RB Lipsk - zbiorczy

Moderator: Mods

Awatar użytkownika
adiś30
Kontakt:

Post autor: adiś30 » 09 maja 2016, 10:15

Ja Lexy tylko napisałem bo akurat to pamietam,a nie by sie wymadrzac,Przeczytałem Twojego posta,wiec pamietajac,udzieliłem informacji,w ramach ciekawostki,moze sie.kiedys komus przyda.
"TAK JESTEŚMY LUDZKIMI PANAMI,BO JESTEŚMY PANAMI W PRZECIWIEŃSTWIE DO NIE KTÓRYCH LUDZI" Jaroslaw Kaczyński 22-02-2017

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 09 maja 2016, 10:21

zizu pisze:No tak, miejsce dajace gre w LE, po 8 latach istnienia klubu to przeciez nic... Mi nie chodzi o to, ze stana sie potega Bundesligi i sram przed nimi, tylko o sam fakt ze to jest jeden wielki produkt marketingowy, maszynka do robienia kasy i ogromny przyklad na to, ze wystarczy zainwestowac grube miliony i gotowe. Nie wiem, moze te wszystkie argumenty brzmia smiesznie, ale ja raczej jestem czlowiek lekko sentymentalny i wolalbym o stokroc awans np. Kaiserslautern, Karlsruhe, Nurnberg czy jeszscze 20 innych druzyn niz tych pajacow.

BoWarszawa, Wiadomo ze BVB to tez maszynka do robienia hajsu, bo o to w tym chodzi, by zarabiac ;)
Nie rozumiem, przecież ja właśnie napisałem, że LE w pierwszym sezonie gry w BL to byłoby bardzo dobre osiągnięcie. A tej uwagi w ostatnim akapicie to już kompletnie nie łapię, ja w ogóle nic nie pisałem o maszynce do robienia pieniędzy. W ogóle się nie odnosiłem do żadnego Twojego posta. :mrgreen: Po prostu na wielu różnych forach widziałem teksty, że "Nooo, Bundesliga to Bayern, przepaść, Borussia, no i teraz jeszcze będzie Lipsk i to by było na tyle" i mnie one bawią - nie chodzi już nawet o niedocenianie choćby Piguł, które w ostatnich latach są mimo wszystko bardzo regularne jeśli chodzi o grę w LM, ale przecenianie potencjału Lipska.

Oczywiście ogólnie rozumiem o co Ci chodzi, ale mi to nie przeszkadza. Bundesliga w ostatnich latach cierpi na przesyt drużyn z wielkimi tradycjami, które swój potencjał, renomę zaprzepaszczają nie tylko fatalną grą, ale przede wszystkim tym, co tę fatalną grę powoduje, czyli złym zarządzanie klubem, albo bezsensownym wydawanie pieniędzy, albo właśnie niedoinwestowaniem, zatrudnianiem dziwnych trenerów czy też wymienianiem ich co parę miesięcy i tak dalej. Mnie jeden RB Lipsk nie boli, skoro kluby z taką tradycją jak HSV od kilku lat balansują na krawędzi spadku, a jakieś pojedyncze skoki do Europy wykonują Augsburg, Mainz czy Hertha, a nie Werder, HSV, Stuttgart to uważam, że takie wzmocnienie i urozmaicenie ligi się przyda.

Awatar użytkownika
Wixu
Kontakt:

Post autor: Wixu » 09 maja 2016, 11:00

Nie życzę im wielkich sukcesów, ale trzeba się oswoić z myślą, że są one bardzo prawdopodobne. Cóż, trudno.

Ale! Podobno podkupują młodych zawodników do juniorów, oferując im duże pieniądze. To mi się nie podoba.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 09 maja 2016, 11:37

Z tego co napisał Laurent w temacie o juniorach to teraz robią tak wszyscy... z Leverkusen na czele.

Awatar użytkownika
Wixu
Kontakt:

Post autor: Wixu » 09 maja 2016, 12:37

Artykuł na stronie był w innym tonie, ale może masz rację. Pytanie tylko dlaczego MY tak nie robimy? Wystarczy spojrzeć na młodych w Neverkusen! Specjalnie się nie dziwię, że chętnie tam przechodzą. Oferują idealne warunki, żeby się wybić i regularnie grać, czego przykładem Jedvaj, Tah, trochę starsi Wendell i Calhanoglu.
Miejmy nadzieję, że kimś takim w BVB będą Passlack i Pulisic. Dawno nie obiecywałem sobie tak wiele po naszych juniorach, mam nadzieję, że wyrosną nam porządni zawodnicy, którzy zagoszczą w zespole na lata.
Obrazek

Laurent
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Laurent » 09 maja 2016, 12:40

Jaki artykuł?
Natomiast nawiązując do tematu - fakt taki jest trend ale sytuację popsuł miedzy innymi Red Bull oferując gówniarzom zbyt duże stawki i nadal prowadzą najagresywniejsza pod tym wzgledem polityke.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wixu
Kontakt:

