aż pewnego razu w okolicach połowy sezonu się zdziwiłem, że są tak wysoko.

A my?! sporo zgubionych punktów, ale biorąc pod uwagę to co spotkało nas przed sezonem i to gdzie udało nam się dojść w pucharze i LM, miejsce na podium w BL trzeba uznać za mały sukcesik. Nerwowa końcówka, walczyliśmy do ostatniej kolejki, ja jestem zadowolony.

A w przyszłym sezonie sporo zmian dla polskiego widza. Nowa stacja nabyła prawa do pokazywania niemieckiej ligi, a do tego piłki adidasa zastąpią piłki Derbystar. Mało istotna rzecz, ale myślę, że niektórych widzów często interesują takie sprawy :P Nie przepadam za nimi, w Eredivisie zawsze wyglądały ubogo :P w sumie już nie pamiętam, ale wydaje mi się, że w okolicach sezonu 03/04 gdzie były to moje pierwsze sezony z Bundesligą, grali wtedy właśnie piłkami Derbystar.

Awatar użytkownika
Liczi
Kontakt:

Post autor: Liczi » 22 maja 2017, 03:13

Od piłek to jednak nieco ważniejsze są powtórki wideo :P
Bo Warszawa...! pisze:Ale ja jestem debil. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kamyk.
Kontakt:

Post autor: Kamyk. » 22 maja 2017, 08:43

Dla widza to akurat powtórki wideo nie będą niczym nowym :P

Ale racja, sporo zmian czeka całą ligę. Wprowadzenie tego systemu VAR i nowe terminy spotkań. Mam nadzieję, że będzie nas omijał ten termin meczu w poniedziałek wieczorem. A biorąc pod uwagę, że gramy w pucharach to bardzo prawdopodobne że tak się stanie.

ODPOWIEDZ