Reprezentacja Niemiec

mistrzostwa świata, Europy, Copa America, Puchar Narodów Afryki, itp.

Moderator: Mods

Awatar użytkownika
Gupi8
Kontakt:

Post autor: Gupi8 » 07 wrz 2015, 22:00

Can ogólnie nie jest specjalnie dobrym piłkarzem na dzień dzisiejszy, a wystawianie go na PO to już w ogóle bez komentarza.

Awatar użytkownika
weidenfeller1
Kontakt:

Post autor: weidenfeller1 » 07 wrz 2015, 23:12

Macie jakiś obszerny skrót Niemców ;)??

Awatar użytkownika
kowdi
Kontakt:

Post autor: kowdi » 17 lis 2015, 19:45

Spotkanie Niemcy - Holandia podobno odwołane. Wg. Onetu dodatkowo kibice są "ewakuowani". Ktoś ma jakieś info?
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/me ... any/t4eedq

http://www.kicker.de/news/fussball/nati ... statt.html

@edit
Onet twierdzi, że na stadionie znaleziono coś podejrzanego i powołuje się na Deutsche Welle

@edit2
Jak wrzucałem linki to było tam tylko "Więcej informacji wkrótce...", teraz już się powoli pojawiają jakieś informacje.
#forumumarło

Awatar użytkownika
kowdi
Kontakt:

Post autor: kowdi » 17 lis 2015, 20:10

Niektóre media twierdzą, że to prawdopodobnie przez porzuconą walizkę znalezioną na stadionie. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.
#forumumarło

Awatar użytkownika
kowdi
Kontakt:

Post autor: kowdi » 17 lis 2015, 20:45

W sumie do przewidzenia. Jest za wcześnie po Paryżu na kolejne akcje, a łatwo teraz na świeżo zastraszać. Zobaczymy jak będzie wyglądał turniej we Francji...

@edit
Niemiecki dziennik "Hannoversche Allgemeine Zeitung" podaje, że nieopodal stadionu w Hanowerze miał znajdować się ambulans wypełniony ładunkami wybuchowymi.
...
#forumumarło

Laurent
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Laurent » 17 lis 2015, 21:58

Niemieccy politycy podtrzymują ton że to fałszywy alarm, ale Rauball ponoć bardziej blady niż w 2005 roku gdy rozgrywała się nasza przyszłość ogłosił że następna kolejka może być odwołana.
Obrazek

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 17 lis 2015, 22:55

Jak zwykle wszystko tylko spekulacje tak jak z tym calym ladunkiem wybuchowym w karetce.

svavolka
Kontakt:

Post autor: svavolka » 24 sty 2016, 16:30

Szeroka kadra Niemiec na ME 2016:

Bramkarze: Bernd Leno (Bayer Leverkusen), Manuel Neuer (Bayern Monachium), Marc-Andre ter Stegen (FC Barcelona), Kevin Trapp (Paris Saint-Germain), Ron-Robert Zieler (Hannover 96)

Obrońcy: Jerome Boateng (Bayern), Emre Can (Liverpool), Erik Durm (Borussia Dortmund), Matthias Ginter (Borussia Dortmund), Jonas Hector (FC Koeln), Benedikt Hoewedes (Schalke Gelsenkirchen), Mats Hummels (Borussia Dortmund), Shkodran Mustafi (Valencia), Antonio Ruediger (AS Roma), Sebastian Rudy (Hoffenheim)

Pomocnicy: Karim Bellarabi (Bayer Leverkusen), Julian Draxler (Wolfsburg), Ilkay Guendogan (Borussia Dortmund), Sami Khedira (Juventus Turyn), Christoph Kramer (Bayer Leverkusen), Toni Kroos (Real Madryt), Thomas Mueller (Bayern Monachium), Mesut Oezil (Arsenal Londyn), Lukas Podolski (Galatasaray Stambuł), Marco Reus (Borussia Dortmund), Andre Schuerrle (VfL Wolfsburg), Bastian Schweinsteiger (Manchester United)