Post autor: Wixu » 09 maja 2016, 12:47

A cholera, ktoś coś wklejał na temat wzmocnień juniorów, wydawało mi się, że wprost z naszej strony. Nie pamiętam źródła, ale zarząd wypowiadał się w ten sposób, że trudno przechwycić młodych zdolnych, bo (między innymi) RB Lipsk oferuje im duże pieniądze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pawelinho
Kontakt:

Post autor: Pawelinho » 09 maja 2016, 13:04

Laurent pisze:Jaki artykuł?
Natomiast nawiązując do tematu - fakt taki jest trend ale sytuację popsuł miedzy innymi Red Bull oferując gówniarzom zbyt duże stawki i nadal prowadzą najagresywniejsza pod tym wzgledem polityke.
I właśnie dlatego takie twory jak ten cały byczek redbulla z lipska nie powinny istnieć w niemieckjej Bundeslidze.

Awatar użytkownika
Kwokmeister
Kontakt:

Post autor: Kwokmeister » 09 maja 2016, 13:11

Ale oferując za duże pieniądze takim małym fagasom zwiększa się prawdopodobieństwo na zmarnowanie talentu. We Francji to chyba poważny problem, coś mi się kojarzy z biografii Domenecha. Niby Niemcy inna mentalność, ale i tak to pewnie sprowadza się do chorych kwot dla nastolatków, a wtedy każdemu może odbić.

Pierwsze sezony Lipska powinny być tak jak mówicie na przetarcie i nawet LE to duży sukces będzie. Ale jestem pewny, że się utrzymają :mrgreen:

figovsky
Kontakt:

Post autor: figovsky » 09 maja 2016, 15:26

Pamiętacie z jakim impetem Hoffenheim się przywitało z 1. Bundesligą? :-D Mówię o rundzie jesiennej 2008/2009 o ile dobrze pamiętam. Tam wielkich nazwisk nie było :-)

Co ciekawe, wtedy tak jak i teraz w przypadku RB Lipsk, trenerem beniaminka był Ralf Rangnick ;-)

@down
dzięki, nie wiedziałem :-)
Ostatnio zmieniony 09 maja 2016, 16:07 przez figovsky, łącznie zmieniany 1 raz.
BORUSSIA DORTMUND & LIVERPOOL FC

Awatar użytkownika
daniel12xd
Kontakt:

Post autor: daniel12xd » 09 maja 2016, 15:40

Od nowego sezonu w Lipsku trenerem będzie Ralph Hasenhüttl ;)

Awatar użytkownika
Wixu
Kontakt:

Post autor: Wixu » 10 maja 2016, 00:22

figovsky pisze:Pamiętacie z jakim impetem Hoffenheim się przywitało z 1. Bundesligą? :-D Mówię o rundzie jesiennej 2008/2009 o ile dobrze pamiętam. Tam wielkich nazwisk nie było :-)
40 pkt po rundzie jesiennej, pamiętam, że zimowali na 1. miejscu. Potem zaliczyli niezły zjazd, ale osiągnięcie i tak było zacne. ;-)
Wtedy BL leciała jeszcze na Sportklubie.
Ale wracając do RB - nie sądzę żeby osiągnęli taki wynik, chociaż myślę ze z czasem z taką kasą będą cos znaczyli w lidze.
Obrazek

Awatar użytkownika
adiś30
Kontakt:

Post autor: adiś30 » 10 maja 2016, 07:39

Nikt nie neguje ze Lipsk cos bedzie znaczyl w Lidze, po prostu moim zdaniem pewnego poziomu nie Przeskocz,Poziomu,Wilkow(pomijając ten sezon)Schalke, Czy nie mowiac o nawet poziomie Leverkusen.Uważam ze pierwszy sezon to bedzie, walka w srodku Tabeli,i zaznajomienie sie z atmosfera,otoczka kolejne to walka moze o puchary,jest pewien poziom na.ktory mimo kasy nie wejda.Zdecydowanie hym wolal za miast nich jakis zasluzony klub z drugiej ligi,no ale trudno
"TAK JESTEŚMY LUDZKIMI PANAMI,BO JESTEŚMY PANAMI W PRZECIWIEŃSTWIE DO NIE KTÓRYCH LUDZI" Jaroslaw Kaczyński 22-02-2017

Awatar użytkownika
Lexy
Kontakt:

Re: RB Lipsk - zbiorczy

Post autor: Lexy » 19 gru 2018, 10:47

Czy tylko ja się nie połapałem że od przyszłego sezonu Nagelsmann będzie trenował puszeczki? Ładny pstryczek w nos naszym czerwonym przyjaciołom z Bawarii.

Awatar użytkownika
Mila
Redakcja
Kontakt:

Re: RB Lipsk - zbiorczy

Post autor: Mila » 19 gru 2018, 15:58

Lexy pisze:
19 gru 2018, 10:47
Czy tylko ja się nie połapałem że od przyszłego sezonu Nagelsmann będzie trenował puszeczki? Ładny pstryczek w nos naszym czerwonym przyjaciołom z Bawarii.
Przegapiłeś. Temat znany już od pół roku.

ODPOWIEDZ