Napastnicy: Mario Gomez (Besiktas Stambuł), Mario Goetze (Bayern Monachium), Max Kruse (VfL Wolfsburg), Kevin Volland (Hoffenheim)

bylokowsky
Kontakt:

Post autor: bylokowsky » 24 sty 2016, 16:50

No ciekawe kto tam będzie grał na prawej. Tuchel przerzucił Gintera na środek i chyba w tym momencie preferuje Durma na PO, co dla Gintera jest chyba rozczarowaniem po świetnej rundzie jesiennej. Raz że sam mówił, że chciałby kontynuować rozwój jako prawy obrońca a dwa że to była dla niego szansa na wyjazd na ME. A tak to w reprezentacji jest taka konkurencja na środku, że chłopak raczej szansy nie dostanie. Chyba, że Loew nadal w nim widzi prawego obrońcę.

Awatar użytkownika
Emrod
Kontakt:

Post autor: Emrod » 24 sty 2016, 18:14

Dla mnie najdziwniejsze jest to, że Marcel w ogóle szansy nie dostanie :shock:

W pomocy to konkurencja w kadrze taka, że ho ho. Ale na bokach obrony to akurat Schmelzer jest zdecydowanie wyróżniającym się niemieckim piłkarzem.

Awatar użytkownika
Wixu
Kontakt:

Post autor: Wixu » 24 sty 2016, 18:25

W pomocy to jest petarda. Sam bym nie wiedział jaki skład wystawić w FIFIE, co dopiero w rzeczywistości. Kosmos.
Dziwnę, że Marcela nie ma na liście. Zwłaszcza, że w szerokiej kadrze jest Durm, który ostatnio ciągle się leczył.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gupi8
Kontakt:

Post autor: Gupi8 » 24 sty 2016, 18:31

To nie jest chyba lista na serio, bo Loew powiedział, że np. Sane ma ciągle szanse na powołanie. Oni nie mają po prostu się spotkać żeby nakręcić jakąś reklamówkę czy coś?

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 25 sty 2016, 10:45

Emrod pisze:
W pomocy to konkurencja w kadrze taka, że ho ho. Ale na bokach obrony to akurat Schmelzer jest zdecydowanie wyróżniającym się niemieckim piłkarzem.
Wixu pisze:W pomocy to jest petarda. Sam bym nie wiedział jaki skład wystawić w FIFIE, co dopiero w rzeczywistości. Kosmos.
No właśnie ta pomoc jest... szału nie robi. No, może przesadziłem, ale żeby mieć wątpliwości co i jak ustawić? Chyba tylko przez sentymenty i biorąc pod uwagę ew. aspekt psychologiczny obecności niektórych piłkarzy. Ozil i Reus, o ile się nie połamią przed Euro to pewniaki. Muller przy takiej biedzie w ataku, pewnie wyląduje na szpicy. Więc pewnie Low dokoptuje Bellarabiego na skrzydło... no i tu już można się przestać podniecać. Bo Karim to przecież żaden wybitny zawodnik. Dobry, jasne, ale klasa światowa to nie jest i nigdy nie będzie. Zdecydowanie druga liga, jeśli chodzi o europejskich skrzydłowych. Nie jest to jakaś hańba, że taki zawodnik miałby grać w pierwszym składzie, ale pamiętajmy, że patrzymy na skład mistrzów świata. Mógłby po tym skrzydle biegać ktoś mocniejszy, choćby Gotze w dobrej formie. No a dwa miejsca na DM-ie bezdyskusyjnie powinni zając Gundo i Kroos. Tutaj natomiast można się liczyć z tym, że Low jednak będzie chciał mieć w pierwszym składzie Schweiniego (kapitan, duch drużyny, ogromne doświadczenie), ale chyba wszyscy zgodzimy się, że piłkarsko to Bastian na dzień dzisiejszy nadaje się na ławę. Niemniej jednak, myślę, że wtedy Low przeszedłby na jakieś 4-3-3 z Ozilem i Reusem na skrzydłach, niż zrezygnował z Gundo/Kroosa. No i kto zostaje na ławce? Emeryt Poldi, przepłacony Schurrle, który od 3 czy 4 lat grzeje ławę, przeciętny Krammer, Draxler, który też najlepszy sezon zagrał chyba 2 lata temu i połamaniec Khedira, który jak wreszcie po paru latach zaczął regularniej grać, to i tak nie zachwyca. Do tego ciężko kontuzjowany Gotze. To wszystko są zawodnicy albo o dużych nazwiskach i przeszłości, albo utalentowani i ze sporym potencjałem, ale na dzień dzisiejszy nikt z tych graczy nie byłby w stanie zagrozić zawodnikom pierwszej jedenastki. Kadra Niemców wcale tak zachwycająco nie wygląda... :-)

No to tak już siłą rozpędu: ataku nie ma, na bokach obrony bida aż piszczy... środek obrony z Boatengiem i Hummelsem w formie jest najlepszy na świecie, ale kto wie, czy któryś znów się nie połamie? Póki co problemy ze zdrowiem ma Boa. A klasowych zastępców też za bardzo nie widać... choć to akurat nie wina samych zastępców, tylko tej dwójki, która jest po prostu klasy światowej.

Podsumowując, Niemcy z pewnością będą jednym z głównych faworytów do wygrania EURO, ale wcale łatwo mieć nie będą. Sądzę nawet, że wariant, w którym nie wchodzą do finału jest całkiem prawdopodobny.

Awatar użytkownika
Wixu
Kontakt:

Post autor: Wixu » 25 sty 2016, 15:11

Bo Warszawa...! pisze: No właśnie ta pomoc jest... szału nie robi. No, może przesadziłem
Być może ja przesadziłem w drugą stronę, bo faktycznie tak cudownie nie jest, ale lepiej to wygląda, gdy zestawimy sobie pomoc z innymi reprezentacjami.
Niejeden trener chciałby mieć takiego "połamańca" jak Khedira czy emeryta Schweiniego na ławce.
Co do oceny obrony i ataku to się zgodzę. Ale to nie pierwszy raz, gdy Niemiaszki łatają swoje dziury dziwnymi rozwiązaniami, które - o dziwo - okazują się skuteczne. Przecież ostatni turniej na boku obrony rozegrał Howedes, a na szpicy biegał Gotze, który (kur*a, niestety), strzelił bramkę na wagę mistrzostwa.
Kadra Niemiec nie wygląda tak wspaniale, ale każda kadra ma swoje problemy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 25 sty 2016, 16:13

Oczywiście, że na tle wielu innych krajów reprezentacja Niemiec wygląda kosmicznie.

Ale już jak się porówna z tym co było na MŚ w Brazylii to wygląda to dużo słabiej.

Przede wszystkim jednak chodziło mi o to, że wielkiego problemu z wyborem pierwszych 11-12 graczy do składu być nie powinno - ta grupa jest dosyć oczywista. "Konkurencja" i "problem z wyborem", jak to określiliście to - moim zdaniem - będzie przede wszystkim o to, kto jako pierwszy ma wejść z ławki. :-D Bo tam jest naprawdę bardzo równo! Ginter, Mustafi, Mertesacker lub Khedira, Kramer, dla przykładu.

Awatar użytkownika
kowdi
Kontakt:

Post autor: kowdi » 29 mar 2016, 22:34

Ponoć Mario Gomez ma być sprzedany za 1000 Eur, bo jest za drogi w utrzymaniu. :lol:

A dzisiaj Niemcy wygrywają 4-1 z Włochami, Gotze strzela bramkę główką mimo dwóch obrońców koło niego, potem zalicza hokejową asystę przy okazji "załatwiając" kontuzję graczowi przeciwnika, na boisku Mats Hummels przejął opaskę kapitana w drugiej połowie, Reus zmienił Gotze ale w sumie nie bryluje no i Ginter pojawia się na ostatnie 5 minut.
#forumumarło

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 29 mar 2016, 23:15

Dobry mecz Niemców, byłby świetny gdyby nie lekkie odpuszczenie pod koniec. Przez większość spotkania Włosi nie mogli stworzyć sytuacji pod bramką ter Stegena.
W sumie pierwszą połowę z Anglikami też zagrali nieźle, jednak w drugiej już nie było tak dobrze :lol:
Tyle, że dzisiaj ich ofensywa zagrała bardzo solidnie. W sobotę Reus,Muller,Ozil zagrali bardzo słabo, jednak dzisiaj już o wiele lepiej(oprócz Reusa, który kolejny mecz nic za bardzo nie pokazał)

Hummels oprócz jednego czy dwóch niecelnych podań zagrał tak jak trzeba, czyli na poziomie z tej rundy.
Rudiger moim zdaniem zaprezentował się w tych dwóch spotkaniach pozytywnie. Z Anglią miał kilka błędów, ale dzisiaj już był bardzo pewny i zagrał bardzo dobrze. Jeśli Boateng nie wyrobi się na Euro to IMO para Hummels-Rudiger powinna grać.

Szkoda tylko Gintera. Myślałem, że dostanie w jednym meczu szansę od pierwszych minut na prawej obronie. Z Anglią zagrał Can i jak dla mnie wypadł średnio/słabo.
Dzisiaj zagrał Rudy i wyglądał bardzo dobrze, więc jeśli Ginter nagle nie zacznie grać i nie dostanie szans w sparingach w czerwcu, to na pewno nie będzie odgrywał ważnej roli w kadrze, a co dopiero wyjścia w pierwszym składzie.

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 30 mar 2016, 10:08

No ale Reus nie miał dziś nic pokazywać, wszedł przy 3 (czy 4?):0, w dodatku na szpicę, pobiegał sobie trochę, jak dla mnie pozytywny występ, był bardzo ruchliwy i dużo wychodził do piłki, ale wiadomo, że nie próbował jakichś ryzykownych zagrań, bo nie było potrzeby. Niemcy od jego wejścia grali właściwie na utrzymanie. :P Poza jednym niecelnym zgraniem na początku zawsze oddawał piłki celnie. Wiadomo, że dupy nie urwał, ale nie miał urywać.

Ja natomiast do Rudigera w ogóle nie jestem przekonany. Jak był w VFB, to jego gra mi się podobała, ale teraz przejrzałem na oczy. :mrgreen: Już chyba wolę Mustafiego.

Po raz kolejny można się tylko dziwić nad brakiem powołania dla Schmelzera. Hector jest zwyczajnie przeciętny, w defensywie to bieda aż piszczy, a do przodu... no może szybki w miarę jest i coś tam kiwnie od czasu do czasu, ale te jego dogrania to momentami jeszcze bardziej rozpaczliwe, niż Marcela. Za każdym razem musi sobie zatrzymać piłkę, ustawić ją, a potem wstrzelenie do nikogo, w dodatku na jakiejś bezsensownej wysokości typu 80 cm nad ziemią. :-D

GotzePL
Kontakt:

Post autor: GotzePL » 30 mar 2016, 14:34

Mi się wczoraj najbardziej podobał Rudy, ciekawe czy tym występem załatwił sobie miejsce na Euro ?
Wir fahren nach Berlin!!!

kuba19
Kontakt:

Post autor: kuba19 » 30 mar 2016, 18:32

Zaskakująco dobry występ (głównie chodzi mi o wynik) ale ja zawsze z dystansem podchodze do sparingów. Co nie zmienia faktu że pierwsza wygrana z Włochami od chyba 20 lat cieszy :>
Borussia Dortmund

ODPOWIEDZ